wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Ratownictwo medyczne i opieka lekarska w święta

Świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzelane w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Legionowo" przy ul. Sowińskiego 4.
 

tel. 22 767 0 767


Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia w chorobach przewlekłych.

Dyżurujący w przychodni lekarze ( internista i pediatra) oraz 3 pielęgniarki udzielają porad: w warunkach ambulatoryjnych,
w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Ratownictwo medyczne na terenie Miasta Legionowo od 1 Lipca 2012 r. obowiązuje tylko jeden numer do ratownictwa medycznego:

 

tel. 999


Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy ratownictwa medycznego.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.

Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Ratownictwo medyczne i opieka lekarska w święta