wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Aktualności - Wszystkie

Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji
czwartek, 01-12-2011, godz. 16.12

Gmina Legionowo otrzymała certyfikat w konkursie „Samorządowy Lider Edukacji” oraz znalazła się w elitarnym klubie 15 jednostek samorządowych, które zdobyły najwyższa liczbę punktów rankingowych i tym samym wyróżnienie „Primus”.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z Sosnowca, a patronat na tym przedsięwzięciem objął Parlament Europejski. Na miejsce uroczystej gali (29.11.2011 r.), podczas której ogłoszono wyniki konkursu wybrała aulę najbardziej prestiżowej uczelni w Polsce, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gminę Legionowo podczas uroczystości reprezentowały: Sekretarz Miasta Danuta Szczepanik oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Elżbieta Kiełbasińska .

„Mam zaszczyt i honor powiadomić Państwa o niezwykłym wyróżnieniu, jakie spotkało nasze miasto. Troska o edukację zawsze była i pozostanie priorytetem w rozwoju naszej społeczności i największym, najtrudniejszym ale jakże wdzięcznym wyzwaniem” - mówił następnego dnia podczas sesji Rady Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. Prezydent podziękował radnym za wspieranie finansowe projektów edukacyjnych i wręczył pracownikom Wydziału Sportu i Edukacji listy gratulacyjne.

„Takie nagrody mają dla nas szczególne, symboliczne znaczenie – nie kryje wzruszenia Elżbieta Kiełbasińska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Legionowo. -Wiemy, jak niesłychanie ważne, zwłaszcza w dzisiejszym, pełnym ogromnych wyzwań i konkurencyjnym świecie jest budowanie już od najmłodszych lat społeczeństwa, które będzie świadomie kreowało swoją przyszłość i pomyślność w oparciu o wysokiej jakości wiedzę. My od lat robimy wszystko, by poprzez inwestycje w legionowską edukację stymulować rozwój miasta.

 Legionowo w samym 2011 roku na edukację wydało ponad 60 milionów zł. z budżetu, który w sumie osiągnął niecałe 200 milionów zł. Edukacja w naszym mieście jest zatem niekwestionowanym liderem wśród wszystkich obszarów, w które inwestują władze.

-Zawsze powtarzamy, że inwestowanie w edukację zwraca się kilkakrotnie - mówi Piotr Zadrożny, wiceprezydent Legionowa odpowiedzialny za zarządzanie tą dziedziną w Legionowie.-Mamy pełną świadomość jak wiele innych istotnych potrzeb mieszkańców musimy zaspokoić, jednak niezależnie od koniunktury w Legionowie zawsze będziemy przede wszystkim stawiać na jak najlepszy rozwój osobisty młodych legionowian, a więc na oświatę, wychowanie czy szeroko rozumiany rozwój człowieka


więcej o konkursie na: http://www.fundacja-edukacja.org.pl/

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE