wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Aktualności - Zdrowie

Legionowo broni oddziału dla dzieci
środa, 14-12-2016, godz. 08.26

Pracownicy Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci Szpitala Bielańskiego zostali poinformowani przez dyrektor Szpitala Bielańskiego o planie zamknięcia oddziału. 19 grudnia odbędzie się rada społeczna, na której pomysł zostanie poddany pod głosowanie. Zamknięcie oddziału planowane jest na styczeń/luty 2017roku.

Prezydent Roman Smogorzewski postanowił stanąć w obronie oddziału i wystosował pisma do Prezydent Miasta St Warszawy, Wojewody Mazowieckiego i dyrektor Szpitala Bielańskiego.

„Dotarły do nas niepokojące informacje na temat planowanego zamknięcia Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci w Szpitalu Bielańskim i przeniesieniu małych pacjentów do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika 43 w Warszawie. Wielu mieszkańców Legionowa i całego powiatu legionowskiego korzysta z usług Szpitala Bielańskiego. W ramach ostrego dyżuru w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym świadczona jest całodobowa opieka nad dziećmi. Szpital Bielański jest położony w dogodnej odległości, a dojazd dzięki powstaniu Mostu Marii Curie Skłodowskiej jest szybki i najczęściej odbywa się płynnie, bez korków i utrudnień. Posiadanie placówki, do której można szybko i wygodnie dojechać w awaryjnej sytuacji związanej z zagrożeniem zdrowia lub życia dziecka jest niezwykle ważne dla naszych mieszkańców” – pisze prezydent Smogorzewski.

Szpital Bielański jest jedynym szpitalem w północnej części powiatu warszawskiego, posiadającym zarówno oddział pediatryczny i chirurgiczny, zaplecze neurochirurgiczne, gastroenterologiczne, laryngologiczne, ginekologiczne, jak i możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki, w tym tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
Planowane przeniesienie oddziału chirurgicznego dla dzieci do samego centrum Warszawy będzie oznaczało dłuższy dojazd i problemy z zaparkowaniem w sytuacji, gdy dziecko bardzo cierpi np. wskutek urazu.

„Nasi mieszkańcy będą musieli szukać pomocy w innych szpitalach. Szpitale w Dziekanowie Leśnym i Szpital przy ul. Kopernika, nie są jednak wyposażone w zaplecze diagnostyczne, nie dyżurują w nich radiolodzy, co w praktyce oznacza konieczność odsyłania dziecka  po urazie do innego szpitala – np. celem wykonania usg lub tomografii komputerowej, oczekiwanie na karetkę transportową (często wielogodzinne) i stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Znacznemu wydłużeniu ulegnie również czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza w SOR oraz czas oczekiwania na wykonanie zabiegów planowych.
W związku z powyższym, w imieniu mieszkańców Legionowa i swoim,  zdecydowanie sprzeciwiamy się planom zamknięcia Oddziału chirurgicznego dla Dzieci w Szpitalu Bielańskim  w Warszawie” - napisał Prezydent Miasta Legionowo.

 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE