wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Zdrowie

Legionowo broni oddziału dla dzieci
środa, 14-12-2016, godz. 08.26

Pracownicy Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci Szpitala Bielańskiego zostali poinformowani przez dyrektor Szpitala Bielańskiego o planie zamknięcia oddziału. 19 grudnia odbędzie się rada społeczna, na której pomysł zostanie poddany pod głosowanie. Zamknięcie oddziału planowane jest na styczeń/luty 2017roku.

Prezydent Roman Smogorzewski postanowił stanąć w obronie oddziału i wystosował pisma do Prezydent Miasta St Warszawy, Wojewody Mazowieckiego i dyrektor Szpitala Bielańskiego.

„Dotarły do nas niepokojące informacje na temat planowanego zamknięcia Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci w Szpitalu Bielańskim i przeniesieniu małych pacjentów do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika 43 w Warszawie. Wielu mieszkańców Legionowa i całego powiatu legionowskiego korzysta z usług Szpitala Bielańskiego. W ramach ostrego dyżuru w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym świadczona jest całodobowa opieka nad dziećmi. Szpital Bielański jest położony w dogodnej odległości, a dojazd dzięki powstaniu Mostu Marii Curie Skłodowskiej jest szybki i najczęściej odbywa się płynnie, bez korków i utrudnień. Posiadanie placówki, do której można szybko i wygodnie dojechać w awaryjnej sytuacji związanej z zagrożeniem zdrowia lub życia dziecka jest niezwykle ważne dla naszych mieszkańców” – pisze prezydent Smogorzewski.

Szpital Bielański jest jedynym szpitalem w północnej części powiatu warszawskiego, posiadającym zarówno oddział pediatryczny i chirurgiczny, zaplecze neurochirurgiczne, gastroenterologiczne, laryngologiczne, ginekologiczne, jak i możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki, w tym tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
Planowane przeniesienie oddziału chirurgicznego dla dzieci do samego centrum Warszawy będzie oznaczało dłuższy dojazd i problemy z zaparkowaniem w sytuacji, gdy dziecko bardzo cierpi np. wskutek urazu.

„Nasi mieszkańcy będą musieli szukać pomocy w innych szpitalach. Szpitale w Dziekanowie Leśnym i Szpital przy ul. Kopernika, nie są jednak wyposażone w zaplecze diagnostyczne, nie dyżurują w nich radiolodzy, co w praktyce oznacza konieczność odsyłania dziecka  po urazie do innego szpitala – np. celem wykonania usg lub tomografii komputerowej, oczekiwanie na karetkę transportową (często wielogodzinne) i stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Znacznemu wydłużeniu ulegnie również czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza w SOR oraz czas oczekiwania na wykonanie zabiegów planowych.
W związku z powyższym, w imieniu mieszkańców Legionowa i swoim,  zdecydowanie sprzeciwiamy się planom zamknięcia Oddziału chirurgicznego dla Dzieci w Szpitalu Bielańskim  w Warszawie” - napisał Prezydent Miasta Legionowo.

 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE