wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Aktualności - Zdrowie

Alarm smogowy – darmowa komunikacja w poniedziałek
niedziela, 08-01-2017, godz. 16.24

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje - w niedzielę odnotowano "bardzo złą" jakość powietrza m.in. w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Katowicach i Krakowie. Powodem jest wysokie stężenie pyłów PM 10 i PM 2,5. Władze Warszawy wprowadzają w poniedziałek bezpłatną komunikację w I i II strefie biletowej, także w Legionowie.

W związku z prognozowanym pogorszeniem się jakości powietrza w Warszawie, 9 stycznia komunikacja miejska jest bezpłatna. Bezpłatne przejazdy obowiązują od początku do końca kursowania linii dziennych w pierwszej i drugiej strefie biletowej, we wszystkich środkach komunikacji miejskiej ZTM (pociągach KM i WKD w strefie Wspólnego Biletu) oraz autobusach linii L i Ł. Bezpłatne jest również korzystanie z parkingów P+R – informuje ZTM Warszawa.

GIOŚ przestrzega przed wychodzeniem z domu, a Warszawski Alarm Smogowy zaleca unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia. Należy unikać dużych wysiłków fizycznych na otwartym powietrzu i zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.


 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE