wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Zdrowie

300 tys na Orkiestrę
poniedziałek, 16-01-2017, godz. 10.23

Legionowianie pokazali, że chcą i lubią pomagać. Podczas wczorajszego (15.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać blisko 300 tys zł.

 

Jak co roku w mieście działały trzy duże sztaby: w LO im. M. Konopnickiej, Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 i Zespole Szkół na os. Piaski. Dodatkowo w Ratuszu dział zamknięty „Sztab Senioralny”. Do akcji włączyły się Przedszkole Miejskie nr 12 z Wolontariatem Legionowo, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 35.

Wszystkie sztaby zadbały o moc atrakcji. Od rana do wieczora odbywały się występy, kiermasze, aukcje, a po mieście chodziły grupy wolontariuszy. Przez cały dzień w sali widowiskowej odbywały się koncerty m.in. zespołów Echo, Na Luzie, Belcanto, Erin, zaprezentowały się też Młode Talenty.

W szkołach wystąpił Grzegorz Stawicki, a aukcję w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 poprowadzili Danuta Stenka i Artur Żmijewski.

Co prawda jak mówi Jurek Owsiak to nie o bicie rekordów chodzi, ale dobrą wiadomością jest to, że w Legionowie udało się zebrać więcej niż przed rokiem. W 24 finale Legionowianie wrzucili do puszek ponad 225 tys, w 25 finale – ponad 299 tys zł

Sztab w „Konopnickiej” zebrał 184 013,68 zł, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 – 58 511,84 zł, Zespół Szkół – 40 761,88 zł a Sztab Senioralny – 16 336,26 zł.

Tegoroczna „Orkiestra” zbierała środki na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. Dotychczas udało się zebrać 62 mln zł, a kwota nadal rośnie.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE