wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Aktualności - Kulturalne

Kolędy "Siódemki"
czwartek, 22-12-2016, godz. 17.21

Tradycją SP7 stał się już Koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się po raz trzeci w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie (15.12). Tym razem przebiegł on pod hasłem: "Myślą Jana Pawła II".

Na koncercie zaprezentowano wybrane przemówienia papieża Polaka, dotyczące świąt Bożego Narodzenia, między które wplecione zostały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców z "Siódemki". Wyjątkowo pięknie zabrzmiała kolęda "Dzisiaj w Betlejem", wykonana na trzy głosy przez chór nauczycieli. Natomiast chór uczniowski najbardziej spodobał się w piosence świątecznej "Pada śnieg", którą mali artyści zaśpiewali w języku angielskim i polskim.

Mocny akcent tegorocznego koncertu stanowiły kolędy, wykonane wspólnie przez oba chóry: "Przybieżeli do Betlejem", "Bóg się rodzi", "Gdy się Chrystus rodzi", a szczególnie wykonana na głosy kolęda "Wśród nocnej ciszy". Chóry - nauczycielski, wspomagany przez rodziców i uczniowski, zaprezentowały w sumie 19 utworów, które dostarczyły słuchaczom koncertu wielu wrażeń i na pewno zostaną w ich pamięci na długo.

Po koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód został przekazany na leczenie ucznia szkoły.


 

 


 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE