wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Kulturalne

Kolędy "Siódemki"
czwartek, 22-12-2016, godz. 17.21

Tradycją SP7 stał się już Koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się po raz trzeci w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie (15.12). Tym razem przebiegł on pod hasłem: "Myślą Jana Pawła II".

Na koncercie zaprezentowano wybrane przemówienia papieża Polaka, dotyczące świąt Bożego Narodzenia, między które wplecione zostały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców z "Siódemki". Wyjątkowo pięknie zabrzmiała kolęda "Dzisiaj w Betlejem", wykonana na trzy głosy przez chór nauczycieli. Natomiast chór uczniowski najbardziej spodobał się w piosence świątecznej "Pada śnieg", którą mali artyści zaśpiewali w języku angielskim i polskim.

Mocny akcent tegorocznego koncertu stanowiły kolędy, wykonane wspólnie przez oba chóry: "Przybieżeli do Betlejem", "Bóg się rodzi", "Gdy się Chrystus rodzi", a szczególnie wykonana na głosy kolęda "Wśród nocnej ciszy". Chóry - nauczycielski, wspomagany przez rodziców i uczniowski, zaprezentowały w sumie 19 utworów, które dostarczyły słuchaczom koncertu wielu wrażeń i na pewno zostaną w ich pamięci na długo.

Po koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód został przekazany na leczenie ucznia szkoły.


 

 


 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE