wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Kulturalne

Wrota do kultury otwarte
poniedziałek, 30-01-2017, godz. 11.38

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyznał Powiatowi Legionowskiemu tytuł Stolicy Kultury Mazowsza 2017 roku. W minioną sobotę (28.01) symboliczny klucz do stolicy Staroście Legionowskiemu przekazał przedstawiciel Powiatu Otwockiego - powiatu, który był Stolicą Kultury Mazowsza w 2016 roku.

O tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza” ubiegało się 6 powiatów z terenu województwa mazowieckiego: garwoliński, legionowski, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński i miasto Radom. Zwyciężył – legionowski.

- Komisja wybrała powiat legionowski, ponieważ przedstawiona oferta jest bardzo bogata i różnorodna, ważne jest także to, że wszystkie gminy powiatu włączyły się do tworzenia tych propozycji – mówił wicemarszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk, dodając, że miano Stolicy Kultury Mazowsza jest magnesem, który przyciąga widzów.

Bogactwo i różnorodność wydarzeń ujętych w preliminarzu przedsięwzięć kulturalnych odbywających się na terenie powiatu legionowskiego, a także zaangażowanie gmin wpłynęły na to, że oferta Legionowa okazała się najciekawsza. Specyfika regionu oraz  atrakcyjne tereny – to dodatkowe atuty powiatu. Każda z gmin zgłosiła swoje propozycje imprez na 2017 rok. Wśród nich znalazły się m.in. Noc Muzeów, Noc Bibliotek, Noc Kultury, Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, „Wiosenne Czarowanie”, „Beef & Grill”, Narodowe Czytanie czy też Festiwal Gęsiny.

- Na jazzowo, na ludowo i teatralnie - uroczystość przekazania klucza do Stolicy Kultury Mazowsza, którą Powiat Legionowski został na 2017 rok była barwna i urozmaicona. Dziękuję wszystkim gościom za przybycie i zapraszam na kolejne wydarzenia kulturalne, które przez cały rok będą się odbywać na terenie Miasta Legionowo, Gmina Nieporęt,Wieliszew, Jabłonna i Serock – mówi Starosta Legionowski Robert Wróbel.

Laureat konkursu „Stolica Kultury Mazowsza” otrzyma na realizację projektu wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł.

 

Zdjęcia: www.powiat-legionowski.pl

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE