wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Aktualności - Kulturalne

Wrota do kultury otwarte
poniedziałek, 30-01-2017, godz. 11.38

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyznał Powiatowi Legionowskiemu tytuł Stolicy Kultury Mazowsza 2017 roku. W minioną sobotę (28.01) symboliczny klucz do stolicy Staroście Legionowskiemu przekazał przedstawiciel Powiatu Otwockiego - powiatu, który był Stolicą Kultury Mazowsza w 2016 roku.

O tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza” ubiegało się 6 powiatów z terenu województwa mazowieckiego: garwoliński, legionowski, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński i miasto Radom. Zwyciężył – legionowski.

- Komisja wybrała powiat legionowski, ponieważ przedstawiona oferta jest bardzo bogata i różnorodna, ważne jest także to, że wszystkie gminy powiatu włączyły się do tworzenia tych propozycji – mówił wicemarszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk, dodając, że miano Stolicy Kultury Mazowsza jest magnesem, który przyciąga widzów.

Bogactwo i różnorodność wydarzeń ujętych w preliminarzu przedsięwzięć kulturalnych odbywających się na terenie powiatu legionowskiego, a także zaangażowanie gmin wpłynęły na to, że oferta Legionowa okazała się najciekawsza. Specyfika regionu oraz  atrakcyjne tereny – to dodatkowe atuty powiatu. Każda z gmin zgłosiła swoje propozycje imprez na 2017 rok. Wśród nich znalazły się m.in. Noc Muzeów, Noc Bibliotek, Noc Kultury, Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, „Wiosenne Czarowanie”, „Beef & Grill”, Narodowe Czytanie czy też Festiwal Gęsiny.

- Na jazzowo, na ludowo i teatralnie - uroczystość przekazania klucza do Stolicy Kultury Mazowsza, którą Powiat Legionowski został na 2017 rok była barwna i urozmaicona. Dziękuję wszystkim gościom za przybycie i zapraszam na kolejne wydarzenia kulturalne, które przez cały rok będą się odbywać na terenie Miasta Legionowo, Gmina Nieporęt,Wieliszew, Jabłonna i Serock – mówi Starosta Legionowski Robert Wróbel.

Laureat konkursu „Stolica Kultury Mazowsza” otrzyma na realizację projektu wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł.

 

Zdjęcia: www.powiat-legionowski.pl

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE