wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

„Manifa” pod Urzędem
piątek, 25-03-2011, godz. 15.05

„Oszczędzają bogaci, nam to też się opłaci”, „Drodzy Panowie, Drogie Panie przyszedł czas na oszczędzanie”. Te i wiele innych haseł wykrzykiwali uczestnicy manifestacji, która miała miejsce dziś o 10:00 przed Ratuszem, i bynajmniej nie chodziło o pieniądze, a o ochronę środowiska.

Z inicjatywy dwóch nauczycielek legionowskich przedszkoli: „piątki” i „dziewiątki”, około 300 przedszkolaków z 7 placówek maszerowało ulicami miasta, skandując hasła zachęcające do oszczędzania energii i ochrony środowiska. Akcję zainspirowana została jutrzejszą „godziną dla ziemi”, podczas której zgaśnie światło w milionach domów oraz oświetlenie najbardziej znanych budynków na całym świecie.

Przy Ratuszu na młodych manifestantów czekał z koszami słodyczy prezydent Roman Smogorzewskiego, który pochwalił ich inicjatywę i obiecał zastosować się do głoszonych przez dzieci haseł. Po pikiecie zwiedzano wystawę - jak na tę okoliczność przystało - toreb ekologicznych wykonanych przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE