wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

Ekologiczne przedszkole w akcji
wtorek, 18-09-2012, godz. 09.34

Przedszkole Miejskie nr 9 właśnie zyskało niestandardowe oświetlenie placu zabaw. To trzy latarnie wyposażone w panele solarne, co pozwoli na funkcjonowanie oświetlenia z wykorzystaniem energii słonecznej, bez dodatkowego zasilania i kosztów.

Powstanie ścieżki to element realizowanej w przedszkolu od wielu lat edukacji ekologicznej. Realizacja projektu „Dziewiątki” –  „Leśna Akademia” możliwa jest dzięki zaangażowaniu nauczycieli placówki oraz środkom pozyskanym w ogólnopolskim konkursie grantowym Fundacji Nasza Ziemia i Firmy Żywiec Zdrój S.A. : Po Stronie Natury (dofinansowanie w wysokości 10.000,- zł).

Ścieżka poświęcona będzie edukacji ekologicznej i przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności gatunkowej drzew, ich biologii oraz znaczeniu dla ekosystemu i gospodarki człowieka, a także zasadom ochrony drzew i propagowaniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Otwarcie ścieżki planowane jest na 10 października – w dniu Święta Drzewa. Do tej pory pojawią się tu jeszcze tablice informacyjne i interaktywne do ekoedukacji – zgodnie z ideą: „kto myśli 10 lat naprzód, sadzi drzewa, a kto patrzy 100 lat naprzód – uczy ludzi”.

Sprawna i szybka realizacja instalacji solarnego oświetlenia była możliwa dzięki firmie ModernHome z Ostrołęki, która udzieliła Przedszkolu Miejskiemu bardzo korzystnych rabatów. Oferta firmy na stronie: http://www.modernhome.pl/

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE