wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

Przedszkolaki z „Dziewiątki” współpracują z kolegami w Europie
poniedziałek, 18-03-2013, godz. 14.59
W marcu już po raz drugi „starszaki” z Przedszkola Miejskiego nr 9 zainaugurowały program międzynarodowej współpracy z kolegami z Grecji i Rumunii.

Poprzedni projekt „Das grüne Asyl - der Vogelhaus“ („Zielony zakątek – ptasi azyl”) realizowany w języku niemieckim zdobył Krajową oraz Europejską Odznakę Jakości. Tutaj więcej informacji o naszych działaniach:

          W tym roku nasz projekt to: „Mali – wielcy badacze pogody”. Projekt realizujemy w jęz. niemieckim. Już na początku kwietnia w naszym ogrodzie na ścieżce edukacyjnej „Leśna Akademia” powstanie ogródek meteorologiczny wyposażony w stację pogodową sfinansowaną przez Urząd Miasta Legionowo. Już teraz prowadzimy obserwacje zjawisk atmosferycznych, uczymy się je określać, notować. Poznajemy proste urządzenia meteorologiczne. Będziemy też konstruować własne. Ostatnio „badaliśmy” wnikliwie śnieg! Cóż to za fascynujące zjawisko !!! Czy wiecie,że największy płatek śniegu miał 38 cm średnicy?

       Te same zadania czekają  naszych  kolegów z Grecji i Rumunii. Będziemy wymieniać się obserwacjami pogodowymi, sprawdzimy jak przyroda reaguje na warunki atmosferyczne, co się zmienia w naszym ogrodzie wraz z pogodą? Sprawdzimy jaka pogoda jest w tym samym czasie w różnych miejscach Europy. Oprócz kalendarza pogody powstanie wspólny album przyrodniczy i prezentacje multimedialne, które zamieścimy na platformie Twin Space.

Główne zadanie przedszkolaków – zbadanie jak pogoda wpływa na przyrodę i nasze bliższe i dalsze środowisko. Projekt jest częścią programu edukacji przyrodniczej i ekologicznej prowadzonego w Przedszkolu nr 9 w różnych formach od 2004r. Integruje treści i założenia edukacji przygodą - outdoor & adventure education, a także naukę korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych z wykorzystaniem komputera i Internetu w bezpieczny sposób.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE