wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

IV PRZEDSZKOLNY FESTIWAL NAUKI
środa, 28-05-2014, godz. 10.09

W Przedszkolu Miejskim nr 9 AKADEMIA PRZGODY w Legionowie odbył się IV Przedszkolny Festiwal Nauki. W Festiwalu uczestniczyli członkowie Klubów Młodego Odkrywcy działających w ramach programu Przewrót Kopernikański realizowany pod opieką Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz goście ze współpracujących z Przedszkolem placówek: Klub Młodego odkrywcy „ZS2Kopernik” z Zespołu Szkół nr 2 „Kopernik” w Wyszkowie pod opieką p. Sławomira Bońskiego, Klub  „Mały Naukowiec” z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Dom” w Legionowie, Kluby: „Akademia Przygody” i „Tropiciele” z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie oraz goście specjalni: animatorzy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie (uczestnicy Międzyszkolnego Projektu „Nie tylko Yahoo!”) pod opieką Bogusławy Dytrych, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie pod kierunkiem Marty Chałubek. 

Klub Młodego Odkrywcy to ogólnopolski program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. Pod opieką nauczycieli młodzi odkrywcy przeprowadzają eksperymenty, badania i działania poznawcze. Członkowie Klubów Młodego Odkrywcy, działających w różnych częściach Polski, na co dzień dokonują obserwacji zjawisk fizycznych, poznają świat wszystkimi zmysłami i nie boją się stawiać trudnych pytań. Są również takie Kluby, które raz do roku przygotowują Festiwale Młodych Odkrywców dla szerszej publiczności – wtedy dzielą się swoimi odkryciami z kolegami ze szkoły, a czasem z gośćmi przybyłymi z innych szkół, czy nawet mieszkańcami swojej miejscowości i okolic. Młodzi Odkrywcy stają się prawdziwymi popularyzatorami nauki!

Uczestnicy festiwalu w Przedszkolu mogli obejrzeć wiele niezwykłych pokazów prawie z każdej dziedziny nauki, m.in. z wykorzystaniem ciekłego azotu, gazów  czy mieszaniem roztworów. Wybuchło kilka wulkanów. Jeździły autka napędzane balonowym powietrzem. Krążył domowy poduszkowiec i latała balonowa rakieta. W mechanicznej elektrowni od czasu do czasu pojawiał się prąd, a w butelce wirowało prawdziwe tornado. Grały szklanki, powstawały kolejne bańki w bankach, a w wodzie wesoło podskakiwał nurek kartezjański.

Przedszkolaki miały oczywiście możliwość samodzielnego eksperymentowania: badały właściwości wody, malowały na mleku, konstruowały kalejdoskopy lub lepiły kulki z nienewtonowskiej masy. Można było poznać działanie camera obscura – praprzodka aparatu fotograficznego. Nie sposób opisać wszystkich prezentacji. Jedno jest pewne: nie można było się nudzić! Festiwal był miejscem spotkania tych, dla których poznawanie świata i jego zrozumienie jest najwspanialszym przeżyciem i niezapomniana przygodą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim animatorom, opiekunom  uczniów oraz rodzicom przedszkolaków za wspaniałą współpracę i wspólną zabawę.

źródło: Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
w Legionowie

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE