wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

Nasze Legionowo
poniedziałek, 16-06-2014, godz. 14.07

Książek o Legionowie powstało już sporo, warto wymienić Roczniki Legionowskie czy Powracający duch i wiatr. Jednakże wśród wielu tytułów brakowało dotąd publikacji dla najmłodszych czytelników. W związku z tym Przedszkole Miejskiej nr 9 postanowiło wypełnić tę lukę. Pomogły jej inne miejskie instytucje.

„To jest Moje Legionowo” to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla przedszkolaków. Zawiera ona zagadki, wierszyki i teksty, które opowiadają o naszym mieście. Przykładem, może tu być fragment wiersza Anny Kacy Miejsce na ziemi:

Każdy ma swoje miejsce na Ziemi,
My nie szukamy go, bo już wiemy,
Że najpiękniejsze, dajemy słowo!
Jest sercu bliskie tak – Legionowo!

Promocja i prezentacja książki odbyła się w ostatni czwartek (12.06) w sali widowiskowej ratusza miejskiego w Legionowie. Swoje krótkie wystąpienia podczas spotkania mieli dyrektor Muzeum Legionowskiego dr. hab. Jacek Szczepański oraz Anna Kaca poetka z naszego miasta, niektóre z jej tekstów zostały zamieszczone w promowanej książce. 

Na zakończenie wręczone zostały nagrody laureatom Przedszkolnego Rodzinnego Konkursu Fotograficznego „Moje Legionowo”.

Należy podkreślić, iż książka „To jest moje Legionowo” jest bezpłatna i na początku nowego roku szkolnego zostanie rozdystrybuowana do legionowskich przedszkoli.

Wszyscy, którzy wybrali się na jej promocję, już mogą dołączyć ją do swoich domowych bibliotek. Organizatorzy każdemu z obecnych wręczyli po pamiątkowym egzemplarzu.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE