wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

Ciekawie o historii
czwartek, 15-12-2016, godz. 10.29

„Bitwa Warszawska 1920 r. Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Serock, Wieliszew” i „Major Konstanty Radziwiłł. Walka i pamięć” to dwie pozycje, wydane przy współudziale finansowym Urzędu Miasta Legionowo. 13 grudnia w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie z jednym z autorów, Mirosławem Pakułą.

Pan Mirosław przedstawił książki, zachęcając młodzież do zapoznania się bliżej z historią miasta, w którym mieszkają. Przeczytał kilka najciekawszych fragmentów, rozszerzając je o ciekawostki, które powinny zafascynować młodych ludzi. Opowiadał o charakterystycznych punktach miasta i powiatu, zdradzając historię wydarzeń jakie tam miały miejsce. Sposób prezentacji książek i ogromna wiedza historyka na pewno zachęcą młodzież do sięgnięcia po lektury.

A dostęp do nich będzie łatwy - książki zostały oficjalnie przekazane do szkolnej biblioteki, a także innych bibliotek w legionowskich szkołach oraz "Poczytalni" przy Miejskiej Bibliotece w Legionowie.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE