wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Aktualności - Oświatowe

Ciekawie o historii
czwartek, 15-12-2016, godz. 10.29

„Bitwa Warszawska 1920 r. Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Serock, Wieliszew” i „Major Konstanty Radziwiłł. Walka i pamięć” to dwie pozycje, wydane przy współudziale finansowym Urzędu Miasta Legionowo. 13 grudnia w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie z jednym z autorów, Mirosławem Pakułą.

Pan Mirosław przedstawił książki, zachęcając młodzież do zapoznania się bliżej z historią miasta, w którym mieszkają. Przeczytał kilka najciekawszych fragmentów, rozszerzając je o ciekawostki, które powinny zafascynować młodych ludzi. Opowiadał o charakterystycznych punktach miasta i powiatu, zdradzając historię wydarzeń jakie tam miały miejsce. Sposób prezentacji książek i ogromna wiedza historyka na pewno zachęcą młodzież do sięgnięcia po lektury.

A dostęp do nich będzie łatwy - książki zostały oficjalnie przekazane do szkolnej biblioteki, a także innych bibliotek w legionowskich szkołach oraz "Poczytalni" przy Miejskiej Bibliotece w Legionowie.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE