wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Aktualności - Oświatowe

Związki mówią NIE zmianom w oświacie
wtorek, 17-01-2017, godz. 08.22

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o wszczęciu sporu zbiorowego. Ostatnim elementem sporu jest strajk, który grozi wszystkim polskim szkołom. Dyrektorzy legionowskich szkół także otrzymali żądania pracownicze od ZNP.

Czego chcą związkowcy? Niewypowiadania stosunków pracy i niedokonywania zmian na niekorzyść warunków pracy aż do sierpnia 2022 roku dla nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami. Podwyższenia od 1 stycznia o 10% wynagrodzeń zasadniczych i wzrostu udziału wynagrodzenia zasadniczego w ogólnym wynagrodzeniu nauczycieli, wychowawców i innych pracowników.

- Zmiany niepokoją, boimy się ich – to naturalne i doskonale to rozumiem – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta odpowiedzialny za oświatę w Legionowie – nie zmienia to faktu, że ta zmiana została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i musimy się dostosować do nowej rzeczywistości. Moja w tym rola, aby było to jak najmniej dotkliwe dla uczniów i rodziców.

Nie da się jednak uniknąć wpływu likwidacji gimnazjów na nauczycieli. - Według wstępnych szacunków i wyliczenia pensum prognozujemy, że w Legionowie będzie trzeba zlikwidować 68 etatów. Prowadzimy rozmowy z powiatem, który w szkołach średnich będzie musiał zwiększyć liczbę etatów na temat możliwości zatrudnienia naszych nauczycieli – mówi Piotr Zadrożny.

Zarząd Oddziału ZNP w Legionowie zastrzega sobie prawo zorganizowania po 28 lutego strajku. Władze miasta podkreślają, że są gotowe do rozmów.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE