wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

VI Święto Matematyki w „Ósemce”
poniedziałek, 29-05-2017, godz. 13.23

Żyjący w średniowieczu filozof Roger Bacon powiedział, że Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki, a polski matematyk Hugo Steinhaus stwierdził, że Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę.

 Matematyka ma swoje źródła w świecie rzeczywistym i zastosowanie praktyczne. Czy potrafilibyśmy przygotować smaczny obiad bez znajomości proporcji, przeprowadzić remont mieszkania, zakupić odpowiednią ilość farby oraz nowej terakoty bez znajomości wzorów matematycznych? A świat bez komputerów, kalkulatorów? Niewyobrażalne! Kredyty bankowe, wyprzedaże sklepowe, rozliczenia z urzędem skarbowym …. To wszystko liczby, procenty, ułamki i bardziej skomplikowane przekształcenia matematyczne. Nie da się więc funkcjonować bez matematyki.

 27 kwietnia 2017 roku po raz szósty w naszej szkole matematyka miała swoje święto.

 Uczniowie klas 4, 5 i 6 zmierzyli się w rozgrywkach matematycznych i matematyczno – sportowych.

 Konkurencje oceniało jury w składzie :

Aneta Bonat – przewodnicząca jury

Kamila Żyłowska

Uczniowie klasy 5 b z innowacją matematyczno – informatyczną wystawili miniaturę dramatyczną Kłótnia liczb.

Do świata bajki (Bajka matematyczna autorstwa Agnieszki Glejzer) przenieśli nas uczniowie klasy 6a z innowacją matematyczno – informatyczną, z morałem

Uczcie się matmy, chłopaki,

Bo nie znacie dnia ani godziny,

Gdy z matematyki przepytają Was dziewczyny.

I tego na męża wytypują,

kto algebrę i geometrię szanuje,

kto z matematyką problemów nie ma.

Przedstawienie było świetną zabawą, a jak powszechnie wiadomo, zabawa jest najlepszym sposobem na naukę – nawet matematyki!

Upominki i dyplomy dla zwycięzców matematycznych rozgrywek wręczyła dyrektor Agnieszka Jakubowska.

Idąc za słowami R. FeynmanTemu, kto nie zna matematyki, trudno jest spostrzec głębokie piękno przyrody życzymy wszystkim, by przygoda z matematyką była jedną z najpiękniejszych w życiu.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE