wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Aktualności - Sportowe

80 km ścieżek rowerowych
wtorek, 03-01-2017, godz. 15.51

Na terenie ośmiu podwarszawskich gmin powstanie blisko 80 km ścieżek rowerowych. Projekt, w którym partnerem wiodącym jest Gmina Legionowo uplasował się na 1. miejscu projektów rekomendowanych przez samorząd województwa mazowieckiego do dofinansowania w ramach ZIT. Dzisiaj (3.01) w legionowskim urzędzie odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli wszystkich gmin biorących udział w projekcie.

„Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew” zakłada budowę 77,32 km tras rowerowych, w tym w Legionowie 10,41 km. Ogólna wartość projektu to 60 mln zł, w tym dofinansowanie wyniesie 48 mln zł. Wartość projektu na terenie gminy Legionowo to 6,9 mln zł, dofinansowanie wyniesie 80%, czyli 5,5 mln zł.

- Jednym z głównych kryteriów wyboru konkretnych projektów tras było to, czy tworzą spójne połączenia międzygminne oraz jak wpisują się w istniejącą już sieć. Drugim ważnym argumentem „za” była możliwość dojechania drogą rowerową do przystanku bądź zintegrowanego węzła przesiadkowego transportu publicznego. Trasy wybudowane w ramach ZIT zostaną jednolicie oznakowane – informuje w komunikacie prasowym urząd marszałkowski w Warszawie.

- To wyjątkowo duży projekt, który będzie realizowało 8 gmin z 4 powiatów. Jeszcze nie funkcjonowaliśmy w tak dużym partnerstwie – mówił podczas spotkania prezydent Roman Smogorzewski – Ta współpraca jest wyzwaniem, współpraca ponadpowiatowa to nowe, ale potrzebne doświadczenie, gdyż ścieżki rowerowe powinny się łączyć i stanowić spójny system komunikacyjny.

- To sukces, że udało nam się porozumieć co do przebiegu tras, sukcesem jest pozyskanie tak dużego dofinansowania w wysokości 80% z nowej perspektywy unijnej, przed nami ciężka i wytężona praca, gdyż czasu jest niewiele – powiedział przedstawiciel partnera wiodącego projektu, jakim jest Gmina Legionowo.

Realizacja projektu ma zostać ukończona do czerwca 2018 roku, Legionowo zobowiązało się zakończyć budowę ścieżek do końca 2017 roku.

W Legionowie ścieżki powstaną w ulicach: Handlowa, Jagiellońska, Kolejowa, Kwiatowa, Parkowa, Piaskowa, Polna, Strużańska, Suwalna i za Zespołem Szkolno - Przedszkolnym.

Projekt inwestycyjny „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew”, przeznaczony jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – Oś priorytetowa IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną” - Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza - Podziałanie 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT - Typ projektów: Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej – ZIT - Ścieżki i infrastruktura rowerowa


 

 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE