wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Aktualności - Sportowe

300 tys na Orkiestrę
poniedziałek, 16-01-2017, godz. 10.23

Legionowianie pokazali, że chcą i lubią pomagać. Podczas wczorajszego (15.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać blisko 300 tys zł.

 

Jak co roku w mieście działały trzy duże sztaby: w LO im. M. Konopnickiej, Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 i Zespole Szkół na os. Piaski. Dodatkowo w Ratuszu dział zamknięty „Sztab Senioralny”. Do akcji włączyły się Przedszkole Miejskie nr 12 z Wolontariatem Legionowo, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 35.

Wszystkie sztaby zadbały o moc atrakcji. Od rana do wieczora odbywały się występy, kiermasze, aukcje, a po mieście chodziły grupy wolontariuszy. Przez cały dzień w sali widowiskowej odbywały się koncerty m.in. zespołów Echo, Na Luzie, Belcanto, Erin, zaprezentowały się też Młode Talenty.

W szkołach wystąpił Grzegorz Stawicki, a aukcję w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 poprowadzili Danuta Stenka i Artur Żmijewski.

Co prawda jak mówi Jurek Owsiak to nie o bicie rekordów chodzi, ale dobrą wiadomością jest to, że w Legionowie udało się zebrać więcej niż przed rokiem. W 24 finale Legionowianie wrzucili do puszek ponad 225 tys, w 25 finale – ponad 299 tys zł

Sztab w „Konopnickiej” zebrał 184 013,68 zł, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 – 58 511,84 zł, Zespół Szkół – 40 761,88 zł a Sztab Senioralny – 16 336,26 zł.

Tegoroczna „Orkiestra” zbierała środki na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. Dotychczas udało się zebrać 62 mln zł, a kwota nadal rośnie.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE