wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Przedszkole Miejskie nr 9  po raz trzeci Promotorem Ekologii
poniedziałek, 07-02-2011, godz. 10.15

Podczas uroczystej Gali Laureatów w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie w ubiegły piątek, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9. Beata Piasecka odebrała certyfikat i statuetkę PROMOTOR EKOLOGII dla legionowskiej placówki.

Tytuł ten jest przyznawany laureatom Narodowego Konkursu „Przyjaźni Środowisku” organizowanego pod patronatem Prezydenta RP – w ubiegłym roku odbyła się XII edycja.
          Dla przedszkola to cenne wyróżnienie, bo przyznane już po raz trzeci. Praca zespołu rady pedagogicznej, wychowanków i aktywność rodziców oraz instytucji wspomagających została nagrodzona przez Narodową Radę Ekologiczną pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka – Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
          Gościem Gali była p. Prezydentowa - Anna Komorowska, która z rąk prof. Jerzego Buzka przyjęła funkcję Przewodniczącej Narodowej Rady Ekologicznej - organu, w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska. W swoim wystąpieniu podkreśliła szczególnie rolę placówek oświatowych: szkół i przedszkoli w popularyzacji ekologicznego myślenia i działania:
„Cieszy mnie bardzo tak wielka liczba przedszkoli i szkół, które zdobyły tytuł laureata w kategorii „Promotor Ekologii”. Doceniam trud pracy i wychowania młodych ludzi, dlatego tym większe jest moje uznanie za tak ciekawe projekty wśród najmłodszych” – powiedziała.
 
Więcej informacji:
http://www.przyjazni-srodowisku.pl/index.php?page=laureaciXII

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/kronika-pierwszej-damy

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE