wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Niecodzienna wystawa lalek w Galerii Sztuki Ratusz
wtorek, 28-02-2012, godz. 08.34
Przedszkole Miejskie nr 9 i Przedszkole Miejskie nr 6 to dwie legionowskie placówki, które wzięły udział w akcji UNICEF-u "Wszystkie Kolory Świata". Celem konkursu jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, jednym z najbiedniejszych afrykańskich krajów na świecie, w którym zaledwie 39% wszystkich dzieci szczepionych jest przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Najczęstszą przyczyną zgonów wśród dzieci do 5 roku życia jest tam odra i tężec noworodkowy.
2 marca 2012, godz. 12.00
Galeria Sztuki Ratusz, Legionowoul. Piłsudskiego 41
wystawa lalek "Wszystkie kolory świata"

PRZEDSZKOLAKI UCZĄ NAS RADOŚCI POMAGANIA!Przedszkole Miejskie nr 9 i Przedszkole Miejskie nr 6 to dwie legionowskie placówki, które wzięły udział w akcji UNICEF-u "Wszystkie Kolory Świata". Celem konkursu jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, jednym z najbiedniejszych afrykańskich krajów na świecie, w którym zaledwie 39% wszystkich dzieci szczepionych jest przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Najczęstszą przyczyną zgonów wśród dzieci do 5 roku życia jest tam odra i tężec noworodkowy.
Zadaniem nauczycieli było przekazanie dzieciom wiadomości o mieszkańcach różnych kontynentów i regionów świata, ich tradycjach, kulturze, zwyczajach, typowych potrawach, charakterystycznym ubiorze, muzyce. Wspólnie bawiliśmy się wyszukując ciekawostek w albumach, w Internecie, podróżując „palcem po mapie”. Rodzice otrzymali szablony lalek, które potem szyli razem z dziećmi, „ubierali” w strój charakterystyczny dla danego kontynentu, kraju lub regionu (Japonka, mieszkanka Afryki, Arabka, eskimoska, itp.) i wypełniali „Akt urodzenia laleczki” nadając jej imię. Ze wszystkich przepięknie zrobionych laleczek, w których uszycie rodzice włożyli dużo pracy i serca powstały galerie prezentowane w Przedszkolu. Przedszkole nr 9 zaprosiło rodziców oraz uczniów z zaprzyjaźnionych szkół na wystawę. Zależy nam jednak, aby w tę cykliczną akcję w przyszłym roku zaangażowały się kolejne placówki. Laleczki będą „adoptowane”, a pieniądze zebrane podczas akcji przekażemy na rzecz UNICEF na szczepienie dzieci z Sierra Leone.
Atrakcyjna forma wspólnych działań ma uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się pozytywnymi emocjami. Piękne prace dzieci z „Szóstki” i „Dziewiątki” zostaną zaprezentowane na wystawie w Ratuszu miejskim w galerii na I. piętrze. Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy w dniu 2 marca br. o godz. 1200 oraz do oglądania lalek do 14 marca.
Ambasadorem Dobrej Woli akcji z ramienia UNICEF jest Majka Jeżowska – między innymi jej utwory zaprezentują przedszkolaki podczas uroczystego otwarcia wystawy. Zapraszamy!

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE