wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Poczytalnia na dworcu
czwartek, 08-09-2016, godz. 12.49

Po otwarciu ulicy Szwajcarskiej i parkingu wielopoziomowego na os. Piaski nadszedł czas inauguracji ostatniego elementu inwestycji Centrum Komunikacyjnego. Już w niedzielę (11.09) o godz. 15.00 zapraszamy na otwarcie dworca z Multimedialną Strefą Obsługi Pasażera, zwaną "Poczytalnią".

Inwestycja została zrealizowana przy znacznym udziale środków ze szwajcarsko - polskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. 11 września do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany ostatni już element inwestycji, czyli budynek dworca. Znajdzie się w nim nie tylko poczekalnia dla pasażerów i miejsca handlowe, ale również miejsce, gdzie będzie można odpocząć i przyjemnie spędzić czas podczas przerwy w podróży - Mediateka, zwana Poczytalnią.

Jakie atrakcje czekają na nas podczas otwarcia legionowskiego Centrum Komunikacyjnego 11 września? Co przygotowano na rozpoczęcie działalności Multimedialnej Strefy Obsługi Pasażera? Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprezy.

15.00 Otwarcie dworca i Poczytalni - teatralne widowisko plenerowe

A3Teatr przedstawia widowisko plenerowe w budynku dworca przy ul. Kościuszki 8A. Historia opowiada o tym jak w przestrzeni spotykają się podróżnicy w czasie. Są to postacie takie jak famme fatale, cykliści, uliczny grajek, cwaniak dworcowy, wiejska baba) w pełnej stylizacji kostiumowej z różnych epok (lata międzywojenne, PRL, współczesne). Kolejne akcje happeningowe pokazują, jak od chwili powstania kolei żelaznej zmieniały się dworce, ich wygląd i funkcjonalność. Widowisko prowadzi Mistrz Ceremonii, który uruchamia kolejne działania, sam je prowokuje, zachęca widzów do czynnego w nich udziału.

15.00 „Walizka pełna przygód” - animacje ruchowe dla dzieci

Na parkingu przed budynkiem dworca Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA przygotowało dla dzieci wiele atrakcji. W programie znajdą się zabawy cyrkowe, gry i zabawy ruchowe (labirynty, cymbergaje, narty, rzuty do celu, tor przeszkód ze skrzynkami, bamp, ślimaki - niebieska wyspa, tunele), malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, gazeta piknikowa, kreatywne klocki i inne zabawy.

15.30 „Ogrody literackie” - animacje literackie dla dzieci na podstawie książki O.G.R.Ó.D.

W Poczytalni na I piętrze budynku dworca Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA poprowadzi fascynujący książkowy spacer po 42 najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych ogrodach z całego świata. Zobaczycie muzeum drzew i fabrykę pnączy, zieloną plażę i pole światła, kwietny tunel i kaktusowe łoże – i przekonacie się, że wyobraźnia architektów krajobrazu i naszych animatorów nie zna granic.

15.00 „Typogryzmol” - plenerowe warsztaty typograficzne z Janem Bajtlikiem

Zapraszamy na spotkanie z autorem książek dla dzieci, ilustratorem i laureatem srebrnego medalu na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii. Warsztaty odbędą się przed budynkiem dworca.

16.00 „Na łyżki i harmonię” - koncert

Na parterze budynku dworca odbędzie się koncert Krzysztofa i Tomasza Gwiazdów.

Krzysztof i Tomasz Gwiazdowie byli uczestnikami programu „Mam talent”. W Legionowie zagrają piosenki z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz poprowadzą warsztaty gry na łyżkach.

18.00 „Wieczór prawdziwie artystyczny o związkach literatury z koleją” - spektakl w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy (performatywne czytanie).

W Poczytalni na I piętrze budynku dworca wystąpią Sławomir Pacek (aktor filmowy, telewizyjny i teatralny związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, aktor dubbingowy, role filmowe i telewizyjne: „Czas honoru”, „Londyńczycy”, „Kryminalni” „Pitbull”, „Killer”, „Poranek kojota” i inne) oraz Sebastian Cybulski (aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, role w serialach: „Barwy szczęścia”, „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”). Gościnie grupa teatralna „Stawka większa niż tak”.

20.00 „Beksiński Butoh” - teatr tańca

W sali widowiskowej Poczytalni na II piętrze budynku dworca Teatr Limen zaprasza na wyjątkowy spektakl. Teatr Limen powstał w 2002 r. Jego założycielką i głównym performerem jest Sylwia Hanff. Powstał on w wyniku prowadzonych przez blisko 10 lat teoretycznych i praktycznych poszukiwań autentycznego języka ciała i istoty fizycznej obecności artysty w przestrzeni. Butoh jako taniec odrzuca bezpieczeństwo technik i przekracza codzienność ciała. To taniec powstający z impulsów. Sylwia Hanff uczyła się od takich mistrzów jak Ko Murobushi, Carlotta Ikeda, Daisuke Yashimoto, Atsushi Takenouch, Tadashi Endo, Kan Katsura oraz Yuko Kawamoto, Yumiko Yoshioki czy Fran Barbe. Dzięki temu mogła poznać warsztat twórców butoh: Tatsumi Hijikaty i Kazuo Ohno oraz metod wypracowanych przez trzy kolejne generacje tancerzy. Wszystkie doświadczenia spowodowały intensywny twórczy rozwój i znalezienie własnego stylu.

20.45 „Absurdustra. Próba Norwida” - koncert Natalii Sikory

Natalia Natalia Sikora jest absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od wielu lat związana z Teatrem Polskim, gdzie gra w spektaklach "Wszędzie jest wyspa Tu" (reż M. Smalara), "Quo vadis" (reż J. Wiśniewski) i muzycznym spektaklu "Cygan w Polskim. Życie jest piosenką". W 2013 roku zwyciężyła w programie „The Voice Of Poland” i Super Debiutach na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 2007 roku wraz z pianistą Piotrem Proniukiem tworzą bluesowy zespół Sikora Proniuk Duo. Wspólnie wydali płytę z utworami Norwida „Absurdustra. Próba Norwida” i z tym materiałem wystąpią w Legionowie.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE