wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Aktualności - Wszystkie

Szkoły coraz bardziej multimedialne
wtorek, 10-01-2017, godz. 14.57

Projekt informatyzacji legionowskich placówek oświatowych trwa już drugi rok. Oprócz komputerów do nowoczesnych pracowni komputerowych, szkoły dostały także dotykowe telewizory, które uatrakcyjniają lekcje. Na początku stycznia w Zespole Szkół na os. Piaski odbyła się otwarta lekcja angielskiego z wykorzystaniem telewizora multimedialnego.

W 2015 roku do szkół trafiły trzy 60-calowe dotykowe telewizory. W 2016 roku urząd dokupił kolejne 24 sztuki. Szkołom tak spodobało się nowoczesne narzędzie, że dokupiły we własnym zakresie kolejnych 10 sztuk.

- Pomysł zakupu tych urządzeń narodził się w 2015 roku. W szkołach było wiele projektorów, których eksploatacja jest bardzo kosztowna. Koszt lampy to prawie połowa ceny projektora, a wystarcza ona zaledwie na dwa lata. Dlatego zdecydowałem się na sukcesywną ich wymianę na telewizory dotykowe – mówi Maciej Skarżyński, szef Zespołu ds. Informatyzacji Szkół.

Telewizory nie tylko są tańsze w eksploatacji, ich zaletą jest to, że nie trzeba przy zajęciach zaciemniać sali, podłączać głośników ani komputera. Telewizor nie wymaga zakupu kolejnego sprzętu, mają one także zainstalowany Windows 10.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE