wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Legionowo na pierwszym miejscu
poniedziałek, 13-02-2017, godz. 13.22

Infrastruktura Legionowa znów została doceniona. Tym razem w konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2016 roku” miasto zajęło I miejsce.

Komisja Konkursu na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2016 roku” i „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2016 roku” przyznała Urzędowi Miasta Legionowo I nagrodę w kategorii Oświetlenie Terenów Rekreacyjnych, Parków i Małej Architektury. Kapituła nagrodziła budowę zespołu terenowych urządzeń sportowo-rekreacyjnych „Park Zdrowia” u zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i Bolesława Chrobrego, ulubione miejsce wypoczynku seniorów. Park z tężnią solankową powstał w 2015 roku. Mieszkańcy korzystają nie tylko z miejsc piknikowych i tężni, ale również z siłowni „pod chmurką”. Komisja podkreśliła, że dzięki doborowi odpowiednich słupów i opraw uzyskano niezwykły efekt oświetleniowy. Tak dobrane oświetlenie jest integralnym elementem małej architektury i może stanowić wzór do naśladowania przy projektowaniu terenów parkowo-rekreacyjnych.

Dodać należy, że miasto otrzymało również III nagrodę w kategorii „Oświetlenie Dróg i Terenów Publicznych” za budowę oświetlenia i demontaż słupów oświetleniowych na osiedlu przy ulicy Piaskowej. Komisja podkreśliła dużą role tej inwestycji w stworzeniu klimatu świetlnego, który będzie miał wpływ na aktywność i bezpieczeństwo mieszkańców w porze nocnej.

Podstawowym zadaniem konkursu było nagradzanie i propagowanie najlepszych rozwiązań oświetleniowych oraz ukazywanie ich jako wzorów godnych naśladowania. Organizatorzy przyznają, że wszystkie tegoroczne zgłoszenia prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 marca 2017 r. o godz. 13.30 w sali konferencyjnej C1a Centrum Wystawienniczego EXPO XXI w Warszawie. Uroczystość poprzedzi szkolenie pt.: „Analiza kosztów budowy i eksploatacji instalacji oświetlenia drogowego”.

Pełna lista laureatów Konkursu jest dostępna na stronie internetowej Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego oraz XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017. Organizator konkursu, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego reprezentuje polskie firmy oświetleniowe i wspiera aktywnie ich działalność na rynku krajowym i za granicą. Aktywnie działa od 2004 roku. Zrzesza producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego oraz firmy działające na rzecz polskiego rynku oświetleniowego. Promuje najlepsze produkty oraz firmy oświetleniowe. Związek bierze udział w pracach legislacyjnych i tworzeniu przepisów prawnych w Polsce i w Unii Europejskiej. Wśród patronów konkursu znalazł się Związek Gmin Wiejskich RP, Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

 

 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE