wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Umowa na budowę basenu podpisana
poniedziałek, 13-02-2017, godz. 16.20

Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja – drugi basen, tym razem na os. Piaski, weszła w zasadniczą fazę. 7 lutego spółka KZB Legionowo podpisała umowę z wykonawcą – firmą Moris Polska. Jak zapowiada prezydent Roman Smogorzewski, rok szkolny w 2018 roku uczniowie „ósemki” rozpoczną na nowej pływalni.

Rozpoczęcie inwestycji to świetna wiadomość nie tylko dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8, ale także dla wszystkich mieszkańców Legionowa.

- Budujemy przede wszystkim basen szkolny, bo to jest zadanie własne gminy. To nie będzie drogi aquapark, który stałby się obciążeniem dla gminy, lecz basen sportowy z bardzo atrakcyjną częścią rekreacyjną – mówi Roman Smogorzewski, dodając, że często w debacie publicznej pada pytanie po co nam spółki. Różnica pomiędzy inwestycją prowadzoną przez gminę a tą prowadzoną przez spółkę to 23%. Prawie ¼ kosztów mniej będzie wydatkowana na ten cel dzięki możliwości odzyskani VAT-u przez spółkę – tłumaczy Smogorzewski.

Jak zapowiada wykonawca, termin 1 września 2018 roku bez problemu zostanie dotrzymany. - Mamy na tę inwestycję około 15 miesięcy. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby zmieścić się w tym terminie. Mamy doświadczenie przy budowie obiektów sportowo – rekreacyjnych – mówi Piotr Kryczkowski z Moris Polska.

- Po odjęciu VAT koszty tej inwestycji to ok 14 mln zł – niedużo jak na basen, który będzie służył wszystkim mieszkańcom miasta – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o.o., dodając, że spółka wybierze solidny nadzór, który dopilnuje terminu realizacji tej inwestycji.

źródło: KZB Legionowo

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE