wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Aktualności - Wszystkie

Umowa na budowę basenu podpisana
poniedziałek, 13-02-2017, godz. 16.20

Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja – drugi basen, tym razem na os. Piaski, weszła w zasadniczą fazę. 7 lutego spółka KZB Legionowo podpisała umowę z wykonawcą – firmą Moris Polska. Jak zapowiada prezydent Roman Smogorzewski, rok szkolny w 2018 roku uczniowie „ósemki” rozpoczną na nowej pływalni.

Rozpoczęcie inwestycji to świetna wiadomość nie tylko dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8, ale także dla wszystkich mieszkańców Legionowa.

- Budujemy przede wszystkim basen szkolny, bo to jest zadanie własne gminy. To nie będzie drogi aquapark, który stałby się obciążeniem dla gminy, lecz basen sportowy z bardzo atrakcyjną częścią rekreacyjną – mówi Roman Smogorzewski, dodając, że często w debacie publicznej pada pytanie po co nam spółki. Różnica pomiędzy inwestycją prowadzoną przez gminę a tą prowadzoną przez spółkę to 23%. Prawie ¼ kosztów mniej będzie wydatkowana na ten cel dzięki możliwości odzyskani VAT-u przez spółkę – tłumaczy Smogorzewski.

Jak zapowiada wykonawca, termin 1 września 2018 roku bez problemu zostanie dotrzymany. - Mamy na tę inwestycję około 15 miesięcy. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby zmieścić się w tym terminie. Mamy doświadczenie przy budowie obiektów sportowo – rekreacyjnych – mówi Piotr Kryczkowski z Moris Polska.

- Po odjęciu VAT koszty tej inwestycji to ok 14 mln zł – niedużo jak na basen, który będzie służył wszystkim mieszkańcom miasta – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o.o., dodając, że spółka wybierze solidny nadzór, który dopilnuje terminu realizacji tej inwestycji.

źródło: KZB Legionowo

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE