wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Walentynki w Ratuszu
piątek, 17-02-2017, godz. 11.02

Walentynki jako święto zagościło w Polsce co prawda dosyć niedawno, ale jest to kolejny pretekst do okazania sobie pozytywnych uczuć. Z tym przekazem wyszli organizatorzy projektu „Aktywni Niepełnosprawni dla Wspólnoty Lokalnej”, którzy w sali ślubów legionowskiego ratusza 14 lutego przygotowali Walentynkowe spotkanie dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja projektu „Aktywni Niepełnosprawni dla Wspólnoty Lokalnej” miała za zadanie przyczynić się do rozwoju zróżnicowanych form aktywności społecznej osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów oraz łączenia jej ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich. Pozwoliła również na zaangażowanie w działania na rzecz aktywnej integracji społecznej osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym, w tym współpracę organizacji społecznych i obywatelskich w zakresie integracji społecznej osób z niepełnosprawnością z powiatu legionowskiego.

Podczas spotkań poruszane były kwestie dotyczące:

przełamywania barier psychologicznych powodujących lęk przed „wyjściem z domu”,
- nabywanie umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami,
- budowania własnego systemu wartości jako osoby niepełnosprawnej,
- wypracowywania umiejętności ułatwiających aktywne uczestnictwo w życiu społecznym,
- zwiększanie umiejętności pełnienia ról społecznych, a często silnej woli w podejmowaniu aktywności społeczno – zawodowej,
- wzrost aspiracji życiowych przy dużej łatwości ulegania negatywnym wpływom w środowisku dysfunkcyjnym,
- zwiększania umiejętności poruszania się po otwartym ryku pracy.

Tego dnia oprócz karnawałowych szaleństw na parkiecie pojawił się znany baloniarz Cezary Sowa z Sówkolandii, który wyczarowywał dla gości rozmaite cuda z balonów. Publiczność była zachwycona, a każdy uczestnik mógł wykreować swoje dzieło. Prezes Fundacji Emanio Arcus Małgorzata Trzcińska zaprasza do śledzenia strony www.emanioarcus.eu oraz fb, niedługo kolejne atrakcje.

Prócz balu karnałowego dla mieszkańców przygotowano także seans filmowy Bridget Jones z niespodziankami. Każdy mieszkaniec, który w dniu zakochanych odwiedził Ratusz w godz. 16:00 - 19:00 mógł bezpłatnie skorzystać z fotobudki.

O godzinie 19.00 w sali widowiskowej rozpoczął się seans filmu "Bridget Jones 3". Na uczestników walentynkowego wieczoru czekała dodatkowa atrakcja - na sali ukryto 3 vouchery na romantyczną kolację dla dwóch osób. Sponsorem tych nagród była Restauracja Ratusz. Szczęśliwcy, którzy udało się znaleźć niespodzianki, będą mogli spędzić wyjątkowe chwile i skorzystać ze specjalnej oferty restauracji.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE