wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie- zwracam się z uprzejmą prośbą o interwencję. W 12 tyg marca na ul. Grunwaldzkiej na odc. Lwowska -Pomorska były wykonywane przyłącza kanalizacyjne. Dla potrzeb realizacyjnych była rozbierana nawierzchnia z kostki - niestety wykonawca (łatwo ustalić inwestora zna PWiK a Inwestor powinien zająć drogę w Urzędzie)nie wykonał prawidłowo zagęszczenia i nowo-wybudowana w tym miejscu droga już ma nierówności. Proszę o interwencję bo szkoda by tak ładnie wykonana ulica uległa tak szybko zniszczeniu.
(Agnus, 08-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, wykonawca jest zobowiązany do oddania ulicy w jej pierwotnym stanie. PWK zapewnia, że kostka zostanie wyrównana. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie! Jestem pod wrażeniem Pana osiągnięć w zarządzaniu Legionowem. Ze smutkiem przyjąłem plotki o Pana odejściu do służby Prezydenta RP i pracy na terenie Ukrainy. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji. Najlepiej jak my mieszkańcy Legionowa dowiemy się od Pana o podjętej decyzji lub dementi jeśli to plotka.
(Grzegorz, 08-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Grzegorzu, ta informacja była primaaprilisowym żartem jednej z lokalnych gazet.
Pytanie:
Dzień dobry, czy budowla, która od niedawna jest kontynuowana przy ul. Strużańskiej (zaraz obok przychodni wojskowej) będzie to jakiś budynek użytku publicznego? Pozdrawiam serdecznie, Ewa
(Ewa, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Ewo, jak informuje Starostwo Powiatowe, inwestycja przy Strużańskiej jest prowadzona przez Fundację na Rzecz Przeciwdziałania Uzależnieniom i Promocji Zdrowego Stylu Życia wśród Młodzieży Pasja Życia. Powstaje tam obiekt użyteczności publicznej pod nazwą Młodzieżowe Centrum Rozwoju Duchowego i Artystycznego.
Pytanie:
Panie Prezydencie w imieniu szerokiej liczby osób mających dzieci w wieku szkolnym bardzo proszę o wpłynięcie na decyzję Starosty legionowskiego odnośnie zamontowania oświetlenia na skrzyżowaniu ulic Suwalnej i Olszankowej ( żadne tarki czy odlaski ). Poza tym wyjazd z osiedla młodych w kierunku Łajsk lub ul. Olszankowej przy obecnym natężeniu ruchu graniczy z cudem i jest bardzo niebezpieczny i żadne znaki stop czy inne zamienniki nie zastąpią świateł. Światła są tam koniecznością !!! i nie rozumiem skąd ta niechęć czy opieszałość aby je zamontować i zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu w tym DZIECI.
(Robert, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, nie jestem władny wpływać na decyzje Starosty Legionowskiego, gdyż ustawa o samorządzie lokalnym daje wszystkim szczeblom samorządowym autonomię w podejmowaniu decyzji. Mogę jedynie po raz kolejny zwrócić się w imieniu mieszkańców z prośbą o ponowną analizę sytuacji, co oczywiście uczynię. Ustalenia dotyczące sposobu poprawy bezpieczeństwa (latarnie i tarka, a docelowo sygnalizacja świetlna) to efekt rozmów z przedstawicielami lokalnej społeczności: radnego i członków rady osiedla.
Pytanie:
Panie Prezydencie, nawiązując do odpowowiedzi Panie Łukaszu, WC od początku były przeznaczone do usunięcia i zostaną usunięte w ramach prac przy budowie Centrum Komunikacyjnego. Nie wiem jakie kompetencje ma firma zarządzająca całą budową, ale prosze zauważyć, że budowa trwa już pół roku, WC nadal nam przeszkadza. A jak parking bedzie już gotowy, to te WC nikomu nie bedzie juz przeszkadzac. Czy w tym miejsce są jeszcze ludzie myślący? Najpierw należało zapewnić jak najwiecej miejsc do parkowania (suwając pręty, stare WC, jakieś głazy, zasypując parę dużych dziur, usuwając parę wystających płyt betonowych), a dopiero potem zaczac budowę parkingu. Co nam z tego, że ciągle obiecujecie poprawę i tak od dwóch lat. Ale jak to w Polsce bywa, najczęściej musi dojść do jakiejś tragedii zanim ktos się czymś zajmie. Zza biurka to oczywiście nie widać tego, że TYSIĄCE WYBORCÓW codziennie korzysta z tego dziadostwa. Może trzeba gazety, żeby ktoś podjął odpowiednie decyzje SZYBKO?
(Robert, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, nie potrzeba gazety a zgody właściciela terenu i samych toalet (PKP) na ingerencję w ich działkę i własność. WC zostaną usunięte i teren uprzątnięty po doprowadzeniu do końca dokumentacji i pozwoleń.
Pytanie:
Czy jest możliwość wyrównania i podwyższenia kawałka terenu tuż za chodnikiem przy wiadukcie dla parkujących na rampie od strony osiedla piaski? Między zjazdem z rampy a wjazdem na drogę pod wiaduktem są nierówności i dość głębokie doły, co utrudnia pokonanie ich autem.
(Ola, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Zgodnie z informacją uzyskaną w Wydziale Inwestycji wkrótce w tym miejscu rozpoczną się wykopy w celu przełożenia infrastruktury podziemnej.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, zapewne jest Panu znany problem szczekających psów w dzień i w nocy, na posesjach domów rodzinnych . Szczekanie psów w moim sąsiedztwie tj. przy ulicy Batorego 64 i najbliższej okolicy tj .posesji na przeciwko i przylegających jest tak uciążliwe ,że czesto interweniuje Straż Miejska i Policja,z czego tak własciwie nic nie wynika.Po odjeżdzie i upomnieniach Strażników sytuacja się powtarza. Czy Pan jako Prezydent mam pomysł na popawę tej sytuacji ,czy rozwiązania tego problemu . Jakie są możliwości prawne poprawy tej sytuacji? Łączę pozdrowienia Mieszkanka Legionowa Bożena
(Bożena, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Zadaniem własnym Gminy jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami, a te psy mają właściciela i dom. W polskim prawie nie ma regulacji dotyczących liczebności psów przebywających na posesji. Nie możemy zakazać mieszkańcom posiadania kilku zwierząt. Straż Miejska skontrolowała aktualność szczepień zwierząt i wszystko jest w porządku. Pracownik Urzędu Miasta rozmawiał z właścicielką psów, która oświadczyła, że jest do nich przywiązana i chce je nadal utrzymywać. Ponadto pani zadeklarowała budowę kojca z tyłu domu, tak aby odizolować te psy od kilku innych zwierząt na przyległych posesjach. Właścicielka oświadczyła również, że zamyka psy na noc w garażu. Widać dobrą wolę właścicielki zwierząt do rozwiązania konfliktu i mam nadzieję, że kroki prawne (możliwe tylko i wyłącznie z powództwa cywilnego) nie będą konieczne.
Pytanie:
W kwestii parkingu przy PKP odpisał Pan p.Maciejowi Panie Macieju, planujemy utwardzenie parkingu, lecz proszę pamiętać że w dzień a nawet nocą stoją tam zaparkowane samochody. Na temat utwardzenia pisałem już na tym forum co najmniej rok temu i nadal pojawiają się odpowiedzi planujemy. To jakaś kpina. Proszę nie wciskać nam ciemnoty, że tam ciągle stoją auta. Ostatnio w weekend widziałem 3 auta. Wystarczy w sobotę odgrodzić kawałek terenu na sobotnie popołudnie/niedzielę i sprawa załatwiona. Koszt zamówienia walca/spychacza to pewnie 5% budowy nowego parkingu. MY NIE potrzebujemy super parkingów, niech przynajmniej to co jest nada się do parkowania. Parking od Kościuszki wzdłuż torów (po stronie od Centrum) nie ma żadnego oświetlenia (od 3 lat), po 20tej jest kompletna ciemność. Parking na rogu Kościuszki/Piłsudskiego ma wystające pręty i krawężniki na 30 cm - zapraszam do korzystania. Ale co tam, zróbmy tor na łyżwy za 5 mln, a miasto żałuje 5 tys na 3 tiry żwiru i pracę walca.
(Leszek, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Leszku, parking tymczasowy został właśnie powiększony o znaczną powierzchnię. Pozostała część zostanie wyrównana. Parking nie będzie tymczasowo oświetlany, gdyż w ramach budowy centrum powstanie tam docelowe oświetlenie. Natomiast druga działka, którą Pan nazywa parkingiem to teren prywatny.
Pytanie:
Witam, czy to prawda, że na rogu ulicy Suwalnej i Olszankowej ma powstać sklep Biedronka ? Czy została podjęta konkretna decyzja ( oprócz zmiany żarówek na słupach oświetleniowych ) w celu podniesienia bezpieczeństwa pieszych na w/w skrzyżowaniu ?
(Robert, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Nie mam informacji na temat powstającej budowy, Starostwo Powiatowe, które wydaje pozwolenia na budowę także nie otrzymało w ciągu ostatnich 5 lat wniosku od właściciela sieci Biedronka w sprawie budowy nowego marketu na terenie miasta. Zarządca skrzyżowania, Starostwo Powiatowe w Legionowie, zobowiązał się do zamontowania na jezdni przed przejściami tzw. „tarki” - linii wibracyjnych. Ich celem ma być zwrócenie uwagi kierowcy, że zbliża się do miejsca, w którym prowadzący ma zachować szczególną ostrożność. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie. W kontekście raportu NIK http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-obronie-cywilnej.html i ostatnich wydarzeń na Ukrainie bardzo proszę Pana o informacje w zakresie funkcjonowania Obrony Cywilnej w Legionowie: 1. Jaka jest polityka, plan działania Miasta w zakresie Obrony Cywilnej w Legionowie? 2. Czy realnie funkcjonuje w Legionowie w ogóle coś takiego, jak Obrona Cywilna? 3. Czy wycie syren, które co któryś wieczór można usłyszeć w Legionowie, to część działań Obrony Cywilnej? 4. Jeśli na powyższe pytanie 3. odpowiedź jest twierdząca, to jaka jest użyteczność takiej sygnalizacji w przypadku zagrożenia? Czy mieszkańcy wiedzą: a) co oznaczają sygnały; b) co mają robić na wypadek konkretnego zagrożenia; c) gdzie są czynne schrony? 5. Czy w ogóle są czynne schrony w Legionowie? Jaki jest ich stan przygotowania? Czy schrony są dobrze, czytelnie oznaczone? Przyznaję, nie znam odpowiedzi na te pytania, a warto być choć trochę przygotowanym na zagrożenie... Pozdrawiam
(Radosław, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Radosławie Obrona Cywilna ma na celu ochronę ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, dóbr kultury, ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym w czasie wojny oraz współdziałanie w zwalczaniu klęsk żywiołowych i zagrożeń środowiska oraz usuwanie ich skutków. Na czele Obrony Cywilnej stoi Szef Obrony Cywilnej Kraju. W chwili obecnej Szefem Obrony Cywilnej Kraju jest brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Szefem Obrony Cywilnej na poziomie województwa jest Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, na poziomie powiatu – Starosta Legionowski Jan Grabiec i na poziomie gminy Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski. Szczegółowy zakres działania Szefów Obrony Cywilnej reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 roku (Dz.U. Nr 96 poz..850) w sprawie szczegółowego działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin. W gminie Legionowo obowiązuje Plan Obrony Cywilnej Miasta Legionowo, który jest załącznikiem do zarządzenia Nr 184/2013 Prezydenta Miasta Legionowo – Szefa Obrony Cywilnej z dnia 31 października 2013 r. oraz Plan Działania w zakresie Obrony cywilnej Miasta Legionowo na 2014 r. Nr OC.5551.1.2014z dnia 24.01.2014 r. W urzędzie Miasta Legionowo prowadzi się szkolenia z zakresu Obrony Cywilnej, Obronności i zarządzania kryzysowego w czterech grupach szkoleniowych. Zajęcia prowadzi wykładowca Akademii Obrony Narodowej p. dr Tadeusz Kubaczyk Na terenie miasta Legionowo rozmieszczonych jest 5 syren (ul. Zegrzyńska 6 dawny „Aviotex”, ul. Jagielońska 69 ZSz Nr 2, ul. Olszankowa – Ciepłownia Łajski, ul. Sowińskiego 8 kl. Nr 3, ul. Mickiewicza 11 KP PSP w Legionowie). Syreny są sprawne technicznie i stale konserwowane. W 2014 r nie były uruchamiane. W 2013 roku uruchomiono je dwa razy w ramach wojewódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania tj. 1 sierpnia o godz. 17.00 i 23 października o godz. 10.20. Sygnały syren , które Pan słyszy to prawdopodobnie sygnały Straży Pożarnej lub karetek pogotowia. Miasto Legionowo nie posiada wydzielonych schronów, ze względu na bardzo duże koszty ich budowy oraz utrzymania. Rolę tą spełniają piwnice w gospodarstwach jednorodzinnych i garaże w budynkach użyteczności publicznej oraz wspólnot mieszkaniowych.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi