wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Przystanek Legionowo Piaski, brudny, nie zadaszony, w deszczowy jak i w bardzo sloneczny dzien nie ma sie gdzie schronic. Wczoraj czekalam na pociag z dziecmy i mielismy dosc.......masakra! Czy nie mozna postawic nawet malego daszka?
(Agnieszka, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, perony nie należą do miasta tylko do spółki PKP, więc nie możemy samodzielnie poprowadzić tej inwestycji - zaproponowaliśmy przedstawicielom tej spółki wspólne wykonanie inwestycji na tym peronie, dotychczas nie doszło jednak do porozumienia. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, Na Osiedlu Młodych od kilku dni widać regularne patrole policji i Straży Miejskiej. Jak rozumiem, ma to związek z bójką z użyciem noża, która miała tam miejsce jakiś czas temu. Niestety łatwo było przewidzieć, jaki rezultat przyniesie uruchomienie w takim miejscu sklepu z całodobową sprzedażą alkoholu... Mocno kibicuję siłom porządkowym, żeby w końcu udało im się wbić do tępych głów okolicznych meneli i chuliganów, że dalsze terroryzowanie porządnych mieszkańców osiedla nie będzie tolerowane. Apeluję o politykę zerowej tolerancji- na tych ludzi podziała chyba tylko argument siły i- przede wszystkim- nieuchronność kary. Mam nadzieję, że tak policja jak i władze miejskie nie zostawią nas bez wsparcia z tym odwiecznym problemem, który teraz- przez sklep 24H- jest jeszcze bardziej uciążliwy.
(Rafał, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Rafale, służby porządkowe stale monitorują sytuację na Osiedlu Młodych i teren wokół sklepu. 05.08. odbyło się posiedzenie Rady Osiedla Młodych na którym był również właściciel sklepu spożywczo-monopolowego oraz Komendant Straży Miejskiej. Aby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie właściciel sklepu jak i administracja zobowiązali się zamontować dodatkowe oświetlenie przy sklepie tak, aby osoby przebywające obok sklepu nie czuły się anonimowe. Dodatkowo Straż Miejska w zależności od zagrożenia będzie kierować tam patrole piesze. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie jaka jest szansa na to, aby usprawnić formalności związane z przyjmowaniem dzieci na dyżury wakacyjne w przedszkolach? to co działo się dziś w Przedszkolu Miejskim nr 7 to istny koszmar. Doszło nawet do ostrej wymiany zdań przy dzieciach pomiędzy rodzicami stojącymi w kilometrowej kolejce. Rodzice byli odsyłani z jednej kolejki do drugiej żeby na koniec znowu wrócić do tej pierwszej kolejki. Ogólny chaos i brak organizacji. A najważniejsze jak zwykle okazały się pieniądze bo w kolejki musieli ustawiać się rodzice, aby uiścić wpłatę. Czy nie można tego zorganizować inaczej?płatności przelewem czy ewentualnie przy odbiorze dziecka na spokojnie? w kolejkach z rodzicami stały biedne, zdezorientowane dzieci, przestraszone nowym budynkiem, ale też ogólnym chaosem i nerwową atmosferą tam panującą.
(Aga, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Pani Agato, na wstępie dziękuję za przesłanie informacji. Organizacja pracy przedszkoli, w tym w zakresie przyjmowania dzieci na dyżur wakacyjny jest jednym z wielu zagadnień systematycznie omawianych we współpracy z dyrektorami przedszkoli. Zgłoszone przez Panią uwagi zweryfikowaliśmy z informacjami uzyskanymi od dyrektora PM7 oraz spostrzeżeniami i ocenami wyrażonymi przez innych rodziców, uczestników tego zdarzenia. Ocena – jak zwykle w takich sytuacjach – jest bardzo zróżnicowana. Doświadczenie z tej placówki, a także z innych, wykorzystamy do podjęcia działań usprawniających przyjęcia dzieci na dyżur wakacyjny.
Pytanie:
Panie Prezydencie, jak Pan realizuje konstytucyjne prawo osób /rodzin do dachu nad głową i pracy, co przekłada się na bezpieczeństwo socjalne osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.
(Teresa, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Pani Tereso,w żadnej ustawie nie ma zapisu o obowiązku zapewniania każdemu mieszkańcowi miasta własnego mieszkania. Gmina realizuje obowiązki w zakresie zapewnienia lokalu socjalnego najbiedniejszym mieszkańcom budując nowe budynki mieszkalne, których mieszkańcami są osoby, które własnym staraniem nie są w stanie samodzielnie zakupić własnego lokalu mieszkalnego. Każdy mieszkaniec Legionowa, który nie ma własnego lokalu mieszkalnego oraz nie jest wstanie we własnym zakresie go zakupić może ubiegać się o jego przydział składając stosowne dokumenty w Referacie Lokalowym Urzędu Miasta Legionowo. Przydziały mieszkań realizowane są na podstawie Uchwały Rady Miasta Nr XX/252/2008 z dnia 28 maja 2008 r., zgodnie z zasadami wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Ustosunkowując się do kwestii pracy uprzejmie informuję, iż zarówno Powiatowy Urząd Pracy jak i Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie realizują projekty unijne mające na celu pomoc bezrobotnym osobom w aktywizacji zawodowej i społecznej.
Pytanie:
Witam Ciekawi mnie kiedy Pan Prezydent zajmie się pieszymi na odcinku po stronie bloku 0 w stronę stacji PKP , nie da się przejść ,nie widać straży miejskiej jakby nie istniała Czyżby Pan Dr.Pec wykupił wszystko nawet chodniki ? Pytanie kieruję do Pana bo Pan odpowiada za Straż miejską Pozdrawiam
(Zbyszek, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Panie Zbyszku, chodnik przed blokiem 0 jest szeroki i nie mam sygnałów jakoby niemożliwe było tam przejście. Jeżeli zauważy Pan nieprawidłowo zaparkowany samochód, który blokuje możliwość przejścia chodnikiem to proszę o kontakt ze Strażą Miejską pod bezpłatnym numerem telefonu 986.
Pytanie:
Witam, Mam pytanie odnośnie latarni przy pawilonie handlowym na ul. Jagiellońskiej 9d. Nie wiem czy są one własnością prywatną czy miasta, ale na pewno stwarzają zagrożenie dla małych dzieci. Wszystkie niestety mają kable na wierzchu, otwory są tak duże i znajdują się na takiej wysokości, że dziecko bez problemu może włożyć tam rączkę. Wystarczy chwila nieuwagi. Podejrzewam, że latarnie są w takim stanie już dłuższą chwilę i do tej pory nikt nic nie zrobił, żeby je zabezpieczyć. Straż miejska regularnie spaceruje tamtędy, ale problemu chyba nie widzą.
(Aneta, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Pani Aneto, opisywane przez Panią oświetlenie należy do pawilonów handlowych, zwrócę się do Straży Miejskiej z prośbą o rozmowę na ten temat z właścicielem pawilonu.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Co dalej z ulicami Grudzie, Wspólna. Z pana archiwalnych odpowiedzi wynika, że pracę nad przywróceniem nawierzchini miały rozpocząć sie w połowie czerwca. Narazie nic się nie dzieje. Co z autobusem dowozowym? Kiedy zostanie przywrócona jego trasa. Pozdrawiam
(Urszula, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Pani Urszulo, prace prowadzi PWK Legionowo, jak zapewnia inwestor, ulice zostaną odtworzone po zakończeniu prac. Wtedy także zostanie przywrócona trasa autobusu.
Pytanie:
Witam . Po raz kolejny chciałbym poruszyć temat ul. Słowackiego (przy os. Batorego) i pojazdów poruszających się z nadmierną prędkością tą drogą. Nie są to tylko samochody osobowe , ale i autobusy mające trasy po tej ulicy. Ulica znajduje się przy samym osiedlu , gdzie mieszka wiele osób starszych i rodzin z dziećmi , niejednokrotnie byłem świadkiem sytuacji , w której kierowcy niewiele sobie robili z tego że dojeżdżają do przejścia dla pieszych , i rozwijali prędkości troszkę większe od dopuszczalnej. Czy nie można w tym miejscu ułożyć szerokiego progu zwalniającego ? Obawiam się że dojdzie w tym miejscu kiedyś do nieszczęścia, zresztą skrzyżowanie ulic Słowackiego i Jagiellońskiej już pobija niechlubne rekordy - jeśli chodzi o wypadki. Jedno z drugim jest napewno powiązane. Proszę o zwrócenie uwagi na tą sprawę , i nie odpisywanie żeby zajęli się tym mieszkańcy osiedla , bo wydaje mi się ( i osobom z którymi rozmawiałem ) że to należy do władz miasta. Pozdrawiam.
(Tomasz, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, przepisy zabraniają lokalizacji progów zwalniających na ulicach, po których porusza się komunikacja publiczna. Po zakończeniu budowy Centrum Komunikacyjnego wprowadzone zostaną zmiany w rozwiązaniach komunikacyjnych i wtedy wprowadzimy rozwiązania dostosowane do nowej sytuacji.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chciałbym odnieść się do pytania Pana Stanisława z 27-06-2014, dotyczącego trąbienia pociągów. Jestem maszynistą pracującym często na szlaku wiodącym przez Legionowo i niestety jesteśmy zobowiązani dawać sygnał baczność (jeden długi ton), przed każdym przejściem lub przejazdem kolejowym, w miejscu oznaczonym przez znak W6a; oraz oczywiście w przypadkach zagrożenia. Zdajemy sobie sprawę, że to może być uciążliwe, ale są to sprawy bezpieczeństwa, a zdrowie i życie ludzkie zawsze jest priorytetem. Proszę pamiętać, że pociąg to kilkuset-tonowy kolos, który ma długą drogę hamowania i musi odpowiednio wcześnie zasygnalizować swoją obecność. Nawet jeśli charakterystyka terenu i widoczność pozwala nam dostrzec brak zagrożenia, musimy w tych miejscach dać sygnał, bo jesteśmy pod tym kątem kontrolowani. Pozdrawiamy i prosimy o wyrozumiałość.
(Maszynista, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że wyjaśni to wątpliwości mieszkańców.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie Mam do pana dwa pytania. 1 Czy w związku z otwarciem tunelu , są jakieś plany zmiany tras linii autobusowych ZTM . Tak aby któraś biegła przez tunel ? 2 Czy po zakończeniu budowy ''centrum komunikacyjnego''trasy linii autobusowych ZTM będą poprowadzone tak - aby wiodły obok stacji PKP Legionowo ?
(Michał, 03-07-2014)
Odpowiedź:
Panie Michale, po przeprowadzeniu analiz okazało się, że linie komunikacyjne przebiegają optymalnie z punktu widzenia obsługi dużej liczby pasażerów. W tej chwili nie przewidujemy uruchomienia linii, której trasa przebiegałaby przez tunel, podobnie jak nie kursuje linia przez przejazd kolejowy na ul. Parkowej. Jedną z przyczyn wycofania linii 801 z tego odcinka trasy było generowanie wysokich kosztów przy niewielkiej ilości pasażerów. Po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego i dostosowaniu komunikacji autobusowej do potrzeb pasażerów kolei będzie możliwość wprowadzenia zmian w trasach autobusów. Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi