wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Serdecznie; jestem mamą trójki dzieciaczków, których w okresie szkolnym, codziennie prowadzę do przedszkola nr 14/szkoły nr 4 ul. Jana Pawła I nr 2 (koło torów). jakiś czas temu zostały namalowane pasy na ulicy Piaskowej, na przeciwko osiedla - tuż przed zakrętem, przed torami. Mimo tych pasów jest nadal niebezpiecznie. Auta rozpędzone nie zatrzymują się nawet jeśli już wchodzę na ulicę, zaznaczam ze mam obok siebie trójkę dzieci (4,5 lat oraz bliźniaki po 6 lat). czy byłaby możliwość aby powstał tam próg zwalniający. Z roku na rok, codziennie rano i popołudniu przechodzić będzie przez ulicę coraz więcej dzieci - obawy o ich bezpieczeństwo maja też inni rodzice. Bardzo proszę o rozważenie mojej prośby. Uważam, ze warto o tym pomyśleć, za nim stanie się nieszczęście. Pozdrawiam; Małgorzata Janik
(Małgorzata, 19-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Małgorzato, niestety przepisy nie pozwalają na budowę progów zwalniających na drogach, po których poruszają się autobusy komunikacji publicznej. Dodatkowo w planie zagospodarowania miasta ulica Piaskowa jest ulicą zbiorczą. Takie ulice są przeznaczone do prowadzenia dużych potoków pojazdów i co do zasady nie stosuje się na nich spowalniaczy. Właśnie wchodzą nowe przepisy ruchu drogowego, które mają jednoznacznie uprzywilejować pieszego na dojściu do przejścia dla pieszych. Zwrócimy się do Policji, aby zwróciła szczególną uwagę na egzekwowanie tych zapisów prawa na tym przejściu dla pieszych.
Pytanie:
Witam, Pomiędzy ul. Złotą a Niklową został drobny fragment lasu. Gospodarka drzewna w tym rejonie polegała na usuwaniu drzew zagrażających ludziom. Obecnie zaznaczono pnie kilkudziesięciu drzew, ale zaznaczenie obejmuje teren kilkuset m2, na którym nie pozostawiono żadnego pnia bez oznakowania. Po co ta wycinka? Kiedy będzie wykonana? Prezentowany od wielu lat Plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał tylko budowę przepompowni ścieków na rogu Kolejowej i Niklowej. Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam Adam
(Adam, 19-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Adamie, nie mam informacji o planowanej wycince w tym rejonie. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, napisałem do pana kilka tygodni temu, w sprawie braku oznakowania skrzyżowania ul. Długiej z ul. Orląt Lwowskich przy kościele pw. MB Fatimskiej. Kierowcy skracający drogę od ul. Zegrzyńskiej jadą ul. Tatrzańską a następnie ul. Orląt Lwowskich , często z dużą prędkością jak na charakter tej ulicy. Nagminnie nie zdejmują nogi z gazu i jadą prosto w kierunku ul. Strużańskiej nie bacząc, że ul. Długa oznaczona jest jako droga z pierwszeństwem przejazdu. Dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji, a poza tym jest tam brama wejściowa do kościoła. Czy trudno tam postawić np. znak stop??? Proszę o odpowiedź.
(Zbigniew, 19-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Zbigniewie, nie możemy jako zarządca drogi gminnej w sposób dowolny zmieniać oznakowania. Dowieszenie znaku wymaga zlecenia opracowania nowej organizacji ruchu, zatwierdzenia jej u zarządcy ruchu na drogach gminnych (Starosta), oraz późniejszego wdrożenia. Przyjęliśmy Pana pytanie jako wniosek o zmianę organizacji ruchu w tym rejonie. Pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. Rodziny zamieszkujące budynek na ulicy Kościuszki 9b bardzo proszą Pana Prezydenta o zainstalowanie także w tym budynku centralnego ogrzewania,tak jak się to dzieje w budynkach obok, a także w domach na osiedlu Kozłówka .W domu naszym zamieszkuje dosłownie sześć rodzin ,jest sporo dzieci,są osoby pracujące .U nas też zimową porą ludzie wychodzą rano a wracają wieczorem z myślą że mieszkanie jest znowu wyziębione z powodu niemożności dosypania węgla do pieca .Gorąco więc prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.Z szacunkiem mieszkańcy,Z poważaniem Anna.
(Anna, 19-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Anno, zarządca tej nieruchomości - spółka KZB Legionowo Sp. z o.o. wystąpiła do PEC Legionowo Sp. z o.o. o warunki przyłącza. Bardzo proszę o dalszą korespondencję w tej sprawie ze spółką KZB info@kzb-legionowo.pl, tel.: 22 774 45 95. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie prezydencie od jakiegos czasu przy ulicy Jana Pawła I funkcjonuje po jednej stronie chodnik natomiast po drugiej koncowka ścieżki rowerowej. Niestety rowerzyści nie zwracaja uwagi na ten podział co uniemozliwia spokojne przejscie chodnikiem. Zdazaja sie przypadki bardzo nieprzyjemnych określeń których uzywaja rowerzyści w kierunku osob idacych spokojnie chodnikiem. Jestem matka mająca male dziecko i szczerze bardzo nie lubię przechodzic ta ulica gdyz niejednokrotnie spotkalam sie z wyzwiskami w kierunku mnie i mojego dziecka ze strony rowerzystow. Czy jest mozliwosc rozwiazania w jakiś sposob tego problemu, tak zeby rowerzysci zastosowali sie do jazdy jedynie w wyznaczonych miejscach na tej ulicy?
(Magda, 19-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Magdo, dziękuję za uwagi i spostrzeżenia. Zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej, aby skierował w ten rejon patrole zmotoryzowane w celu sprawdzenia zagrożenia. Straż Miejska przekaże swoje uwagi Policji (także w Wieliszewie, gdyż ścieżka przebiega na terenie obu gmin).
Pytanie:
Co z bezpieczeństwem pieszych na ul. Suwalnej ? Były obietnice , jak pamiętam , że jak tylko aura pozwoli wczesną wiosną będą tarki , nowe oznakowanie w zamian wyblakłego , stroboskopy , może nawet światła ... Proszę odpowiedzieć , czy Pan wie że przez Suwalną przy Olszankowej przechodzą wszystkie dzieci idące do szkoły z całego osiedla ? przejście jest mało widoczne , asfalt nowy , fotoradar zgnił dawno ... nawet przerywana jest odmalowana a pasy nie ( a dlaczego przerywana ?) Pisałem już kiedyś , czas pomyśleć , podwójna ciągła od granicy miasta do nowego ronda przy cmentarzu to mus . Nowych bloków przybyło , na co czekamy , na kolejne ofiary ? Dwie nowe latarnie to za mało , al.Legionów ma same takie . Trzeba zrobić wszystko , żeby nie było więcej ofiar tu !
(Robert, 19-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Robercie, przekazuję odpowiedź zarządcy drogi - Starostwa Powiatowego w Legionowie: Powiat Legionowski zlecił opracowanie projektu budowy chodnika wzdłuż ulicy Suwalnej od skrzyżowania z ul. Olszankową do ul. Jaśminowej po stronie drogi gdzie chodnika nie ma. Ponadto po zrealizowaniu tej inwestycji planowana jest zmiana organizacji ruchu w ten sposób, że przy skrzyżowaniu z ul. Jaśminową zostanie wyznaczone nowe przejście dla pieszych. Rozważana jest również zmiana lokalizacji obecnie istniejącego przejścia dla pieszych, które teraz znajduje się na wysokości apteki. Przedsięwzięcie planowane przez Powiat przewiduje również budowę po drugiej stronie skrzyżowania, czyli na wysokości boiska Orlik i zatoki autobusowej, przejścia dla pieszych z azylem. Wspomniana zatoka autobusowa ma zostać przebudowana i powiększona. Zadanie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami władz Legionowa, będzie współfinansowane z budżetu Miasta Legionowo.
Pytanie:
Witam! Panie Prezydencie jestem właścicielem jednego z garaży sąsiadującego z terenem budowy Centrum Komunikacyjnego. Po zamknięciu chodnika wiodącego w stronę przejścia obserwujemy zjawisko przechodzenia pieszych, między 1 i 2 ciągiem garażowym zwłaszcza młodych ludzi chcących skrócić sobie drogę i dostać się na perony. Zeskakiwanie na torowisko a potem wspinanie się na peron jest jak sądzę zajęciem niebezpiecznym. Przypuszczam że zjawisko to nasili się po powrocie młodzieży z wakacji. Warto zatem zwrócić uwagę Straży miejskiej na w/w problem. Sprawa kolejna to wjeżdżanie tam (między ciągi garażowe) ciężkiego sprzętu którego kierowcy zrobili sobie z prywatnego terenu drogę techniczną. Naszej zgody na to nie ma, bo sprzęt ten powoduje pęknięcia murów garaży i jeżdżenie tam nim jest dla nas niebezpieczne!!!!!!! Prośba zatem do pana Prezydenta o zwrócenie uwagi na ten problem kierownictwu budowy Centrum. Pozdrawiam
(Grzegorz, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Grzegorzu, dziękuję za cenną uwagę i spostrzeżenia - przechodzenie przez torowisko bez wątpienia jest bardzo niebezpieczne i propozycja zainteresowania się tą sprawą przez Straż Miejską jest bardzo słuszna. Wszystkie Pana uwagi przekazałem komendantowi Straży Miejskiej, który będzie rozmawiał z kierownikiem budowy na temat zabezpieczenia dojścia na perony oraz sposobu wykorzystywania na budowie ciężkiego sprzętu budowlanego.
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy planowane jest przyłączenie się Legionowa do nowej taryfy biletowej Warszawa +
(Tomasz, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomku, nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie, z uwagą obserwujemy jak (m.in. logistycznie) rozwiąże tę kwestię gmina Marki, która jako jedyna dołączyła do tej strefy.
Pytanie:
Panie Prezydencie Piszę w związku z zamknięciem rampy i przejścia dla pieszych po stronie osiedla Piaski. Przydałby się zakaz wjazdu na rampę poniewąz nikt tego nie przestrzega, drogą która wiedzie do przejścia dla pieszych pomiędzy przechodniami, biegającymi dziećmi jeżdżą samochody co stawrza bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa pieszym. Ponadto parkowane samochody na rampie utrudniją dostęp do przejścia. Proszę o interwencje odpowiednich służb. Dziękuje
(Anna, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Dziękuję za uwagi i spostrzeżenia. Problem parkowań przy rampie został rozwiązany, gdyż samochody osobowe już tam nie parkują. Zobowiązałem Straż Miejską do częstych kontroli tego terenu.
Pytanie:
Kiedy miasto zrobi coś radykalnego i konkretnego z dzikami? Dziś w nocy dziki biegały w okolicy ul. pomorskiej, lwowskiej. Psy na podwórkach dostawały szału. Dodam nie moje psy ! Z ujadajcymi psami miasto nie potrafi sobie poradzić, z dzikami rownież. Czy to miasto jest dla ludzi czy dla zwierząt ?!?
(Tomek, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomku, problem dzików jest o tyle złożony, że po informacji o spotkaniu Straży Miejskiej, przedstawicieli Starostwa i kół łowieckich otrzymaliśmy serię protestów przeciwko jakimkolwiek radykalnym rozwiązaniom. Działania związane z obecnością dzików koordynowane są na poziomie Powiatu, właściwym adresatem Pańskich pytań jest zatem Starosta Powiatowy. Na każde zgłoszenie o obecności dzika na terenie miasta Straż Miejska podejmuje interwencję. Pozdrawiam


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi