Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dzień dobry,
bardzo proszę o informację gdzie mogę oddać/wyrzucić wykorzystane kartusze do turystycznej kuchenki gazowej? Sklep w którym je kupiłam nie przyjmuje zużytych pojemników i nie posiada informacji co można z nimi zrobić. Pozdrawiam, Justyna
(Justyna, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Witam, Nie ma specjalnych przepisów dotyczących sposobu postępowania ze zużytymi kartuszami. Proszę je zatem wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane.
Pytanie:
Witam..
Czemu dla beneficjentów Karty Dużej Rodziny nie ma zniżki na śmieci? Tak jak jest to w gminie Jabłonna.. Napewno większość ucieszyła by się z tego rozwiązania..
Pozdrawiam
(Klaudia, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Pani Klaudio na pewno jest to temat do rozważenia, co też oczywiście uczynię. Proszę jednak zwrócić uwagę, iż już dziś oferta legionowskiej karty jest dużo bardzie atrakcyjna chociażby pod względem ilości firm oferujących zniżki dużym rodzinom, a wciąż prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami
Pytanie:
Witam. Szanowny Panie prezydencie. Gdyby żył reżyser Bareja to bez szukania wystarczyła by mu sama kamera i za film dokumentujący remont skrzyżowania ul.Jagielońska z ul.Marsz.Piłsudskiego dostał by OSKARA gdyby taka kategoria za film obcojęzyczny istniała.Nawet w najbardziej skrajnie obrazujących absurdy kronik PRL-u nie zobaczy się tego co można zobaczyć przechodząc z konieczności przez ten plac ''budowy'', po prostu brakuje słów by to określić. Proszę o natychmiastową interwencję Można też było wytyczyć lepsze trasy objazdu dla komunikacji ZTM,choćby z ul.Marsz.Piłsudskiego w ul.Ks.Pułk.Mrugacza i dalej w ul.Słowackiego.
Pozdrawiam Mariusz
(Mariusz, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Mariuszu,
proszę jednak poszukać odpowiednich słów do opisania sytuacji na budowie, bo nie wiemy o jakiego typu uchybienia może Panu chodzić. Ponadto przypominamy, iż to Starostwo Powiatowe odpowiada za prowadzone prace, a nie Urząd Miasta.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam,
Bardzo proszę o informację, ile było dzieci trzy- i czteroletnich zgłoszonych do przedszkoli nr 2,9,12? Ile z tych dzieci dostało się do przedszkoli? Pozdrawiam Grażyna
(Grażyna, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
udzielenie takich danych może się odbyć na wniosek o udzielenie informacji publicznych. Proszę zwrócić się w tej sprawie do urzędu oficjalnie, podając jednocześnie interes publiczny wskazujący na konieczność przygotowania w/w zestawienia.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Seksistowska reklama wisząca przy jednej z głównych inwestycji miasta - rondzie na rogu Sobieskiego i Parkowej - stała się wątpliwą ozdobą serwisu szczuciecycem. Czy planują Państwo podjęcie działań zmierzających do usunięcia tej reklamy? Czy miasto współpracuje z firmą GVT?
(Przemek, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Przemysławie,
nie mamy narzędzi, aby interweniować w tej sprawie.
Pytanie:
Seksistowska reklama wisząca przy jednej z głównych inwestycji miasta - rondzie na rogu Sobieskiego i Parkowej - stała się wątpliwą ozdobą serwisu szczuciecycem. Czy planują Państwo podjęcie działań zmierzających do usunięcia tej reklamy? Czy miasto współpracuje z firmą GVT?
(Przemek, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Przemysławie,
nie mamy narzędzi, aby interweniować w tej sprawie.
Pytanie:
Panie prezydencie w nawiązaniu do odpowiedzi na pytanie p. Małgorzaty (z dnia 18.07.br) w sprawie notorycznego wyłączania świateł na skrzyżowaniu ul. Zegrzyńskiej za wiaduktem, proszę o informację kiedy będzie ten sterownik, który usprawni regulację świateł i tym samym umożliwienie bezpiecznego przechodzenia przez ulicę? Czy czekamy na jakiś wypadek z udziałem pieszego i wtedy wszyscy odpowiedzialni będą udowadniać jak to chcieli pomóc ale nie mogli???
(zbigniew, 25-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Zbigniewie, proszę zadać to pytanie zarządcy drogi - GDDKiA
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Kiedy mogę oczekiwać uaktualnienia strony systemu gospodarki odpadami? Czekam na informacje dotyczące możliwości odstawiania odpadów zielonych oraz opon. Była zapowiedz tych nowych usług
(Ela, 18-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, strona będzie uaktualniona zaraz po sezonie urlopowym. Większość informacji w obecnej witrynie jest aktualnych. Harmonogramy nie uległy zmianie, deklaracje dalej są zbierane, zasady systemu poza zmianą dotyczącą opon też. Jeśli chodzi o nowe usługi to informowaliśmy o tym w aktualnościach i przypominamy:
1. Zużyte opony: w zabudowie wielorodzinnej odbiór 1 raz w tygodniu z boksów na odpady wielkogabarytowe przy altankach śmietnikowych, zabudowa jednorodzinna 2 razy do roku wystawki przed bramą w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych.
2. Punkt zbiórki selektywnie gromadzonych odpadów budowlanych działa od 2 lipca przy ul. Suwalnej.
3. Punkt zbiórki odpadów zielonych w trakcie uzyskiwania zezwoleń administracyjnych. pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
dlaczego w weekendy wyłączana jest sygnalizacja świetlna na ul.Zegrzyńskiej w stronę Zegrza??????-proszę o parade dla pieszych korzystających z przejść(głównie dla osób z małymi dziećmi )
(malgorzata, 18-07-2013)
Odpowiedź:
Pani Małgorzato,
temat ten był już poruszany na łamach tej rubryki. pozwolimy sobie zacytować wcześniejszą wypowiedź:
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach drogi krajowej z ul. Strużańską i ul. Piaskową jest wyłączana w piątki w godzinach popołudniowych oraz w niedzielne popołudnia na wniosek policji, która jest w stałym kontakcie z GDDKiA. Jest to związane z bardzo dużym natężeniem ruchu na drodze krajowej, związanym w te dni z wyjazdami i powrotami w i z kierunku Mazur. Takie rozwiązanie jest praktykowane po to, by ruch na drodze krajowej był płynny i by nie zakorkować miasta w tym czasie. Do momentu wymiany sterownika sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zegrzyńska (DK61) i Strużańska, dzięki któremu działanie świateł uzależnione byłoby od natężenia ruchu z poszczególnych kierunków, sytuacja się nie zmieni.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Nawiązując do odpowiedzi Pana Komendanta SM - jakie przepisy mówią o tym,że SM może sobie malować/nawiasem mówiąc nieudolnie/ obudowy radarów stacjonarnych nie umieszczając w nich urządzeń rejestrujących i o tym ,ze wystarczy konsultacja z producentem radarów? Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące oraz Kodeks drogowy o tym chyba nie mówią?
(Andrzej, 18-07-2013)
Odpowiedź:
Straż Miejska posiada tylko jeden fotoradar oraz cztery maszty fotoradarowe do których systematycznie na przemian wstawiany jest fotoradar i jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Jeśli chodzi o malowanie masztów fotoradarów to są w trakcie prac malarskich i w efekcie końcowym będą oklejone taśmą odblaskową zakupioną od producenta. Proszę o cierpliwość a efekt końcowy będzie bardzo dobry.
Z poważaniem,
Ryszard Gawkowski
Komendant Straży MiejskiejBiuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE