wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie!Chciałabym nieśmiało zasugerować nazwę ronda. Padły tu różne propozycje, ale może nazwać te rondo Rondem Bibliotekarzy???Wszyscy wiemy, jaką rolę bibliotekarze odgrywają w dzisiejszych czasach, jak walczą kiedyś i teraz o słowo drukowane. Może bądzmy pierwsi i nazwijmy tak te Rondo . Jeszcze nie słyszałam o takiej ulicy, a co dopiero o rondzie czy placu.
(Ania, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Przekażę sugestię naszym Radnym, którzy podejmą ostateczną decyzję co do nazw rond.
Pytanie:
witam Panie Prezydencie odnośnie basenu, wystarczyło by jak by basen w szkole nr 6 był otwarty dla mieszkańców od 8 do 22, przecież szkoła może odstąpić dwa tory. W Legionowie powinien być basen(nie musi być aquapark-wiadomo utrzymanie i ceny biletów) o większych rozmiarach czynny od rana do wieczora.
(Marek, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Marku, basen w szkole obsługuje uczniów, przedszkolaki, pływaków z UKS Delfin i seniorów, dlatego widzimy konieczność budowy drugiego obiektu.
Pytanie:
Panie Prezydencie,mamy 2 dzieci 11 i 4 lata,żona spodziewa się następnego dziecka,mieszkam z żoną u jej rodziców,którzy żyją bo żyją ze sobą,mamy 3 pokoje ,gdzie ojciec żony zajmuje sam duży pokój i jak stwierdził nigdy nam nie pomorze,często pije i robi awantury,ta sytuacja była wielokrotnie zgłaszana na policję i????.Mama żony jest w najmniejszym pokoju z synem,a my z żoną i córką w drugim,gdzie jak urodzi się trzecie dziecko,to ja nie wiem po prostu jak mamy żyć.Proszę nam pomóc ,chcielibyśmy się z panem spotkać,i proszę nas nie odsyłać z urzędu do urzędu,pokoju do pokoju.
(marcin, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, proszę o kontakt z Referatem Lokalowym tel. 22 766 40 52. W sprawach przydziału lokali przyjmuje mój zastępca Piotr Zadrożny, tel do sekretariatu 22 766 4003. Wcześniej jednak należy złożyć wniosek pobrany właśnie z referatu lokalowego.
Pytanie:
Pytanie:Panie Prezydencie czy w naszym kochanym Legionowie powstanie kiedys profesjonalny basen lub aqa park b.duzo ludzi od nas musi sie saunowac w nieporecie albo w wolominie na przecietnych basenach ale oni maja a my kiedy? dziekuje i pozdrawiam cezary (cezary, 20-03-2014)Odpowiedź:Panie Cezary, mam w planach budowę basenu, najprawdopodobniej na Piaskach. Aquapark to nie tylko zbyt duży koszt budowy obiektu, lecz także koszty utrzymania, które nie zwrócą się przy korzystnych cenach biletów (a takie chcielibyśmy zaproponować Mieszkańcom). Panie Prezydencie czy mógłby Pan rozszerzyć i sprecyzować swoją odpowiedź na temat pływalni na Piaskach. Gdzie i kiedy miałby powstać? Może ma Pan chytry plan połączyć pływalnię z torem łyżwiarskim latem pływamy zimą śmigamy?:-)
(Grzegorz, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Grzegorzu, mamy dwie propozycje lokalizacji: osiedle Piaski przy szkole (oczywiście zamiast toru) lub teren pomiędzy Areną Legionowo a Orlikiem. Pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie korzystając z pięknych dni wiosny zrobiłem spacer pościeżkach rowerowych po naszym pięknym mieście,wszystko byłoby dobrze tylko jest na nich dożo szkła i śmieci. Proszę Pana o spowodowanie ich przejezdności,bo wiem że i Pac jest cyklistą. Wiem że Pan coś z tym zrobi, dziękuję.
(Marian, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Marianie, ścieżki zostały oczyszczone. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam, Chciałam zapytać o parking na os młodych- skrzyżowanie Suwalnej z Olszankową blok nr 8 (mieszczą się delikatesy panorama). Czy ten Parking od ul Suwalnej jest zgodny z prawem? Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic. Wyjeżdżając z osiedla często nie widać nadjeżdżających samochodów z prawej strony (z Legionowa) przez stojące samochody, a jak zaparkuje bus, a ktoś chciałby jechać prosto - w kierunku Olszankowej to już kwestia szczęścia, czy będzie miał wypadek czy nie. Nawet kilka razy w miesiącu zdarzają się tam stłuczki, jednak nie zawsze jest to udokumentowane w statystykach (polubowne załatwienie sprawy). Proszę o informację, czy jest ten parking zgodnie z prawem i co Pan Prezydent ma zamiar z tym zrobić, tym bardziej iż jest to trasa w stronę szkoły
(Marta, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Marto, parking znajduje się na terenie prywatnym. Skrzyżowanie jest w zarządzie Starostwa, Straż Miejska dokonała kontroli i stwierdziła, że samochody stojące na parkingu zasłaniają widoczność. Wystosowaliśmy więc pismo do Starostwa aby ustawiono znak STOP przed skrzyżowaniem.
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy wiadomo jak będą wyglądały Dni Legionowa 2014 ? Czy wiadomo kto wystąpi?
(Anna, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Anno, podczas Dni Legionowa wystąpią Oceana, Margaret oraz Honorata Honey Skarbek. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam, czy miasto planuje uruchomienie/udostępnienie dla mieszkańców interaktywnej mapy/wyszukiwarki okręgów w których wybierani będą radni, w związku z ostatnimi zmianami i utworzeniem jednomandatowych okręgów do Rady Miasta.
(Paweł, 31-03-2014)
Odpowiedź:
Tak Panie Pawle, podobnie jak w latach poprzednich, planujemy utworzenie internetowej wyszukiwarki.
Pytanie:
Dzień dobry, proszę mi powiedzieć dlaczego firma sprzątająca na targowisku miejskim używa odkurzaczy do całego placu. Piasek który roznosi się na odległość kilkunastu metrów doprowadza do strasznego zabrudzenia naszych aut, które są zaparkowane bezpośrednio wzdłuż targowiska. Proszę zobaczyć stan aut w piątek lub niedzielę rano jak takie sprzątanie niszczy nam samochody. Powinniśmy pisać pismo o darmowe myjnie?
(Barbara, 31-03-2014)
Odpowiedź:
Pani Barbaro, jak informuje KZB Sp z o.o., zarządca targowiska, firma sprzątająca zobowiązała się zakładać na ogrodzenie płachtę chroniącą przed zakurzeniem samochody. W miarę przesuwania się prac, płachta będzie przewieszana. Pozdrawiam.
Pytanie:
Witam, czy ktoś z Pańskiego Urzędu interesuje się sytuacją w okolicy budowego dworca kolejowego? Przypuszczam, że nie, bo jak inaczej nazwać sytuację gdzie dotarcie na perony od strony ul Piłsudskiego wiąże się z przebrnięciem przez ogromną kałużę i błoto (taki było dziś 17/03, jak i 16/03). Udogodnieniem dla mieszkańców jest kawał dechy i część słupka drogowego przyrzucone przez bajoro. Zachęcam do próby sforsowania takiej ścieżki zdrowia w szpitkach/pantoflach, sukience/garniturze, czyli tak jak mieszkańcy L-wa jadą koleją do pracy (no cóż nie wszyscy moga pracować w Urzędzie z podziemnym parkingiem). Może warto wreszcie zwrócic na to uwagę i okazać choć trochę szacunku mieszkańcom jeżdzącym do W-wy? Mam nadzieję, że ktoś to wreszcie uczyni. Pozdrawiam Piotr
(Piotr, 31-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, nie wiem o którym fragmencie dojścia od ul. Piłsudskiego Pan mówi, z obserwacji naszych pracowników dojście jest prawidłowo zabezpieczone. Proszę o kontakt z Wydziałem Inwestycji pod numerem tel. 22 766 4067. Pozdrawiam


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi