wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
czy w związku z ponizszym komunikataem http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,veturilo-sie-rozrasta-beda-stacje-na-pradze-poludnie-i-w-ursusie,124507.html legionowo tez ma zamiar rozważyć postawienie na swoim terenie tego typu stacji?? czy powstanie jakaś namiastka sciezki rowerowej przy torach w stronę warszawy. niedlugo legionowo chce wprowadzic bilety w wersji warszawa+ a taka ściezka bylaby super alternatywą dla osób ktore chca jesli juz to płacic jedynie za bilet na terenie warszawy, bo koszt wypozyczenia takiego roweru na takim odcinku byłaby relatywnie tańsza od biletu, a i z pozytkiem dla zdrowia, lub rozszerzenie wypozyczalni rowerów już prowadzonej w ramach działań legionowskich i skorelowanie go z systemem warszawskim
(Paweł, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Panie Pawle, na terenie Legionowa istnieje bezpłatna wypożyczalnia rowerów w Arenie Legionowo. Wprowadzenie sieci na wzór Veturilo będziemy mogli rozważyć po zakończeniu budowy Centrum Komunikacyjnego. Nie tylko ścieżka rowerowa, ale i droga do stacji PKP Choszczówka była rozważana, ale wymagałoby to zaangażowania Jabłonny i Warszawy, gdyż teren miasta kończy się tuż za osiedlem Nowy Bukowiec. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej woli ze strony tamtych samorządów.
Pytanie:
Panie Prezydencie dziękujemy za to ze na ul.Strużańskiej pojawiły się przejścia dla pieszych jest to dla nas duże ułatwienie i większe bezpieczeństwo dla naszych dzieci Trwało to długo ale w końcu się udało Dziekujemy naszemu radnemu Zawadzie za to że dotrzymał słowa Za wszystko co robicie dla Bukowca i Grudzi dziękujemy
(Mieszkaniec Bukowca, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam
Pytanie:
WITAM SERDECZNIE. PANIE PREZYDENCIE, CZY W TYM ROKU BĘDZIE AKCJA LATO W MIEŚCIE ORGANIZOWANE PRZEZ MOK,JEST TO JEDYNA OPCJA DLA DZIECI W WAKACJE I RODZICÓW PRACUJĄCYCH. JEST TYLKO SPRAWA GODZIN W FERIE BYŁO TO OD 10-16 A MOŻE W WAKACJE MOŻNA BYŁOBY ROZSZERZYĆ TE GODZINY? PAN MA NA PEWNO DECYDUJĄCE SŁOWO W TEJ AKCJI, OCZYWIŚCIE MY RODZICE ZAPŁACIMY ZA TE GODIZINYPROSZĄ O TO ZDESPEROWANE MATKI DZIECI PIERWSZYCH KLAS. POZDROWIENIA
(wioletta, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Oczywiście w tym roku MOK Legionowo będzie organizował Lato w Mieście, na stronie internetowej stworzyliśmy zakładkę z ofertą półkolonii na terenie naszego powiatu. Ofertę MOK może Pani sprawdzić na stronie www.moklegionowo.pl.
Pytanie:
Legionowo porusza–Miasto sportu,tylko dlaczego w jego centrum nie zaznamy ani metra dróg rowerowych,brak parkingów rowerowych,a piesi krążą pomiędzy nielegalnie zaparkowanymi autami? Setki mieszkańców rezygnuje z dotarcia na dworzec kolejowy rowerem,ze względu na brak normalnej i bezpiecznej trasy,wybierając samochód.Kiedyś wspominałem Panu Prezydentowi,że centrum Legionowa,to syf samochodowy,jeden wielki korek,parking oraz hałas.Nasze miasto jest całkowitym przeciwieństwem miast tej wielkości w Europie zachodniej/północnej! Tam już wiele lat temu wyrzucono auta z centrum,na rzecz pieszych,rowerów, komunikacji miejskiej i kolejowej,wprowadzono spowolnienia ruchu i strefy zamknięte dla aut.Skoro w centrum miasta nie ma dróg i parkingów rowerowych – dlaczego ludzie mają korzystać w rowerów? Jak ma się tam dokonać rewolucja rowerowa(i nie mowa tutaj jest o rowerowej Holandii, czy Danii)Apeluję do Pana oraz radnych gminy, by na poważnie i rzetelnie,z fachowcami wziąć się za centrum miasta,
(Marcin R., 12-06-2014)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, w centrum (ulice Sobieskiego, Jagiellońska) znajdują się ścieżki rowerowe (do dworca można bezpiecznie dojechać rowerem np. ulicą Siemiradzkiego). Ich brak w niektórych miejscach wynika np. z szerokości dróg w ścisłym centrum miasta. Ulica Piłsudskiego ma ograniczenie prędkości do 40 km/h, zatem można się nią bezpiecznie przemieszczać na rowerach. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zgłosimy projekt budowy sieci ścieżek rowerowych, do tego czasu pozostaje jedynie zorganizować akcję skierowaną do rowerzystów, aby nie jeździli chodnikami i do pieszych, by nie spacerowali po ścieżkach i zachęcać kierowców do bezpiecznej jazdy z uwzględnieniem kierowców jednośladów. Przypomnę, że pomysł wyprowadzenia ruchu samochodowego z ulicy Piłsudskiego spotkał się ogromnym oporem społecznym.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie ja rozumiem wiele rzeczy ale wszystko ma swoje granice... Jeżeli tak bardzo chcecie urządzać imprezy na stadionie /Arenie bardzo proszę o przygotowanie miejsc postojowych dla przyjezdnych. Ciekawa jestem czy Pan byłby zadowolony gdyby nie mógł wyjechać z działki albo przeciskać się między samochodami... Na ostatnią imprezę tj. dzień dziecka, całe uliczki przystadionowe były pozastawiane. Najlepsze rozwiązanie to wykarczować lasek przy stadionie i zrobić tam parking. Pozdrawiam
(M., 12-06-2014)
Odpowiedź:
W ostatnim okresie w związku z natężeniem imprez masowych (30 - 31.06 br. ,,Dni Skarbowości, 01.06 br. ,,Dni Legionowa) rzeczywiście mogły wystąpić utrudnienia z wyjechaniem z posesji w rejonie Stadionu Miejskiego/Areny. Straż Miejska i Policja starały się reagować na bieżąco na każde zgłoszenie. Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną wybudowane w ramach Parku Zdrowia, za każdym razem udostępniamy również teren targowiska, choć z obserwacji naszych służb wynika, że mieszkańcy niechętnie parkują w dalszej odległości od miejsca imprezy. Przepraszam za zaistniałą sytuację, oczywiście wyciągniemy z niej wnioski.
Pytanie:
Panie Prezydencie... czy zostały już ustalone jakieś decyzje dot. ul. Kujawskiej, jej remontu itp. Położenie spowalniacza na ul. Gnieźnieńskiej nie rozwiąże sprawy.. I jeszcze jedna sprawa, czy osoba która zaprojektowała wjazd na parking od ul. Kujawskiej dostała jakąś premię za fantastyczny plan??? Albo od razu Nobla?? Bo pomysł takiego wjazdu jest żenujący!!!! Pozdrawiam
(Mieszkanka ulicy Kujawskiej, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, mieszkańcy ulicy Kujawskiej mają krańcowo sprzeczne interesy (jedni chcą parkowania a inni jego kategorycznego zakazu). Na tej ulicy nie zaplanowano innych prac niż naprawy bieżące nawierzchni asfaltowej. Proszę uściślić jakie ma Pani zarzuty względem wjazdu na parking - wjazd jest wąski, co powoduje konieczność ostrożnej jazdy. Niestety ze względu na położenie projektant nie był w stanie zaproponować innego wjazdu.
Pytanie:
W godzinach 12:00 – 18:00, trzy dni w tygodniu (poniedziałek,czwartek, sobota) można oddać nadmiar liści, rozdrobnionych gałęzi, chwasty i skoszoną trawę do punktu przy ul. Olszankowej 36. Panie Prezydencie czy udałoby się w tygodniu zmienić godziny przyjmowania odpadów np. od 18-21. Aktualne godziny są raczej do przyjęcia tylko dla emerytów i bezrobotnych. W sytuacji gdy pracuje się np. w Warszawie lub nawet Legionowie od 9-17 w zasadzie nie ma możliwości w tygodniu oddania odpadów. Z tego co wiem ochrona jest i tak na miejscu zbiórki kwestia jest tylko zmiana godzin przyjmowania.
(Tomek, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomku, godziny otwarcia punktu związane są z organizacją pracy w PEC. Rozpoznamy temat, ale chciałbym zauważyć, że punkt jest czynny w soboty, które dla większości osób są dniem wolnym od pracy.
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy miasto planuje zorganizować w szkołach opiekę dla dzieci w okresie wakacji? Obecnie dzieci zaczynają edukację w wieku 6 lat i są zdecydowanie za małe(7,8 latki również), by zostawały same w domu. Jeżeli rodzice pracują na etatach i do tego dojeżdża do Warszawy, co jest częste w Legionowie, nie mają możliwości zabezpieczyć dwoma urlopami po 26 dni wszystkich dni wolnych, które wypadają w ciągu roku w szkole... Nie rozwiązuje problemu także akcja Lato w Mieście, bo zajęcia są w szkołach w godz. np 10-13 i trwają do 4-5 godzin dziennie. Nie wszyscy rodzice pracujący mają na miejscu babcię, która pomoże w takiej sytuacji. Przedszkola organizują formę dyżurów wakacyjnych i wiem z własnego doświadczenia, że wielu rodziców korzysta z tej formy opieki. Żłobek dyżuruje miesiąc. Ale gdy dziecko idzie do I klasy, niezależnie czy ma 6 czy 7 lat ten przywilej się kończy i rodzice są zdani na siebie - zwolnienia lekarskie, albo dosyć drogie półkolonie. Czy to się może zmienić?
(Agnieszka, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, organizacja półkolonii będzie rozważana, ale dopiero w perspektywie przyszłego roku. Nie oznacza to jednak bezpłatnej organizacji takich zajęć. Wprowadzenie takiego rozwiązania w szkołach w czasie ferii letnich czy zimowych wymaga zatrudnienia dodatkowego personelu, gdyż zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczycielom w tym czasie przysługuje urlop wypoczynkowy. Odnosząc się do tegorocznych wakacji w połowie czerwca trafi do szkół broszura zawierająca pełną ofertę akcji ,,Lato w mieście. Podjęliśmy również próbę zgromadzenia na stronie internetowej miasta oferty zajęć proponowanych przez podmioty prywatne.
Pytanie:
Witam serdecznie, Mieszkam na osielu Piaski (blisko sklepu Kaufland), chciałabym się dowiedzieć, czy jest w planach utworzenie jakiejs lini autobusowej, która jechała by pod stacje kolejowa od nas? I czy przy ulicy Zegrzyńskiej (bloki 27,29 itd.) planowana jest przebudowa parkingu, któy jest mocno już nie praktyczny i popraiwnia jakości terenu wokół bloków?
(Mieszkanka Osiedla Piaski, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, na osiedlu Piaski kursuje autobus linii 731, który ma przystanek przy sklepie Biedronka, zaledwie 200 m od stacji PKP Legionowo. Nie planujemy uruchamiania nowej linii autobusowej. Tereny i parkingi wokół bloków należą do mieszkańców i to oni mogą podjąć uchwały o wykonaniu remontów na swój koszt.
Pytanie:
Kiedy powstanie wiata przystankowa na petli Legionowo Przystanek ?
(dariusz, 12-06-2014)
Odpowiedź:
Panie Dariuszu, kolej podczas projektowania i budowy tunelu zlikwidowała przystanek na pętli przy rondzie Poniatowskiego. Będziemy się starać o przywrócenie tam pętli i gdy to się powiedzie to wówczas zakupimy wiatę.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi