Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie.
proszę o nie likwidowanie Biblioteki przy ul Sowińskiego, bo każde takie miejsce poszerza kulturę. Chciałabym przeczytać różne nowości, ale na kazśa mnie nie stać i chciałanym je wypożyczać z biblioteki.
(Beata, 12-08-2013)
Odpowiedź:
Pani Beato,
sugeruję korzystanie z głównej siedziby biblioteki przy Broniewskiego, to zaledwie 400 metrów od filii przy Sowińskiego. Poza tym przypominam, że sprawa przyszłości tej filii jeszcze nie jest przesądzona.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam gdy zaczynała się pzebudowa skrzyżowania Jagiellońska-Piłsudskiego miałem nadzieje ze bedzie to jakos widoczne teraz ''zyskalismy'' tylko dluzszy czas oczekiwania na zielone ,dźwiękowe przejscia dla pieszych a gdzie sa pytam się odliczniki czasu chyba można bylo sie o to postarac i prosze nie odsylac mnie do starosty !
(Kamil, 12-08-2013)
Odpowiedź:
Panie Kamilu,
nie wiemy jakiej odpowiedzi czy działania oczekuje Pan od prezydenta miasta wiedząc, że pytanie dotyczy kompetencji starosty, na którego stronie funkcjonuje dokładnie taka sama rubryka.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam Jestem nowym mieszkańcem Legionowa. Mieszkam tu raptem 3 tygodnie i natrafiam na rzecz, która delikatnie mówiąc smierdzi. Chodzi o odbiór odpadów zielonych. Proszę o informację co mam robić ze skoszoną trawą przez 2 miesiące? Worki są niezbyt szczelnym opakowanie i smród rozchodzi się po okolicy. Z tego co widzę to od 2011 roku (taki wpis widnieje w pytaniach do prezydenta) nie zmieniła się częstotliwość odbierania odpadów zielonych. Czyżby nikomu nie przeszkadzał ten problem czy po prostu okoliczne lasy zasilane są odpadami ze skoszonej trawy? Czytałem już, że planowany jest punkt odbioru odpadów zielonych ale... go nie ma a problem jest i to nieprzyjemny. Co więc robić? Dołączyć się do tych co zanieczyszczają las czy mieszkać w smrodzie gnijącej trawy?
(Bartłomiej, 12-08-2013)
Odpowiedź:
Witam, jest kilka sposobów radzenia sobie z odpadami powstającymi w ogrodzie. Najgorszym jest zapakowanie mokrej świeżo skoszonej trawy do plastikowych worków gdzie z pewnością nastąpi jej fermentacja i powstają nieprzyjemne zapachy. Najkorzystniejszym dla środowiska jest ich kompostowanie. Dzięki temu z pozostałości roślinnych uzyskujemy cenny kompost, który można potem wykorzystać w ogrodzie. Nie występują wtedy niekorzystne zapachy. Ponadto w procesie kompostowania biorą udział mikroorganizmy, które mają pozytywny wpływ na środowisko. W Legionowie od 2010 roku realizowany jest program Po prostu kompostuj , w którym mieszkańcy otrzymują bezpłatnie do użytkowania profesjonalne kompostowniki. W roku 2014 planujemy kolejną edycję programu. Przy koszeniu trawy można korzystać z obecnej w większości kosiarek funkcji dodatkowego rozdrabniania trawy. Nadmiar odpadów ogrodowych można przekazywać zgodnie z harmonogramem 1 raz na 2 miesiące. Trwają prace przygotowawcze do uruchomienia punktu zbiórki odpadów ogrodowych na terenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. pozdrawiam
Robert Wieczorek
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Pytanie:
Dzień dobry, 1. Proszę o usunięcie lub interwencję w sprawie usunięcia gałęzi przerośniętych, zaniedbanych krzaków i drzew przy posesji Poznańska 2, Legionowo u Państwa Osłów. Gałęzie zawalają i dodatkowo zawężają wąski chodnik. Aby przejść chodnikiem, nawet będąc osobą niewysoką trzeba uchylać głowę....kiedy pada deszcz lub śnieg gałęzie opuszczają się jeszcze niżej. Jako sąsiedzi prosiliśmy o uprzątnięcie Państwa Osłów miesiąc temu. Bez skutku. Jak została rozwiązana powyższa sprawa? 2. Przy ulicy Grunwaldzkiej (odcinek pomiędzy Poznańską, a Mazowiecką) znajduję się dom (wyglądający na niezamieszkały?) z co najmniej rocznym wysypiskiem śmieci. Widok jest nie tylko karygodny w każdych cywilizowanych standardach, ale stan tej posesji powoduję zagrożenie epidemiologiczne. Dodatkowo na posesji w uwłaczających warunkach przetrzymywany jest pies. Wygląda na to, że jest dokarmiany i dopajany z dobrego serca sąsiadów. Sprawa jest bulwersująca. Dlaczego nie było żadnej interwencji z Państwa strony w obydwu aspektach tej sprawy? Taki stan posesji w społeczności jest karalny w każdym (cywilizowanym) kraju UE!!!!!! Kto jest odpowiedzialny za patrol tej ulicy ....(aż ciśnie się na usta czy ma problem ze wzorkiem czy z poziomem edukacji społecznej....)? Sprawę zgłaszam też do Animals. Jak została rozwiązana powyższa sprawa? Dziękuję, Jadwiga
(Jadwiga, 10-08-2013)
Odpowiedź:
Informujemy, że odnośnie usunięcia gałęzi przy posesji Poznańska 2, Straż Miejska już wcześniej zgłosiła do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Legionowo tą sprawę. W dniu 17/07/2013 r. ponownie zgłoszono ten temat.
Jeśli chodzi zaś o bałagan na działce przy ul. Grunwaldzkiej , Straż Miejska od kilku tygodni prowadzi postępowanie wyjaśniające. Ustaliliśmy już właściciela nieruchomości i prowadzone były z nim rozmowy. Zobowiązał się do dnia 01/07/2013 r. posprzątać zgromadzone odpady komunalne. W dniu 08/07/2013 r. dokonano rekontroli i stwierdzono, że na działce nadal panuje bałagan. Wobec tego przygotowujemy wniosek do Sądu o ukaranie.
Jeśli chodzi o psa przebywającego na posesji, to właściciel oświadczył że systematycznie go odżywia.
z poważaniem
Komendant Straży Miejskiej
Pytanie:
Chcielibyśmy serdecznie podziękować PGE za plecaki dla pierwszoklasistów. Pozdrawiam
(JOANNA, 03-08-2013)
Odpowiedź:
Podziękowania zostały przekazane :D
Pytanie:
Szanowny panie prezydencie, czy zasady przyznawania stypendium prezydenta Legionowa dla najlepszych uczniów/studentów na ten rok pozostały bez zmian, i gdzie i do kiedy można wnosić o przyznanie? Niestety na polecanej przez państwa stronie nie mogę znaleźć żadnych informacji. Z poważaniem
(Marcin, 03-08-2013)
Odpowiedź:
Panie Marcinie,
szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dla studentów znajdzie Pan pod linkiem (rozdział 2): http://www.prawomiejscowe.pl/institution/18051/legalact/5/18051 pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Proszę rozważyć budowę tego typu inwestycji http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,34862,14360802.html?i=1 Miejsce za urzędem pocztowym nr 6 wydaje się idealne.
(Edward, 03-08-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za tę godną rozważenia sugestię.
Pytanie:
Czy są jakieś wieści nt budowy dużego centrum handlowego z kinem w L-owie? Podobno miało takowe powstać po drugiej stronie wiaduktu.
(Ola, 03-08-2013)
Odpowiedź:
Pani Olu,
nic więcej ponad to, co już tu było pisane, nie wiemy. Jeśli się to zmieni, na pewno będziemy Państwa informować.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Dzień dobry. Czy jest możliwość uprzątnięcia lasów leżących w granicach miasta? Lasek w okolicach Kościoła i ośrodka meteo na Bukowcu jest niesamowicie zaśmiecony, pewnie z racji sporej ilości przechodniów. Inne lasy zapewne wyglądają podobnie.
(Paweł, 03-08-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za interwencję,
sprawę przekazałem odpowiednim służbom.
Pytanie:
Wielokrotnie w tej rubryce pojawiało się pytanie dot. weekendowego wyłączania świateł na DK61. Zadam Panu pytanie – co Pan jako Prezydent miasta zrobił w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom osiedla Piaski? Jak mniemam przyjął Pan rozwiązanie policji milczeniem. Przejście na drugą stronę ulicy Zegrzyńskiej to nie lada wyczyn. Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność za potrącenie człowieka jeśli do niego dojedzie? Pamiętam sprawę niedawnej śmierci dziecka na przejściu w Jabłonnie (też przy wyłączonej sygnalizacji). Panie Prezydencie – oczekujemy skutecznej reakcji przed tragedią a nie szukania winnych po takim zdarzeniu.
(Ewa, 03-08-2013)
Odpowiedź:
Na wniosek mieszkańców, światła nie są już wyłączane.
pozdrawiamBiuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE