wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie. Dziękuje za odp. dot ul. Kujawskiej... proszę o informację czy podjęte zostały jakieś działania?? Pytanie: Witam Panie Prezydencie. Mam pytanie odnośnie ul. Kujawskiej.. Ok. 25 lat temu, aby mieszkańcy mieli utwardzoną drogę musieli za nią zapłacić - i tak było w przypadku ul. Kujawskiej... Mieliśmy piękną, 2 - kierunkową ulicę.. Teraz po paru ładnych latach otworzyło się tu ok 4/5 zakładów mechanicznych i dwa zakłady produkcyjne... Ulica stała się nie przejezdna a samochody pozostawiane na ulicy przez klientów w/w zakładów uniemożliwiają normalny przejazd przez tą ulicę.. Ruch na tej ulicy stał się większy, gdy otworzono parking szkolny od naszej ulicy.. Bardzo proszę o zainteresowanie się tą sprawą, gdyż bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły, jak i samych kierowców stoi pod wielkim znakiem zapytania..... Pozdrawiam (Mieszkaniec, 05-03-2014) Odpowiedź: Szanowny Panie, moja pamięć samorządowa nie sięga tak daleko. Zobowiązałem Straż Miejską, aby sprawdziła sytuację na ul. Kujawskiej i uwagi przekazała do odpowiednich wydziałów urzędu.
(Mieszkaniec, 07-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, w sprawę ulicy Kujawskiej zaangażował się miejscowy radny, który ma skontaktować się ze wszystkimi mieszkańcami i poznać ich zdanie. Jeżeli większość mieszkańców będzie chciała wprowadzenia zakazu postoju pojazdów po jednej stronie ulicy, tak jak wnioskuje Straż Miejska, radny wystosuje oficjalny wniosek, podpisany przez mieszkańców ulicy. Z doświadczenia wiemy, że propozycje pojedynczych osób często nie znajdują niestety aprobaty u reszty społeczności. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam mam pytanie dotyczące działki pomiędzy ulicami K.Wielkiego, Jagiellońska i Mickiewicza. Mieszkam w bloku przy ul. K.Wielkiego i jestem zainteresowana losem tej działki, ponieważ na mieście pojawiły się plotki że ma tu powstać LIDL. Z roztrzygnięcia przetargu wynika, że działkę nabył BUDREM Sp. z o.o. i ze strony tej firmy można się dowiedzieć, że ich główne realizacje to właśnie Tesco, kaufland i Lidl. Jak to się ma do palnu zagospodarowania- że działki są przeznaczone po zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługi i parki i zieleńce?
(Jolanta, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Jolanto, według informacji od inwestora i w zgodzie z literą prawa działka zostanie zagospodarowana zgodnie z zapisami miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego (teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z równoważną zabudową usługową, teren parków i zieleńców).
Pytanie:
Dzień dobry/Dobry Wieczór. Chciałabym bardzo bardzo bardzo z całego serca pana poprosić o to by w naszym pięknym mieście odbył się koncert Dawida Kwiatkowskiego.Jest to młody piosenkarz który podbił serca tysiąc fanek. My Kwiatonators (jego fanki) bardzo chciałybyśmy by w naszym mieście odbył się jego koncert.Mamy tyle miejsc na zorganizowanie jego koncertu w Legionowie.Np Arena Legionowo.Może pan posłuchać jego piosenek jeśli pan nie zna tego tak kochanego naszego idola np jego piosenka Dawid Kwiatkowski Na zawsze lub Dawid Kwiatkowski 2+2 oraz Dawid Kwiatkowski Biegnijmy jest ich bardzo dużo.To jest nasze marzenie aby nasz kochany idol za którego możemy oddać życie zagrał koncert w Arenie Legionowo. W Legionowie jest tyle jego fanek które nie mogą na przykład pojechać na jego koncert do Warszawy,Wrocławia,Łodzi i innych miast.Bardzo Pana prosimy z całego serca. :'( To nasze marzenie. I bardzo się staramy aby je spełnić.Bardzo Pana proszę ,żeby dało się coś załatwić :'( :'(
(Klaudia, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Na obecnym etapie nie mogę nic obiecać, ale sprawdzimy, co da się zrobić w tym temacie. Andrzej Sobierajski MOK Legionowo
Pytanie:
Dlaczego stawiając progi nie stosuje się obowiązującego prawa. tj. brak oznakowania np: w Alei 1 Dywizji Zmechanizowanej. Poprzednio pisałem o braku oznakowania poziomego progów. Po malowaniu kilka progów oznaczony poprawnie inne już nie (Aleja Sybiraków). Proszę o poprawę oznakowania poziomego i pionowego do obowiązującego w Polsce prawa.
(Michał, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Michale, na ul. Al. 1 Dywizji Zmechanizowanej jest ograniczenie prędkości do 20 km/h i nie ma potrzeby dodatkowego oznakowania progu zwalniającego.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. Z góry uprzedzam, iż wiem, że zarządzanie przejściem podziemnym pod stacją PKP nie leży w Pana gestii, że utrzymywanie porządku i czystości również nie należy do Pana, jak i obsługa i serwis wind oraz w kwestii bezpłatnej komunikacji dowożącej pasażerów Pan również nie jest kompetentny, to nasuwa mi się pytanie: czy Pan kiedykolwiek skorzystał z ww. infrastruktury? Proponuję wziąć dziecko w wózek, skorzystać z bezpłatnego dowozu do stacji PKP, przedostać się z wózkiem i małym dzieckiem na perony - proponuję w niedzielę, wtedy jest najczyściej. Panie Prezydencie, mimo iż ww. infrastruktura nie należy do miasta i nie ma Pan nad tym żadnej władzy, to każdy myślący mieszkaniec widząc to przejście na perony ma w myśli: oto wizytówka Legionowa, a Legionowo nieodzownie kojarzy się z Panem, Panie Gospodarzu. Prawdziwy gospodarz dba o swoje miasto i nie pozwoliłby sobie na tego rodzaju wizytówki.
(Patrycja, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, z katalogu wymienionego przez Panią bezpłatny dowóz do stacji PKP jest organizowany i całkowicie finansowany z budżetu miasta. Straż Miejska stale upomina PKP w kwestii czystości w przejściach, lecz odpowiedź jest zawsze ta sama - brak funduszy. Po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego przejmiemy także przejście i będziemy tam utrzymywać czystość. Podobnie jest z windami - Straż Miejska po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców dzwoni do konserwatora, lecz nie ma możliwości zobowiązać go do szybkiego naprawienia windy. Prawo polskie dokładnie rozdziela kompetencje na szczeblu samorządu i inne instytucja, dlatego nie ma możliwości, poza pisaniem ponagleń i pism - skuteczniejszej interwencji w kwestiach nie leżących w kompetencji władz miasta.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Czy jest możliwość aby powstały nocne pociągli SKM (s9 lub s3)? Bo ja nie wiem jak mam wracać z Warszawy nocą, a czasem potrzebuję wrócić o 1:00 lub 2:00 w nocy.
(Ania, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Aniu, od 2007 roku do Legionowa dojeżdża nocna linia autobusowa N63. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Piszę w imieniu fanów Dody. Czy istnieje możliwość zorganizowania koncertu naszej Artystki w Legionowie w 2014 roku? Pozdrawiam
(Adam, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Adamie, przekazałem prośbę Dyrektorowi MOK.
Pytanie:
Dzień dobry, Panie Prezydencie chciałbym zapytać się o możliwość budowy chodnika na działce znajdującej się pod adresem Kazimierza Wielkiego 24, chodzi o połączenie ul. Kazimierza Wlk. z Mickiewicza (obecnie są tam tylko wydeptane ścieżki) oraz zwrócić uwagę na ciekawy teren zielony ale jakby zapomniany.
(Jarosław, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Jarosławie, działka o której Pan pisze została sprzedana i obecnie jest własnością prywatną.
Pytanie:
Witam, Chciałbym spytać, o swobodny dostęp do linii brzegowej zalewu Zegrzyńskiego, czyli 1,5m przejścia które reguluje prawo wodne. Spacerując ostatnio przy zalewie spotkały mnie kilkukrotne nieprzyjemności ze strony osób roszczących sobie prawo własność tego terenu. Czy podejmuje pan, jakieś działania żeby ukrócić ten proceder, i przywrócić stan prawny? Czy wpływały już do pana wnioski obywateli w tej sprawie, czyli zapewnienia im dostępu do wody, na co pozwolił wyrok NSA (sygnatura akt: II OSK 621/12), i jakie ewentualnie były ich skutki?
(Oktawiusz, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Oktawiuszu, Zalew Zegrzyński nie leży na terenie gminy Legionowo, zatem nie jestem właściwym adresatem Pańskiego pytania.
Pytanie:
Witam, czy ma Pan wpływ na zatrudnienie lekarzy w nocnej pomocy lekarskiej? Gdzie mozna złozyc oficjalna skargę na lekarza pediatrę? Skandaliczne jest to zeby osba w podeszłym wieku leczyla dzieci, niestety nie pomogla dziecku a jedynie mu zaszkodziła bardzo.
(Gosia, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Gosiu, nie mam żadnego wpływu na organizację Nocnej Pomocy Lekarskiej. Skargi proszę kierować do dyrekcji przychodni sekretariat@nzozlegionowo.pl. Według deklaracji dyrekcji przychodni wszystkie skargi są analizowane i nadawca szybko otrzymuje odpowiedź.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi