wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, wnioskuję o wyłącznie świateł w legionowe w weekendy wakacyjne i zastąpienie ich policją lub zmianę ich cyklu. Przez dwa sygnalizatory robią się w wekendy gigantyczne korki podczas gdy ruch lokalny na uliczkach z którymi są światła jest żaden. Jak byla u Was reprezentacja polski to jakoś się dało i wtedy płynność była zaskakująco dobra. Pozdrawiam Paweł Polarczyk
(Paweł, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Pawle, sygnalizację świetlną może wyłączać Policja w celu wyeliminowania dużego natężenia ruchu, ale w zeszłym roku gdy sygnalizacja była wyłączana w weekendy (piątki i niedziele oraz popołudniami) mieszkańcy m.in. osiedla Piaski stanowczo protestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu. Zachęcamy Mieszkańców do wybierania znacznie krótszej drogi - tunelem i dalej w kierunku Wieliszewa (w przypadku podróży w stronę Jeziora Zegrzyńskiego) lub Aleją Legionów i ul. Piaskową - w kierunku osiedla Piaski. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam ! Panie prezydencie mam pytanie mianowicie od jakiegoś czasu na wielu parkingach osiedlowych zauważyłam wiele opuszczonych aut tzn takich które stoją między blokami po 1-4 lata , niby one nie przeszkadzają , ale zabierają miejsce parkingowe tym którzy autentycznie na co dzień korzystają z aut i miejsc przecież parkingi osiedlowe to nie skup złomu. A miejsc i tak jest niewiele i brakuje ich szczególnie w nie szczęsny dzień targowy którego osobiście jestem przeciwnikiem , ponieważ mieszkam przy ul.Królowej Jadwigi i notorycznie jestem zastawiana . Pytanie brzmi czy Pan prezydent jest w stanie coś z tym zrobić ? uprzątnąć te auta ? Do kogo ewentualnie zwrócić się o pomoc ? dodam jeszcze , że pod moim blokiem takich nie sprawnych aut które stoją jest 4 nie wspominając o innych miejscach w Legionowie . Z góry dziękuję za odpowiedz .
(Monika, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Moniko, kwestiami porzuconych aut zajmuje się Straż Miejska, która podjęła rozmowy z firmami prowadzącymi recykling pojazdów. W momencie podpisania umowy porzucone pojazdy będą zabierane z terenu Legionowa. Takich pojazdów na rożnych parkingach jest ponad 100 sztuk, mam nadzieję, że jesienią Straż Miejska upora się z tym tematem. O szczegóły proszę zwrócić się do Komendanta Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.
Pytanie:
Dzień dobry, Na osiedlu młodych jest zrobione ładne boisko i ładny plac zabaw co za niego bardzo dziękujemy, ale ze nie ma kamer na boisku młodzież od godz 21 lub jak się ściemni wyprawiają sobie tam libacje alkoholowe i pozostawiają okropny bałagan. Jak mamy poszczać male dzieci na boisko gdzie jest rozbite butelki i bałagan. Moje pytanie -czy można założyć kamerę na boisku lub większe patrole policji aby na tym osiedlu bym porządek i aby było najmniej strat z ten inwestycji??
(Monika, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Moniko, dziękuję za informację, zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej , aby planując służby patrolowe strażników, częściej uwzględniał Osiedle Młodych ze szczególną uwagą na boisko i plac zabaw.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Mieszkam na osiedlu domków szeregowych przy ulicy Konarskiego, gdzie w ostatni piątek wybuchł pożar od pioruna. Dach jednego domu spłonął doszczętnie, mój i sąsiada częściowo. Osiedle składa się z pięciu domów, ten w który trafił piorun znajduje się w odległości 2 m od wielkiego dębu. Dąb ten jest zagrożeniem dla naszego życia. Ściąga pioruny, ewentualny odłamany konar mógłby wpaść do sypialni. Co w związku z tym musielibyśmy zrobić, żeby uzyskać zgodę na jego wycięcie? Czy moglibyśmy liczyć na jakaś pomoc z Pańskiej strony żeby otrzymać takie pozwolenie? Czeka nas teraz kosztowna renowacja, ale jak patrzymy na to drzewo to ręce opadają. Każda burza jest teraz dla nas, a szczególnie dla naszych dzieci dużym stresem.
(Krzysztof, 11-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Krzysztofie, aby otrzymać zezwolenie na usunięcie drzewa należy złożyć wniosek. Druk wniosku dostępny jest na naszej stronie internetowej - zachęcam do jego wypełnienia i złożenia w Urzędzie.
Pytanie:
Witam proponuje powieszenie budek legowych dla ptakow,a w parkach karmikow na dokarmianie zima. pozdrawiam Hanna
(Hanna, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Dziękuję za propozycję, przekazałem ją do Referatu Ochrony Środowiska.
Pytanie:
Czy otwarcie placówki handlowej znajdującej się w obszarze zbiorowego zamieszkania w godzinach kolidujących z tzw. ciszą nocną 22.00-6.00 ,a konkretnie od 5.00 - wymaga zgody samorządu lokalnego. Jeżeli tak kto prowadzi taki rejestr zgód?
(Andrzej, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, prawo nie przewiduje takiego rozwiązania. Gmina wydaje jedynie pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Ewentualne przypadki zakłócenia ciszy nocnej proszę zgłaszać Policji pod numerem 997.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Ogromnym problemem dla mnie jako osoby, która co najmniej raz dziennie każdego dnia dojeżdża do centrum Warszawy jest coraz gorszy poziom usług ZTM, a konkretnie coraz mniejsza ilość kursów autobusów. Zwłaszcza w weekendy i wieczorami autobusów jest ZA MAŁO. W sobotę i niedzielę po 21:30 mamy jakikolwiek dojazd do Legionowo zaledwie raz na 40 minut, podczas, gdy po Warszawie jeździ mnóstwo pustych autobusów wożących powietrze na mało uczęszczanych liniach. Przypominam, że w 2010 roku gdy mieliśmy trzy autobusy do Warszawy 723, 731 i 801, obiecywał Pan kolejny - do metra Młociny, a tymczasem nowego nie ma, a 801 skasowali. Proszę nie mówić też, że SKM coś załatwia, bo większość mieszkańców mieszka na os. Jagiellońska i Sobieskiego, więc cofanie ich do stacji jest bezsensowne, skoro mają tak blisko do Warszawy. Dla sporej części mieszkańców dobra komunikacja autobusowa z Warszawą to jedyne czego oczekujemy od Pana. Nie potrzebujemy innych inwestycji. Pozdrawiam :)
(Michał, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Michale, częstotliwość kursowania autobusów dostosowana jest do zmieniających się zachowań i potrzeb pasażerów. Z informacji ZTM wynika, że napełnienie autobusów spada a jednocześnie coraz większą popularnością cieszą się połączenia kolejowe. Na pytanie o połączenie ze stacją Metra Młociny odpowiadaliśmy już wielokrotnie - ZTM nie widzi możliwości zmiany żadnego legionowskiego kursu do stacji Młociny. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam, chciałabym zapytać czemu place zabaw przy przedszkolach miejskich są niedostępne w wakacje dla ogółu skoro przedszkole nie wyprowadza w tym czasie dzieci czemu inne dzieci nie mogły by skorzystać z tego terenu? A nawiązując jeszcze do placów zabaw chciałam zapytać o możliwość zadaszenia miejskich placów zabaw chodzi mi głównie o piaskownice na placu zabaw na os piaski, czy byłaby możliwość zamontowania tam choćby żagla słonecznego co wiązałoby się z kosztem ok 150 zł na 1 piaskownicę czyli na 2 byłby koszt tylko ok 300 zł albo czegoś podobnego bo nasze maluchy siedzące na słońcu przy 30 stopniach przez brak zadaszenia mogą dostać porażenia słonecznego.
(Rodzic!, 07-08-2014)
Odpowiedź:
W tym roku nie przewidujemy zadaszenia miejskich placów zabaw. Każdy element na placu zabaw musi spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa potwierdzone atestami, nie jest to zatem tania inwestycja. Lekarze alarmują, żeby w największe upały nie wychodzić z dziećmi z domu. Dostępność placów zabaw w czasie wakacji wynika z przepisów bezpieczeństwa obiektów oświatowych - za ewentualne wypadki odpowiada dyrektor danej placówki, a w wakacje nie jest ona w stanie zapewnić opieki przebywającym tam dzieciom. Na terenie miasta jest wiele miejskich i spółdzielczych placów zabaw -- zachęcamy do korzystania z nich.
Pytanie:
Przystanek Legionowo Piaski, brudny, nie zadaszony, w deszczowy jak i w bardzo sloneczny dzien nie ma sie gdzie schronic. Wczoraj czekalam na pociag z dziecmy i mielismy dosc.......masakra! Czy nie mozna postawic nawet malego daszka?
(Agnieszka, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, perony nie należą do miasta tylko do spółki PKP, więc nie możemy samodzielnie poprowadzić tej inwestycji - zaproponowaliśmy przedstawicielom tej spółki wspólne wykonanie inwestycji na tym peronie, dotychczas nie doszło jednak do porozumienia. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, Na Osiedlu Młodych od kilku dni widać regularne patrole policji i Straży Miejskiej. Jak rozumiem, ma to związek z bójką z użyciem noża, która miała tam miejsce jakiś czas temu. Niestety łatwo było przewidzieć, jaki rezultat przyniesie uruchomienie w takim miejscu sklepu z całodobową sprzedażą alkoholu... Mocno kibicuję siłom porządkowym, żeby w końcu udało im się wbić do tępych głów okolicznych meneli i chuliganów, że dalsze terroryzowanie porządnych mieszkańców osiedla nie będzie tolerowane. Apeluję o politykę zerowej tolerancji- na tych ludzi podziała chyba tylko argument siły i- przede wszystkim- nieuchronność kary. Mam nadzieję, że tak policja jak i władze miejskie nie zostawią nas bez wsparcia z tym odwiecznym problemem, który teraz- przez sklep 24H- jest jeszcze bardziej uciążliwy.
(Rafał, 07-08-2014)
Odpowiedź:
Panie Rafale, służby porządkowe stale monitorują sytuację na Osiedlu Młodych i teren wokół sklepu. 05.08. odbyło się posiedzenie Rady Osiedla Młodych na którym był również właściciel sklepu spożywczo-monopolowego oraz Komendant Straży Miejskiej. Aby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie właściciel sklepu jak i administracja zobowiązali się zamontować dodatkowe oświetlenie przy sklepie tak, aby osoby przebywające obok sklepu nie czuły się anonimowe. Dodatkowo Straż Miejska w zależności od zagrożenia będzie kierować tam patrole piesze. Pozdrawiam


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi