Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie,
Czy są takie plany, aby Karta Dużej Rodziny obowiązywała także mieszkańców całego powiatu (w moim przypadku - Wieliszewa)? Pozdrawiam Mariusz
(Mariusz, 04-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
bardzo mi miło, że podoba się Panu inicjatywa Urzędu Miasta Legionowo. Ponieważ program ten finansowany jest z budżetu miasta jego odbiorcami są tylko mieszkańcy Legionowa. Aby zwiększyć zasięg karty potrzebne jest wsparcie finansowe, w tym przypadku, Wieliszewa - a to już nie do mnie pytanie tylko do wójta Kownackiego.
Pytanie:
dzień dobry Mam pytanie odnośnie wspólnego biletu, co dalej z nim mamy już czerwiec a tu żadnych informacji co nas może czekać od wakacji. Ustalenia są do końca czerwca. A z tego co wiem nic się nie dzieje w tej sprawie. Czyżby to cisza przed burzą? i czy bilet nadal pozostanie w tej formie co jest. Myślę że to ważna informacja dla osób które z tego korzystają. i to z całego Legionowa również z Legionowa Przystanek. pozdrawiam
(Magdalena, 04-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Magdaleno,
niewątpliwie utrzymanie wspólnego biletu jest bardzo ważną sprawą. Mimo że sprawa jest w toku, nic konkretnego nie mogę w chwili obecnej przekazać. Na pewno starania urzędu idą w kierunku utrzymania tego, wygodnego dla mieszkańców, rozwiązania.
Pytanie:
witam Panie Prezydencie może przejedzie się Pan ulicą gen Buka po pseudo naprawach. Dziura na dziurze jak można w ogóle takie roboty odebrać, Pan to w jakiś sposób monitoruje? Czy tylko są wydawane pieniądze mieszkańców?
(Jacek, 03-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
odpowiedź na podobne pytanie została udzielona 27 maja br.. Poniżej umieszczamy jej treść:
Drogi Panie Sławku,
kierowanie miastem możemy porównać do utrzymania mieszkania, gdy jedną rzecz naprawimy, inna się psuje i tak w kółko. Niestety jeśli nie ma funduszy na gruntowną przebudowę drogi, wtedy jest ona tymczasowo naprawiana. Problem się pojawia się - tak np. jest w przypadku ul. Buka - gdy jest zbyt słaba podbudowa i nie ma prawidłowego odprowadzenia wody z jezdni. W takich warunkach naprawy są dosłownie tymczasowe. Obecnie zleciliśmy pozimowe naprawy i są one bieżąco realizowane. Pana wnioski zostały już przekazane odpowiednim służbom. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie.
Pytanie:
Witam!
Czemu z okazji Dnia Dziecka wszystkie atrakcje dla najmłodszych były płatne (dmuchany zamek, wielka kula, trampolina itp.). Nie wszystkich rodziców w naszym mieście stać, aby za 3 minuty rozrywki dla dziecka płacić 6 zł. Czy to nie powinno sponsorować miasto, skoro stać nas było za zapłacenie Chylińskiej??? Dzieci są chyba ważniejsze, szczególnie w Dniu ICH święta? Mieszkanka Legionowa
(mieszkanka legionowa, 03-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Mieszkanko,
formuła Dni Legionowa została przygotowane w ten sposób, aby zapewnić jak największą ilość rozrywki dla naszych mieszkańców. Atrakcje bezpłatne oferowane były przez jednostki miejskie, przedszkola, żłobek, organizacje i stowarzyszenia. Zapewniliśmy również możliwość skorzystania z płatnych rozrywek. Obawiam się, że zastosowanie darmowej formy tego typu atrakcji przy tak dużej ilości odwiedzających wygenerowałoby ogromne kolejki i niezadowolenie tych małych i większych legionowian.
pozdrawiam
odpowiedź uzupełniona 4 czerwca Szanowna Pani chciałbym jeszcze uzupełnić, że w ciągu roku organizujemy szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Najbliższe planowane są podczas imprezy Fish&Grill (22 czerwca). Zapraszam i pozdrawiam
Pytanie:
Witam. Podczas przebudowy ciągów ulic Jagiellońska, Parkowa, Sobieskiego z Krakowską będą kładzione nowe kable do internetu(światłowody)bo w miejscu gdzie teraz mieszkam czyli Toruńska to mam internet o prędkości poniżej 1mb.
Pozdrawiam
(Kuba, 03-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, tę przebudowę prowadzi Starostwo Powiatowe w Legionowie, a nie Urząd Miasta. Sugerujemy skorzystanie z rubryki Pytania do Starosty.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, Od kilku lat przyglądam się z niepokojem rosnącym korkom w naszym mieście. W związku z powyższym zadaję pytanie nr 1. Kiedy ruszy budowa dwupasmówki za wiaduktem w kierunku Zegrza? Mam już dość stania w potężnym korku w celu przejechania przez w/w wiadukt. Mieszkając przy ul. Narutowicza nie mam możliwości ominięcia tego korka podczas powrotu z pracy. Tu pojawia się drugie pytanie. Kiedy wreszcie zostanie ukończony tunel pod torami? Ślimacząca się budowa i panujący tam błogostan bezruchu jest zadziwiający, szczególnie w obliczu ogromnych korków do przejazdu kolejowego na ulicy Pakowej. Chciałem się również dowiedzieć jak długo miasto będzie się biernie przyglądać niszczejącym carskim koszarom przy ul. Strużańskiej. Są to budynki ponad stuletnie i stanowią zabytek mimo, że zostały zbudowane przez zaborców. Przecież w naszym mieście nie mamy zbyt dużej ilości zabytków. Czy naprawdę nie da się koszar zagospodarować, zamiast czekać aż zostaną z nich tylko gruzy?
(Tomasz, 03-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
niestety żadne z pytań nie powinno być skierowane do Urzędu Miasta Legionowo.
1. Ulica Zegrzyńska jest zarządzana przez GDDKiA
> 2. Tunel buduje PKP
3. Koszary są własnością prywatnego inwestora.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Które przedszkola mają dyżur w wakacje 2013?
Na stronach przedszkoli są sprzeczne informacje.

ze strony PM 2
Wakacyjne dyżury przedszkoli LATO 2013
1.07 - 12.07.2013
Przedszkole Miejskie Nr 10
Ul. Broniewskiego 6
15.07 - 26.07.2013
Przedszkole Miejskie Nr 6
Ul. Broniewskiego 3
29.07 - 16.08.2013
Przedszkole Miejskie Nr 9
Ul. Królowej Jadwigi 11
19.08 - 30.08.2013
Przedszkole Miejskie Nr 2
Ul. Jagiellońska 67
ze strony PM 5
Dyżur wakacyjny 2013
1.07- 12.07.2012 r. Przedszkole Miejskie Nr 1 ul. Olszankowa E
15.07- 26.07.2013 r. Przedszkole Miejskie Nr 11 ul. Zegrzyńska
29.07-16.08.2013 r. Przedszkole Miejskie nr 14 ul. Jana Pawła I/2
19.08- 30.08.2013 r. Przedszkole Miejskie nr 3 ul. Zegrzyńska 71

(Romek, 03-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
nie ma tu żadnej pomyłki. Równolegle prowadzone są dyżury w dwóch przedszkolach w różnych częściach miasta. Najogólniej rzecz biorąc Piaski, Osiedle Młodych i Bukowiec będą dyżurowały przy Olszankowej, Zegrzyńskiej i Jana Pawła. Natomiast osiedla Jagiellońska i Sobieskiego przy Broniewskiego, Królowej Jadwigi i Jagiellońskiej.
pozdrawiam
Pytanie:
Kiedy w szkołach zostaną wywieszone listy dzieci przyjętych do zerówek? Jest to istotna informacja zważywszy, że w tym roku idzie ogromna ilość dzieci. Twierdził Pan, że. Szkoły są świetnie na ten fakt przygotowane. Jest to ważne dla rodziców dzieci z poza rejonu. Jeszcze pytanie jak świetlice są przygotowane na taką ilość dzieci. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na odebranie dzieci zaraz po 5 godzinach zajęć lub zapewnić opiekę przed południem jeśli zajęcia odbywają się w systemie 2 zmianowym.
(Aga, 03-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
cały czas twierdzę, że szkoły są świetnie przygotowane na przyjęcie dzieci 6-letnich i zdania nie zmieniłem. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości zapraszam do szkoły, która Panią interesuje, a przekona się Pani, że mam rację.
W sprawie list proszę dzwonić bezpośrednio do placówki w której było składane podanie. Informacje o które Pani pyta posiadają dyrektorzy szkół.
pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie-jakieś 2 może 3 lata temu była przebudowa ulicy Handlowej róg Kwiatowej przy przejeździe kolejowym. Po remoncie tak jak i przed nim przy jakichkolwiek opadach deszczu stoi jezioro. Czy wydając ogromne pieniądze na remont drogi nikt nie kontroluje jak zostały wykonane prace? Czy nie obowiązuje jakaś gwarancja na wykonane roboty? Dlaczego nikt nie reaguje na wadliwe wykonie zleconych prac. Przecież Pan też jeździ czasami tą drogą i chyba widzi co się dzieje po każdym deszczu. A może będzie następny przetarg na wykonanie napraw tego co nie zostało zrobione jak należy (i tak robota się kręci a kasa miejska pusta)? Może jednak ktoś z pańskich pracowników zainteresuje się wreszcie jak wybierani wykonawcy robót wykonują to za co biorą duże publiczne pieniądze?
(Mira, 31-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
przy skrzyżowaniu ul. Kwiatowej i Handlowej zastosowano - jako elementy odwodnienia - studnie chłonne ze skrzynek rozsączających. Takie rozwiązanie jest skuteczne przy zwykłych opadach. Jednak przy zbyt dużej intensywności deszczu skrzynki nie są w stanie odprowadzić wody w grunt na bieżąco i może dojść do tego typu sytuacji. Przy dużych opadach deszczu nawet ulice uzbrojone w kanalizację deszczową są zalewane. Jedynym rozwiązaniem, ze względu na brak kanalizacji deszczowej, będzie dołożenie większej ilości studni na przedmiotowym skrzyżowaniu.

Niestety ze względu na brak środków na ten cel, nie możemy w chwili obecnej podjąć żadnych działań.
Z poważaniem
Wydział Inwestycji
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie,
Ponieważ od ponad roku nie doczekałem się poprawy rozwiązań komuniakcyjnych na sławnym już wiadukcie (ul. Warszawska) zgłaszam propozycje do rozwiązania. 1. W miejsce znaku informującego o przebiegu pasów ruchu (w kier. Auguspostawić znak rodem z wiaduktu nad rondem Starzyńskiego w Warszawie podpowiadający jak zachować się na zwężeniu pasów ( tam nie ma problemów i zaściankowych zagrywek) 2. Poprawić nawierzchnię pobocza przy skręcie w lewo w ul. gen. Buka (dawna Koszarowa) bo nie wszyscy potafią wykonać manewr skrętu z lewej krawędzi pasa i nie da sie ich ominąć z prawej strony co hamuje ruch. 3. W godzinach najwiekszego ruchu wyłączyć sygnalizację przy ul. Strużańskiej i al Sybiraków. Powyższe można by oczywiście rozwiązać poprzez przedłużenie dwupasmówki na wysokość al. Sybiraków ale na to nie ma pewnie funduszy. Ponieważ nie znam planowanego przebiegu trasu po modernizacji błagam jedynie o unikanie budowy skrzyżowań z sygnalizacją co 50m.
(, 31-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
Prezydent Miasta Legionowo nie jest odpowiednim adresatem tych wniosków. Należy je zgłosić do GDDKiA - zarządcy drogi. pozdrawiamy
Referat MarketinguBiuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE