wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dawno, dawno temu, czyli swego czasu, lokalna gazecina To i Owo mocno nagłaśniała sprawy sądowe toczące się pomiędzy skrzywdzonym zajączkiem ksywa Bambus, a złym wilkiem ksywa Łysy. Jednocześnie rzeczona gazecina deklarowała, że będzie uważnie śledzić dla dobra czytelników rozwój wypadków. A tu martwa cisza zapadła. Może Pan Prezydent wie coś więcej na ten temat.
(Genowefa, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Genowefo. Myślę, że właściwym adresatem Pani pytania jest redakcja To i Owo.
Pytanie:
Prosze o informacje kiedy beda połatane ulice Lwowska oraz Sobieskiego dziur w nich cała masa.
(Tomasz, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, ulica Sobieskiego jest drogą powiatową w zarządzie starostwa, nie wiem czy i kiedy będzie załatana, ale przekażę Pański wniosek Staroście. Ulica Lwowska wpisana jest do naszego planu ulic do poprawy nawierzchni.
Pytanie:
Dziękuję Panie Prezydencie za zainteresowanie tematem zamontowania sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Suwalna / Olszankowa. Nie rozumiem jednak jednego : po co i w jakim celu mają być prowadzone konsultacje społeczne na w/w temat skoro same fakty stanowią o tym iż światła na tym skrzyżowaniu są tam koniecznością. Panie Prezydencie czy potrzebne są kolejne wypadki śmiertelne, czy potrzebne są kolejne stłuczki i kolizje aby ktoś z władz - Pan albo Starosta zadecydował o skutecznym a nie prowizorycznym zwiększeniu bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Czy kolejne nekrologi mają być skutecznym argumentem ?
(Robert, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Robercie, nic nie wiem na temat konsultacji społecznych w tym temacie. W wizji lokalnej brali udział przedstawiciele rady osiedla, którzy zgodzili się na zaproponowane przez starostwo rozwiązanie - oznakowanie drogi i tarkę. Wszelkie pytania proszę kierować do zarządcy drogi - starostwa powiatowego, które planuje w przyszłym roku przebudowę wspomnianego skrzyżowania.
Pytanie:
Szanowny Panie, bardzo proszę o podanie informacji ile kosztowała ostatnia akcja urzędu miasta dotycząca sprzątania psich kup przez właścicieli. Ile kosztowały te figurki dzieci i sztuczne odchody? Z poważaniem Anna S.
(Anna, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Anno, przenośny zestaw do happeningu kosztował 838,37 zł (sztuczne psie odchody - 358,67 zł (90 sztuk), sztuczne dzieci (3 sztuki) – 479, 7 zł). Sztuczny trawnik został wykorzystany z wcześniejszej kampanii.
Pytanie:
Panie Prezydencie kiedy będzie monitoring na osiedlu Piaski . mija kadencja a kamer wbrew zapowiedziom nie ma .A tak na marginesie przydałaby się w tunelu pod peronami , szkoda ścian .pozdrawiam
(krzysztof, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Krzysztofie, na osiedlu Piaski znajdują się trzy kamery miejskiego monitoringu. Ich lokalizacje to: ulica Piaskowa przy stacji PKP, skrzyżowanie ulic Piaskowa/Aleja Sybiraków, ulica Zegrzyńska przy CSP. Kamery w przejściu podziemnym przy PKP Legionowo zostaną zamontowane po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego i przejęcia zarządzania przejściem od PKP PLK.
Pytanie:
Witam, Zwracam się z pytaniem i jednocześnie propozycją dotyczącą punktu gastronomicznego w naszym mieście. Otóż, chciałabym dowiedzieć się czy istnieje możliwość otwarcia restauracji sieci Pizza Hut? Wielu mieszkańców chętnie odwiedzałoby tę restaurację. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Aleksandra Jakubowska
(Aleksandra, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Oczywiście że istnieje taka możliwość, o ile właściciel sieci znajdzie odpowiedni lokal i będzie zainteresowany otwarciem restauracji w naszym mieście.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Przy okazji nadchodzących zmian w organizacji tras komunikacji miejskiej ZTM W-wa, bardzo proszę o zorganizowanie uruchomiania nowej linii autobusowej na odcinku Legionowo <-> Metro Młociny (lub zmianę trasy jednej z obecnie funkcjonujących na tym kierunku), tak by skomunikować Legionowo i okolice z węzłem komunikacyjnym Młociny. Obecne trasy obu linii 7xx, jeżdżących z Legionowa do pętli Żerań nie są najoptymalniejszym rozwiązaniem dla mieszkańców Legionowa. Bardzo wiele dzieci dojeżdża do szkół, zaś osób pracujących - do pracy w W-wie - i bezpośrednie skomunikowanie Legionowa z Młocinami i tym samy - z metrem - bardzo by wszystkim pomogło, skracając liczbę przesiadek oraz czas potrzebny na dojazd.
(Maciej, 24-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Macieju, jak wielokrotnie informowałem, zwracaliśmy się w tej sprawie do ZTM i zawsze otrzymywaliśmy taką samą odpowiedź - nie ma możliwości dołożenia jeszcze jednej linii do pętli przy stacji Metro Młociny. Natomiast nieustannie przypominam także, że Legionowo ma bezpośredni dojazd do stacji metra - na dworzec Gdański pociągami SKM i KM. Istnieje także możliwość skorzystania z prywatnej linii łączącej Legionowo ze stacją Metro Młociny.
Pytanie:
Mieszkam na osiedlu „Piaski” i uważam, że nie jest tam bezpiecznie. Mój samochód był ostatnio 3 razy uszkodzony. Najpierw porysowano cały bok. W styczniu została wybita tylna szyba, a w lutym tylna lampa. Wzywałam policję. Ze względu na stan zdrowia samochód jest mi niezbędny, jak wózek dla inwalidy. Około 2 lata temu zniszczono drzwi wejściowe do mojej klatki schodowej. Wtedy to Wspólnota Mieszkaniowa z bloku 63 wystąpiła z pismem do Urzędu Miasta z prośba o zainstalowanie kamery. W sąsiedztwie są sklepy spożywcze, gdzie panowie w różnym wieku kupują alkohol. Widuje się pijącą młodzież. Owocuje to nocnymi krzykami i jak widać aktami wandalizmu. Często interweniuje policja. Na zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej w dniu 29.03.2014 inni też zgłaszali niszczenie ich pojazdów. Ani ja ani moja rodzina, jak i mieszkańcy mojego bloku nie czujemy się bezpiecznie na naszym osiedlu. Proszę o odpowiedź, czy jest szansa na zainstalowanie kamery na bloku 63 przy ul. Zegrzyńskiej.
(Grażyna, 22-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Grażyno, jak informuje Straż Miejska, bezpieczeństwo Osiedla Piaski niczym nie odbiega od innych osiedli. Bez wątpienia są miejsca w Legionowie, gdzie służby mundurowe znacznie częściej podejmują interwencje a tam również nie ma kamer monitoringu miejskiego. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców ul. Zegrzyńskiej i całego osiedla, Straż Miejska w miarę swoich możliwości zwiększy ilość patroli pieszych, przekażę także Pani pismo Komendantowi Powiatowemu Policji z prośbą o zwiększenie patroli policyjnych. Rozważymy kwestię montażu kamery, ale wniosków od mieszkańców o montaż kamer mamy dużo a środki na ten cel ograniczone. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie. Jestem zaniepokojony informację, jaka ukazała się w Gazecie Powiatowej odnośnie utworzenia Parku Zdrowia w Legionowie. Została tam zamieszczona następująca informacja Zamiast tradycyjnych ławeczek do dyspozycji spacerowiczów w parku zostaną rozmieszczone betonowe kule, które będą mogły być wykorzystane do siadania. Jeżeli ten park ma służyć seniorom, to jest to niedopuszczalne takie rozwiązanie. W Legionowie nie ma praktycznie ławeczek, gdzie można by odpocząć. W parkach w Warszawie ławeczki są umieszczone w dużej ilości przy alejkach spacerowych. Czy nie jest to przesada z tą nowoczesnością. Ponadto siadanie na takich betonowych kulach wczesną wiosną, gdy słońce już przygrzewa, a beton jest zimny jest zagrożeniem dla zdrowia. Czy można w tej kwestii coś zrobić, aby tradycyjne ławeczki znalazły się w tym parku?
(Bronisław, 22-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Bronisławie, informacje podane w gazecie nie pochodziły z urzędu. Oczywiście w parku będą tradycyjne ławki, kule mają pełnić głównie funkcję dekoracyjną.
Pytanie:
Panie Prezydencie jest już kwiecień a w Bibliotece Głównej nie pojawiła się żadna nowa książka. Czy oszczędności miasta są tak duże, żeby ograniczać dla czytelników nowości?
(Wioletta, 22-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Wioletto, Biblioteka nie oszczędza na nowościach książkowych. W 2011 r. na nowe pozycje przeznaczono 93.836,00 zł, rok później 95.000,00 zł a w 2013 r - 110.814,00 zł (w ciągu roku zwiększono kwotę o blisko 16 tys zł). Od marca 2014 r. Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie realizuje zakup zbiorów bibliotecznych. W chwili obecnej zakupione książki są sukcesywnie opracowywane, tak by mogły jak najszybciej trafić na półki. Na tę chwilę przeznaczono na ten cel 95 tys zł, ale podobnie jak przed rokiem także ta kwota może ulec zwiększeniu.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi