wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Ponadto pojazd uprzywilejowany (jakim jest opisany przez Pana radiowóz Straży Miejskiej) poruszając się (zjeżdżając z chodnika) nie musiał mieć włączonych sygnałów świetlnych koloru niebieskiego, gdyż nie poruszał się po części jezdnej, a tym samym nie tamował ruchu kołowego. Ponadto na dzień dzisiejszy brak jest uregulowań prawnych gdzie i w jakich przypadkach patrol Straży Miejskiej poruszający się radiowozem oznakowanym wyposażonym w sygnalizację błyskowe koloru niebieskiego powinien ich używać. Komendant Straży Miejskiej Nie prawda. Prawo o ruchu drogowym (Art 53.1 par 2) mowi wyraznie ze pojazd uprzywilejowany moze nie stosowac sie do przepisow tylko gdy wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy. Nie majac wlaczonych sygnalow i nie stosując sie do przepisów popełnia wykroczenie. Ponawiam wiec pytanie: Jakie konsekwencje wobec straznika winnego wykroczenia (z Art. 26.1 par.3 pkt.3 KD) w dniu 27.02 2014 u zbiegu ulic Słowackiego i Jagielonskiej ma pan zamiar wyciagnac?
(Leszek, 21-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Leszku, 12.05.2014 r. Komendant Straży Miejskiej przesłał materiały do Naczelnika Ruchu Drogowego KPP w Legionowie w celu dalszego prowadzenia postępowania wyjaśniającego oraz ewentualnego rozliczenia Strażników. Kolejne pytania proszę kierować do Naczelnika Ruchu Drogowego.
Pytanie:
Witam, jako ponad 30 letnia mieszkanka Legionowa w pełni doceniam Pana wysiłki jako gospodarza miasta.Nie ukrywam , że również zależy mi na ładnym i barwnym wyglądzie Naszego Legionowa.Codziennie przechodzę ul.Leśną koło parku i widzę jak w deszczowe dni w kałużach kąpią się kaczki.Widząc to wpadłam na pewien może i szalony pomysł.Czy w Legionowie nie znalazłoby się miejsce na utworzenie niewielkiego stawu,który służyłby kaczkom jak i miejsce spotkań.Nie chodzi mi o kąpielisko tylko o miejsce przy, którym można się na chwile zatrzymać, odpocząć i nakarmić kaczki bądź ryby.Jeśli mogę zasugerować , to widzę takie miejsce np. w parku Jana Pawła.Gorąco pozdrawiam i życzę długiego urzędowania jako Prezydent
(Wiesława, 21-05-2014)
Odpowiedź:
Pani Wiesławo, takie miejsce już jest przy ul. Pałacowej a kaczki do parku przychodzą się stołować. Pozdrawia
Pytanie:
Panie Prezydencie, doszły do mnie słuchy,że przy budowanej obecnie ulicy wzdłuż torów kolejowych nie będzie ścieżki rowerowej czy to jest prawda???? Jeżeli tak to ..... brak mi słów na podejmowane decyzje. Proszę o informacje czy wzdłuż budowanej ul.Torowej będzie budowana ścieżka rowerowa ? W ul.Kolejowej będzie, w ul.Polnej jest więc stworzył by sie fajny ciąg rowerowy - marzenie wielu rowerzystów.
(Anna, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Tak, to prawda. Teren na którym powstaje ulica jest zbyt wąski (z jednej strony PKP a z drugiej grunty wojskowe lub prywatne), żeby zmieścić tam także ścieżkę rowerową.
Pytanie:
Witam, Panie Prezydencie mam pytania: 1. Gdzie ma się udać w Legionowie rodzic w przypadku gdy dziecko (poniżej 18lat) złamie rekę, nogę? 2. Gdzie ma się udać w Legionowie osoba którą dopadnie zapalenie spojówek (to taka przypadłość oczu która może się przytrafić dosłownie nagle i w zasadzie eliminuje się ona z normalnego życia? Pytam, jak zada Pan (właściwie jakiś pracownik) sobie trud znaleźienia odpowiedzi - to pomagam - NIGDZIE! (bez znaczenia czy dzień świateczny czy nie). Wszystkie drogi w tych przypadkach prowadzą do W-wy (szpital Bielański, przy Niekłańskiej, Bródnowski). W tych miejscach (SOR-y)czas oczekiwania od 3 do 12 godz. Więc Panie Prezydencie na co idą nasze podatki? Czy tak trudno, nawet pół- prywatnie zatrudnić lekarza w 50tys mieście w przychodni? Jeśli tak to oświadczam mój podatek z PITu ostatni raz trafił do Legionowa w tym roku! Jak mam jeźdździć do W-wy to tam bedę płacił podatek.. do tego bilet tańszy..skoro gmina nie potrafi przez lata rozwiązać problemu?
(sławek, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Sławku, opieka lekarska nie jest finansowana z budżetu gminy i w związku z tym Pańskie podatki (wpływające do budżetu gminy) nie są przekazywane na ten cel. Miasto nie ma możliwości zatrudnienia lekarza, gdyż nie leży to w naszych kompetencjach i nie zezwalają na to obowiązujące przepisy. Ja także uważam, że opieka z nagłych wypadkach jest niezadowalająca, lecz nie mam wpływu na decyzje NFZ. Od lat wraz ze Starostą Legionowskim staramy się o utworzenie w Legionowie szpitala, lecz decyzja Funduszu na razie jest niezmienna - nawet jeśli szpital powstanie (zostanie zbudowany, wyposażony i uruchomiony) to i tak nie otrzyma kontraktu.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Bardzo proszę o informację kiedy i gdzie jest zlot tych ludzi którzy podjęli decyzje o nazwach nowych rond w Legionowie. To że rząd ma naród w głębokim poważaniu nie znaczy że wszyscy mają prawo pomiatać naszym, czyli mieszkańców zdaniem. Pozdrowienia.
(Zbigniew, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Nie jest jeszcze znany termin kolejnego posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, zaproszenie będzie zamieszczone w biuletynie informacji publicznej w zakładce Rada Miasta/Komisje Rady/Komisja Rozwoju Miasta/Terminy posiedzeń (link http://bip.legionowo.pl/#Z2V0Q29udGVudHMoMTIzODQsMSwwKQ==). Kolejna sesja Rady Miasta Legionowo odbędzie się 26 maja w sali konferencyjnej UM Legionowo.
Pytanie:
Witam Pana Prezydenta miasta ślicznego Legionowa,moje pytanie brzmi: Czy jeżeli mieszkam w legionowie w lokalu UŻYCZONYM i mam 3 dzieciaków,oraz rozliczam się z US w legionowie czy mogę starać się o kartę dużej rodziny. Z góry dziękuję za odpowiedź.Z poważaniem nowy legionowian.
(Łukasz / dzieci, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Łukaszu, zgodnie z przyjętym uchwałą Rady Miasta Legionowo regulaminem (Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXVI/334/2012 Rady Miasta Legionowo z dnia 28 listopada 2012 r.) karta wydawana jest rodzinom mającym na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, w których wszystkie dzieci i przynajmniej jeden rodzic zameldowany jest na terenie Legionowa na pobyt stały. Jest przygotowany projekt uchwały przyznający prawo do ubiegania się o Kartę rodzinom, które mieszkają w Legionowie i tu rozliczają podatki. Radni będą głosować nad tym projektem podczas majowej sesji.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chcę zapytać o pomysł deptaku na ul. Piłsudskiego. Czy pomysłodawcy deptaku przemyśleli jak rozwiązać ruch w tej okolicy oraz miejsca parkingowe, które znikną z części ul. Piłsudskiego. Jakie są planowane rozwiązania komunikacji publicznej i jak będzie wyglądała możliwość dojazdu do miejsc parkingowych (a w dalszej perspektywie parkingu PR).
(Paweł, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Pawle, po konsultacjach społecznych pomysłodawcy utworzenia deptaka wycofali się ze swojego projektu.
Pytanie:
Witam. Mam pytanie dotyczące nazw dwóch nowych rond w naszym mieście. Były konsultacje, były zbierane propozycje, mieszkańcy licznie wzieli w tym udział, a nasi Radni i tak zrobili po swojemu. Dlaczego my, mieszkańcy zostaliśmy olani i czy ostateczna decyzja należy do Pana? Pozdrawiam.
(Kuba, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Nie zapadły jeszcze żadne decyzje a ronda nadal nie posiadają nazw. Zorganizowaliśmy konsultacje społeczne aby poznać zdanie mieszkańców. Ponad 2,2 tysiąca osób wypowiedziało się a zdecydowana większość była przeciwna propozycjom Radnych Rady Miasta Legionowo – ponad 70% nie zgodziło się z zaproponowanymi nazwami dla ronda u zbiegu ulic Sobieskiego i Parkowej a ponad 82% dla ronda u zbiegu ulic Cynkowej i Al. Legionów. Dlatego postanowiliśmy spełnić oczekiwania mieszkańców i pomimo prośby Rady Miasta nie przedstawiać podczas najbliższej sesji projektu uchwały nadającej rondu przy Arenie Legionowo nazwy „Jana Pawła II” a przy cmentarzu „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”. Jednakże Radni Rady Miasta Legionowo w ramach inicjatywy uchwałodawczej, przysługującej zarówno poszczególnym klubom, komisjom jak i grupom radnych, mogą samodzielnie przygotować stosowne projekty uchwał a ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rady a nie prezydenta.
Pytanie:
Dzień dobry, Panie Prezydencie chcę zapytać,na jaki standard mieszkania socjalnego może liczyć rodzina o wyższych dochodach niż są wymagane.Nadmienię,że obecne jest niezadłużone i zadbane,pozdrawiam.
(Barbara, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Pani Barbaro, lokale socjalne są przydzielane zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Nr XX/252/2008 z dnia 28 maja 2008 r. W przypadku rodziny , której dochód w przeliczeniu na osobę jest większy niż wyszczególnia to w/wymieniona uchwała, nie jest możliwe podpisanie umowy najmu na lokal socjalny.
Pytanie:
witam Panie Prezydencie mam pytanie co do nazw rond o które było głosowanie mieszkańców Legionowa. Znalazłam informacje że i tak nazwy które zaproponował urząd zostały zatwierdzone . T o po co były te konsultacje jak i tak wybrano to co się Wam podobało .Nasze miasto ma tak wspaniałą historię nie można było coś wybrać . JESTEM BARDZO ZAWIEDZIONA
(Katarzyna, 11-05-2014)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, nie zapadły jeszcze żadne decyzje a ronda nadal nie posiadają nazw. Zorganizowaliśmy konsultacje społeczne aby poznać zdanie mieszkańców. Ponad 2,2 tysiąca osób wypowiedziało się a zdecydowana większość była przeciwna propozycjom Radnych Rady Miasta Legionowo – ponad 70% nie zgodziło się z zaproponowanymi nazwami dla ronda u zbiegu ulic Sobieskiego i Parkowej a ponad 82% dla ronda u zbiegu ulic Cynkowej i Al. Legionów. Dlatego postanowiliśmy spełnić oczekiwania mieszkańców i pomimo prośby Rady Miasta nie przedstawiać podczas najbliższej sesji projektu uchwały nadającej rondu przy Arenie Legionowo nazwy „Jana Pawła II” a przy cmentarzu „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”. Jednakże Radni Rady Miasta Legionowo w ramach inicjatywy uchwałodawczej, przysługującej zarówno poszczególnym klubom, komisjom jak i grupom radnych, mogą samodzielnie przygotować stosowne projekty uchwał a ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rady a nie prezydenta.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi