Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIePUAPKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie prezydencie ubiegam sie dlugi czas o mieszkanie i moja sytuacja nie nie zmienila.Czy moge liczy na to ze w tym roku pojawi sie zmiana jesli chodzi o decyzje.
(Renata, 05-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Renato,
każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana, bardzo proszę o bezpośredni kontakt z Referatem Lokalowym tel. 22 766 40 51 lub osobiście w budynku ratusza pok. 3.20.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam. Czy miejscowość Legionowo to spokojne i ciche miejsce w dzień i jak również w porze wieczornej i nocnej?.
(Daniel, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Zależy w której części miasta, w centrum jest znacząco głośniej, są tam też usytuowane lokale gastronomiczne, zwiększony ruch samochodowy. To jednak pięćdziesięciotysięczne miasto i stolica powiatu
Pytanie:
Został otwarty kolejny parking zastępczy dla parkujących od strony miasta przy PKP L-owo, a czy palnuja Państwo coś dla kierowców od strony piasek?, bo aktualnie samochody są zostawiane na zamknietej rampie, pod wiaduktem i na terenie wojskowym byłych ogródków działkowych.
(Ola, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Olu,
prowadzimy rozmowy z inwestorem planującym wybudować centrum handlowe, aby na jego terenie umożliwić parkowanie pasażerom kolei podmiejskich. Poza tym zobowiązaliśmy wykonawcę do udostępnienia części rampy właśnie w celu parkowania na niej aut.
pozdrawiam
Pytanie:
dlaczego są tak drogie bilety?
(berta, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Berto,
stawki za bilety ustaliła Rada Miasta Stołecznego Warszawy. Też życzyłbym sobie, aby były one niższe, szczególnie że Legionowo dopłaca do komunikacji ze Stolicą prawie 6 mln rocznie.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie . Chciałbym prosić Pana o informację w sprawie ustawy śmieciowej na terenie Powiatu legionowskiego , bo nikt nie umie mi udzielić informacji , czy jak opłacam z nieczystości w Legionowie a posiadam działkę rekreacyjną z domkiem w Nieporęcie i przebywam tam kilka razy w miesiącu ( łyk endy ) to muszę mieć podpisaną umowę z firmą zajmującą się odpadami . W Gminie Nieporęt podczas rozmowy telefonicznej poinformowali że nie ,a w rozmowie w Gminie że muszę . W Legionowie mówią że jak mam już podpisaną umowę podpisaną w Legionowie to w Nieporęcie nie muszę zawierać takiej umowy .Nie wiem kto mówi prawdę , chce być z prawem ok i nie mieć potem problemów . Proszę o informację w tej sprawie
(, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
każda gmina ma swoje regulacje prawne. W Legionowie opłaty wnosi się na podstawie składanej deklaracji - mieszkańcy nie zawierają umów. Natomiast obowiązki właściciela nieruchomości w Gminie Nieporęt określają władze samorządowe tamtej gminy i my tu nie możemy się wtrącać. Jednak z tego co wiem również w Nieporęcie mieszkańcy nie podpisują żadnych umów, a opłaty wnoszą na podstawie własnych deklaracji.
Pytanie:
Czy w związku z porannym wzmożonym ruchem do L-owa istnieje możliwość, aby przesunąć fazę sygnalizacji przy Kauflandzie na piaskach z nocnej na dzienną wcześniej niż o 6:00?
(Marcin, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Przekażemy Pana sugestie odpowiednim służbom. pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Z całym szacunkiem p. prezydencie, chciałbym się dowiedzieć ile już dzików zostało złapanych do tej sławnej klatki. Pozdrawiam.
(Andrzej, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
pytanie to przekazano do Starostwa Powiatowego w Legionowie. W rubryce Pytania do Starosty należy oczekiwać odpowiedzi.
pozdrawiam
Pytanie:
witam, czy widział Pan po remoncie ciąg pieszy i rowerowy wzdłuż ul Jagielońskiej? Mam prośbę - proszę pogratulować/podziękować (sarkazm) archtektowi za projekt. Myśle, że ta osoba nie ma kompletnie wyobraźni przestrzennej lub w ogóle nie widziała miejsca, w którym miała zaprojektować ścieżkę rowerową. Tu akurat nasuwa się kolejne pytanie - kto ze strony inwestora (miasta, to nadzorował). Proszę tylko nie pisać (jak wcześniej), ze były takie uwarunkowania.. bo naprawdę można to było zaprojektować racjonalnie - choćby ścieżkę usytuowaćod strony ulicy, a nie posesji prywatnych i wyjazdów z bram. teraz jest tak ulica, chodnik i ścieżka. Czy to po prostu bezmyśłnośc projektanta? czy ignorancja warunków bezpieczeństwa? Dodam, po drugiej stronie ulicy ścieżka rowerowa przebiega raczej racjonalnie... Pozdrawiam
(Sławek, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Sławku, za przebudowę ulicy Jagiellońskiej odpowiada Starostwo Powiatowe, urząd współfinansuje tę inwestycję. Przekazaliśmy Pana pytanie do starostwa. W rubryce Pytania do starosty proszę oczekiwać odpowiedzi.
Pytanie:
Witam Szanowny Panie Prezydencie. Niestety nie doczekałem się interwencji Starazy Miejskiej mimo serdecznej prośby i mojej troski o bezpieczeństwo naszych mieszkancow. Mam do Pana bardzo konkretne pytanie, w jaki sposob mozna rozwiazac problem Strazy Miejskiej w naszym miescie - czyli jak zlikwidowac ten organ? Chcialbym zebrac podpisy od mieszkancow w tej sprawie i tutaj pytanie do Pana ilu podpisow potrzeba? Pozdrawiam
(Piotr, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Aby rozwiązać Straż Miejską nie jest potrzebne referendum czy zbieranie podpisów, a decyzja władz miasta. Ciekaw natomiast jestem jakiej interwencji nie podjęła straż, może nie dotyczyła ona kompetencji tej jednostki? Proszę o złożenie oficjalnej skargi, aby można było wszcząć postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jeżeli preferuje Pan wirtualną formę kontaktu to proszę o przesłanie skargi na mail: kancelaria@um.legionowo.pl pozdrawiam
Pytanie:
Witam! Panie Prezydencie z niepokojem patrzę na budowę rondka na skrzyżowaniu Sobieskiego z Parkową. Nie rozumiem dlaczego wjazdy i zjazdy są tak wąskie. Jeszcze nie skończone a już porozjeżdżane krawężniki. W mojej ocenie jest to rozwiązanie dla samochodów osobowych, a ciężarowe i autobusy szczególnie przegubowe będą notorycznie dewastować i niszczyć krawężniki bo się nie zmieszczą. Powinno to być poprawione przed zakończeniem budowy. Później będą generowane dodatkowe koszty na remonty. Nie wydaje mi się aby było na to nas stać. Kto to projektował, kto to zatwierdził. Powinno być poszerzone co najmniej o metr. Pozdrawiam.
(Adam, 04-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
zapewne takie rozwiązanie wynika z przepisów prawa, sugeruję jednak skorzystanie ze skrzynki Pytania do Starosty, bowiem to Starostwo Powiatowe odpowiadało za projekt i budowę, natomiast urząd tę inwestycję współfinansował.
pozdrawiamBiuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE