wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam uprzejmie. Mam taki pomysł. Czy po wykonaniu przedłużenia tunelu pod peronami w Legionowie i połączeniem go z nowym parkingiem nie można by było zorganizować ogólnomiejskiej akcji namalowania jakiegoś sensownego muralu na ścianach tunelu? Tak jak jest wykonany mural na ścianie garaży bezpośrednio za stacją vis a vis nowego parkingu. W ten sposób może skończyłaby się wolna amerykanka z bezsensownymi i oszpecającymi ściany tunelu bazgrołami. wszystkim na pewno byłoby przyjemniej przechodzić ciekawym i innym tunelem niż tym co teraz on prezentuje. pozdrawiam i proszę o wzięcie pod uwagę mojej popozycji. Wojtek
(Wojtek, 25-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Wojtku, rozważymy ten pomysł. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie prezydencie, Temat był już poruszany kilkukrotnie. Chodzi o zagospodarowanie terenu PKP przy wjeździe na osiedle Nowy Bukowiec a konkretnie o stworzenie w tym miejscu placu zabaw, boiska, czegokolwiek z prawdziwego zdarzenia gdzie mogły by spędzać czas dzieci i młodzież. Rozumiem że nie jest to teren miasta ale w dłuższej perspektywie zbudowanie takiego obiektu jest jak najbardziej w interesie miasta oraz PKP. Czy byłby Pan w stanie wesprzeć swoją osobą jakąkolwiek inicjatywę oddolną gdyby się taka pojawiała. Nie wiem jeszcze jakie mamy w tej kwestii możliwości ale wspólnie pewnie da się coś zrobić.
(Krzysztof, 25-05-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, temat był poruszany kilkakrotnie i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Teren należy do kolei i jest przeznaczony pod infrastrukturę kolejową a nie plac zabaw. Plac zabaw może powstać na terenie osiedla Nowy Bukowiec, proszę zwrócić się z takim wnioskiem do właścicieli gruntu - wspólnot mieszkaniowych.
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie! Bardzo proszę o udzielenie mi precyzyjnej odpowiedzi na następujące pytania: 1. Kiedy zostanie oddany do użytku tunel pod torami kolejowymi w Legionowie? 2. Czy nie wydaje się Panu, że mieszkańcy już dosyć długo są okłamywani ostatecznym terminem użytkowania tegoż tunelu? Pozdrawiam, Beata
(Beata, 25-05-2014)
Odpowiedź:
Pani Beato, nie mogę podać Pani precyzyjnej odpowiedzi gdyż tunel jest inwestycją realizowaną przez PKP PLK a nie miasto. Odpowiadając na drugie pytanie - nie uważam, że jest to kwestia okłamywania, lecz problemów z odbiorem technicznym i uregulowaniem własności gruntów zajętych przez PKP pod tę inwestycję ale tak jak mieszkańcy uważam, że budowa tunelu i jego oddanie przeciąga się skandalicznie długo.
Pytanie:
Miasto Legionowo się dusi. Miasto Legionowo ma dzisiaj bardzo dużą gęstość zaludnienia w przeliczeniu na kilometr kwadratowy. Jest to najwyższy wskaźnik w Polsce. Czy miasto Legionowo podejmie działania zmierzające do tego, by powiększyć granice administracyjne z uwagi na to, iż kończy się rezerwa gruntów komunalnych pod: lokalizację nowych inwestycji i rozwój firm, które dadzą miejsca pracy mieszkańcom Legionowa (około 80 % mieszkańców Legionowa pracuje w Warszawie);rozwój budownictwa mieszkaniowego jedno- i wielorodzinnego (w mieście Legionowo od kilku lat intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe i zwiększa się liczba mieszkańców);rozwój terenów zielonych, rekreacyjnych i sportowych. Jednocześnie większe miasto większe wpływy z podków. Kiedyś możne byśmy zbudowali wymarzony szpital. Pozdrawiam Jarosław M
(Jarosław M, 25-05-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, powiększenie granic administracyjnych oznacza zajęcie terenów sąsiedniej gminy, na co zgodę muszą wyrazić władze tejże gminy i jej mieszkańcy. Nie sądzę, żeby było przyzwolenie na takie działania. Plany wybudowania szpitala przy ul. Sowińskiego są coraz bardziej realne, wojewoda jest przychylny temu pomysłowi.
Pytanie:
Panie Prezydencie czy ma Pan jakiś wpływ na to żeby Biblioteka doskonaliła system jakości usług oraz troski o czytelnika. Nieżyczliwą postawę wobec klienta należałoby korygować. Takie jest moje stanowisko. Chcę wierzyć, iż są tego jakieś przyczyny. Może należałoby je zbadać i wyeliminować. Dobrze byłoby zadbać o miłą atmosferę, która wzbudzi chęć częstszego jej odwiedzania. Proszę pamiętać, że od gospodarza najwięcej zależy.
(Stanisław S., 25-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Stanisławie, przekazałem Pańskie uwagi dyrekcji Biblioteki, zachęcam jednak do osobistego kontaktu aby mógł Pan przekazać swoje uwagi i zastrzeżenia pani dyrektor. Oczywiście pragnę, by we wszystkich instytucjach działających w naszym mieście poziom obsługi klientów był jak najwyższy, chciałbym jednak móc przekazać dyrekcji jak najwięcej szczegółów odnośnie Pańskich zastrzeżeń.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chce zwrocic Pana uwage na park T.Kosciuszki ktory jest w stanie oplakanym mimo ze przeszedl 1 etap rewitalizacjii. Drugim etapem mialo byc zamontowanie placow zabaw dla roznych grup wiekowych niestety jest tylko mini placyk, a zatem kiedy sie znajda pieniadze na ich zakup? Co do samego parku to mam kilka uwag: - nawierzchnia pod chustawkami jest kompletnie zniszczona/wyrwana - kosze na smieci uszkodzone, poprzekrzywiane lub wyrwane - krzewy zarosniete trawa, a te poschniete powinny zostac wymienione - niektore mlode drzewka sa polamane lub maja zniszczone podporki. Natomiast to co najbardziej mnie zskoczylo byl widok nastolatkow ktorzy urzadzili sobie niby legalnie boisko do pilki noznej, bramki stanowia mlode drzewka a trawa jest juz bardzo zniszczona jesli jeszcze jest (co swiadczy ze trwa to juz dlugo). Prosze o interwencje strazy miejskiej i postawienie tabliczek zakaz gry w pilke Jesli to ma byc park to powinien on byc zarzadzan/inwestowany.
(Dawid, 25-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Dawidzie, park ten jest zarządzany przez KZB Sp z o.o. i jak informuje prezes spółki, Pańskie uwagi zostały do dnia dzisiejszego częściowo zrealizowane (m.in. poprawienie koszy na śmieci, wykoszenie traw itp.). Co się tyczy pozostałych zastrzeżeń m.in. bezpiecznej nawierzchni pod huśtawką to zostanie ona wymieniona lub naprawiona przez wykonawcę do końca maja 2014r. Zostały również uzgodnione ze Strażą Miejską częstsze patrole w tym rejonie. W tegorocznym budżecie nie została jednak uwzględniona rozbudowa placu zabaw na terenie parku.
Pytanie:
Może u nasz w Legionowie coś takiego można zrobić podaję link do filmu . https://www.youtube.com/watch?v=8fwUxd9Nm88 pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz
(Marek, 25-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Marku, na wstępie przepraszam, że tyle czekał Pan na odpowiedź, ale poprosiłem o informacje na temat światłowodu przedstawiciela gminy Jurzętnik. Tak jak przypuszczałem, inwestycja została zrealizowana i sfinansowana przez firmę Eltronik, a gmina Kurzętnik nie miała wkładu finansowego w wyżej wymienionej inwestycji. Oczywiście podobnie jak Kurzętnik jesteśmy przychylni budowie szybkiej sieci światłowodowej na terenie naszej gminy, ponieważ inwestycja w znaczący sposób poprawia jakość życia mieszkańców oraz potencjalnych inwestorów. Nie jest to jednak inwestycja gminna. Pozdrawiam
Pytanie:
Po co w Legionowie przy jezdniach są zieleńce wiecznie zarośnięte na 80 cm. Warszawska/Sobieskiego i ścieżka rowerowa przy Warszawskiej . Jeśli miasta nie stać ostrzyc trawników to się sypie korę albo worek soli rozrabia z wodą i po zieleńcach. My mieszkańcy tej okolicy jesteśmy cali w nerwach jak się wymyśla różne imprezy, promuje w gazetach. A tego bałaganu nikt nie może doprowadzić do porządku przy wjeździe do naszego pięknego miasta.
(Viktor, 21-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Viktorze, adresatem tego pytania są zarządcy dróg - w wymienionych przez Pana przypadkach GDDKiA (email: kancelaria@gddkia.gov.pl) oraz starostwo powiatowe (link do Pytania do Starosty http://powiat-legionowski.pl/index.php/pl/component/contact/contact/9).
Pytanie:
Kiedyś pytałem o to wiceprezydenta, szczerze mówiąc spławił mnie jakąś nowomową. Dziś się z tym przypominam (...) Schody na wiadukcie. Nie mają 'pasów' na wózki, rowery. Jak ma osoba niepełnosprawna zjechać wózkiem? Jak ma zjechać z wózkiem matka z dzieckiem? Wiceprezydent spławiając mnie odesłał do jakiejś firmy budowlanej. Ok, ale czy Prezydent tego nie widzi? Czy to ja mam się dobijać u jakichś firm, czy ludzie, którzy 'dbają' o moje miasto? Niedawno był Dzień Niepełnosprawnych. Może mniej frazesow, a więcej roboty? pozdrawiam Maciek S
(Maciej, 21-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Macieju, zarządcą wiaduktu jest GDDKiA i że tam powinien skierować swój wniosek, ale obowiązujące prawo definiuje maksymalne nachylenie pochylni dla osób niepełnosprawnych i wózków na poziomie 6%. Schody na wiadukcie są znacznie bardziej strome, dlatego niemożliwe było wykonanie tam podjazdów. Osoby niepełnosprawne i z wózkami mogą skorzystać z chodnika na wiadukcie bądź alternatywnie z przejścia podziemnego przy PKP Legionowo, gdzie zamontowane są windy.
Pytanie:
Panie Prezydencie, jestem mieszkańcem osiedla Piaski i mam garaż na obszarze przylegającym bezpośrednio do stacji kolejowej, jak wielu innych ludzi. Codziennie przynajmniej kilkadziesiąt samochodów łamie zakaz wjazdu na teren garaży, parkuje na przejściu dla pieszych i na terenie garaży, blokuje wyjazd z terenu garaży i generalnie powoduje zagrożenie. Samochody te to w 99% osoby które przyjeżdżają odebrać kogoś ze stacji. Proszę o interwencję w tej sprawie, albo o zaostrzenie przepisów drogowych w tym miejscu albo o częste patrole (na samych mandatach można będzie dodać do kasy przynajmniej kilka tysięcy dziennie, a ułatwi to uciążliwe korzystanie z garaży.
(Wojciech, 21-05-2014)
Odpowiedź:
Panie Wojciechu, teren przy garażach jest własnością prywatną, ale proszę o kontakt telefoniczny (tel. 986) z Komendantem Straży Miejskiej Ryszardem Gawkowskim w celu przekazania swoich uwag i spostrzeżeń.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi