wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie, Dziś ponownie poważnie ograniczono teren do parkowania (prowizoryczny duży parking od strony Centrum) przy PKP. Cały parking jest zapełniony, kierowcy parkują już nawet wzdłuż ogrodzenia odgradzającego tory, daleko za planowanym na parking terenem. Tymczasem wystarczy by jakiś spychacz (może być ten z budowy) wyrównał teren znajdujący się pod koniec głównej części parkingu i uwolnił dużą dodatkową powierzchnię do parkowania, co namniej na kilkanaście lub kilkadziesiąt samochodów. Teraz na końcu parkingu są nierówności i śmieci niepozwalające na wjechanie w te miejsca. Byłoby dużym ukłonem w stronę wyborców, gdyby udało się spychaczem wyrównać wręcz cały parking, a najlepiej wysypać jakiś żwir czy kamienie. Po opadach deszczu nie da się tam normalnie chodzić, zwłaszcza w nocy, gdy nic nie widać. Proszę zwrócić uwagę, że większość kierowców jedzie po prostu do pracy i to nie zawsze tej na budowie...
(Maciej, 26-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Macieju, planujemy utwardzenie parkingu, lecz proszę pamiętać że w dzień a nawet nocą stoją tam zaparkowane samochody. Wkrótce podpisujemy umowę na profilowanie nawierzchni gruntowych, w ramach której moglibyśmy wyrównać ten parking, wystosowaliśmy także zapytanie ofertowe na utwardzenie (wyżwirowanie) jego nawierzchni. Do tego czasu zachęcam do parkowania na parkingu przy ul. Kościuszki (przy wiadukcie oraz pod wiaduktem).
Pytanie:
Panie Prezydencie, dlaczego na placu zabaw na osiedlu Piaski (okolice Kaufland) została ustawiona dodatkowa latarnia, która oświetla w godzinach zamknięcia plac, natomiast wokół placu znajdują się latarnie, które czynią to w sposób wystarczający. Ponadto pragnę wyrazić niezadowolenie w imieniu swoim oraz innych mieszkańców bloku zlokalizowanego naprzeciwko placu, sposobem ustawienia oświetlenia, które powoduje odbijanie światła w oknach i w sposób znaczący pogorszyło komfort użytkowania pomieszczeń mieszkalnych od strony placu zabaw. Rodzaj wybranego przez miasto oświetlenia pasuje raczej na stadion, a nie między zabudowę mieszkalną. W związku z powyższym proszę o odpowiedź czy zostanie zmieniony rodzaj wybranego oświetlenia, przestawienie go lub co najmniej odwrócenie go od bloku - wtedy jednak oświetlałby część placu, na której nie ma sprzętu.
(Anna, 26-03-2014)
Odpowiedź:
Pani Anno, oświetlenie placu zabaw zostało zamontowane w odpowiedzi na wielokrotne prośby zarówno Mieszkańców osiedla, jak i reprezentującego Państwa Radnego Rady Miasta Legionowo. Sprawdzimy ustawienie lampy i w razie konieczności zostanie ono skierowane w odpowiednim kierunku.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie , mam pytanie czy wiadomo już jak będą wyglądały Dni Legionowa 2014 ? Czy już wiadomo czy w ogóle i kto będzie gwiazdą ?
(Mirek, 26-03-2014)
Odpowiedź:
Tegoroczne Dni Legionowa odbędą się 1 czerwca w Arenie Legionowo i na terenie wokół Areny. Program sceniczny: 1. w godzinach popołudniowych zaprezentują się wykonawcy z Legionowa. 2. w bloku wieczornym wystąpią: Honorata Honey Skarbek, Margaret, Oceana - gwiazda wieczoru. Ponadto przewidziane są inne wydarzenia towarzyszące. Cały program obchodów będzie dostępny w maju.
Pytanie:
Witam. Kiedy rozpocznie się zamiatanie ścieżek rowerowych w naszym mieście? Kto odpowiada za utrzymanie porządku na ścieżkach? Zrobiło się ciepło, rowerzyści wyjechali a połacie piachu zalegające na ścieżkach (ul. Parkowa na przykład) stwarzają duże niebezpieczeństwo wypadku...
(Jarek, 26-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Jarku, ścieżki zostały już sprzątnięte.
Pytanie:
Witam serdecznie, chciałbym zapytać o swoisty infrastrukturalny pradoks, który zaobserowalem w pobliżu naszego pierwszego legionowskiego tunelu. Otóż przemieszczając się ul. Kolejową od strony ul. Wyszyńskiego w kierunku Chotomowa w pewnym momencie, dość nieoczekiwanie, urywa się chodnik. Ma to miejsce na wysokości Zespołu Szkół Zawodowych. Powoduje to niebezpieczne sytuacje poniewaz piesi zmuszeni są wchodzić wprost na jezdnię. Do fragmentu chodnika powstałego w wyniku nowego układu kumunikacyjnego zw. z budową tunelu brakuje ok. 30m. Być może ten fragment chodnika w ul. Kolejowej nie leżał już w gestii budowniczych tunelu, dlatego pytanie do miasta czy jest szansa, aby dosłownie te 30m chodnika ułozyć i tym samym choć w niewielkim stopniu ułatwić życie mieszkańcom III parceli, dochodzacym tą drogą zwłaszcza do stacji kolejowej. Z góry dziękuję za zajecie się nakreślonym wyżej zagadnieniem.
(Paweł, 26-03-2014)
Odpowiedź:
Rzeczywiście przy przebudowie systemu komunikacyjnego wokół tunelu PKP nie wybudowało krótkiego fragmentu chodnika. Formalnie jest problem z dobudowaniem go przez gminę, gdyż wojewoda decyzją zatwierdzającą realizację tunelu przekazał działkę PKP, zatem nie mamy możliwości prowadzenia na nim żadnych prac bez zgody PKP. Chętnie wybudujemy brakującą część chodnika, lecz wymaga to zgody zarządcy terenu.
Pytanie:
Panie Prezydencie czy w naszym kochanym Legionowie powstanie kiedys profesjonalny basen lub aqa park b.duzo ludzi od nas musi sie saunowac w nieporecie albo w wolominie na przecietnych basenach ale oni maja a my kiedy? dziekuje i pozdrawiam cezary
(cezary, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Cezary, mam w planach budowę basenu, najprawdopodobniej na Piaskach. Aquapark to nie tylko zbyt duży koszt budowy obiektu, lecz także koszty utrzymania, które nie zwrócą się przy korzystnych cenach biletów (a takie chcielibyśmy zaproponować Mieszkańcom).
Pytanie:
Szanowny panie prezydencie. Czy ktoś nadzoruje budowę dworca?Proszę się tym zainteresować zanim dojdzie do tragedii lub ktoś wcześniej złoży doniesienie do prokuratury bo ''zabezpieczenie'' tej budowy jest skandaliczne, urąga więc nie tylko przepisom bhp ale wręcz zdrowemu rozsądkowi.'budowlańcy'' dla żartu ustawiają labirynt dla pasażerów z całą serią ''pułapek'' a wiadomo czym się to może skończyć biorąc pod uwagę śpieszącego się na pociąg pasażera. Proszę o szybką interwencję. Mariusz
(Mariusz, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, proszę o więcej szczegółów, gdyż nasi pracownicy, którzy codziennie są obecni na terenie budowy, nie widzieli żadnych pułapek i labiryntu ustawionego dla żartu. Obecnie wyznaczone jest bardzo krótkie dojście do pobliskiego przystanku.
Pytanie:
Do którego środka komunikacji dopasowany jest rozkład jazdy bezpłatnej linii dowozowej mieszkańców z Legionowa do Legionowa Przystanek?,jak dla mnie nic nie pasuje,czy wracam z nocnej zmiany,czy z dziennej.POzdrawiam Robert J.
(Robert, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Robercie, autobusy dostosowane są do rozkładów jazdy pociągów, lecz zgodnie z przetargiem mamy tylko jeden autobus, który nie ma możliwości być skomunikowanym ze wszystkimi pociągami odjeżdżającymi ze stacji PKP Legionowo.
Pytanie:
Kłaniam się Panie Prezydencie, stoję sobie po raz kolejny przed przejazdem kolejowym i tak sobie pomyślałem, a co tam zapytam ... Jak Pan przewiduje kiedy uda się otworzyć tunel ( wiem nie zależy to od Pana, ale tak ± ale bardziej na plus kiedy ?
(Szarak, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, nie do mnie a do inwestora - PKP PLK to pytanie. Ja chciałbym, żeby tunel już został otwarty. Ostatni termin odbioru został odwołany, bo inwestorowi nie udało się zebrać wszystkich niezbędnych dokumentów. Proponuję kontakt z rzecznikiem prasowym PKP PLK tel. (22) 473-30-02 e-mail: miroslaw.siemieniec@plk-sa.pl.
Pytanie:
Panie Prezydencie, proszę o rzeczową informację na forum odnośnie kar dla mieszkańców prywatnych posesji którzy palą śmieciami W odpowiedzi na zapytanie Pana Krzysztofa z dnia 25-11-2013 jest napisane aby probelm zgłaszać Straży Miejskiej. Ale co w wypadku kiedy taki mieszkaniec notorycznie to robi? Chodzi mi tu o konkretną posesję (...). Przez ostatni miesiąc dwukrotnie dzwoniłam na Straż Miejską. Czy tacy ludzie są bezkarni i mogą zatruwać mieszkańców? Strach wyjść z małym dzieckiem na spacer. Wieczorem Bukowiec zamienia się w wędzarnię.
(Mieszkanka Bukowca, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Spalanie odpadów komunalnych na posesji jest wykroczeniem i Straż Miejska taką osobę może ukarać mandatem do 500 zł (kara dotyczy każdego udowodnionego przypadku). Swoje podejrzenia należy zgłaszać to do Straży Miejskiej. Strażnicy przyjadą na miejsce i sprawdzą - jeśli się potwierdzi, że spalane są odpady komunalne, stosowane będzie postępowanie mandatowe lub sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do Sądu. Niestety także przy paleniu w piecu niektórymi rodzajami węgla czy drewnem może wydobywać się duży dym o nieprzyjemnym zapachu, lecz nie jest to zabronione i w takim przypadku Straż Miejska nie ma podstaw do interwencji.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi