Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
o kogo można zgłosić ciągłe wyłączanie w weekendy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zegrzyńska-Strużańska. To co tam się dzieje to jakiś horror. Nie dosyć, że mamy drogę krajowa praktycznie przez centrum miasta to jeszcze ciągłe utrudnienia.
(Darek, 08-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach drogi krajowej z ul. Strużańską i ul. Piaskową jest wyłączana w piątki w godzinach popołudniowych oraz w niedzielne popołudnia na wniosek policji, która jest w stałym kontakcie z GDDKiA. Jest to związane z bardzo dużym natężeniem ruchu na drodze krajowej, związanym w te dni z wyjazdami i powrotami w i z kierunku Mazur. Takie rozwiązanie jest praktykowane po to, by ruch na drodze krajowej był płynny i by nie zakorkować miasta w tym czasie. Do momentu wymiany sterownika sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zegrzyńska (DK61) i Strużańska, dzięki któremu działanie świateł uzależnione byłoby od natężenia ruchu z poszczególnych kierunków, sytuacja się nie zmieni.
Pytanie:
Panie Prezydencie ja mam pytanie odnośnie honorowego krwiodawstwa. W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób oddających krew. Często zdarza się, że autobusy które przyjeżdżają co jakiś czas nie są w stanie pobrać krwi od wszystkich chętnych. Czy istniałaby możliwość otwarcia jakiegoś punktu na stałe w naszym mieście, czynnego przynajmniej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie?
(Marcin, 08-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Marcinie
Uprzejmie informuję, że Gmina Legionowo corocznie w zakresie Miejskiego Programu Promocji Zdrowia realizuje program „Krzewienie idei krwiodawstwa na terenie miasta Legionowo”, którego celem jest m.in. pozyskiwanie krwi, propagowanie idei krwiodawstwa i zdrowego stylu życia. W ramach programu przynajmniej raz w miesiącu organizowana jest akcja honorowego oddawania krwi w mobilnym ambulansie, a dodatkowo przez 3 dni w tygodniu funkcjonuje Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Piłsudskiego 3 w Legionowie.
Z informacji i sprawozdań jakie otrzymuje Gmina Legionowo z realizacji programu „Krzewienie idei krwiodawstwa na terenie miasta Legionowo” nie wynika, iż podczas organizowanych akcji krwiodawstwa zdarzają się częste odmowy poboru krwi, wyjątkiem są sytuacje, kiedy ochotnik nie jest zdolny do oddania krwi. Dodatkowo w okolicach Legionowa tj. np. Nowy Dwór Mazowiecki oraz Warszawa istnieją Stacje Krwiodawstwa, które od poniedziałku do piątku dają możliwość oddania krwi.
Jak wynika ze statystyk wielokrotnie ambulansy do poboru krwi czy stacje krwiodawstwa czekają na krwiodawców, bo zarówno ich jak i krwi ciągle brakuje, jednakże dziękuję Panu za okazane zainteresowanie, w tak ważnym dla nas wszystkich temacie.
Z poważaniem,
Ewa Milska - Wieteska
Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych
Pytanie:
Postanowiłem zadać Panu kilka pytań dotyczących rozwoju miasta. 1. Jako mieszkaniec bloku przy ulicy Daliowej, chciałbym się dowiedzieć czy jest w planach podłączenie znajdujących się tam budynków do sieci PEC? 2. Czy planują Państwo coś zrobić z pięknymi fundamentami obok urzędu skarbowego? 3. Wracając ostatnio z Warszawy (centrum) spotkało mnie niemiłe zaskoczenie, ostatni pociąg odjeżdża o godzinie 22:15, następny 4:15. Czy istnieje możliwość zorganizowania pociągu około godziny 1:00?, byłby on przydatny zwłaszcza w weekendowe wieczory. Pozdrawiam Jakub Bigoszewski
(Kuba, 08-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
Ad1. Sugerujemy skierowanie tego pytania bezpośrednio do PEC.
Ad2. Teren ten jest zarządzany przez SMLW i tam trzeba skierować to pytanie.
Ad3. Raczej nie ma takiej możliwości. Nocne kursy do Legionowa realizowane są przez autobusy linii N63, które odjeżdżają z Warszawy Centralnej w godzinach:0:15; 1:15; 2:15; 3:15.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Trudno jest żyć w mieście w którym nie są przestrzegane podstawowe zasady.Jadąc rowerem ,zauważyłem ,że w Legionowie rzadko kto umieszcza numer na swoim domostwie.Szczególnie ,braki widać na nowych domach lecz już zamieszkanych. Nie wiadomo który to numer posesji ,ale też jaka ulica czy miasto?Prawo ,które obowiązuje na terenie całej Polski ,nie obowiązuje,jak widać w Legionowie.Stanowi ono ,że mieszkaniec ma obowiązek oznaczenia w odpowiedni sposób swojego obejścia.Powinien być numer biały na ciemnym tle .Znak powinien zawierać informacje jaka ulica i miasto.Są za to kary z których można by było rozwijać nasze miasto.Według mnie to miasto powinno wydawać takie tabliczki aby były jednolite.Straż Miejska powinna egzekwować prawo i sprawdzać oraz karać.Pozdrawiam
(Tomasz, 08-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
dziękuję za zwrócenie uwagi. Straż Miejska zostanie uczulona na wspomniany problem. Jednak wyjaśnię, że w przypadku Legionowa na tabliczce o której mowa, oprócz numeru porządkowego zamieszcza się jedynie nazwę ulicy lub placu.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam! Niestety jak widać władze Legionowa w związku z ostatnimi zmianami w komunikacji ograniczyły się tylko do zamieszczeniu na stronie komunikatu o utrudnieniach. Dlaczego przy tak dużych dopłatach miasto godzi się by jego mieszkańcy do i z pracy dojeżdżali w skandalicznych warunkach (tłok). Niestety monity do ZTM mieszkańców nic nie dają. duże dopłaty miasta, podwyżki cen biletów a w zamian ciągłe zmiany rozkładu i gorsze warunki jazdy. Może warto zainteresować się za co jest dopłata?
Darek
Panie Prezydencie,
chciałbym się zapytać, czy Legionowo będzie domagać się od ZTM jakiejś rekompensaty w związku z nagłym zawieszeniem linii S3? Czy są znane plany, kiedy linia ta zostanie przywrócona?
Adam
Szanowny Panie Prezydencie!
Zawieszenie linii S-3 można określić jako SKANDALICZNE!!!! Zarówno tryb (informacja dopiero 29.06.2013r.) jak i sam pomysł. Oczywiście rozumiem, że Pani Prezydent Warszawy właśnie ma w .... wszystkich dojeżdżających do Stolicy i dowolnie mnoży utrudnienia dla nie warszawiaków. Interesuje mnie Panie Prezydencie jaka jest reakcja Legionowa, miasta płacącego haracz w ramach wspólnego biletu choć mieszkańcy za przejazd jedną stację płacą dwukrotnie większą cenę. Proszę o zastanowienie się co mają zrobić ci którzy pracują na Pradze czy w Rembertowie. Proszę Pana o AGRESYWNE działania w imieniu mieszkańców Naszego Miasta.
Krzysztof
(Darek, Adam, Krzysztof, 04-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowni Państwo,
nam również same zmiany, jak i sposób ich komunikowania nie podobają się. Według naszej wiedzy przyczyną tej sytuacji są utrudnienia na stacji W-wa Lotnisko Chopina oraz zamknięcie linii średnicowej. Wiemy, że zarówno Zarząd Transportu Miejskiego, jak i Szybka Kolej Miejska starały się utrzymać kursowanie linii S3, ale ostateczne decyzje o zawieszeniu tej linii podjęte zostały przez spółkę PKP PLK w piątkowe popołudnie. Zarzut, jakoby ograniczyliśmy się tylko do podania informacji na naszej stronie, jest wielce niesprawiedliwy. Przez weekend wysłaliśmy do mieszkańców smsy, informowaliśmy poprzez portale FB i Google+ , a w poniedziałkowy poranek operatorzy monitoringu odczytywali komunikat o zmianach w połączeniach. W tej sytuacji staraliśmy się poinformować jak najszerzej pasażerów o utrudnieniach wyjaśniając jednocześnie ich przyczyny w ZTM i SKM.
Pragniemy również poinformować, że zgodnie z umową z ZTM nasze miasto dopłaca tylko do wykonywanych połączeń, zatem za niezrealizowane kursy płacić nie będziemy.
Zgodnie z wczorajszym komunikatem ZTM, linia S3, na skróconej trasie, zostanie przywrócona od najbliższej soboty.
Referat Marketingu
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Zgodnie z oczekiwaniem nie doczekałem się odpowiedzi na zadane pytanie. Ale konsekwentnie będę dążył do poznania opinii Pana Prezydenta. A zatem czy uważa Pan Prezydent za właściwe postępowanie urzędników, którzy nie wysławszy uprzednio wyliczenia opłaty za wieczyste użytkowanie, nagle wzywają do NATYCHMIASTOWEGO uregulowania zaległości oraz straszą wpisem do rejestru długu? Czy taki brak szacunku władzy do obywateli jest normalną praktyką w UM Legionowo, czy wynikiem braku kontroli nad przestrzeganiem procedur? Być może Pan Prezydent nie widzi w tym problemu, ale we mnie budzą się skrajne emocje, jak urzędnicy traktują mnie jak potencjalnego oszusta podatkowego. Łączę należne wyrazy
(Paweł, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Pawle,
odpowiedzi udzielono Panu wczoraj (2.07.2013). Obecnie jest widoczna na trzeciej tronie.
Z poważaniem
Anna Szwarczewska
p.o. rzecznika prasowego
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Mam pytanie odnośnie tego w jakich godzinach funkcjonują Legionowskie przedszkola, a konkretniej czy któreś pracuje do godziny 18?, Ewentualnie proszę o informacje które przedszkola Prywatne są dotowane przez UM? Czy ewentualnie gdzieś można znaleźć takie informacje na stronie (nie chodzi mi o strony konkretnych placówek bo wykazu tych też nie znalazłem) np UM?
(Łukasz, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Łukaszu,
wszystkie miejskie przedszkola pracują do godziny 17:00. Natomiast > placówki prywatne, które wyraziły taką chęć, oraz niepubliczne - dotowane przez urząd-zostały umieszczone w teleadresach na naszej stronie: Teleadresy/oświata/przedszkola
Nie posiadamy jednak informacji w jakich godzinach pracują te placówki.
Pytanie:
Szanowni Panstwo, kiedy mozna sie spodziewac rozpisania przetargu na projekt i budowe dlugo oczekiwanego chodnika wzdluz ul. Struzanskiej?, czy przy okazji tej inwestycji zostana wykonane przejscia dla pieszych?
Pozdrawiam,
Dawid
(Ania, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
niestety ze względu na wygórowane oczekiwania zarządcy drogi, które i tak nie dawały pewności realizacji tej inwestycji, została podjęta decyzja o rezygnacji tych planów.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie proszę o interwencję odnośnie ogrodzenia boiska siatka nie jest umocowana do podłoża jest powyginana co stanowi zagrożenie dla dzieci jak i młodzieży tam się bawiącej.W ogrodzeniu placyka są 3 furtki natomiast między siatką a ogrodzeniem od ul.Suwalnej brakuje 1/2 przęsła zamykającego ogrodzenie w całość,osobiście byłem świadkiem jak dziecko wybiegło babci przez ten nazwijmy korytarz wprost pod koła samochodu na ww.ulicy na szczęście refleks nadjeżdżającego kierowcy pozwolił uniknąć tragedii. Liczę na szybkie załatwienie sprawy >> Pozdrawiam >> >> Rafał
(Rafał, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny panie,
Pana uwagi zostały przekazane do KZB.
z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam Pana.
Chcialam Pana zapytac czy Panu nie jest wstyd ze wycina sie tak duzo drzew w naszym miescie.Z tego wynika ze Panu nie zalezy na opini mieszkancow.Nastepnej zgody wycinkowej Pan udostepnil na ul.Jagielonskiej.Sa to stare drzewa z histora.Z tego wynika ze Panu zalezy bardziej na blokowcach niz na zagospodarowaniu zieleni.Moze warto wyjechac w Polske i popatrzec jak inni potrafia inaczej ,fajniej zorganizowac to.I moze warto brac przyklad z lepiej zorganizowanych ludzi .Bo drzewo jest bardzo latwo wyciac tylko dluzej sie czeka na wyrosniecie.
Z powazaniem Anna
(Anna, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Witam,
zezwalamy na usuwanie drzew w mieście tylko gdy jest to konieczne. W przypadkach gdy drzewa kolidują z inwestycjami stosuje się kompensację przyrodniczą, czyli w zamian za usunięte drzewa nakazuje się nasadzenia zastępcze w ilości dużo większej od ilości usuniętych drzew. W ten sposób dokonano nasadzeń kilkuset drzew na terenach zieleni miejskiej i większości ulic miasta. Na Jagiellońskiej inwestor - starostwo powiatowe otrzymało zezwolenie na usunięcie 7 drzew. Projekt zezwolenia został uzgodniony przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.
Z poważaniem
Robert Wieczorek
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska



Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE