Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie czy jest już stanowisko Prokuratury w sprawie nielegalnego zasypania rowu kanalizacji deszczowej przy ul. Listopadowej przez Wójta \gminy Jabłonna? Kiedy Pan podejmie decyzję o wszczęciu budowy ul. Listopadowej (może zrobić na razie odc. od mieszka I do Rejtana skoro nie ma pieniędzy na wiecej?Pozdrawiam
(Karol, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Panie Karolu, prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. W tej chwili nie mamy środków na przebudowę ul. Listopadowej.
Pytanie:
Panie Prezydencie! Na stronie ztm pojawiła się dzisiaj informacja o zmianie tras autobusów 705 i 735 dowożących mieszkańców Białobrzeg i Zegrza do warszawy. Do tej pory przystanki końcowe były na pętli naŻeraniu. Od 6 października autobusy będą dojeżdzaćdo Metra Marymont. Widać można jak się chce. W związku z tym ponawiam moje pytanie. Czy jest możliwość zmiany trasy choć jednego z naszych autobusów i utworzenia bezpośredniego połączenia przez nowy most do stacji Metro Młociny?! Podróż SKM i KM, po kolejnych zmianach rozkładu jazdy, szczególnie rano, ma wiele do życzenia.
(katarzyna, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, Białobrzegi i Zegrze, w przeciwieństwie do Legionowa, nie miały dotychczas bezpośredniego połączenia ze stacją metra. Legionowo takie połączenia ma, jest to linia S9, S3S, S3C oraz połączenia KM. Zmiana trasy autobusu wiązałaby się z koniecznością sfinansowania jej w 100 % przez gminę, zamiast 40%, które w tej chwili płacimy. Uważamy, że mając dogodne i znacznie szybsze połączenie kolejowe, byłby to nieuzasadniony wydatek.
Pytanie:
Proszę o informację, czy i kiedy jest w planach by autobusy z Legionowa dojeżdżały bezpośrednio do stacji metra?władze Nieporętu już o to wystąpiły do ZTM i autobusy z Nieporętu już od 15 października będą jeździły do stacji metra, a co z naszymi autobusami? jak to jest , że władze Nieporętu potrafią wynegocjować coś dla dobra mieszkańców, a w Legionowie nadal jest jak jest.
(AUTOBUSY, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Białobrzegi i Zegrze, w przeciwieństwie do Legionowa, nie miały dotychczas bezpośredniego połączenia ze stacją metra. Legionowo takie połączenia ma, jest to linia S9, S3S, S3C oraz połączenia KM. Zmiana trasy autobusu wiązałaby się z koniecznością sfinansowania jej w 100 % przez gminę, zamiast 40%, które w tej chwili płacimy. Uważamy, że mając dogodne i znacznie szybsze połączenie kolejowe, byłby to nieuzasadniony wydatek.
Pytanie:
Dzien dobry, Do stolicy dojeżdżam linią 731.Podróż zajmuje mi 40 minut(niekiedy ciut mniej) a w drodze do domu podróż zajmuje mi 1,5godziny gdyż nie udaje mi się zdążać na tę linię(wystarczy minuta opóźnienia i podróż bierze w łeb!)zmuszona jestem odstać prawie 30 minut na ul.Modlińskiej na następną linię.W lecie jeszcze ujdzie ale w zimę nie będzie tak fajnie.Moje pytanie zatem brzmi czy możecie zwiększyć częstotliwość (co 10 minut)kursowania tej linii w godzinach szczytu tj,7-9i 13-17g? Dziękuję i pozdrawiam
(Aga, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, priorytetem dla władz Legionowa jest transport kolejowy i to na niego przeznaczamy większość środków. Zwiększenie liczby kursów autobusów wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale także ze zwiększonym taborem, którego ZTM nie posiada. Komunikacja publiczna jest z założenia transportem zbiorowym i nie ma możliwości dostosowania rozkładu jazdy do potrzeb kazdego podróżnego.
Pytanie:
Witam mam pytanie odnośnie budowy bloku na osiedlu młodych,w jaki sposób można starać się o takowe mieszkanie ,jestem 13 lat po ślubie 2-je dzieci (małych) .jakie są szanse na mieszkanie od miasta,ponieważ słuchy dochodzą że niektóre rodziny mają po kilka takich mieszkań.
(Ewelina, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, mieszkania budowane przez gminę na os. Młodych są na sprzedaż i każdy będzie mógł kupić takie mieszkanie w drodze przetargu, o którym poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Mieszkania te są kupowane przez naszych mieszkańców, zatem nie ma ograniczeń aby ktoś przystąpił do przetargów na kilka nieruchomości.
Pytanie:
Dziki całkowicie zniszczyły część trawiastego pobocza na ulicach Chłopickiego i Dwernickiego. Kto jest zobowiązany do naprawienia tej szkody?
(Zygmunt, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, szkody będą musiały zostać naprawione na koszt gminy. Dopóki jednak dziki nie powrócą na swoje miejsce, tzn. do lasów, naprawianie poboczy nie ma sensu, gdyż nocą zostaną one ponownie zniszczone.
Pytanie:
Witam, mam pytanie dotyczące komunikacji SKM Legionowo Piaski -Warszawa. Od 16 października zmienia się rozkład jazdy. Czy z przystanku kolejowego Legionowo Piaski nie może kursować więcej pociągów w godzinach 6:00-7:00. Obecnie jeździ pociąg o 6:14 i następny dopiero 7:07. Obydwa są bardzo zapchane. A może pociąg o 6:52 z Legionowa mógłby jeździć z Piasków. Cytuję odpowiedź ZTM "Szanowna Pani, Uprzejmie informuje, że Zarząd Transportu Miejskiego ustala rozkłady jazdy linii podmiejskich na podstawie umów z gminami, przez których teren przebiegają trasy poszczególnych linii. Wiąże się to z konkretnymi kosztami zależnymi m.in. od liczby kursów czy częstotliwości kursowania danej linii. W związku z tym postulaty dotyczące zmian rozkładów jazdy linii SKM prosimy kierować do władz Gmin Legionowo, które podpisują stosowne umowy z ZTM. Z poważaniem Kamil Dudziński Zarząd Transportu Miejskiego", Proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam Iwona Burska
(Iwona, 08-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, to, że rozkłady układane są na podstawie umów z gminami to tylko część prawdy - umowa reguluje ilość kursów i kwoty, natomiast godziny kursowania pociągów ustala przewoźnik wspólnie z zarządcą trakcji i jak wielokrotnie pisaliśmy, uzależnione jest to od taboru i przepustowości torów, na której pierwszeństwo mają pociągi dalekobieżne. 16 października ponownie zmienia się rozkład, nie wiemy jeszcze ile porannych kursów będzie się rozpoczynało z PKP Legionowo Piaski.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, trzy sprawy za jednym podejściem... wrócę z uporem maniaka do kwestii karania za wulgaryzmy oraz palenia, z Pana odpowiedzi można wysnuć wniosek, że zachęca Pan wręcz do łamania prawa, na przytoczony artykuł Kodeksu Wykroczeń w którym przewidziana jest kara dość surowa Pan odpowiada, że żadnych kar nie będzie... czegoś doprawdy nie pojmuję. Druga kwestia - spostrzeżenie, wraca temat koszy czy to na smieci czy to na psie kupy... a tymczasm niestety, wg mnie, nie liczba koszy ma znaczenie... jeśli ktoś chce żyć w czystym miejscu znajdzie kosz, bo będzie za 50, 100m przechodził obok przystanku, albo sklepu... nie jest żadnym napiętnowaniem zaniesienie papierka lub butelki do własnego kosza w domu lub śmietnika na osiedlu, nie brakuje ich. Nie bądźmy malkontentami ! Zacznijmy od siebie i swoich pociech, niech mają odwagę nie śmiecić będąc w gronie rówieśników. Rzecz trzecia, pytanie, pojawiła się swego czasu taka informacja, czy był/będzie przetarg na projekt ulicy Prymasowskiej, zaglądam na bip miasta i nie widziałem takich informacji. Pozdrawiam
(Michał, 05-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, nikt nie zachęca do łamania prawa, ale należy realnie spojrzeć na używanie słów zwyczajowo uznawanych za nieprzyzwoite - Straż Miejska realizuje wiele innych zadań, interweniując w znacznie bardziej uciążliwych kwestiach, takich jak np. nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i nie zdejmę jednego patrolu z ulic zlecając aby stał pod szkołami i słuchał, czy młodzież nie używa nieprzyzwoitych słów. Szczególnie, że nie tylko młodzież ich używa. Zgadzam się z Panem w kwestii śmietników, jednocześnie informując, że psie odchody można wyrzucać do każdego kosza, nie musi to być specjalny kosz na psie kupy. Odpowiadając na trzecie pytanie - posiadamy projekt przebudowy ul. Prymasowskiej, lecz nie jestem w stanie podać terminu realizacji tej inwestycji.
Pytanie:
Witam, mam do Pana prośbę, konkretnie na stadionie miejskim na płycie boiska, z tego co pamiętam, jest 6 wielkich, potrójnych lamp - natomiast na skateparku jest tylko jedna, słaba (w porównaniu z tymi na boisku) lampa która oświetla tylko bardzo małą część powierzchni. Jazda po ciemku jest dość niebezpieczna. Czy nie dałoby rady zakupić chociaż jednej bądź dwóch dodatkowych lamp, które można zawiesić nawet na stojącym już słupie obok regulaminu bądź na 'rampie'? Koszt byłby naprawdę niewielki a ułatwiłoby to życie wszystkim korzystającym z skateparku, zwłaszcza teraz gdy robi się ciemno coraz wcześniej. Pozdrawiam
(Jakub, 05-10-2012)
Odpowiedź:
W chwili obecnej jest rozważana możliwość doświetlenia terenu skateparku w przyszłym roku kalendarzowym. Przypominam jednak, że w związku z tym, że jazda na deskorolce jest sportem ryzykownym, w którym zdarzają się upadki i urazy, zgodnie z regulaminem obiektu korzystanie ze skateparku jest zabronione po zapadnięciu zmroku i przy ograniczonej widoczności. Grzegorz Gutkowski Dyrektor MOSiR Legionowo
Pytanie:
W temacie znaku przy garażach (obok PKP), to jednak nie ma Pan racji. Znak postawiony po lewej stronie nie zabrania wjazdu na drogę gminną , która i tak prowadzi do garaży położonych w głębi (dalej tą drogą nigdzie nie można pojechać). Chodzi o to, aby kierowcy nie robili sobie na prywatnym terenie miejsca do zawracania, bo to nie jest pętla. Strażnicy miejscy mogliby czasami tam bywać. Nic by im się nie stało. A jeśli pisze Pan, że mają ograniczone możliwości interwencji na prywatnym terenie, to dlaczego tak ochoczo interweniują, gdy ktoś myje tam samochód lub spala niewielką ilość liści. Coś tu jest nie tak. Pisząc o miejscu "parkuj i jedź" miałem na myśli niewielki pas od strony ulicy, a nie cały teren. Z poważaniem.
(wiktor, 05-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, właśnie zwróciłem Pańską uwagę na to, że znak nie dotyczy drogi, gdyż stoi po złej stronie i w dodatku nie został uzgodniony z zarządcą. Mieszkańcy zatem mogą na drogę wjeżdżać, nie będziemy też nikomu zabraniali zawracania na drodze publicznej. Jeżeli nie życzą sobie Państwo aby mieszkańcy podjeżdżali pod Państwa garaże, może warto rozważyć umieszczenie szlabanów, które uniemożliwią wjazd samochodom nieuprawnionym. Parkingi przylegające bezpośrednio do PKP oraz inne miejsca, gdzie można wjechać lub zaparkować Straż Miejska patroluje regularnie podczas codziennej służby.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE