wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Bardzo dziękuję za satysfakcjonującą odpowiedź w sprawie przedszkola nr 2.
A co do parkowania przy PKP Legionowo Przystanek i wyłączeniu stacji Chotomów ze wspólnego biletu proszę osoby z Chotomowa uspokoić. Jest prosty sposób żeby nie trzeba było dojeżdżać do stacji Legionowo Przystanek. Kupuje się kwartalny bilet ZTM na 1 strefę do Choszczówki potem bilet PKP na 3 stacje także kwartalny i różnica jest około 20 zł więc wielkiej tragedii nie ma. Znam kilka osób z Chotomowa które tak robią i jakoś kombinować nie muszą.
Pozdrawiam Czesław
(Czesław, 17-04-2013)
Odpowiedź:
Ja również dziękuję, i pozwolę sobie opublikować Pana wypowiedź w razie, gdyby mieszkańcy Chotomowa czytali naszą stronę.
pozdrawiam
Pytanie:
Na Panstwa stronie nie ma telefonu do tak ważnego przewoźnika jak PKP. Mam tu na myśli punkt PKP w Legionowie obsługujący kasy biletowe. (jest telefon cargo ale tam nie można uzyskać potrzebnych wiadomości). Kiedy mogę liczyć na uzupełnienie informacji ?
(Franciszek, 17-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Franciszku,
wskazany numer na naszej stronie jest jedynym jaki udało nam się uzyskać z biura numerów dlatego umieściliśmy przy nim odpowiedni opis dodając jednocześnie link do strony przewoźnika.
Możemy domniemywać, że brak możliwości połączenia telefonicznego z kasami może być wynikiem polityki firmy, bowiem informacje o rozkładzie udziale są pod specjalnym numerem telefonu (19 757 - dla abonentów sieci stacjonarnych i komórkowych. Jednak, jak już pisaliśmy wcześniej, są to tylko nasze przypuszczenia.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam , w związku z dzisiejszymi informacjami o negatywnej ocenie NIK w sprawie oddziałów przedszkolnych w szkołach pytam czy ma Pan zamiar jeszcze raz przemyśleć decyzję podjętą wbrew znacznej części rodziców a zatem i także pańskich wyborców? Czy liczne głosy nie tylko z Legionowa ale z całej Polski nie powinny zastanowić że reforma jest nie tylko źle przygotowana merytorycznie ale i tak samo źle wprowadzana? . Dni otwarte w szkołach nie wyjaśniły gdzie maja państwo zamiar upchać dzieci , bowiem szkoły się nie naciągną i realne jest zagrozenia braku sal by pomiescić zbyt liczne grupy dzieci . Czy nie lepiej byłoby zapobiec kolejnemu bałaganowi i pozwolić rodzicom zadecydować czy poślą dzieci do szkoły czy pozostawią w przedszkolu? jeden rok okresu przejściowego to chyba nie wielki koszt kompromisu ze strony pańskiego urzędu? szkoły mogły by wygospodarować pomieszczenia i odpowiednnio je dostosować przez ten rok . Poza tym jak liczne planują państwo klasy ? wszędzie rozpisują się że mają być 16 os. lub góra 20, ale praktyka wykazuje 30 os. Jesli posla państwo więcej dzieci teraz to ile będzie przypadało na klasę ? i skąd wezmą szkoły tyle pomieszczeń ? W rozmowie z dyrekcją szkoły nr 8 poinformowano mnie że dysponują tylko 1 salą którą mogą zagospodarować . Tak więc moje pytania są uzasadnione . Optymizm pani Mytkowskiej jest porażający w artykule z biuletynu w świetle tego co opowiadają rodzice . Dlatego apeluję do pana jako rodzica aby jednak dobro dzieci było najważniejsze nie tylko tych 3 i 4 letnich kosztem starszych ale wszystkich . Sama jestem matką 6 latki i 3 latka i do głowy mi nie przyszło by jednemu coś dawać a drugiemu odebrać . Coraz bardziej zrozpaczeni rodzice pytają mnie czy mozna coś w tym względzie zrobić . Więc pytam Pana czy może Pan jeszcze raz przemyśleć kwestie pozostawienia dzieci w przedszkolach? Zapewne wyborcy nie zapo mnieliby panu tego gestu dobrej woli .
(Anna, 16-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
uprzejmie informuję, że dzieci 6- letnich zamieszkałe w Legionowie w roku 2013/14 będą realizowały obowiązek przygotowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych. Decyzja w tej sprawie została podjęta przez Prezydenta Miasta Legionowo i jest ona zgodna z art.5 c pkt 2 i 14 a ustawy o systemie oświaty. Od czasu istnienia oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych, ponad 50% rodziców sześciolatków posyła swoje dzieci do tych właśnie oddziałów i nie odnotowaliśmy ich niezadowolenia z warunków, w jakich odbywa się edukacja ich dzieci. Jestem przekonany, że także w nowej sytuacji organizacyjnej dyrektorzy szkół dołożą wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim dzieciom przyjazne i dobre warunki nauki i zabawy, odpowiednie do ich potrzeb.
Pytanie:
Panie Prezydencie
Czy jest możliwe, aby na terenie kompleksu zabytkowych koszar przy ul. Strużańskiej został wybudowany nowy budynek mieszkalny wielorodzinny ośmiokondygnacyjny. Jak to się ma do zachowania zabytkowego charakteru tego miejsca. Zabytkowe są nie tylko budynki, ale też i cały kompleks. Czy właściciel obiektu ma prawo do takiego działania?
(waldemar, 16-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Waldemarze,
Już wiele lat temu, gdy wojsko uznało ten teren za zbędny dla obronności kraju, gmina próbowała uzyskać ten teren, chcąc przeznaczyć go na cele mieszkaniowe. Niestety Agencja Mienia Wojskowego była jedynie zainteresowana sprzedażą tych gruntów. Gmina nie była wówczas wstanie konkurować z podmiotami komercyjnymi. Według naszej wiedzy wskazaną działkę poddano podziałowi, gdzie jedną cześć stanowią elementy objęte ochroną zabytków, na drugiej prowadzona jest wspomniana przez Pana inwestycja. Plan miejscowy dla tego terenu nie ustala wskaźników dotyczących wysokości obiektów i ilości kondygnacji, zatem budowa ośmiokondygnacyjnego budynku jest zgodna z prawem. Będziemy występować do inwestora z zapytaniem w jakim sposób zamierza zadbać o teren kompleksu zabytkowych koszar, choć zgodnie z ustawą to rola Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie,
w związku z planami budowy Centrum Komunikacyjnego nasuwa się kilka wątpliwości. Z tego co pamiętam, pierwotnie projekt zakładał 4 poziomy parkingu - pod wpływem nacisku mieszkańców (być może z innych powodów) liczba została zredukowana do 2, ograniczając w znaczny sposób ilość miejsc parkingowych. Czy nie należałoby raczej zadbać o wizualną stronę budynku, o akustykę od strony os. Piaski, umieszczenie zieleni na elewacji? Obecna forma budynku nie dość, że nie spełni do końca swojej funkcji (samochody znów będą parkowane na rampach i trawnikach), to wygląda po prostu źle. Podobnie rzecz ma się z budynkiem dworca. Pokazana wizja reprezentuje niskiej jakości architekturę z lat 90. - ciężka, banalna, nudna - a dosłownie dostawione zadaszenia przystanków świadczą o braku wrażliwości estetycznej autorów. Czy możliwe są jeszcze jakieś zmiany w projekcie by to, na co wydane zostaną ogromne kwoty, było naprawdę dobre a nie jedynie lepsze od tego, co mamy dzisiaj
(Maciej, 16-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
obecnie analizujemy możliwość zwiększenia liczby miejsc parkingowych przez nadbudowę kolejnych kondygnacji parkingu wielopoziomowego od strony os. Piaski lub budowę drugiego parkingu wielopoziomowego od strony ul. Kościuszki na terenie PKP (dawny skład mat. budowlanych ) obok budynku nowego dworca. Na obecnym etapie nie ma możliwości zmiany projektu budynku dworca. Poza tym nie widzę takiej potrzeby. Wierzę, że po zakończeniu budowy i zagospodarowaniu terenu bardziej pozytywnie oceni Pan tę inwestycję.
pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy w roku szkolnym 2013/2014 dzieci 5 letnie pozostaną w zerówkach przedszkolnych czy obowiązkowo będą uczęszczały do zerówek w szkołach? Czy znów powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, że dzieci 3 letnie nie mają szans dostać się do przedszkola publicznego?
(Mieszkanka, 16-04-2013)
Odpowiedź:
Droga Mieszkanko,
w roku szkolnym 2013/14 do przedszkoli będą przyjmowane dzieci 3-5-letnie. Natomiast dzieci 6-letnie będą uczęszczać do oddziałów wychowania przedszkolnego zorganizowanych w szkołach podstawowych lub do klas pierwszych (zdecydują rodzice). Rozwiązanie to zwiększy liczbę miejsc w przedszkolach dla młodszych dzieci.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam.
Szanowny Panie prezydencie. Dziękuję,za empatyczne podejście do problemu wymuszonego przez kierowców parkowania na chodniku przy ul.Piotra Wysockiego,przecznica ul.Norwida. Pojawił się znak zakazu zatrzymywania i postoju ale parkujący tam kierowcy nie przestali pozostawiać tam swoich pojazdów.Straż miejska nie potrafi sobie z tym poradzić,pomimo wielokrotnie zgłaszanego problemu z parkującymi tam kierowcami.Proszę doprowadzić konsekwentnie do tego aby już nigdy więcej z powodu ograniczenia widoczności nie doszło do kolejnego czołowego zderzenia samochodów.Zaparkowane tak samochody nawet ograniczają widoczność pieszym przechodzącym na pasach.
Pozdrawiam
Mariusz Borkowski
(Mariusz Borkowski, 15-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
zobowiązałem Komendanta Gawkowskiego do objęcia tego skrzyżowania stałym nadzorem patroli Straży Miejskiej, w ramach pełnionej służby w terenie.
Jednak w przypadku nieprawidłowego parkowania pojazdów proszę o informację telefoniczną do dyżurnego Straży Miejskiej: numer bezpłatny 986 w godzinach 7.00 - 23.00.
pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy już wiadomo, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Legionowa i gdzie one się odbędą?
Pozdrawiam
Anna
(Anna, 15-04-2013)
Odpowiedź:
Dni Legionowa zaplanowaliśmy na 1. czerwca. Odbędą się one na terenie Areny Legionowo (wewnątrz + teren wokół), a główną gwiazdą będzie Agnieszka Chylińska.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam,
Czy fotoradar stojący przy urzędzie skarbowym jest aktywny ( robi zdjęcia)? Nie jest przemalowany na żółto, ani nie zauważyłem żadnej tabliczki mówiącej o kontroli prędkości.
(jaro, 15-04-2013)
Odpowiedź:
Maszt przy Urzędzie Skarbowym aktualnie jest nieczynny i nie mierzy prędkości pojazdom, które w tym miejscu mogłyby ją przekroczyć. Natomiast kwestie jego przemalowania oraz warunków do kiedy powinno być to wykonane szczegółowo reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22.06.2011r. (Dz.U. Nr 133, poz. 772), według którego takie urządzenie winno być przemalowane do dnia 28.06.2014r. Mając na uwadze fakt, że maszt ten jest aktualnie nieczynny znaki informacyjne D-51 ustawione na ul. Piłsudskiego zostały chwilowo zasłonięte.
Z poważaniem
Ryszard Gawkowski
Komendant Straży Miejskiej
Pytanie:
Mieszkaniec Szanowny Panie Prezydencie. W imieniu mieszkańców ul. Niklowej serdecznie zapraszam na spacer wymienioną ulicą. Brak nam sił na przejście , przejazd mieszkanie przy tej ulicy. Tylko Pan może nam pomóc naprawić nasze samopoczucie. Prosimy o wsparcie bo nie możemy ani dojechać, ani dojść do naszych posesji ( nr 13,15,16, 17) Tomek Witam, Proszę o interwencję w sprawie ulicy Lwowskiej. Na ulicy tej pojawiły się po zimie okazałe dziury. Ulica jest dość ruchliwa (uczęszczana również przez pieszych), a stojące na poboczu oraz w części na drodze samochody nie ułatwiają poruszania się po drodze i może dojść do nieszczęścia. pozdrawiam Sławomir.R Witam! Sprawa z jaką chciałbym się zwrócić do Pana ma już swoją długą historię. Myślę,że nadszedł już czas by wreszcie zakończyć ją na ''chwałę''władz miasta i dla dobra mieszkańców. Chodzi o problem wielkiej kałuży oraz koszmarnego błota na krótkim odcinku ul Langiewicza. Dotychczasowe próby pozbycia się kałuży na tej ulicy u wylotu na ul Parkową są nieudane. Wykonana kilka lat temu studzienka pomimo czyszczenia nie spełnia swojej funkcji. Proszę by zainteresował Pan odpowiednie służby miejskie tym problemem by go wreszcie mądrze rozwiązać. Dla mieszkańców tego rejonu miasta wiosna i okres letnich opadów przestał by być tak bardzo uciążliwy.Cierpi na tym także ul Parkowa ,ponieważ błoto wywożone jest na asfalt .Jest to brzydkie i niebezpieczne. Mamy obok ul Hetmańską,która może być przykładem,że można rozwiązać skutecznie problem nadmiaru wód opadowych. Twarda nawierzchnia ul Langiewicza to pewnie sen, ale problem kałuży i błota to rzeczywistość. Pozdrawiam! Ryszard Perkowski Szanowny Panie. Ulica Gdańska w okolicach Lubeckiego z obu kierunków posiada spadek przez co powstało zagłębienie o długości około dwudziestu paru metrów. W czasie roztopów czy też intensywnych opadów deszczu ( których to w ostatnich latach jest co niemiara) tworzy się rozlewisko o głębokości około czterdziestu cm. , gdyż tyle wynosi różnica poziomów .Powyższe skutkuje tym ze droga jest nieprzejezdna a ponadto z uwagi na obniżone pobocze niemożliwe jest zjechanie na pobocze przy mijaniu się z samochodem ciężarowym Nawiezienie ziemi jesienią ubiegłego roku przyniosło odwrotny skutek do zamierzonego gdyż zawierała ona dużą domieszkę gliny. W mojej ocenie jedynym sensownym rozwiązaniem jest wyrównanie poziomów drogi wraz z poboczem aż do samej linii rozgraniczającej z położonymi przy niej posesjami drobnym gruzem lub leszem z lokalnej kotłowni
(Mieszkaniec, Tomek, Sławomir R., Ryszard Perkowski, 14-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowni Panowie,
bardzo dziękujemy za przesłane uwagi, wszystkie one zostały przekazane do Wydziału Gospodarki Komunalnej z prośbą o indywidualną analizę każdej sytuacji. Jednocześnie informujemy, iż pozimowe naprawy drogowe w drogach asfaltowych są wykonywane na bieżąco, natomiast poprawa stanu dróg gruntowych rozpocznie się dopiero w terminie późniejszym. Ze względu na trwającą odwilż prace tego typu nie przyniosłoby oczekiwanego efektu.
pozdrawiam


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi