wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam
Panie prezydencie czytając pana odpowiedzi natrafiłem na jedną która mnie bardzo zaciekawiła odnośnie punktu zbiórki odpadu zielonego na terenie PEC , pytanie moje jest takie czy teraz firma MPK Ostrołęka nie będzie odbierać odpadu zielonego tak jak to robiły do tej pory firmy najpierw REMONDIS a później MPO będę musiał sam zawieść ten odpad na teren PEC-u
(Robert, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
planowany punkt zbiórki odpadów zieolonych ma stanowić uzupełnienie legionowskiego Systemu Gospodarki Odpadami i jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby. Oznacza, że odpady zielone wciąż będą odbierane bezpośrednio z domów 4 razy w roku, tak jak było to dotychczas.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam Pana
Moja córka kończy edukację w szkole podstawowej.Jest oczywiście rejonizacja. Złożyłem z córką podanie o przyjecie do szkoly nie w rejonie, ponieważ będzie tam klasa z innowacją.. Do takiej klasy nalezy spełniać odpowiednie kryteria. Corka ma wysokie wyniki w nauce ,spełnia wszystkie kryteria bycia w takiej klasie . Proszę tylko aby wytłumaczył Pan mojej córce dlaczego już 18 czerwca dowiedziala się ,że nie dostała się do takiej klasy. JAK WIADOMO Rozpatrywanie przyjęć osób nie z rejonu następuje po dostarczeniu świadectwa zakończenia szkoły, zaświadczenia ze sprawdzianu, osiągnięć itp. Wiem , też ze w klasach zawsze znajdują się jakieś osoby nie z rejonu. Julian
(Julian, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
rzeczywiście - szkoły gimnazjalne są szkołami rejonowymi. Oznacza to, że w pierwszej kolejności przyjmowani są do nich uczniowie zamieszkali w ustalonych obwodach.
Dyrektor szkoły może przyjąć do szkoły uczniów spoza rejonu, jeżeli w otwieranych oddziałach są wolne miejsca. Liczbę otwieranych oddziałów klas pierwszych ustala organ prowadzący na podstawie demografii. W statucie każdej szkoły określone są zasady i kryteria przyjęć uczniów nierejonowych.
Rekrutacja uczniów do szkół jest zadaniem dyrektorów i oni odpowiadają za jej przeprowadzenie zgodnie z prawem zewnętrznym i wewnętrznym. Zatem pytanie, jakie Pan postawił należy skierować do dyrektora szkoły, o przyjęcie do której ubiegała się Pana córka.
Pytanie:
Dzień Dobry Panie Prezydencie.Kilka tygodni temu pisałam na temat uschnietego drzewa na ulicy Ostrobramskiej przy stadionie miejskim,do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi.Referat ochrony srodowiska również był powiadamiany o tym fakcie - i nic.Czy naprawdę musi stać się jakiś kłopot aby ktoś zajoł się tym.Przecież to drzewo może uszkodzić przechodzącego człowieka jak również ogrodzenie posesji lub parkujące samochody przy stadionie.Drzewo rośnie przy samym parkingu i prawdopodobnie w trakcie układania kostki w tamtym roku zostały uszkodzone jego korzenie,jest całe martwe.A nadchodzące burze mogą sprzyjać tylko do zwalenia się tego drzewa i kłopotów którym można zapobiec.Poza tym drzewo znajduje się w poblizu drutów wysokiego napięcia.
(Gabriela, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
musiała zajść jakaś pomyłka bowiem dokładnie przeszukaliśmy naszą skrzynkę mailową i żadna sprawa od Pani do nas nie wpłynęła. Jednak problem zbadaliśmy i już wiemy, iż Wydział Gospodarki Komunalnej złożył wniosek do starostwa o pozwolenie na wycięcie m. in. tego drzewa. Obecnie oczekujemy na odpowiedź.
z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Panie Prezydencie, ja rozumiem że budowa parkingu przy dworcu jest opóźniona, ale czy to wystarczający powód, żeby ciężkie maszyny hałasowały o 4 (!!!) nad ranem??? Dzisiaj (27.06) właśnie o 4 pracę zaczęli operatorzy koparek czy jakichś innych sprzętów, nadmienię tylko, że był to koniec snu mojego i moich dzieci.
(Anna, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Pani Anno,
przepraszam za tę sytuację, sprawę pilnie wyjaśnimy z wykonawcą. pozdrawiam
Pytanie:
witam mam pytanie dotyczące pracy urzędu miasta czy w dniu 19-06-2013 miałem złożyć wniosek o dowód osobisty pani z stanowiska nr3 odmówiła mi przyjęcie wniosku o godzinie piętnastej pięćdziesiąt była nie miła i opryskliwa oraz nie posiadała przypiętego identyfikator tak samo swoim zachowaniem do współpracowników była nie miła dopiero pani z stanowiska 4 przyjęła mi wniosek i była bardzo miła, pomimo minięcia swoich godzin pracy wiem ze praca urzędu jest do szesnastej dzięki jej uprzejmości udało mi się załatwić sprawę
(krzysztof, 27-06-2013)
Odpowiedź:
> Trudno jest się odnieść do powyższych uwag, bowiem w dniu 19.06.2013 r. osoba o imieniu Krzysztof nie była klientem Wydziału Spraw Obywatelskich - Biura Dowodów Osobistych i nie składała dokumentów o wydanie dowodu osobistego.
Z poważaniem,
Jolanta Wlazło
Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich
Urzędu Miasta Legionowo
Pytanie:
od dawna obserwuję problem opisany poniżej jak to chyba w szczególności młodzi ambitni i ze starą do lakierowania karoserią chcą pokazać kto ma pierwszeństwo i trzeba przyznać że bardzo sprytnie wjeżdżają na pas np z Sowińskiego jadąc od Warszawskiej /może Zegrzyńskiej?/ i już skutecznie blokują wyjazd z pasa wewnętrznego dla kierowcy który chcąc niby dobrze i jadąc Piłsudskiego od Sobieskiego do stacji wjechał na pas wewnętrzny żeby nie blokować wyjazdu w kierunku Warszawskiej; sam sobie winien bo powinien jechać po zewnętrznym pasie to wtedy zachodziłby przypadek oznakowania 'ustąp pierwszeństwa przejazdu;;;; może udałoby się przemyśleć oznakowanie o charakterze ronda turbinowego lub z pasami skręcającymi str 1 http://moto.onet.pl/aktualnosci/pierwszenstwo-na-rondzie-odwieczny-problem/e76r9 str 2 http://moto.onet.pl/aktualnosci/pierwszenstwo-na-rondzie-odwieczny-problem/xy4bj chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma podobny problem bo może ja nie umiem jeździć???
(Adam, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie
rondo turbinowe wymaga odpowiedniej wielkości i zabezpieczenia odpowiednio szerokich wyjazdów na znacznej długości. W tej chwili Wydział Inwestycji przygotowuje projekt przebudowy części ul. Sowińskiego i Piłsudskiego wraz z rondem. Badana będzie także możliwość zmiany ronda na turbinowe. pozdrawiam i dziękuję za przekazane sugestie
Pytanie:
Witam,w dniu 10.06.2013 zgłosiłem do Państwa że na ul. Wysockiego z Norwida jest dziura w jezdni jak również na ul. Królowej Jadwigi na całej długości robią się dziury w jezdni do obecnej chwili tylko na ul.Wysockiego wycięto asfalt i postawiono płotek który zabezpiecza dziurę a asfaltu zbrakło na uzupełnienie ,jak również na tej samej ulicy skręcając w ul. Leśną w jezdni jest dziura patrząc w nią widać jak zapadnie się tam jezdnia i nie wiem kiedy ruszy Wydział Gospodarki Komunalnej ma zamiar czyścić kosze od wpustów ulicznych w niektórych nie widać już nawet kratek i jak ma spłynąć woda deszczowa,zapowiadają ponownie burze a Państwo nic nie robi sobie z tego jak zaleje piwnice zgłoszę się po odszkodowanie do Państwa,a może zgłosić jeszcze to do PANA PREZYDENTA JAK PAŃSTWO OD MIESIĄCA NIE MOŻE NAPRAWIĆ USTEREK CZEKAM NA ODPOWIEDZ .POZDRAWIAM.
(Roman, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
na ul. Wysockiego niezbędne było odtworzenie zapadniętej podbudowy. podbudowa betonowa musi związać przed uzupełnieniem masy asfaltowej. Obecnie ubytek został już uzupełniony. Ulica Królowej Jadwigi jest jeszcze na gwarancji. Wydział Inwestycji zlecił ekspertyzę przyczyn powstania uszkodzeń. Ewentualne naprawy będzie prowadził najprawdopodobniej wykonawca inwestycji. Przy ul. Leśnej zapadnięcie jest na obcej infrastrukturze. Wystąpiliśmy do właścicieli infrastruktury o wykonanie naprawy. Natomiast parkingi pod blokami 69 i 70 są położone na terenie zarządzanym przez SMLW. Do zadań zarządcy należy zapewnienie odwodnienia, a w tym oczyszczanie wpustów ulicznych.
Umowa na czyszczenie wpustów ulicznych będzie niebawem podpisana. pozdrawiam
Pytanie:
Witam mam pytanko o sens kamery na os.Młodych alkohol jest pity za sklepem a miłośników piwka zasłania zieleń i zieleniak ,interwencie Policji cz Straży Miejskiej nic nie daje na widok patrolu panowie udają że sobie stoją a butelki czy puszki to nie ich własność , zdarzają się za blokami są zaczepki ludzi przez osoby pod wpływem alkoholu a wiec czy nie przyciąć zieleń i dodać jeszcze jedną kamerę w głębi osiedla.
(Krzysztof, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
patrole Straży Miejskiej często kontrolują miejsca, gdzie jest spożywany alkohol (piwo). W skali miesiąca, na terenie miasta nakładają kilkadziesiąt mandatów karnych.
Zobowiązałem strażników do częstszej kontroli wskazanego miejsca. Zieleń zostanie przycięta, natomiast ustawienie dodatkowej kamery w chwili obecnej nie będzie możliwe ze względu braku środków budżetowych przeznaczonych na ten cel.
Pytanie:
Pytanie: Dlaczego w sobotę zafundowano mieszkańcom okolic ratusza imprezę muzyczną z bardzo głośna muzyką? Czy trzeba robić to w tak gęsto zaludnionym i zamieszkałym miejscu? Dlaczego nikt nie wziął pod uwagę że w miejscu tym mieszka kilkaset osób i zafundowano tak głośne nagłośnienie w dniu wolnym od pracy czyli sobotę? Dlaczego nikt się nie liczy z ludźmi mieszkającymi w tym mieście? Dlaczego nie robi się tego w miejscach do tego przeznaczonym do tego celu tylko w środku miasta? Dlaczego Pan Miętek ze S. M. podczas rozmowy prowadzonej z nim kulturalnie rozmawia lekceważąco i drwiąco. Czy takie ma polecenie? To widać jak na dłoni że nie liczycie się w ogóle z mieszkańcami Legionowa. I proszę nie odsyłać do innych referatów bo to Pan Prezydent wydał pozwolenie. NA PEWNO ODWDZIĘCZYMY SIĘ PRZY WYBORACH. I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego nie zrobi Pan tej imprezy u siebie na podwórku? Przez całą sobotę będzie mógł Pan słuchać prób muzycznych, przygotowań, uczestniczyć i integrować się. A tak zmusił Pan kilkuset mieszkańców Legionowa do tego żeby mieli zepsutą całą sobotę. Powiem Panu tylko że w jednym z bloków ludzie już mają dosyć a jest 12.20. Taka jest właśnie władza w całej Polsce i tas w Legionowie jest idealnym przykładem. Dziękujemy Panu Prezydentowi że zafundował nam Pan taki dzień.
(Andrzej, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
obawiam się, że nie ma takiego miejsca w Legionowie gdzie moglibyśmy zorganizować miejską imprezę bez wystąpienia jakichkolwiek niedogodności dla okolicznych mieszkańców. Niestety jesteśmy jednym z gęściej zaludnionych miast na Mazowszu i nie dysponujemy terenem, gdzie można bez przeszkód organizować koncerty, pikniki czy też festyny. Tegoroczny Fish&Grill bardzo się podobał uczestniczącym w nim legionowianom. Do tego szereg pozytywnych opinii jakie wpływają do UM po tej właśnie imprezie, pozwala mi wierzyć, że jej organizacja była jak najbardziej słuszna. Imprezy przy ratuszu odbywają się dosłownie kilka razy w roku, zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko prosić Pana o odrobinę wyrozumiałości. W kwestii zachowania strażnika miejskiego sugeruję złożenie skargi na piśmie do komendanta. Rozmowy są nagrywane i jeżeli zarzuty się potwierdzą, wyciągnięte zostaną konsekwencje służbowe. pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie jako mieszkaniec bloku sąsiadującego z restauracją Carska pragnę poinformować, że notorycznie jest zakłócany mój mir domowy. Odbywające się ciągłe imprezy w ww. restauracji, szczególnie wtedy gdy muzyka jest puszczana na zewnątrz uniemożliwiają wypoczynek (ostatnio do 4 rano muzyka). Jak Pan zapewne wie, teren na którym funkcjonuje Carska jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe, a ten lokal swoja działalnością zakłóca nam normalne funkcjonowanie i pogłębia komfort życia. Czekam na odpowiedź co Pan zamierza z tym fantem zrobić? Oczywiście zapewne Pan nie widzi problemu ale ja go ze swoich okien widzę i zapewniam Pana, że tak tej sprawy nie zostawię.
(krzysztof, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
prezydent miasta nie jest odpowiednim organem do interwencji w tego typu sprawach. Zakłócanie ciszy nocnej należy zgłaszać na Policję(997).
Z poważaniem
Referat Marketingu


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi