wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie prezydencie czy jest w planach plac wyłożony kostką gdzie będą organizowane różne imprezy. bo ten na rynku jest mały i uważam że 50 tyś mieszkańców tam się nie zmieści co prawda nigdy nie uczestniczy 50 tyś obywateli ale myślę że jakaś cześć jest mieszkańców którzy przyjdą mieli by ciasno. I mam pytanie związane z Kinem miało być kino później nie i w końcu nie wiem.
(Rafał, 17-06-2013)
Odpowiedź:
Panie Rafale, przy obecnym budżecie i szeregu niezbędnych inwestycji (chociażby drogowych) stworzenie takiego miejsca o jakim Pan pisze, nie jest sprawą pierwszorzędną. W chwili obecnej nie mamy takich planów, prócz tego odnoszę wrażenie, że teren przy Arenie Legionowo dobrze spełnia swoją funkcję m.in. na miejskie imprezy i wydarzenia. Co do kina to buduje je prywatny inwestor. Według mojej wiedzy, sprawa jest w toku. Natomiast miasto dla w wakacje planuje w ratuszu seanse filmowe dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na stronie MOK na początku lipca.
Pytanie:
Proszę o informację, czy pan prezydent zainteresował się dlaczego po ostatniej zmianie rozkładu jazdy linia 723 kursuje znacznie rzadziej i dlaczego raptem prawie wszystkie kursy obsługiwane są przez stare wysłużone ikarusy. Dlaczego mieszkańcy Legionowa są dyskryminowani? przecież płacą za bilety i to w cale nie mało
(Beata, 17-06-2013)
Odpowiedź:
Pani Beato,
temat ten już był poruszany w tej rubryce, dlatego pozwolimy sobie > przypomnieć odpowiedź dla Pani Katarzyny udzieloną 6 czerwca br.
Szanowna Pani Katarzyno oraz wszyscy Państwo, którzy pisaliście w powyższej sprawie Państwo,
w związku ze zmianami w połączeniach ZTM oraz pogorszoną synchronizacją kursów autobusów i pociągów informujemy, iż będziemy interweniować u przewoźnika w celu lepszego dostosowania połączeń przy uwzględnieniu możliwości taborowych ZTM (zostaliśmy poinformowani, że skończyła się umowa na dzierżawę 100 autobusów i to jest przyczyną zmian w komunikacji z Legionowem) oraz budżetowych naszej gminy.
pozdrawiam
Pytanie:
Co to będzie za sortownia smieci na terenie PECu na Olszankowej? Prosze o opublikowanie odpowiedzi na pytania: 1. Kto za tą sortownię będzie odpowiadać i kto nią będzie zarządzać? Miasto czy jakaś firma? 2.CO TAM MA BYĆ SORTOWANE I CO SKŁADOWANE? 3.Czy to jest dla Legionowa czy też dla innych gmin? 4. 5.Czy pamieta Pan o protestach jakie wcześniej były w sprawie sortowni na Olszankowej? Zapewniam , że teraz także będą, być może z blokowaniem dojazdu do planowanego syfu. To że jest to strefa przemysłowa jeszce nie znaczy, że można tam robic co się chce bez liczenia się z ludźmi. Prosze o odpowiedź na powyższe pytania, chowanie głowy w piasek nie pomoze.
(Waldemar, 17-06-2013)
Odpowiedź:
Panie Waldemarze,
zupełnie niepotrzebnie dał się Pan wprowadzić w błąd doniesieniom prasy lokalnej. Na terenie PEC planowane jest utworzenie punktu odbioru odpadów zielonych. Wielokrotnie mieszkańcy zwracali uwagę na zbyt niską częstotliwość odpadów zielonych. Ponieważ zwiększenie tej liczby w ramach SGO znacznie podwyższyło by cenę odbioru odpadów dla każdego mieszkańca, znaleźliśmy inne rozwiązanie.
Pytanie:
Panie Prezydencie,
Opłata skarbowa jest dochodem własnym gminy. Tymczasem na stronie kierowanego przez Pana Urzędu (jak i na stronie BIP UM) na próżno szukać numeru rachunku bankowego na jaki można wnieść takową opłatę. Są za to informacje o punktach kasowych w których można opłatę skarbową uiścić. Jako, że żyjemy w XXI w (czego UM zdaje się nie dostrzegać) informuję, że byłoby wygodą dla znacznej liczby osób móc poznać na stronie www UM numer rachunku bankowego na który można przelać opłatę skarbową. z poważaniem
(Mikołaj, 17-06-2013)
Odpowiedź:
Panie Mikołaju,
numer ten jest podany na intro strony www.legionowo.pl, a w BIP na stronie głównej, na środku, zaraz pod adresem mail. ING Bank Śląski S.A 0/Legionowo
61 1050 1012 1000 0005 0241 0715
pozdrawiam
Pytanie:
Witam ponowie! Właśnie było bardzo głośno słychać jak pan z monitoringu zwracał dobitnie uwagę przez mikrofon na rondzie Poniatowskiego że ...Proszę nie stawiać tam rowerów! Od tego są ścieżki rowerowe!... Tylko gdzie są te ścieżki rowerowe??? Przeganiacie nas na ścieżki które są przy ul Zegrzyńskiej ul. Sobieskiego długości ok. 1000 metrów? Co mamy sobie pomyśleć o takich poradach służb porządkowych? Chyba namiastka tego jak to się odbywa w Legionowie jak i w całym kraju. A może by tak pan z monitoringu jeszcze pokrzyczał na szalejących motocyklistów i może by odniosło to jakiś skutek?? Niech lepiej panowie z S.M. zajmą się dokładniej pilnowaniem psów i psich kup bo to jest większe zagrożenie dla społeczeństwa i to im wychodzi najskuteczniej.
(Hanna, 17-06-2013)
Odpowiedź:
Droga Pani,
cieszy fakt, że zauważa Pani, iż coraz więcej osób sprząta po swoich psach, a jeszcze bardziej pozytywne jest to, że widzi w tym Pani zasługę działania służb miejskich. Ale muszę dopowiedzieć, że nie są to jedyny zakres w jakim poruszają się miejscy mundurowi. Straż Miejska wielokrotnie interweniuje w strawach dotyczących porządku i bezpieczeństwa w mieście ale w granicach swoich kompetencji - w przypadku pojazdów przekraczających prędkość w naszym kraju może interweniować jedynie policja. Jeśli zaś chodzi o interwencję operatora monitoringu to jeśli uważa Pani, że popełnił on błąd lub działał niezgodnie z prawem, proszę złożyć skargę do Komendanta Straży Miejskiej, a na pewno tę sprawę wyjaśni.
Pytanie:
Szanowny Panie!
Czy każdy bezdeszczowy weekend musi być okraszony rykiem silników motocyklowych w tym mieście? Dlaczego nic z tym nie robicie? Przecież macie narzędzia czyli przepisy do tego aby wreszcie chociaż próbować ale wy nie próbujecie nic z tym zrobić. Co noc o godz. 22-23 na rondzie Poniatowskiego samochody robią sobie wyścigi z ogromną prędkością pod kamerami chyba pańskiej przybocznej S.M. I...nic. Dlaczego? Gdyby Pańska partia została mniejszością to z pewnością jednym z wielkich obietnic byłoby zaprowadzenie porządku na ulicach. Ale że jest jak jest to mamy co mamy. To nie tylko moje zdania ale wielu mieszkańców Legionowa. I niech Pan nie przekazuje tego komuś tam bo ludzie się już z tego śmieją.
(Hanna, 17-06-2013)
Odpowiedź:
Pani Hanno,
prawda jest taka, że nie mam narzędzi do przeciwdziałania opisywanemu procederowi. Może tu pomóc jedynie policja. Proszę zatem tam skierować swoje uwagi.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam, Mieszkam przy ul. Czarnieckiego pomiędzy ul. Parkową a Lwowską. Z dniem dzisiejszym tj 05 czerwca został ustalony objazd ul. Sobieskiego. W związku z tym przez moją ulicę przejeżdża więcej samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusy chotomowskiego Transluda. Mam pytanie, czy jest możliwość ograniczyć ruch ulicami Zygmuntowską, Pomorską, Toruńską, Czarnieckiego i Chrobrego i udostępnić ten objazd samochodom TYLKO do 3,5t. Zaznaczam, że ulice te z pewnością nie są przystosowane do ciągłego ruchu cięższych pojazdów, a ulice Pomorska i Toruńska zostały niedawno utwardzone (kostka brukowa) - szkoda byłoby gdyby trzba było je naprawiać. Jednocześnie pragnę podkreślić, że w.w. ulice nie są szerokie i wzdłuż nich stoją samochody mieszkańców przez co narażeni jesteśmy na uszkodzenie naszych aut. Samochody powyżej 3,5t. mogłyby jeździć ul. Jagiellońską i innymi ulicami dojeżdżać do Sobieskiego, a Translud jeździć tak jak autobus ZTM 723. Pozdrawiam.
(Mieszkaniec Czarnieckiego, 13-06-2013)
Odpowiedź:
Drogi Panie
bardzo prosimy o zadanie tego pytania Staroście Legionowskiemu (Pytania do Starosty), ta inwestycja nie jest realizowana przez urząd.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie
Mieszkam przy ul. Husarskiej . Chciałbym prosić Pana Prezydenta żeby wpłynął Pan na Naszą policję czy też Straż Miejską , która nie interesuje się tym co dzieje się w piątkowy wieczory , oraz weekendy przy klubie Alcatraz . Ten problem był już zgłaszany niejednokrotnie, a nic się w tym temacie nie zmienia. Ciągle są zaczepiani ludzie, nie można zasnąć ponieważ są krzyki, hałasy. Osoby bija się, tłuką butelki . 2 tygodnie temu sąsiad zadzwonił na Policje, która oczywiście przyjechała, chwilę poobserwowała i na tym kontrola się skończyła. A osoby które rozrabiały powróciły i nadal tak samo się zachowywały. Dlatego proszę by ktoś coś z tym zrobił , bo ani człowiek nie może wyjść wieczorem na spacer , ponieważ się boi o własne zdrowie, ani nie może spać. Dziękuję i Pozdrawiam. Wierzę że coś się zmieni.
(Karol, 13-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
powyższy wniosek przekazaliśmy do Komendy Powiatowej Policji pozdrawiam
Pytanie:
To nie pytanie tylko prośba czy mógł by pan wpłynąć na służby porządkowe o patrolowanie ulic Tatrzańska, Orłąt ,Długa gdyż to co dzieje się w lesie przy kościele zakrawa na kpinę młodzież upodobała sobie ten rejon i to nie w celach religijnych dziś w nocy po telefonach w końcu radiowóz przejechał ulicą, nie wymagam od nich interwencji, gdyż nocą do lasu strach,ale przejechać się na bombach by mogli tak w ramach zasady jesteśmy czuwamy. A za dnia straż miejska też mogła by się przejechać gdyż samochody omijające wiadukt i skrzyżowanie Strużanskiej z Zegrzyńską raczej nie zwalniają .Z poważaniem.
(Piotr, 13-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
Straż Miejska w Legionowie, w ramach codziennej służby, będzie patrolowała wskazany przez Pana teren. Jednocześnie chciałbym poinformować, że zarówno teren Os. Piaski oraz Bukowca patrolowany jest również w porze nocnej przez służby prewencyjne Policji i Straży Miejskiej w patrolach mieszanych.
pozdrawiam
Adam Nadworski
Zastępca Komendanta Straży Miejskiej
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, chciałem zapytać o zasady funkcjonowania bezpłatnej linii dowozowej do SKM, bardzo proszę o odpowiedz kto obsługuje tą linię to znaczy, który przewoźnik i gdzie mogę znaleźć regulamin obowiązujący na tej linii - jeśli istnieje, interesuje mnie także czy przystanki funkcjonują w trybie normalnym czy na żądanie. Niestety na stronie legionowo.pl nie mogę znaleźć takich informacji i nie doszukałem się trybu składania zażaleń na jakość obsługi. Będę zobowiązany za odpowiedz.
(Wojciech, 13-06-2013)
Odpowiedź:
Linię autobusową - dowóz mieszkańców Legionowa do dworca kolejowego do połączenia linii kolejowych SKM obsługuje firma Magnet - Trans z Pomiechówka 05-180, Stare Orzechowo 34. Przystanki na trasie przejazdu funkcjonują w trybie stałym (normalnym). Regulamin obsługi podróżnych oraz przewozu osób zostanie uzupełniony przez przewoźnika. Będzie on wywieszony w autobusie. Uwagi dotyczące kursowania linii prosimy przesyłać mailowo na adres: komunalny@um.legionowo.pl


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi