Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Ponownie na udzielone pytanie otrzymuję odpowiedź która absolutnie mija się z rzeczywistością. Jeśli wg was środki zarezerwowane w 2010 zostały przeznaczone na inwestycje wykonane w 2010 to czemu Pan v-ce prezydent w I połowie 2011 roku oznajmiał listownie o planowanym rozpoczęciu budowy Listopadowej w II połowie 2011 roku. Nie znał budżetu? Jaki miał cel? Proszę o odpowiedź! Ponownie pytam , w KTÓRYM miejscu już od 2011 roku trwa przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z budową zbiornika. Również proszę o odpowiedź. Nareszcie przyznajecie że jedynym powodem braku jakichkolwiek działań na Listopadowej jest brak środków finansowych i tu cytat z odpowiedzi Pana prezydenta "Jeszcze raz powtórzę - w tej chwili nie mamy środków na realizację przebudowy ul. Listopadowej" I nie ma potrzeby opowiadać o zbiornikach, przebudowach, czy też braku konfliktu z Jabłonną. Listopadowa będzie w takim stanie w jakim jest teraz aż znajdą się pieniądze w budżecie a Jabłonna dołoży się do budowy. W ten sposób, czyli zgodnie z prawdą, odpowiadajcie na niewygodne pytania to przynajmniej Urząd zachowa resztki swojej wiarygodności.
( Marek , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, od początku piszemy, że ulica Listopadowa nie zostanie w najbliższej przyszłości zrealizowana, ponieważ nie mamy na to środków finansowych. To mieszkańcy w swych pytaniach sugerują nieistniejący konflikt z władzami Jabłonny. Może się nie podobać ta odpowiedź, ale jest ona prawdziwa. Prawdą jest także to, że po akcji mieszkańców i władz Jabłonny, Legionowo musiało przeznaczyć środki (ponad 4 mln zł) na przebudowę kanalizacji deszczowej. O tej trwającej nadal inwestycji może Pan przeczytać na naszej stronie po wrzuceniu w wyszukiwarkę hasła np. przepompownia (http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;id-3768). Zmiany w budżecie są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej. Wystarczy przeanalizować ubiegły rok, żeby zobaczyć, że projekt i przebudowa ul.Listopadowej zostały wpisane do planu w kwocie 400 tys zł, lecz w ciągu roku część inwestycji została wykreślona, w tym w/w.
Pytanie:
Pytanie i odpowiedź skierowane do starosty legionowskiego: "Czy są jakieś plany przebudowy ulicy Parkowej pomiędzy ulicami Jana Sobieskiego, a Jagielońską? Jeśli tak to czy projekt ten uwzględnia jakieś miejsca parkingowe w okolicy wejścia na skate-park? Obecnie sytuacja w tym miejscu wygląda fatalnie: prawie zawsze kiedy tamtędy przechodzę na środku chodnika stoi kilka samochodów uniemożliwiając jakiekolwiek przejście bez wchodzenia na jezdnię lub na ścieżkę rowerową pod jadące rowery. Samochody ustawiane są tam głównie przez instruktorów i kursantów (kat. A) przyjeżdżających ćwiczyć na placu manewrowym oraz ludzi korzystających z kortów tenisowych na terenie stadionu miejskiego. Policja umywa ręce twierdząc, że nic nie może zrobić bo nikt nie uwzględnił że pojawi się taki problem i brak jest miejsc do parkowania. Czy ktoś planuje w jakiś sposób rozwiązać ten problem? (Jakub, 07.09.2012 r.) - Odpowiedź: Szanowny Panie Jakubie, projekt przebudowy ul. Parkowej na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Sobieskiego nie przewiduje budowy parkingów z uwagi na zbyt małą szerokość pasa drogowego oraz mnogość elementów drogi (jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa zatoki autobusowe). Problem rozwiązać może przywrócenie pierwotnej funkcji terenu, który wykorzystywany jest obecnie jako plac manewrowy dla nauki jazdy. Warto zauważyć, że skate park jest częścią stadionu miejskiego, w związku z czym osoby korzystające z niego mogą skorzystać z zaplecza parkingowego stadionu. Uwagi w tej sprawie można kierować do dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legionowie lub do władz Legionowa, które są właścicielem tego terenu. " Czy miasto planuje zrobić coś z tym problemem?
( Jakub, 12-10-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, parking przy skateparku na ul. Parkowej jest wydzierżawiony na 3 lata szkole nauki jazdy, więc nie jest możliwe udostępnienie go mieszkańcom. Na terenie stadionu jest bardzo dużo miejsc parkingowych, skąd dojście do skateparku to maksymalnie 300 metrów. Zachęcamy do parkowania przy Stadionie lub Arenie Legionowo i dojście do skateparku - ruch to zdrowie.
Pytanie:
Co z Tęczowym Klubikiem dla najmłodszych w bibliotece na Broniewskiego ? Dzień dobry Panie Prezydencie! Witam ponownie.Jest 6 pazdziernika 2012 roku.Obiecał Pan,że Tęczowy klubik dla dzieci będzie otwarty od 1 pazdziernika. Jak do tej pory nie działa.Nie ma żadnej informacji na stronie internetowej biblioteki na Broniewskiego od Pani dyrektor Danuty M. dla nas rodziców.Prosimy ponownie, w imieniu dzieci,aby wznowione były zajęcia dla najmłodszych i by były prowadzone przez pedagoga, tak jak w zeszłym roku. Dzieci prowadzone przez nauczyciela rysowały, śpiewały, tańczyły,ćwiczyły.Chcemy jako rodzice mieć wpływ na to,by te zajęcia były prowadzone jak przed wakacjami.Odsyłał nas Pan pod nr tel biblioteki,niestety konkretnych informacji nie uzyskaliśmy. Gdzie podziały się obietnice pani dyrektor, że klubik będzie działał,czyżby o nich zapomniała? Poza tym nie wiem czy Pan wie,że zajęć tych w wakacje nie było, we wrześniu też nie, może więc w pażdzierniku. Czyż miasto nie stać jest na zajęcia RAZ W TYGODNIU dla dzieci,które nie uczęszczają do przedszkoli.Przecież to idzie z podatków legionowian. A Pani dyrektor chciałabym,żeby odpowiadała przed władzami za swoje poczynania.Proszę zauważyć zdanie rodziców i podjąć decyzję. Proszę podać nazwisko osoby przed którą odpowiada pani dyr Danuta M.na ul Broniewskiego. my jako rodzice prosimy o konkrety. a pani dyr placówki niech się wypowie oficjalnie na stronie internetowej biblioteki, bo drogą mailową do niej pozostali rodzice nie przeczytają jej zdania. Niech Wszyscy Legionowianie wiedzą co robi dla najmłodszych, a może nic? Prosimy równiez by sprawdził Pan Panie Prezydencie czy Tęczowy klubik działa, bo jak do tej pory żadna z pańskich informacji nie została wypełniona. Pozdrawiam
(katarzyna , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, wielokrotnie podkreślałem, że pytania w sprawie Biblioteki należy kierować do pani dyrektor. Poprzednio informowałem, że właśnie od dyrekcji placówki otrzymałem informację, że klubik ma zacząć działać od października - nie od 1 października. Biblioteka jest placówką działającą samodzielnie, instytucją kultury, posiadającą własny statut i dyrekcję, która samodzielnie organizuje swoją działalność. Zajęcia dla dzieci prowadzi także Miejski Ośrodek Kultury - zachęcam do skorzystania z oferty tej placówki.
Pytanie:
Panie Prezydencie, w nawiązaniu do Państwa odpowiedzi na temat skrzyżowania Kopernika, Chopina, 3 maja i Siemiradzkiego, większość mieszkańców nie rozumie po co te wzniesienie. Pańskie odpowiedzi sugerują, iż tak jest w Europie. Nikt nie pyta gdzie tak jest, tylko po co te wzniesienie i zwężenie. Jaki jest konkretny cel tego zabiegu. Podaję konkretną sytuacją, jadę prosto, na przeciw mnie jedzie drugie auto. Co do zasady każdy ma swój pas, ale nagle równocześnie chcemy wjeachac na skrzyżowanie - kto ma wówczas pierwszeństwo, i kto odpowiada za zarysowanie drgiego auta (dwa nie mieszczą się równocześnie, a przezcież każdy jedzie niby swoim pasem). To samo dotyczy sytuacji, gdy ja jadę Siemiradzkiego od Strony Kazimierza Wielkiego, a z prawej strony (a w zasadzie z mojego ukosa do tyłu - co jest jakiśm udzwinieniem) jedzie auto, które formalnie ma pierwszeństwo. Żeby zobaczyć te auto muszę wyjechać na przed skrzyżowanie (zająć lewy pas, czyli przeciwny - powtarzam lewy - bo jest zwężenie), auto z Siemiradzkiego chce skręcić w lewo, ale przecież nie da rady, bo ja mu własnie blokuję ruch. Ja za to nie imogę się ruszyć, bo ten z Siemiradzkiego ma pierszeństwo. Kompletna głupota. Proszę powiedzieć szczerze, czy Pan korzysta z tego skrzyżowania. Ciekawe jak poradzi sobie Policja, gdy następnym razem dojdzie to przepychanki i stłuczki. Tłumaczenie o Europie można zastosować wszędzie. W Europie jest kryzys - to i czy my musimy go mieć? Kto powiedział, że to co w Europie to jest lepsze, i że ich skrzyżowania są bezpieczniejsze.
(Leszek , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, pisałem także, że zwężenie i wzniesienie mają poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Jest to skrzyżowanie równorzędne o małym nasileniu ruchu, więc przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego nie stanowi tam problemu. Ma ono także doskonałą widoczność - widząc nadjeżdżający z naprzeciwka samochód nie należy wyjeżdżać na środek, lecz poczekać na swoim pasie przed zwężeniem. Nikt z własnej woli nie chce uszkodzić auta, wystarczy więc odrobina uprzejmości i stosowanie się do przepisów, aby bezpiecznie pokonywać to skrzyżowanie, tak jak wszyscy inni użytkownicy drogi. ps. odpowiadając na pytanie kto odpowiada za zarysowanie drugiego auta - oczywiście sprawca kolizji.
Pytanie:
Panie prezydencie chciałam zapisać moją mamę na kurs komputerowy w bibliotece dla osób starszych. Niestety bardzo uprzejmie poinformowano mnie, że już dawno lista została zamknięta a są jeszcze listy rezerwowe. Proszę mi powiedzieć czy nie można zorganizować więcej takich kursów aby wszyscy chętni byli zadowoleni. W bibliotece internetowej do godz. 11.00 nikt nie korzysta z tych komputerów więc w czym problem?
(Lidia , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Biblioteka nie organizuje kursów komputerowych, ale warsztaty. Nie kończą się one wydaniem żadnych zaświadczeń, świadectw, certyfikatów. Udział w nich nie daje uczestnikom żadnych uprawnień. Organizowanie takich warsztatów nie jest działalnością podstawową Biblioteki, stąd też liczba osób mogących wziąć w nich udział jest ograniczona. Biblioteka będzie kontynuować tę działalność i zamieszczać informacje na stronie internetowej www.bibliotekalegionowo.pl W obecnej chwili nie ma możliwości zorganizowania większej ilości takich warsztatów.
Pytanie:
Panie Prezydencie, W nawiązaniu do Pana odpowiedzi dotyczacych przejścia Legionowa z drugiej do pierwszej strefy komunikacyjnej, chciałem zapytać, czy Legionowo płacąc te 5 mln PLN rocznie posiada jakieś dane z ZTM, ilu mieszkańców statystycznie korzysta z biletu miesięcznego? Albo jakieś inne dane, typu ilu mieszkańców średnio dziennie w dzień pracujący dojeżdża do Warszawy środkami komunikacji miejskiej? Ogólnie chodzi mi o jakąś wartość , którą możnaby przyłożyć do tych 5 mln PLN. Pozdrawiam
( Rafał , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Panie Rafale, miasto dopłaca do wozokilometru a nie do ilości mieszkańców korzystających z komunikacji. W tej kwocie liczy się liczba połączeń, liczba kursów i długość pociągów a nie liczba osób posiadająca bilety miesięczne. Bilety miesięczne są także na okaziciela, więc nie jest możliwe sprawdzenie, ilu naszych mieszkańców je posiada.
Pytanie:
Witam, chciałam się dowiedzieć kto nadzoruje prace dyrektora legionowskiej biblioteki? Przewija się tu ten wątek wielokrotnie i przeważnie nie są to pozytywne opinie. Państwo cały czas odsyłają niezadowolonych w tej sprawie właśnie do Pani dyrektor. Otóż ja się próbowałam od dyrektorki dowiedzieć kilku rzeczy, na żadne pytanie nie dostałam odpowiedzi. Podobnie mój znajmy-nawet w sprawie zapisania się do biblioteki został zignorowany. Skoro pracownikom i przełożonej nie zależy na nowych czytelnikach, starzy tez uciekają może czas najwyższy pomyśleć o odwołaniu pani dyrektor i wybraniu kogoś kompetentnego kto oprócz trzymania się stołka będzie działaj dla dobra biblioteki i jej czytelników.. Ktoś się chyba pracy pani dyrektor przygląda i ją rozlicza..! Podobno myślą Państwo o powołaniu mediateki.. nie wyobrażam sobie jej działania i sukcesów z tak archaicznym podejściem do działalności bibliotekarskiej.. proszę spojrzeć np na warszawskie mediateki i brać z nich przykład jak wygląda biblioteka XXI w.. Z pozdrowieniami,
(Lidia , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna jest niezależną, posiadającą własny statut placówką. Gmina jest organem prowadzącym, posiadającym całą dokumentację, natomiast nie jest organem nadzorującym jej pracę. Ewentualne skargi są wyjaśniane pisemnie przez dyrekcję, lecz jedyną osobą uprawnioną do wypowiadania się w imieniu Biblioteki na temat pracy placówki jest pani dyrektor. Jednocześnie informuję, że sprawami zapisów do placówki nie zajmuje się dyrekcja, lecz pracownicy.
Pytanie:
Panie Prezydencie, pozwolę sobie skomentować odpowiedź w sprawie konsultacji dietetycznych:"Szanowna Pani, konsultacje organizowane były przez Naturhouse, my jedynie użyczyliśmy pomieszczenia i poinformowaliśmy o tym mieszkańców. Wszelkie wątpliwości co do godziny zakończenia porad należy wyjaśniać z Naturhose, jednocześnie informuję, że nie ma mowy o żadnym "obowiązku", gdyż porady organizowane są całkowicie bezpłatnie i dobrowolnie. Kontakt do Centrum Dietetycznego Naturhouse: tel. 668 11 66 77 e-mail:legionowo@naturhouse-polska.com" Odsyła mnie Pan do firmy, która konsultacje prowadziła, za pośrednictwem stronywww.legionowo.pl (opłacanej z naszych podatków) i FB miasta (jak piszecie prowadzonej przez miejskich urzędników) została przeprowadzona mini kampania reklamowa firmy Naturhouse (nawet w odpowiedzi podaje Pan numer telefonu do firmy;) ), któa jak Pan twierdzi działała całkowicie bezpłatnie. Nie mogę się z Panem zgodzić. Nie może tu być mowy całkowicie bezpłatnym działaniu. Mogę się założyć, że przedstawiciele firmy mieli swoje ulotki i przedstawiali swoją ofertę. Co do obowiązku, o którym Pan mówi, że "nie ma mowy" też nie mogę się zgodzić. Jeżeli Państwo o czymś decydujecie się informować, musicie być pewni, że jest to informacja prawdziwa. W innym wypadku wprowadzacie nas mieszkańców w błąd! Dlatego POWINNIŚCIE ZOBOWIĄZAĆ organizatorów wszelkich akcji do przestrzegania deklarowanych godzin i usług i to Wy powinniście sprawę wyjaśnić! Czy udało mi się Pana przekonać do moich racji? Czytałam na stronie, że konsultacje znów będą w ratuszu. Czy jeśli firma zdecyduje się na przykład wcale nie przybyć też nie będzie widział Pan w tym nic złego? Z poważaniem Wanda R.
(Wanda , 12-10-2012)
Odpowiedź:
A ja pozwolę sobie się z Panią nie zgodzić. Na stronie internetowej nie informowaliśmy o tym kto organizuje konsultacje, właśnie dlatego, żeby nie być pomówionym o reklamowanie działalności w witrynie "opłacanej z podatków mieszkańców". Dane kontaktowe podaliśmy w odpowiedzi, aby mogła Pani samodzielnie wyjaśnić kwestię godzin z organizatorem. Nasza witryna i portale społecznościowe pozostają do dyspozycji mieszkańców - jeżeli ktoś organizuje coś, co jest skierowane do mieszkańców Legionowa - chętnie to nagłaśniamy. Nie oznacza to jednak, że stajemy się współorganizatorami lub że bierzemy odpowiedzialność za to wydarzenie. Każdego miesiąca zamieszczamy mnóstwo informacji o różnego rodzaju wydarzeniach - zakładamy, że organizatorzy podają nam właściwe terminy, nie mamy jednak możliwości sprawdzenia każdego z nich. To w interesie organizatorów powinno być poinformowanie nas o wszelkich zmianach, nie możemy ich jednak do tego zmusić. Jeżeli firma zdecyduje się odwołać jakąś ogłaszaną na naszej stronie imprezę to oczekujemy, że nas o tym wcześniej poinformuje. Jeżeli jednak tego nie zrobi, nie możemy wyciągnąć żadnych konsekwencji, natomiast takimi działaniami firma wystawia sobie samej świadectwo.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, obwodnica Jabłonny prawdopodobnie jest najbardziej uczęszczaną drogą dojazdową do Legionowa, a niestety ze względu na dzikie zwierzęta wychodzące na nią, nie jest bezpieczna. Domyślam się, że zapewnienie bezpieczeństwa na tej drodze nie leży w obowiązku gminy Legionowo, jednak będę wdzięczna gdy sprawa zostanie przekazana odpowiednim służbom. Wierzę, że gdy informacja 'wyjdzie' od organu władzy zostanie poważniej potraktowana, niż w momencie gdy zgłosi ją bezpośrednio obywatel Legionowa.
(Karolina , 12-10-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, obwodnica Jabłonny leży na terenie gminy Jabłonna i to do wójta tej gminy należy zgłosić się w sprawie zwierząt na drodze. Władze Legionowa nie mają kompetencji, aby żądać jakiejkolwiek reakcji w tej kwestii. Wójt gminy Jabłonna także posiada rubrykę Pytanie do Wójta - proponuję z niej skorzystać http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=prezydent&opt=nowy.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. ZTM oglasza znaczącą dla budżetów domowych podwyżkę opłat za bilety. Czy ta podwyżka to propozycja ZTMu juz po niegocjacjach z duzym Klientem jakim jest m. in. Legionowo, czy tez dopiero miasto będzie negocjować ceny? Są jakieś negocjacje? Były? Czy to tylko jest dyktat przewoźnika? Jest szanas na obniżenie tych cen? Prośba o informacje, szczególnie na ostatnie pytanie. Pozdrawiam.
(Waldek, 12-10-2012)
Odpowiedź:
Panie Waldku, stawki biletów ZTM uchwala Rada Miasta st. Warszawy a nie ZTM. W naszej umowie z przewoźnikiem ustalamy liczbę połączeń i tzw. wozokilometry, nie mamy jednak wpływu na ceny biletów. Negocjujemy stawki płacone przez miasto, nie mają one jednak przełożenia na ceny biletów, lecz liczbę dostępnych dla mieszkańców połączeń.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE