wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, proszę w imieniu mieszkańców dwóch bloków aby zajęto się wreszcie działką należącą do gminy, położoną tuż przed działką - Warszawska 86. Jest to teren bardzo zaniedbany, zaśmiecony, zachwaszczony i porośnięty drzewami, które nie były nigdy przycinane, tuż przy przystanku autobusowym, Sobieskiego/Warszawska. Regularnie odwiedzany przez chcących napić się, załatwiają też swoje potrzeby. Tak jest od lat. Codziennie po obu stronach działki, chodnikami idą mieszkańcy do przystanku.Czasami trudno przejść, a wieczorami jest niebezpiecznie. Straż miejska, która przyjeżdża do pijących alkohol po krótkich rozmowach odjeżdża i ten stan trwa już wiele miesięcy. Ci ludzie nic sobie z Was nie robią. Chodnik z jednej strony (z kostki) powoli zarasta chwastami, jest już o połowę węższy niż był. Czy tylko ul. Piłsudskiego może być zadbana? Może wreszcie należałoby zrobić porządną przycinkę gałęzi, usunąć chwasty, posprzątać zeszłoroczne
(Teresa, 21-05-2013)
Odpowiedź:
szanowna Pani,
dziękuję za informację, zajmiemy się sprawą.
pozdrawiamy
Straż Miejska
Pytanie:
Szanowny panie Prezydencie.
Mam pytanie dotyczące ogródków działkowych w Legionowie. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój miasta Legionowo czy w planach zagospodarowania przestrzennego brana jest pod uwagę likwidacja ogrodów ?Szczególnie chodzi mi o przyszłość działek rekreacyjnych na Kozłówce przy ul. Kolejowej, czy nie podzielą one losu ogrodów przy stacji kolejowej ?
(wojtek, 21-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
nie planujemy likwidacji wspomnianych ogródków działkowych. W opracowywanym obecnie nowym projekcie Studium obszar ten przewidziany jest na cele ogrodów działkowych.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam,
Dlaczego firma odbierająca smieci z prywatnych posesji robi taki problem z zabieraniem niektórych odpadów segregowanych? Np. stary wąż ogrodowy czy plastikowe wiaderko budowlane. Pani pod numerem tel. firmy wyjaśnia, że to odpady budowlane a ich odbiór kosztuje dodatkowo ok 200 pln. To paranoja i nie dziwi mnie fakt, że podczas rowerowych wycieczek z rodziną widzę tyle śmieci w okolicznych lasach albo wdycham dym z okolicznych kominów, w których mieszkańcy utylizują tego typu odpady. Chyba idea segregowania odpadów była inna?
Pozdrawiam
Tomasz
(Tomasz, 21-05-2013)
Odpowiedź:
W odpowiedzi na prośbę UM w sprawie wyjaśnienia opisanej sytuacji otrzymaliśmy następującą odpowiedź.
Witam,
dość ciężko jest dywagować, co i dlaczego - w wypadku gdy nie wiemy o jaki adres i jaką sytuację chodzi. Postaram się wyjaśnić ogólnie, jak to wygląda przy odbiorze.

1. Wąż ogrodowy to tzw. gabaryt. Jest to odpad komunalny z gospodarstwa domowego i jako taki podlega odbiorowi. Z uwagi na fakt, że w wypadku odpadów segregowanych obowiązuje system workowy (a wąż chyba nie był zapakowany w worek ) pracownicy MPO go nie odebrali. W terminie wywozu gabarytów ( październik ) należy udostępnić go do wywozu i zostanie zabrany.

2. W ramach SGO odbierane są odpady klasyfikowane w grupie 20 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001r. w sprawie katalogu odpadów ( Dz. U. z 2001r, Nr 112, poz. 1206 ). Plastikowe wiaderko budowlane klasyfikowane jest w grupie 17 02 03 ww. rozporządzenia i jako takie nie podlega odbiorowi. Wiem z praktyki, że MPO odbiera nieduże ilości odpadów za niewielkie pieniądze. Ale trzeba rozmawiać bezpośrednio z dyspozytorem. Pracownica MPO z pewnością przedstawiła TOMASZOWI ofertę dotyczącą big-baga ( takiej torby, która ma 1 m3 pojemności ), ale naprawdę można załatwić to taniej. pozdrawiamy KZB
Pytanie:
Panie Prezydencie , mam takie pytanie , czy w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic parkowej i Sobieskiego oraz przebudową skrzyżowania ul.Jagiellońskiej i Piłsudskiego czy będzie remontowana nawierzchnia ul. Jagiellońskiej ? Pozdrawiam Jan
(Jan, 21-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
szczegóły tej inwestycji posiada Starostwo Powiatowe. W dniu dzisiejszym treść Pana pytania została wysłana poprzez rubrykę Pytania do Starosty - proszę tam oczekiwać odpowiedzi. pozdrawiamy Referat Marketingu
Pytanie:
Witam,
Mam pytanie głośności reklam audio prowadzonych przez całą niedzielę 19.05. w pobliżu Ratusza i ronda Poniatowskiego. Otóż przez cały dzień chodziła pani z mikrofonem i głośnikiem informując że odbędzie impreza kulturalna w Ratuszu. Pytanie 1: czy to jest normalne że przez całą niedzielę słychać pod oknami kilkuset mieszkańców z okolicznych bloków panią która zapraszała na tą imprezę? Pytanie 2: kto to organizował, no bo że Pana podwładni to się Pan tego nie wyprze i nie skieruje pytania do innych organów. Pytanie 3: czy na drugi raz mógłby się ktoś zastanowić nad taką głośną reklamą i uszanować to że jednak niedziela to jest niedziela a nie zmuszanie do kolejnej porcji hałasu kilkuset mieszkańców?
(Antoni, 21-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowany Panie Antoni,
jestem zwolennikiem maksymalnego wykorzystania każdego wybudowanego przez miasto budynku. M.in. dlatego w ratuszu oprócz siedziby urzędu znajduje się przestrzeń wykorzystywana w celach komercyjnych (przedszkole, restauracja, usługi), a także kulturalnie (sala widowiskowa i atrium). Często udostępniamy organizacjom nasz budynek (czasem również narzędzia informacyjne, jak strona internetowa itp.) w celu lepszego dotarcia do mieszkańców i zapewnienia legionowianom ciekawszej oferty kulturalnej. Tak było również wczoraj. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych zorganizowała koncert charytatywny (tu szczegóły http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/strefa-mieszkanca-zaproszenia;id-2226). Rozumiem jednak Pana niezadowolenie i obiecuję, iż zarówno pracownikom jak i osobom korzystającym z ratusza przekażę Pana sugestie z prośbą o zastosowanie się do nich.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Około trzech tygodni temu zadałem Panu pytanie, dlaczego osoby doręczające korespondencję, nie doręczają pism, pomimo mojej obecności w domu ? Natomiast same podpisują się pod zwrotką udając , że pismo zostało doręczone, co rodzi określone skutki prawne, dla adresata. Podałem przykład.Ale Pan Prezydent zaniemówił.Ja dalej czekam na wyjaśnienie sprawy. W referacie ochrony środowiska, jest takie sfałszowane pokwitowanie. Dodam, że to nie pierwszy raz. Czy trudno Panu to wyjaśnić ? A może mam zapytać za pośrednictwem prasy ? KK
(Krzysztof Książek, 21-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
8 maja umieściliśmy odpowiedź Sekretarz Miasta Danuty Szczepanik, która informowała, że sprawa może zostać zbadana jedynie w przypadku wpłynięcia oficjalnej skargi.
pozdrawiamy Referat Marketingu
Pytanie:
Witam, Panie Prezydencie, dlaczego osoby które odpowiadaja na pytania mijają sie z prawdą?. Co jakiś czas pojawiają się reklamacje że na dane pytanie nie została udzielona odpowiedz. Na to Pański podwładny odpowiada że owszem została i podaje date kiedy to nastapiło. Otóż jest to zwyczajne kłamstwo, a można to w łatwy sposób sprawdzić. Pańscy pracownicy zamiast przeprosić za długie oczekiwanie na odpowiedz, manipuluja datami i umieszczaja odpowiedzi ze wstecznymi datami. Prosze zapoznać się ze stroną archive.org - to jest archiwum całego internetu i znajduje się tam ponad 230 bilionów tzw. snapshot'ów między innymi można tam sprawdzić prawdomówność Pańskich podwładnych. Ponad to ja od jakiegoś czasu zainteresowałem się tematem i strona Legionowa jest obrazowana na moich serwerach raz dziennie. Takie praktyki sa poprostu niepoważne i godzą w dobry wizerunek miasta i jego władz. pozdrawiam
(Piotr, 21-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
jednym razem mniej, innym więcej czasu potrzebuję na uzyskanie odpowiedzi od prezydenta, wydziałów / referatów urzędu, jednostek podległych UM czy też zupełnie niezależnych instytucji. Na pewno jest to dla Pana i innych mieszkańców zrozumiałe. Czasem wkradnie się błąd i gdy go zauważę poprawiam, czasem pomylę się w kodzie html i wtedy też muszę ingerować w opublikowane już treści. Jeśli wiadomość nie zawiera pytania, a piszący oczekuje jedynie interwencji w sprawie wielokrotnie poruszanej (np. czyszczenie pozimowe) - mail nie jest publikowany, a przekazywany do odpowiedniej osoby. Nie ma jednak potrzeby wprowadzać mieszkańców w błąd - rubryka jest aktualizowana na bieżąco. W ostatnim miesiącu przypominam sobie 3 sprawy, gdzie odpowiedź już była wcześniej udzielona. Pani Karoliny w spawie biblioteki, Pana Krzysztofa (dzisiejsza odpowiedź) w sprawie pracownika urzędu oraz Justyny dotycząca sprzątania pozimowego. Jeżeli uważa Pan, że manipulowano datami, zapraszam do Referatu Marketingu, a udowodnię, że tak nie jest - w panelu administracyjnym zapisywane są wszystkie zmiany i jest możliwość sprawdzenia czego dotyczyły.
pozdrawiam i proszę o więcej wyrozumiałości Administrator rubryki
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie,
czy istnieje szansa, żeby zacząć walkę z meszkami i komarami na obszarze Legionowa? Opryski wykonują inne miasta: http://www.torun.pl/pl/opryski-na-meszki-i-komary Wspaniała impreza (Noc Muzeów) przygotowana przez Filię Muzeum Historycznego na Piaskach zakończyła się (pomimo używania preparatów odstraszających owady) uciążliwą opuchlizną na całym ciele wielu ludzi. To przykre, że po południu nie można wychodzić z domu z dziećmi w obawie przed ukąszeniami.
pozdrawiam Aneta Pliżga
(Aneta, 21-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
temat jest do przemyślenia choć muszę przyznać, że opryski powinno się wykonywać na większych obszarach. Gmina nie posiada dużych parków, zatem wykonanie w nich oprysków nie przyniosło by zapewne dużych efektów. Poza tym część specjalistów krytycznie wypowiada się na temat stosowania oprysków.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam, chciałabym poruszyć temat bardzo wstydliwy, mianowicie dotyczący załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych przy ogrodzeniach posesji przez mieszkańców Legionowa. Może trzeba zastanowić się nad rozmieszczeniem budek ToiToi? Człowiek aż się gotuje ze złosci, kiedy widzi osobę załatwiającą swoją potrzebę pod murkiem przy ogrodzeniu swojego domu (okolice ulicy Kościuszki, K. Wielkiego) Niestety uwagi i komentarze pod ich adresem nie pomagają, a dzieci są zdezorientowane. Takich sytaucji widziałam ostatnio kilka w mojej okolicy. Jestem zażenowana takim zachowaniem. Co Pan Prezydent na to? Z poważaniem, Agnieszka
(Agnieszka, 20-05-2013)
Odpowiedź:
Kabiny sanitarne rozmieszczone są w miejscach o największym ruchu pieszych, na pętlach autobusowych, parkach i głównych ulicach. Nie jesteśmy w stanie rozstawić kabin na wszystkich ulicach. Załatwianie potrzeb fizjologicznych w opisywany sposób jest przejawem braku kultury. Jest to także karane wykroczenie, które należy zgłaszać do Straży Miejskiej. pozdrawiam
Pytanie:
Witam.
Czy istnieje jakaś możliwość dofinansowania przez miasto zabiegu sterylizacji psa wziętego ze schroniska? Jeśli tak, to jakie warunki trzeba spełnić? Pozdrawiam. Izabella Krawczyk
(Izabella, 20-05-2013)
Odpowiedź:
Zgodnie z art. 11 a ust 2 pkt 4 ustawy o ochronie zwierząt rada gminy wypełniając obowiązek zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom określa w drodze uchwały corocznie do dnia 31 marca program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Niniejszy program obejmuje między innymi obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schroniskach dla zwierząt. Zatem to schronisko ma obowiązek sterylizacji zwierząt, które tam przebywają.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi