Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Mieszkam w Legionowie od urodzenia, uczyłem się też tutaj a teraz pracuję w naszym mieście. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość otrzymania mieszkania z urzędu, ponieważ nie stać mnie na kupno mieszkania a urodziło mi się dziecko i ciężko i ciasno jest mieszkać z rodzicami, rodzeństwem, narzeczoną i dzieckiem w jednym mieszkaniu dwu pokojowym. Prosiłbym o jakąś odpowiedź i pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
(Marcin, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, wszelkich informacji na temat warunków przyznania mieszkania udzielą pracownicy Referatu Lokalowego pod numerem telefonu 22 766 4051 lub 22 766 4052. Zasady przyznawania lokali komunalnych reguluje uchwała Rady Miasta Legionowo nr LVI/643/2002, dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej.
Pytanie:
Chcę grzecznie zapytać Pana Prezydenta kto zezwolił na punkt skupu złomu w centrum osiedla przy ulicach Hetmańskiej i Rycerskiej. Stworzył mieszkańcom istne piekło ogromny hałas od godziny 5 rano do wieczora czasami i w soboty i niedziele. Zwalanie ogromnych kawałów żelaza z góry na inne żelastwo. Samochody dostawcze z ciężarami w mieszkaniach aż trzęsą się ściany. Czy to jest zgodne z zasadami. Błagamy o pomoc i zrozumienie.
(annaagata555, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Skup złomu przy ul. Hetmańskiej, róg Rycerskiej posiada zgłoszenie działalności gospodarczej, natomiast pozwolenia na zbieranie odpadów wydaje Starosta Legionowski. W przypadku niezachowania ciszy nocnej przez przedsiębiorcę proszę zgłosić ten fakt Policji pod numerem 997.
Pytanie:
chciałabym nawiązać do zagadnienia poruszonego przez p. Andrzeja z dn. 10.08.2012 w sprawie stanowiska zarządu PWK w stosunku do "odbiorców" wobec "braku reakcji" na pismo PWK itd. itd. Pan prezydent w odpowiedzi był łaskaw potwierdzić wszystkie fakty, które świadomemu obywatelowi są znane. A nawet jeśli nie, to dostępne na stronie Przedsiębiorstwa czy Dziennika Ustaw Województwa. Niestety pan prezydent nie odpowiedział na zasadnicze pytanie: "Na jakiej podstawie Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne wypowiedziało (mnie także!) umowę na odprowadzanie ścieków, jeżeli prawomocna Uchwała Rady Miasta Legionowo gwarantuje mi czas do dn. 1.03.2012 na dostosowanie się do zapisów §22 "Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków" z dn. 25 stycznia 2012.?" Nadmieniam, że szanuję prawo ("dura lex sed lex"), jestem jednak oburzona formą, jaką zastosowało Przedsiębiorstwo wobec mnie i bardzo wielu mieszkańców Legionowa. Pozdrawiam.
(jadwiga, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Pani Jadwigo, to pytanie powinna skierować Pani bezpośrednio do Przedsiębiorstwa, gdyż z godnie z regulaminem tej rubryki, Prezydent nie udziela odpowiedzi na pytania, na które można uzyskać jednoznaczną odpowiedź z właściwego merytorycznie wydziału/referatu - w tym wypadku jest to PWK. Jestem przekonany, że prezes PWK udzieli Pani wyczerpujących wyjaśnień w tej sprawie.
Pytanie:
Witam, Na jakiej podstawie prowadzona jest sprzedaż uliczna na ulicy Piłsudskiego ? Czy zostalo wydane jakieś pozwolenie? Mamy w Legionowie jeden bazar, a takie stragany w centrum miasta nie są dobrą wizytówką. Do tego, samochód z warzywami w okolicach ATENY ma strasznie nisko daszek nad chodnikiem, kilkakrotnie uderzałem już w niego głową.
(Daniel, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Danielu, W przypadku terenu prywatnego wymagana jest zgoda właściciela działki, natomiast pozwolenie na prowadzenie handlu w pasie dróg gminnych wydaje Prezydent, a powiatowych - Starosta. Opisywany przez Pana samochód z warzywami od dawna posiada zezwolenie Prezydenta Miasta.
Pytanie:
Witam Ponawiam pytanie kiedy należycie i zgodnie z prawem zostanie oznaczone tzw. "przejście wyniesione" na al. Sybiraków. Brakuje 2 znaków poziomych tj. P-10 i P-25
(Michał, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Michale, znaki poziome zostaną wymalowane w ramach jesiennego odtwarzania oznakowania na jezdniach.
Pytanie:
Panie prezydencie jestem pełna podziwu dla pana i zespołu jakim pan zarządza dla zmian w miescie i całej pracy jaką państwo wykonujeci \,ale niestety jedno kładzie cień na wasze miasto .Jest to firma Mobilek OSK,jest na nią tak wiele skarg za oszukaństwa niedotrzymywania umów proszę zerknąc na gazeta.pl forum.i proszę coś z tym zrobić pozdrawiam i zyczę dalszych sukcesów ps.impreza z kucharzami w czasie Euro była swietna
(Elzbieta Zwierzchowska, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, opisywana przez Panią firma jest prywatną, niezależną od władz miasta (nie wydajemy w tym zakresie żadnych zezwoleń, czy koncesji) i wszelkie uwagi należy zgłaszać właścicielowi, natomiast jeżeli czuje się Pani oszukana - właściwą instytucją do zgłoszenia tego faktu jest Policja.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Mam nieszczęście mieszkac przy ul. Listopadowej. Od wielu lat czekamy na utwardzenie jej nawierzchni.Jak zapewne Pan wie -bo nie jestem pierwszą osobą poruszającą ten temat- przejazd ulicą po deszczu to rajd terenowy. Przeczytałem na Państwa stronach,że prace przy zbiorniku retencyjnym które przeszkadzały w budowie ulicy trwają i jak zrozumiałem nie dotyczą bezpośrednio Listopadowej. Stąd moje prośba o podanie możliwie konkretnego termiu rozpoczęcia przebudowy ul.Listopadowej. A na koniec chciałbym zwócić uwagę ,że mieszkający przy tej ulicy nie są winni trudnościom w porozumienu się Państwa z władzami Jabłonnej. Pozdrawiam
(Paweł, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Pawle, zakończenie prac związanych z budową zbiornika retencyjnego planowane jest jeszcze w tym roku, lecz nie jest to jednoznaczne z wprowadzeniem inwestycji przebudowy ul. Listopadowej do planu inwestycji do realizacji w 2013 r. Będzie to uzależnione od sytuacji finansowej gminy. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam. 10 listopada 2005 r. złożyłam wniosek o odszkodowanie za nieruchomości zajęte pod drogę publiczną. Lada miesiąc minie siedem lat. Ostatnią informację dostałam 8 czerwca br. od Starosty, że postanawia podjąć postępowanie. Proszę o informację kiedy mogę spodziewać się wypłaty odszkodowania? Czy jest jakiś termin obligatoryjny? Czy muszę jeszcze czekać kolejne siedem lat?
(Danuta, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Odszkodowania są systematycznie wypłacane osobom wnioskującym na podstawie ostatecznych decyzji wydanych przez Starostę Legionowskiego. W sprawie dodatkowych informacji proszę zwrócić się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, pod numerami telefonu 22 7664056, 22 7664054.
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie.Czy miejskie przedszkola podlegają pod Pana czy pod Ministerstwo Oświaty.
(Szymon, 16-08-2012)
Odpowiedź:
Jednostką prowadzącą miejskie przedszkola jest Gmina Legionowo.
Pytanie:
do kogo zgłaszać suche drzewo na terenie parku rekreacyjnego przy królowej Jadwigi? Na terenie koło mini skateparku jest sucha brzoza, przy porywach mocniejszych wiatru może grozić to złamaniu, proszę o odpowiedz gdzie zgłaszać, i ewentualnie zająć się tym suchym drzewem by wycinka była jak najszybciej
(set, 10-08-2012)
Odpowiedź:
Terenem rekreacyjnym przy ul. Królowej Jadwigi zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przekazałem Pański list Dyrektorowi MOSiRu z prośbą o zainteresowanie się drzewem.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE