wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam chciałem bardzo panu podziękować za zapewnienie po raz kolejny bardzo dobrej komunikacji na osiedlu młodych w okresie świąt wielkanocnych i proszę nie zwalać winy ZTM bo chyba ten co płaci wymaga .
(darek, 04-04-2013)
Odpowiedź:
Jak już pisaliśmy nie mamy wpływu na świąteczny rozkład komunikacji, za który odpowiada przewoźnik - ZTM, uzależniając liczbę kursów od posiadanych pojazdów i liczby dostępnych kierowców.
Pytanie:
Witam, gdzie mógł bym się dowiedzieć o wycinke drzew rosnących na mojej posesji? Pozdrawiam
(Michał, 04-04-2013)
Odpowiedź:
Proszę o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska pod numerem telefonu 22 766 40 66.
Pytanie:
Witam, Panie Prezydencie czy jest możliwość wykonania ścieżki (chodnika) łączącej osiedle Piaski ze szkołą nr 4? Jest to ścieżka znajdująca się przy torach kolejowych. Od strony ul. Jana Pawła I jest chodniczek z czerwonej kostki, ale kończy się na równi płota szkolnego a dalej do samego przejścia na przystanek SKM-ki w tym miejscu jest błoto, dzikie krzaki i sterty pustych butelek (Moim zdaniem nie powinna tak wyglądać Bezpieczna Droga do Szkoły żadnego dziecka). Od przystanku w stronę os. Piaski jest już ładny chodniczek, czy nie można by połączyć tych dwóch chodników w jeden? Moja propozycja jest następująca: w mieście układa się kostkę brukowa a zdejmuje płyty chodnikowe, można by je wykorzystać na chodnik, lub płyty betonowe takie jak często stosuje się do utwardzenia nawierzchni na budowach, może też być to ścieżka z drobnych kamyków. Jednym słowem chodzi o to aby tam nie było tego błota. Brak jest też lampy oświetlającej to miejsce, wystarczyło by podłączenie do jednego ze słupów linii napięcia. Po zapadnięciu zmroku strach tamtędy chodzić. Prosiła bym o rozpatrzenie mojej propozycji.
(Aga, 04-04-2013)
Odpowiedź:
Uważam Pani prośbę za uzasadnioną - ułatwi życie mieszkańcom tego rejonu, w szczególności uczniom Szkoły. Ze względu na to, że teren pomiędzy chodnikiem od ul. Jana Pawła I do istniejącego przejścia przez tory należy do PKP, wystąpimy do PKP z propozycją uwzględnienia w planowanym remoncie peronu Legionowo Piaski budowy wnioskowanego chodnika.
Pytanie:
Witam, Czy można delikatnie (ok. 2-3 min) opóźnić godzinę startu autobusu z dworca Legionowo do Legionowo Przystanek z godziny 17:52 ? Często zdarza się, że pociąg dojeżdża do dworca a autobus właśnie odjeżdża i nie ma szans na niego zdążyć. 2-3 min z pewnością nie wpłyną znacząco na kolejne kursy a dzięki temu autobus będzie pełnił swoją rolę.
(Tomek, 04-04-2013)
Odpowiedź:
Panie Tomku, Pana sugestia dot. zmian w rozkładzie jazdy autobusu dowożącego mieszkańców do linii SKM zostanie uwzględniona przy najbliższej korekcie rozkładu tj. 15.04.2013 r.
Pytanie:
Witam może zajął by się w końcu ktoś starymi ''przystankami'' po komunikacji lokalnej (stare mikrobusy jeżdżące po Legionowie kilkanaście lat temu) a przystanki po nich można spotkać do dziś m.in przystanek przy PKP Legionowo na którym zatrzymuje się 736 a obok stary podrdzewiały ''przystanek'' mikrobusów ,może miasto usunęło by stare niepotrzebne znaki a druga sprawa jaki jest sens podziału linii L-9 na dwie linie ?
(Jarek, 04-04-2013)
Odpowiedź:
Panie Jarku, znaki drogowe D-15 przystanek autobusowy są wymieniane na nowe sukcesywnie. W br. zostanie dokończona ich wymiana. Odnosząc się do podziału linii L-9, prosimy zwrócić się o wyjaśnienia do Urzędu Gminy Wieliszew lub Zarządu Transportu Miejskiego, gdyż to Wieliszew zarządza i finansuje linię.
Pytanie:
Witam. Panie prezydencie skoro straż miejska jest bezradna wobec problemu parkujących w miejscu niedozwolonym to może Pan czy Pana Pracownicy zajmą się tym problemem. Problem dotyczy chodnika przy ulicy Piotra Wysockiego od przecznicy Norwida. Ulica Piotra Wysockiego przechodzi tam w niebezpieczny łuk i choć zmniejszona obszar zakazu parkowania i zatrzymywania to parkujący poszli dalej,bo ich pojazdy stoją nieomal kilka metrów od skrzyżowania tej ulicy z ulicą Norwida. O tym jak zasadny jest zakaz parkowania w tym miejscu przypomina fakt czołowego zderzenia które miało miejsce na ulicy Piotra Wysockiego na tym łuku. Można by po zewnętrznej w ostateczności zrobić miejsce do parkowania ,skoro już i tam nawet parkują pojazdy. Wystarczyło by umieścić znak zakazu na latarni w miejscu gdzie i tak kolor chodnika przypomina o tym ,że strefa wolna od parkowania już się zaczyna. Pozdrawiam Mariusz
(Mariusz Borkowski, 04-04-2013)
Odpowiedź:
Panie Mariuszu, dziękuję za zainteresowanie problemem. Znak zakaz zatrzymywania się zostanie ustawiony do końca kwietnia br.
Pytanie:
idzie wiosna idą problemy pijących alkohol pod chmurką. może to i nie problem prezydenta, ale do policji nie napiszę bo i tak nic nie uzyskam. a że i tutaj pewnie wiele też nie zwojuję to będę zarzucał skrzynkę aż do skutku. pomiędzy blokami ulicy 3 Maja 24-25-26 dochodzi do regularnych spotkań młodzieży i nie tylko oraz do ustawicznego łamania prawa a więc spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jedynym rozwiązaniem wydaje się usunięcie ławek lub ustawienie kamer oraz oświetlenia. proszę o zajęcie się tym problemem
(Rafał, 28-03-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za uwagi i spostrzeżenia. Teren, o którym Pan wspomina należy do Administracji Osiedla Jagiellońska i Pańskie propozycje usunięcia ławek lub zamontowania monitoringu zostały tam przekazane. Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, Straż Miejska będzie częściej kontrolować ten teren, ale dodatkowo bardzo proszę o bezpośrednie telefoniczne zgłaszanie wszelkich zakłóceń spokoju do Straży Miejskiej (tel. 986 w godzinach 7.00 - 23.00) lub całodobowo Policji pod numerem 997.
Pytanie:
Witam szanowny panie prezydencie-mam pytanko dotyczace ul.wiejskiej.Czy jest w planach wymiana nawierzchni asfaltowej,obecna jest niesamowicie popekana ,ktos z mieszkancow wypelnia ubytki kostka.CZY w planach jest budowa wodociagu dla w/w ulicy
(Piotr, 28-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, nawierzchnia ulicy nie zostanie wymieniona zanim nie powstanie w tym miejscu wodociąg, a jak informuje PWK Legionowo, rozpoczęcie budowy przewodu wodociągowego w ul.Wiejskiej nie zostało ujęte w planie inwestycji Spółki na lata 2013-2015.
Pytanie:
Panie Prezydencie piszę do Pana w sprawie naszych Legionowskich ulic. Nie chodzi mi o ich stan, a o dziesiątki samochodów które blokują ruch uliczny. Ostatnio panuje trend na parkowanie samochodów na ulicy. W wielu miejscach Legionowa trzeba jeździć szlaczkiem ponieważ samochody są zaparkowane bezpośrednio na ulicy, przy krawężniku. Problemu nie ma jeśli jest to mało uczęszczana ulica, ale to co dzieje się w godzinach porannych na ul. Broniewskiego to jakiś horror. Rodzice przywożący dzieci do szkoły stawiają samochody na ulicy przy wejściu do przedszkola, na chodniku, gdzie popadnie - utrudniając przejazd i ograniczając widoczność. Rano jest tam duży ruch gdyż mieszkańcy wyjeżdżają do pracy, inni przywożą dzieci, a na chodnikach pełno jest gimnazjalistów i licealistów idących na 8 do szkoły, to tylko kwestia czasu aż dojdzie do wypadku.
(Marcin, 28-03-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za cenne uwagi. Zobowiązałem Straż Miejską aby przed godziną 8.00 strażnicy skontrolowali ten teren i jeśli zajdzie potrzeba, podjęli odpowiednie działania. Proszę jednak zauważyć, że ponieważ okoliczni mieszkańcy zajmują miejsca bezpośrednio przy przedszkolu, rodzice nie mają gdzie parkować, a muszą bezpiecznie doprowadzić dzieci do placówki.
Pytanie:
Witam, ponawiam sprawę KS Legionovi prowadzonego w formie stowarzyszenia - odpowiedź jaką otrzymałem w dn. 20 marca 2013 r. jest przepraszam za sformułowanie ale na odczepkę, oczywistą oczywistością jest to napisano w odpowiedzi i szczerze nie sądze aby Pan Prezydent był jej autorem bo to co napisano to ja wiem i inni którzy widzą problem w Klubie ale do rzeczy: 1. dziękuje za to o co m.in. prosiłem poprzednio tj. stworzenie klimatu wokół sprawy co zaowocowało obyciem WZ w warunkach umożliwijacych dyskusję blisko 150 osób w sali urzędu, 2. Pytanie jakie zadałem i które również podniosła Pani Małgosia dotyczyły kontroli wydatkowania środków publicznych które stowarzyszenie otrzymało - jednak otrzymana odpowiedź była bardzo lakoniczna i na odczepkę dlatego dopytuje w imieniu reprezentacji ponad 50 rodzin jakie były na WZ : a) kiedy i z jakimi zaleceniami obydła się kontrola wykorzystania przyznanych dotacji na działalność wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w dziedzinie piłka nożna przez Stowarzyszenie KS Legionovia, czy zalecenia były zweryfikowane przez referat ds. kontroli lub wydział edukacji i sportu, b) czy w związku z dość szczegółowymi zasadami przyznawania i rozliczania dotacji dla KS Legionovia będącej jednocześnie podmiotem pożytku publicznego : oferta, umowa oraz sprawozdanie rozliczeniowe może być zamieszczone na stronie BIP Urzędu jeśli nie to czy całą dokumentację konkursową oraz rozliczeniową można przejrzeć w Urzędzie z kim ewentualnie można uzgodnić termin i zakres, c) czy planowana w 2013 kontrola KS Legionovii przez wydział edukacji i sportu obejmie środki o którym mowa w pkt. a) d) czy tak jak nam odpowiedziono działalność kontrolna Pana Prezydenta wobec KS Legionovii jest naprawdę mocno ograniczona jeśli np. 2/3 przychodów Klubu to dotacje od Pana Prezydenta które powinny być rozliczone w sposób bardzo precyzyjny patrz załącznik do uchwały Nr XXV/320/2012 RM Legionowa, jeśli głównymi sponsorami poprzez reklamy są Spółki zależne od Miasta PWK i PEC, jeśli infrastruktura z której korzysta Stowarzyszenie jest MOSIR-u to czy naprawdę Pan Prezydent nie może sugerować (moim zdaniem powinien żądać) nie bieżących działań operacyjnych w Stowarzyszeniu ale podejmowania przez KS działań zgodnych z prawem w zakresie finansowania i rozliczania środków publicznych na młodzieź ? Wobec powyższego wydaje się że Stowarzyszenie KS Legionovia bez wsparcia Pana Prezydenta nie może normalnie działać a więc na pewno istnieje możliwość tworzenia dobrego klimatu przez Pana Prezydenta wobec klubu a z naszej perspetywy w szczególności w zakresie środków publicznych kierowanych do młodzieży ? Zależy nam na dobrym Klubie i nie chcemy działać przeciwko I zespołowi tylko tworzyć jeszcze lepsze warunki dla młodzieży której w Klubie jeszcze nie było tak dużo jak w tej chwili. Nie pisząc o wszystkich sprawach bo nie miejsce sądze że Pan Prezydent podejmie temat i będzie miał pod lupą sprawy młodzierzy w KS Legionovi ( to także mośliwość współpracy z MOSIR i użytkownikami orlików w mieście)
(darek, 28-03-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Darku, Pragnę poinformować, że kontrola w Klubie Sportowym Legionovia zaplanowana została jeszcze przed pierwszym terminem walnego zebrania członków KS Legionovii i zostanie przeprowadzona zgodnie z planem. tj. w pierwszym półroczu 2013 roku. Jeśli chodzi o zakres kontroli to mogą być badane dokumenty i inne nośniki informacji, które mają lub mogą mieć znaczenie dla oceny prawidłowości wykonywania zadania, tym przypadku wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w dziedzinie piłka nożna. Sprawozdanie Klubu Sportowego Legionovia za 2012 r. wpłynęło w terminie i było zgodne pod względem merytorycznym i finansowym z ofertą stanowiącą załącznik do umowy. Kontrola ma na celu sprawdzenie poprawności prowadzenia przez Klub Sportowy Legionovia wyodrębnionej dokumentacji finansowo-księgowej i ewidencji księgowej zadania publicznego, zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2009 r. Nr 152, poz. 1223, z późn. zm.), w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych operacji księgowych zawartych w sprawozdaniu końcowym z realizacji zadania publicznego. Kontrola może dotyczyć jedynie środków przyznanych przez miasto, natomiast zarówno spółki, jak i MOSiR mogą na bieżąco żądać informacji o wykorzystaniu środków lub mienia jeżeli mają co do ich wykorzystania wątpliwości. Obowiązek działań zgodnie z prawem wynika z obowiązujących przepisów i nie tylko prezydent, ale każdy kto stwierdzi, że prawo jest łamane może zwrócić się do odpowiednich organów o interwencje, również Pan Panie Darku. Rolą prezydenta jest wsparcie finansowe działalności, dbanie o infrastrukturę itp., ale prezydent nie będzie prowadził klubu sportowego i na bieżąco kontrolował wydatków, to rola wszystkich członków klubu, a w szczególności komisji rewizyjnej stowarzyszenia. Jeżeli wykryjemy jakąkolwiek nieprawidłowość w wydatkowaniu środków publicznych to środki, które zostały wydatkowane nieprawidłowo zostaną zwrócone (np. w ostatnich dwóch latach dotyczyło to kilku klubów, które zwróciły łącznie ponad 36 000 zł dotacji pobranej w nadmiernej wysokości). Jeśli natomiast chodzi o wgląd w dokumentację konkursową, proszę o bezpośredni kontakt z Wydziałem Edukacji i Sportu (III p. pokój 4.35).


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi