wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie mam dwie sprawy Pierwsza to bardzo przydałoby się lustro na skrzyżowaniu Olszankowej z Jana Pawła. Kierowca który chce wyjechać z Olszankowej i skręcić w stronę starostwa musi wyjechać samochodem niemal na pół drogi Druga sprawa. W jakieś pańskiej odpowiedzi czytałem że mieszanka solno- piaskowa nie jest stosowana na drogach z kostki brukowej bo niszczy kostkę W takim razie zapraszam na ulicę Leśmiana Moja brama malowana dobrą farbą w dolnej części jest wyżarta przez rdzę, betonowy cokolik lasuję się A dlaczego bo firma odpowiedzialna za odśnieżanie tej malutkiej uliczki sypie mieszankę solną piaskową. Firma bez opamiętania sypała solną mieszankę nie usuwa też śniegu który trzeba sypać > na własne ogrodzenia aby móc przejechać samochodem
(Piotr, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Piotrze,
w sprawie lustra trzeba zwrócić się do Starostwa Powiatowego w Legionowie, które jest zarządcą ul. Jana Pawła I.
Jeśli chodzi o sól, to według mojej wiedzy,mechanizmem, który przyspiesza destrukcję jest przede wszystkim zjawisko wielokrotnego zamarzania i rozmarzania. Jest ono szkodliwe również dla nawierzchni asfaltowych. Wyjaśniam również, iż przy posypywaniu mechanicznym niezbędny jest dodatek soli, który zapobiega zbrylaniu piasku.
W zakresie zadań firmy wykonującej bieżące utrzymanie zimowe nie ma wywożenia śniegu. To, że jest trudność z utrzymaniem przejezdności ul. Leśmiana w zimie nie wynika ze złego wykonywania zadań przez firmę odśnieżającą, lecz z tego, że ulica ta, pod względem szerokości, nie spełnia wymagań nawet dla drogi wewnętrznej. pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie
Chciałbym zapytać co dalej z inwestycją drogi dwupasmowej od wiaduktu w Legionowie w stronę Zegrza. Rozumiem, że nie jest to inwestycja miasta Legionowo, ale jest z rozwojem miasta bezpośrednio związana. Chciałbym również zapytać czy są jakieś informacje o budowie centrum handlowego przy tej planowanej drodze? Z góry dziękuję za odpowiedź
(Arkediusz, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Panie Arkadiuszu,
według naszej wiedzy DK61 jest ujęta w planie budowy dróg krajowych na liście rezerwowej. Zatem musimy dalej czekać. Natomiast centrum handlowe wciąż jest projektowane, ale chodzą słuchy, że inwestor ostatnio bardzo przyspieszył z pracami.
pozdrawiamy Referat Marketingu
Pytanie:
Panie Prezydencie,
chciałam się zapytać czy ktoś kontroluje kolejowe przejście dla pieszych przy ulicy Tadeusza Kościuszki, ponieważ przechodzę przez nie nawet kilka razy dziennie i czasami stoję po 10-15 minut mimo, że szlaban przy ul.Parkowej jest otwarty. Kilka razy nawet zamknął się, kiedy byłam jeszcze na torach, a przed wejściem na nie nie słyszałm ' pikania' ani nie widziałam mrugających światełek. pozdrawiam
(Karolina, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, przejście to kontrolowane jest prze kolej, zobowiązałem jednak Straż Miejską do zbadania tej sprawy.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam,
Jak to jest, że np. w mieście Otwock odpadem biodegradowalnym jest m.in. trawa a w Legionowie nie jest. Miasto Legionowo rozdaje pojemniki na trawę (ciekawe kto ma w tym interes) zamiast zadbać o właściwy (czyli dość częsty) odbiór takich odpadów.
(Tomek, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Witam,
skoszona trawa jest odpadem biodegradowalnym, również w Legionowie. Najkorzystniejszym dla środowiska sposobem na zagospodarowanie odpadów ogrodowych, w tym skoszonej trawy jest kompostowanie. Dlatego w wielu miastach, w tym w Legionowie, mieszkańcy mogą otrzymać do użytkowania w swoich ogrodach kompostowniki. Odbiór odpadów ogrodowych jest bardzo kosztowny. Zwiększenie częstotliwości odbioru tych odpadów do np. częstotliwości 1 raz na 2 tygodnie na osiedlach jednorodzinnych spowodowałoby konieczność co najmniej dwukrotnego podwyższenia opłaty za odbiór odpadów dla wszystkich mieszkańców.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie dziękujemy za wyrównanie ulicy 11 Listopada. Jednak prosimy o dokończenie inwestycji aby było teraz tutaj bezpiecznie. W wyniku wyrównania drogi przejezdni kierowcy pędzą teraz jak po autostradzie i stwarzają nam mieszkańcom zagrożenie rozwijając nadmierne prędkości oraz strasznie kurzą. Prosimy o zabezpieczenie ulicy leżącymi policjantami oraz znakami drogowymi. Zakurzenie jest na tyle uciążliwe że nie da się otwierać okien w domach oraz nie można przebywać na podwórku. Sytuacja wyżej wymieniona powtarza się nam co roku ale niestety nikt nam nie chce w tym temacie pomóc! Z góry dziękujemy - mieszkańcy.
(zenek, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
powyższe sugestie przekazaliśmy do Wydziału Inwestycji, który ustosunkuje się do nich w ramach możliwości budżetowych gminy. W chwili obecnej, na drodze gruntowej, nie ma możliwości zamontowania progu zwalniającego.
pozdrawiamy Referat Marketingu
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, zwracam się z bardzo ważnym pytaniem. Piszę w sprawie Pubu Alcatraz, Legionowo, Jana III Sobieskiego 6d, a raczej w sprawie tego co dzieje się podczas wieczornych i nocnych godzin w tym rejonie, na pobliskich osiedlach i parkingach. Czy Nasza Kochana Straż Miejska istnieje? kilka miesięcy temu podczas nocnej imprezy wybito mi szybę w samochodzie. W zeszłym tygodniu kolega mieszkający obok tego miejsca , podczas wieczornych hałasów wyszedł sprawdzić czy wszystko w porządku i zobaczył że grupa imprezowiczów wybiła mu klosz w aucie. Od piątku do końca weekendu zaczepiani są ludzie przez bawiącą się młodzież. Strach wyjść z żoną na spacer wieczorny, ponieważ małżeństwo zaraz zostanie zaczepione lub pojawia sie przekleństwa. To wszystko pisze nie tylko w swoim imieniu , ale przede wszystkim mieszkańców pobliskich osiedli. My nie mamy już sił z tym sie zmagać. A Strażnicy Szanowni jezdzą i nic nie widzą. To miejs e należy sprawdzic pod każdym kątem.
(mieszkaniec, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Drogi Mieszkańcu,
opisywane sytuacje dotyczą przede wszystkim kompetencji Policji, a nie urzędu. Jednocześnie przypominam, że Straż Miejska w Legionowie pracuje w godzinach 7.00 - 23.00, więc po 23.00 wszelkie zakłócanie należy zgłaszać do dyżurnego Policji tel. 997. Zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej, aby Pańskie uwagi i spostrzeżenia przekazał Naczelnikowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
pozdrawiam
Pytanie:
Jestem mieszkańca osiedla Nowy Bukowiec. Przy osiedlu znajduje się działka należąca do miasta. Mam pytanie: czy miasto może zagospodarować ten teren na boisko lub inny plac zabaw dla dzieci. Nadmieniam, że w pobliżu miasto wybudowało dwa bloki i dzieci z osiedla i tych bloków nie maja miejsca do zabaw. Nadmieniam, że w pobliżu nie ma odpowiedniego miejsca do zabaw dla dzieci i młodzieży.
(Darek, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Darku,
w chwili obecnej nie planujemy inwestycji na wskazanym terenie. Przypominam również, że przy blokach wybudowanych przez miasto znajduje się już plac zabaw.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, mamy już prawie połowę maja za pasem ale sprzątanie ulic z pozimowych pozostałości piachu i liści przebiego opieszale i wybiórczo. Pisze z ulicy Małachowskiego i wczoraj widać gołym okiem po Husarskiej że była sprzątana aż pięknie. Niestety Orla i Małachowskiego pozostają nietknięte od miesiąca mimo że chciałoby się widzieć niezapchane studzienki kanalizacyjne, czyste samochody itp. Czy my jesteśmy mieszkańcami Legionowa tzw. drugiej kategorii? pozdrawiam
(Andrzej, 16-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
pozimowe sprzątanie jest w toku. Ze względu na długą zimę prace rozpoczęły się później niż dotychczas miało to miejsce. Oczywiście Pana mail przekazujemy do Wydziału Gospodarki Komunalnej z prośbą o pilną interwencję.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Mam pytanie co do inwestycji ul.Jagiellońska, Kazimierza Wielkiego co tam powstanie? Firma budowlana to Skanska? Mam pytanie czy są może jakieś plany na stworzenie jakiegoś parku między blokiem LEG-budu a Mostostalu. Przyznam szczerze, że miejsce wyglądało by znacznie lepiej jak by zostało one w jakiś sposób zagospodarowane.
(Katarzyna, 14-05-2013)
Odpowiedź:
W związku z planowaną przebudową ciągu komunikacyjnego ul. Jana III Sobieskiego, Parkowej i Jagiellońskiej w Legionowie, udostępniono firmie SKANSKA S. A wskazany teren w celu zorganizowania zaplecza budowy.
Pytanie:
Witam,
Chciałabym się zapytać czy ustalony jest juz może dzień w którym odbędzie się festyn z okazji święta Gminy?
Pozdrawiam
Justyna
(Justyna, 12-05-2013)
Odpowiedź:
Dni Legionowa odbędą się 1 czerwca na terenie Areny Legionowo.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi