wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

do referendum pozostało:

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie czy gmina przewiduje zniżkę na opłaty za odpady komunalne do której mogłaby upoważniać karta dużej rodziny? Pozdrawiam.
(ireneusz, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Ireneuszu,
na razie planów takich nie ma, lecz podczas ostatnie sesji radny Brański podjął podobny temat (obniżki za wodę, śmieci) i ma być on rozpatrywany podczas posiedzeń Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Rozwoju Miasta.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, chciałam poruszyć kwestię targowiska,a raczej tego co się dzieje na mieście w dzień targowy, czyli sobotę. Samochody parkują WSZĘDZIE. Również NA skrzyżowaniach, gdzie ograniczając widoczność, poprostu stwarzają zagrożenie. Straż miejska na zgłoszenie odpowiadadziś dzień targowy, trzeba zrozumieć Co, przepraszam bardzo, trzeba zrozumieć? W sobotę nie obowiązują przepisy ruchu drogowego? Inna sprawa to piesi beztrosko spacerujacy z wózkami po scieżkach rowerowych. Widok targowiska i okolic w sobotę po południu pominę milczeniem. Chcąc dojechać do pracy z III parceli w okolice targu muszę wyjechać pół godziny wcześniej. Zrówno rowerem jak i samochodem. Sprawdziłam obie opcje, w nadziei, że rower bedzie szybszy. Ze względu na emerytki na ścieżkach, nie był. Czy nie ma możliwości wysłania patroli w okolicę targu w sobotę? Na mandaty pewnie nie ma co liczyć, ale może chociaż ich widok zmusiłby so botnich kierowców i spacerowiczki do myślenia. Pozdrawiam.
(mieszkanka, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, w każdy dzień kiedy targowy Straż Miejska obejmuje targowisko szczególnym nadzorem. Zwiększoną liczbę patroli wspierają również operatorzy monitoringu miejskiego, którzy na bieżąco dozorują skrzyżowania, przejścia dla pieszych, a także ścieżki rowerowe. W przypadku zaistnienia wykroczeń natychmiast przekazują informację drogą radiową patrolom Straży Miejskiej, które są najbliżej popełnionych zdarzeń czy to przez kierujących, czy też przez osoby piesze.
Z poważaniem
Adam Nadworski
Zastępca Komendanta Straży Miejskiej
Pytanie:
Panie Prezydencie, cieszy że budowa Centrum Komunikacyjnego ruszyła, ale proszę mi wytłumaczyć dlaczego piach musi być przywożony o 3.40w nocy??? Czy coś by się stało gdyby przywieźli go o 8??? Co prawda hałas trwał kilka minut, ale był porównywalny z wybuchem butli gazu na Grudziach kilka lat temu. Walenie metalowymi klapami o ziemię w środku nocy nie jest przyjemne, w dodatku po wyładowaniu wywrotki odjechały, a na budowie ruch zamarł. Kiedy wyjeżdżałam o 7 rano nadal nic się nie działo. Proszę, uszanujcie że na Piaskach mieszkają ludzie, którzy chcą się wyspać a nie słuchać maszyn budowlanych najpierw o 4, teraz o 3.40 w nocy!
(Anna, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Witam Pani Anno,
bardzo przepraszam za zaistniała sytuację, jeszcze dziś zdyscyplinujemy wykonawcę. pozdrawiam
Pytanie:
Panie prezydencie moje pytanie dotyczyć będzie dworców PKP. W Legionowie mamy bardzo ładne dworce PKP ale dlaczego nie ma podjazdów dla rowerów? Nie wolno wprowadzać rowerów do wind na stacjach, nie ma podjazdów więc pozostaje wnoszenie ciężkich rowerów. Czy to na prawdę taki wielki kłopot zamontować podjazdy na schodach? Przecież nie zajmują dużo miejsca a poza rowerzystami może z nich korzystać wielu ludzi. Czy można się spodziewać takich podjazdów?
Pozdrawiam Kasia
(Kasia, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Witam Pani Kasiu,
rozwiązać tego problemu od ręki nie możemy, bowiem przejścia są zarządzane przez PKP i do tego obejmuje je gwarancja, co oznacza że nie można ingerować w wykonany projekt. Natomiast opracowaliśmy rozwiązanie, które będzie funkcjonować wraz zakończeniem budowy Centrum Komunikacyjnego - od strony Piasków będzie pochylnia dla rowerów. Ponieważ od strony ul. Piłsudskiego jest zbyt ciasno, aby wyprofilować pochylnię, postaramy się zamontować szynę przymocowaną do schodów, po której będzie można prowadzić rowery.
z poważaniem
Wydział Inwestycji
Urzędu Miasta Legionowo
Pytanie:
witam panią Jolanta Wlazło Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich dotyczącej pani odpowiedzi w sprawie państwa pracowników dotyczy tego że widać ten który zwraca uwage jest sledzony i idetyfikowany a złożenie uwagi zmusiło mnie to że byłem i towarzyszyłem w urzedzie z osobą która składała wniosek i została tak potraktowana dlatego napisałem że to ja,widać fachowość pracowników.
(krzysztof, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Witam Szanownego Pana,
otóż zdaje się, że nie do końca się rozumiemy. Nikt nie jest śledzony ani identyfikowany. Chodzi jedynie o to, aby dać szansę wyjaśnienia danej sytuacji w sposób fachowy. Jest to możliwe tylko wtedy, jeżeli piszący od początku do końca w swoim zapytaniu przedstawia pełny, prawdziwy obraz sytuacji. Jeżeli pisząc e-maila, w którym zgłosił Pan uwagi dotyczące pracy pracowników i uczynił Pan to w pierwszej osobie liczby pojedynczej czyli ja - nie pozostało nic innego, jak zwrócić się do pracowników z następującym pytaniem: Kto z Was zachował się niewłaściwie przyjmując dokumenty o wydanie dowodu osobistego osoby o imieniu Krzysztof i dlaczego to niewłaściwe zachowanie miało miejsce? Nie było odpowiedzi na pytanie, bo w dniu 19.06.2013 r. żaden z pracowników nie przyjmował dokumentów Pana Krzysztofa. Zatem, gdyby pytanie z Pana strony było zadane rzetelnie i wskazałby Pan, że sytuacja, którą Pan zaobserwował dotyczyła nie Pana, a innej osoby - myślę, że odpowiedź na Pana e-maila brzmiałaby inaczej, udzielona byłaby fachowo. Ja wyznaję zasadę i gorąco zachęcam, aby w przypadku kiedy klient w Urzędzie czy w danym wydziale urzędu, w Państwa ocenie, zachował się niewłaściwie, to takie sytuacje powinny być wyjaśniane od razu na miejscu poprzez zgłoszenie naczelnikowi wydziału niewłaściwego podejścia pracownika do klienta. Wówczas mamy sprawcę zdarzenia, osobę pokrzywdzoną i na miejscu można wyjaśnić okoliczności danej sytuacji i się do niech ustosunkować.

Pozostając z wyrazami szacunku,
Jolanta Wlazło
Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich
Urzędu Miasta Legionowo
Pytanie:
Panie Prezydencie, jestem zbulwersowany metodami działania legionowskich urzędników. Właśnie odebrałem wezwanie z Urzędu Miasta do NATYCHMIASTOWEJ zapłaty za użytkowanie wieczyste za 2013, wraz z groźbami wpisania do rejestru długów, jeśli tego nie uczynię w ciągu 7 dni. Problem w tym, że wcześniej nie dostałem żadnego wyliczenia, ani nic podobnego (jedynie wyliczenie podatku, ale to odrębna kwestia). Czy Pan Prezydent akceptuje takie metody? Czy obywatele sami mają sobie wszystko wyliczać, i wszystkiego się domyślić, a jak nie to władza go będzie ścigać jak potencjalnego oszusta? Nie mam nic przeciwko w regulowaniu danin publicznych, ale jestem dalece zniesmaczony sposobem w jaki to się odbyło...
(Paweł, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
termin zapłaty opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego gruntu upływa z dniem 31 marca każdego roku, zgodnie z art.71 ust.4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( Dz.U. 1997 Nr 115 poz.741).
Informacja o użytkowaniu wieczystym gruntu i związanej z nim opłacie powinna być zawarta w akcie notarialnym przy zakupie lokalu. Sporządzane u notariuszy akty notarialne często są z dużym opóźnieniem dostarczane przez nowych właścicieli do Urzędu Miasta. Kupujący mieszkanie na rynku wtórnym informację o wysokości opłaty rocznej powinien uzyskać od poprzedniego właściciela lokalu. Jeżeli natomiast dana osoba wykupuje lokal ze spółdzielni mieszkaniowej, to ze spółdzielni mieszkaniowej może uzyskać informację, jaka jest wysokość opłaty rocznej.
Urząd Miasta wysyła informację o wysokości opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu wówczas, gdy następuje aktualizacja przedmiotowej opłaty. W Legionowie opłata za użytkowanie wieczyste gruntu była aktualizowana w latach 2008-2010 i wszyscy użytkownicy wieczyści zostali o niej powiadomieni przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami.
W związku z powyższym do wszystkich osób zalegających z w/w opłatą wysłano wezwania do zapłaty z klauzulą Krajowego Rejestru Długów.
Pytanie:
Witam serdecznie. chciałabym zapytać o mieszkania komunalne,jestem samotną matką muszę jak najszybciej wyprowadzić się z domu niestety nie stać mnie na wynajęcie plus opłaty i na dodatek utrzymanie siebie i dziecka,słyszałam że na mieszkania komunalne czeka się latami,ale ja potrzebuje jak najszybciej... czy jest szansa przyspieszenia tego w legionowie? wiem że jeśli się chce to można,może jest szansa i u nas? bardzo proszę o pomoc....
(Beata, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
przydziały mieszkań są realizowane na podstawie Uchwały Rady Miasta Nr XX/252/2008 z dnia 28 maja 2008r., zgodnie z zasadami wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Obecnie budowany jest budynek socjalny na terenie osiedla Kozłówka, który będzie oddany do użytku w IV kwartale bieżącego roku. Mieszkania z tej inwestycji będą przydzielane rodzinom, które uzyskają pozytywną ocenę Społecznej Komisji Mieszkaniowej i mają długi okres oczekiwania. Jednocześnie wyjaśniam, że w powyższej sprawie winna Pani złożyć wniosek o przydział mieszkania oraz podanie w kancelarii Urzędu Miasta, opisując swoją sytuację życiową oraz dołączyć zaświadczenie o wynagrodzeniu. Bliższe informacje uzyska Pani kontaktując się z podległym mi Referatem Lokalowym.
Z poważaniem
Ewa Kucharska
Kierownik Referatu Lokalowego
Urzędu Miasta Legionowo
Pytanie:
Panie Prezydencie dlaczego do zakonczenia zajec plastycznych dzieci z MOK u prowadzonych przez p B Retmaniak byla dolaczona szkola pywatna p Zmijewskiej . Rowniez dyplomy jako pierwsi dostaly dzieci z tejze placowki nasze pozniej i czy poczestunek byl fundowany przez wlascicielii szkoly czy przez MOK . Czyzby to byla rekrutacja do szkoly P Zmijewskiej i czy gdyby P Retmaniak prowadzila zajecia w innych placowkach prywatnych spotkalibysmy sie tlumnie w Ratuszu ?
(Paulina, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, jednym z celów Miejskiego Ośrodka Kultury jest integrowanie środowisk aktywnych artystycznie poprzez organizację wspólnych przedsięwzięć. Nie zmienia to faktu, że w Galerii Sztuki Ratusz, to MOK pełni rolę Gospodarza, również wobec współpracujących podmiotów.
Andrzej Sobierajski
Dyrektor MOK Legionowo
Pytanie:
Witam
Panie prezydencie czytając pana odpowiedzi natrafiłem na jedną która mnie bardzo zaciekawiła odnośnie punktu zbiórki odpadu zielonego na terenie PEC , pytanie moje jest takie czy teraz firma MPK Ostrołęka nie będzie odbierać odpadu zielonego tak jak to robiły do tej pory firmy najpierw REMONDIS a później MPO będę musiał sam zawieść ten odpad na teren PEC-u
(Robert, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
planowany punkt zbiórki odpadów zieolonych ma stanowić uzupełnienie legionowskiego Systemu Gospodarki Odpadami i jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby. Oznacza, że odpady zielone wciąż będą odbierane bezpośrednio z domów 4 razy w roku, tak jak było to dotychczas.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam Pana
Moja córka kończy edukację w szkole podstawowej.Jest oczywiście rejonizacja. Złożyłem z córką podanie o przyjecie do szkoly nie w rejonie, ponieważ będzie tam klasa z innowacją.. Do takiej klasy nalezy spełniać odpowiednie kryteria. Corka ma wysokie wyniki w nauce ,spełnia wszystkie kryteria bycia w takiej klasie . Proszę tylko aby wytłumaczył Pan mojej córce dlaczego już 18 czerwca dowiedziala się ,że nie dostała się do takiej klasy. JAK WIADOMO Rozpatrywanie przyjęć osób nie z rejonu następuje po dostarczeniu świadectwa zakończenia szkoły, zaświadczenia ze sprawdzianu, osiągnięć itp. Wiem , też ze w klasach zawsze znajdują się jakieś osoby nie z rejonu. Julian
(Julian, 27-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
rzeczywiście - szkoły gimnazjalne są szkołami rejonowymi. Oznacza to, że w pierwszej kolejności przyjmowani są do nich uczniowie zamieszkali w ustalonych obwodach.
Dyrektor szkoły może przyjąć do szkoły uczniów spoza rejonu, jeżeli w otwieranych oddziałach są wolne miejsca. Liczbę otwieranych oddziałów klas pierwszych ustala organ prowadzący na podstawie demografii. W statucie każdej szkoły określone są zasady i kryteria przyjęć uczniów nierejonowych.
Rekrutacja uczniów do szkół jest zadaniem dyrektorów i oni odpowiadają za jej przeprowadzenie zgodnie z prawem zewnętrznym i wewnętrznym. Zatem pytanie, jakie Pan postawił należy skierować do dyrektora szkoły, o przyjęcie do której ubiegała się Pana córka.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi