wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Romanie,
kiedy można się spodziewać kolejnego mammobusa w naszym mieście?
Pozdrawiam
(Anna, 22-04-2013)
Odpowiedź:
Kolejny postój mammobusa planowany jest na 29 maja br. w godzinach 9.00 - 13.00 i 14.00 - 17.00 na placu przy Arenie Legionowo.
pozdrawiam
Pytanie:
Korki na wiadukcie - Pewnego dnia stałem na przystanku 731 tuz za wiaduktem. Zero korka - pojawiło sie auto które chciało skręcić w lewo ( nie znam nazwy ul. w każdym bądź razie pierwsza w lewo za wiaduktem ) auta jadące z Zegrza nie pozwalały na ten manewr - auto zablokowało ruch i w krótkiej chwili przejazd stracił drożność i zrobił się dość spory korek. Panie Prezydencie wiem że ul. Warszawska ma być rozbudowana wiec inwestycja jaką byłoby wykonanie dodatkowego pasa do skrętu w lewoto pewnie zbędny wydatek ale powinno się wg. mojej skromnej osoby ( choc za pewnie narażę się mieszkańcom korzystających z tego skrętu ) postawić znak zakazu w lewo. Być może moja ocena jest błędna. Niemniej korki na wiadukcie to koszmar.
Pozdrawiam Szarak.
(Szarak, 18-04-2013)

Panie Szarak zgadzam się z Panem w 100%! Pana ocena jest błędna! Korki tworzą się przez sygnalizację świetlną oraz zwężenie drogi do jednego pasa. Pojazdy skręcające w lewo można ominąć z prawej strony.
(Grzesiek, 22-04-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję również za tę opinie.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, w ostatnim okresie mieszkańcy ulicy Partyzantów twierdzą że od miesiąca czerwca tegoż roku rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja kanalizacji na naszej ulicy. Chciałbym zweryfikować tą informację czy rzeczywiście my mieszkańcy mamy się już cieszyć z nadchodzącej inwestycji, czy nadal bedziemy musieli oczekiwać na rozpoczęcie tej inwestycji. Jeżeli inwestycja miała by się potwierdzić to proszę o umieszczenie jakiejś informacji na naszej ulicy dla mieszkańców którzy mogliby się jakoś przygotować do niej tzn. umieścić pojazdy własne tak aby można było wyjeżdzać. Proszę o odpowiedz i dziękuje za jej udzielenie.
(Jerzy, 20-04-2013)
Odpowiedź:
Rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Grudzie i Bukowiec C jest uzależnione od otrzymania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. W przypadku nie wystąpienia nieprzewidzianych w tym zakresie sytuacji i szybkiego otrzymania funduszy jest szansa rozpoczęcia robót w czerwcu. Natomiast rozpoczęcie robót budowlanych w konkretnej ulicy, uzależnione będzie od harmonogramu rzeczowo-finansowego przedstawionego przez Wykonawcę.
pozdrawiam
Marek Prokurat
Naczelnik Wydziału Inwestycji
Pytanie:
Witam.
Szanowny Panie Prezydencie, w ostatnim okresie mieszkańcy ulicy Partyzantów twierdzą że od miesiąca czerwca tegoż roku rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja kanalizacji na naszej ulicy. Chciałbym zweryfikować tą informację czy rzeczywiście my mieszkańcy mamy się już cieszyć z nadchodzącej inwestycji, czy nadal będziemy musieli oczekiwać na rozpoczęcie tej inwestycji. Jeżeli inwestycja miała by się potwierdzić to proszę o umieszczenie jakiejś informacji na naszej ulicy dla mieszkańców którzy mogliby się jakoś przygotować do niej tzn. umieścić pojazdy własne tak aby można było wyjeżdzać. Proszę o odpowiedz i dziękuje za jej udzielenie.
(Jerzy, 19-04-2013)
Odpowiedź:
Rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Grudzie i Bukowiec C jest uzależnione od otrzymania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. W przypadku nie wystąpienia nieprzewidzianych w tym zakresie sytuacji i szybkiego otrzymania funduszy jest szansa rozpoczęcia robót w czerwcu. Natomiast rozpoczęcie robót budowlanych w konkretnej ulicy, uzależnione będzie od harmonogramu rzeczowo-finansowego przedstawionego przez Wykonawcę.
pozdrawiam
Marek Prokurat
Naczelnik Wydziału Inwestycji
Pytanie:
Witam serdecznie. Bardzo proszę o informację, czy planowane jest jakies komunikacyjne połącznienie lokalne na terenie miasta osiedla Piaski z Areną. Piękny obiekt sportowy i sporo się na nim dzieje. Niestety my - Pisakowcy mamy nieco utrudniony dojazd- a własciwie nie mamy zadnego. (myślę o bezpośrednim dojeździe). Jest to uciązliwe dla niezmotoryzowanych mieszkańców naszego osiedla. Dziękuję za pozytywne podejście do problemu. Wiem, ze jest to możliwe. Pozdrawiam.
(Berta, 19-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Berto,
dziękuję za te ciepłe słowa dotyczące Areny i imprez odbywających się w tym obiekcie. Zgodzę się z Panią, że połączenie z przesiadką nie jest tak wygodne jak bezpośredni dojazd lecz i Pani na pewno się ze mną zgodzi, że ustalając przebieg linii lokalnych muszę brać pod uwagę względy racjonalne i ekonomiczne. Imprezy na Arenie Legionowo odbywają się nieregularnie i nie zapewniłyby wystarczającej liczby pasażerów, to z kolei miastu i jego mieszkańcom przyniosłoby tylko straty.
Licząc na Pani zrozumienie,
pozdrawiam
Pytanie:
Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy za dołączenie do drużyny siatkarskiej pierwszy krok trzeba płacić? Oraz kiedy odbywają się treningi i w gdzie?
(Aleksandra, 18-04-2013)
Odpowiedź:
Pani Aleksandro,
proszę się skontaktować z Panią Magdą Nartowską pod numerem 503083070. Pani Magda wyjaśni wszystkie interesuję Panią kwestie.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, wiem, że temat połączeń kolejowych jest ostatnio gorący i pewnie wszyscy mamy już go trochę dosyć. Tak czy inaczej, ostatnio nasunęło mi się nowe pytanie. Mianowicie jak długo jeszcze Legionowo będzie sponsorować wspólny bilet mieszkańcom miasteczek ościennych? Że coś takiego ma miejsce było wiadomo od dawna, ale to co zrobiło Chotomów, to jest skandal.
(, 18-04-2013)
Odpowiedź:
Droga Mieszkanko,
podzielając Pani poglądy zwróciliśmy sie m.in. do władz Jabłonny o wsparcie naszej petycji w sprawie zwiększenia dopłat starostwa na rzecz finansowania wspólnego biletu. Sprawa jest w toku.
pozdrawiam
Pytanie:
ile ma pan lat..comwww.www.www.www.www.
(euska, 18-04-2013)
Odpowiedź:
41
Pytanie:
Korki na wiadukcie - Pewnego dnia stałem na przystanku 731 tuz za wiaduktem. Zero korka - pojawiło sie auto które chciało skręcić w lewo ( nie znam nazwy ul. w każdym bądź razie pierwsza w lewo za wiaduktem ) auta jadące z Zegrza nie pozwalały na ten manewr - auto zablokowało ruch i w krótkiej chwili przejazd stracił drożność i zrobił się dość spory korek. Panie Prezydencie wiem że ul. Warszawska ma być rozbudowana wiec inwestycja jaką byłoby wykonanie dodatkowego pasa do skrętu w lewo to pewnie zbędny wydatek ale powinno się wg. mojej skromnej osoby ( choc za pewnie narażę się mieszkańcom korzystających z tego skrętu ) postawić znak zakazu w lewo.
Być może moja ocena jest błędna. Niemniej korki na wiadukcie to koszmar.
Pozdrawiam Szarak.
(Szarak, 18-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, wniosek takie należałoby skierować do GDDKiA - zarządcy tej drogi. Miasto nie może inwestować na drogach, których nie jest zarządcą.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam,
Jestem studentką, pracuje na umowę zlecenie za małe pieniądzę (poprostu to co zarobie przeznaczam na szkołę). I nie rozumiem dlaczego mieszkańcy Legionowa musza płacić tyle za bilet ZTM?? cały czas jakieś podwyżki i ja jako studentka płacę ponad 200 zł na trzy miesiące a miesięczny bilet kosztuję ok. 100 zł. Nie można połaćzyc Legionowa w jedną strefę ? Bo różnica w biletach między strefami jest kolosalna;/ przy trzymiesięcznym bilecie jest to kwota ponad 100 zł. Mieszkańcy Tarchomina placą ok.120 zl za trzymiesięczny a ja już ok. 250. to jest bardzo źle przemyślane. Pan jako prezydent powinien walczyc o to abyśmy nie byli jako mieszkańcy pokrzywdzeni nawet z takich błahych powodów jak różnica kilku przystanków....
(Magdalna, 18-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Magdaleno,
nie mogę się z Panią zgodzić, że nie dbamy o interesy legionowskich pasażerów. Tylko w tym roku z budżetu miasta zostanie wydatkowane prawie 6 mln zł na połączenia kolejowe i autobusowe ze stolicą oraz utrzymanie wspólnego biletu. Obawiam się, że gdybyśmy chcieli wprowadzić w naszym mieście pierwszą strefę kwota ta znacznie by wzrosła i przekroczyła nasze możliwości finansowe. Jest jeszcze jeden problem, I strefę można by wprowadzić tylko przy współudziale gminy Jabłonna, która oddziela nas od granicy z Warszawą. Zwracaliśmy się do wójt Muniak o opinię w tej sprawie, lecz nie otrzymaliśmy do tej pory żadnej odpowiedzi. Mając na uwadze fakt, że Jabłonna wycofała się ze wspólnego biletu, szanse na współfinansowanie I strefy są znikome.
Pozdrawiam


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi