wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Właśnie dowiedziałem się że planowane jest wykluczone weekendowych kursów s9 i wydłużenie s3 do legionowa piaski. Z moich obserwacji wynika że to s3 świeci pustkami i w dni powszednie i weekendy natomiast z s9 korzysta wiele osób które dojeżdzają do szkoły i na uczelnie. Jest w tej grupie sporo osób studiujących zaocznie więc warto by przemyśleć zlikwidowanie CAŁEJ linii S3, która jest mało oblegana a pozostawienie w spokoju S9 która zabiera ludzi aż z Wieliszewa. Proszę mi uwierzyć że S9 w weekendy nie świeci pustkami jak to było napisane w artykule o wspólnym bilecie.
(Rafał , 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Rafale, to jedna z wielu rozważanych opcji. Argumenty za utrzymaniem linii S3 są takie, że trasa przebiega przez centrum Warszawy i ma przystanki, do których nie można dojechać np. pociągami Kolei Mazowieckich. S9 w weekendy ma pasażerów jedynie w godzinach porannych, przez resztę dnia pociągi jeżdżą praktycznie puste.
Pytanie:
Panie Prezydencie, w związku z budową centrum komunikacyjnego, budowa potrwa zapewne około roku... co w tym czasie z miejscami parkingowymi, które znajdują się na terenie budowy? jest jakiś konkretny ustalony sposób na rozwiązanie tej kwestii? Pozdrawiam
(Michał, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Michale, na czas budowy Centrum Komunikacyjnego zostaną przygotowane nowe (tymczasowe) miejsca parkingowe w rejonie dotychczasowego składu węgla oraz składu materiałów budowlanych. Sytuacja będzie cały czas uważnie obserwowana, i w przypadku gdy wystąpią większe problemy parkingowe będziemy organizować kolejne parkingi (tymczasowe) – jednak już w dalszej odległości ( ~300m)
Pytanie:
Spojrzałem na plan drogi Piaskowa-Polna mając nadzieję, że przy okazji budowy zostanie rozwiązana organizacja ruchu przy skrzyżowaniu Polna-Plantowa. Tam nie ma żadnego przejścia dla pieszych i proszę mi powiedzieć w jaki sposób pieszy powinien się bezpiecznie przedostać z ul. Plantowej na ul. Handlową? Teraz piesi bezpiecznie przechodzą tylko gdy zamknięty jest przejazd kolejowy. Przy okazji budowy można było wprowadzić tam jakieś normalne rozwiązania, zwłaszcza że zwiększy się ruch. Ale widzę, że w projekcie jest jeszcze gorzej niż teraz bo co prawda jest przejście dla pieszych przy ul. Wąskiej ale zabrakło już chodnika Wąska-Polna. Czy tak faktycznie powinno być?
( Krzysztof, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Krzysztofie, w ramach budowy drogi zostanie uporządkowane zagadnienie związane z przejściem pieszych w rejonie skrzyżowania ul.Polnej z ul.Plantową oraz z nowoprojektowaną drogą. Naczelnik Wydziału Inwestycji
Pytanie:
Witam Od paru miesięcy próbuje działać jako wolontariusz. Jestem z Jabłonny, ale Legionowo uważam za miasto które powinno promować cały powiat. To w nim moim zdaniem powinny odbywać się dni dziecka itd. POWIATOWE. Moje pytanie jest takie. Co trzeba zrobić aby grupą wolontariuszy zgłosić się i próbować nawiązać współprace z urzędem miasta w celu zrobienia takiego dużego pikniku w legionowie i czy jest możliwe aby miasto coś takiego sfinansowało i nawiązało współprace w tej kwestii z wolontariuszami (większość 17 lat) którzy zajęli by się częścią pracy nad tym. Przygotowywaliśmy bajke w 2 szkołach podstawowych o czym można przeczytać w To i Owo Legionowo. Czy pan Prezydent mógłby udzielić rady albo wypowiedzieć się czy możliwe jest aby coś takiego zrobić ? Sami jako wolontariusze nie jesteśmy w stanie zebrać funduszy zapewnić miejsca itd. itd. A jak działają wolontariusze to koszty się też adekwatnie zmiejszą.
( Piotr, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, zachęcam do złożenia pisemnej propozycji współpracy, w której podadzą Państwo szczegóły pomysłu, ramowe koszty i oczekiwania wobec Urzędu. Oczywiście rozważę taką możliwość, lecz muszę zaznaczyć, iż plan imprez i kosztów z nimi związanych na 2013 r. jest już gotowy, zatem albo możemy włączyć Państwa do którejś z zaplanowanych już miejskich imprez, albo pomyśleć o współpracy w przyszłym roku.
Pytanie:
Panie Prezydencie, bardzo się cieszę, że wspólny bilet zostaje. Natomiast martwi mnie pomysł ograniczania liczby kursów S9 i S3 obsługujących stację Legionowo - Piaski. Wraca stary pomysł, że "chamom za torami" nic się nie nalezy, co widać po zaniedbaniu III parceli. Pragnę Pana poinformować, że tutaj także mieszkają ludzie z potrzebami komunikacyjnymi. Prosze o zwrócenie uwagi, ze w przeciwieństwie do Legionowa Przystanku na stacji Piaski i dalej do Wieliszewa praktycznie nie ma KM, więc planowane ograniczenia SKM są podwójnie bolesne.Pozdrawiam.
(Waldek, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Waldku, nie ma mowy o ograniczeniu kursów S3 - wręcz przeciwnie, mówimy od początku o ich przedłużeniu do stacji PKP Legionowo - Piaski, natomiast likwidacja połączeń S9 dotyczy tylko i wyłącznie weekendów. Jest Pan niesprawiedliwy oceniając nasze działania wobec tej części miasta - rozbudowaliśmy znajdującą się tam szkołę i przedszkole, wybudowaliśmy chodnik, pod koniec roku uruchomiliśmy tam przejście przez tory, podpisaliśmy z PKP umowę na rewitalizację (ze środków miasta) peronu.
Pytanie:
Kim chcial Pan zosta jak byl Pan maly?
(Kamila, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Myślę, że jak każdy młody człowiek, wiele razy zmieniałem swoje marzenia i pomysły na życie i tak: chciałem być strażakiem, księdzem, policjantem, przedsiębiorcą, ale w Liceum przez myśl przemknęła prezydentura Legionowa. Jak widzisz w Legionowie marzenia się spełniają. Pozdrawiam serdecznie życząc wytrwałości w realizacji Twoich planów.
Pytanie:
Szanowny Panie prezydencie, jestem aktywnym kibicem warszawskiej Legii, w związku z czym sprawy tego klubu są szczególnie bliskie mojemu sercu. Temat bazy dla akademii piłkarskiej Legii poruszany jest od dawna. Teraz planowane są konkretnie działania, dotyczące wybrania lokalizacji i planów tworzenia tej instytucji. Tutaj pojawia się moje pytanie. Jako że warszawski klub rozważa lokalizację szkółki również w okolicach stolicy, ciekawi mnie czy nasze miasto może przedstawić jakieś propozycje w tej sprawie. Wydaje mi się, że Byłoby to korzystne dla obydwu stron. Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź.
(Marcin, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, nikt z Legii nie zwrócił się do miasta w tej sprawie, a przy obecnym obłożeniu boisk na stadionie trudno byłoby jeszcze umieścić tam akademię piłkarską, chyba że trenowaliby w dni powszednie do godz. 16. Musielibyśmy wiedzieć także, co w zamian za udostępnienie obiektu może zaoferować miastu klub.
Pytanie:
Witam, Panie Prezydencie, czy nie lepiej przedyskutować z ZTM sprawę włączenia Legionowa do I strefy niż dopłacać horrendalne kwoty do czegoś co jest jedną z opcji przy komunikacji szynowej. (mamy przeciez doskonałe połączenia realizowane przez linię S9 i S3 więc po co je powielać za dodatkowe pieniądze?). Myśle że mieszkańcy więcej zaoszczędzą na I strefie niż na wspólnym bilecie z KM. pozdrawiam Piotr
(Piotr, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, zapewne mieszkańcy więcej by zaoszczędzili, ale włączenie do Legionowa do I strefy po pierwsze jest niemożliwe ze względu na to, że Jabłonna znajduje się w strefie II, a poza tym zbyt kosztowna (jest to koszt ponad 11 mln zł rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż płacimy w tym momencie). Ilu mieszkańców, tyle głosów dotyczących linii S9 i S3 - jedni uważają, że pociągów jest zbyt mało i konieczne jest utrzymanie wspólnego biletu na połączenia KM, inni, tak jak Pan - że oferta ZTM jest wystarczająca.
Pytanie:
Bardzo proszę o pomoc w kwestii uciażliwego dla mieszkańców ulicy Gdańskiej (Legionowo Przystanek) parkowania TIRów i niszczenia nawierzchni przez właściciela firmy transportowej przy ulicy Piastowska/Gdańska. Samochody wokół tej posesji parkując na ulicy Gdańskiej i Piastowskiej zajmują przeszło połowę szerokości tych ulic i znacznie utrudniaja poruszanie się po tych ulicach oraz zmniejszają bezpieczeństwo (zmniejszają znacznie widoczność). Dodatkowo w stopniu znacznym niszczą nawierzchnię i tak bardzo kiepskiej ulicy Gdańskiej. Nie dość ze pojawiaja sie tam glebokie koleiny to spod tych samochodow wyciekaja znaczne ilosci dziwnych substancji - oleju, smarow itp. Dodam tylko, iż właściciel posiada obszerną posesje przy ulicy Piastowkiej, na której bez wiekszych problemow pomiesci te samochody ciężarowe. Bardzo proszę o pomoc.
( Patryk, 01-03-2013)
Odpowiedź:
W dniu 26.02.2013r. Straż Miejska dokonała kontroli, ale TIR-ów nie było. Strażnicy będą kontrolować ww. okolicę i podejmą działania w celu poprawy spokoju i porządku w tym rejonie. Komendant Straży Miejskiej
Pytanie:
Panie Prezydencie. Zamiar zlikwidowania Filii nr 1 Biblioteki jest przez Państwa a szczególnie przez Panią Dyrektor nieprzemyślany. Jak można pozbawiać mieszkańców Legionowo dostępu do wiedzy. Księgozbiór w tej Filii jest duży i różnorodny. Może tu chodzi o zmniejszenie kosztów. Mam propozycję: likwidacja Straży Miejskiej. Panowie tam zatrudnieni nic kompletnie nie robią dla naszego Miasta i jego mieszkańców. Każda ich interwencja kończy się niepowodzeniem a bardzo często wcale nie reagują A koszty dla miasta olbrzymie. Proszę nie likwidować biblioteki.
(Bożena, 01-03-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, zacznę od całkowicie niesprawiedliwych uwag pod kierunkiem Straży Miejskiej. Wystarczy zajrzeć na stronę Straży i poczytać o ich pozytywnie zakończonych akcjach - złapaniu złodziei, zabezpieczaniu wyrw w drogach itd. Nie wiem jakie Pani ma doświadczenia z tą służbą, ale z moich informacji wiele akcji legionowskich strażników kończy się sukcesem. Moim zdaniem utrzymywanie Straży Miejskiej, która strzeże porządku i bezpieczeństwa w mieście ma dużo więcej sensu niż utrzymywanie filii placówki, której główna siedziba mieści się zaledwie 400 m dalej, a księgozbiór musi być dzielony pomiędzy te dwie lokalizacje. Nie pozbawiamy mieszkańców dostępu do wiedzy czy książek - dążymy jednak, aby w mieście była jedna, duża Mediateka z małymi punktami bibliotecznymi na peryferiach (taki punkt działa z powodzeniem na os. Młodych). Zapewniam Panią że nie chodzi o zmniejszanie kosztów, gdyż wszystkie środki pozostałe po zamknięciu filii zostaną w dyspozycji Biblioteki.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi