Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIePUAPKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, od niedawna jesteśmy mieszkańcami Legionowa i opiekunami naszego psa. Jak najbardziej popieramy akcję sprzątania po swoim pupilu oraz bezpłatnego chipowania. W kwestii umieszczonego na serwisie "kodeksu etycznego właściciela psa" chciałam zauważyć, iż właściciel ma obowiązek trzymać czworonoga na smyczy LUB w kagańcu - Państwo proponują używanie obydwu. Co w takim razie proponują Państwo w kwestii swobodnych spacerów i zabaw z psem? W działaniach miasta nie zauważyłam planów podobnych udogodnień dla mieszkańców z psami. Czy planują Państwo odpowiednie miejsce, tak zwany wybieg dla psów? Czy istnieje możliwość zabiegania o powyższy wybieg przy odpowiednim poparciu mieszkańców? Dziękuję za odpowiedź, myślę, że kwestia ta jest ważna nie tylko dla nas ale dla każdego posiadacza psa w Legionowie.
(Agnieszka, 07-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, na obrzeżach Legionowa znajdują się rozległe tereny, na których zachipowany pies może swobodnie się wybiegać. Samo miasto jest bardzo ściśle zaludnione i nie ma tu miejsca na odpowiednio dużą przestrzeń,której psy potrzebują. Poza tym wybiegi dla psów to zarówno korzyści, jak i liczne minusy - niemały koszt utworzenia takiego miejsca, hałas uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, duża ilość zarazków na małej powierzchni. W tej chwili nie ma w planach stworzenia takiego psiego wybiegu.
Pytanie:
Czy istnieje taka możliwośc aby Państwo podpisywali sie pod udzielonymi odpowiedziami? Wystarczyłoby np. imię pracownika kancelarii udzielającego odpowiedź. Obecnie są udzielane tylko odpowiedzi anonimowe przez co nie można zoriętować sie kto ich tak naprawdę udziela.
(Tomasz, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Tomku, odpowiedzi nie udzielają pracownicy kancelarii, lecz Prezydent Miasta. Jeżeli odpowiedź udzielana jest przez odpowiedniego merytorycznie naczelnika/kierownika - jest podpisana.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, poniżej dwa cytaty z wcześniejszych odpowiedzi: "- posiadamy projekt przebudowy ul. Prymasowskiej, lecz nie jestem w stanie podać terminu realizacji tej inwestycji." i odrobinę wcześniejszy> "Panie Michale, w budżecie na 2012 rok przewidziane jest wykonanie dokumentacji projektowej budowy ul. Prymasowskiej na odcinku od ul. Parkowej do ul. Mieszka I. Przebudowa nastąpi w późniejszym terminie, po uzyskaniu środków na ten cel. Założenia projektu są następujące: - jednostronny chodnik z kostki betonowej kolorowej - nawierzchnia jezdni i zatok parkingowych oraz wjazdów bramowych z takiej samej kostki. Przebieg jezdni i chodnika musi być dostosowany do istniejącego pasa drogowego. Natomiast idealnym miejscem do spacerów, bez ruchu samochodowego, są leśne ścieżki - staramy się o zezwolenie na częściowe zagospodarowanie terenów leśnych na cele rekreacji." Z informacji do których udało mi się dotrzeć w biuletynie publicznym projekt o którym Pan pisze dotyczy jedynie odcinka od ul.Lwowskiej do ul.Parkowej i powinien być w posiadaniu miasta od 2010r. Czy zatem będzie w tym roku realizowane zlecenie na opracowanie projektu budowy ul.Prymasowskiej w całośći czy też nie i jakie są ew. dalsze losy takiego zamiaru projektowego i inwestycyjnego. Druga kwestia lasu i jego częściowego wykorzystania w celach rekreacyjnych, czy cokolwiek się dzieje w tej sprawie?Pozdrawiam, Michał
(Michał, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Projekt ul. Prymasowskiej wykonywany był w dwóch etapach: w 2010 r. odcinek od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej i w roku 2012 pozostały odcinek. Realizacja tej inwestycji uzależniona jest od sytuacji budżetowej miasta. Zwrócić należy również uwagę na fakt, że ul. Prymasowska nie jest jedyną ulicą gruntową w Legionowie. Na realizację czekają inne drogi o gęstszej zabudowie, które posiadają już sieci wodociągowo-kanalizacyjne. Tereny przylegające do pasa drogowego nie są własnością Gminy, dlatego też nie jesteśmy decydentem w sprawie wykorzystania i modernizowania okolicznych lasów. Podejmowane były już rozmowy z nadleśnictwem Jabłonna, ale na razie bez rezultatów.
Pytanie:
Panie Prezydencie, ja może nie z pytaniem, ale również chciałem zasygnalizować problem lewoskrętów z Warszawskiej i prosić o skuteczną interwencję. W ubiegłym tygodniu, w godzinach 16-17 korek do ulicy Sobieskiego zaczynał się już od ronda w Jabłonnie. Jednocześnie blokował on też dosyć skutecznie jazdę pasami służącymi do jazdy "na wprost". Nie wydaje mi się, aby taka była idea remontu drogi aby nie dość że nie poprawić jej przepustowości w godzinach szczytu to jeszcze momentami wręcz ją chyba pogorszyć. Cały ten remont doprowadził do tego, że ludzie zamiast używać pięknych i nowych skrzyżowań zgodnie z ich przeznaczeniem i kierunkami na nich wyznaczonymi, zaczynają kombinować jak tu skręcić w stronę miasta nie stojąc kilka zmian świateł.
(Rafał, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Tak jak pisaliśmy, zwróciliśmy się w tej sprawie do GDDKiA i konserwatora sygnalizatorów, czekamy na odpowiedź.
Pytanie:
witam, Panie Prezydencie czy moze Pan skomentować tę informację zaczerpniętą z strony ZTM? A zadaję pytanie bo ktoś kiedyś zapytał dlaczego Legionowo nie znajdue się w I strefie... szczerze odpowiedź była co najmniej wymijająca. oto ten tekst: "Gminy podwarszawskie współfinansując komunikację na tak niskim poziomie „przerzucają” niejako obowiązek ponoszenia większych kosztów na swoich mieszkańców. Stąd wynikają tak duże różnice w cenach biletów między pierwszą a drugą strefą biletową. Dlatego też również mocniej odczuwają oni podwyżki cen biletów. Gminy, które chciałyby być objęte pierwszą strefą biletową powinny w większym stopniu współfinansować komunikację na swoim terenie– przynajmniej na poziomie 60 proc. To do danej gminy należy wybór czy chce znajdować się w pierwszej strefie taryfowej z niższymi opłatami za przejazdy przez pasażerów ale wyższym poziomem dofinansowania przez Gminę lub w drugiej strefie taryfowej z niższym udziałem własnym ale wyższymi cenami biletów dla pasażerów. I nie ma tu mowy o żadnym dyktacie ze strony Warszawy. Każda gmina jest suwerenna i samodzielnie w trosce o dobro swoich mieszkańców, podejmuje odpowiednie decyzje." Proszę o komentarz, bo zadaje się, że miasto (włodarze) mają powiedzmy w poważaniu mieszkańców...lepiej fundować zupełnie nieprzydatne z pkt codziennego zycia inwestycje via "barak" przy szkole nr 8.. zamkniety kiedy gro mieszkańców wróci po pracy do domu i nie moze z niego korzystać... pozdrawiam
( sławek, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Sławku, ZTM jest monopolistą, co oznacza, że może dowolnie wyznaczać stawki dofinansowania przez gminy. Legionowo już w tej chwili płaci blisko 5 mln zł rocznie, dofinansowanie kursów wynosi ok 40%. ZTM otrzymuje wpływy z biletów, to nie jest tak, że nasi mieszkańcy jeżdżą za darmo. Zatem uważam, że obecny poziom dofinansowania jest właściwy. Zmiana strefy wiązałaby się ze znacznym wzrostem kwoty dofinansowania, a proszę pamiętać, że tylko część naszych mieszkańców korzysta z komunikacji miejskiej, reszta wybiera samochody, linie prywatne, nie jeździ do Stolicy. Musimy racjonalnie gospodarować budżetem, przeznaczając go na potrzeby wszystkich mieszkańców, dlatego w tym momencie nie widzę możliwości zmiany wysokości dofinansowania, a co za tym idzie, zmiany strefy. A zabytkowe kasyno zostało odrestaurowane za środki unijne, a nie gminne, służy zaś nie tylko kilku tysiącom mieszkańców osiedla Piaski, ale całej społeczności miasta.
Pytanie:
Panie Prezydencie, zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o pomoc dla ludzi w starszym wieku. Mieszkam i pracuję za granicami naszego kraju. Niestety kontakt z rodzicami mam bardzo ograniczony z powodu braku ich umiejętności posługiwania się komputerem. Wiem, że dla ludzi w tym wieku organizowane są warsztaty komputerowe w Bibliotece legionowskiej. Co więcej cieszą się ogromnym powodzeniem bo są fantastycznie prowadzone– to są informacje od sąsiadki moich rodziców. Na uznanie również zasługuje to, że zwiększono ilość spotkań aby ”warsztatowicze”, którzy już skończyli swoje zajęcia mogli lepiej się poczuć w środowisku Internetowym. Brawo! zatakie podejście do sprawy. Jedynym mankamentem jest to, że jak wynika z informacji uzyskanych w Bibliotece nie można zwiększyć intensyfikacji warsztatów ze strony Biblioteki. W związku z tym bardzo proszę o wsparcie Biblioteki aby mogła pokonać trudności z rozszerzeniem warsztatów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o tym świadczy to, że nie ma już miejsc na 5 listach rezerwowych a na kolejne nie ma zapisów. Nie mam do nikogo pretensji, że rodzice za późno uzyskali informację o takiej możliwości bo tak się stało i już. Pana jednak bardzo proszę aby Pan pomyślał, że dzień dla nich jest czasem „za długi” co dla nas zabieganych i narzekających na brak czasu może być co najmniej dziwne no i w moim przypadku kontakt dużo prostszy i częsty. Według mnie to jedynie Pan może sprawić, że organizacja takich zajęć będzie sprawniejsza a mieszkańcy w wieku 50+ w 100% usatysfakcjonowani. No i w końcu myślę że również sukces i satysfakcja miasta. Proszę mnie tylko nie odsyłać na kursy komputerowe bo wiem jak wiele dobrego słyszę właśnie o tych zajęciach. Serdecznie pozdrawiam i ślę dobre myśli dla tej sprawy.
(Monika Olszewska, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, warsztaty są dodatkowym zadaniem wykonywanym przez Bibliotekę, ich liczba wynika z możliwości organizacyjnych placówki. W tej chwili nie ma możliwości zorganizowania większej ilości warsztatów, gdyż są one prowadzone przez pracownika, który ma także inne, bieżące zadania.
Pytanie:
Witam Pana. Ile jest procent szans aby 801 wróciło? Nie pytam o to ile Legionowo wydaje na komunikacje itp. :) chce tylko znać odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiam :)
(michał, 06-11-2012)
Odpowiedź:
W tej chwili nie ma takiej możliwości, ZTM nie jest zainteresowane utrzymaniem tej linii, miasta nie stać na całkowite jej finansowanie.
Pytanie:
Witam Pana Prezydenta. Czy jest szansa aby w Legionowie pojawił się ktoś na etacie hycla? Chodzi mi o problem wałęsających się wieczorami ( w dzień ich nie widać) 2 dużych , dzikich, wygłodniałych , bezpańskich psów po ulic Husarskiej, Mieszka i okolicach. Wracając wieczorami do domu z pracy boję się wyjść z auta, czekam czasami kilka minut aż sobie pójdą. Dodam, ze właśnie te 2 psy potrafią przewrócić wystawione na ulicę pojemniki na śmieci w celu poszukiwania żywności, więc poza zagrożeniem dla ludzi powodują tez bałagan.
(Marzenka, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Pani Marzeno, Legionowo ma podpisaną umowę na wyłapywanie bezdomnych zwierząt i odwożenie ich do schroniska. Wystarczy zawiadomić Straż Miejską pod bezpłatnym numerem telefonu 986, interwencja zostanie na pewno podjęta.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Zwracam się z zapytaniem, czy istnieje możliwość przedłużenia godzin kursowania naszej dowozowej linii do stacji pkp. Wiele osób, w tym Ja późno kończy pracę/szkołę. Dodatkowo zbliża się zima. A pociąg jest najwygodniejszym i najszybszym sposobem dostania się do Warszawy. Późne powroty, gdy człowiek jest zmęczony, doprawione przymusowym 2 km spacerem nie należą do najmilszych. Gdy spadnie śnieg będzie to dodatkowa niedogodność. Nasza "dowozowa" jest naprawdę strzałem w dziesiątkę. Gdyby kursowała dłużej, powiedzmy do godziny 21, ułatwiłoby to wielu osobom życie. Proszę o rozpatrzenie mojej prośby. Z uszanowaniem. Pasażerka
(Pasażerka, 06-11-2012)
Odpowiedź:
W tym roku nie ma możliwości wprowadzenia zmian do tej linii, gdyż liczba kursów wynika z umowy. Proszę jednak pamiętać, że jest to bezpłatna dla mieszkańców, lecz płatna przez miasto komunikacja, mająca z założenia obsługiwać najbardziej obłożone kursy. Nie jest to taksówka, która dowozić będzie jedną czy też dwie osoby do pociągu, z którego tylko oni korzystają a z obserwacji wynika, że o godz. 20 - 21 niewielu mieszkańców wraca z Warszawy.
Pytanie:
Witam, i ja poruszę temat blokowania lewego pasa na wiadukcie. Dzień w dzień jeźdze tamtędy ok godziny 17-tej. Wielokrotnie widze że Ci sami pseudo-kierowcy blokują pas. Sa to głównie ciężarówki na rejestracjach WM...WMA oraz niedzielni kierowcy z osiedla Piaski... Postuluje o ustawienie jednak znaku zalecającego jazdę na suwak. Taki znak stoi między innymi na rondzie Starzyńskiego w Warszawie przy wjeździe na most Gdański. Odkąd ten znak jest tam ustawiony,kierowcy stosują się do jego zaleceń z dwóch prostych przyczyn: 1.Nieznajomość przepisów nakazuje im "posłuchać znaku" bo z pewnoścą mówi prawdę. 2. Wywołuje u kierowców którzy dotychczas blokowali pas brak poczucia słuszności swoich działań w oczach innych uczestników ruchu (znak ma bardzo duże oddziaływanie psychologiczne). Tak więc mimo iż znak nie istnieje w KD to w wielu miejscach mi znanych upłynnia ruch i dyscyplinuje kierowców. pozdrawiam
(Piotr, 06-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, Starosta legionowski zobowiązał się do wystąpienia w tej sprawie do zarządcy drogi.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE