wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam serdecznie.Panie Prezydencie mam pytanie dlaczego w Legionowie, są dwa identyczne adresy różniące się pisownią .Chodzi mi o tabliczkę adresową umieszczoną na budynku komunalnym przy ul.SZOPENA 2A.Natomiast prawidłową pisownię tej że ulicy ma sklep Black Red White.Chopina 2A. Jeśli to jest możliwe bardzo proszę o zmianę tabliczki na budynku komunalnym.Ponieważ pisownia nazwiska przez SZ tak wybitnego kompozytora ,jest kompromitująca nas Polaków.Jest jeszcze jeden problem kurierzy i poczta Polska bardzo często nie dostarczają przesyłek ponieważ trudno jest im się zorientować pod jaki adres dostarczyć przesyłkę.Pozdrawiam serdecznie.
(Dorota, 08-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
powyższą sugestię przekazujemy do KZB, a jako odpowiedź pozwolimy sobie zamieścić, znalezioną w internetowej poradni językowej, wypowiedź Jana Grzenia z Uniwersytetu Śląskiego, nawiązującą do poruszanego tematu:
Prawda, że zapis Chopin spotyka się znacznie częściej niż Szopen, nie znaczy to jednak, że rodzimy wariant tego nazwiska mamy uważać za osobliwy. Nikomu przecież nie przeszkadzają spolszczone nazwiska Molier, Wolter. Forma Szopen jest znana od dawna, a sporadycznie używał jej sam kompozytor. Jest też dobrze utrwalona w naszej tradycji, np. sławny poemat C. K. Norwida nosi tytuł Fortepian Szopena. Współcześnie zapis ten wymieniają poważne słowniki i encyklopedie. Z tych faktów wynika, że żaden Polak nie powinien mieć problemów z powiązaniem obu form nazwiska z osobą naszego wielkiego kompozytora. Oznacza to na przykład, że pisanie listów o nim nie musi być związane z żadnym dramatycznym wyborem. Możemy nawet użyć obu form w jednym liście, choćby dla celów stylistycznych. Trzeba jednocześnie uwolnić od podejrzeń osoby i instytucje zajmujące się realizacją ustawy o języku polskim, ponieważ uchwalono ją w roku 1999. Zmiana nazwy ulicy należy do lokalnego samorządu, który ma prawo zmienić nazwę w sposób przedstawiony w pytaniu. Od strony językowej nie budzi to zastrzeżeń.
z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Panie Prezydencie,
Od dwóch lat moja rodzina w tym 15-letnia córka, mieszkamy w Legionowie. Z ubolewaniem stwierdzam, że nasze miasto nie ma nic do zaoferowania młodzieży w wieku mojej córki. To samo potwierdzają nasi sąsiedzi. Jeśli planuje Pan zasiadać kolejne kadencje na stanowisku prezydenta tego uroczego miasta, jakie planuje Pan w najbliższym czasie inwestycje, które skierowane będą dla młodych ludzi np: kino, sala koncertowa, kręgle, park rozrywki itp?
Z poważaniem
Renata Żelechowska
(Renata, 08-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Renato,
salę koncertową już mamy (w ratuszu), kino ma powstać w centrum handlowym budowanych przez prywatnego inwestora, czy będą tam kręgle czy też park rozrywki tego nie wiem. Sugeruję jednak dokładne zapoznanie się z ofertą miejskich jednostek organizacyjnych. Trudno mi zaproponować coś konkretnego gdy nie znam zainteresowań tej nastolatki. Zatem zachęcam do odwiedzenia MOKu, MOSiRu, Biblioteki oraz Muzeum Historycznego.
pozdrawiam
ps. polecam również legionowskie ZHP.
Pytanie:
Panie Prezydencie,
W ubiegłym roku kilkakrotnie był poruszany temat placu zabaw przy szkole nr 3. Niestety jest nowy sezon a plac zabaw dalej jest nieczynny. Trochę szkoda. Nie bardzo wiem, jak mam wytłumaczyć dziecku, ze plac zabaw który miał być czynny stoi sobie pusty, a my musimy iść spory kawałek dalej na inny plac. I proszę nie odsyłać mnie do dyrekcji szkoły, ponieważ to miasto płaciło za plac zabaw i to Pan w odpowiedziach na maile pisał, ze bedzie możliwość korzystania z niego przez małych mieszkańców. Z tego co wiem to szkoły podlegają UM, więc odpowiedz - zgłoscie się do dyrektora (w pewnym sensie Pana Podwładnego), to trochę kpina z mieszkańców/podatników.

z poważaniem
a.
(a., 08-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
plac zabaw przy szkole Podstawowej Nr 3 powstał w ramach rządowego programu Radosna Szkoła. Jego realizacja była dofinansowana przez gminę Legionowo. Program Radosna Szkoła miał na celu zapewnienie miejsca wypoczynku i rekreacji najmłodszym uczniom szkoły. Mimo to plac jest udostępniany mieszkańcom w każdym powszednim dniu tygodnia po zakończeniu zajęć szkolnych do godziny 21.00, a w wolne od zajęć dydaktycznych dni pracy szkoły (odbywają się tylko zajęcia opiekuńcze) - przez cały dzień. W soboty i niedziele szkoła jest zamknięta, a wraz z nią teren przyszkolny. Ochronę szkoły stanowi monitoring wizyjny, który nie zapewnia czynnej ochrony obiektów. Doświadczenie, jakie wynosi szkoła z otwartego przez cały tydzień dla chętnych użytkowników szkolnego boiska sportowego są niestety niedobre. Boisko jest niszczone i zaśmiecane. Pozostawienie placu zabaw bez nadzoru ludzkiego mogłoby zakończyć się zniszczeniem wyposażenia placu nie przez dzieci ani ich rodziców, ale niechcianych gości, którzy przebywaliby na jego terenie, gdy nikogo z dorosłych już nie ma w pobliżu.
Proszę zatem nie traktować ograniczenia dostępu do placu zabaw jako złej woli dyrekcji szkoły, lecz jako jej troskę o majątek i wyposażenie szkoły, za które jest odpowiedzialny i które przez wiele lat będzie służyło uczniom tej szkoły.
Z poważaniem
Pytanie:
Proszę o informację na jakiej podstawie prawnej Urząd Miasta żąda od Zarządu Wspólnoty przekroczenia uprawnień wynikających z Ustawy o Własności Lokali. Ustawa ta dokładnie precyzuje, że Zarząd odpowiada jedynie za część wspólną, natomiast nie ma żadnych praw składać deklaracji w imieniu Członków Wspólnoty jeżeli sprawa dotyczy ich lokalu posiadającego odrębną własność. Aby złożyć oświadczenie w imieniu właścicieli, która wiąże się z reprezentacją przed organem administracji publicznej oraz z konsekwencjami prawnymi bezpośrednio wynikającymi z prawa własności musi posiadać Cesię przelewu praw do reprezentacji w tym zakresie. Proces zbierania cesji jest długotrwały ale przede wszystkim dobrowolny. Formularz jasno wskazuje Właściciel i Współwłaściciela, dlaczego formularz wprowadza w błąd, ze za składanie oświadczenia odpowiada Zarząd lub Zarządca? No chyba, że UM ma na myśli deklarację dotyczącą śmieci z części wspólnej (trwa z trawników, koszy na posesji). Co z najemcami lokali?
(Wiktor, 08-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
urząd nigdy nie żądał przekroczenia uprawnień od kogokolwiek. Dotychczas nie żądał również od wspólnot żadnych dodatkowych dokumentów oprócz tych, które składane się od 4 lat obowiązywania systemu gospodarki odpadami. Przed 1 lipca 2013 r. właściciele nieruchomości składają deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. W myśl art. 2 ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach obowiązki właściciela nieruchomości obciążają osoby sprawujące zarząd nad nieruchomością wspólną, w rozumieniu przepisów ustawy o własności lokali. pozdrawiam,
Robert Wieczorek
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Pytanie:
Witam. Proszę™ o wyjaśnienie kiedy zostaną posprzątane ulice i ścieżki rowerowe z pozostałego po zimie piachu? Zwykle działo się tak na Majowe Święto ..
(Justyna, 08-05-2013)
Odpowiedź:
Pani Justyno,
zazwyczaj aura pozwala nam wcześniej rozpocząć pozimowe porządki. Dodatkowo tegoroczna akcja idzie trochę wolniej niż zwykle, gdyż po bardzo długiej zimie zostało więcej piachu. W długi weekend też nie chcieliśmy sprzątać, aby nie zakłócać wypoczynku nas wszystkich. Teraz ruszamy z dodatkowym sprzętem, więc prace nabiorą szybszego tempa. Jednak zestawienie za kwiecień pokazuje, że sprzątnięto już ponad 30 km, czyli prawie połowę.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam mam pytanie związane z dniami Legionowa, czy one odbędą sie w tym roku ? Bo już maj a jeszcze nigdzie nie jest o nich napisane a co roku o tej porze było już wiadomo. Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam :)
(Kamila, 06-05-2013)
Odpowiedź:
Oczywiście Dni Legionowa odbędą się również w tym roku. Zapraszam na nie 1 -go czerwca.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, pisze w sprawie pubu na ulicy Wysockiego przy skrzyżowaniu z ul. Marysieńki. W jaki sposób moglibyśmy się pozbyć tego uciązliwego sąsiedztwa? Do tej pory była to bardzo spokojna okolica, niestety po powstaniu tego pubu w weekendy zaczęły się regularne popijawy, które najczęściej odbywają się na tyłach budynku pubu. W nocy słychać spiewy, krzyki, tłuczone szkło, a cała okolica nad ranem przypomina śmietnik. Proszę także o zwiększenie liczby patroli w tej okolicy.
(Adam, 06-05-2013)
Odpowiedź:
Panie Adamie,
po godzinie 23.00 obowiązuje cisza nocna i każdy przypadek zakłócania ciszy nocnej można zgłaszać do Policji tel. 997. Jeśli chodzi o zaśmiecanie terenu zobowiązałem Straż Miejską, aby w godzinach rannych systematycznie kontrolowano okolice pubu.
Pytanie:
witam Panie Prezydencie
W tym roku obchodzimy 50 lecie Zalewu Zegrzyńskiego. W miesiącach maj- sierpień planowanych jest szerg imprez. Pałac Zegrzyński chciałaby jako jeden z wielu uczestników brac udział w tych obchodach. Chcielibyśmy na terenie Pałacu Zegrzyńskiego w Zegrzu zorganizować pokaz zdjęc Zalewu Zegrzyńskiego. Zdjęcia sa autorstwa Pani Lenki Krych. Jej zdjęcia będa pokazywane w Seroku i Nieporęcie, chciałabym aby trzecim miejscem sesji fotograficznej było Zegrze i nasz piękny teren ze starodrzewem. Czy w związku z tym istnieje mozliwość aby Miasto Legionowo było sponsorem tej ciekawego pokazu i opłaciło wywołanie 24 zdjęć? Pokazd zdjęć jest powiązany z akcją Nie smiecę na relaksie; www.zegrze365dni.pl
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedz.
(Wiesława Nowak, 06-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
prosimy, aby oficjalnie wystąpiła Pani do prezydenta z powyższą prośbą, a zostanie ona rozważona w miarę możliwości budżetowych. Jednocześnie chcielibyśmy dodać, że Legionowo włączyło się już, również finansowo, w obchody jubileuszu w ramach współpracy ze Związkiem Gmin Zalewu Zegrzyńskiego.
z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
po przewertowaniu internetu i nie znalezieniu jasnej odpowiedzi mam pytanie ; czy jako mieszkaniec Legionowa mogę na swojej posesji rozpalić ognisko w celach rekreacyjnych oczywiście z zachowaniem przepisów PPOŻ i bez spalania śmieci oraz liści tylko z wykorzystaniem suchej masy drzewnej.Tylko proszę o jasną odpowiedź bez odsyłaczy do odpowiednich przepisów.I jeszcze jedna uwaga odbiór odpadów zielonych jest zbyt rzadki trawy nie kosi się raz na dwa miesiące a kompostownik na przemiał odpadów potrzebuje 2 lat a trawa w workach na odpady stoi i fermentuje.
(piotr, 06-05-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Piotrze,
nie ma przepisów ochrony środowiska zakazujących palenia ogniska na własnej działce.
Natomiast co do odbióru odpadów zielonych wyjaśniam, iż ustalono go na 4 razy w roku ze względu na wysokie koszty odbioru. Gdyby ustalić odbiór odpadów zielonych np. z częstotliwością raz na 2 tygodnie, opłata za tę usługę dla wszystkich mieszkańców wzrosłaby co najmniej dwukrotni, a co za tym idzie nie byłaby do zaakceptowania dla mieszkańców. Panie Piotrze, najbardziej naturalnym i korzystnym dla środowiska jest kompostowanie odpadów ogrodowych, które osobiście polecam. W ramach programu Po prostu kompostuj miasto użyczyło mieszkańcom 800 kompostowników, a program będzie kontynuowany w przyszłym roku.
Pragnę również poinformować, iż planujemy uruchomienie punktu odbioru odpadów zielnych. Rozwiązanie to będzie odpowiedzią właśnie na takie sytuacje, jakie Pan porusza. Niestety musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość, bowiem nie uda nam się uruchomić punktu równolegle ze zmianą operatora systemu.
pozdrawiam
Robert Wieczorek
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Pytanie:
Witam, i jeszcze jedno pytanie: dlaczego coś z oficjalnej strony legionowo.pl próbuje pobierać dane z komputera użytkownika? I czy polskich serwerów dla instytucji państwowych już nie ma? Musimy korzystać z np. niemieckich? Oto komunikat programu zabezpieczajacego: Pobieranie programów bez wiedzy użytkownika Znaleziono zagrożenia: 1 Nazwa zagrożenia: Malicious Site: Malicious Domain Request 2 Lokalizacja: http://legionowo.pl Może moja maszyna szwankuje, ale ten komunikat otrzymuję przy każdej wizycie na naszej stronie(na innych nie). Pozdrawiam
(Sławek, 01-05-2013)
Odpowiedź:
Panie Sławku,
dziękujemy za te informacje. Strona została kilkakrotnie sprawdzona i nie znaleziono żadnych zagrożeń.
Może program wirusowy traktuje któryś z elementów strony jako niebezpieczny? Ewentualnie prosimy o konkretny link do zasobu, który powoduje problemy. Strona podczas ładowania pobiera dane z innych domen np. Google, Facebook, Pogoda.net, Youtube itp.
Zazwyczaj jeśli na stronie zostanie umieszczone złośliwe programy poprzez wstrzyknięcie kodu poprzez jakiś formularz czy inne miejsce lub uzyskanie dostępu do FTP, strona jest oznaczana przez Google jako niebezpieczna a przy oglądalności takiej jaką ma nasz witryna podobnych zgłoszeń byłoby zapewne setki.
Jednocześnie mamy prośbę do innych użytkowników, gdyby ktoś z Państwa zauważył podobne problemy poprosimy o informacje.
Pozdrawiamy
Referat Marketingu


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi