Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Czy są jakieś plany przebudowy ulicy Parkowej pomiędzy ulicami Jana Sobieskiego, a Jagielońską? Jeśli tak to czy projekt ten uwzględnia jakieś miejsca parkingowe w okolicy wejścia na skate-park? Obecnie sytuacja w tym miejscu wygląda fatalnie: prawie zawsze kiedy tamtędy przechodzę na środku chodnika stoi kilka samochodów uniemożliwiając jakiekolwiek przejście bez wchodzenia na jezdnię lub na ścieżkę rowerową pod jadące rowery. Samochody ustawiane są tam głównie przez instruktorów i kursantów (kat. A) przyjeżdżających ćwiczyć na placu manewrowym oraz ludzi korzystających z kortów tenisowych na terenie stadionu miejskiego. Policja umywa ręce twierdząc, że nic nie może zrobić bo nikt nie uwzględnił że pojawi się taki problem i brak jest miejsc do parkowania. Czy ktoś planuje w jakiś sposób rozwiązać ten problem?
(Jakub, 21-08-2012)
Odpowiedź:
Z posiadanych przeze mnie informacji są plany budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Parkowej i ul. Sobieskiego, lecz ponieważ jest to inwestycja Starostwa Powiatowego, o szczegóły proszę zapytać Starostę.
Pytanie:
Pytam kolejny raz kiedy zostaną wyznaczone przejścia dla pieszych na ul. Strużańskiej i kiedy wykonana zatoka przystankowa stanie się przystankiem bo chyba po to została wykonana Niech Pan nie pisze ze trwają uzgodnienia bo tę bajkę już słyszeliśmy ktoś jak wykonał zatokę przystankową to chyba już uzgodnił a może samowolka budowlana . Chyba trzeba będzie się skrzyknąć i pasy wymalować samemu czekamy na odpowiedż kiedy na Strużańskiej w końcu coś się ruszy
(Zbyszek, 21-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Zbyszku, czy się to nam podoba czy nie - ulica Strużańska jest drogą wojewódzką, co oznacza, że wszystkie, najmniejsze nawet zmiany, musimy uzgadniać nie tylko z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, ale też Urzędem Marszałkowskim. Zatoka przystankowa powstała w wyznaczonym przez MZDW miejscu. Jej uruchomienie wymagało przycięcia konarów drzewa, co skutecznie przez blisko 1,5 roku oprotestowywał jeden z mieszkańców - odwoływał się od kolejnych decyzji i blokował w ten sposób uruchomienie zatoki. Postanowiliśmy więc wystąpić o jej przeniesienie - wymagało to zmiany projektu stałej organizacji ruchu, którego otrzymanie to kolejnych kilka miesięcy. Po otrzymaniu tego projektu stracił ważność czasowy projekt organizacji na czas budowy, o który musieliśmy ponownie wystąpić. W tej chwili otrzymaliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty, ale nadal nie możemy podać wiążącego terminu, gdyż musimy zgodnie z przepisami wyłonić wykonawcę robót i wprowadzić go na budowę (na co także musimy mieć zgodę MZDW).
Pytanie:
WITAM PANIE PREZYDENCIE JAKI JEST KOSZT UMIESCZENIA LOGO NA PIERWSZEJ STRONIEstrony miasta legionowo??
(marek, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Regulamin wynajmu powierzchni reklamowej na nośnikach będących własnością Gminy Legionowo w celach promocyjno - informacyjnych reguluje Zarządzenie nr 45/2012 Prezydenta Miasta Legionowo z dnia 20 marca 2012 r. Nie jesteśmy zainteresowani wynajmem powierzchni na stronie głównej miasta.
Pytanie:
Witam, jeśli Gmina zarządza przedszkolami w Legionowie , to jakie są kryteria przyjmowania dzieci do tychże przedszkoli. W żadnym z przedszkoli publicznych nie uzyskałem odpowiedzi na postawione pytanie.
(Szymon, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Zasady przyjęć dzieci do miejskich placówek znajdują się na stronach internetowych WSZYSTKICH przedszkoli, odpowiedzi na to pytanie udzieli Panu także każda placówka. Rekrutacja odbywa się na podstawie rozporządzenia MEN W sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz.U. z 2001 Nr 61 poz. 624) oraz rozporządzenia MEN W sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz.U. z 2004r Nr 26 poz. 232, zgodnie z którymi Rekrutacja dzieci do przedszkola odbywa się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności: a/ przy przyjmowaniu do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są: - dzieci w wieku 6 i 5 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne, - dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, - dzieci matek lub ojców , wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów, - dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych, - dzieci ze wskazaniami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, - dzieci obojga rodziców pracujących, - dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas i ich rodzeństwo.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy miasto zadba o rowerzystów. Niestety aby przedostać się z centrum na osiedle Piaski trzeba pokonać kilkadziesiąt schodów w dół i kilkadziesiąt w górę idąc tunelem pod torami. Windy zwykle są nieczynne a jak juz działaja to jest zakaz przewozu nimi rowerów. Niestety schody nie mają nawet paska do zjazdu i wjazdu po schodach, więc kilkadziesiąt osób codziennie nosi swoje rowery (często z zakupami), wózki z dziećmi przez te koszmarne schody. Jak długo mieszkańcy muszą się użerać z niekompetencją projektantów i budowniczych. Czy nikt nie przewidział, że ktoś może chcieć dostać się do pociągu rowerem? To po co reklamują się KM, że przewóz roweru "gratis"? Jaki gratis, chyba garb gratis.
(Dorota, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, chciałbym podkreślić, że właścicielem obiektu nie jest urząd, lecz PKP. Właściciel terenu odpowiada zarówno za projekt, wybudowanie obiektu oraz ewentualne w nim zmiany. Możliwość zamontowania pochylni dla wózków i rowerów regulują przepisy budowlane. Obiekt musi być dostępny dla osób niepełnosprawnych, oraz zgodny z przepisami, w przeciwnym razie PKP nie otrzymałby pozwolenia na jego budowę i użytkowanie. Można to zapewnić poprzez wybudowanie wind lub pochylni o szerokości 1,2 m i kącie nachylenia nie przekraczającym 6 %, posiadającej obustronne poręcze. Przeszkodą ograniczającą możliwość stosowania podjazdów jest konieczność zapewnienia niewielkich spadków. Łatwo obliczyć, że przy różnicy wysokości 5 m podjazd powinien mieć 83 m długości. Tak długie podjazdy muszą być dodatkowo zaopatrzone w spoczniki o wymiarach 1,5 x 1,5 m co jeszcze zwiększa długość podjazdu. Przy dysponowaniu odpowiednim terenem można wybudować podjazd w kształcie labiryntu po obu stronach tunelu i włączyć go do przejścia podziemnego. Takiego rozwiązania nie można jednak było zastosować przy wjazdach na nasze perony. Po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego przebudowane zostanie przejście od strony osiedla Piaski i tam powstanie pochylnia dla rowerów i wózków, bez zmian pozostaną jednak wejścia na perony oraz wyjście od ul. Piłsudskiego. Dla osób nie korzystających z pociągów, lecz pragnących przedostać się na drugą stronę torów najwygodniejszą opcją jest znajdujący się nieopodal wiadukt.
Pytanie:
Proszę mi jeszcze udzielić informacji odnośnie przejścia podziemnego na PKP przystanek kiedy jest planowany termin zakończenia prac? Czy Al. Róż będzie obwodnicą Legionowa? Jeśli tak to kiedy może nastąpić robienie tej drogi i kiedy może być termin zakończenia?
(Wiktror, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Wiktorze, zakładam, że pisząc o przejściu podziemnym na PKP Przystanek mówi Pan o budowanym przez PKP tunelu. Nie jest to inwestycja miasta, wszelkie pytania należy kierować do inwestora - spółki PKP PLK. Al. Róż nie będzie obwodnicą miasta.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Dlaczego przez całe lato w parku obok Urzędu Miejskiego jesteśmy zmuszeni słuchać w godzinach nocnych imprez pijackich i burd? Dlaczego co noc policja przyjeżdża dopiero na wyraźną prośbę mieszkańców z sąsiednich bloków? Dlaczego Straż Miejska nie patronuje regularnie tego stałego miejsca pijackich imprez w godzinach wieczornych? Dlaczego nie są wykorzystywane kamery które zostały zakupione i zamontowane za pieniądze podatników? Dlaczego tak nie skutecznie jest utrzymywany porządek w okolicach tego parku w godzinach wieczornych, akurat za ścianą pańskiego miejsca pracy? Może należy wreszcie wykonać jakieś PORUSZENIE głów które za to odpowiadają? A może legionowskie służby oczekują że mieszkańcy będą sami zaprowadzać porządek?? Być może oczekujecie że powstanie taka postać jak Strażnik Legionowa?? Być może czekacie że zrobi się zimno i pijackie imprezy przeniosą się do mieszkań? Jak na razie utrzymanie porządku publicznego w tym miejscu to żenada.
(Zbigniew, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Zbigniewie, kamery monitoringu nie obejmują zasięgiem parku za Ratuszem. Straż Miejska nie pracuje w godzinach nocnych. Przypadki zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu w miejscu publicznym należy zgłaszać Policji pod numerem 997, a wszelkie uwagi dotyczące pracy Policji proszę kierować do Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.
Pytanie:
Witam panie Prezydencie mam pytanie czy sa jakies plany na budowe szpitala w legionowie?? bo nie ukrywajmy jest potrzebny na terenie naszego powiatu. prosze o odpowiedz
( Mariusz, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Mariuszu, Wszyscy wiemy, że mieszkańcy Legionowa i całego powiatu potrzebują szpitala. Jest to jednak niezwykle kosztowna inwestycja, nie tylko sama budowa, lecz przede wszystkim koszty jego utrzymania znacznie przewyższają możliwości samorządu, a jak pokazał przykład Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie, nie ma gwarancji na kontrakt placówki z NFZ. Budowa szpitala to zadanie na szczeblu powiatu, lecz władze Legionowa w pełni wspierają Starostę w tym zakresie.
Pytanie:
Panie Prezydencie bardzo dziękuję za ławkę i wiatę przy ul. Sobieskiego i Warszawskiej. Pozdrawiam Jagoda.
(Jagoda, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Bardzo proszę. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam panie prezydencie,nie wiem do kogo należy bezpłatny bus przewożący pasażerów z Grudzi i oś.Piaski do Legionowa.Jeżdżę tym busem bardzo często ale zachowanie jednego z kierowców jeżdżącego od nie dawna jest po prostu chamskie nie jest to jednorazowy incydent ,ale codzienne zachowanie pana kierowcy przytoczę tylko jedną datę 18.08.br.pozostali kierowcy są bardzo uprzejmi i grzeczni i oby takich było więcej.
(Ewa, 20-08-2012)
Odpowiedź:
Pani Ewo, komunikacja Grudzie - Centrum realizowana jest na zlecenie miasta. Przekazałem Pani maila wydziałowi odpowiedzialnemu za nadzór nad realizacją umowy z prośbą o sprawdzenie sytuacji.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE