Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie. Myślę, że byłoby fajnie gdyby w teleadresach znalazła się pozycja "usługi".
Co Pan o tym sądzi?. Pozdrawiam
(Wiktor, 28-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Wiktorze,
przymierzamy się do większych zmian na stronie internetowej. Z tego miejsca mogę zapowiedzieć planowane na jesień br. konsultacje społeczne w sprawie nowego wyglądu i funkcjonalności strony. Na pewno pana propozycja też będzie brana pod uwagę.
Pozdrawiam
Pytanie:
Kto odpowiada za czystość i oświetlenie w tunelu przy dworcu Legionowo. Jak on wygląda i jak śmierdzi wiedzą chyba tylko osoby korzystające z kolei. Skandaliczna wizytówka takiego pięknego miasta jak Legionowo
(Marcin , 27-07-2012)
Odpowiedź:
To jest obiekt PKP. Za utrzymanie obiektu odpowiada właściciel lub zarządca.
Pytanie:
Witam, gdzie można zobaczyć projekt dworca pkp w Legionowie? chodzi mi o link do strony internetowej gdzie jest on pokazany, czy istnieje taka możliwość ?
(Mateusz, 27-07-2012)
Odpowiedź:
Obecnie o budowie dworca można przyczytać w zakładce " Inwestycje"- w trakcie realizacji, leczy przygotowujemy również stronę poświęconą tylko temu projektowi. Gdy będzie gotowa będziemy o tym informować m.in. na łamach urzędowego serwisu.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Na jakiej podstawie postawiono ostatnio próg spowalniający na Alei Sybiraków, gdyż jest on za blisko skrzyżowania i nie został należycie oznakowany?
(Michał, 26-07-2012)
Odpowiedź:
Próg ten został zamontowany na wniosek mieszkańców i radnego z osiedla Piaski, a jego budowa odbyła się zgodnie z przepisami prawa. Oznakowanie pionowe niebawem zostanie uzupełnione.
Z poważaniem
Bogusława Osłów
Zastępca Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej
Pytanie:
Dzień dobry .Szanowny Panie Prezydencie. Jestem babcią 3-ki wnucząt w wieku szkolnym.Widząc ile kosztuje komplet podręczników dla jednego wnuka jestem przerażona .Wpadłam na pewien pomysł , czy miasto nie mogłoby zorganizować kiermaszu używanych podręczników.Uważam , że pomysł ten spodobałby się większości osób posiadających więcej niż 1 dziecko. Cudowną sprawą byłoby wprowadzenie do szkół w powiecie czytnika e-booków.Pozdrawiam Wiesława
(Wiesława, 26-07-2012)
Odpowiedź:
Witam Pani Wiesławo,
szkoły organizują kiermasze podręczników lecz ma zastosowanie jedynie w przypadku klas starszych. Młodsze klasy korzystają ze spersonalizowanych zestawów książek i zeszytów ćwiczeń, po wypełnieniu których nie ma możliwości przekazania młodszym rocznikom.
Sprawę czytników e-booków, przekażemy dyrektorom szkół do indywidualnego rozpatrzenia pod kątem potrzeb i możliwości finansowych prowadzonych przez nich jednostek.
Pozdrawiam
Pytanie:
Dobrywieczór...
Wiem że to sprawa głównie spółdzielni ale...
Piszę w sprawie ławek które znajdują się na placach zabaw. Do pewnego czasu na naszym osiedlowym (os. Sobieskiego) placu zabaw przy ul. Leśnej mielismy jedna ławkę widząc ilość mam które pojawiają się ze swoimi dziećmi poprosiłam spółdzielnię o dostawienie ławki i tak się stało. ławka była do dziś kiedy rano ją zabrano... powód ?? wieczorna impreza na ławeczce starszej młodzieży pijącej m.in piwko... i tu jest moje pytanie skierowane do Pana Panie Prezydencie... jakie możliwości ma legionowska Straz Miejska ??? z tego co wiem ma mozliwość wlepienia mandatu takim osobom i wiem że jest to mandat w wysokości ok 500 zł za picie alkoholu na placu zabaw... wydaje mi się że taki madacik nauczył by ta MŁODZIEŻ że w takich miejscach alkoholu sie nie spozywa... gdzie tu sens zabierania ławki w mniemaniu że nie będzie tzw pijaństwa skoro jest druga ławka... dziś na placu zabaw było ok 8 matek i co... 3 osoby siedziały na małej a racze j krótkiej ławeczce a reszta m.in ja z wózkiem i małym dzieckiem w środku stałyśmy... czy coś z tym możecie zrobić ?? Pozdrawiam i proszę w tej istotnej sprawie o interwencję
(Monika, 26-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Monika,
każdorazowo w takim przypadku należy kontaktować się ze Strażą Miejską (22 774 23 17) lub Policją (997). Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam, jestem strasznie oburzona tym że braknie w naszym mieście śmietników. Gdy wychodzę z psem na spacer to nie mam ochoty nosić ze tego co on zrobił, chyba wiadomo o co chodzi. Od Willi "Kazinek: do Tesco jest tylko jeden śmietnik ! Mam mojemu piesku powiedzieć żeby załatwiał się przy sklepie Polo bo tam jest tylko śmietnik. Mówicie aby właściciel sprzątał po pupilach a sami nie jesteście fer. Czy będą w tym miejscu chodziarz trzy jeszcze śmietniki ?
(Olga, 26-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
opisywany teren zarządzany jest przez GDDKiA i tam należałoby kierować swoje uwagi.
Z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Panie Prezydencie
Z oczywistych względów, na ul. Kwiatowej istnieje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Większość kierowców nie stosuje się do tego ograniczenia i jeździ z wyższymi prędkościami; motocykliści nawet w granicach 200 km/h. Co miasto może zrobić aby zmusić kierowców do przestrzegania istniejącego na ul. Kwiatowej ograniczenia prędkości? Od ponad 2 lat nie widziałem tutaj pomiaru prędkości dokonywanego przez Policję lub Straż Miejską. Może należałoby umieścić w ulicy spowalniacze ruchu i zainstalować fotoradary lub spowodować kontrole radarowe Policji lub Straży Miejskiej? A na marginesie. Dlaczego stan techniczny znaków drogowych jest w tak opłakanym stanie. Np. znak ograniczenia prędkości do 40 km/h, stojący na skrzyżowaniu Kwiatowa/Zakopiańska, z ledwością przypomina znak drogowy.
(Marek, 26-07-2012)
Odpowiedź:
Pana wnioski zostały przekazane Straży Miejskiej i Policji.
Pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie!!! mam pytanie dotyczące sklepu na oś.Piaski a konkretnie chodzi mi o sklep monopolowy u Michała z tego co się orientuję osobą nietrzeżwym alkoholu się nie sprzedaje a sprzedawcy katygorycznie łamią przepisy obok sklepu nie można przejść ponieważ jest oblegany przez nietrzeżwych klientów a w godzinach wieczornych najwięcej młodzieży pod sklepem pozdrawiam Ewa
(Ewa, 26-07-2012)
Odpowiedź:
Sprawę przekazaliśmy Straży Miejskiej.
Z poważaniem,
Referat Marketingu
Pytanie:
Panie Prezydencie! Przykro patrzeć jak skutecznie dewastowane jest przejście podziemne na naszym legionowskim dworcu PKP. Jakiś bezmózg (lub, co bardziej prawdopodobne, grupa bezmózgów) niszczy sprayami ściany, tablice informacyjne, drzwi. Tak wiem, dworzec to oczywiście gestia PKP, ale z drugiej strony, to również wizytówka naszego miasta – w tej chwili bardzo wątpliwej jakości! Było miło podczas Euro - po wcześniejszym usunięciu poprzednich „dzieł” wspomnianych bezmózgów - ale się…. skończyło  Codziennie przybywa coś nowego i za chwilę przejście będzie wyglądało tak, jak przed Euro. Może już czas, żeby to skutecznie zastopować. Są sposoby, są środki. Trzeba tylko chcieć i skutecznie wyegzekwować prawo. Czy miasto coś z tym w końcu zrobi?
(Mariusz, 25-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Mariuszu,
po wybudowaniu parkingu w ramach Centrum Komunikacyjnego i połączeniu go z przejściem podziemnym miasto przejmie w eksploatację w/w przejście, obecnie zajmuje się tym PKP. Po przedłużeniu przejścia w kierunku Os. Piasku oraz budowie pochyli umożliwiającej podjazd wózków czy rowerów, planowane jest zamontowanie kamer monitoringu, co na pewno wpływie na zmniejszenie częstotliwości malowania ścian oraz przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa podróżnych.
PozdrawiamBiuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE