wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam ponownie i pytam gdzie odpowiedź na moje pytanko skoro odpowiedzi na pytania zadane 4.04. już są? Czyżby nie wygodne? Z fb też usunęliście. Wzory z MEN przenosicie? Może jeszcze na spacer nas wyślecie? Nie uwzględniliście odpowiedzi z wszystkich ankiet, szczególnie tych z dopiskami. Chcecie być rzetelni? Ale traktujecie wszystkich z góry nie uwzględniając ani sytuacji rodziców szkół, które nie są z gumy. Życzę odwagi w czytaniu raportu NIK (kiedy będzie dostępny) i p przyzna się do błędu. Bo do tego trzeba mieć odwagę.
(Anna, 10-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, data 04.04. przy publikacji odpowiedzi oznacza, że tego dnia została ona opublikowana, a nie przysłana, na udzielenie odpowiedzi czekają jeszcze pytania z 27 marca - więc na odpowiedź na pytanie zadane 2 kwietnia także przyjdzie kolej. Zgodnie z regulaminem odbędzie się to w terminie do 14 dni. Pani komentarz na FB ( jak zakładamy to Pani jest autorką) wciąż jest widoczny, nikt go nie wykasował.
Pytanie:
Witam.
Brakuje mi informacji jaka jednostka projektowa projektowała przyszły dworzec kolejowy?
Pozdrawiam
Martin
(Martin, 10-04-2013)
Odpowiedź:
Jednostka projektująca dworzec to IKA PROJEKT Sp. z o.o.; ul. Wilczyńskiego 1a, 10-686 Olsztyn.
pozdrawiam
Pytanie:
Wkrótce kończy mi się ważność dowodu osobistego wydanego przez Pana Prezydenta. Co mam zrobić, żeby mieć ważny paszport? Jakie dokumenty i gdzie dostarczyć? Niestety nie mogłem znaleźć tych podstawowych informacji na stronie Urzędu. Z poważaniem, Tomasz Rusinowicz
(Tomasz Rusinowicz, 10-04-2013)
Odpowiedź:
Informację dotyczącą wydania dowodu znajdzie Pan tutaj: - http://www.bip.legionowo.pl/#Z2V0Q29udGVudHMoNTE5KQ==

Natomiast wniosek o wydanie paszportu może Pan pobrać z poniższego linka: - http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/strefa-mieszkanca-biuro-paszportowe pozdrawiam
Pytanie:
kiedy bedzie lato ?
(Genia, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Zaraz po wiośnie :D
Pytanie:
Odnośnie inwestycji na Osiedlu Piaski.Ten Pan co pisze że nic nie zrobiono jest w błędzie. Ma klapki na oczach, albo siedzi cały czas w domu. Na osiedlu zrobiono bardzo dużo, dzięki przychylności Prezydenta i Rady Miasta. W odpowiedzi pan Prezydent wyliczył inwestycje, a ponadto naprawiono tablice informacyjne, posadowiono ławeczkę na trasie PKP - Park Kościuszkowców. W najbliższym czasie będzie przebudowa schodów do Kauflandu umożliwiająca wejście z wózkami. Zrobiono by więcej, tylko pojedyńczy mieszkańcy ze Wspólnot nie wyrażają zgody blokują te przedsięwzięcia. Rada Osiedla pozytywnie ocenia działalność Urzędu Miasta na rzecz Osiedla Piaski. To Osiedle nie jest już wojskowe, funkcjonują Wspólnoty i część terenu jest we władaniu AMW.
(Andrzej, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Bardzo dziękuję za tę opinię,
pozdrawiam
Pytanie:
na stronach urzędu brak wiadomości o godzinach pracy w/w
(Hanna kowalska, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Witam Pani Hanno, informacja taka znajduje się pod przyciskiem kontakt:
http://www.legionowo.pl/pl/kontakt.
Ponieważ planujemy przebudowę naszej witryny, postaramy się aby w nowej odsłonie informacje te były łatwiejsze do odnalezienia.
Dziękuję i pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie,
nasi rządzący, a Pana Polityczni krewnichwalą się funduszami unijnymi... infrastruktura, etc... Czy cokolwiek KONKRETNEGO wiadomo n/t naszej drogi 61, kiedy możemy liczyć na spięcie wiaduktu z rondem w Zegrzu i jak wyglada kwestia właśnie odcinka do Zegrza bo w Legionowie mamy przecież prawomocne pozwolenie na budowę... do PIMu, czy dalej? Zapewne odeśle mnie Pan do starosty, bo kompetencje itd... ale czy sprawa nie ma jakiegoś związku ze skomunikowaniem planowanego centrum handlowego obok wiaduktu? Gdzie można zapoznać sie z projektem na odcinek z pozwoleniem na budowę?
Pozdrawiam.
(Michał, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Witam Panie Michale,
według mojej wiedzy decyzja lokalizacyjna dotyczy odcinka drogi nr 61 od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej w Michałowie Reginowie. Inwestycja ta znajduje się na liście rezerwowej programu budowy dróg krajowych. Ostatnio znacznie wydłużono czas trwania programu ze względu na możliwości budżetowe państwa. W nowej strategii założono w pierwszej kolejności dokończenie brakujących odcinków autostrad i dróg ekspresowych. Z planów na listę rezerwową przesunięto też kilka obwodnic dużych miast. Szansa na zapewnienie finansowania pojawi się najprawdopodobniej wraz z nową perspektywą środków unijnych.
Kompletem materiałów dysponuje GDDKiA Oddział w Warszawie.
Pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie.
W związku z beznadziejną skutecznością działań Straży Miejskiej zwracam się z prośba o zwróconie większej uwagi na tę formację. Pomijam już fakt niereagowania na zgłoszenia dotyczące złego parkowania, zastawiania wyjazdów, mozna czekać godzinami, ale w dniu dzisiejszym byłem świadkiem jak grupka nieletnich zakupiła alkochol w sklepie Carrefour na rogu Piłsudskiego i Mrugacza a następnie go otworzyła i sporzywała tuż przy jezdni. Obok przejeżdżało auto straży miejskiej i Panowie zamiast zareagować, odwrócili głowy i udając że nic nie widzą odjechali. To nie było profesjonalne. Od długiego czasu bulwrsuje mnie postawa naszych strażników miejskich. Proszę coś z tym zrobić. Nie che aby moje podatki szły na taką amatorkę.
Pozdrawiam.
(Robert, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Drogi Panie Robercie,
dziękuję za uwagi i spostrzeżenia, które przekazałem już Komendantowi Straży Miejskiej w celu wyjaśnienia przyczyn takiego zachowania. Aby jednak trochę zmienić Pana negatywne postrzeganie pracy strażników, pragnę poinformować, iż tylko w 2012 roku ujawnili oni prawie 2 000 przypadków spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, z czego 585 osób ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 58.500 zł. Jako, że nie jest to jedyne ich zadanie, musi Pan przyznać, że jest to imponujący wynik!
Mam również prośbę do Pana i innych osób czytających tę rubrykę, aby w przypadku stwierdzenia braku reakcji strażników na popełnione wykroczenia zgłaszać to bezpośrednio do Komendanta Straży Miejskiej, a bez wątpienia zostaną wszczęte czynności wyjaśniające, natomiast w stosunku do winnych wyciągnięte zostaną odpowiednie konsekwencje.
Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, ponownie rusza kampania psia, ja w to wchodzę, ponieważ właściciele psów chyba jak nikt inny są relatywistami moralnymi w odniesieniu do siebie - inni tak, ale ja nie muszę - bo się po kupę nie zegnę albo podziwiam krajobraz tyłem do łamiącego się pupila... proponuję wykorzystanie grafiki pana Pągowskiego pt. Twój pies - Twoje GÓWNO - ZABIERZ je, może kampania z gatunku kontrowersyjnych i oburzających będzie skuteczniejsza. Odrobinę z innej beczki, czy jest jakaś kontrola nad szczepieniami psów przeciw wściekliźnie? czy nie można by obdarować właścicieli czworonogów sprzętem do sprzątania przez gabinety weterynaryjne, może tędy? Pozdrawiam.
(, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Michale, jak widzę, w temacie psiej kupy sporna jest nie tyko kwestia sprzątania po pupilu, ale również siła przekazu naszej kampanii. Muszę Panu powiedzieć, że tegoroczna akcja Ja w to wchodzę przez wielu została uznana właśnie za kontrowersyjną. Nie zmienia to faktu, że psie odchody na ulicach i trawnikach są sporym problemem i przeszkadzają coraz większej ilości osób. Pozytywnym jest fakt, że liczba sprzątających po psach właścicieli z każdym rokiem jest coraz większa i pozostaje nam liczyć na to, że tendencja zwyżkowa będzie się utrzymywać.

W kwestii szczepień przeciw wściekliźnie pragnę poinformować, iż obowiązek ten spoczywa na właścicielach czworonogów. Możliwość kontroli szczepień posiada między innymi Straż Miejska, ale nie istnieje centralna ewidencja takich szczepień. Są one dokumentowane poprzez wpis lekarza weterynarii w książeczce zdrowia zwierzęcia, więc trudno sobie wyobrazić kontrolę na masową skalę. Sprzętem do sprzątania może być nawet zwykła torebka foliowa, zatem obowiązek posiadania takiego wyposażenia przez właścicieli wychodzących na spacer z psem nie jest dla nich dolegliwy finansowo. Bardzo liczymy na właściwe reakcje mieszkańców na nieodpowiednie zachowanie właścicieli czworonogów - spokojna uwaga może zdziałać więcej, niż kampania billbordowa.
Pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. Chciałabym się zapytać na jakich zasadach można zorganizować przystanek autobusowy w Legionowie? Czy może to zrobić każdy i wszędzie? Czy powinny być spełnione jakieś podstawowe przepisy bhp przy lokalizacji takiego przystanku? Pytam o to, ponieważ wraz z pierwszymi dniami kwietnia przy ul. Kolejowej w Legionowie (przy stacji PKP) zauważyłam parkujący tam autokar (Translud)dowożący bezpłatnie mieszkańców Chotomowa do stacji PKP Legionowo Przystanek. Początkowo autokar stał wzdłuż ulicy Kolekowej blokując jeden pas ruchu i ograniczając widoczność innym pojazdom bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W tym tygodniu, tj. od 8 kwietnia br. autokar miał już wyznaczone i zagrodzone taśmą miejsce wraz ze znakiem i był zaparkowany prostopadle do ul. Kolejowej. Nie wiem kto wydaje zgodę na usytuowanie przystanku w tym miejscu, ale tam zupełnie nie ma miejsca dla przystanku autobusowego, nie mówiąc już o ludziach, którzy z tego autobusu wychodzą prosto na jezdnię pod nadjeżdżające pojazdy. Rozumiem chęć zaoszczędzenia ościennej gminy. Taki autokar zapewne jest tańszym rozwiązaniem, niż dopłata do wspólnego biletu na stacji Chotomów. Jednak dlaczego ma się to dziać kosztem mieszkańców Legionowa Przystanek??? Pozdrawiam serdecznie, Monika, 08.04.2013r.
(Monika, 09-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Moniko,
do czasu zakończenia budowy tunelu nie ma możliwości docelowego zlokalizowania przystanku autobusowego przy ul. Kolejowej w pobliżu stacji Legionowo Przystanek. Przewoźnik zwrócił się do Gminy Legionowo o udostępnienie dwóch działek w pasie drogowym ul. Kolejowej z przeznaczenie pod tymczasową pętlę autobusową i taką zgodę uzyskał. W najbliższym czasie powinno to poprawić sytuację.
Z poważaniem
Aleksander Rogala
Wydział Gospodarki Komunalnej


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi