wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Mamy dwa autobusy jadące do Żerania. Kiedyś faktycznie była to baza przesiadkowa, ale teraz zdecydowanie lepszą bazą dla Legionowa są - moim zdaniem - Młociny. Czy Legionowo prowadzi lub zamierza prowadzić rozmowy, aby np. autobus linii 731 skierować nie na Żerań, a na Młociny? aby chociaż jeden z dwóch jadących jechał do metra, a drugi do tramwajów. Czy to nie byłoby lepiej dla mieszkańców naszego miasta?
(Agata, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Agato, zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki odpowiedzi, gdyż wielokrotnie odpisywałem, że zmiana trasy autobusów tak, aby dojeżdżały do metra Młociny, wiąże się ze 100% dopłatą do tej linii (obecnie jest to 40%). ZTM stoi na stanowisku, że Legionowo ma bezpośrednie połączenia z metrem za pomocą KM i liniami SKM, zatem nie jest zainteresowane zmianą tras autobusów. Na pokrycie 100% kosztów funkcjonowania takiej linii nie mamy środków w budżecie. Według naszych informacji jeden z prywatnych przewoźników zamierza wkrótce uruchomić takie połączenie.
Pytanie:
w sprawie aquaparku czy nie mogłby się Pan dogadać z Jabłonna lub Wieliszewem i pobudować go np na polach Jabłonowskich???
(Jacek, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Jacku, Legionowo posiada odpowiedni grunt pod budowę Aquaparku, problemem nie jest jego lokalizacja, lecz finansowanie, które przekracza możliwości gminy. Zakładamy raczej możliwość partnerstwa publiczno - prywatnego lub udział środków unijnych z nowej perspektywy 2014-2020.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy zostanie wykonane przejście dla pieszych na wysokości ul. Hynka. To przejście miało być wykonane przy budowie chodnika w ulicy Hynka. Odpowiedź ze stycznia była że jak zajdą korzystne warunki atmosferyczne, warunki były cały rok i nic. Minął cały rok i nic. Dlaczego nie wyegzekwowano realizacji całości umowy z wykonawcą.?
(Kazimierz, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Kazimierzu, zakładam, że pyta Pan o przejście przez ul. Strużańską. Wielokrotnie pisaliśmy, że nie jest to kwestia wymalowania pasów, lecz wybudowania zatok autobusowych aby móc te pasy bezpiecznie przeprowadzić. Przejście nie było zawarte w ramach inwestycji budowy chodnika w ul. Hynka, gdyż ul. Strużańska jest drogą wojewódzką, zarządzaną przez MZDW w Warszawie. Okazało się, że kosztorys tych prac znacznie przekracza możliwości finansowe gminy i w tej chwili nie możemy się na takie działania zdecydować. Ponieważ nie ma możliwości poprowadzenia przejścia bez budowy zatok, z przykrością muszę poinformować, że inwestycja nie zostanie zrealizowana w najbliższym czasie.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie! Jestem od ponad roku po rozwodzie, tyle samo czasu "pomieszkuję" wraz z córką u mojego dziadka i babci, w którym mieszka również moja mama. W sumie jest to 5 lokatorów. Moje pytanie brzmi: czy jako samotna matka (zarabiająca bardzo mało, nie mam zdolności kredytowej) miałabym mozliwośc o staranie sie o mieszkanie od miasta? Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedz.
(Ewta, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Szczegółowe zasady przyznawania lokali komunalnych reguluje uchwała Rady Miasta Legionowo nr XX/252/2008, dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej, która definiuje kryteria. Prawo do lokalu z zasobów gminy przysługuje m.in.: 1) wnioskodawcom ubiegającym się o przydział mieszkania z zasobów gminy, którzy udokumentują faktyczne zamieszkiwanie na terenie Gminy Legionowo przez okres co najmniej 5 lat przed datą złożenia wniosku, 2) osobom nie posiadającym tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, 3) osobom, które w ciągu ostatnich pięciu lat nie zbyły lub nie przekazały innym osobom prawa własnościowego lokalu spółdzielczego, prawa do lokalu mieszkalnego i prawa najmu lokalu mieszkalnego, 4) osobom zamieszkałym w pomieszczeniach nie nadających się na stały pobyt ludzi lub w lokalach, w których powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy jest mniejsza niż 5 metrów kwadratowych w gospodarstwie wieloosobowym i 10 metrów kwadratowych w gospodarstwie jednoosobowym. Wszelkich informacji udzieli Referat Lokalowy pod numerem telefonu 22 766-40-51 i 22 766-40-52. Proszę jednak pamiętać, że lista oczekujących jest długa i czas oczekiwania to kilka lat.
Pytanie:
Dlaczego jak co roku jest problem z odśnieżaniem chodnika przy Sowińskiego, na całej długości ulicy jak tylko pojawią się większe opady śniegu. Miasto uważa że teren należy do spółdzielni, a spółdzielnia że do miasta a mieszkańcy muszą brnąc w śniegu i często na wyślizganych częściach chodnika, gdzie o wypadek nietrudno. Czekam na pomoc w sprawie.
(Arkadiusz, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Arkadiuszu, zgodnie z ustawą o czystości i porządku w gminach chodniki położone w pasach drogowych dróg publicznych są sprzątane przez zarządców/właścicieli działek przyległych do drogi publicznej. W przypadku ul. Sowińskiego - na poszczególnych odcinkach obowiązek ten spoczywa na gminie, SMLW i wielu innych właścicielach. Miasto odśnieża fragment należący do nas, obowiązek odśnieżania pozostałych odcinków może wyegzekwować Straż Miejska.
Pytanie:
Kiedy w Legionowie powstanie centrum handlowe?
(Olek, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Olku, jest to całkowicie prywatna inwestycja, zatem odpowiedź na to pytanie zna tylko inwestor. Mam jednak nadzieję, że centrum powstanie w ciągu najbliższych dwóch - trzech lat.
Pytanie:
Witam Panie prezydencie co do ZTM autobusów nie ma juz 801 a maja nam zabrac jeszcze 731 to sie w głowie nie miesci. Od stycznia maja zdrozec bilety to my płacimy i wymagamy zeby miec czym dojerzdzac no i wiadomo ze bedze sie bardzej opłacało dojedzac samochodem nam ty bedze zle bo korki beda. Mam nadzeje ze Pan cos z tym zrobi, z góry dzekuje. Co do Sylwestra 2012\2013 czy cos w parku bedze czy raczej w Arenie?
(Dorota, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Doroto, Nie mam informacji na temat likwidacji linii 731. Miasto dofinansowuje tzw. wspólny bilet, ZTM, SKM i KM w zamian za co nasi mieszkańcy mają czym dojechać do Stolicy. Natomiast nie mamy bezpośredniego wpływu na decyzje przewoźnika o likwidacji linii autobusowej - jeżeli chcielibyśmy ją utrzymać, to dofinansowanie zamiast 40% na terenie Legionowa, wyniosłoby 100% na całej trasie, na co po prostu nie możemy sobie pozwolić. W tym roku nie będzie miejskiego Sylwestra w Legionowie.
Pytanie:
Witam panie Prezydencie mam pytanie dlaczego będąc mieszkańcem osiedla młodych zostaliśmy pozbawieni komunikacji w okresie bożego narodzenia oraz nowego roku 2013 przecież nie wszyscy mają wolny ten okres bo muszą dojechać do pracy dotyczy trasy 731 dziekuje za możliwie szybką odpowiedz.
(Dariusz 2031, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Uwagi dotyczące rozkładów jazdy należy zgłaszać przewoźnikowi, czyli ZTM Warszawa. Z analizy rozkładu widzę, że niektóre kursy z Os. Młodych jeżdżą także w Wigilię i Nowy Rok.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Myślę, ze piszac te słowa będę wyrazicielką opinii większości "Piaskowiczów". Nie wiem, na ile było w tym Pana interwencji, ale na Pańskie rece chciałabym złożyc podziekowania za Fantastyczny prezent pod choinkę - śliczne przejście kolejowe na stacji Legionowo - Piaski. Trochę sie przy nim wirowało, ale w koncu jest. I za to bardzo bardzo dziękujemy. Slyszałam, że w roku 2014 ma stanąć piękna wiata na peronie chroniąca pasazerów przed deszczem. A peron ma zosac wyłożony kostką. Niecierpliwie czekamy na realizaję tych planów. Z Pańskiej działalności widać, że można dużo zrobic. Tylko trzeba chciec. Dziekuję z Pańskie zaangazowanie w "przyziemne" sprawy mieszkańców. oczywiście prosimy i chcemy jeszcze....Pan to potrafi...... W tym przedswiatecznym okresie życzę Panu spokoju. Goraczka przygotowań zaczyna narastać, jak co roku..... Zyczę, aby Świeta spędził Pan w milej rodzinnej atmosferze z dala od trosk, kłopotów i zawod owych obowiązków. Pozdrawiam serdecznie. B.
(Berta , 20-12-2012)
Odpowiedź:
Dziękuję.
Pytanie:
Szanowni Państwo, w sobotę po opadach marznącej mżawki od godz. 7 do 11 na ulicach Legionowa rzadko można było spotkać piaskarki. Na ul. Husarskiej na zakręcie przy przedszkolu w ok. Mieszka I w ciągu pół godziny doszło do 3 niegroźnych stłuczek, ale ani Policja ani Straż Miejska ani inne służby nie zareagowały do godz. 11. Taka sytuacja miała miejsce i dziś, jajo na większości ulic Legionowa. Mam propozycję, Świeradów Zdrój uchwałą rady miasta z28/11/2012r. rozwiązał Straż Miejską. Zbierzmy parę tysiecy podpisów pod taką uchwałą i dajmy tym ludziom łopaty do śniegu i piachu. To skandal, aby w 50tys. mieście przy zimie trawajacej 1 max 2 m-ce nikt nie reagował na takie sytuacje kryzysowe!!! Panie Prezydencie proszę o interwencję!!! To my płacimy podatki i utrzymujemy samorząd, a nie samorząd nas!
( Bezradny Legionowiak , 20-12-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Legionowo nie jest stolicą, gdzie po ulicach jeździ setka piaskarek. Legionowo obsługują 4 pługo - piaskarki, w tym zazwyczaj 2 solarki na drogi o podwyższonym standardzie utrzymania i dwa ciągniki z rozrzutnikiem mieszanki pisakowo - solnej, a drogi skategoryzowane są pod względem m.in. tego, czy jeździ po nich komunikacja publiczna (te mają pierwszeństwo). Pozostałe ulice odśnieżane są w drugiej kolejności. Zapowiadaliśmy także, że zimą nawierzchnia ulic nie będzie czarna i nie tego powinni mieszkańcy oczekiwać. 15/12/2012 r. o godz. 07.35 dyżurny Straży Miejskiej powiadomił obsługującą nas firmę, że drogi i chodniki są śliskie. Samochody muszą dojechać z Warszawy, także śliskimi i zaśnieżonymi drogami, więc ok godz. 09.30 pierwsze piaskarki pojawiły się na terenie Legionowa. Dodatkowo Strażnicy objeżdżali miasto informując inne podmioty gospodarcze o śliskości na chodnikach, szczególnie wokół targowiska. Trudno mówić więc o braku reakcji ze strony służb odpowiedzialnych za ,,Akcję Zima''. Jednocześnie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej nie mają w zakresie obowiązków odśnieżania ulic i chodników, lecz szereg innych zadań, których realizacji oczekują nasi mieszkańcy.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi