wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Mam pytanie odnośnie tego w jakich godzinach funkcjonują Legionowskie przedszkola, a konkretniej czy któreś pracuje do godziny 18?, Ewentualnie proszę o informacje które przedszkola Prywatne są dotowane przez UM? Czy ewentualnie gdzieś można znaleźć takie informacje na stronie (nie chodzi mi o strony konkretnych placówek bo wykazu tych też nie znalazłem) np UM?
(Łukasz, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Panie Łukaszu,
wszystkie miejskie przedszkola pracują do godziny 17:00. Natomiast > placówki prywatne, które wyraziły taką chęć, oraz niepubliczne - dotowane przez urząd-zostały umieszczone w teleadresach na naszej stronie: Teleadresy/oświata/przedszkola
Nie posiadamy jednak informacji w jakich godzinach pracują te placówki.
Pytanie:
Szanowni Panstwo, kiedy mozna sie spodziewac rozpisania przetargu na projekt i budowe dlugo oczekiwanego chodnika wzdluz ul. Struzanskiej?, czy przy okazji tej inwestycji zostana wykonane przejscia dla pieszych?
Pozdrawiam,
Dawid
(Ania, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
niestety ze względu na wygórowane oczekiwania zarządcy drogi, które i tak nie dawały pewności realizacji tej inwestycji, została podjęta decyzja o rezygnacji tych planów.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie proszę o interwencję odnośnie ogrodzenia boiska siatka nie jest umocowana do podłoża jest powyginana co stanowi zagrożenie dla dzieci jak i młodzieży tam się bawiącej.W ogrodzeniu placyka są 3 furtki natomiast między siatką a ogrodzeniem od ul.Suwalnej brakuje 1/2 przęsła zamykającego ogrodzenie w całość,osobiście byłem świadkiem jak dziecko wybiegło babci przez ten nazwijmy korytarz wprost pod koła samochodu na ww.ulicy na szczęście refleks nadjeżdżającego kierowcy pozwolił uniknąć tragedii. Liczę na szybkie załatwienie sprawy >> Pozdrawiam >> >> Rafał
(Rafał, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny panie,
Pana uwagi zostały przekazane do KZB.
z poważaniem
Referat Marketingu
Pytanie:
Witam Pana.
Chcialam Pana zapytac czy Panu nie jest wstyd ze wycina sie tak duzo drzew w naszym miescie.Z tego wynika ze Panu nie zalezy na opini mieszkancow.Nastepnej zgody wycinkowej Pan udostepnil na ul.Jagielonskiej.Sa to stare drzewa z histora.Z tego wynika ze Panu zalezy bardziej na blokowcach niz na zagospodarowaniu zieleni.Moze warto wyjechac w Polske i popatrzec jak inni potrafia inaczej ,fajniej zorganizowac to.I moze warto brac przyklad z lepiej zorganizowanych ludzi .Bo drzewo jest bardzo latwo wyciac tylko dluzej sie czeka na wyrosniecie.
Z powazaniem Anna
(Anna, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Witam,
zezwalamy na usuwanie drzew w mieście tylko gdy jest to konieczne. W przypadkach gdy drzewa kolidują z inwestycjami stosuje się kompensację przyrodniczą, czyli w zamian za usunięte drzewa nakazuje się nasadzenia zastępcze w ilości dużo większej od ilości usuniętych drzew. W ten sposób dokonano nasadzeń kilkuset drzew na terenach zieleni miejskiej i większości ulic miasta. Na Jagiellońskiej inwestor - starostwo powiatowe otrzymało zezwolenie na usunięcie 7 drzew. Projekt zezwolenia został uzgodniony przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.
Z poważaniem
Robert Wieczorek
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Pytanie:
Witam,
czy tego lata przewidywane są seanse i maratony filmowe w Ratuszu, tak jak miało to miejsce w zeszłe wakacje?
(Marta, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Projekcje filmowe dla dzieci będą odbywały się w sierpniowe poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.00 oraz 14.00. Projekcje filmowe dla dorosłych będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Informacje o proponowanych filmach pojawią się na początku lipca na stronie www.moklegionowo.pl.
Pytanie:
Panie Prezydencie, bardzo proszę o zwrócenie uwagi swoim pracownikom, aby nie wykonywali prac porządkowych wokól Urzędu we wczesnych godzin porannych. Dziś - w sobotę- po raz kolejny - ok. godz. 5 rano zostałam obudzona przez szczękajace pojemniki na śmieci, bo jakiś pan musi opróżniać śmietniki przy urzędzie i tłuc pojemnikami o tak wczesnej porze. Mieszkam tuż przy Urzędzie i takie działanie jest naprawdę uciążliwe. Szczytem braku wyczucia i myślenia o mieszkańcach było koszenie trawy w niedzielę 26 maja jeszcze przed godz. 7 rano. W niedzielę w ogóle nie powinno się odpalać kosiarki spalinowej, nie mówiąc już o porze. Naprawdę w niedzielę czy sobotę wcześnie rano ludzie chcą spać a nie słuchać warczącej kosiarki spalinowej czy tłuczenia śmietnikami. Proszę serdecznie uczulić swoich pracowników aby zachowali jakieś zasady współżycia społecznego i pozwolili mieszkańcom wyspać się. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
(Darek, 03-07-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
przepraszam za niedogodności. Sprawę proszę uznać za załatwioną.
pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy Karta Dużej Rodziny daje zniżkę także podczas wakacyjnych dyzurów przedszkoli? Nie znalazłam takiej informacji a już za tydzień początek wakacji. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź (płaci się pierwszego dnia).
(Anna, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Pani Anno, zniżki obowiązują również podczas dyżurów
Pytanie:
kieruje pytania zwiazane z odbiorem odpadow. Nie moge uzyskac informacji ani w UM, ani w firmie MPK, do ktorej kieruje mnie urzad, na temat odbioru odpadow, poza standardowa obsluga. Prosilbym, aby byla dostepna informacja jak zamowic dodatkowy odbior zielonego, materialow remontowych (np. farby) czy produktow olejowych. Chodzi mi o ilosci domowe 1-2 worki, a nie kontener budowlany. Firma nie odbiera takich odpadow, wyrzucać gdziekolwiek tez przeciez nie nalezy. Jaka jest prawidlowa metoda usuniecia. Dziekuje.
(Bogdan, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Odbiór odpadów nie objętych gminnym systemem gospodarki odpadami nie jest regulowany przez prezydenta. Na terenie Legionowa działa kilkanaście firm świadczących takie usługi (rejestr tych firm: http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/Rejestr-dzialalnosci-regulowanej-w-zakresie-odbierania-odpadow-komunalnych-od-wlascicieli-nieruchomosci. Należy się z nimi skontaktować i wybrać najkorzystniejszą ofertę. pozdrawiam
Robert Wieczorek
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Pytanie:
Dlaczego nie uzyskałam odpowiedzi w sprawie ławeczek na placu zabaw przy os.młodych.Ponawiam pytanie: czy istnieje możliwość dostawieniu kilku ławeczek na placu zabaw?Jest coraz więcej dzieci wraz z rodzicami i brakuje miejsc.pozdrawiam
Anna

Witam.Jestem mamą 2dzieci i mieszkamy na os.Młodych,chodzimy codziennie na plac zabaw, który znajduje się przy SUWALNEJ. Z radością zauważam, że jest coraz więcej dzieci wraz z rodzicami na placu zabaw, szczególnie koło godz.16.Niestety brakuje miejsc siedzących. Czy istnieje możliwość dostawienia kilku ławeczek?Dziękuję.Zapraszamy na Plac zabaw.
(Anna, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Z przykrością musimy poinformować, że w budżecie nie zostały zarezerwowane środki na zakup i montaż takich ławek. Mając to na uwadze, zaplanujemy to w kolejnym budżecie i postaramy się ławeczki zamontować na kolejny sezon. Z poważaniem
KZB
Pytanie:
Witam a może zamiast malować przejście podziemne PKP Legionowo to dać szansę artystą ulicznym np.tym co zrobili świetne graffiti na garażach po stronie osiedla piaski ? Bo jestem pewien że na długo takie malowanie nie wytrzyma poza tym jest to niedokładnie zrobione i wygląda nieelegancko
(kamil, 02-07-2013)
Odpowiedź:
Drogi Kamilu,
przejście podziemne jest w zarządzie PKP i to jego pracownicy własnymi siłami próbowali zamalować bohomazy malowane przez wandali. Wcześniej zwracaliśmy się do PKP z propozycją zgłoszenia przejścia podziemnego do konkursu DULUX let`s colour, w którym na murach powstają profesjonalne obrazy w oparciu o projekty miejscowych artystów. Niestety PKP nie wyraziło zgody tłumacząc się obowiązkiem zachowania trwałości projektu wykonanego z wykorzystaniem środków unijnych.
pozdrawia


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi