Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Mam pytanie odnośnie motocyklistów jeżdżących po Legionowie. Do tej pory mało zwracaliśmy uwagę z małżonką na to zjawisko ale dziś w Boże Ciało byliśmy świadkami jak na rondzie na pasach obok Urzędu Miasta motocyklista wyjeżdżający z ronda z ogromną prędkością o mały włos by nie potrącił matki z trojgiem (!) dzieci. O włos od tragedii! Co Pan jako Prezydent może zrobić z tym współczesnym niebezpieczeństwem, abyśmy przechodząc w takim miejscu jak rondo w centrum miasta czuli się bezpiecznie. Po tym wydarzeniu uzmysłowiliśmy sobie z małżonką że motocykliści co roku robią sobie tor wyścigowy z legionowskich ulic. Z tego co widać to nie ma ani jednej sztuki fotoradaru który by zarejestrował m.in takie wydarzenie. I bezpieczniej byłoby obok Urzędu Miasta i wpadłoby kilka groszy które można wystrzelić w powietrze jako fajerwerki.
(Andrzej , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, w administracji jest ściśle określony podział zadań, zgodnie z którym władze miasta nie mają żadnego wpływu na pracę Policji. Jeżeli jest Pani świadkiem złamania przepisów ruchu drogowego, należy zgłosić ten fakt Policji, która będzie miała szansę interweniować i złapać kierowcę w trakcie popełniania wykroczenia. Sytuacja z motocyklistami nie jest przypadkiem, w którym można wypracować plan działań względem tej konkretnej grupy kierowców, lecz dotyczy konkretnego kierowcy w konkretnej sytuacji łamania przepisów ruchu drogowego. A kompetencje do jego ukarania ma jedynie Policja. W Legionowie Straż Miejska i Policja dysponują kilkoma radarami oraz zamontowanym w samochodzie wideofotoradarem, które są systematycznie wykorzystywane.
Pytanie:
Witam Zwracam sie z prośbą o informację czy na terenie przy ul. Kazimierza Wielkiego pomiędzy nowo powstałymi blokami wybudowanymi przez Leg-bud i Mostostal mógłyby powstać plac zabaw dla dzieci. Teren jest zupełnie nie wykorzystany a naszym dzieciom (których jest naprawde dużo i będzie jeszcze więcej niebaweM) brakuje takiego miejsca. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie prośby. Pozdrawiam
(Renata , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Renato, na chwilę obecną nie ma planów na zagospodarowanie tej działki. Niedawno oddaliśmy do użytku plac zabaw przy Zespole Szkół nr 3 i nie planujemy kolejnej inwestycji w tym rejonie ani nie dysponujemy wolnymi środkami w budżecie na wybudowanie kolejnego placu zabaw. Proszę zwrócić się do deweloperów z prośbą o wybudowanie placu zabaw przy bloku, gdyż jest to obecnie obowiązującym trendem.
Pytanie:
Witam. Czy jest szansa,że w Legionowie powstanie tzw. ścieżka zdrowia lub inaczej "plac zabaw dla dorosłych"? Nie chodzi tu o wymyślne urządzenia siłowe tylko o różnego rodzaju poręcze, drabinki i drążki (a może nawet i lina) takie jak są w m. in. na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego http://www.konstancin24.eu/print.php?news.384 Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Witam. Czy jest szansa aby w Legionowie powstała tzw. ścieżka zdrowia lub mówiąc inaczej "plac zabaw dla dorosłych". Nie chodzi mi o wymyślne sprzęty siłowe, ale o wybudowanie kilku drążków,poręczy i drabinek (a może nawet i podwieszenie liny do wspinania), tak jak ma to miejsce np w Chojnowskim Parku Krajobrazowym http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.384.2 czy Lesie Kabackim www.google.pl/imgres?q=ścieżka+zdrowia+w+lesie+kabackim&hl=pl&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=ox7l_SCzW388LM:&imgrefurl=http://www.zsspbartnicza.waw.pl/gallery/wydarzenia/powsin/49&docid=1-IQ2utz_MLRiM&imgurl=http://www.zsspbartnicza.waw.pl/uploads/images/Gallery/wydarzenia/powsin/P1240304.jpg&w=1024&h=767&ei=1a7VT9fWJu6R0QW_o5T5Aw&zoom=1&iact=hc&vpx=1005&vpy=154&dur=1359&hovh=194&hovw=259&tx=141&ty=111&sig=107626510978627514997&page=1&tbnh=144&tbnw=192&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:4,s:0,i:80 Z góry dziękuję za odpowiedź.
(Jakub , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, nie ma w tej chwili planów na wybudowanie ścieżki zdrowia dla dorosłych.
Pytanie:
Dzień dobry chciałem się zapytać kiedy Straż Miejska zacznie karać właścicieli psów i kotów za nie sprzątenie po swoich pupilach. Na dzień dzisiejszy właściciele zwierząt nie przestrzegają prawa i nie sprzątają. Miasto jest zanieczyszczone odchodami zwierząt. Sam wielokrotnie byłem świadkiem jak pies załatwił swoją potrzebę a właściciel po nim nie posprzątał.
(Rafał , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Rafale, od kilku miesięcy Straż Miejska prowadzi poranne akcje mające na celu przypomnienie mieszkańcom o obowiązku sprzątania psich odchodów. Wystawiono już wiele mandatów oraz upomnień. Nie ma jednak możliwości pilnowania każdego trawnika w mieście. Z doświadczenia innych miast wiemy jednak, że proces uświadamiania mieszkańców jest bardzo długi i mozolny. Zachęcam oczywiście mieszkańców do zwracania uwagi osobom, które nie posprzątały po swoim pupilu.
Pytanie:
Dot. odpowiedzi nt. budowy sieci kanalizacyjnej w ulicy Sadowej z dnia 5.06: - jakie działania zostały podjęte przez Urząd w sprawie porozumienia z ALP, gm. Wieliszew oraz właścicielami działek od dnia 12.11.09, kiedy w Zarządzeniu Prezydenta pojawił się projekt kanalizacji w ulicy Sadowej? - czy istnieją techniczne możliwości wykonania kanalizacji w tej ulicy (por. zakończoną inwestycję w podobnej ul. Leszczynowej)? - co oznacza sformułowanie "nieznany stan prawny dróg [dojazdowych do nieruchomości]"? - jaki jest związek pomiędzy poruszoną w pytaniu kwestią, a zawartą w odpowiedzi informacją dotyczącą inwestycji w innej części miasta? - skąd rozbieżności argumentacji Zastępcy Prezydenta (brak środków finansowych) oraz Prezydenta (brak możliwości techniczno-prawnych)? Które kwestie stanowią rzeczywistą barierę w realizacji projektu? - jaki udział w zmianie decyzji dotyczącej realizacji inwestycji ma podmiot ją współfinansujący, tj. Fundusz Spójności Unii Europejskiej? - jakie środki inicjatywy mieszkańców mogą wpłynąć na przyspieszenie realizacji ww. inwestycji?
(Paweł , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, zgodnie z regulaminem tej rubryki Prezydent odpowiada na pytania dotyczące kompetencji i obowiązków służbowych prezydenta i urzędu i nie odpowiada na pytania na które można uzyskać jednoznaczną odpowiedź z właściwego merytorycznie wydziału/referatu a w tym przypadku proszę skierować pytania do Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego tel. 22 774 10 62 wew. 21 email: sekretariat@pwklegionowo.com Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
Panie Prezydencie w sprawie Pańskiej odpowiedzi w temacie skupu złomu na Senatorskiej, sprawa utknęła w martwym punkcie Starosta powiedział że sprawa pozwolenia na prowadzenie skupu jest w waszych rękach cytuje "Szanowny Panie Jakubie, Starosta Legionowski na podstawie ustawy o odpadach wydaje jedynie pozwolenia na zbieranie odpadów, co nie jest jednoznaczne z pozwoleniem na prowadzenie tego typu działalności. Pozwolenie na zbieranie odpadów, wydawane przez starostę, jest jednym z szeregu dokumentów, koniecznych do legalnego prowadzenia skupu złomu. Postępowanie administracyjne jest w toku i pozwolenie nie zostało jak dotąd wydane. Pozostałe decyzje administracyjne, związane z zalegalizowanie tego typu działalności, pozostają w kompetencjach gminy" proszę więc nas nie oszukiwać i w końcu rozwiązać ten problem skutecznie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Proszę o natychmiastowe zlikwidowanie tej działalności na ulicy Senatorskiej!!!!!!!!!!
(Jakub , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, władze Legionowa nie mają mocy prawnej aby spełnić Pańskie żądanie zlikwidowania działalności przy ul. Senatorskiej. Pozwolenie na zbieranie odpadów, wydawane przez Starostę, jest najważniejszym z dokumentów wymaganych przy tego rodzaju działalności. Poprzednio wydane przez Starostę postanowienie zostało wstrzymane drugą decyzją i obecnie nie obowiązuje. Miasto pośredniczy jedynie w zarejestrowaniu działalności gospodarczej w Ministerstwie, Referat Ochrony Środowiska może wydać decyzję o środowiskową o zmianie przeznaczenia nieruchomości, lecz właściciel nie wystąpił z wnioskiem o wydanie takiej decyzji. Straż Miejska regularnie kontroluje porządek na terenie nieruchomości, wręczono właścicielowi szereg mandatów. Poinformujemy WIOŚ o tym, że według nas działalność na terenie nieruchomości prowadzona jest niezgodnie z przepisami - na tym kończą się nasze możliwości działania.
Pytanie:
Mam prośbę do Pana prezydenta w imieniu wszystkich mieszkańców bloków położonych przy dawnym Globi teraz Carreufor. Bardzo prosimy o interwencje w sprawie położonego przy Carreufor świetnika, i czystości w okół tego sklepu,ponieważ na około jest brudno ,wszędzie leżą papierki a w śmietniku grzebią ludzie i wyciągają rzeczy z tego śmietnika. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.Tania
(Tania , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Przekażę Pani zgłoszenie Komendantowi Straży Miejskiej z prośbą o interwencję. W kwietniu Strażnicy Miejscy zobowiązali kierownika sklepu do przykrywania pojemnika siatką zabezpieczającą rozwiewanie śmieci. Teren na którym stoją okoliczne bloki i sklep znajduje się w użytkowaniu wieczystym spółdzielni i proszę zgłosić ten problem także administracji osiedla.
Pytanie:
Od jakiegoś czasu jeżdżę SKM-ką i co mnie wita w Legionowie?Rasistowskie graffiti na murach. Moje pytanie brzmi dlaczego nie zostaną one zamalowane-to ma być wizytówka miasta? To wstyd. Mnie jest wstyd pokazać to komuś. W miastu to chyba nie przeszkadza...
(Anna, 11-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Anno, jak już pisaliśmy w jednej z odpowiedzi, do czasu emisji filmu w BBC nie otrzymaliśmy sygnału, jakoby mural wzbudzał u kogokolwiek negatywne uczucia, był on traktowany jako wyrażenie sympatii dla drużyny piłkarskiej a nie manifestacja treści rasistowskich. Mural znajdował się na terenie prywatnym i został już zamalowany.
Pytanie:
Witam, Czy w Legionowie podczas Euro będzie strefa kibica? Mam namyśli miejce, gdzie można poogladac mecz w plenerze .. Rynek byłby rewelacyjnym miejscem
(Robert, 10-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Robercie, strefa kibicowania ruszyła w piątek na Rynku. Przez całe Mistrzostwa mecze wyświetlane będą na telebimie.
Pytanie:
Pani Prezydencie, na spotkaniu z mieszkańcami miasta w ubiegłym roku obiecał Pan, że wiosną 2012 r. zostanie położona nawierzchnia na przedłużeniu ul. Plantowej w stronę dworca PKP. Wiosna niebawem się skończy. Mam nadzieję, że orientuje się Pan w "zaawansowaniu prac". Oczywiście nic nie zapowiada ich rozpoczęcia... Mieszkańcy tej zapomnianej części miasta (przy okazji na Nowym Bukowcu jest 500 mieszkań, a nie mieszkańców- jak powiedział Pan na wspomnianym spotkaniu) nadal wędrują do pociągu w piachu i błocie. I uciekają "w krzaki" przed rozjeżdżającymi tę ścieżkę coraz skuteczniej samochodami. Wciąż jednak mają nadzieję, że spełni Pan swoją obietnicę... Wiem, że po drugiej stronie torów jest ul. Handlowa, ale czekanie przy zamkniętym szlabanie po ok. 20 min. nieco utrudnia korzystanie z tej trasy. A przedłużenie Plantowej zostało nam obiecane ... Czy możliwe jest wywiązanie się z tej obietnicy?
(bukowianka , 08-06-2012)
Odpowiedź:
Obecnie Gmina jest na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę połączenia drogowego ul.Polnej z ul.Piaskową w Legionowie. Wg planów w okresie wakacyjnym zostaną ogłoszone przetargi na budowę tej ulicy. Planowane połączenie drogowe jest jednym z trzech elementów związanych z budową Centrum Komunikacyjnego w skład którego również wchodzi budowa budynku Dworca Kolejowego oraz Wielopoziomowego Parkingu Park & Ride. Biorąc pod uwagę uwarunkowania techniczne i logistyczne droga będzie budowana jako ostatni element. Wstępne założenia przewidują zakończenie budowy wszystkich w/w elementów do końca roku 2013, lecz warunkiem zrealizowania tej inwestycji jest otrzymanie dofinansowania ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE