wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Nie wiem dlaczego ,ale dwa razy zadawałam pytania nie dostałam żadnej odpowiedzi.Wrócę więc do ostatniego pytania:kiedy będzie możliwe wykonanie nawierzchni ulicy K.K.Baczyńskiego .Po wykonaniu kanalizacji stan tej ulicy jest katastrofalny nawieziono "kamieni "po których bardzo cięzko sie chodzi-szczególnie dzieciom,niszczy się samochody.Zwracaliśmy sie w ubiegłym roku o umieszczenie w budżecie wykonania nawierzchni na naszej bardzo krótkiej uliczce ok.70m,czy naprawdę nie jest to możliwe? Po ostatniej modernizacji ulicy Mireckiego jest jeszcze gorzej ,pył cementowy jest wszędzie ,na butach ubraniu i oknach.Przeście z dziećmi do przedszkola jest okropne-bolą je stopy i są brudne do kostek. Pozdrawiam i mam nadzieje że tym razem uzyskam odpowiedż Elżbieta i mieszkańcy ulicy Baczyńskiego
Szanowny panie Prezydencie,w obecnym czasie przebudowywana jest droga powiatowa -ul.Jana Pawła,Mireckiego,Al.Legionów z czego bardzo sie cieszymy.Natomiast stan naszej ulicy tj.Baczyńskiego po wykonaniu kanalizacji i tera modernizacji mirecjkiegojest w stanie fatalnym ,jak z innego świata . Mam pytanie kiedy będzie wykonana nawierzchnia ulicy Baczyńskiego. Zwracaliśmy się już do Pana z prośbą o uwzględnienie w planach tej inwestycji. Jest to bardzo krótka ulica ok.80 m i nakłady finansowe nie będą zbyt wysokie. Bardzo proszę o wizyte na naszej ulicy i jak najszybsze jej utwardzenie-wykostkowanie. Pozdrawiamy mieszkancy ulicy Baczyńskiego
(Elżbieta, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, Odpowiadamy na wszystkie pytania. Zadała Pani jedno, a nie dwa pytania dotyczące ul. Baczyńskiego, otrzymaliśmy je w dniu 22.08. Obecnie brak jest funduszy na realizację utwardzenia ul. C. K. Baczyńskiego wLegionowie. Jeżeli w przyszłym roku lub kolejnych wzrosną dochody miasta to temat ten zostanie ponownie podjęty. Na dzień dzisiejszy ulica będzie objęta procedurą utrzymania dróg gruntowych.
Pytanie:
Panie prezydencie ,czy ulica Chłopickiego ma szanse na projekt i remont w 2013?
(Grzegorz, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Obecnie brak jest funduszy na przebudowę ul. gen. J. Chłopickiego w Legionowie. Jeżeli znajdą się dodatkowe fundusze na inwestycje, temat ten zostanie ponownie podjęty.
Pytanie:
Dlaczego ul. Chrobrego budowana jest w tak skąpym zakresie czyżby już brakuje pieniędzy w budżecie gminy na tak krótkie odcinki ulic. Jakiż bezsens się rodzi w tym mieście. Co za idiotyczne pomysły zeby ulice konczyc w polowie.
(Olek, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Olku, ze względu na prośby mieszkańców oraz troskę o miejską zieleń (kilkudziesięcioletnie dęby u zbiegu ul. B. Chrobrego i Prymasowskiej), zdecydowano o skróceniu odcinka planowanych robót. W następnym etapie wszczęte zostaną procedury zmierzające do pozyskania części działki w celu ominięcia drzewostanu i wybudowania połączenia z ul. Prymasowską o pełnych parametrach drogi publicznej.
Pytanie:
"Czy są jakieś plany przebudowy ulicy Parkowej pomiędzy ulicami Jana Sobieskiego, a Jagielońską? Jeśli tak to czy projekt ten uwzględnia jakieś miejsca parkingowe w okolicy wejścia na skate-park? Obecnie sytuacja w tym miejscu wygląda fatalnie: prawie zawsze kiedy tamtędy przechodzę na środku chodnika stoi kilka samochodów uniemożliwiając jakiekolwiek przejście bez wchodzenia na jezdnię lub na ścieżkę rowerową pod jadące rowery. Samochody ustawiane są tam głównie przez instruktorów i kursantów (kat. A) przyjeżdżających ćwiczyć na placu manewrowym oraz ludzi korzystających z kortów tenisowych na terenie stadionu miejskiego. Policja umywa ręce twierdząc, że nic nie może zrobić bo nikt nie uwzględnił że pojawi się taki problem i brak jest miejsc do parkowania. Czy ktoś planuje w jakiś sposób rozwiązać ten problem?" Witam Panie Prezydencie, ja tak jak Pan Jakub mam pytanie odnośnie ulicy Parkowej na odcinku między Jagiellońską a Sobieskiego.Tyle że mi chodzi o przeciwną stronę jezdni. Czy uważa Pan że chodnik miejscami szerokości 80 cm zapewnia dzieciom uczęszczającym do SP2 bezpieczeństwo. Ulicą Parkową na tym odcinku samochody jeżdżą bardzo szybko i są to przeważnie betoniarki i cementowozy. Może warto poprawić dzieciom drogę do Legionowskiej szkoły? Poprawna jest tylko tam gdzie jest równocześnie ścieżką rowerową? Może warto ją nieco odsunąć od tak ruchliwej jezdni? Wiem że jest to możliwe, tak jak było możliwe poszeżenie na potrzeby roweżystów. Proszę mnie nie odsyłac do starosty, bo choć droga powiatowa to szkoła i dzieci nasze -Legionowskie więc do Legionowa należy inicjatywa i na taką liczę ze strony UM. pozdrawiam
(Aleksandra, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, w administracji funkcjonuje ściśle określony podział kompetencji i pomimo, że dana ulica przebiega na terytorium miasta, jeżdżą nią nasi mieszkańcy, to zarządcą i osobą kompetentną w odpowiadaniu na wszelkie pytania o plany inwestycyjne jest inny podmiot - tak jest z drogami krajowymi, gdzie właściwe jest GDDKiA, wojewódzkimi (MZDW) oraz powiatowymi - w tym ul. Parkową. Pisaliśmy już wielokrotnie, że ulica Parkowa na odc. od ul. Jagiellońskiej do ul. J. III. Sobieskiego jest drogą powiatową i wszelkie pytania dotyczące przebudowy ulicy należy kierować do Starostwa Powiatowego. Z naszych informacji wynika, że prowadzone są prace projektowe związane z przebudową przedmiotowego odcinka ul. Parkowe uwzględniające również remont nawierzchni chodników.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy będzie wyasfatowana do końca ulica Krucza?
(Paulina, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Na dzień dzisiejszy ulica Krucza jest utwardzona na całej długości i dochodzi bezpośrednio do przejazdu związanego z ciągiem komunikacyjnym ul. T. Wardenckiego.
Pytanie:
Kiedy na ul.B.Chrobrego na odcinku Kościuszki-Batorego będzie kanalizacja
(jacek, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Obecnie brak jest funduszy na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. B. Chrobrego. Jeżeli jednak znajdą się dodatkowe środki inwestycyjne, temat ten zostanie ponownie podjęty.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie ! Chodząc po Legionowie zauważyłam, że kasztanowce zostały zaatakowane przez pasożyta szrotówkę kasztanowcowiaczkę (Cameraria ohridella). Jest to bardzo mały owad motylo-podobny, ale wyrządza wielkie szkody w drzewostanie kasztanowców. Chciałam zapytać, czy miasto coś z tym robi. Widziałam na stronie internetowej dzielnicy Wola, że w Warszawie podjęto z nimi walkę.
(Karolina Wajs, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, gmina Legionowo regularnie szczepi kasztanowce, zarówno te rosnące w pasach publicznych, jak i częściowo prywatne. Nie można jednak takich szczepień, dla dobra drzew, przeprowadzać zbyt często. Wiemy, że niektóre drzewa dotknięte są problemem pasożytów, postaramy się w miarę możliwości i posiadanych środków zaszczepić je ponownie.
Pytanie:
Panie Prezydencie jeszcze tak tragicznego rozkładu SKM i KM Legionowo nie miało. Do tej pory można było jeszcze dojść czy dojechać do stacji w Legionowie i tam poczekać na pociąg Od nowego rozkładu od 17.05 do 17.50 z Legionowa nie odjeżdza żaden pociąg, nie ma pociągu SKM ani KM Z Legionowa Piaski obecnie są 90 minutowe przerwy pomiędzy pociągami, rano wywalono pociąg 6.38 którym cala masa ludzi jechała do pracy Nie ma pociągu aby zdążyć odebrać przed 17 dziecko z przedszkola w Legionowie Piaski Są za to pociągi SKM ze Sródmiescia i Gdańskiej które rano jadą w odstępie 10 minut i przyjeżdzają do Legionowa Piaski w odstępie 4 minut Jeszcze tak tragicznego bezmyślnego rozkładu nie było Legionowo dopłaca do komunikacji coraz więcej i z każdym rozkłądem dostaje go coraz gorszy
(Darek, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Darku, jak już wielokrotnie pisaliśmy, nie mamy wpływu na rozkłady jazdy - dofinansowanie przez gminę polega na tym, że zapewniamy transport dla naszych mieszkańców, natomiast częstotliwość i godziny odjazdów są ustalane przez przewoźnika i wynikają m.in. z remontów i dostępności taboru i przepustowości torów. Oczywiście przeanalizujmy wszystkie uwagi i zwrócimy się do przewoźników z prośbą o korektę.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chciałbym zagospodarować pobocze przy ogrodzeniu mojej działki, które było w ramach budowy nawierzchni drogi obsiane czymś co miało być zapewne trawą... Do kogo w urzędzie powinienem sie zwrócić aby załatwić sprawę legalnie? Chodzi mi o wyrównanie powierzchni, posianie trawy, posadzenie kilku drzewek... aby całość wygladała estetycznie. Pozdrawiam, Michał
( Michał, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Michale, pismo z prośbą o wyrażenie zgody na zagospodarowanie pobocza w pasie drogowym należy skierować do Prezydenta Miasta.
Pytanie:
Skup Senatorska cd.... Panie Prezydencie pofatygowałem się do komendanta Straży Miejskiej i uzyskałem odpowiedzi na kilka pytań w tej sprawie. Straż Miejska twierdzi, że nie ma tam już żadnej działalności i jak zgłaszam im i proszę o kolejną interwencję (bo cały czas jest prowadzona na tej posesji działalność) to przekonują mnie, że tam się już nic nie dzieje. Pewnie przyjeżdżają wieczorem jak się nic nie dzieje i nawet nie sprawdzają co jest na podwórku!!!!!! A ja mieszkam naprawdę niedaleko i słyszę oraz widzę (płot, który właściciele zamontowali na dotychczasowym ogrodzeniu nie spełnia roli jaką sobie właściciele wymarzyli i widać co się tam dzieje). Proponuję żeby kontrole odbywały się co najmniej 2 razy dziennie i to codziennie od poniedziałku do piątku to zobaczycie co się naprawdę tam dzieje, jeżeli Straż Miejska nie ma na to czasu to niech się tym zajmie POLICJA. Niech Pan tą sprawę w końcu doprowadzi do końca! To co się tam dzieje zakrawa na dobry żart, a służby miejskie już to sprawę w moim odczuciu zakończyły !!!
(Jakub, 07-09-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, Pańskie listy zaczynają wyglądać na prywatną wojnę sąsiedzką. 05.09.2012 r. w godzinach przedpołudniowych Straż Miejska ponownie dokonała kontroli nieruchomości przy ul. Senatorskiej w Legionowie. Nie stwierdzono żadnych śladów prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli jednak zauważy Pan, że jest tam prowadzona działalność proszę natychmiast i bezpośrednio powiadomić Straż Miejską tel. 986 w godz. 8.00 - 21.00 i może wtedy da się udowodnić nielegalne prowadzenie działalności gospodarczej. Ponieważ wielokrotne kontrole nie wykazały śladów działalności, nie ma podstaw do zlecania ciągłych i regularnych kontroli. Zawsze może Pan także wystąpić na drogę sądową i wnieść sprawę cywilną przeciwko sąsiadowi.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi