wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie chciała bym zapytać kiedy i jak zaczniecie bardziej stanowczo podchodzili do tych którzy nie sprzątaja po swoim pupilu tereny zielone w pobliżu sp 3 to jeden wielki wychodek tabliczki umieszczone na trawnikach wcale nie dają rezultatu pozdrawiam.
(Edyta, 26-04-2013)
Odpowiedź:
Pani Edyto moim zdaniem rezultat dadzą działania wielotorowe: - tabliczki
- billboardy
- mandaty
oraz
- bezpośrednie uwagi sąsiadów.
pozdrawiam
Pytanie:
Dzień dobry,
bardziej mam do Pana Prezydenta prośbę a niżeli pytanie, mam na myśli nasze legionowskie ścieżki rowerowe, na których to po zimie przydałoby się posprzątanie piasku, który negatywnie wpływa na bezpieczeństwo poruszających się tam cyklistów. PS. Prośba o jak najwięcej nowych ścieżek, naprawdę ułatwiają poruszanie się po naszym mieście.
z wyrazami szacunku
Jarosław
(Jarosław, 26-04-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za tę opinię, którą już podzieliłem się z Wydziałem Komunalnym i Wydziałem Inwestycji.
pozdrawiam
Pytanie:
Witam. Na wstępie chciałam podziękować za wspólny bilet dla Legionowo przystanek. Połączenia z Warszawa Wschodnia dla pracujących też udane. Przeczytałam wcześniejszy wpis na temat bezpańskich psów w okolicach Al. Legionów i chciałam potwierdzić. Nie tak dawno miałam okazję natrafić na takiego dużego czarnego psa. Nie zachowywał się zbyt spokojnie. Przy jednej z posesji na ulicy Złotej były widziane wystawione przed płotem miski. Obawiam się iż ktoś niby pomaga bezpańskim psom dokarmiając je. Ale co będzie jak taki pies zaatakuje dziecko jedzące batonik? Powoli już strach iść w tych okolicach... Tym bardziej iż jest to dojście do PKP Legionowo Przystanek.

A dodam, że jeżeli stado jest niewykastrowane i niewysterylizowane to problem narośnie w bardzo szybkim tempie... A wtedy już o tragedię nie tak trudno.
(Agata, 26-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
temat bezpańskich psów na terenie Legionowa jest stale monitorowany przez urzędników, Straż Miejską i przedstawicieli schroniska. Gdy zauważy Pani bezpańskiego psa proszę od razu zawiadomić albo Wydział Gospodarki Komunalnej (22 766 40 26) lub Straż Miejską (tel. 986). Zapewniam Panią, że każde zgłoszenie bezdomnego psa jest natychmiast realizowane. Od początku tego roku odłowiono już ponad 40 psów. Wszystkie odłowione psy są sterylizowane w schronisku na koszt gminy, jest to obowiązek wynikający z ustawy o ochronie zwierząt. Gmina Legionowo regularnie od 2006 r realizuje w formie uchwały Rady Miasta program ograniczający bezdomność zwierząt. W ramach tego programu wysterylizowano ok. 180 suk, ok 20 psów i ok 1250 kotów.
Jest jeszcze jedna kwestia nasuwająca się od razu przy okazji tego tematu. Bardzo często odławiane psy mają właścicieli dlatego gorąco namawiam do skorzystania z bezpłatnej możliwości chipowania psów. Pozwoli to nie tylko szybko ustalić właściciela czworonoga ale również zaoszczędzi nasz czas, a niekiedy i pieniądze gminy. Pozdrawiam
Pytanie:
Nie wiem czy to pytanie jest skierowane do odpowiedniej osoby, ale nie mam pomysłu do kogo mogę się zwrócić. Chodzi o budynek po dawnym sklepie meblowym emilia przy ul. Jagiellońskiej. Chciałem się dowiedzieć czy pan który kupił lub wynajął ten budynek ,ma prawo do pobierania opłat od osób które zostawią tam samochód. Pytam bo może niedługo będzie pobierał opłaty za chodzenie chodnikiem przy w/w budynku? :)
(Tomasz, 26-04-2013)
Odpowiedź:
Teren przed dawnym sklepem Emilia nie znajduje się w pasie drogowym zatem właściciel terenu decyduje o sposobie jego zagospodarowania. Inną kwestią jest odprowadzanie podatku od dochodów, ale to już temat Urzędu Skarbowego.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Każdy narzeka na policję oraz na straż miejską. Tylko dlaczego? Wczoraj (24 kwietnia, około południa) wraz z koleżanką przekonałam się jak te dwie placówki i ich interwencje są pomocne. W lesie koło ulicy Sielankowej natknęłyśmy się na ekshibicjonistę. Po telefonie na 112, patrol bardzo szybko przyjechał i złapał zboczeńca. Niestety nie znamy personaliów policjanta ani strażnika miejskiego, którzy interweniowali, bo byśmy na łamach portalu ich pochwaliły. Niemniej jednak dziękujemy za pomoc. Jeśli wszyscy ze straży i policji są tak sympatyczni i pełni poczucia humoru to nic tylko być w opresji ;-).
Pozdrawiamy!
(Kinga i Ola, 26-04-2013)
Odpowiedź:
Bardzo dziękuję,
już przekazałem Panom Wasze pochwały.
pozdrawiam
Pytanie:
PANIE PREZYDENCIE...KTO WYMYSILIL TAKI POMYSL ABY W OSWIACIE SZUKAC OSZCZEDNOSCI...CZY PERSONEL PRACUJACY W PRZEDSZKOLACH,SZKOLACH,CZY ZLOBKACH TAK DUZO ZARABIA ABY CIAC IM ETATY LUB ZWALNIAC,ABY USATYSFAKCJONOWAC URZAD,A CO Z OPIEKA I DOBREM DZIECI,TYM NIKT SIE NIE KIERUJE,PROSZE O SZYBKA I PRZEMYSLANA ODPOWIEDZ.BO RODZICE DZIECI JUZ ZACZYNAJA WRZEC.DZIEKUJE.
(GABRYSIA, 25-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
rozwój oświaty, wyposażenie szkół czy poziom świadczonych usług na rzecz dzieci to nasze priorytety, zatem nie rozumiem skąd te zarzuty? Nie wiem, o jakich cięciach etatów i zwolnieniach w oświacie Pani pisze. Proszę o doprecyzowanie pytania.
Pytanie:
Kiedy Legionowo pójdzie śladami innych miast i zlikwiduje darmozjadów (straż miejską) ? Najnowszy przykład to Zielonka gdzie gmina ta zaoszczędzi pół miliona rocznie
(, 24-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
Straż Miejska jest powołana do utrzymywania porządku w gminie, a nie generowania zysku. Poza tym statystyki tej jednostki oraz monitoringu (ilość podjętych interwencji, pozytywnie zakończonych spraw, wypisanych mandatów, pouczeń czy wykonywanych zadań) pozwalają nie zgadzać się z Pana opinią. Dodatkowo proszę sobie wyobrazić jak drastycznie likwidacja Straży Miejskiej wpłynęłaby na poziom bezpieczeństwa w Legionowie skoro w naszej policji jest aż 18 wakatów!
pozdrawiam
ps. są gminy w Polsce, które dopiero tworzą własne straże.
Pytanie:
Witam, Panie Prezydencie może nie pytanie a informacja wraz z prośbą. Jak Pan zapewne wie przy stacji kolejowej Legionowo Przystanek funkcjonuje przejście podziemne, które jest jedynym przejściem przez tory w tej okolicy. Jak wiadomo autobusy, szkoła podstawowa, ośrodki zdrowia, urzędy, targowisko miejskie, liczne sklepy, peron, z którego pociągi odjeżdżają w kierunku Warszawy itd. znajdują się po drugiej stronie torów. W/w przejście wyposażone jest w windy, które w zamierzeniu mają umożliwiać przedostanie się na drugą stronę torów osobom z wózkami, rowerami, inwalidom oraz ludziom starszym (często mającym problemy z zejściem i wejściem po stromych schodach). Jednak windy od dnia otwarcia w/w przejścia działały łącznie może 10 dni. Wobec powyższego proszę o interwencję w tej sprawie. Zaznaczam od razu, że nie usatysfakcjonuje mnie odpowiedź w styluprzejściem zarządza PKP, któremu przekaże sprawę - to nic nie załatwi. Liczę na wyegzekwowanie od PKP lub zarządcy przejścia naprawy wind i przede wszystkim ich bezawaryjnego działania. Zgodzi się Pan ze mną zapewne, że tak duża ilość mieszkańców musi mieć możliwość bezproblemowego przejścia na drugą stronę torów.
Pozdrawiam Andrzej B.
(Andrzej B., 23-04-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Andrzeju,
nie ma najmniejszego problemu, abym zobowiązał moich pracowników do interwencji w sprawie niedziałających wind, co też oczywiście uczyniłem. Myślę jednak, że jeżeli PKP będzie atakowane przez wszystkich niezadowolonych tą sytuacją, również pasażerów, rozwiązanie problemu nastąpi szybciej. Zatem podaję numer gdzie można zgłaszać awarie windy 503 639 233.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, czy to prawda w miasu udalo sie porozumiez z MZDK w sprawie budowy chodnika wzdluz ul. Struzanskiej?
Pozdrawiam,
Dawid
(Dawid, 23-04-2013)
Odpowiedź:
Witam Panie Dawidzie,
nie udało nam się jeszcze znaleźć satysfakcjonującego obie strony porozumienia, ale sprawa jest w toku.
pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie to pytanie już padło-cyt.: Pytanie:czy istnieje szansa na usunięcie wszechobecnych reklam, banerow, plakatow niezwykle szpecacych legionowo? przykladem swieci u adasia...
(ania, 11-04-2013) Odpowiedź: Pani Aniu,każdy właściciel nieruchomości ma prawo umieszczać na swojej posesji czy budynku materiały reklamowe, nie mamy na to najmniejszego wpływu. pozdrawiam .
Moje wątpliwości - czy rzeczywiście Miasto nie ma wpływu na reklamy umieszczane w tzw. pasie drogowym ? Tolerowanie tych maszkar zwanych reklamami ,szpecących ulice / rozpraszających uwagę kierowców/ przez Urząd jest zadziwiające .
(Andrzej, 23-04-2013)
Odpowiedź:
Oczywiście Panie Andrzeju ma Pan rację, urząd wydaje zgodę na umieszczanie reklam w pasie drogowym dróg gminnych, jednak osobiście odnoszę wrażenie, że w naszym mieście plagą są banery na płotach, balkonach czy reklamy na prywatnych posesjach, stąd moja poprzednia odpowiedź.
pozdrawiam


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi