Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Przez kogo jest finansowany Miejski Ośrodek Kultury?
(Anna, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Anno, Miejski Ośrodek Kultury jest jednostką organizacyjną gminy Legionowo, zatem finansowany jest z budżetu miasta. Ośrodek pozyskuje także własne dochody z prowadzonej przez siebie działalności.
Pytanie:
P.Prezydencie-nie prosimy o łamanie przepisów bezpieczeństwa przy otwieraniu przejazdu kolejowego przy ul.Polnej.Czasami zdarza się,że zapory podnoszone są natychmiast po przejechaniu pociągu.z tego wniosek, że można je podnieść dość szybko i bezpiecznie.Tłumaczenie więc,że muszą zapory być opuszczone ok.3 min. przed lub po przejechaniu pociągu nie jest do końca prawdą tylko wymówką. Tłumaczenie też,że dzieci mogą korzystać z boiska przy kościele to też wymówka.Pan puści swoje dziecko samo przez ruchliwą drogę na plac zabaw 1-1,5 km od domu? A cóż to za tłumaczenie,że mieszkańcy os.Bukowiec mają ciszę i spokój więc niech nie narzekają na brak komunikacji.A Pan przed wyborami też tak mówi?Słyszałam zupełnie coś innego kilka lat temu jak zdobywał Pan głosy. Robił Pan przecież spotkania z nami w garażu naszego bloku i mówił Pan o boisku, komunikacji a dziś co zostało z obietnic? Będą jeszcze wybory......
(mieszkaniec bukowca, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, przyjętą zasadą bezpieczeństwa jest zamykanie szlabanu w momencie, gdy pociąg opuszcza poprzednią stację. Zatem czas zamknięcia nie jest uzależniony od przejechania pociągu, lecz opuszczenia przez niego stacji poprzedniej - w naszym wypadku PKP Warszawa Choszczówka. Jeżeli ma Pan uwagi co do funkcjonowania przejazdu kolejowego, proszę zgłosić je bezpośrednio PKP. Co do boiska - gmina nie zarządza opisywanym przez Pana terenem, zatem nie może wybudować na nim boiska bez zgody właściciela terenu. Wspólnoty mieszkaniowe na os. Nowy Bukowiec mogą natomiast wspólnie przeznaczyć swój teren na boisko i je zorganizować (taka praktyka jest przyjęta na ternie innych dużych osiedli mieszkaniowych np. SMLW).
Pytanie:
Panie Prezydencie. Czy w budżecie naszego miasta znajdą się pieniądze na ustawienie ławek w miejscach, gdzie mogłaby spotykać się młodzież? Obecnie sytuacja wygląda tak: mamy lato, nie każdemu chce się siedzieć w domu, a nie każdego stać na pójście do pubu, czy innego lokalu; poza tym, dlaczego nie można posiedzieć sobie na dworze? Miesiące wakacyjne to czas przeznaczony na rozrywkę, a tu po 22.00 cisza nocna! Romumiem mieszkańców bloków, którym nie podoba się głośne towarzystwo rozsiadające się nocami na ławkach przed blokami, ale gdzie mają usiąść, skoro ławki są tylko tam? Zapewne dostanę odpowiedź, że ławki są w miejskich parkach, tylko że stamtąd młodzież została już skutecznie usunięta kilka lat temu przez policję i straż miejską, a i nie każdemu blisko do parku. Stwórzmy miejsca, gdzie młodzi ludzie mogą się spotkać i liczyć na opiekę służb prewencyjnych, a nie na ich szykany. Skoncentrujmy się na znajdywaniu rozwiązań, zamiast wyszukiwaniu problemów. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
(Aleksander, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Aleksandrze, prosi Pan o coś, czego nie zrobi żadne miasto w Polsce. Legionowo jest bardzo gęsto zaludnionym miastem, gdzie właściwie w każdym miejscu ktoś mieszka i ławki z przesiadującymi na nich nocami młodymi ludźmi będą przeszkadzały. W całym kraju przyjęte jest, że po 22.00 obowiązuje cisza nocna, może z wyjątkiem ruchliwych centrów miast. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, a z tym wiąże się spędzanie przez młodzież czasu na ławkach w godzinach wieczornych, jest wykroczeniem ściganym przez Straż Miejską, proszę zatem nie oczekiwać w tym zakresie współpracy z ich strony. Do wieczornych spotkań służą właśnie puby i lokale, a nie ławki. Nie widzę możliwości ustawienia ławek na terenach miejskich z przeznaczeniem na nocne spotkania młodzieży, zwłaszcza, że są skargi na obecnie ustawione ławki.
Pytanie:
witam czy mozna skasowac toi toi na gen Buka. dzis po raz kolejny jest przewrocony-nie wspomne o smrodzie w okolicy. Niedawno byl rowniez spalony razem z drzewem co stal za nim.
(Radek, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Radku, Toi Toi znajduje się przy dość ruchliwej ulicy, którą mieszkańcy osiedla Piaski chodzą do/z pociągów, w pobliżu znajduje się także miejski plac zabaw. Przeanalizujemy możliwość przestawienia toalety w inną lokalizację.
Pytanie:
Panie Prezydencie! Dlaczego w legionowie nie ma żadnych klubów sportowych dla dziewczyn typu piłka nożna... dlaczego tylko chłopaki mogą uprwaiać ten piękny sport, a dziweczyny są ,, słabe i nie umieją grać" ... :/
(Magdalena, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Magdaleno, miasto dotuje działające w Legionowie kluby sportowe, nie mamy jednak wpływu na tworzenie danych sekcji w klubie. Kluby sportowe biorą pod uwagę zainteresowanie naszych mieszkańców daną dyscypliną sportu. W Legionowie prężnie działa siatkówka dziewcząt, lecz jeżeli jest Pani zainteresowana piłką nożna kobiet, najlepiej skontaktować się z KS Legionovia. MUKS Praga Warszawa prowadzi kobiecą sekcję piłki nożnej.
Pytanie:
WITAM Czemu służyć ma powstanie Biedronki w centrum Legionowa?? Czyż nie wystarczą już dwie istniejące?? Czy dobijanie lokalnych małych przedsiębiorców jest celem władzy? Nie dobiła nas Amerykańska stonka pogrąży Portugalska Biedronka......
ANNA
Witam ZAdałam pytanie ostatnio odnośnie mającej powstać Biedronki w centrum miasta Wiem,że może być ono niewygodne ale oczekuję odpowiedzi jak nie tu to gdzie indziej
ANNA

(ANNA, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Anno, na wstępie proszę zapoznać się z regulaminem rubryki, Prezydent ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi i przysyłanie po 3 dniach kolejnego pytania nie jest konieczne. Inwestycja na ul. Reymonta, gdyż podejrzewam, że o tym Pani pisze, jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta, który przewiduje w tym miejscu inwestycje mieszkaniowe z usługami. Pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe. Przedsiębiorca, budując blok mieszkalny i lokując na parterze usługi, czy też stawiając wolnostojący budynek usługowy, nie informuje miasta komu ma zamiar ten lokal wydzierżawić. Może być to Biedronka, Lidl, lecz równie dobrze salon spa czy siłownia
Pytanie:
Panie Prezydencie czy istnieje możliwość odebrania dowodu osobistego przez rodziców za moją zgodą pisemną lub notarialną? na obecną chwilę mieszkam poza granicami kraju i nie mogę odebrać go osobiście,lub czy istnieje możliwość przesłania go do konsulatu w kraju w ktorym mieszkam żebym sama mogła go odebrać? pozdrawiam
(michalina, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, zgodnie z paragrafem 15 Rozporządzenia RM z 06.02.2009 r. Dz. U. 47 poz. 384, dowód osobisty odbiera się osobiście. Nie ma możliwości upoważnienia do odbioru osoby trzeciej ani przesłania do konsulatu. Dowód będzie czekał na Panią w Urzędzie do końca swojej ważności, czyli 10 lat.
Pytanie:
Witam, proszę o odpowiedź na kilka pytań:Kto jest właścicielem placu, na którym w roku 2012 odbywał się festyn z okazji Dni Legionowo (róg Siwińskiego/Husarska)? Kto odpowiada za jego sprzątanie? Jakie jest przeznaczenie tego placu w przyszłości?
(Joanna, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Opisywany przez Panią plac jest własnością prywatną, a jego przeznaczenie zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna oraz usługi. O zagospodarowaniu placu może zadecydować jedynie jego właściciel, nie jesteśmy upoważnieni do podawania jego nazwiska. Miasto przygotowuje plac przed imprezami i oczyszcza go po ich zakończeniu, natomiast za stałe utrzymanie czystości odpowiada właściciel.
Pytanie:
Panie prezydencie są w Legionowie miejsca gdzie notorycznie pije się alkohol np za sklepami nocnymi przy ul. Al 3 maja czy w krzakach na polance zaraz obok komisariatu Policji na przeciwko sklepu KOMFORT gdzie nawet stoją prowizoryczne krzesełeczka aby było wygodniej popijać nie wspomnę już że w tych miejscach po takich osobach zostaje pełno porozbijanych szklanych butelek które nie są chyba przez nikogo sprzątane lub są ale bardzo rzadko. Co do szkieł to pełno ich leży na chodnikach często tam gdzie się bawią dzieci :(:( Czy nie jest możliwe częstsze kontrolowanie okolic sklepów nocnych w nocy? Już nie raz i nie jeden mieszkaniec bloku przy jednym z takich nocnych sklepów był budzony o różnej porze pod czas ciszy nocnej krzykami klientów owych sklepów . Może warto ograniczyć takie sklepy .... jeśli miasto Legionowo nie jest w stanie utrzymać porządku w ich okolicach.
(Aldona, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Prawo nie daje nam możliwości ograniczania działalności sklepów nocnych, możliwe jest jedynie odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu w ściśle uregulowanych przepisami przypadkach. W przypadku zauważenia osób publicznie spożywających alkohol należy zawiadomić Policję lub Straż Miejską (w godzinach 7.00 - 23.00). Miasto nie ma obowiązku sprzątania prywatnych posesji na których są usytuowane sklepy, natomiast przypadki nieporządku na danej działce należy zgłaszać Straży Miejskiej z podaniem dokładnego adresu, Strażnicy pouczą właściciela o obowiązku sprzątnięcia wokół swojej posesji.
Pytanie:
Witam, odnośnie poprzedniego pytania w sprawie progu zwalniającego, proszę napisać kto jest zarządcą drogi osiedlowej przy ulicy Zegrzyńskiej 37 lub gdzie taką informację mogę uzyskać.
(Piotr, 20-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, droga biegnąca wzdłuż bloków 35 i 37 jest drogą wewnętrzną, niezaznaczoną na mapach, leżącą na terenach będących współwłasnością właścicieli mieszkań w okolicznych blokach. Kupując mieszkanie, wykupili oni także udział w gruncie.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE