wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Czy prawdą jest, że przy ulicy Piłsudskiego, w sasiedztwie Błękitnego Centrum ma powstać nowe centrum handlowe ? Czy jest decyzja środowiskowa i pozwolenie na budowę? Janusz Naumienko
(janusz, 15-02-2013)
Odpowiedź:
Pytanie należy skierować do właściciela terenu lub Starostwa Powiatowego - organu wydającego pozwolenia na budowę. Do UM Legionowo nie wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.
Pytanie:
witam szanowny panie prezydencie ,moje pytanie dotyczy nawierzchni bitumicznej ulicy granicznej na odcinku od ulicy zwyciestwa do sklepu rajski uwazam ze ta droga jest na tyle dziurawa ze nie oplaca sie jej latac wiec zasttanawiam sie nad tym czy bedzie ona wyasfaltowana
(orson , 15-02-2013)
Odpowiedź:
Zgadzam się z Panem - droga wymaga gruntownej przebudowy nawierzchni, jednak w tegorocznym budżecie nie mamy środków na tego typu prace.
Pytanie:
Panie prezydencie, czy w związku z sukcesem premiera Donalda Tuska, planuje pan rozmawiać z posłami z Legionowa aby wykorzystać przydzielone fundusze z UE na dokończenie drogi krajowej 62 i tym samym "odkorkować" drugą część miasta
(zbigniew , 15-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Zbigniewie, regularnie rozmawiam w sprawie drogi krajowej 61 (a nie 62) nie tylko z posłami, lecz także senator Anną Aksamit a także przedstawicielami ministerstwa.
Pytanie:
Witam, jestem obecnie na drugim roku studiów o kierunku Zarządzanie kryzysowe w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Na przedmiot "Zarządzanie kryzysowe" mam napisać pracę zaliczającą przedmiot "Zarządzanie kryzysowe w mojej gminie". Czy mogłabym otrzymać od Państwa jakieś materiały na ten temat? Do kogo miałabym się zwrócić w tej sprawie, albo gdzie na stronie szukać niezbędnych mi informacji? Pozdrawiam
(Marta , 15-02-2013)
Odpowiedź:
Pani Marto, na terenie Legionowa działa Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym, w gminie zajmuje się tym Główny Specjalista ds. Obrony Cywilnej - proszę o kontakt z nim pod numerem telefonu 22 766 4076; pok. nr 4.12.
Pytanie:
Dzień dobry, Panie prezydencie mam pytanie na temat oznakowania miejsc/a dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy uliczce odchodzącej w prawo od ulicy Broniewskiego, pod oknami bloku nr 1 pod adresem Jagiellońska 17 - ostatnie klatki bloku. Do istniejącego znaku zostało dopisane x2 i ktoś prawdopodobnie bezprawnie dopisał sobie pod znakiem swój numer rejestracyjny. Dodam również, że miejsca te są oznakowanie niezgodnie z przepisami (rozporządzenie ministerstwa infrastruktury z 2003 roku - występowanie znaku d-18a, tabliczki t-29 powinno występować wspólnie z oznaczeniem poziomym), a w tym miejscu tzw. kopertą oznaczony jest wjazd na parking a nie dane miejsce bądź miejsca. Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sytuacji, aby stawanie na tym miejscu nie wiązało się z otrzymaniem mandatu.
(Marek , 14-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Marku, znak D-18 "parking" z napisem "x2" został ustawiony zgodnie z przyjętymi zasadami przy oznakowaniu kilku miejsc przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Znaki poziome P-20 "koperta" i P-24 "miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" nie zostały wykonane z uwagi na fakt, że w czasie malowania stały pojazdy w przedmiotowych miejscach. Nie byliśmy w stanie ustalić kto był ich właścicielem, a co za tym idzie nie mogliśmy poprosić o ich przestawienie. Braki w oznakowaniu poziomym zostaną wykonane wiosną br. Natomiast numer rejestracyjny pojazdu został dopisany bezprawnie i zostanie usunięty. Wydział Gospodarki Komunalnej
Pytanie:
Jaka jest procedura przyznawania zniżek w przedszkolach i Żłobku na podstawie Karty Dużej Rodziny. Czy oprócz karty potrzebne są jakieś dodatkowe wnioski (jeśli tak to skąd można pobrać formularze, gdzie złożyć)?
(Romek , 14-02-2013)
Odpowiedź:
Rodziny uprawnione do skorzystania z oferty są zobowiązane do złożenia w przedszkolu/żłobku wniosku o przyznanie ulgi - przyznanie ulgi musi być poprzedzone okazaniem przez zainteresowanego rodzica karty wraz z dowodem tożsamości - ulga zostanie udzielona od początku miesiąca, który nastąpi po złożeniu wniosku. Wnioski dostępne są w każdej z placówek.
Pytanie:
Chyba Pan zapomiał o takich ulicach jak Baczyńskiego z otśnieżaniem bo w tym roku nawet razu nie poiawił się płóg
(jacek , 14-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Jacku, ulica Baczyńskiego była płużona przy akcjach utrzymania zimowego dróg gruntowych, ostatnio w minionym tygodniu.
Pytanie:
kiedy zostana posypane drogi w miescie
(jan, 14-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Janie, zimowe utrzymanie dróg jest stałym procesem, realizowanym na nasze zlecenie i kontrolowanym przez pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej. Jeżeli ma Pan jakieś uwagi lub chce zapytać o konkretną ulicę proszę o kontakt pod numerem telefonu 22 766 4025 w godzinach pracy urzędu.
Pytanie:
W wielu miastach naszego kraju likwiduje się instytucję Straży Miejskiej. Myślę iż jest to bardzo dobry pomysł i uzyskanie dla miasta dodatkowych oszczędności. Uważam że nasi strażnicy oprócz mandatów nie robią nic przydatnego dla Legionowa. Jakie ma Pan zdanie na ten temat. Mamy kryzys, budżet miasta jest okrojony.
(Bożena , 14-02-2013)
Odpowiedź:
Pani Bożeno, mam zgoła odmienne zdanie na temat pracy Straży Miejskiej. Rozumiem też, że otrzymanie mandatu nie jest przyjemną sprawą, zwłaszcza w momencie wniesienia opłaty. Proszę jednak spojrzeć na problem z punktu widzenia potrzeb całego miasta, a nie własnego portfela. Strażnicy wykonują szereg zadań, które nie leżą w kompetencjach innych służb, w związku z tym w sytuacji likwidacji Straży Miejskiej zadania te nie byłyby wcale realizowane np. codzienna pomoc najmłodszym w bezpiecznej drodze do szkoły. Nie wszystkie zadania wykonywane dziś przez Straż mogą zostać przejęte przez Policję. Nawet sfinansowanie etatów policyjnych nie zagwarantuje, że ci policjanci będą wykonywali obowiązki na rzecz miasta, bowiem podlegaliby komendantowi powiatowemu policji (w Legionowie nie ma komendy miejskiej policji). Zbieramy wszystkie uwagi dotyczące pracy tych służb, przygotowujemy program konsultacji społecznych tak, aby mieszkańcy mieli możliwość wypowiedzenia się na temat ich pracy i zaproponowania zmian.
Pytanie:
"...jak wielokrotnie pisałem, miasto nie ma możliwości interweniowania w sprawie rozkładu, który jest ustalany przez przewoźnika w porozumieniu z zarządcą trakcji. Sprawdziłem rozkład po 10 lutym i pomiędzy godzinami 18.30 a 20.16 z Warszawy do Legionowa odjeżdżać będzie 8 pociągów: S9 o godz. 18.35 i 20.05, S3 o godz. 18.45 oraz Koleje Mazowieckie o godz. 18.45 (Dw. Centralny), 18.49, 19.27, 19.39 oraz 20.16 (Dw. Centralny). Do końca marca br na wszystkich tych liniach obowiązuje "wspólny bilet"." Zupełnie nie rozumiem dlaczego w taki sposób dajecie ludziom do zrozumienia że są głupi, czy jak? Pan Darek pytał się o pociągi z Dw. Gdańskiego, więc pokazywanie jak "dużo" ma możliwości było niezgodne z celem, bo do Centralnego też trzeba dojechać i marnować czas, kiedy ktoś ma daleko. Inna sprawa, Koleje Maz. - dla mieszkańców os. Piaski - dalszego krańca to nie jest pocieszające, ponieważ luty jest zimnym miesiącem i trzeba pół godziny iść do domu. I jest zupełną NIEPRAWDĄ podana przez Was informacja, że "miasto nie może interweniować w sprawie rozkładu". Jak to nie może? A kto płaci do ZTM-u? Właśnie to MIASTO powinno i ma obowiązek interweniować. Jeśli już, to nie może zmieniać rozkładu jazdy. I przy okazji mam również pytanie: co będzie od kwietnia? Wspólnego biletu na pewno nie będzie, nie ma co na to liczyć, więc powinniście już się zastanawiać nad rozwiązaniami? Przy takim rozkładzie SKM, tak wysokich cenach biletów, pociągi będą tak maksymalnie przepełnione, że zdenerwowanie kiedyś może się przenieść na ulice, bo to w interesie i w obowiązku miasta jest zapewnić ludziom komunikację. Warunki do podróży są coraz gorsze. Gdzie się podziały zapowiedzi pociągów co 15 min? Gdzie są częste kursy z os. Piaski? Co będzie w kwietniu? Jakie macie zamierzenia w razie braku wspólnego biletu? Proszę o wyczerpującą wypowiedź. Pozdrawiam, zmęczony podróżą pasażer.
(Marcin , 14-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, komunikacja miejska jest z założenia publicznym transportem, co oznacza, że to podróżny musi się dostosować a nie pociągi czy też autobusy są dobierane do indywidualnych potrzeb pasażera. Los wspólnego biletu nie jest jeszcze przesądzony, podtrzymujemy nasze wcześniejsze stanowisko w tym temacie i czekamy na rozwiązania zaproponowane przez ZTM, aby móc się do nich odnieść. Oczywiście, możemy zwrócić się do przewoźnika o dodatkowe połączenia, lecz więcej pociągów to większe dofinansowanie ze strony gminy, poza tym należy pamiętać o ograniczonej przepustowości trakcji. Zatem wprowadzenie nowych pociągów, jeżeli nawet byłoby możliwe ze względów finansowych, może być niemożliwe z punktu widzenia przepustowości trakcji.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi