Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIePUAPKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, zadawałem to pytanie rok temu. Chciałem zapytać czy wiadomo czy inwestor firma Celtic Group zrealizuje inwestycje "Galerię Legionowo " ? Czy temat został odłożony ? Pan zapewne wie najlepiej. Dziękuje za odpowiedź.
(Szarak, 08-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta 25 czerwca 2012 r. architekci z firmy Cushman& Wakefield przedstawili wizualizację centrum handlowego i omówili jego projekt. Poinformowali, że będzie to trzykondygnacyjny obiekt składający się z galerii handlowej, marketu budowlanego oraz garażu zewnętrznego. W galerii handlowej znajdą się: market Tesco, część gastronomiczna, kino na 6 sal, zespół fitness, basen dla dzieci do nauki pływania. Przedstawiciel inwestora firmy Celtic Property Developments S.A poinformował, że w Legionowie zaplanowane jest wybudowanie bardzo nowoczesnego obiektu. W głównej części galerii handlowej planowane jest stworzenie 200 unitów podsklepów. Zaplanowano również parking podziemny z częścią naziemną na 1600 miejsc. Pan Richard Hazell stwierdził, że prawdopodobnie na początku przyszłego roku otrzymają pozwolenie na budowę, a otwarcie planowane jest na listopad 2014 r.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, W dobie internetu poszukuję kontaktu mailowego z policją w Legionowie- bądź strażą miejską i nigdzie nie mogę takiego znaleźć, a uważam bezsensowne pisanie do policji w Warszawie, aby ta przekazywała informację do Legionowa. Będę wdzięczny za odpowiedź. Z poważaniem Mateusz
(Mateusz, 08-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Mateuszu, kontakt mailowy do Straży Miejskiej podany jest na stronie internetowej SM straz.miejska@um.legionowo.pl. Email do legionowskiej KPP znajduje się w na stronie KPP - legionowo@policja.waw.pl.
Pytanie:
P.Prezydencie!!! Mam do pana bardzo ważne pytanie. Czy imprezy typu Wesołe miasteczka, cyrki organizuje UM, czy nie? Jeżeli tak to bardzo prosiłabym, aby w sierpniu, gdy dzieciaki mają koniec wakacji zorganizować jakiś lunapark, ale nie taki co ma np. samochodziki i 2 karuzele, tylko taki wie pan... EKSTRA :D Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie :D
( mieszanka Legionowa, 08-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, miasto nie organizuje wymienionych przez Panią imprez. Są to prywatne inicjatywy właścicieli cyrków i lunaparków.
Pytanie:
Pytanie:Panie Prezydencie, czy teren pomiędzy ulicą Wysockiego, a Sobieskiego (nie dawno jeszcze parking) musiał być tak zdewastowany ( wyrwane ogrodzenie, wymontowane słupy, wycięte drzewa). Czy nie można było w jakikolwiek sposób zapobiec temu? Czy nie jest to marnotrawienie pieniędzy nas mieszkańców? Czy nie ma żadnego \"bata\" na spółdzielnie, która zdewastowała miejski grunt? (Marta, 18-07-2012)Odpowiedź: Pani Marto, ogrodzenie stanowiło własność Spółdzielni i zostało przez nią zabrane przed przekazaniem terenu Miastu. Ogrodzenie od strony ul. Sobieskiego należało do nas, więc pozostało na miejscu. Nic nam nie wiadomo na temat wycinania jakichkolwiek drzew. Podczas przekazywania terenu nie miało miejsca marnotrawienie pieniędzy mieszkańców. Nie było marnotrawienia podczas przekazania? To było przed lub po? Za czyje pieniądze spółdzielnia robi inwestycje? czy zrobiła z pieniędzmi za zdjęte ogrodzenie i wymontowane słupy? Państwa odpowiedź niech Pani pyta spółdzielni. Ja się pytam, czy przypadkiem i u nas w Legionowie nie zaczyna być "kolesiostwa" ?
(Marta, 08-08-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, SMLW posiada własny budżet i jest niezależną od miasta instytucją. Dlatego przed przekazaniem terenów miastu usunęła należące do niej ogrodzenie, Co teraz dzieje się z ogrodzeniem wiedzą tylko przedstawiciele SMLW, a nie władze miasta i zupełnie nie rozumiem Pani insynuacji.
Pytanie:
Panie Prezydencie dzisiaj znów dzwoniłem na Straż Miejską w sprawie skupu złomu na Senatorskiej i Dyżurny powiedział mi po pierwsze to nie teraz bo nie mają czym podjechać, a tak wogule to najpewniej w późniejszym terminie i sprawdzą czy mają pozwolenie bo jak stwierdził może mają kiedyś nie mieli, ale teraz to pewnie mają, nie omieszkam jutro zadzwonić i się dowiedzieć o ten fakt, ale jestem bardzo zdziwony reakacją pana dyżurnego, to właśnie powód dlaczego prosimy Pana O pomoc bo tak nas traktuje Straż Miejska w tym temacie i w dodatku ma jakieś dziwne informacje -oby nie prawdziwe
(Jakub, 08-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, Straż Miejska w Legionowie systematycznie dokonuje kontroli na terenie byłego skupu złomu przy ul. Senatorskiej. Ostatnia kontrola miała miejsce 30.07.2012r i nie wykazała żadnych nieprawidłowości. W dniu 07.08.2012 funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonali kolejnej kontroli posesji na ul. Senatorskiej. Przeprowadzona kontrola wykazała, że na działce panuje porządek i nie ma śladów wskazujących na prowadzenie działalności w zakresie skupu złomu. Właściciel posesji nie uzyskał zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności na ul. Senatorskiej. Za wcześniejsze prowadzenie skupu bez zezwolenia została nałożona na niego grzywna.
Pytanie:
Kiedy rozpocznie się przebudowa ul.B.Chrobrego /odc.od gen. J. Chłopickiego do ul. Prymasowskiej/?
(Zygmunt, 08-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Zygmuncie, przebudowa już się rozpoczęła, na prośbę mieszkańców ostatni, niezamieszkały odcinek przy ul. Prymasowskiej pozostanie nieutwardzony. Prace zakończą się we wrześniu.
Pytanie:
Czy miasto mogło by postawić nowe latarnie przy ul. Plantowej na połączeniu z ul. Roi? Fragment ulicy od Zacisznej do wjazdu na Os. Nowy Bukowiec pozbawione jest oświetlenia. Przydały by się ze 2-3 nowe latarnie.
(Krzysztof Witkowski, 07-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Krzysztofie, w tegorocznym budżecie nie zaplanowaliśmy montażu dodatkowego oświetlenia przy ul. Plantowej, jednak przekażę Pańskie zgłoszenie wydziałowi odpowiedzialnemu za oświetlenie miejskich dróg z prośbą o zbadanie sytuacji i ewentualne włączenie Pańskiej prośby do preliminarza budżetowego na 2013 rok. Pozdrawiam
Pytanie:
Czemu zapomiano o włączeniu syren w Legionowie,może jestem lekko głuchy ale nie na tyle zeby nie słyszeć. legionowo bralo udział w Powstaniu.
(Marian, 07-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Marianie, w Legionowie znajdują się 4 syreny, które obejmują swym zasięgiem 70% miasta. Jak co roku syreny zostały uruchomione 1 sierpnia o godz. 17.00.
Pytanie:
Jestem matką dziecka 7 letniego. Dlaczego odmówiono mi (pani w zastępstwie sekretarki-pok.nr 1) wglądu w listę osób przyjętych do klasy pierwszej SP nr 3? Proszę nie pisać o ochronie danych osobowych, ponieważ zgodnie z art. 6 pkt 1-3 Ustawy o ochronie danych osobowych - imię i nazwisko bez żadnego numeru identyfikacyjnego (np. pesel, adres itp.) nie są uważane za pełne dane osobowe osoby fizycznej. Dla przykładu lista osób przyjętych do gimnazjum salezjańskiego jest powszechnie dostępna na stronie internetowej tejże szkoły.
(Małgorzata, 07-08-2012)
Odpowiedź:
Pani Małgorzato, uwagi dotyczące pracy szkoły i procesu rekrutacji należy składać do dyrektora danej placówki a nie do Prezydenta Miasta.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, Ponawiam pytanie w sprawie wykorzystania basenu w Centrum Szkolenia Policji dla mieszkańców Legionowa? Czy Pan robi coś w tym kierunku? Jeden basen na tak duże miasto to trochę za mało szczególnie że ww. obiekt jest prawie niewykożystywany przez centrum. PS. Bardzo proszę o nie usuwanie mojego pytania i umieszczenie go na forum, w przeciwnym przypadku będę zmuszony zadać to pytanie Panu przez gazetę. Pozdrtawiam Andrzej
(Andrzej, 07-08-2012)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, na początku chciałbym zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem rubryki, odpowiedzi udzielane są w ciągu 14 dni od daty zadania pytania, zatem ponowne pisanie po 3 dniach i grożenie pójściem do mediów nie jest konieczne. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, CSP jest instytucją całkowicie niezależną od miasta, wszelkie pytania w tej sprawie należy kierować do Komendanta CSP. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że zorganizowane grupy mieszkańców mogą korzystać z pływalni, np. osoby zrzeszone w Legionowskim Towarzystwie Sportowym lub inne grupy liczące do 20 osób, które wystosują pismo do Komendanta CSP z prośbą o wynajęcie pływalni w danym terminie.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE