wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Niestety znowu wraca problem komunikacji w Legionowie. Od lutego wchodzi nowy rozkład SKM. Mam pytanie czy miasto zamierza interweniować w sprawie rozkładu. W nowym rozkładzie pociąg SKM S9 ma odjeżdzać z Warszawy Gdańskiej o 18.34 i dopiero 20.04. Dlaczego w czasie kiedy ludzie kończą pracę o 19 jest 1,5 h przerwa pomiędzy pociągami Sprawdziłem inne możliwości dojazdu, autobus 731 z Tarchomina odjeżdza niemal o tej samej godzinie co pociągi S9 z Gdańskiej
( Darek, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Darku, jak wielokrotnie pisałem, miasto nie ma możliwości interweniowania w sprawie rozkładu, który jest ustalany przez przewoźnika w porozumieniu z zarządcą trakcji. Sprawdziłem rozkład po 10 lutym i pomiędzy godzinami 18.30 a 20.16 z Warszawy do Legionowa odjeżdżać będzie 8 pociągów: S9 o godz. 18.35 i 20.05, S3 o godz. 18.45 oraz Koleje Mazowieckie o godz. 18.45 (Dw. Centralny), 18.49, 19.27, 19.39 oraz 20.16 (Dw. Centralny). Do końca marca br na wszystkich tych liniach obowiązuje "wspólny bilet".
Pytanie:
Witam! Miasto wbrew pozorom rozwija się, ale zapomina o drobnych, lecz istotnych rzeczach. Straż Miejska patroluje miasto, jednak nie zwróci uwagi na zaśnieżone chodniki, śniegowe kaptury oraz lodowe sople na dachach zagrażające zdrowiu, a nawet życiu przechodnia. To jest karygodne, żeby ludzie upominali się o tak oczywiste rzeczy! Ponadto, owa służba mundurowa nie zwraca uwagi na samochody parkujące na chodnikach minimalizując tym samym komfort pieszego. Czy na prawdę nikt kto ma władzę w tym mieście nie zwraca na to uwagi? Na dodatek, oblodzone chodniki nie są posypane wystarczającą ilością piachu, zaparkowane na całej szerokości pasa samochody (np. ulica Bałtycka) i wiele, na prawdę wiele innych rzeczy... Pozdrawiam!
(Daniel, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za uwagi i spostrzeżenia jednoznacznie informuję, że w dniach 23 - 25 stycznia 2013r. strażnicy przeprowadzili akcję informacyjno - ostrzegawczą wśród mieszkańców Legionowa dotyczącą obowiązku usuwania śniegu i sopli z dachów budynków. Dodatkowo taką akcję rozpoczęto 29.01.2013r. na ulicy Piłsudskiego i będzie kontynuowana do momentu ustania zagrożenia. Odnośnie nieodśnieżanych chodników przygotowywanych jest kilkadziesiąt wniosków do Sądu o ukaranie zarządców/właścicieli terenu. Komendant Straży Miejskiej w Legionowie
Pytanie:
Co jest z tymi autobusami bezpłatnymi przez cały ubiegły tydzień nie udało mi sie trafić na żaden mimo posiadanego rozkładu.A to odjechał za wcześnie a to był tak opóźniony że dopiero jechał w przeciwnym kierunku a to wcale nie było .Na przystankach nie ma rozkładów Kierowcy sa bezkarni.
(Bożena, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Pani Bożeno, od początku roku wszystkie autobusy obsługujące linie dowozowe wyposażone są w system GPS, pozwalający ustalić, czy kierowca przyjechał zgodnie z rozkładem jazdy. Poproszę zatem o telefon pod numer telefonu 22 766 4025 i przekazanie dokładnych informacji dotyczących przystanku, dat i godzin w jakich autobus nie przyjechał. Jednocześnie informuję, że rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej www.legionowo.pl w zakładce Komunikacja. Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Pytanie:
o to jest "Legionowski Klub Obywateli " Nigdzie nie znalazłam informacji skąd się wzięli i dlaczego się tak panosza ?
(Anna, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Legionowski Klub Obywateli został założony przez kolegów, absolwentów LO im. M. Konopnickiej w Legionowie we wrześniu 1992 r. Prowadzi działalność społeczną, raz w miesiącu organizuje projekcje filmowe w sali widowiskowej Ratusza. Więcej informacji może Pani otrzymać od założyciela Klubu pod adresem email adrzejlipinski37@gmail.com.
Pytanie:
Witam, od września 2013r. moje dziecko jak i reszta grupy z przedszkola zacznie uczęszczać do zerówki przy szkole podstawowej nr 8. I jak rodzice mamy ogromny problem odnośnie godzin pracy świetlicy. Godziny od 7 do 17.00 to jest jakieś nieporozumenie, biorąc pod uwagę fakt że większość dojeżdża do pracy do stolicy. Tak się nas namawia, aby dzieci przenosić do zerówek przeyszkolnych, ale szkoły nie są do tego przystosowane. Przedszkole przynajmniej było od 6.30 czynne. Aktualne godziny pracy świetlicy w SP8 jak i w innych placówkach, tj. od 7.00-17.00 są naprawdę nie do pogodzenia z dojazdami do Warszawy. Pardzo proszę o odpowiedź w imieniu wszystkich rodziców, którzy mają ten sam problem, a nie mają na miejscu nikogo z rodziny kto mógby im pomóc.
(Katarzyna, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, godziny otwarcia świetlicy szkolnej to indywidualna kwestia każdej szkoły, regulowana przez statut szkoły i regulamin świetlicy. Dyrektor placówki w porozumieniu z radą pedagogiczną i radą rodziców ustala godziny pracy, uwzględniając wnioski rodziców. Jeśli zapotrzebowanie na pracę świetlicy od godziny 6.30 będzie uzasadnione liczbą zgłoszonych dzieci, dyrektor powinien uwzględnić takie potrzeby. Zależy to jednak od liczby zainteresowanych rodziców. Z analizy godzin przyjścia dzieci do przedszkoli wynika jednak, że w godzinach 6.30-7.00 do placówek przybywa niewielka liczba maluchów. Zainteresowani rodzice powinni porozmawiać z dyrektorem szkoły i złożyć wniosek o zmianę czasu pracy świetlicy.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kto odpowiada za odsnieżenie drogi (ślepa uliczka) prowadzącej do żłobka, która sluży jako "ala" parking?? Przecież to jakaś kpina, bo nie dość, że mimo wybudowanego parkingu przy żłobku (również nieodśnieżonego) nie ma tam miejsca dla rodziców przywożących dzieci, a śnieg bądź błoto posniegowe uniemożliwia zaparkowanie samochodu. Proszę o interwencję. W dniu dzisiejszym z przyczyn w/w spaliłam sprzęgło, bo nie mogłam w żaden sposób wyjechać z parkingu. Pozdrawiam
(Iwona Z., 04-02-2013)
Odpowiedź:
Pani Iwono, ulica leży na terenie SMLW, zatem uwagi należy składać do zarządu Spółdzielni bądź administracji osiedla. Natomiast parking przy Żłobku Miejskim był odśnieżany w miarę możliwości, jednak odśnieżanie jest utrudnione ze względu na stale parkujące tam samochody, także okolicznych mieszkańców.
Pytanie:
DZIEŃ DOBRY DLACZEGO NIE ORGANIZUJĄ PAŃSTWO BEZPŁATNYCH FERII DLA DZIECI ?
(MAREK, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Marku, jak co roku organizowana jest Zima w Mieście, w którą włączają się nasze jednostki organizacyjne, instytucje kultury oraz szkoły. Oferta jest w dużej mierze bezpłatna (poza zajęciami w MOK). Zakładam, że pyta Pan o tzw. półkolonie w szkołach, o których pisaliśmy już na łamach tej rubryki - szkoły są placówkami feryjnymi, co oznacza, że nauczyciele także mają ferie i wakacje. Ze względu na specyfikę pracy nie mogą oni wziąć urlopu w innym terminie niż właśnie ferie i wakacje. Tak określa Karta Nauczyciela. Nie mogę zatem nakazać odgórnie, żeby szkoły prowadziły całodzienne zajęcia, gdyż oznaczałoby to zatrudnienie dodatkowych osób do pracy w tym okresie.
Pytanie:
Panie Prezydencie kiedy poda pan oficjalna wiadomość dla przedszkoli od kiedy obowiazuje znizka na kartę dużej rodziny? Pytam intendenta co dziennie i nie umie podać mi odpowiedzi twierdząc że sama jeszcze niewie. Troche dziwnie bo mamy koniec miesiąca. więc jak to będzie naliczane?
(Matka przedszkolaka, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, informacja została przekazana zarówno telefonicznie, jak i pisemnie do dyrektorów wszystkich placówek, i jest taka, że - rodziny uprawnione do skorzystania z oferty są zobowiązane do złożenia w przedszkolu/żłobku wniosku o przyznanie ulgi - przyznanie ulgi musi być poprzedzone okazaniem przez zainteresowanego rodzica karty wraz z dowodem tożsamości - ulga zostanie udzielona od początku miesiąca, który nastąpi po złożeniu wniosku. Pozdrawiam
Pytanie:
witam panie prezydencie mam pytanie .Czy będzie zbudowany basen w szkole 1 i 7
(karolina, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Nie mamy w planach budowy basenów w szkołach.
Pytanie:
Czy coś Panu wiadomo o skierowaniu linii 723 do Metra Młociny ?.
(Tomasz, 04-02-2013)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, nie posiadam żadnych informacji na ten temat, z dotychczasowej korespondencji z ZTM wynika, że nie ma takich planów.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi