wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, Panie Prezydencie czy w Legionowie mieście które ma duże szanse w różnych obszarach działalności osiągać sukcesy musi być piłkarski klub sportowy Legionovia prowadzony w formie stowarzyszenia w którym to najważniejsza jest prywata ? czy jako Prezydent ma Pan formalno-prawne narzędzia zweryfikować, sprawdzić działalnośc stowarzyszenia które nie wiem dlaczego ale staje się apetycznym kąskiem dla prywatnych osób chcących budować prywatne interesy kosztem wspaniałych młodych chłopców i ich rodziców mieszkańców powiatu legionowskiego ? wczoraj na walnym zebraniu było ok. 230 osób co przy liczbie średnio 18 przez ostatnie kilka lat samo nasuwa pytanie o co chodzi ? Prezes zadbał o to aby jego zwolennicy mogli do samego końca otrzymywać legitymacje członkowskie ( czy zadabał o procedury ich wydawani trudno sprawdzić) przez co posiada większość głosów na szczęście udało się ogłosić przerwę w walnym choć nawet nie wybrano przewodni c zącego ale przy założeniu że zarejestrowani członkowie przyjdą na kolejne walne to wynik jest znany i oczywisty. Wobec powyższego czy Pan jako Prezydent ma możliwość wpłynięcia na działalność Prezesa w tym przede wszystkim na kontrolę skarbową rozliczanych dotacji otrzymywanych z Miasta jak również faktur i operacji finansowych gotówkowych jakie mają miejsce w klubie ? bardzo ważne jest aby w tej sprawie powstał okrągły stół pod aspicjami Pana Prezydenta gwaranta że decyzje i plany mogą iść ku dobru legionovii i młodych chłopców jak również ich pozytywnie zakręconych rodziców którzy w dość dużym wymiarze obecnie angażuja się w legionovię Bardzo prosze o sprawdzenie poprzez swoje służby i organy sprawy ponieważ w ciągu góra 10 dni odbędzie się dalszy ciąg walnego i albo uda się osiągnąć kompromis albo będzie to początek końca tego zrywu wśród młodych adeptów piłki - wieżę że jako młody człowiek potrafi Pan oddzielić prawdę od fikcji i ma Pan siłę i charyzmę na zdecydowane działania w tej kwesti pytanie brzmi czy Pan Panie Prezydencie widzi ten problem i czy podejmie Pan próbę stworzenia klimatu do poukładania spraw w Legionovii nie chodzi o wojenkę tylko o współpracę
darek
Witam serdecznie. Mam pytanie, czy miasto zaintersuje się głębiej działalnościa Legionovii, nie tylko sukcesami pierwszej drużyny, ale praca z młodzieżą, pieniędzmi, które nie wracaja do zaintersowanych tj. dzieci? Wszelkie wyjazdy na Turnieje, zakupy strojów pokrywaja rodzice. Skoro boiska są za darmo, to na co ida nasze składki. Pan Prezes nie umiał na to pytanie odpowiedzieć, potrzebuje czasu na merytoryczne przygotowanie odpowiedzi. Nawet nie wiedział ile tych składek w 2012 roku miał - podał 2700, przy faktycznym wpływie ponad 88 000. Chyba miasto może przeprowadzić kontolę faktyczną tej kreatywnej księgowości?
Małgorzata

(darek, Małgorzata, 20-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Darku, Pani Małgorzato, Klub Sportowy Legionovia jest stowarzyszeniem sportowym, czyli bytem całkowicie niezależnym od władz miasta. Najwyższym aktem prawnym regulującym istnienie stowarzyszeń w Polsce jest Konstytucja z 2 kwietnia 1997 r., która w artykule dwunastym stanowi, iż „Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych, organizacji społeczno-zawodowych rolników, stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, innych dobrowolnych zrzeszeń oraz fundacji”, natomiast podstawowym aktem prawnym regulującym problematykę stowarzyszeń, ich zakładania i funkcjonowania jest ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach. Zgodnie z w/w ustawą stowarzyszenie jest dobrowolnym, trwałym i samorządnym zrzeszeniem o celach niezarobkowych, które samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności, opierając ją na pracy społecznej członków. Jako samodzielny byt, stowarzyszenie nie podlega kontroli władz miasta, które nie wpływają na wybór czy też decyzje zarządu. Miasto przekazuje środki na działalność stowarzyszenia z przeznaczeniem na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży i tylko wydawanie tych konkretnych środków mamy możliwość kontrolować. Ewentualne skargi dotyczące prawidłowości wyboru władz należy zgłosić do sądu rejestrowego czyli KRS, a uwagi dotyczące ewentualnych nieprawidłowości przy wydatkowaniu środków finansowych - do Urzędu Skarbowego.
Pytanie:
Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie filii i punktu bibliotecznego i w związku z jej treścią proszę o informację która biblioteka jest macierzystą dla punktu na Osiedlu Młodych i jak często jest wymieniany ten księgozbiór ruchomy. Chodzi mi o konkretny dzień bo rozumiem że taka informacja powinna być dla czytelnika (tak jak jest np. w sklepach z używaną odzieżą).
(Krystyna, 20-03-2013)
Odpowiedź:
Pani Krystyno, wszelkie pytania dotyczące Filii Biblioteki bądź Punktu Bibliotecznego należy kierować do Dyrektora Biblioteki a nie Prezydenta Miasta. Jednostką macierzystą punktu bibliotecznego na Osiedlu Młodych jest Biblioteka Główna mieszcząca się przy ul. W. Broniewskiego 7. W punkcie znajduje się blisko 8 tysięcy książek. Zazwyczaj w tego typu punktach innych placówek książek jest wielokrotnie mniej. Nowości wydawnicze będą do punktu na Osiedlu Młodych dostarczane z Wypożyczalni Biblioteki Głównej, jednak nie w wyznaczone z góry dni, gdyż punkt biblioteczny to jednak nie to samo co sklep z używaną odzieżą. Punkt został uruchomiony niedawno (w lutym 2013), a ponadto księgozbiór jest tam bardzo duży.
Pytanie:
Witam, do tej pory nie otrzymałem informacji o podatku do zapłacenia za nieruchomość.. W zeszłym roku już dawno ją miałem. A to już koniec marca.. Czy mam jeszcze cierpliwie czekać czy dowiadywać się w UM co się stało..? dziękuję pozdrawiam K.
konrad
Dostałem niedawno podatek za mieszkanie,ok. Zbliża się 15 marca a podatku za garaż nie otrzmałem. Dlaczego jest taki bałagan, kto będzie płacił odsetki za przekroczenie terminu płatności. Czy mam sam chodzić do urzędu i prosić się o jego wyliczenie?
Józef

(konrad, Józef, 20-03-2013)
Odpowiedź:
Szanowni Panowie, nie posiadając Panów danych nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania. Proszę o kontakt z Referatem Dochodów tel. (22) 774 20 31 w. 4038, 4039, 4040, 4041, 4048; mogą Panowie także skorzystać z usługi ePodatki http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca-e-podatki
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Pozwolę sobie ponownie zabrać głos w sprawie ulicy Listopadowej. Śledząc Pana odpowiedzi na pytania dotyczące tego wątku można by odnieść wrażenie, że paru awanturników z niewielkiej uliczki przy której stoi kilka domów uwzięło się by zawracać władzom głowę. Otóż pragnę przypomnieć Panu że przy tej ulicy mieszka kilkaset (sic !) osób. Zatem częstość tego tematu wynika raczej z bardzo dużej uciążliwości dla bardzo wielu ludzi a nie naszego pieniactwa. Myślę że jako znacząca grupa podatników i wyborców mamy prawo domagać się wykonania nawierzchni jak najszybciej ,a nie czekania spokojnie na swoją kolej jak Pan napisał, zwłaszca ,że nasza kolej już kilkukrotnie była i z powodów przez nas niezawinionych inwestycja zostawała wykreślana z planu. A póki co domagamy się porządnego utrzymania tej drogi (częstsze wyrównywanie , usunięcie dziur, polewanie w lecie itd ). Uważam też, że warto byłoby przyjąć jakąś politykę w kwesti dróg gruntowych (np. ustalenie listy inwestycji i coroczne przeznaczanie na ten cel określonej kwoty niezależnie od stanu budżetu ) bo tak wiele ulic o nawierzchni gruntowej w mieście chcącym być europejskim to nasz wspólny wstyd. Serdecznie pozdrawiam Paweł
(Paweł, 20-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Pawle, w Legionowie jest 25 km nieutwardzonych dróg gruntowych, ulica Listopadowa jest jedną z nich. W przypadku tej ulicy, leżącej na granicy dwóch gmin, konieczna jest współpraca i współfinansowanie. Z wielokrotnie wyjaśnianych wcześniej przyczyn ulica nie doczekała się przebudowy, mimo zarezerwowanych w poprzednich latach środków. W tym roku nie zaplanowaliśmy żadnych inwestycji drogowych, skupiając się na dokończeniu dużych i kosztownych inwestycji takich jak modernizacja systemu odprowadzania wód, budowa bloków mieszkalnych i komunalnych czy też Centrum Komunikacyjnego. Mam nadzieję, że w perspektywie finansowej 2014-2020 znajdą się środki unijne na modernizację dróg gruntowych - jeżeli ogłoszony zostanie taki projekt, postaramy się zdobyć środki na utwardzenie pozostałych w Legionowie nieutwardzonych dróg.
Pytanie:
Panie Prezydencie! Czy to prawda że ZTM liwiduje linię S-9 od lipca?
(Grzegorz, 20-03-2013)
Odpowiedź:
Nic mi nie wiadomo o planach całkowitej likwidacji tej linii. Strategia transportowa Warszawy zakłada preferencje dla transportu szynowego, który jest szybszy i bezkolizyjny. Z powodu znacznego podwyższenia kosztów Wspólnego Biletu, linia S9 nie będzie kursowała w weekendy i dni wolne (święta). Myślę, że najlepszym źródłem informacji w tym temacie będzie ZTM Warszawa.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, Chciałabym zapytać do kogo mam wystąpić o wyznaczenie miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej pod blokiem nr 24 przy ul. 3Maja 33? Czy tę sprawę kieruję do UM czy Starostwa czy do SMLW? Pozdrawiam Katarzyna
(Katarzyna, 20-03-2013)
Odpowiedź:
Obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych dla mieszkańców na osiedlach spoczywa na zarządcy terenu. Dotyczy to także miejsc dla osób niepełnosprawnych. W tym wypadku należy wystąpić do SMLW.
Pytanie:
Witam ozięble gdybym wiedział nigdy bym na pana nie zagłosował to jest kpina z ludzi po co hucznie ''otiwerano'' start lini S-9 skoro teraz zamierzacie ją skasować w weekendy . Niech mi pan wytłumaczy jak mam teraz np.dojechać do Arkadii (proszę nie żartować sobie z tymi KM bo S-9 jechałem na 20-minutowym a na Km nie będę specjalnie kupował dobowego . Druga sprawa to linia S-9 nigdy nie jeździ pusta wiem co mówię bo często wracam późnym wieczorem i wiele miejsc jest zajętych ,to raczej linia S-3 jest pusta jeśli już chodź też sam nia jeżdzę i jakoś mało ludzi to tam nie ma . Załosne że pan nie wie że linia S-9 jest bardzo potrzebna bo siedzi pan na swoim cieplutkim stołeczku w ratuszu i podjezdza limuzynka pod drzwi ratusza ,
Kamil
DLACZEGO MIESZKAŃCÓW OSIEDLA PIASKI TRAKTUJE SIĘ GORZEJ NIŻ MIESZKAŃCÓW Z INNEJ CZĘŚCI LEGIONOWA.PODOBNO MAJĄ ZLIKWIDOWAĆ LINIĘ S9 W WEKENDY .JA PRACUJĘ W WARSZAWIE RÓWNIEŻ DOJEŻDŻAM DO PRACY W SOBOTY I NIEDZIELE.JUŻ PRZECIEŻ ZLIKWIDOWANO WIELE KURSÓW I NIE JESTEM W STANIE DOJEŻDŻAĆ KOMUNIKACJĄ ZTM I NIE MOGĘ KUPIĆ BILETU MIESIĘCZNEGO BO MUSZĘ JEŻDZIĆ PRYWATNYMI AUTOBUSAMI GDYŻ NP. NA SKM MUSZĘ CZEKAĆ GODZINĘ A KOLEJĄ MAZOWIECKĄ NIE MOGĘ GDYŻ MAN DALEKO OD DWORCA DO DOMU A OD PRZYSTANKU PKS MAM BLIŻEJ 731 NATOMIAST TAK MA POKRĘCONĄ TRASĘ ŻE DO PRACY JECHAŁABYM 2 GODZINY S3 DO DWORCA CENTRALNEGO TEŻ JEDZIE BARDZO DLUGO .NALEŻAŁOBY RACZEJ S3 ZLIKWIDOWAĆ W WEKENDY A ZOSTAWIĆ S9 .WIELE OSÓB KTÓRE ZNAM NIE SĄ W STANIE KUPIĆ BILETU MIESIĘCZNEGO BO JUŻ TERAZ DOJAZD SIĘ SKOMPLIKOWAŁ A PRZECIEŻ ZTM NA TYM STRACI A ZA ROK ZNOWU WYCIĄGNĄ RECE PO PIENIĄDZE .ALBO OGRANICZCIE KOMUNIKACJĘ WSZYSTKIM ALBO NIKOMU TO BY BYŁO SPRAWIEDLIWIE.
ELŻBIETA WOŁYNIAK

(Kamil, ELŻBIETA WOŁYNIAK, 19-03-2013)
Odpowiedź:
Szanowni Państwo, komunikacja publiczna jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie przewozić duże ilości pasażerów i nie jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb. Osiedle Piaski w weekendy posiada połączenia autobusowe (731), po zmianie będą kursowały pociągi linii S3, niewielka odległość obu stacji oferuje także możliwość skorzystania z połączeń Kolei Mazowieckich w ramach wspólnego biletu, zatem jest to najlepiej skomunikowane ze Stolicą osiedle w Legionowie i nie ma mowy o odcinaniu od komunikacji czy jej drastycznym ograniczaniu. Panie Kamilu - jeżeli dotychczas jeździł Pan do Dworca Gdańskiego używając biletu 20-minutowego, to część trasy pokonywał Pan bez biletu, gdyż podróż trwa dłużej niż 20 minut.
Pytanie:
po co w legionowie tyle marketow?? 3 biedronki 2 kauflandy lewiatan... przez to inne mniejsze sklepy muszą sie zamykać..
(gosia, 19-03-2013)
Odpowiedź:
Pani Gosiu, miasto nie ma wpływu na prywatne inwestycje powstające na terenie Legionowa. O ile inwestycja jest zgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, nie ma środków prawnych aby powstrzymać powstanie kolejnego marketu. Inwestycje te są realizowane przez prywatnych inwestorów na prywatnych terenach, a zgody na budowę wydaje Starostwo Powiatowe. Liczba marketów w Legionowie świadczy jednak o tym, że zainteresowanie tą formą handlu jest duże, a powstawanie kolejnych sklepów rentowne. Sklepy wielkopowierzchniowe oferują także miejsca pracy dla naszych mieszkańców
Pytanie:
Panie Prezydencie Bardzo Dziekuję w imieniu moim i innych pasażerow KM za wspólny bilet.To jest bardzo dobra Pana decyzja.
marianna
Bardzo dziękujemy za wywalczenie wspólnego biletu. Mieszkańcy Legionowa przystanek mogą spać spokojnie.
Monika
Panie Prezydencie, Serdeczne podziękowania za utrzymanie Wspólnego Biletu (dla Legionowa jako całości) w dotychczasowym zasięgu. Pozdrawiam
Tomasz
Dzień dobry Dziękuje za odpowiedzi i dziękuje za utrzymanie wspólnego biletu od Legionowa Przystanek ,nie podzielił Pan Legionowa na lepszych i gorszych ,życzę wiele sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym pozdrawiam
Danuta Lewandowska

(marianna, Monika, Tomasz, Danuta, 19-03-2013)
Odpowiedź:
Dziękuję za przekazanie opinii
Pytanie:
Znów minęło sporo czasu a dalej temat powstania filii MKO na pisakach jest tematem TABU czemu czy tak trudno odpowiedzieć na to kiedy to może nastąpić a nie dawać ogólnikowe odpowiedzi które nic nie wyjaśniają.Dlaczego tak jest ? Proszę o konkretną odpowiedz na jakim etapie jest pozyskanie budynku po sali tradycji, czy tym ktoś się zajmuje i czy miastu jeszcze zależy na pozyskaniu tego budynku,i czy my mieszkańcy osiedla możemy mieć nadzieje na pozytywne załatwienie tej dla nas ważnej sprawy. pozdrawiam i oczekuje konkretnej odpowiedzi. Michał
(MICHAŁ z ośedla Piaski, 19-03-2013)
Odpowiedź:
Panie Michale, temat przejęcia od wojska Sali Tradycji nie jest tematem tabu, lecz tematem w trakcie negocjacji. Urząd Miasta prowadzi w tej sprawie korespondencję z właścicielem terenu, lecz nie mamy możliwości, aby zmusić wojsko do przekazania nam działki z budynkiem. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest szansa na pozytywne załatwienie tej sprawy ani podać żadnych terminów, gdyż decyzja nie należy do nas. Przypominam, że na osiedlu Piaski od ubiegłego roku funkcjonuje filia Muzeum Historycznego, oferująca oprócz funkcji placówki historycznej, także działania związane z szerzeniem kultury w tej części miasta. W dogodnej dla mieszkańców Piasków lokalizacji powstanie także wkrótce Centrum Komunikacyjne, w którym znajdzie się siedziba Mediateki, instytucji posiadającej szeroką ofertę kulturalną.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi