Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
W zwiazku z nierozstrzygnięciem kilku konkursów, mam pytanie: czy będą ogłoszone kolejne konkursy na nieobsadzone stanowiska dyrektorów placówek oświatowych? Czy po prostu te funkcje zostaną powierzone wybranym przez Prezydenta osobom?
(Magda , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Magdo, jeżeli w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej (art. 36a ust. 4 Ustawy z dn. 7 września 1991 r. o systemie oświaty - Dz. U. z 2004 r. poz. 2572 ze zm.) lub może ogłosić ponownie konkurs.
Pytanie:
Czy to prawda proszę szczerze odpowiedzieć czy na dniach Legionowa występuje MROZU i czy wiadomo czy będzie z nimi zespół KASTA( bo w jednym kawalku - Globlnie ,on wyśtępuje)
(Ananiasz , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Aniu, podczas Dni Legionowa 2 czerwca wystąpi Mrozu, nie posiadamy informacji na temat udziału innych wykonawców w jego występie.
Pytanie:
Czy miasto mogłoby zwrócić się do GDDKiA z wnioskiem o postawienie znaku "jazda na suwak" na wiadukcie w stronę Zegrza? Chodzi o taki znak: http://www.grupaimage.pl/?s=prd&i=informacja&id=12757
(Bartosz , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, znak ten nie funkcjonuje jeszcze w polskim kodeksie drogowym, zatem może mieć jedynie znaczenie informacyjnie i to w gestii kierowców będzie leżało jego respektowanie lub nie. Znak ten wzbudza w użytkownikach ruchu wiele kontrowersji, zatem do czasu formalnego wprowadzenia go do polskiego kodeksu miasto nie będzie interweniowało w tej sprawie. Oczywiście mieszkańcy mogą samodzielnie wysyłać korespondencję do GDDKiA, a wszystkie listy powinny zostać potraktowane przez tę instytucję z powagą.
Pytanie:
Witam, dlaczego kolejny pociąg, mam tu na myśli S3, jest jak zwykle dla mieszkańców Legionowa, a nie Legionowa Piaski? Czy nie można było skrócić trasy kilku S9 z Dworca Gdańskiego a wydłużyć S3? Zwłaszcza w godzinach 6-7 i 15-16-17. Tylu ludzi z Piasków pracuje na Służewcu, Służewiu, Okęciu. Legionowo ma tak wiele różnych pociągów. Piaski dostały chyba dwie S3, zresztą w takich godzinach, że prawdopodobnie na wiele się to nie zda mieszkańcom Piasek:(
(Ewa , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, po uruchomieniu linii S-3 z przystanku PKP Legionowo Piaski odjeżdżać będą wszystkie połączenia linii S9, osiedle to otrzyma de facto więcej połączeń. Linie S9 i S3 są obsługiwane przez ZTM i to do tego przewoźnika należy kierować wszystkie uwagi. Proszę pamiętać, że osiedle Piaski jest uprzywilejowane, ponieważ na terenie tego osiedla znajdują się dwie stacje kolejowe a przejście pieszo z najdalej położonego punktu osiedla do stacji PKP Legionowo nie zajmuje więcej niż 15 min.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Pracuję cały tydzień włącznie z sobotami i bardzo mnie cieszy możliwość wyspania się w noc z soboty na niedzielę. Niestety dziś ok. 7 rano (mieszkam w okolicy ronda Husarska) obudziły mnie głośne śpiewy i kazania dobiegające od strony kościoła. Skoro potrafiłem rozróżnić słowa z treści kazania to wierni zebrani pod kościołem słyszeli je aż nadto. Czy w związku z powyższym istnieje możliwość aby w przyszłości podobne spotkania odbywały się o połowę ciszej ? Myślę że i sami wierni nie mieli by nic przeciwko temu gdyż słuch jest dosyć ważnym zmysłem i również o niego należy dbać. Pozdrawiam serdecznie Paweł
(Paweł , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Pawle, proszę zwrócić się w tej sprawie do Proboszcza pobliskiej parafii.
Pytanie:
Witam, nie bardzo rozumiem po co ma być wydłużona trasa S9 do Warszawy Woli? Czy nie można zamiast tego wydłużyć trasy S3 na Piaski. Prawie każdy pociąg KM jeździ na Wolę. Natomiast na Piaski jeździ tylko S9 i to nie każde. To naprawdę taki problem, aby S3 jeździła na Piaski? To chyba nie kwestia funduszy... skoro na wydłużanie S9 będą. Bardzo prosimy o wydłużenie trasy S3 przynajmniej w godzinach szczytu, kiedy to wszyscy jadą do/z pracy.
(Alicja, 01-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, informacja na temat wydłużenia trasy linii S9 do Warszawy Woli jest nie mającym potwierdzenia w rzeczywistości faktem medialnym. Zgodnie z dostępnym na stronie ZTM rozkładem, wszystkie kursy kończą się na stacji Warszawa Gdańska. Od 1 czerwca ze względów technicznych (ograniczona liczba krawędzi peronowych) pociągi S9 będą kursować wyłącznie na trasie Warszawa Gdańska – Legionowo Piaski/Wieliszew, co oznacza, że wszystkie pociągi tej linii będą zatrzymywały się na stacji PKP Legionowo Piaski. O trasie linii S3 decyduje ZTM a nie miasto.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Mam pytanie o zbliżające się Mistrzostwa oraz pobyt drużyny greckiej w naszym powiecie i mieście. Czy Legionowo jako miasto, ponosi jakieś koszty związane z pobytem tej drużyny? Nie wiem, dokładamy się w jakiś sposób do tego z budżetu? Pytam, bo spotkałem się z takimi opiniami na mieście, iż miasto z budżetu coś za ich pobyt wykłada (współfinansuje koszty zakwaterowania czy w jakiś inny sposób). wierzyć mi się w to nie chce, ale zawsze najlepiej zapytać u źródła... Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
(Rafał , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, miasto nie ponosi żadnych kosztów związanych z pobytem Reprezentacji Grecji, koszty wynajęcia Stadionu Miejskiego i noclegu ponosi UEFA lub Grecka Federacja Piłki Nożnej.
Pytanie:
Gratuluję - Legionowo wystąpiło w BBC (materiał "Stadiums of hate") "reklamując się" ogromnym rasistowskim grafitti które straszy przy stacji kolejowej (hasło "White Army" i runy SS). Swoja drogą, zawsze mnie to fascynowało - jest tam od kilku lat i miasto nie zadało sobie trudu by usunąć coś tak parszywego. Czy może zatem choćby na fali przygotowań do Euro (wszak kibice jadący pociągami z Trójmiasta będą to widzieć!) możemy liczyć na pozbycie się tego wstydliwego elementu?
(Rafał , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, dotychczas nie otrzymaliśmy sygnału, jakoby mural wzbudzał u kogokolwiek negatywne uczucia, jest on traktowany jako wyrażenie sympatii dla drużyny piłkarskiej a nie manifestacja treści rasistowskich. Mural znajduje się na terenie prywatnym. Oczywiście zwrócimy się do właściciela terenu pytaniem czy wyraził zgodę na jego umieszczenie i poprosimy o zajęcie się tym tematem.
Pytanie:
Panie Prezydencie. dlaczego nie informuje Pan o zmianie bazy treningowej reprezentacji Grecji? Oficjalny komunikat został wydany w piątek popołudniu.
(Piotr , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, nie wiem o jakim komunikacie Pan mówi, Reprezentacja Grecji przyjeżdża do Jachranki 3 czerwca a od 4 czerwca trenować będzie na naszym Stadionie i nic w tej kwestii się nie zmieniło.
Pytanie:
Z informacji podawanych wcześniej nowa SKMka S3 miała kursować dużo częściej niż jak to przedstawia rozkład średnio raz na godzinę. Dodatkowo interesuje mnie czemu tak rzadko zatrzymuje się z stacji W-wa Powiśle?
(Ola , 01-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Olu, ilość kursów jest uzależniona od przepustowości danej linii. Na torach prowadzących do Warszawy kursują pociągi dalekobieżne, pociągi KM, linia S9 i teraz także S3. Aby zapewnić bezpieczeństwo przejazdów, właściciel trakcji, PKP PLK, zezwala na taką a nie inną liczbę przejazdów na godzinę. Proszę także pamiętać, że każdy pociąg to koszty, jakie ponosi miasto, a pośrednio wszyscy mieszkańcy. Legionowo dopłaca do komunikacji z Warszawą ok 5 mln zł, a z obserwacji wynika, że poza godzinami szczytu i w weekendy pociągi wożą głównie powietrze. Już w lipcu uruchomione zostanie połączenie Kolei Mazowieckich na trasie Modlin - Okęcie, więc możliwości połączeń będzie więcej.Natomiast pytanie o Stację PKP Powiśle należy zadać ZTM a nie Prezydentowi Miasta Legionowo.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE