wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dzien Dobry mam pytanie mianowicie pamietam pana jako mała dziewczynka z domu dziecka w chotomowie odwiedził pan nas wtedy w domu dziecka byłam do 18 roku zycia pózniej wyszłam za mąz po 8 latach rozstalismy . Poniewarz mieszkalismy u byłego meza z jego rodzicami.Poniewarz maż nadurzywał alkoholu w koncu sie poddałam a ja nie mam nikogo z rodziny kto móg by mi pomuc zostaje mi wynajem nie mam zadnych perpektyw jesli chodzi o kredyt bo jestem sama mam dziecko wiec i tak mi nikt nie da kredytu bo sprawdzałam a nastepna zecz poprostu sie boje bo samemu to rurznie bywa w zyciu . chciałam sie dowiedziec co mam zrobic zeby starac sie o takie mieszkanie bo nie mam pojecia jak z tym ruszyc . Dziekuje i rosze o odp .
(Magdalena, 14-01-2013)
Odpowiedź:
Wszelkich informacji na temat warunków przyznania mieszkania udzielą pracownicy Referatu Lokalowego pod numerem telefonu 22 766 4051 lun 22 766 4052. Zasady przyznawania lokali komunalnych reguluje uchwała Rady Miasta Legionowo nr LVI/643/2002, dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej.
Pytanie:
Witam panie Prezydencie. Czytałam ostatnio, że planowana jest modernizacja ul. Parkowej i Jagiellońskiej.. Jak rozumiem ruch na w/w ulicach będzie zamknięty, co za tym idzie będzie wzmożony ruch na ul. Kujawskiej/Gnieźnieńskiej (nowy dojaz do szkoły). Czy w związku z tym planowane jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci uczeszczających do SP2?? I czy planowana jest również modernizacja ul. Kujawskiej i Gnieźnieńskiej? Z poważaniem
(Helena, 10-01-2013)
Odpowiedź:
Pani Heleno, modernizacja skrzyżowania ulic Sobieskiego/Parkowej oraz Jagiellońskiej to inwestycja Starostwa Powiatowego, zatem wszelkie pytania dotyczące ewentualnego zamknięcia ulic i objazdów należy kierować do Starosty. Z doświadczenia wiem jednak, że rzadko zamyka się ulice podczas ich modernizacji, jedynie ograniczając przejazd. Nie planujemy w tym roku modernizacji ulic Kujawskiej i Gnieźnieńskiej, natomiast w trosce o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły, w październiku ub. roku wyremontowaliśmy chodnik w ul. Gnieźnieńskiej.
Pytanie:
Witam, jestem mieszkańcem os. Młodych. Czytam odnośnie alkoholizmu tu panującego i sprzedaży alkoholu w delikatesach centrum. Twierdzi Pan iż jest brak dowodów w tej sprawie. Pisałem w tej sprawie również do policji, poinformowałem, iż mogę dostarczyć zdjęcia, które pokazują iż osoby idą do sklepu, stoją obok niego go spożywają, korzystają z ,,toalety" pomiędzy krzakami że mieszkańcy jak również dzieci to obserwują. Jednak policja stwierdziła odpisując mi mailowo, iż nie są w stanie stwierdzić kto to pił alkohol itd, tylko nie wiem po co maja stwierdzać, kto spożywa wódkę czy piwo, ale to aby udowodnić iż właśnie sklep delikatesy centrum sprzedaje alkohol osobom pijącym w jego pobliżu. A mam wrażenie iż Pan nas ignoruje w tej sprawie. Boimy się złożyć wniosku oficjalnie, pan tu nie mieszka więc chyba nie zauważył Pan jak tu jest ,,bezpiecznie" z osobami po tych ,,kilku głębszych". My się boimy. Jak by Pan chciał to zadziałał by Pan w tej sprawie- pewnie przed wyborami (a może się mylę) ta kwestia się zmieni, bo zapomniane os Młodych może postawi na nowych. którzy będą pamiętali o tym prowincjonalnym osiedlu. Tyle osób w Urzędzie pracuje i nie potrafi wymyślić jednej konkretnej kwestii w naszej sprawie?
(Wiktor , 10-01-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, ustosunkować się do zarzutów wobec Policji może Komendant Powiatowy lub Komendant Główny, a nie prezydent miasta, który nie nadzoruje tej służby. Co do Os. Młodych - pisaliśmy już, że podjęliśmy działania, odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami i ze służbami porządkowymi. Aby Urząd mógł rozpocząć procedurę cofnięcia koncesji, konieczne jest złożenie skargi (imiennej, a nie anonimowej). Nawet bardzo liczne, lecz anonimowe skargi nie są podstawą do cofnięcia pozwolenia na sprzedaż alkoholu. W przypadku odwołania się przedsiębiorcy taka decyzja będzie sądownie uchylona i dopiero wtedy będzie Pan mógł mieć pretensje o nieskuteczność działań. Może warto się zwrócić w tej sprawie do Rady Osiedla, która działa w spółdzielczych blokach i wspólnie złożyć taki wniosek w imieniu mieszkańców? Podkreślam, że dotychczas żaden z mieszkańców os. Młodych nie zadał sobie trudu napisania oficjalnego pisma ze skargą na przedsiębiorcę. Jak już pisaliśmy - prawo mówi o spożywaniu alkoholu w sąsiedztwie sklepu, co nie jest jednoznaczne i w praktyce trudne do udowodnienia że łamane jest obowiązujące w kraju prawo. Ponadto trudno mi się z Panem zgodzić co do zaniedbywania os. Młodych, bo to akurat osiedle zmieniło się chyba najbardziej ze wszystkich w naszym mieście w ciągu ostatnich 3-4 lat.
Pytanie:
Dzień Dobry, Panie Prezydencie mam do Pana jedno pytanie,bo nie mogę znaleźć tego na stronie internetowej, jakie firmy biorą udział w programie Karty dużej rodziny. Wiem tylko,że przedszkola miejskie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Dorota
(Dorota, 10-01-2013)
Odpowiedź:
Pani Doroto, trwają właśnie prace nad zakładką z informacjami na temat partnerów programu. Każda osoba odbierająca Kartę otrzyma także katalog z ofertą partnerów. W tej chwili zgłosiło się ponad 30 firm, ich lista będzie dostępna w przyszłym tygodniu, kiedy pierwsze karty trafią do naszych mieszkańców.
Pytanie:
Witam pana, Proszę o informację kiedy rozpocznie się sprzedaż mieszkań na świeżo co rozpoczętej inwestycji przy ul. Suwalnej ? i na jakich zasadach będzie się ta sprzedaż odbywała.
( Jacek, 10-01-2013)
Odpowiedź:
Panie Jacku, dopiero wprowadziliśmy wykonawcę na plac budowy, planujemy rozpoczęcie procedury zmierzającej do sprzedaży mieszkań w I półroczu tego roku, lecz dokładnego terminu jeszcze nie potrafię podać. O terminie przetargu informujemy m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Zamówienia publiczne i Przetargi/Przetargi Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz na stronie www.legionowo.pl Gmina dokonuje sprzedaży lokali na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami i zgodnie z tą ustawą wartość lokali do pierwszego przetargu musi być ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego w oparciu o ceny rynkowe. Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami pod numerem telefonu 22 766 4056, 4054, 4055.
Pytanie:
Witam. Podczas inauguracji budowy nowego placu zabaw na Osiedlu Młodych zapewniano, że plac będzie w pełni oświetlony. Od zakończenia prac minęły 2 lata, a wciąż oświetlenia tam brak.
(Mieszkaniec Oś. Młodych, 08-01-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, nie mieliśmy w planach oświetlenia na placu zabaw znajdującym się na os. Młodych. Nie jest to także ujęte w planie inwestycyjnym na ten rok. Naczelnik Wydziału Inwestycji
Pytanie:
Szanowny Panie mam pytanie odnośnie Państwa odpowiedzi Pani Jagodzie (Jagoda, 05-01-2013) odnośnie ZTM. Rozumiem że zamiast podjąć odpowiednie kroki w celu poprawienia swojej pozycji negocjacyjnej odpowiedzialne osoby w Pana urzędzie czekają biernie aż ktoś da im propozycje i w tedy ją przyjmą. Z taką postawą faktycznie można tylko narzekać że sporo kasy płaci się ZTM-owi i nie ma się wpływu na jego postępowanie. Moje pytanie: Czy pracownicy urzędu wysunęli swoje propozycje rozwiązania tego impasu. może warto by było przeprowadzić własne małe negocjacje i rozpoznanie rynku?
( Łukasz, 08-01-2013)
Odpowiedź:
Panie Łukaszu, skąd pomysł, że biernie czekamy na oferty ZTM i przyjmujemy je bez komentarza? Od początku współpracy z przewoźnikiem stale negocjujemy liczbę połączeń i procent opłat ponoszonych przez Legionowo. Dla przykładu ostatnia propozycja ZTM to 6,6 mln zł przy mniejszej liczbie połączeń, w wyniku naszych negocjacji kwota spadła do 5 mln zł a liczba połączeń wzrosła. Dofinansowanie KM obniżyliśmy w ubiegłym roku z 35 do 27 %. Proszę jednak pamiętać, że Legionowo jest jednym z kilkudziesięciu klientów monopolistów ZTM i KM i w kwestii "wspólnego biletu", do którego Warszawa dopłacała znacznie większe kwoty niż Legionowo, jesteśmy na z góry straconej pozycji. Nasza siła negocjacyjna jest warta tyle, ile środków możemy wygospodarować na ten cel z miejskiego budżetu a realnie patrząc wiemy, że jest ich stanowczo zbyt mało. Kwestia "wspólnego biletu" dotyczy rekompensaty utraconych zysków KM na rzecz ZTM i uważamy, że tak naprawdę to nie gmina Legionowo powinna prowadzić te rozmowy, lecz sami przewoźnicy.Nie bardzo rozumiem co ma Pan na myśli pod pojęciem "rozpoznanie rynku" - rynek to właśnie ZTM i KM, nie wyobraża sobie Pan chyba, że Legionowo uruchomi własne połączenia kolejowe czy własne, stołeczne linie autobusowe w których honorowane będą bilety ZTM? Bo zapewniam Pana, byłoby to znacznie bardziej kosztowne niż to, co płacimy obecnie.
Pytanie:
Chcialabym zapytac Pana Prezydenta lub podleglych mu ludzi dlaczego nie ma w kioskach biletow mzk. Chodzi tez o kioski obok ratusza. Sprzedawcy sa oburzeni ze pytam o bilety. Bo sie im nie oplaca. Maja z tego marne grosze. Innym sprzedawcom sie oplaca. A pod latarnia ciemno. Wydaje mi sie ,ze jak jest przystanek i jest kiosk - to i bilety. Trzeba biegac po Legionowie, zeby kupic bilet. To po co kioski gazete kupie w supermarkecie. To zlikwidowac te budy, wykupili to ich. A bilety maja gdzies. Prosze o odpowiedz.
(Ewa, 08-01-2013)
Odpowiedź:
Pani Ewo, kioski prowadzone są przez prywatnych przedsiębiorców i to oni, a nie władze miasta, decydują jaki asortyment chcą sprzedawać. Nie mam możliwości nakazania im sprzedaży biletów ZTM, szczególnie, jeżeli twierdzą, że im się to nie opłaca. Biletomat ZTM znajduje się przy stacji PKP Legionowo, bilety można także kupić w automatach znajdujących się w pociągach oraz u kierowców autobusów. Uwagi może Pani przesłać bezpośrednio do przewoźnika za pomocą formularza kontaktowego w linku http://www.ztm.waw.pl/?c=115&l=1
Pytanie:
Szanowny Panie. Bardzo mnie ciekawi czy miasto ma jakiś pomysł/program/ lub planuje ściąganie nowych przedsiębiorców do miasta/tworzenie nowych miejsc pracy ewentualne wspomożenie nowych działalności zakładanych przez mieszkańców itp.? Generalnie interesuje mnie to czy są lub będą tworzone perspektywy dla obecnych lub nowych przedsiębiorców w mieście?
(Łukasz, 08-01-2013)
Odpowiedź:
Panie Łukaszu, Legionowo jest jedną z najgęściej zaludnionych gmin w Polsce bez żadnych terenów inwestycyjnych, zatem realnie patrząc, nie mamy czym kusić potencjalnych inwestorów. Większość działających na terenie miasta i powiatu przedsiębiorców (w Legionowie funkcjonuje prawie 5 tysięcy firm) to osoby prowadzące własną, jednoosobową działalność lub przedsiębiorcy w skali mikro i małej. Zdając sobie z tego sprawę, podejmujemy szereg działań skierowanych do nich, takich jak np. realizowany w 2012 r. projekt *"Rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w Legionowie" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet I – Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.7 Promocja Gospodarcza.Miasto stale współpracuje z przedsiębiorcami, zapraszając ich do wspólnych akcji lub bezpłatnie promując ich działania. W 2007 roku uchwaliliśmy także program zwolnień z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców podejmujących po raz pierwszy działalność. Promocją i pomocą dla lokalnych przedsiębiorców zajmuje się Powiatowa Izba Gospodarcza, działająca przy Starostwie Powiatowym w Legionowie. PIG otrzymuje dofinansowanie od miasta z przeznaczeniem na pomoc przedsiębiorcom w poszukiwaniu środków zewnętrznych.
Pytanie:
Nawiązując do Pańskiej odpowiedzi na pytanie dotyczące programu Zima w Mieście, cyt "Szanowna Pani, Gmina Legionowo planuje przedstawić urozmaiconą ofertę dla dzieci i młodzieży w ramach tegorocznej akcji "Zima w mieście", przy czym nie jest możliwe wypełnienie zajęciami całego dnia i zapewnienie niezbędnej opieki najmłodszym mieszkańcom tak, aby dostosować harmonogram zajęć do godzin pracy rodziców pracujących. Zajęcia organizowane w czasie ferii i wakacji są z założenia zajęciami dodatkowymi, a nie całodzienną opieką sprawowaną przez szkoły na rzecz dzieci, których rodzice pracują. Nie zapewniamy także w tym okresie wyżywienia. Zwróciliśmy się do wszystkich legionowskich szkół z propozycją sfinansowania kilkugodzinnych zajęć dla dzieci i młodzieży, jak również po raz kolejny prowadzona jest akcja przyjmowania wniosków o dofinansowanie wyjazdów w trakcie ferii, organizowanych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty , na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Legionowa. Każdemu pracującemu rodzicowi przysługuje urlop wypoczynkowy, można więc zorganizować czas tak, aby jeden z rodziców lub opiekunów był w tym czasie w domu." chcę się dowiedzieć w jaki sposób Prezydent gminy Legionowo wyobraża sobie wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców? Inne miasta radzą sobie z tym problemem nie zasłaniając się ani finansami ani nie sugerując swoim mieszkańcom/wyborcom przymusowego wykorzystywania urlopów. Czy Państwa odpowiedź mamy traktować jako relikt zamierzchłej epoki czy jako zachętę do zmiany miejsca zamieszkania?
(Michał, 07-01-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, co roku Legionowo organizuje zajęcia w ramach Zimy w Mieście, proszę jednak pamiętać, że szkoły są placówkami feryjnymi, co oznacza, że nauczyciele także mają ferie i wakacje. Ze względu na specyfikę pracy nie mogą oni wziąć urlopu w innym terminie niż właśnie ferie i wakacje. Tak określa Karta Nauczyciela. Nie mogę zatem nakazać odgórnie, żeby szkoły prowadziły całodzienne zajęcia, gdyż oznaczałoby to zatrudnienie dodatkowych osób do pracy w tym okresie. Oprócz szkół, w których odbywają się kilkugodzinne dyżury, zajęcia edukacyjne i rekreacyjne odbywają się w MOK, Arenie, Bibliotece, świetlicach prowadzonych przez różne stowarzyszenia i organizacje - te zajęcia także dofinansowujemy. Zatem nie uważam, że gmina nie organizuje zajęć dla dzieci i młodzieży. Rozumiem, że rodzice chcieliby, aby dzieci miały zapewnioną opiekę przez cały rok, ale pracownikom także należy się odpoczynek, a budżet miasta jest ograniczony i musi być przeznaczony na potrzeby wszystkich grup mieszkańców. Oświata i tak stanowi największy wydatek - w 2013 r. przeznaczymy na nią aż 56 mln zł.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi