Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam. moja 3-letnia córka nie dostala sie do żadnego z miejskich przedszkoli w Legionowie mimo iż złożyłam podania do czterech.jestem zrospaczona bo jest nam ciężko a bardzo chcę pracować.
(Ilona , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca dla każdego dziecka, szczególnie 3-latków, gdyż pierwszeństwo w rekrutacji mają dzieci 5 i 6-letnie, dzieci samotnych rodziców oraz inne wymienione w rozporządzeniu MEN. Na terenie miasta działają także niepubliczne placówki przedszkolne, dofinansowywane przez miasto.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Mam pytanie odnośnie motocyklistów jeżdżących po Legionowie. Do tej pory mało zwracaliśmy uwagę z małżonką na to zjawisko ale dziś w Boże Ciało byliśmy świadkami jak na rondzie na pasach obok Urzędu Miasta motocyklista wyjeżdżający z ronda z ogromną prędkością o mały włos by nie potrącił matki z trojgiem (!) dzieci. O włos od tragedii! Co Pan jako Prezydent może zrobić z tym współczesnym niebezpieczeństwem, abyśmy przechodząc w takim miejscu jak rondo w centrum miasta czuli się bezpiecznie. Po tym wydarzeniu uzmysłowiliśmy sobie z małżonką że motocykliści co roku robią sobie tor wyścigowy z legionowskich ulic. Z tego co widać to nie ma ani jednej sztuki fotoradaru który by zarejestrował m.in takie wydarzenie. I bezpieczniej byłoby obok Urzędu Miasta i wpadłoby kilka groszy które można wystrzelić w powietrze jako fajerwerki.
(Andrzej , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, w administracji jest ściśle określony podział zadań, zgodnie z którym władze miasta nie mają żadnego wpływu na pracę Policji. Jeżeli jest Pani świadkiem złamania przepisów ruchu drogowego, należy zgłosić ten fakt Policji, która będzie miała szansę interweniować i złapać kierowcę w trakcie popełniania wykroczenia. Sytuacja z motocyklistami nie jest przypadkiem, w którym można wypracować plan działań względem tej konkretnej grupy kierowców, lecz dotyczy konkretnego kierowcy w konkretnej sytuacji łamania przepisów ruchu drogowego. A kompetencje do jego ukarania ma jedynie Policja. W Legionowie Straż Miejska i Policja dysponują kilkoma radarami oraz zamontowanym w samochodzie wideofotoradarem, które są systematycznie wykorzystywane.
Pytanie:
Witam Zwracam sie z prośbą o informację czy na terenie przy ul. Kazimierza Wielkiego pomiędzy nowo powstałymi blokami wybudowanymi przez Leg-bud i Mostostal mógłyby powstać plac zabaw dla dzieci. Teren jest zupełnie nie wykorzystany a naszym dzieciom (których jest naprawde dużo i będzie jeszcze więcej niebaweM) brakuje takiego miejsca. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie prośby. Pozdrawiam
(Renata , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Renato, na chwilę obecną nie ma planów na zagospodarowanie tej działki. Niedawno oddaliśmy do użytku plac zabaw przy Zespole Szkół nr 3 i nie planujemy kolejnej inwestycji w tym rejonie ani nie dysponujemy wolnymi środkami w budżecie na wybudowanie kolejnego placu zabaw. Proszę zwrócić się do deweloperów z prośbą o wybudowanie placu zabaw przy bloku, gdyż jest to obecnie obowiązującym trendem.
Pytanie:
Witam. Czy jest szansa,że w Legionowie powstanie tzw. ścieżka zdrowia lub inaczej "plac zabaw dla dorosłych"? Nie chodzi tu o wymyślne urządzenia siłowe tylko o różnego rodzaju poręcze, drabinki i drążki (a może nawet i lina) takie jak są w m. in. na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego http://www.konstancin24.eu/print.php?news.384 Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Witam. Czy jest szansa aby w Legionowie powstała tzw. ścieżka zdrowia lub mówiąc inaczej "plac zabaw dla dorosłych". Nie chodzi mi o wymyślne sprzęty siłowe, ale o wybudowanie kilku drążków,poręczy i drabinek (a może nawet i podwieszenie liny do wspinania), tak jak ma to miejsce np w Chojnowskim Parku Krajobrazowym http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.384.2 czy Lesie Kabackim www.google.pl/imgres?q=ścieżka+zdrowia+w+lesie+kabackim&hl=pl&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=ox7l_SCzW388LM:&imgrefurl=http://www.zsspbartnicza.waw.pl/gallery/wydarzenia/powsin/49&docid=1-IQ2utz_MLRiM&imgurl=http://www.zsspbartnicza.waw.pl/uploads/images/Gallery/wydarzenia/powsin/P1240304.jpg&w=1024&h=767&ei=1a7VT9fWJu6R0QW_o5T5Aw&zoom=1&iact=hc&vpx=1005&vpy=154&dur=1359&hovh=194&hovw=259&tx=141&ty=111&sig=107626510978627514997&page=1&tbnh=144&tbnw=192&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:4,s:0,i:80 Z góry dziękuję za odpowiedź.
(Jakub , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, nie ma w tej chwili planów na wybudowanie ścieżki zdrowia dla dorosłych.
Pytanie:
Dzień dobry chciałem się zapytać kiedy Straż Miejska zacznie karać właścicieli psów i kotów za nie sprzątenie po swoich pupilach. Na dzień dzisiejszy właściciele zwierząt nie przestrzegają prawa i nie sprzątają. Miasto jest zanieczyszczone odchodami zwierząt. Sam wielokrotnie byłem świadkiem jak pies załatwił swoją potrzebę a właściciel po nim nie posprzątał.
(Rafał , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Rafale, od kilku miesięcy Straż Miejska prowadzi poranne akcje mające na celu przypomnienie mieszkańcom o obowiązku sprzątania psich odchodów. Wystawiono już wiele mandatów oraz upomnień. Nie ma jednak możliwości pilnowania każdego trawnika w mieście. Z doświadczenia innych miast wiemy jednak, że proces uświadamiania mieszkańców jest bardzo długi i mozolny. Zachęcam oczywiście mieszkańców do zwracania uwagi osobom, które nie posprzątały po swoim pupilu.
Pytanie:
Dot. odpowiedzi nt. budowy sieci kanalizacyjnej w ulicy Sadowej z dnia 5.06: - jakie działania zostały podjęte przez Urząd w sprawie porozumienia z ALP, gm. Wieliszew oraz właścicielami działek od dnia 12.11.09, kiedy w Zarządzeniu Prezydenta pojawił się projekt kanalizacji w ulicy Sadowej? - czy istnieją techniczne możliwości wykonania kanalizacji w tej ulicy (por. zakończoną inwestycję w podobnej ul. Leszczynowej)? - co oznacza sformułowanie "nieznany stan prawny dróg [dojazdowych do nieruchomości]"? - jaki jest związek pomiędzy poruszoną w pytaniu kwestią, a zawartą w odpowiedzi informacją dotyczącą inwestycji w innej części miasta? - skąd rozbieżności argumentacji Zastępcy Prezydenta (brak środków finansowych) oraz Prezydenta (brak możliwości techniczno-prawnych)? Które kwestie stanowią rzeczywistą barierę w realizacji projektu? - jaki udział w zmianie decyzji dotyczącej realizacji inwestycji ma podmiot ją współfinansujący, tj. Fundusz Spójności Unii Europejskiej? - jakie środki inicjatywy mieszkańców mogą wpłynąć na przyspieszenie realizacji ww. inwestycji?
(Paweł , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, zgodnie z regulaminem tej rubryki Prezydent odpowiada na pytania dotyczące kompetencji i obowiązków służbowych prezydenta i urzędu i nie odpowiada na pytania na które można uzyskać jednoznaczną odpowiedź z właściwego merytorycznie wydziału/referatu a w tym przypadku proszę skierować pytania do Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego tel. 22 774 10 62 wew. 21 email: sekretariat@pwklegionowo.com Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
Panie Prezydencie w sprawie Pańskiej odpowiedzi w temacie skupu złomu na Senatorskiej, sprawa utknęła w martwym punkcie Starosta powiedział że sprawa pozwolenia na prowadzenie skupu jest w waszych rękach cytuje "Szanowny Panie Jakubie, Starosta Legionowski na podstawie ustawy o odpadach wydaje jedynie pozwolenia na zbieranie odpadów, co nie jest jednoznaczne z pozwoleniem na prowadzenie tego typu działalności. Pozwolenie na zbieranie odpadów, wydawane przez starostę, jest jednym z szeregu dokumentów, koniecznych do legalnego prowadzenia skupu złomu. Postępowanie administracyjne jest w toku i pozwolenie nie zostało jak dotąd wydane. Pozostałe decyzje administracyjne, związane z zalegalizowanie tego typu działalności, pozostają w kompetencjach gminy" proszę więc nas nie oszukiwać i w końcu rozwiązać ten problem skutecznie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Proszę o natychmiastowe zlikwidowanie tej działalności na ulicy Senatorskiej!!!!!!!!!!
(Jakub , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, władze Legionowa nie mają mocy prawnej aby spełnić Pańskie żądanie zlikwidowania działalności przy ul. Senatorskiej. Pozwolenie na zbieranie odpadów, wydawane przez Starostę, jest najważniejszym z dokumentów wymaganych przy tego rodzaju działalności. Poprzednio wydane przez Starostę postanowienie zostało wstrzymane drugą decyzją i obecnie nie obowiązuje. Miasto pośredniczy jedynie w zarejestrowaniu działalności gospodarczej w Ministerstwie, Referat Ochrony Środowiska może wydać decyzję o środowiskową o zmianie przeznaczenia nieruchomości, lecz właściciel nie wystąpił z wnioskiem o wydanie takiej decyzji. Straż Miejska regularnie kontroluje porządek na terenie nieruchomości, wręczono właścicielowi szereg mandatów. Poinformujemy WIOŚ o tym, że według nas działalność na terenie nieruchomości prowadzona jest niezgodnie z przepisami - na tym kończą się nasze możliwości działania.
Pytanie:
Mam prośbę do Pana prezydenta w imieniu wszystkich mieszkańców bloków położonych przy dawnym Globi teraz Carreufor. Bardzo prosimy o interwencje w sprawie położonego przy Carreufor świetnika, i czystości w okół tego sklepu,ponieważ na około jest brudno ,wszędzie leżą papierki a w śmietniku grzebią ludzie i wyciągają rzeczy z tego śmietnika. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.Tania
(Tania , 11-06-2012)
Odpowiedź:
Przekażę Pani zgłoszenie Komendantowi Straży Miejskiej z prośbą o interwencję. W kwietniu Strażnicy Miejscy zobowiązali kierownika sklepu do przykrywania pojemnika siatką zabezpieczającą rozwiewanie śmieci. Teren na którym stoją okoliczne bloki i sklep znajduje się w użytkowaniu wieczystym spółdzielni i proszę zgłosić ten problem także administracji osiedla.
Pytanie:
Od jakiegoś czasu jeżdżę SKM-ką i co mnie wita w Legionowie?Rasistowskie graffiti na murach. Moje pytanie brzmi dlaczego nie zostaną one zamalowane-to ma być wizytówka miasta? To wstyd. Mnie jest wstyd pokazać to komuś. W miastu to chyba nie przeszkadza...
(Anna, 11-06-2012)
Odpowiedź:
Pani Anno, jak już pisaliśmy w jednej z odpowiedzi, do czasu emisji filmu w BBC nie otrzymaliśmy sygnału, jakoby mural wzbudzał u kogokolwiek negatywne uczucia, był on traktowany jako wyrażenie sympatii dla drużyny piłkarskiej a nie manifestacja treści rasistowskich. Mural znajdował się na terenie prywatnym i został już zamalowany.
Pytanie:
Witam, Czy w Legionowie podczas Euro będzie strefa kibica? Mam namyśli miejce, gdzie można poogladac mecz w plenerze .. Rynek byłby rewelacyjnym miejscem
(Robert, 10-06-2012)
Odpowiedź:
Panie Robercie, strefa kibicowania ruszyła w piątek na Rynku. Przez całe Mistrzostwa mecze wyświetlane będą na telebimie.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE