Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie, jakiś czas temu Pan Piotr, mieszkaniec Legionowa, zgłaszał, że od kilku lat dziura w chodniku na Alei Legionów nie jest naprawiona. Miało być to szybko poprawione. Dziś mija już grubo ponad miesiąc od publikacji tej prośby na stronie miasta...a dziura jak była, tak jest. "Na Alei Legionów jest zapadnięty chodnik na odcinku 0,5 metra - na przeciw działki o numerze 99. Można skręcić nogę. Nikt tego nie naprawia, choć zapadnięta kostka jest faktem od dwóch lat... Zgłaszam więc do Pana, bo właściwe służby nie zauważają problemu. (Piotr , 14-05-2012)"
(Tomek, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Tomku, zwróciliśmy się do PWK o sprawdzenie, czy dziura ta nie powstała w wyniku awarii sieci wodociągowej. Po otrzymaniu informacji, że rura jest szczelna, ponownie wystąpiliśmy do wykonawcy o naprawienie dziury w tym tygodniu.
Pytanie:
Dzień dobry, przebywając ostatnio w Słupsku zainteresowałem się uruchomionym tam właśnie serwisem dla mieszkańców pt. "NaprawmyTo" (http://www.slupsk.pl/aktualnosci/wydarzenia/11123.html). Podstawową funkcją serwisu jest mapowanie i zgłaszanie problemów oraz spraw wymagających poprawienia w obszarach: - INFRASTRUKTURA (np. zalana ulica, dziura w drodze), - BEZPIECZEŃSTWO (np. brak oświetlenia, miejsce niebezpieczne dla osób niepełnosprawnych), - BUDYNKI (np. odpadający tynk, niebezpieczne sople), - PRZYRODA (np. połamane gałęzie, nieprzycięta roślinność), - INNE (np. dzikie wysypisko śmieci, brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych). Czy Legionowo planuje skorzystać z tego projektu? Wyniki działania portalu w Słupsku po kilku tygodniach od uruchomienia można znaleźćpod www.slupsk.naprawmyto.pl pozdrawiam, przemek
(Przemek, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, portal o którym Pan pisze nie jest prowadzony przez władze miasta, lecz przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia", a dokładnie działające w Jej imieniu Centrum Inicjatyw Obywatelskich z siedzibą w Słupsku. Nie widzę przeszkód, żeby grupa zaangażowanych mieszkańców stworzyła taki portal w Legionowie.
Pytanie:
Szanowny Panie maje pytanie związane jest z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej na terenie miasta. Czy my (gmina legionowo) jako płatnik do kasy ZTM mamy jakieś możliwości doradcze dotyczące rozkładów. Mam wrażenie że niestety nie bo co zmiana rozkładu jest coraz gorzej. Najbardziej irytującym jest fakt, iż z niewiadomych przyczyn nie ma synchronizacji autobusów z SKM a i ta dla jadących z Piasków jeździ coraz gorzej ( aby nie było pociągu pomiedzy 5 a 6 rano to jakas paranoja). czy miaso jest wstanie wpłynąć na warszawskiego przewoźnika aby rozpoczeto synchronizację połączeń tym bardziej ze w przypadku naszego miasta są to tylko dwie linie które mają styczność z SKM.
(Piotr, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, w ubiegłorocznych konsultacjach w sprawie połączeń ZTM przeważająca większość legionowian wybrała opcję drugą, czyli brak zmian w komunikacji. Mieszkańcy nie zgodzili się na zmiany, polegające na skróceniu tras autobusów 723 i 731 do pętli przy Mickiewicza oraz uruchomieniu linii dowozowej „L”. Zadecydowali więc, że nie potrzebują linii dowozowej po mieście, dowożącej m.in. do stacji PKP i są zadowoleni z obecnych połączeń. Linie ZTM są z założenia autobusami dowożącymi do Warszawy, a nie do pociągów w Legionowie i ani władze ZTM, ani Legionowa nie mają w planach koordynować ich ze stale zmieniającymi się rozkładami pociągów. Miasto nie może pozwolić sobie na uruchomienie kolejnej linii dowozowej ZTM gdyż wiąże się z finansowaniem tej linii w 100%, zamiast 40% jakie płacimy za zwykłe połączenia, a miasto ze swego budżetu finansuje już linię dowozową z Legionowa Przystanek oraz linię łączącą Grudzie i Piaski z centrum miasta. Po raz kolejny podkreślam także, że mieszkańcy osiedla Piaski są w uprzywilejowanej pozycji, gdyż mają dostęp do dwóch stacji PKP, do których spokojnie można dojść pieszo z każdego miejsca na osiedlu. Jeżeli nie odpowiada Panu chodzenie pieszo do stacji głównej, może Pan skorzystać z parkingów przy stacji (niedawno udało się pozyskać dodatkowy teren, dzięki czemu jest więcej miejsc, a już wkrótce od strony osiedla Piaski powstanie parking wielopoziomowy), można też na stację dostać się rowerem.
Pytanie:
Witałem się już nie raz z Panem.Mam pytanie czy?Domki stojące przy blokach.Czy? właściciele domków stojących obok w/w bloków mogą o tak sobie wyrzucać ogromne worki śmieci.Czy panowie lub panie nie mogą postawić sobie trzepaków i nie,trzepać dywanów pod Naszymi oknami?Czy muszą wyprowadzać swoje pieski pod nasze okna?Chodzi mi zabudowę szeregową ,prostopadle do bloku Suwalna B.Tam zamieszkują dawni milicjanci i czy? im się wydaje,że mają dalej nie wiadomo jakie prawo aby drwić z Nas prostych ludzi?Pan mi odpowie i nie odsyła mnie Bóg wie gdzie.Czy Ci ludzie płacą za wywóz śmieci ?Mają tak bardzo małe pojemniki koloru zielonego i ja nie widzę,żeby kiedy kolwiek je opróżniali.Czekam na wyczerpującą odpowiedź.Pozdrawiam.
(Bernard, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Bernardzie, w Legionowie, jako w jednej z nielicznych gmin w Polsce, od 2009 roku obowiązuje system gospodarki odpadami, zgodnie z którym za stałą opłatę miesięczną gmina wywozi nieograniczone ilości odpadów komunalnych. Poza bardzo nielicznymi wyjątkami osób uchylających się od wnoszenia tej opłaty, wszyscy mieszkańcy płacą tyle samo a my (KZB) zabieramy wszelkie wyprodukowane przez gospodarstwo ilości śmieci. Co do ustawienia i używania trzepaków - jest to kwestia do uzgodnienia w ramach sąsiedzkich stosunków. Obowiązek sprzątania psich odchodów wynika z prawa miejscowego - jeżeli widzi Pan osoby celowo wyprowadzające psy pod Pańskie okna i niesprzątające po nich, należy powiadomić o tym fakcie Straż Miejską pod numerem telefonu 986 lub 22 774 23 17.
Pytanie:
Witam, próbowałam dzisiaj (poniedziałek, jedyny dzień kiedy urząd funkcjonuje do godz. 18-tej i osoba pracująca poza Legionowem ma szansę coś w urzędzie załatwić) złożyć wniosek o wymianę dowodu. Czekałam 45 minut w wieloosobowej kolejce, która z wybiciem godziny 18-tej została odprawiona do domu. Moje pytanie brzmi, dlaczego w takiej właśnie chwili otwarte było zaledwie jedno okienko z trzech? Sytuacja wydaje się nie być jednorazowa - jeden z petentów przyszedł z kamerą i filmował całą sytuację... Dlaczego w mieście stawiającym na nowoczesne rozwiązania i ułatwianie komunikacji nie można złożyć wniosku w 45 minut?
(Sylwia, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Sylwio, miniony poniedziałek był pierwszym dniem, w którym nie zostali obsłużeni wszyscy oczekujący mieszkańcy. Zazwyczaj po godz. 16.00 pozostaje dwóch pracowników, w tym dniu z powodu zwolnienia był jeden. W przypadku zwolnienia lekarskiego czy też urlopu staramy się znaleźć zastępstwo, nie mam jednak możliwości zmuszenia pracownika do pozostania po godzinach (zasadniczo urząd pracuje do godz. 16.00, w godzinach 16.00 - 18.00 w poniedziałki odbywa się dodatkowy dyżur). Osoba, która nagrywała swoją wizytę, nie robiła tego z powodu cykliczności sytuacji, lecz z powodów osobistych, w szczegóły których nie chcę się wdawać. Z powodu tego właśnie pana powstała tak długa kolejka, gdyż zajął on obsługującej go osobie znacznie więcej czasu niż jest to konieczne do złożenia wniosku o wymianę dokumentu. Mogę jedynie przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić, ze była ona wyjątkowa i postaramy się, aby więcej się nie powtórzyła. Należy pamiętać, że pracownik Urzędu jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, która także reguluje ilość przepracowanych w tygodniu/miesiącu godzin. Pracownica wyszła z pracy o godz. 18.20.
Pytanie:
panie prezydencie, jestem mieszkanką Legionowa a do pracy jeźdzę na drugi koniec Warszawy korzystając m.in z linii S9. Peron SKM na Piaskach jest oblegany! Jakże się ucieszyłam, ze będzie w końcu bezpośrednie połączenie L-wa z Lotniskiem. Bez 5 przesiadek podróż do pracy byłaby znacznie dogodniejsza. Niestety jeżdząc do pracy na godzinę 7 nie mam żadnej mozliwości skorzystania z tegoż dogodnego połączenia. Tu moje pytanie: kiedy i czy uruchomione będa inne godziny odjazdu SKM na Lotnisko? Sadzę, ze wielu z nas poprawiłoby o znaczenie dojazd do i z pracy. Nie rozumiem uruchomienia linni i puszczenia 3 kursów do miejsca docelowego!
(Anna, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, w kierunku Lotniska odjeżdża pociąg o godz. 5.44, który na przystanku Warszawa Lotnisko Chopina jest o godz. 6:42. Skoro dojeżdża Pani na 7.00 do pracy wydaje się to być idealnym połączeniem. Od końca czerwca na Lotnisko Chopina dojeżdżają także pociągi Kolei Mazowieckich. Komunikacja miejska ma to do siebie, że połączenia ustalane są dla większości mieszkańców, a nie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Osiedle Piaski natomiast jest dogodnie położone pomiędzy dwiema stacjami PKP, a dojście do peronu głównego nie zajmuje więcej niż 15 minut z najdalszego punktu osiedla.
Pytanie:
Witam, Piszę do Pana już kolejny raz, ale nigdy nie dostałam odpowiedzi, na forum nigdy nie zostało opublikowane. Czy może zadaje zbyt trudne pytania? Chodzi mi zawsze o Os. Młodych, które jest zapomniane przez Legionowo. Jestem mieszkanką tego miasta od roku i żałuje. Dlaczego? Otóż: Moje dziecko rocznik 2007 nie może dostać się do klasy ,,0" na Jana Pawła ponieważ jest brak miejsc! Autobus 731 jest raz na pół godziny- a jak się wprowadzałam był co 20 minut + 736+ L9, a teraz L10 3 razy w ciągu dnia raczy przyjechać, skm- trzeba chodzić pieszo, bo autobusy nie kursują wg rozkładu pociągów; skm jeździ bardzo rzadko z Piasków,; stan dróg na Os Młodych czy Piaski- tragedia; Alkohol spożywany publicznie- straż czy policja nie podejdzie nawet do takich delikwentów, a sklepy sprzedają nadal legalnie alkohol pijanym. Czy w końcu ktoś mi odpowie dlaczego tak jest? Czy znowu nie pojawi się moje ogłoszenie? Może mam poświęć swój czas na dojście do pana prezydenta i porozmawiać?
(Anna B, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Anno, w tym roku nie otrzymaliśmy pytania dotyczącego Osiedla Młodych. Wszystkie pytania są zamieszczane na stronie, o ile zgodne są z regulaminem. Nie zgadzam się zatem z Pani sugestią, że pytanie nie zostało opublikowane. Osiedle Młodych jest znane w Legionowie jako niedrogie miejsce do zamieszkania. Decydując się na zamieszkanie tam, w zamian za znaczne oszczędności przy zakupie mieszkania, decyduje się Pani na niedogodności takie jak położenie z dala od centrum miasta, brak połączeń kolejowych i rzadsze połączenia autobusowe. Autobusy linii L9 i L10 finansowane są przez gminę Wieliszew, a nie Legionowo, w związku z tym nie mamy wpływu na częstotliwość ich kursowania. Pod koniec roku pytaliśmy mieszkańców, czy chcą uruchomienia częściej kursujących autobusów dowozowych (do stacji PKP), wybrali oni jednak pozostawienie dotychczasowych połączeń. W ostatnich latach osiedle Młodych przeszło swoistą metamorfozę. Osiedle komunalne było poddane rewitalizacji. Całkowicie nie zgadzam się z Pani uwagą na temat stanu dróg - ulica Suwalna na os. Młodych ma bardzo dobrą nawierzchnię, na osiedlu ma Pani także wyremontowane place zabaw i boisko piłkarskie. Osiedle Piaski to nowe place zabaw, boisko Orlik oraz niedawno remontowana nawierzchnia Al. Sybiraków, ul. Piaskowa także nie jest w złym stanie. Nie jest też prawdą, że jakiekolwiek dziecko nie zostało przyjęte do szkoły - w Legionowie obowiązuje rejonizacja i każde dziecko z danego rocznika, zamieszkujące na terenie rejonu szkoły jest automatycznie i obowiązkowo przyjmowane do placówki. Oczywiście zawsze jestem do dyspozycji mieszkańców.
Pytanie:
Dziń dobry panie prezydencie.Zadałem Panu pytanie kiedy wreszcie będzie dworzec PKP w legionowje.Dziękuje za odpowjedż.A co do czytania o inwestycjach w legjonowje ,to wszystko czytam,tylko ja i inni mjeszkańcy ile możemy czekać na decyzje o budowje tego dworca,przecież to nie może trwać dzieśątki lat.Poza tym musze panu pogratulować,naprawde legionowo jest coraz ładniejsze dzięki PANU i niech PAN tak trzyma,a obsługa w UM LEGIONOWO naprawde wzorowa.DZIĘKUJE.
(andrzej, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Panie Andrzeju, dziękuję za przekazanie opinii, ja również od początku urzędowania (10 lat) pragnąłem budowy w Legionowie dworca z prawdziwego zdarzenia. Udało się nam wybudować Ratusz, Arenę Legionowo, teraz nadszedł czas na Dworzec. Od wczoraj możemy mówić o tym oficjalnie - dworzec powstanie, bowiem otrzymaliśmy dofinansowanie ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.
Pytanie:
Panie Prezydencie! W klasach pierwszych SP2 na nadchodzący rok szkolny utworzono klasy w których uczyło się będzie nawet 34 uczniów!!! Reforma zakładała,że w klasach nie będzie więcej niż 26 uczniów. Dyrektor szkoły jest na zwolnieniu, sekretariat rozkłada ręce i sugeruje kontakt z Panem. Czy istnieje szansa na dodatkowy etet , aby rozluźnić liczebność klas?
(Agnieszka, 05-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, uprzejmie informuję, że w Szkole Podstawowej Nr 2 w roku szkolnym 2012/13 planowane są cztery oddziały klasy pierwszej. Z informacji uzyskanych w sekretariacie szkoły wynika, że według stanu na dzień dzisiejszy do klas pierwszych zapisanych jest 103 dzieci, co średnio dałoby niespełna 26 uczniów na oddział ogólnodostępny. Jednak z uwagi na oczekiwania rodziców dotyczące otworzenia oddziału integracyjnego i oddziału sportowego, które ze względu na swoją specyfikę są mniej liczne od oddziałów ogólnodostępnych (zgodnie z odrębnymi przepisami oddziały integracyjne mogą liczyć 20. uczniów, oddziały sportowe – co najmniej 20. uczniów), w oddziałach tych uczyć się będzie 42. uczniów, a pozostałych 61. uczniów będzie uczęszczać do oddziałów ogólnodostępnych, których liczebność wyniesie 30 i 31 uczniów. Jeżeli nie odpowiada Pani liczebność klas w tej placówce, zapraszamy do SP3 oraz SP4 - tam klasy są mniej liczne.
Pytanie:
Panie Prezydencie do kogo należy posesja naprzeciwko poczty przy ul. Jagiell0ńskiej ..Pytam dlatego bo w koło tego budynku jest tak naśmiecone leżą butelki po napojach ,papiery,opakowania po papierosach i nikt tego nie sprząta.Zgłosiłam problem do Urzędu Miasta odesłano mnie do Starostwa bo ul. Jagiellońska tam''podlega''..W Starostwie przesyłano mnie od jednego numeru do drugiego w końcu zaproponowano abym zadzwoniła do Straży Miejskiej.Dlaczego trwa nadal ''spychologia''.Chciałabym się zapytać dlaczego Straż Miejska nie kontroluje miejsc gdzie jest sprzedawany alkohol i gdzie pije się w koło np. SAM-u i budynku KZB.Proponuje zakup rowerów dla Straży miejskiej , może miałaby większy kontakt z ludzmi a nie tylko kontrole targowiska miejskiego i obstawianie Żłobka ,gdy Pan tam przebywa.
(zofia , 02-07-2012)
Odpowiedź:
Pani Zofio, trudno jest mi odpowiedzieć czyją własnością jest posesja nie wiedząc o którą działkę dokładnie Pani chodzi - naprzeciwko poczty znajduje się działka prywatna, działka miejska, na której znajduje się budynek KZB oraz działki w zarządzie SMLW. Straż Miejska wzmoży kontrolę terenów wokół sklepów spożywczych, w tym również przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i 3-go Maja. Jednocześnie informuję, że wczoraj (27.06) ruszył rowerowy patrol Straży Miejskiej. Do zadań Straży należy m.in. kontrolowanie prawidłowości parkowania wokół targowiska miejskiego i imprez publicznych, natomiast zapewniam Panią, że obecność strażników nigdy nie ma związku z moją obecnością w danym miejscu.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE