Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, chcialbym sie zapytac, czy w naszym miescie jest ktokolwiek odpowiedzialny za miejska zielen? W calym miescie, na reprezentacyjnych ulicach (Pilsudskiego, Sobieskiego) strasza pousychane krzewy, zmarzniete roze, uschniete drzewa (swiezo wsadzone wzdluz ul. Sobieskiego, akacje na Pilsudskiego), na rynku przewody nawadniajace wystaja przez sciolke, przed i za ratuszem z czesci mniej odpornych wsadzonych roslin niewiele juz zostalo. Po wsadzeniu, ktore jest bardzo uroczyste i naglosnione (np. w zeszlym roku w parku za ratuszem lub przez Liceum) nikt nie wymienia polamanych podpor, nie uzupelnia wydeptanych, uschnietych lub zmarznietych roslin. To tylko szpeci nasze miasto zamiast dodawac mu uroku. Jesli chodzi o zielen, przykladem moze byc SMLW, ktore bardzo dba o zielen, regularnie kosi trawe, uzupelnia ubytki itd. Czy planowana jest zmiana w tym obszarze? Inaczej sa to pieniadze wyrzucone w bloto.
(Adam , 18-05-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Na wstępie chciałbym podziękować za zainteresowanie legionowską przyrodą. Za zieleń na terenie miasta odpowiadają zarządcy danego terenu. Referat Ochrony Środowiska odpowiada za zieleń na terenach miejskich, Starostwo Powiatowe za zieleń np. wzdłuż ulic Sobieskiego czy Jagiellońskiej, SMLW oraz wspólnoty za zieleń wokół bloków. W tej chwili część roślinności dopiero budzi się do życia i coś co wydawałoby się być uschniętym krzakiem tydzień temu, dzisiaj jest już zielone. Muszę przyznać, ze z powodu dość srogiej zimy część miejskiej zieleni wymaga wymiany, lecz jest to bardzo kosztowne i nie do zrealizowania w jednej chwili.
Pytanie:
Dlaczego straż miejska nie interweniuja na widok parkujacych samochodów na trawnikach. Na ul. Zegrzyńskiej prowadzącej do stacji ciągle parkują auta na trawniku (kiedyś tam rosła trawa). Chyba jest zakaz parkowania na trawnikach. Patrole straży miejskiej przejeżdżają tamtędy ale mają klapki na oczach. Czy za każdym razem trzeba do nich dzwonić i prosić o interwencję. DLACZEGO STRAŻNICY MIEJSCY SAMI NIE MYŚLĄ TYLKO OGRANICZAJĄ SIĘ DO OBSŁUGI ZGŁASZANYCH INTERWENCI - tak jest gdyż wystarczy przeczytać pytania i uwagi mieszkańców. Już chyba dwa lata temu obiecywał Pan że będą piesze i rowerowe patrole na osiedlach (można przeczytać w archiwalnych odpowiedziach) i co obiecanki cacanki...
(Janek, 18-05-2012)
Odpowiedź:
Dziękuję z informację. Zobowiązałem Komendanta SM do sprawdzenia, czy faktycznie strażnicy nie reagują na parkujące samochody na trawnikach. Bardzo proszę w przypadku zauważenia, że samochody są zaparkowane nieprawidłowo zgłaszać to telefonicznie, tel. 986 lub 22 774 23 17 do Straży Miejskiej a bez wątpienia podjęte zostaną odpowiednie działania. Patrol pieszy zostanie wkrótce wprowadzony w okolicy przejścia przy stacji PKP Legionowo. Ponieważ podczas jednego dyżuru są maksymalnie dwie załogi strażników, wprowadzenie większej ilości patroli pieszych czy też rowerowych znacznie opóźniłoby czas reakcji tych służb. Pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny panie prezydencie, od 19 kwietnia śledzę na stronie biblioteki w zakładce katalogi wielkość księgozbiorów w placówkach które mają być połączone na ul Broniewskiego. Ze ogromnym zdziwieniem zauważyłem, że w tych placówkach rzeczywiście jest absolutny pogrom książek. Podaję dane jakie występowały 19 kwietnia - Oddział dla dzieci 19 919 egzemplarzy - Wypożyczalnia dla dorosłych 11 289 24 kwietnia - Oddział dla dzieci 19 422 egzemplarzy - Wypożyczalnia dla dorosłych 11 289 9 maja - Oddział dla dzieci 17 896 egzemplarzy - Wypożyczalnia dla dorosłych 10 120 Aż nie chce się wierzyć, że tyle książek zostało w tak krótkim czasie uznanych za niezdolne do czytania. Coś tu jest bardzo niejasne. Przecież ponad 2 tys. książek dla dzieci i ponad tysiąc dla dorosłych stanowi bardzo dużą część całych zbiorów. Jako podatnika zastanawia mnie czy i za jakie pieniądze będzie odkupiona przynajmniej część księgozbioru? Panie Prezydencie to już wcale nie jest śmieszne, ponieważ biblioteka jest utrzymywana z publicznych pieniędzy. Chciałbym wiedzieć kto pozwolił na taką czystę w książkach? Czy ktoś z zewnątrz sprawdził potrzebę takiej akcji? A może właśnie niektórzy forumowicze mieli rację krytykując obecne działania dyrektora biblioteki i radnych którzy nie wiedzą za czym głosują?
(Gustaw, 18-05-2012)
Odpowiedź:
Panie Gustawie, na wstępie uwagi natury ogólnej: - w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie nie jest obecnie planowane łączenie placówek, - przy ul. W. Broniewskiego mieści się tylko jedna nasza placówka, - katalog nie zawsze jest odzwierciedleniem stanu faktycznego księgozbioru, stale odbywa się wprowadzanie do niego nowych pozycji jak i usuwanie zdjętych ze stanu, - stale zmieniające się w bazie katalogowej dane liczbowe nie mówią ile książek do danego księgozbioru przybyło, a ile z niego ubyło, tym bardziej nie mówią ile z przybyłych to książki z zakupu, a ile z ubytków to wycofane w wyniku selekcji, - są różne źródła wpływu książek w bibliotekach jak również różne przyczyny ubytków, - zakres i częstotliwość selekcji uzależniona jest od potrzeb danej biblioteki, co wynika m.in. z systematyczności wykonywania tych prac, - podczas selekcji wycofywane są przede wszystkim książki zniszczone, niesamodzielne treściowo części wydawnictw wielotomowych oraz te o nieaktualnej treści, a także nie udostępniane przez co najmniej 10 lat (nie znajdujące zainteresowania wśród czytelników) oraz w nadmiernej liczbie egzemplarzy w stosunku do potrzeb danej biblioteki, oddziału czy filii, - na przeprowadzanie selekcji, w każdym razie w bibliotece publicznej, nie potrzebne jest żadne pozwolenie z zewnątrz ani sprawdzanie zasadności jej przeprowadzania, - selekcję przeprowadza komisja, - selekcja zbiorów nie jest jakąś specjalną akcją, to jedna z prac bibliotecznych, powinna być dokonywana systematycznie, nie przeprowadzanie selekcji jest dużym zaniedbaniem, w tym również działaniem na szkodę czytelników i użytkowników. W 2011 r. nie było ani jednego powiatu w województwie mazowieckim, w którego bibliotekach publicznych nie ubytkowano książek – ponadto w skali całego województwa zubytkowano około 50 % więcej książek niż zakupiono, natomiast w naszej Bibliotece zakupiono więcej książek niż zubytkowano. Trudno więc mówić o jakimś pogromie w Bibliotece w Legionowie. Zgadzam się natomiast z Panem, że wycofywanie książek nie jest śmieszne, nikt też nie robi tego dla zabawy, a zgodnie z potrzebami i obowiązującymi zasadami, starannie i rzetelnie. Zapewniam Pana, iż żaden z bibliotekarzy w naszej Bibliotece nie wycofuje książek samowolnie. Dyrektor nie uczestniczy w tych pracach lecz powołuje komisję. Prace komisji oraz stawiane przez nią wnioski sprawdzane są pod względem merytorycznym przez instruktora bibliotecznego i dopiero wówczas zatwierdzane przez dyrektora.Selekcje księgozbiorów będą u nas kontynuowane. Zapraszam do Biblioteki, na miejscu łatwiej i szybciej znajdzie Pan odpowiedzi na nurtujące Pana pytania, a ponadto m.in. bogatą ofertę książek, multimediów, gazet i czasopism. Danuta Masiak dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie
Pytanie:
Panie Prezydencie kiedy i gdzie będzie można obejrzeć filmik LipDup prezentowany w ratuszu 06.05.2012r?
(Tuśka, 17-05-2012)
Odpowiedź:
Teledysk można obejrzeć na stronie www.legionowo.pl
Pytanie:
HAŃBA ! Dziś ostatni autobus dowozowy jest o 19:55 ze stacji Legionowo i o dziwo przyjechał czekam czekam i co...autobus odjechał a kierowca widział ze stoje i obok stała jeszcze jedna osoba wku..rzona ! Powinny tego starego pryka co kieruje tym autobusem wywalić bo niedosc ze nie jeździ punktualnie to odjezdza pusty !
(Rafał, 17-05-2012)
Odpowiedź:
Przekazałem Pańskie zgłoszenie pracownikowi odpowiedzialnemu za funkcjonowanie tej linii. W razie dodatkowych pytań proszę kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu 22 766 20 25.
Pytanie:
Czy będzie możliwość zdobycia wejściówki na otwarty trening Greków bez udziału w konkursach.
Bartek
Jesli chce zdobyc bilet na mecz Greków w Legionowie ,a jestem osoba pełnoletnią i nie moge brac udzialu w konkursach dla dzieci a tym bardziej w paraolimpiadzie co mogę zrobic aby dostac taki bilet?
Dominika

(Bartek, Dominika, 17-05-2012)
Odpowiedź:
Szanowni Państwo, wejściówki będą dostępne głównie jako nagrody w konkursach, zawodach lub poprzez udział w losowaniu (również dla osób pełnoletnich). Zgodnie z zaleceniami UEFA duża część puli będzie przeznaczona dla dzieci i młodzieży. O szczegółach poinformujemy po przekazaniu ich miastu przez UEFA. Pozdrawiam
Pytanie:
Powiem prosto z mostu . Jaki sens ma darmowy autobus skoro np..SKM ze stacji Legionowo jest 14:58 a darmowy przybywa 14:11 (pierwsza kpina z ludzi) ,kolejny przypadek to juz jakaś kpina SKM ze stacji Legionowo odjeżdza 16:01 a darmowy przyjezdza 16:02 (ŻART TYGONIA bo następna SKM jest 16:58) pytam się po co taki autobus dowozowy chyba tylko żeby się popisać przed ludźmi
(Kamil , 17-05-2012)
Odpowiedź:
Panie Kamilu, w godzinach porannych autobus dowozowy ma za zadanie dowieść mieszkańców miasta do pociągu, natomiast w godzinach popołudniowych rozkład jest skorelowany z przyjazdami pociągów z Warszawy, gdyż większość mieszkańców wraca wtedy do domów. Nie jesteśmy w stanie zapewnić autobusów zarówno dowożących, jak i odbierających mieszkańców ze stacji. Proszę pamiętać, że do Warszawy jeżdżą także pociągi Kolei Mazowieckich, do których nie dowozimy mieszkańców. Poza tym nie wszyscy pasażerowie korzystający z tych autobusów jeżdżą do Warszawy.
Pytanie:
Witam pisałem, dostałem odpowiedz odnośnie wyrównania ul Tadeusza Wardenckiego i pisze Pan ze została wyrównana jak mozna tak kłamać (...) pisze do Pana 3 raz, przecierz nikogo tam nie było i nic nie jest wyrównane. Moze sam Pan się tam wybierze i zobaczy czy coś jest zrobione.(...)
(rafał , 17-05-2012)
Odpowiedź:
Panie Rafale, ulica była już równana, uprzedziłem Pana w poprzedniej odpowiedzi, że z powodu piaszczystej nawierzchni efekty nie są zadowalające i ulica wymaga gruntownej przebudowy. W dniu wczorajszym ulica została ponownie wyprofilowana za pomocą koparko - ładowarki, prace zostaną ponowione także w przyszłym tygodniu. Jak uprzedzałem w poprzedniej odpowiedzi - proszę nie spodziewać się równej nawierzchni, po robotach kanalizacyjnych, pomimo robót zagęszczających, nawierzchnia nadal się "układa" i nierówności pozostaną.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Proszę o pomoc w powtarzającej się w dni targowe sytuacji: ulica wewnętrzna przy bloku 25 (ul. Sobieskiego 12) JEST WIECZNIE OBLEGANA PRZEZ OSOBY PRZYJEŻDZAJĄCE NA TARGOWISKO MIEJSKIE – (wjazd od ulicy Królowej Jadwigi). Przy wjeździe w uliczkę wewnętrzną jest wstawiony zakaz wjazdu dla osób nie mieszkających w bloku 25 przynależnym do uliczki. Natomiast w dni targowe, a szczególnie w soboty nasila się zastawianie samochodów mieszkańców bloku (ktoś przyjeżdża na targ i na 2-3 godziny blokuje miejsce parkingowe, bądź ustawiony w miejscu parkingowym- samochód) do godziny 12-14 w ogóle nie można wyjechać z tej uliczki i powrócić na swoje miejsce na którym się zostawiło uprzednio samochód, już nie ma mowy o podjeździe blisko klatki, tak by osoba niepełnosprawna, bądź matka wracająca z małym dzieckiem ze szpitala mogła wysiąść pod samym blokiem. Nie wiem co by było gdyby miało w sobotę w godzinach targowych tam podjechać pogotowie lub straż pożarna? Ponadto utrudniony jest ruch pieszych,to miejsce jest coraz bardziej niebezpieczne dla dzieci, pod blokiem wzdłuż uliczki jest plac zabaw, nie ma możliwości , by nawet starsze dzieci w dni targowe mogły przebywać same na tym placyku zabaw, bo bardzo duże natężenie ruchu „nieproszonych” gości i ich samochodów stwarza ogromne niebezpieczeństwo. W imieniu mieszkańców bloku 25 przy ul. Sobieskiego 12 PROSZĘ O INTETWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ – szczególnie w soboty w dni targowe (proponuje kilka sobót podrząd o kontrole i patrole w godzinach 9-12). Ponadto proszę o przekazanie sprawy do SMLW, by postawili przy wjeździe w tą wewnętrzną uliczkę szlaban – choćby na pilota dla mieszkańców tego bloku. W lojalnej odpowiedzi od Pana oczekuję także informacji i zapewnienia, kto i kiedy połata dziury pozostałe w jezdni tej wewnętrznej uliczki po tegorocznej zimie? Z góry dziękuję! Panie Prezydencie zwracam się z kolejną prośbą o interwencje w dni targowe w uliczce przy bloku 25 ( ul. Sobieskiego 12). dziś znowu pojawili się "nieproszeni goście"-tzn przyjezdni na targ, pierwszy bus wjechał dziś tzn. 15.05.w uliczkę o 5:50 rano i zastawił drogę dla samochodu wyjeżdżającego o 6:30. mieszkaniec bloku chciał wyjechać jak co dzień do pracy rano- niestety nie mógł!!!. Skandal. Musiał czekać na właściciela auta, ciekawe tylko jak długo? Co najfajniejsze w tym samym czasie o 6:35 widziałam policję na placu na którym znajduje się targ- robili sobie zakupy i ustawiali sprzedających. PROSZĘ O SKIEROWANIE W godzinach od 6-13 w DNI TARGOWE STRAŻY MIEJSKIEJ I POLICJI w ta uliczkę przy bloku 25. Jak długo można tolerować taką samowolkę, mimo,że przed wjazdem w uliczkę od strony ul. Królowej Jadwigi - jest znak zakazu! Panie Prezydencie proszę o odpowiedzi na moje wcześniejsze 2 pytania dotyczące niebezpieczeństw i łamania zakazów na drodze wewnętrznej dla mieszkańców bloku 25 (Sobieskiego 12)? Proszę o informację , kto odpowiada za stan drogi po zimie? Nawierzchnia do naprawy. Do kogo mamy się zgłosić ?
(Magda, 17-05-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, opisywany przez Panią teren jest częścią wspólną należącą do SMLW oraz właścicieli lokali w danym bloku. Ponieważ jest to teren prywatny, Straż Miejska nie ma podstaw do podjęcia interwencji w sprawie zaparkowanych tam samochodów. Jedynym skutecznym ograniczeniem parkowania przez osoby nie będące mieszkańcami bloku jest ustawienie blokad miejsc parkingowych (tzw. sierżantów) lub szlabanu. W tej sprawie proszę zwrócić się do administracji osiedla. Również naprawa stanu technicznego nawierzchni leży w gestii administracji, a nie miasta.
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie Mam takie pytanie, na które znalazłem kilka odpowiedzi w internecie, ale są one mało spójne (no i dotyczą innych miast). Otóż jestem mieszkańcem jednego z bloków w Legionowie w centrum i mam taki problem, iż sąsiad z domku jednorodzinnego w okolicy hoduje gołębie. Gołębie jak wiadomo, muszą być "wyprowadzane na spacery". Niestety tutaj się pojawia problem, gdyż po prostu okolica jest "zabrudzona" w większym stopniu niż kawałek dalej. Akurat parkuję auto w bezpośrednim sąsiedztwie tegoż gołębnika (niestety takie mam wykupione) i po 1-2 nocach auto jest znacząco "pobrudzone". Raz że chodzi o względy estetyczne a dwa że na dłuższą metę niszy się lakier... Akurat nie mam dziecka, ale w okolicy jest też piaskownica dla dzieci a nie sądzę aby gołębie omijały przestrzeń powietrzną nad piaskownicą. Generalnie mam pytanie, czy Legionowo ma jakąś uchwałę dotyczącą hodowli gołębi przy takich większych skupiskach ludzkich? Czy można na sąsiada jakoś wpłynąć poza grzeczną prośbą, która wiadomo z jaką odpowiedzią się spotka. Z góry dziękuję za odpowiedź.
(Rafał , 17-05-2012)
Odpowiedź:
Panie Rafale, nie ma przepisów regulujących hodowlę gołębi. Regulamin utrzymania czystości i porządku w naszym mieście, opracowany na podstawie przepisów wyższego rzędu, nie wymienia gołębi jako zwierząt domowych czy też hodowlanych. W przypadku szkód wynikłych z hodowli pozostaje porozumienie się z właścicielem, a jeżeli to okaże się bezskuteczne - wszczęcie postępowania na drodze cywilnej. Pozdrawiam



Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE