wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, chciałam się dowiedzieć czy są w Legionowie organizowane bezpłatne zajęcia (adaptacyjne, rozwojowe) dla dzieci 2-letnich?
(Ania, 21-01-2013)
Odpowiedź:
Żłobek Miejski organizuje bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla dzieci przyjętych do placówki.
Pytanie:
Szanowni Panstwo, dlaczego jak co roku nie jest odsniezane dojscie do przejscia dla pieszych skrzyzowanie Zegrzynska/Struzanska, oraz chodnik prowadzacy od tego przejscia wzdluz ul. Zegrzynskiej w strone przedszkola nr11, (chodnik na przeciwko internatu WAM). Szanowni Panstwo prosze o interwencje jakkolwiek kto to powinnien odsniezac jest to glowny ciag komunikacyjny w tej czesci miasta, przypominam ze za torami to tez Legionowo, oczekuje ze interwencji a nie odpowiedzi "to nie my" Dawid
(Dawid , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Rozumiem, że oczekuje Pan, żebyśmy złamali dyscyplinę finansów publicznych i wydali publiczne środki z gminnego budżetu na zadanie, którego nie powinniśmy realizować. Niestety, po to są zarządcy dróg i właściciele działek, żeby za swoje działki odpowiadali. Gmina nie odśnieży nienależących do nas terenów o których Pan pisze, ale zobowiążę Straż Miejską do skontaktowania się z zarządcą każdego z terenów (GDDKiA, WAM) i ich ewentualne ukaranie.
Pytanie:
Już drugi atak zimy a na ul. Grudzie to samo jedzie piaskarka ale piasku nie sypie o co chodzi. Jest super lodowisko może wieczorem sypie piaskiem a może chodzi tylko o przejazd ta ulica a nie ważne czy jest posypane czy nie byle by firmie zapłacono za kurs.
(Marta , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Pani Marto, widok piaskarki na naszych ulicach nie oznacza, że jest to piaskarka wykonująca pracę na zlecenie UM Legionowo. Może to być np. sprzęt innej firmy, który przejeżdża do swojego rejonu pracy. Także podczas ciągłych opadów śniegu działanie ogranicza się do systematycznego płużenia w celu zapewnienia przejezdności. Przepisy ochrony środowiska nie pozwalają na topienie przy pomocy soli całości opadu. Soli można używać zapobiegawczo, tuż przed wystąpieniem opadu oraz po jego ustaniu do stopienia pozostałości, których nie udało się usunąć przy pomocy płużenia.
Pytanie:
Gdzie mamy zbierac pieniadze na skatepark?
(Grazyna , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Pani Grażyno, nie planujemy budowy ani modernizacji skateparku. Nie ma możliwości zbierania na ten cel pieniędzy przez mieszkańców.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Chcę zapytać dlaczego za każdym razem kiedy odśnieżane jest Legionowo pomijana jest ulica Lelewela. Odśnieżana jest tylko po telefonicznej prośbie/przypomnieniu. Tak jak wszyscy mieszkańcy naszego miasta, mieszkańcy ulicy Lelewela również płacą podatki, więc proszę nie zapominać o nas.
(Tomasz , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Ul. Joachima Lelewela jest drogą gruntową, a w stałym utrzymaniu zimowym znajdują się jedynie drogi utwardzone. Na drogach gruntowych w przypadku dużych opadów śniegu zlecane jest płużenie przy pomocy ciężkiego sprzętu. Tej zimy ze względu na szczególnie niesprzyjające warunki atmosferyczne powodujące gołoledź, zlecaliśmy także jednorazowe posypanie tych dróg piaskiem.
Pytanie:
Pytanie : Panie Prezydencie mam do pana 1 pytanie czy będzie modernizacja Skate Parku na stadionie miejskim na większy lub pobudowanie nowego \" Dużego , Krytego \" . I czy w końcu zostanie wprowadzone prawo na Skate Parku że dzieci nie mogą na nim biegać i się bawić bo to jest miejsce sportu a nie plac zabaw proszę o odpowiedz Odpowiedź: W chwili obecnej nie mamy w planach budowy kolejnego skate parku ani rozbudowy obecnego. Na terenie skateparku obowiązuje regulamin, który mówi, że urządzenia przeznaczone są wyłącznie do jazdy na rolkach i deskorolkach, a chodzenie po konstrukcjach, przebywanie w strefie najazdów oraz zeskoków z przeszkód jest zabronione. W przypadku osób niepełnoletnich odpowiedzialność ponoszą ich prawni opiekunowie. Osoby, które w jakikolwiek sposób będą zakłócały pobyt na terenie Skateparku innym użytkownikom, będą usuwane z terenu Skateparku przez upoważnione osoby. Jeżeli zauważy Pan bawiące się na terenie skateparku dzieci, należy zgłosić to pracownikom lub ochronie obiektu. Dobrze zgłosić do pracownika lub ochronie . To może dowiem sie gdzie można ich szukać bo z tego co wiem powinni oni chodzić po stadionie a ich nie ma wiec może jakaś informacja Gdzie mają biuro w jakich godzinach pracują . Nawet gdy idzie ochrona nie zwraca uwagi na dzieci biegające po Skate parku dzieci biegają a ochrona to olewa . To może my osoby które korzystają z przeszkód mamy olewać dzieci , będzie wypadek e tam nic się nie stało i jeździmy dalej te zachowanie jest debilne wiec proszę o pomoc .Nie raz jest tak że dzieci sobie biegają podejdzie się do rodzica a rodzic wielka awantura zaczyna wyzywać innych i wylatuje z tekstem typu nie podoba się to możesz se iść do domu lub na inny skate park . Skate park to nie plac zabaw tylko miejsce gdzie ludzie latają w powietrzu skaczą robią sztuczki ale tego nie da się robic jak biegają i na małych rowerkach sobie stoja na przeszkodach. Proszę o zmianę tej sytuacji
(Michał , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Panie Michale, skatepark, podobnie jak cały Stadion Miejski są zarządzane przez MOSiR, który ma biura w Arenie Legionowo. Wszelkie uwagi dotyczące obiektów znajdujących się na terenie Stadionu oraz pracy zatrudnionych tam osób należy kierować bezpośrednio do Dyrektora MOSiR pod numerem telefonu 22 784 85 92 lub mailem na adres biuro@mosir-legionowo.pl
Pytanie:
Witam. Proszę o zdyscyplinowanie Panów Strażników Miejskich do samodzielnego podejmowania interwencji a nie jedynie po zgłoszeniu do dyżurnego. Moje spostrzeżenia z codziennego przejazdu ulicami: Krasińskiego róg Marysieńki samochody stojące na chodniku prawie na samym skrzyżowaniu a w dni targowe i na trawniku, Sobieskiego przed Rycerską samochody na chodniku mimo zakazu postoju, Rycerska sklep przy Czarnieckiego samochody na przejściu oraz przed skrzyżowaniem, Hetmańska trzepak przy piekarni regularny parking na trawniku. Mógłbym jeszcze długo wymieniać. Panów Strażników widać parę razy dziennie przejeżdżających samochodem ale najwyraźniej nie widzą żadnych uchybień. Podkreślam to są miejsca gdzie regularnie łamane są przepisy. Pozdrawiam.
(Eryk, 21-01-2013)
Odpowiedź:
Dziękuje za cenne uwagi i spostrzeżenia. W roku 2012 Strażnicy ujawnili 9820 wykroczeń, z tego 1900 zakończyło się wystawieniem mandatów na kwotę 251700 zł, 147 wniosków skierowano do Sądu. Czasami może się zdarzyć, że Strażnicy jadąc na ważną interwencję typu kolizja, wypadek, zakłócanie spokoju publicznego, biegający pies atakujący ludzi, itp. nie reagują na parkujące samochody. Biorąc pod uwagę ważność skrzyżowań i innych miejsc o których Pan wspomina uczulę Strażników, aby częściej reagowali w podanych przez Pana miejscach.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Bukowiec C oraz Grudzie w Legionowie został unieważniony (na stronie PWK wyjaśnienie - brak środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części przedmiotowego zamówienia) czy w związku z tym mieszkańcy dzielnicy Grudzie będą jeżdzić ul. Grudzie kolejne lata po tragicznej nawierzchni. Przebudowa drogi miała nastąpić po wybudowaniu kanalizacji....
(Monika , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Pani Moniko, nie ma możliwości, aby gmina wybudowała drogę a kilka miesięcy później ją zniszczyła aby wybudować kanalizację. Zatem do czasu pozyskania środków na budowę kanalizacji na Grudziach, ulica Grudzie nie zostanie zmodernizowana.
Pytanie:
Szanowni Panstwo, zwracam uwage ze jeszcze tej zimy nie byl odsniezany chodnik prowadzacy do stacji PKP wzdluz garazy na os.Piaski. Z tego co wiem owy chodnik nalezy do miasta jak rowniez dzialka przylegajaca do niego (przyszly parking poziomowy). Jest to jedyny ciag komunikacyjny na Piaskach prowadzacy do stacji bardzo prosze o odsiezanie go jak rowniez schodow znajdujacych sie na jego koncu w koncu to nalezy do obowiazku UM. Pzd, Piotr
(Piotr , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, dziękuję za zwrócenie uwagi, oczywiście zarówno chodnik, jak i schody są w naszym planie odśnieżania. Zwróciłem uwagę odpowiedzialnemu wydziałowi, aby skontrolował pracę wykonującej na nasze zlecenie tę usługę firmy i w razie konieczności podjął interwencję. Z otrzymanych informacji chodnik i schody zostały odśnieżone.
Pytanie:
Witam! Czy może mi Pan odpowiedzieć dlaczego miasto nie odśnieża chodnika wzdłuż ul Piłsudskiego od skrzyżowania z ul Dietricha w kierunku ul Jagiellońskiej? Sprawa była już kilkakrotnie wyjaśniana ze Strażą Miejską a miasto nadal nie wywiązuje się ze swoich zimowych obowiązków. Proszę o wydanie odpowiednich dyspozycji ekipie sprzątającej.
(Jarek , 21-01-2013)
Odpowiedź:
Panie Jarku, miasto odśnieża opisywany przez Pana chodnik.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi