wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Mam pytanie co z komunikacją w naszym mieście w przyszłym roku. Jak wiadomo ZTM tnie koszty, wspólny bilet z KM ma być tylko do końca marca z tego co wiem. Więc dla wielu mieszkańców będzie to wiązało się z dodatkowymi kosztami bez wspólnego biletu. Co z autobusami linii 731, czy ona też okaże się do likwidacji, i dlatego w Wigilie nie jeździ już od 17, to ważna sprawa dla naszego miasta, mam nadzieję że chociaż SKM będzie dojeżdżać do naszego miasta i to także do Legionowa Piaski jak dotychczas. pozdrawiam
(Ola, 19-12-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, nie mamy oficjalnej informacji od ZTM na temat rezygnacji ze "wspólnego biletu" czy też zagrożenia linii 731. Informacje podawane w mediach nie są dla nas wiarygodnym źródłem, dopóki nie zostaną potwierdzone stanowiskiem ZTM.
Pytanie:
Witam, Szanowny Panie Prezydencie czytając wszystie pytania i odpowiedzi dotyczące komunikacji SKM i KM udzielane mieszkańcom nasuwa się taki jeden mały wniosek - płacimy 5mln i traktują nas jak natręta, na zasadzie "cieszcie się,że w ogóle macie pociągi" Notorycznie zmieniane rozkłady jazdy (co 2 mieiące) nie mają nic wspólnego z jakimikolwiek pracami remontowymi dot (np. S9). Teraz pytanie czy nie można dogadać się z innymi okolicznymi gminami i razem wymusić, tak wymusić na ZTM równego traktowania? Nad nimi też ktoś sprawuje kontrolę - władze Warszawy! województwa! A zmierzam do tego aby nie zmieniać nieustannie rozkładów jazdy - raz na rok wystarczy!! Wyglada to tak jakby KM i ZTM umawiały się co 2 miesiące na wożenie w najbardziej obleganych godzinach. Po prawie 2 latach już chyba wiadomo kiedy, gdzie i skąd jeżdzi najwiecej pasażerów. Może warto przy tych 5 mln delikatnie trącić stół i powiedzieć dość. Ale do tego trzeba wszystkich gmin w podobnej sytuacji. Stać nas nie stać... przy okzaji o ile wzrosną podatki (te gminne)od nowego roku? ile mamy się spodziewać? to może się przemeldować i % z pit "pójdzie" gdzie indziej? może zacząć w sieci kampanię - "władza olewa to olać władzę, płac podatki gdzie indziej" - skoro i tak z tego niewiele mamy lub będziemy mieć. zabrać można dużo, ale władza jedzie na tym samym wózku..kiedyś jedna się już przewiozła ( to tak na czasie). pozdrawiam i naprawdę życzę jak najlepiej, sytuacja finansowa jest jaka jest, ale można to zrobić lepiej przy odrobinie empatii - bo to jest dla mieszkańców najważniejsze,biblioteki , muzea i inne dobra są dopiero po zapokojeniu potrzeb podstawowych.
( sławek , 19-12-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, gmina Legionowo jest klientem ZTM, a ZTM i KM jest usługodawcą. Jednak w przeciwieństwie do wolnego rynku, gdzie można dowolnie wybierać sobie dostawcę usługi, w przypadku transportu istnieje monopol i wybór dla Legionowa jest taki - mieć dobrze funkcjonujące połączenia ze stolicą ze wszelkimi niedogodnościami z tego wynikającymi albo nie mieć go wcale. Zmiany rozkładów wynikają z wielu przyczyn - w przypadku kolei jest to przede wszystkim przepustowość torów. Uwagi dotyczące zmian należy kierować do przewoźników a nie miasta. 5 mln zł jakie płaci Legionowo to dla ZTM zaledwie kropla w ich budżecie i nie mamy mocy, aby wymagać, czy też żądać jakichś rozwiązań. Może to skutkować rozwiązaniem umowy lub znacznym zwiększeniem kwoty dofinansowania ponoszonej przez miasto. Proszę nie pisać, że mieszkańcy "niewiele z tego mają" - zaledwie kilka lat temu do Warszawy jeździły 2 linie ZTM i 20 pociągów na dobę. Trzeba było kupować oddzielne bilety na kolej i na transport po stolicy. Dojazd znacznie się poprawił i myślę, że takie niedogodności, jak zmiana rozkładów do 2-3 miesiące są do wytrzymania w porównaniu z sytuacją, kiedy nie będzie jak dojechać do pracy. Dla Pana najważniejszy jest dojazd do Stolicy, ale dla mieszkających w Legionowie Seniorów ważniejsze są np. właśnie biblioteki, zatem proszę o odrobinę empatii. Co do przyszłorocznych podatków i opłat lokalnych - podatki od nieruchomości i transportowe wzrosną o 4%, opłata targowa o 1 zł.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. Chciałbym się dowiedzieć kiedy zostanie powstrzymana ekspansja marketów w naszym mieście. Chyba miasto ma większy pożytek z działalności małych sklepów niż z marketów.
(Jan , 19-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Janie, na terenie Legionowa funkcjonują zarówno małe sklepy, jak i markety. Miasto nie buduje sklepów wielkopowierzchniowych, robi to prywatny inwestor, na prywatnym terenie, zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe, lecz na etapie wydawania zgody także nie musi mieć informacji, co w danym miejscu powstanie (czy jeden duży sklep, czy powierzchnia budynku będzie podzielona na szereg mniejszych pomieszczeń). Liczba sklepów wynika przede wszystkim z popytu na oferowane przez nie towary. Skoro marketów, w tym dyskontów, jest coraz więcej, oznacza to, że zgodnie z prawami wolnego rynku, zapotrzebowanie jest duże. Nie mam podstaw do sprzeciwiania się woli konsumentów, którzy preferują zakupy w marketach a nie małych sklepach, które mają mniejszy asortyment i często wyższe ceny. Zresztą można powiedzieć, że dotychczas w Legionowie liczba tzw. marketów była mniejsza niż innych miastach tej wielkości w naszym kraju. Najwyraźniej przedstawiciele sieci handlowych zauważyli tę niszę. W interesie naszych mieszkańców jest to, aby na terenie Legionowa istniał wybór -to klient wybiera czy chce kupować w sklepie osiedlowym czy w dużym markecie.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie od dłuższego czasu interesuję się sprawą nowych budynków socjalnych budowanych niedaleko ul.Polskiej Oranizacji Wojskowej wiem że mieszkaja w tych budynkach ludzie z marginesu społecznego po eksmisjach.Wiem też że oczekują w kolejce na mieszkania w tyc kolejce do otrzmania lokalu ich nr.to daleko za nr.500tym.Mam informację iż zostali zakwalifikowani do otrzymania lokalu w tych nowych budynkach jak to mozliwe????Czy fakt że ktoś płaci czynsz raz na kilka miesięcy ,nie jest zastanawiający??Proszę o udzielenie informacji jakimi kryteriami kierujecie się Państwo w przydziale tych mieszkań?Dodam tylko że w przypadku komisji która uprzedza kiedy będzie w danym lokalu można wiele przygotować aby wszystko wyglądało ok.Są ludzie którzy mają małe dzieci i blizej na liście.Czy dla wszystkich z tych baaardzo długich list starczy mieszkań -co z osobami niepełnosprawnymi???Dziękuję odrazu za odpowiedź ,będę bacznie przyglądać się tej sprawie. Wiem że otrzymanie lokalu w takim budynku to nie lada prezent dla niektórych mimo wszystko nie najuczciwszych. Pozdawiam
(Barbara , 19-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Barbaro,władze miasta Legionowo przykładają dużą wagę do racjonalnego gospodarowania zasobem mieszkaniowym, zwłaszcza, że jest on ograniczony. W tym szczególnie istotne jest, aby mieszkanie komunalne czy socjalne (o bardzo niskim czynszu, ale i niskim standardzie) trafiały do osób rzeczywiście potrzebujących. Mogę Panią zapewnić, że osoby zadłużające, czy niszczące swoje lokale nie otrzymają przydziału do mieszkań w nowo budowanym bloku. Co więcej - dotychczas nikt nie otrzymał przydziału, ani nawet jak Pani pisze nie został "zakwalifikowany", bowiem budynek nie jest jeszcze gotowy. Lista rodzin zakwalifikowanych do przydziału lokalu mieszkalnego z zasobów gminy jest realizowana zgodnie z Uchwałą Rady Miasta nr XX/252/2008 z 28 maja 2008 r., która jest dostępna na stronie internetowej BIP Legionowo (zakładka uchwały). Uchwała zawiera zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Przed zasiedleniem każdego nowo wybudowanego budynku jest powoływana Społeczna Komisja Mieszkaniowa, która opiniuje rodziny zakwalifikowane do przydziału lokalu,w tym osoby niepełnosprawne i rodziny wielodzietne. Wcześniej Referat lokalowy UM gromadzi dokumentację dotyczącą rodziny m.in. opinię OPS, zaświadczenie o zarobkach, czy zaświadczenia o stopniu niepełnosprawności itp. Lista rodzin zgłaszających chęć zamiany mieszkania ze względu na zagęszczenie lub niski standard posiadanego lokalu jest również poddawana ocenie Społecznej Komisji Mieszkaniowej, z tym, że wnioski rodzin posiadających zadłużenie i nie realizujących podpisanego porozumienia w sprawie spłaty zadłużenia nie są rozpatrywane.
Pytanie:
Panie Prezydencie, pisząc o wycince drzew w okolicach ul. Wita Stwosza miałem na myśli wycinane drzewa w głębi lasu, a nie przy ulicy Strużańskiej. Trzeba wjechać w ul. Wita Stwosza mijając jedyny dom po lewej stronie trzeba wjechać w prawo i starym duktem trzymając się lewej strony jechać do skrzyżowania duktów i tam będzie widać efekty działalności piłą mechaniczną. Jestem więcej niż pewien, że jest to nielegalna wycinka.
(Janusz , 19-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Januszu, Straż Miejska nie znalazła opisywanego przez Pana miejsca wycinki drzew. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny - nr tel 986 lub 22 774 23 17 - ze Strażą Miejską w celu uszczegółowienia lokalizacji wycinki.
Pytanie:
Panie Prezydencie .mieszkam w budynku na ul.Kościuszki9b.Około 4-5 lat temu pracownicy remontujący dach uszkodzili sufit klatki schodowej ,który miał być naprawiony.Mimo wielu próśb i przypomnień klatka nie została odnowiona ,przechodząc z sufitu dalej się sypie.Ogólnie to o remoncie i ociepleniu budynku nas zapewniano ,lecz nikt w dalszym ciągu nie podjął się działań związanych z remontem prawie najstarszego budynku w Legionowie .Może Pan pomoże w odnowieniu klatki ,wymianie drzwi w niej i innych sprawach.
(Anna, 19-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Anno, budynek powstał w okresie międzywojennym o konstrukcji drewnianej, w którym wyodrębniono 6 lokali mieszkalnych, w 2004 r. podłączono do budynku miejską kanalizację sanitarną, a w 2008 r. wykonano nowy dach budynku (wymieniono eternit na blachodachówkę), wyremontowano kominy, wymieniono rynny i rury spustowe – w trakcie prac nie uszkodzono klatki schodowej. Budynek jest objęty konserwacją elektryczną, hydrauliczną i budowlaną, polegającą na bieżącym utrzymaniu technicznym – w żadnym z przeglądów technicznych budynku nie zawarto zaleceń co do ocieplenia elewacji. W planach remontowych KZB budynek jest kwalifikowany do bieżącego utrzymania stanu technicznego, a remont klatki schodowej oraz wymianę drzwi wejściowych uzależniamy od dodatkowych środków finansowych na roboty remontowe. Dyrektor KZB Legionowo
Pytanie:
Witam Jakiś rok temu próbowałem zdobyć od Pana pozwolenie na wybudowanie sklepu mięsnego na targowisku miejskim (plac C) dostałem odmowę uzasadniona tym że nie ma możliwości ze względu na przechodzące media. W zasadzie dobre uzasadnienie. Ale kilka dni temu zauważyłem że mieszkaniec Legionowa stawia tam sklepik. Więc proszę o wyjaśnienie czy media raptem zginęły czy może nie jestem mieszkańcem Legionowa i dlatego moja prośba o przyznanie miejsca została odrzucona Pozdrawiam
(Przemek , 18-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Przemku, zgodnie z regulaminem rubryki Prezydent nie odpowiada na pytania, w których poruszany problem dotyczy tylko i wyłącznie autora pytania, bądź jego rodziny. W tym przypadku jest to Pańska indywidualna sprawa, dlatego proponuję skontaktować się z odpowiednim wydziałem w celu wyjaśnienia sprawy. Rzecznik Prasowy UM Legionowo
Pytanie:
Szanowny p.Prezydencie w nawiązaniu do pana odpowiedzi doczyczącej SM informuję że to że SM nic nie robi oprócz czatowania i wystawiania mandatów właścicielom psów i czasem żle zaparkowanym samochodom to nie jest tylko moja opinia ale czyste fakty. Drugą kwestię jaką poruszę jest problem z brakiem,, wybiegu dla psów" i państwa odp że w Legionowie nie ma miejsca na taki wybieg dla psów ale wokoło jest wiele terenów gdzie psiaki mogą sie wybiegać . A czy nie można ogrodzić i przeznaczyć na wybieg dla psów pustego miejsca przy ul Jagiellońskiej gdzie obecnie głównie można spotkać osoby spożywajace alkohol i potem warlające się po całej polanie butelki które tak jak ostatnio posprżatały dzieci ale nic straconego bo znów butelki się warlaja :):). Do niedawna na spacerki wybieraliśmy się do pobliskiego lasu ale przecież tam też teoretycznie pies powinien być na smyczy , pomijając fakt że strach spóścić psa bo można na głównych drogach spotkać stado dzików , a i do lasu pociekmu też strach chodzić....Więc proszę podać kilka miejsc gdzie można swobodnie i bezpiecznie w zimę po pracy czyli późnym popołudniem pójść z pieskiem aby się wylatał? Z góry dziękuję za odp
(Mirosław , 17-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Mirosławie, nie będę polemizował w kwestii zadań realizowanych przez Straż Miejską, choć pozwolę się sobie z Pańską krzywdzącą opinią nie zgodzić. Co do "wybiegów dla psów" - z reguły nie lokuje się ich w ścisłym centrum, gdyż jest to skupisko zarazków oraz źródło hałasu, które może przeszkadzać okolicznym mieszkańcom. Działka przy ul. Jagiellońskiej ma inne przeznaczenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego i znajduje się w bliskiej odległości od bloków mieszkalnych. Każdy właściciel czworonoga musi sam znaleźć odpowiednie miejsce do jego wyprowadzania, przed przygarnięciem zwierzęcia należy się zastanowić, czy w pobliżu miejsca zamieszkania znajduje się taki teren i czy jest on odpowiedni dla danej rasy psa.
Pytanie:
dlaczego pan chce zamknąć świetlice caritas w legionowie ul.sikorskiego11
(Ewa, 14-12-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, zaledwie 8 grudnia odpowiadaliśmy, że Świetlica znajdująca się przy ul. Sikorskiego prowadzona jest przez Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej, w związku z czym Gmina nie ma możliwości bezpośredniego wpływania na utworzenie czy zamknięcie takiej placówki - tę decyzję podejmuje podmiot ją prowadzący. Gminie zależy na tym, aby takie świetlice na naszym terenie funkcjonowały i w związku z tym co roku organizowane są konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na prowadzenie tego typu placówek. W wyniku tych konkursów wyłonione zostają oferty, które otrzymują dofinansowanie z budżetu Gminy. Świetlica przy ul. Sikorskiego zarówno w tym, jak i w poprzednich latach do konkursu przystępowała i otrzymywała środki na funkcjonowanie. Taki konkurs organizowany jest właśnie w tej chwili (trwa etap składania ofert), niemniej od organizacji zależy czy jest zainteresowana prowadzeniem Świetlicy, także w nadchodzącym roku i czy do takiego konkursu przystąpi. Pragnę raz jeszcze podkreślić, że zależy nam na tym, aby dzieci z terenu Legionowa, miały możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Caritas. Co więcej, praca z dziećmi w Świetlicy jest ewaluowana przez pracowników Urzędu, gdyż zależy nam nie tylko na tym, aby Świetlica była miejscem gdzie dzieci po prostu przebywają, mogą odrobić lekcje czy zjeść posiłek, ale także w której wobec uczestników prowadzi się działania wychowawcze, terapeutyczne i profilaktyczne.
Pytanie:
W nawiązaniu do Pytania odnośnie finansowania drużyny taekwon-do, to tak, bardziej miałam na myśli LKS Lotos, szkoda mi tych dzieciaczków, że zamiast trenować na profesjonalnym sprzęcie, mają coś co przypomina sprzęt. Dziękuję za obszerną odpowiedź. Sądziłam że skoro drużyna jest zarejestrowana w Legionowie i treningi odbywają sie w Legionowie to podlega ona pod Gminę Legionowo. Czy tak nie jest?
(Aneta, 14-12-2012)
Odpowiedź:
LKS LOTOS JABŁONNA działa na terenie gminy Jabłonna i nie jest zarejestrowana w Legionowie, natomiast legionowskim klubem jest LKSW TAJFUN - regularnie wspierany finansowo i rzeczowo przez miasto, zawodnicy klubu jak już pisałem są naszymi stypendystami. Zatem na pytania dotyczące LKS LOTOS odpowiedzieć może jedynie Wójt Jabłonny http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=prezydent&opt=nowy


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi