wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie w jakich sprawach można się do pana zapisać na rozmowę.
(OLA R, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Do Prezydenta można zapisać się w sprawach leżących w jego kompetencjach, nie leżących w kompetencjach Zastępców, Skarbnika lub Sekretarza. Do kompetencji Prezydenta należy sprawowanie nadzoru nad działalnością: 1. I Zastępcy Prezydenta, 2. II Zastępcy Prezydenta, 3. Sekretarza, 4. Skarbnika, 5. Referatu do spraw Kontroli, 6. Urzędu Stanu Cywilnego, 7. Straży Miejskiej, 8. Zespołu Radców Prawnych, 9. Audytora Wewnętrznego, 10. Głównego Specjalisty ds. BHP, 11. Głównego Specjalisty ds. OC, 12. Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych. 13)Głównego Specjalisty ds. Środków Trwałych 14) Asystenta 15) Biura Rady Miasta i Informacji Publicznej Prezydent przewodniczy Akcji Kurierskiej, oraz pełni funkcję Szefa Obrony Cywilnej Gminy Legionowo Kompetencje Zastępców Prezydenta, Skarbnika i Sekretarza znajdzie Pani w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Struktura Organizacyjna Urzędu. Rzecznik UM
Pytanie:
było by można wybodować centrum handlowe bylo by wygodniej niz dojezdzac do warszawy np. po buty
(tomek , 22-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Centrum Handlowe, prywatna inwestycja, jest zaplanowana w pobliżu wiaduktu po stronie osiedla Piaski. Nie jestem kompetentny do podawania jakichkolwiek szczegółów, gdyż dokładne terminy podać może jedynie inwestor. W galerii ma znaleźć się m.in. kino.
Pytanie:
witam Kiedy bedzie ten aquapark,który Pan obiecywał w czasie wyborów?? czy z d61 nic Pan nie moze pomóc,załatwic?
(Jacek, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Jacku, W sprawie przebudowy trzeciego odcinka DK61 wydane są już wszystkie niezbędne pozwolenia, jedyne czego brakuje to kilkadziesiąt milionów zł na tę inwestycję, które powinny pochodzić z budżetu państwa. Budżet miasta nie ma takich pieniędzy, aby inwestycję (o znaczeniu krajowym) zrealizować. W tej sprawie, wspólnie z parlamentarzystami - panią Anna Aksamit i Zenonem Durką - prowadzimy rozmowy ze stroną rządową. Zachęcamy również wszystkich mieszkańców, aby zwracali się do wszystkich parlamentarzystów z okręgu podwarszawskiego oraz GDDKiA, aby poprali nasze starania o przebudowę DK nr 61. Planując Aquapark nie mogliśmy przewidzieć tak głębokiego kryzysu, który spotkał finanse publiczne w naszym państwie. Mimo to udało nam się pozyskać na ten cel odpowiedni grunt i nie zrezygnowaliśmy ostatecznie z tego pomysłu. Poszukujemy jednak zewnętrznych źródeł dofinansowania inwestycji lub prywatnego partnera do jej realizacji. Dlatego też dzisiaj nie możemy podać wiążącego terminu budowy Aquaparku.
Pytanie:
Pytanie do "opiekunów" miejskiej strony internetowej, która jest oficjalnym - jak się podaje - serwisem miejskim. Dlaczego wyniki legionowskich drużyn nie są na czas aktualizowane? Czy jest sens utrzymywać rubrykę, która może i ładnie wygląda ale z informowaniem nie ma nic wspólnego? Jest to być może błaha sprawa ale życzyłbym sobie żeby strona miasta była prowadzona profesjonalniej.
(Włodek, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Włodku, staramy się na bieżąco aktualizować stronę internetową. Często mecze odbywają się w weekendy, a nasi urzędnicy pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16.00. Wprowadzając tę witrynę ustaliliśmy z klubami sportowymi, że będzie ona aktualizowana w dni powszednie.
Pytanie:
WITAM p.PREZYDENCIE CHCIAŁABYM SIE DOWIEDZIEĆ I MY PONIEKTUZI Z OSIEDLA JEST PIEKNE OSIEDLE PRZY STACJI KOLEJOWEJ LEGIONOWO PIASKI ALE p. PREZYDENCIE STACJA JEST DO KITU ZRUBCIE Z TYM PORZĄDEK PAN MOŻE JEŻDZI SAMOCHODEM ALE NIEKTUZI NIE MATKI Z DZIEĆMI I INNI DOROŚLI IDA NA STACJE I CO RUINA CZY DESZCZ PADA ŚNIEG SYPIE WIATRZYSKIE WIELKIE WIEJE NIEMA GDZIE SIE SCHRONIĆ NAPRAWDĘ NIECHPAN COŚ ZROBI Z TYM ,APELUJE DO PANA BY WRESZCIE WYBUDOWANO STACJE LEGIONOWO PIASKI Z DACHEM SIEDZENIEM BO NAPRAWDE TO NIECHLUJNIE TO WYGLĄDA MIMOŻE WIE PAN CO TO ZA OSIEDLE WYBUDOWANO A DUŻÓ LUDZI JEŹDZI DO PRACY I DZIECI TAK SAMO .POZDRAWIAM SYLWIA.
(SYLWIA, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, stacja PKP jest terenem należącym do spółki PKP a nie miasta. Ponieważ jednak spółka nie jest zainteresowana żadnymi inwestycjami na tym terenie, jesteśmy w trakcie uzgadniania porozumienia, na mocy którego otrzymamy zgodę na przeprowadzenie prac na peronie na własny koszt. Planujemy wymianę nawierzchni peronu, ustawienie wiat przystankowych oraz dokończenie bezpiecznego przejścia przez tory.
Pytanie:
Szanowny p. Prezydencie! W zeszłym roku w Legionowie zaistniała piękna choinka, czy i w tym roku będzie?? Ja i moje dzieci uwielbiamy ją. I jeszcze czy będą organizowane w zimie różne atrakcje takie jak lodowisko?? Pozdrawam serdecznie !!
(Magdalena, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Oczywiście, w tym roku choinka stanie, jak poprzednio, na skwerze naprzeciw Ratusza. Lodowisko będzie funkcjonowało od 1 grudnia na terenie Stadionu Miejskiego, jak co roku w ferie prowadzona będzie także akcja Zima w Mieście. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, na której zamieścimy dokładny program tegorocznej edycji.
Pytanie:
Panie Prezydencie, nie wiem czy od Pana zależ prowadzenie punktu przedszkolnego w urzędzie czy nie, ale proszę bardziej się przyjrzeć warunkom zatrudniania pracowników. Gdyż widzę, że co raz są zmieniani pracownicy, co jest na nie korzyść dla placówki jak i całego urzędu na czele którego stoi Pan. Mówią już o tym ludzie, a chciałam zapisać dziecko do tego przedszkola, ale się zastanawiam. Sądzę, że niema tam przyzwoitych warunków pracy i płacy i dlatego tak wszystko się zmienia. Nigdy w tej placówce nie będzie dobrego pedagoga, jeśli nie będzie dobrze i uczciwe wynagradzany na uczciwych warunkach a na tym mi jako rodzicowi zależy żeby był dobry nauczyciel. Jako placówka wygląda bardzo przytulnie ciepło i ładnie, gdyż byłam się dowiedzieć się czegoś o punkcie. Tylko zaniepokoiły mnie informacje krążące wśród ludzi o częstych zmianach wychowawców. Proszę zainteresować się, może rzeczywiście chodzi tu o kwestie finanso we, formalne a nie o samych nauczycieli. Nie ukrywam, że to przedszkole mam blisko i długo pracuje co jest dla mnie ważne, ale wszystkie inne kwestie też.Pozdrawiam
(Beata, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, lokal przedszkola co prawda znajduje się w budynku Ratusza, nie zmienia to jednak faktu, że placówka jest niepubliczna i prowadzona przez prywatną osobę. Nie mam zatem wpływu na jej funkcjonowanie ani na politykę zatrudnienia. Jeżeli ma Pani zastrzeżenia, może Pani to zgłosić Państwowej Inspekcji Pracy.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie :) Czy to prawda, że 27 listopada ma się odbyć zebranie dot. prywatyzacji niektórych przedszkól w Legionowie?
(Aleksander, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Nie planujemy prywatyzacji legionowskich przedszkoli.
Pytanie:
Czy mam omamy czy nowe przedszkole przy ul. Husarskiej zyskało nową elewację. Może na zmianę porę roku zmienia się jej wygląd?
( Justyna, 22-11-2012)
Odpowiedź:
Część drewnianej elewacji faktycznie zmieniła kolor, lecz trwa to już kilka miesięcy. Wydział Inwestycji zgłosił wykonawcy konieczność zaimpregnowania drewna w ramach usług gwarancyjnych (na koszt wykonawcy).
Pytanie:
Czemu nie wygodne pytania dla Pana są tutaj nie wystawiane?? czyżby trzebabyło je zadawać na wszelakich zgromadzeniach publicznych??
(Aleksander, 16-11-2012)
Odpowiedź:
Panie Aleksandrze, odpowiadamy na wszystkie pytania, o ile nie naruszają czyichś dóbr osobistych. Proszę o odrobinę cierpliwości - pytanie zadał Pan wczoraj po południu, zwykle w pierwszej kolejności umieszczamy pytania zadane wcześniej. Rzecznik Prasowy UM Legionowo


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi