wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie, bardzo proszę o niewstawianie materiałów - z zwłaszcza wyników konkursów w formacie odt. Ten format jest rzadki i nie może być tak, że nie mogę go otworzyć na swoim komputerze! bardzo proszę wrzucać w kilku plikach lub w formie tekstu na stronie. pozdrawiam Monika
( Monika Pietruszka, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Moniko, staramy się wszystkie załączniki zapisywać w dostępnym dla wszystkich formacie PDF. Jeżeli zdarzył się załącznik w odt. (używanym przez naszych pracowników) to przepraszamy.
Pytanie:
Panie Prezydencie,czy jest w planie utwardzenie ulicy Kaszubskiej?
(Mirek, 28-12-2012)
Odpowiedź:
W budżecie na 2013 rok nie mamy w planach utwardzenia tej ulicy.
Pytanie:
witam panie prezydencie dlaczego zgodził się pan na wybudowanie nowej biedronki na ul.reymonta pozdrawiam natalia
(natalia, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Natalio, Biedronka jest prywatną inwestycją, a inwestor nie ma obowiązku informować Urzędu o docelowym wykorzystaniu budowanego obiektu. To Starosta Legionowski wydaje pozwolenie na budowę na terenie miasta, natomiast on także musi poruszać się w granicach prawa i jeżeli inwestycja zgodna jest z przepisami budowlanymi, nie ma miejsca na prywatne poglądy i decydowanie, czy kolejny sklep danej sieci powinien znaleźć się w Legionowie czy też nie.
Pytanie:
Mamy dwa autobusy jadące do Żerania. Kiedyś faktycznie była to baza przesiadkowa, ale teraz zdecydowanie lepszą bazą dla Legionowa są - moim zdaniem - Młociny. Czy Legionowo prowadzi lub zamierza prowadzić rozmowy, aby np. autobus linii 731 skierować nie na Żerań, a na Młociny? aby chociaż jeden z dwóch jadących jechał do metra, a drugi do tramwajów. Czy to nie byłoby lepiej dla mieszkańców naszego miasta?
(Agata, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Agato, zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki odpowiedzi, gdyż wielokrotnie odpisywałem, że zmiana trasy autobusów tak, aby dojeżdżały do metra Młociny, wiąże się ze 100% dopłatą do tej linii (obecnie jest to 40%). ZTM stoi na stanowisku, że Legionowo ma bezpośrednie połączenia z metrem za pomocą KM i liniami SKM, zatem nie jest zainteresowane zmianą tras autobusów. Na pokrycie 100% kosztów funkcjonowania takiej linii nie mamy środków w budżecie. Według naszych informacji jeden z prywatnych przewoźników zamierza wkrótce uruchomić takie połączenie.
Pytanie:
w sprawie aquaparku czy nie mogłby się Pan dogadać z Jabłonna lub Wieliszewem i pobudować go np na polach Jabłonowskich???
(Jacek, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Jacku, Legionowo posiada odpowiedni grunt pod budowę Aquaparku, problemem nie jest jego lokalizacja, lecz finansowanie, które przekracza możliwości gminy. Zakładamy raczej możliwość partnerstwa publiczno - prywatnego lub udział środków unijnych z nowej perspektywy 2014-2020.
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy zostanie wykonane przejście dla pieszych na wysokości ul. Hynka. To przejście miało być wykonane przy budowie chodnika w ulicy Hynka. Odpowiedź ze stycznia była że jak zajdą korzystne warunki atmosferyczne, warunki były cały rok i nic. Minął cały rok i nic. Dlaczego nie wyegzekwowano realizacji całości umowy z wykonawcą.?
(Kazimierz, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Kazimierzu, zakładam, że pyta Pan o przejście przez ul. Strużańską. Wielokrotnie pisaliśmy, że nie jest to kwestia wymalowania pasów, lecz wybudowania zatok autobusowych aby móc te pasy bezpiecznie przeprowadzić. Przejście nie było zawarte w ramach inwestycji budowy chodnika w ul. Hynka, gdyż ul. Strużańska jest drogą wojewódzką, zarządzaną przez MZDW w Warszawie. Okazało się, że kosztorys tych prac znacznie przekracza możliwości finansowe gminy i w tej chwili nie możemy się na takie działania zdecydować. Ponieważ nie ma możliwości poprowadzenia przejścia bez budowy zatok, z przykrością muszę poinformować, że inwestycja nie zostanie zrealizowana w najbliższym czasie.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie! Jestem od ponad roku po rozwodzie, tyle samo czasu "pomieszkuję" wraz z córką u mojego dziadka i babci, w którym mieszka również moja mama. W sumie jest to 5 lokatorów. Moje pytanie brzmi: czy jako samotna matka (zarabiająca bardzo mało, nie mam zdolności kredytowej) miałabym mozliwośc o staranie sie o mieszkanie od miasta? Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedz.
(Ewta, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Szczegółowe zasady przyznawania lokali komunalnych reguluje uchwała Rady Miasta Legionowo nr XX/252/2008, dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej, która definiuje kryteria. Prawo do lokalu z zasobów gminy przysługuje m.in.: 1) wnioskodawcom ubiegającym się o przydział mieszkania z zasobów gminy, którzy udokumentują faktyczne zamieszkiwanie na terenie Gminy Legionowo przez okres co najmniej 5 lat przed datą złożenia wniosku, 2) osobom nie posiadającym tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, 3) osobom, które w ciągu ostatnich pięciu lat nie zbyły lub nie przekazały innym osobom prawa własnościowego lokalu spółdzielczego, prawa do lokalu mieszkalnego i prawa najmu lokalu mieszkalnego, 4) osobom zamieszkałym w pomieszczeniach nie nadających się na stały pobyt ludzi lub w lokalach, w których powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy jest mniejsza niż 5 metrów kwadratowych w gospodarstwie wieloosobowym i 10 metrów kwadratowych w gospodarstwie jednoosobowym. Wszelkich informacji udzieli Referat Lokalowy pod numerem telefonu 22 766-40-51 i 22 766-40-52. Proszę jednak pamiętać, że lista oczekujących jest długa i czas oczekiwania to kilka lat.
Pytanie:
Dlaczego jak co roku jest problem z odśnieżaniem chodnika przy Sowińskiego, na całej długości ulicy jak tylko pojawią się większe opady śniegu. Miasto uważa że teren należy do spółdzielni, a spółdzielnia że do miasta a mieszkańcy muszą brnąc w śniegu i często na wyślizganych częściach chodnika, gdzie o wypadek nietrudno. Czekam na pomoc w sprawie.
(Arkadiusz, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Arkadiuszu, zgodnie z ustawą o czystości i porządku w gminach chodniki położone w pasach drogowych dróg publicznych są sprzątane przez zarządców/właścicieli działek przyległych do drogi publicznej. W przypadku ul. Sowińskiego - na poszczególnych odcinkach obowiązek ten spoczywa na gminie, SMLW i wielu innych właścicielach. Miasto odśnieża fragment należący do nas, obowiązek odśnieżania pozostałych odcinków może wyegzekwować Straż Miejska.
Pytanie:
Kiedy w Legionowie powstanie centrum handlowe?
(Olek, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Panie Olku, jest to całkowicie prywatna inwestycja, zatem odpowiedź na to pytanie zna tylko inwestor. Mam jednak nadzieję, że centrum powstanie w ciągu najbliższych dwóch - trzech lat.
Pytanie:
Witam Panie prezydencie co do ZTM autobusów nie ma juz 801 a maja nam zabrac jeszcze 731 to sie w głowie nie miesci. Od stycznia maja zdrozec bilety to my płacimy i wymagamy zeby miec czym dojerzdzac no i wiadomo ze bedze sie bardzej opłacało dojedzac samochodem nam ty bedze zle bo korki beda. Mam nadzeje ze Pan cos z tym zrobi, z góry dzekuje. Co do Sylwestra 2012\2013 czy cos w parku bedze czy raczej w Arenie?
(Dorota, 28-12-2012)
Odpowiedź:
Pani Doroto, Nie mam informacji na temat likwidacji linii 731. Miasto dofinansowuje tzw. wspólny bilet, ZTM, SKM i KM w zamian za co nasi mieszkańcy mają czym dojechać do Stolicy. Natomiast nie mamy bezpośredniego wpływu na decyzje przewoźnika o likwidacji linii autobusowej - jeżeli chcielibyśmy ją utrzymać, to dofinansowanie zamiast 40% na terenie Legionowa, wyniosłoby 100% na całej trasie, na co po prostu nie możemy sobie pozwolić. W tym roku nie będzie miejskiego Sylwestra w Legionowie.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi