Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, Pani Prezydencie proszę o informację kto odpowiada za odśnieżanie chodnika wzdłuż Al. 1 Dywizji Zmechanizowanej, przy jednostce wojskowej? Corocznie leży tam śnieg, także dzisiaj. Jest to dla mnie ważne, bo jeśli się tam przewrócę (lub ktoś z mojej rodziny-w zeszłym roku był taki przypadek, mam dość) chcę wiedzieć do kogo mam wnosić skargę i o ewentualne odszkodowanie? Pozdrawiam
(Kamil, 21-01-2014)
Odpowiedź:
Panie Kamilu, za odśnieżanie chodnika odpowiada właściciel przyległej nieruchomości - w tym przypadku wojsko. Przekazałem prośbę Straży Miejskiej o skontaktowanie się z zarządcą.
Pytanie:
Koniec roku jest okresem, w którym często jest bardzo głośno z powodu fajerwerków. Psy boją się huku i nagminnie uciekają od swoich właścicieli. Tak było i tym razem. Skoro sam Pan to napisał i ma świadomość problemu fajerwerków i ich wpływu na ludzi i zwierząta moze wzorem innych miast w Polsce rownież w Legionowie ograniczyć ilośc dni kiedy takie fajerwerki byłyby używane masowo np. tylko do sylwestra i 1szego stycznia. Niestety fajerwerki sa używane kilka dni przed i po koncu roku co jest bardzo uciążliwe.
(Tomek, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomku, zachęcam do złożenia oficjalnego pisma w tej sprawie do Rady Miasta Legionowo, gdyż to radni mają kompetencje do wprowadzenia takiego zakazu w Legionowie.
Pytanie:
Dzis przeczytałem artykuł na wp: Stolica ma pomysł na stare choinki - beda kontenery gdzie te choinki bedzie mozna wrzucać. Moje pytanie jest, a jaki pomysł ma Legionowo ? Mimo, ze nie sortuje śmieci śmieciarze nie chcą choinkę zabrać bo mówią, ze to nie ich problem. Co wiec zrobic z juz nie chciana choinka ?
(Tomek, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomku, Legionowo odbiór choinek ma w systemie gospodarki odpadami. W zabudowie wielorodzinnej choinka zostanie zabrana w ramach odbioru z boksów przy altankach śmietnikowych raz w tygodniu. W zabudowie jednorodzinnej problem z choinkami mają pojedyncze osoby. Najbardziej ekologicznie jest spalić je w kominku albo w ognisku, można także przywieźć drzewko do punktu zbiórki odpadów zielonych, który znajduje się na terenie ciepłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o., przy ul. Olszankowej 36 w Legionowie. Punkt jest czynny w godzinach 12:00 – 18:00 w poniedziałek, czwartek i sobotę.
Pytanie:
Witam, Co Pan Prezydent sądzi o wybudowaniu parkingu wielopoziomowego w pobliżu powstającego dworca PKP ? Podobnie jak wielu mieszkańców naszego miasta dojeżdżam autem do dworca i przesiadam się w pociąg. W godzinach południowych całe miasto jest pełne zaparkowanych samochodów. Ostatnio miejsce parkingowe znalazłem dopiero przy ul. Reymonta. Myślę, że taki parking wielopoziomowy rozwiązałby problem zalegających aut i ułatwił życie zmotoryzowanym mieszkańcom.
(Michał, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Panie Michale, ponieważ oferta budowy Centrum Komunikacyjnego złożona przez wykonawcę jest znacznie niższa niż zakładaliśmy, za zgodą strony szwajcarskiej planujemy przeznaczyć pozostałe środki na budowę parkingu poziomowego również od strony centrum miasta.
Pytanie:
witam Dziękuję za odpowiedź odnośnie komunikacji z końca roku. Wiem że to są plany, jeszcze nie zaakceptowane, ale coś pewnie jest na rzeczy. Mam nadzieję, że komunikacja będzie sprawna nie tylko w centrum Legionowa, ale również w okolicach Legionowo Przystanek. Jeszcze jedno pytanie trochę związane z komunikacją. Co będzie z przejazdem kolejowym po otwarciu tunelu, czy będzie tu zrobione przejście np kładka, przejście podziemne itp? Bo jak nie będzie nic to będziemy tu trochę odcięci od świata, i żeby się dostać np do szkoły nr.2 trzeba będzie iść aż do stacji Legionowo Przystanek i tam dostać się do tej części miasta. Pozdrawiam
(Magdalena, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Pani Magdaleno, planujemy wybudowanie kładki w miejscu przejazdu Parkowa/Wyszyńskiego. Do czasu realizacji tej inwestycji walczymy wraz ze Starostą Legionowskim o utrzymanie strzeżonego, naziemnego przejścia dla pieszych w tym miejscu.
Pytanie:
Panie prezydencie po co zaprasza pan księży na uroczystości?Oni nie są przykładem dla ludzi
(Hanna, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, ma Pani prawo do własnej opinii w tej kwestii. Żyjemy jednak w kraju, w którym większość mieszkańców jest wyznania rzymskokatolickiego i tradycją jest, że w każdej ważniejszej uroczystości biorą udział przedstawiciele Kościoła.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, zauważyłem na stronach Urzędu grudniowe info nt. powołania członka Komisji d/s wyboru prezesa spółki cieplnej PEC. Jestem zainteresowany udziałem w konkursie, a nie mogę znaleźć żadnej informacji. Czy sprawa jest aktualna? Jestem gotów zaprezentować swoją kandydaturę i przesłać Panu cv. Pozdrawiam Włodzimierz D
(Włodzimierz, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Panie Włodzimierzu, dziękuję za zainteresowanie konkursem. Niestety termin składania aplikacji minął 23 grudnia, dlatego ogłoszenie nie widnieje już w internecie. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam mam pytanie dotycząc szkoły rodzenia dlaczego u nas w Legionowie nie ma bezpłatnej szkoły rodzenia gdzie mieszkańcy zameldowani w warszawie czy innym powiecie korzystają z takiej ulgi bezpłatnie chodzi mi o kobiety w ciąży. wcześniej nie widział ze to taki problem ale obecnie jestem w ciazy i zero pomocy z państwa strony pot tym względem nie mówiąc o tym ze fajnie by było gdyby w tak rozwijającym się naszym mieście powstał szpital:) wyprawka duzo kosztuje i do tego szkoła rodzenia gdzie sa ale prywatne koszt 360-500 zł to dośc sporo. pozdrawiam serdecznie mieszkanka legionowa
(sylwia, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Pani Sylwio, każda gmina samodzielnie dysponuje budżetem przeznaczonym na profilaktykę i działania prozdrowotne. W Legionowie Miejski Program Promocji Zdrowia jest bardzo rozwinięty więc musimy przyznawać środki na konkretne programy tak, aby jak największa liczba mieszkańców mogła z nich skorzystać. Dlatego w Legionowie dofinansujemy zajęcia w szkole rodzenia w wysokości 50%.
Pytanie:
Witam Mam pytanie czy to prawda ,że pani Anna Brzezińska nie pełni już funcji Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej.
(Ania, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Nie, nie jest to prawdą.
Pytanie:
Witam pana prezydenta.Czytam pytania i odpowiedzi dotyczące komonikacji ztm w szczególności dotyczącej osiedla młodych (pańskie odpowiedzi typy piszcie do ztm-u ) są troszkę nie na miejscu ( Oni nas poprostu ignorują) Zostało nam siłowo dodane SKM S3 !? Jedyne sensowne połączenie w godzinach rannych S9 (było 4-54) zostało zlikwidowane zast ąpione S3 )I tu nie mamy dojazdu do metra przed godziną 6 by zdąrzyć do pracy! Dodam że autobus 731 był jedynym połączeniem gdzie nie trzeba było czekać 30 minut. Panie prezydencie pan jest jedyną osobą która ma siłę przebicia a zarazem to pan nas reprezentuje.Przyznaję że nasze osiedle jest traktowane po macoszemu.Wszyscy maja autobus dowozowy do PKP oprócz naszego osiedla.To miasto płaci za komunikację ( my podatki) więc proszę z tym coś pilnie zrobić ! Bilety drożeją połączeń nie ma ,więc nasówa się tylko jedno ( władze nas olewają ale mieszkańcy rozliczajcie się u nas ) a co mamy w zamian ?
(Bronisław, 17-01-2014)
Odpowiedź:
Panie Bronisławie, po raz kolejny muszę powiedzieć, że rozkłady jazdy ustala ZTM, a nie współpracujące z tym przewoźnikiem gminy. Na rozkłady wpływ ma wiele czynników, takich jak np. przepustowość torów, dostępność taboru itd. Miasto ma wpływ na liczbę połączeń, gdyż od wozokilometrów jesteśmy rozliczani, natomiast to, czy pociąg jest o godz 4.54 czy o 5.02 ustala ZTM w porozumieniu z właścicielem trakcji. Jak informowało ZTM, decyzja o tym, że pociągi S3 a nie S9 jeżdżą do Wieliszewa, była odpowiedzią na prośby mieszkańców tej gminy. W nowym rozkładzie połączenie S9 o 4.54 zostało zastąpione połączeniem S3 o 5.02. Pisze Pan, że autobus 731 był jedynym połączeniem gdzie nie trzeba było czekać 30 minut a przecież nadal kursuje autobus 731 o godz. 4.39. Nie jest także prawdą, że wszyscy mają autobus dowozowy do PKP oprócz osiedla Młodych - autobus dowozowy obsługuje PKP Przystanek, który ucierpiał na liczbie połączeń po prowadzeniu SKM. Autobus z os. Grudzie dowozi mieszkańców do centrum miasta, gdyż ta dzielnica nie posiada żadnej komunikacji miejskiej. A autobusem 731 także można dojechać w pobliże PKP Legionowo - z przystanku na ul. Zegrzyńskiej dojście na stację to zaledwie kilka minut.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Zapisz

PGE