wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, proszę o odpowiedź na pytanie w jaki sposób matki z wózkami lub osoby niepełnosprawne mogą przedostać się z jednej strony stacji PKP na drugą lub dostać się na perony? Windy są zdewastowane i nieczynne, a na schodach nie ma żadnych podjazdów. Sytuacja jest po prostu skandaliczna. W odpowiedziach zamieszczanych przez Pana odnośnie tej sprawy znalazłam informację iż zarządcą przejścia jest PKP PLK. Trudno mi jednak uwierzyć, że Pan jako Prezydent Miasta nie jest w stanie nic zrobić w tej kwestii. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
(Dagmara, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Pani Dagmaro, wielokrotnie na łamach tej rubryki prosiłem Mieszkańców, aby zgłaszali wszelkie awarie windy pod numer telefonu podany na stacji, lub do Straży Miejskiej, która przekaże zgłoszenie serwisantowi. Przejścia są w zarządzie PKP PLK i miasto nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji. Niestety schody są zbyt strome by zarządca mógł tam zamontować podjazdy dla wózków (o co się zwróciliśmy).
Pytanie:
zostalam w wieku emerytalnym osoba bezdomna nadal pracuje moge liczyc na pana pomoc w uzyskaniu malego lokalu do zamieszkania
(Danuta, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Pani Danuto, proszę o kontakt z Referatem Lokalowym tel. 0-22 774 20 31 w. 4051, 4052; pok. nr 3.20
Pytanie:
Mimo upływu czasu i postępu technicznego oraz rozwoju innowacji na świecie, w Legionowie nadal wielu mieszkańców pali w kotłach węglowych. Zimą, wiosną i jesienią z tego powodu w mieście nie da się oddychać, nie można wyjść na spacer, nie można też przewietrzyć mieszkania jeśli nie chce się zostać zaczadzonym. Czy w Legionowie, wzorem innych polskich miast, funkcjonuje lub jest opracowywany program wspierania wymiany kotłów węglowych na bardziej ekologiczne i przyjazne dla życia rozwiązania?
(Łukasz, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Łukaszu, w Legionowie nie ma takiego programu.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie. Korzystam z poradnika urzędowego umieszczonego na stronie internetowej Legionowa. Niestety, w chwili obecnej jest on niedostępny. Kiedy znowu będzie działał? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
(Beata, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Pani Beato, poradnik urzędowy jest cały czas dostępny http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/poradnik_urzedowy
Pytanie:
czy miasto w najbliższych latach planuje całkowitą modernizację i rewitalizacją głównej ulicy miasta - piłsudskiego? zasadzenie drzew, zwiększenia ilości zieleni i roślinności, wymiana chodników, nowoczesna mała architektura, wprowadzenie infrastruktury i stojaków rowerowych, ograniczenie ruchu samochodowego, zmniejszenie hałasu i spalin, a przede wszystkim stworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców, i pieszych którzy obecnie przedzierają się między nielegalnie parkowanymi samochodami . z powazaniem
(katarzyna, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, miasto planuje przebudowę ulicy, mamy już projekt techniczny (na odcinku od ul. Sowińskiego do Siwińskiego), w którym zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Nie mamy w planach ograniczenia ruchu samochodowego, lecz pojawił się pomysł utworzenia deptaka na odcinku od Kościuszki do Reymonta. Pomysłodawcy, którymi są: Stowarzyszenie Razem Dla Legionowa oraz Fundacja Nasze Jutro, chcą przeprowadzić referendum w tej sprawie. Z zaciekawieniem odnieśliśmy się do tego pomysłu i chętnie poznamy zdanie naszych mieszkańców i przedsiębiorców w tym temacie. Należy podkreślić, że ewentualne powstanie deptaka możliwe by było dopiero po ukończeniu budowy Centrum Komunikacyjnego z parkingami.
Pytanie:
Panie Prezydencie, W związku z pojawieniem się w mieście i powiecie dużych środków finansowych (sądząc z listu wysłanego do Premiera,jest to kilkadziesiąt mln pln) ,chciałem się dowiedzieć; 1. Skąd nagle takie pieniądze się wzięły, skoro dotąd ich nie było (prośby o wybudowanie basenu/aquaparku otrzymywały odpowiedź,że miasto nie ma pieniędzy). Ewentualnie co się zmieniło,że miasto teraz jest w stanie takie środki pozyskać a do tej pory, przez lata nie było? 2. Na co Panowie zamierzacie wydać te kilkadziesiąt mln PLN, jeśli Pan Premier negatywnie odniesie się do propozycji Legionowa? Czy możemy liczyć wtedy na porządny basen? Wiem przecież już, że pieniądze pozwalające na taką inwestycje już są w naszej kasie lub możecie je Panowie łatwo pozyskać.
(Rafał, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Rafale, nigdy nie mówiłem, że w mieście nagle pojawiły się duże i wolne środki finansowe. Zaproponowałem wraz ze Starostą budowę toru łyżwiarskiego, w razie pozytywnej odpowiedzi i zainteresowania ze strony rządu staralibyśmy się pozyskać część tych pieniędzy, część byłaby wygospodarowana z budżetu w najbliższych latach, gdyż tor nie powstaje w ciągu jednego roku). Pomysł na budowę basenu jest aktualny, a lokalizacji jest kilka. Prawdopodobnie zostanie on wybudowany przy szkole na Piaskach. Jeżeli nie, to drugim pomysłem na lokalizację jest teren za Areną Legionowo. Jeżeli chodzi o projekt aquaparku (bardziej rozbudowany niż basen) jego koszt wyniósłby ok 50-60 mln zł, utrzymanie obiektu także byłoby sporym obciążeniem dla budżetu miasta. Nie możemy liczyć na żadne środki na obiekty sportowe od UE od 2014 r. do 2020 r., w związku z tym basen musiałby być wybudowany tylko z pieniędzy miasta.
Pytanie:
Pisze jeszcze raz w sprawie dużej rodziny. Odpisał mi Pan, że każdy rozlicza PIT tam,gdzie jest zameldowany. I tu się Pan myli. W naszym US urzędnicy twierdzą, że powinniśmy rozliczać się w US zgodnym z miejscem zamieszkania a nie zameldowania i wtedy podatki zostają w Legionowie. Jeśli miasto korzysta z moich podatków to dlaczego ja nie moge z Karty Duzej Rodziny. A uchwałę, którą podjęli radni, zawsze można poprawić jeśli jest taka potrzeba.
(Edyta, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, może Pani wystąpić z oficjalnym wnioskiem do Rady Miasta o zmianę zapisów uchwały i jestem przekonany, że radni dokonają wnioskowanej zmiany.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Pozwoli Pan że zacytuję pyt. i odp. z rubryki Zadaj pytanie: Pytanie:Witam Panie Prezydencie, chciałem się tylko przypomnieć. Obiecał Pan poprawić wjazd na parking przy PKP Piaski. Pozdrawiam. (Szarak, 18-03-2014)Odpowiedź: Dziękuję za przypomnienie, wjazd zostanie wkrótce poprawiony. A moje pytanie jest następujące: gdzie znajduje się wspomniany parking - czy na miejscu gdzie kiedyś była trawa, która została rozjechana przez pojazdy czy parking ewoluuje na dalsze rejony zielone.????. Panie Prezydencie chciałby zauważyć że w ubiegłym roku na tym forum wielu mieszkańców podnosiło alarm na temat dewastowania terenów zielonych przy PKP Piaski - Pan odpowiedział, że to jest teren WAM-u widać występuje tu konflikt interesu - Miasto będzie inwestowało pieniądze podatników na obcym terenie ???. Tak na marginesie może SM w czasie rutynowych kilometrów po mieście sama z własnej inicjatywy podejmie interwencję w przypadku łamania przepisów przez kierowców. Marian.
(Marian, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, na Piaskach nie ma w tej chwili parkingu, zatem mieszkańcy parkują na utwardzonym fragmencie pobocza na którym od dawna nie ma już trawy. O tym terenie pisał mieszkaniec i ten teren zamierzamy wyrównać. Straż Miejska interweniuje w przypadku parkowania na trawnikach, lecz ten teren jest tymczasowym parkingiem do czasu wybudowania nowych miejsc parkingowych w tym rejonie.
Pytanie:
Witam Chciałam się zapytać czy w Legionowie funkcjonuje jakieś publiczne przedszkole o wydłużonym czasie pracy tj np do 18?
(Dorota, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Nie, publiczne przedszkola otwarte są do 17.00.
Pytanie:
Witam, Panie prezydencie jestem matką dwójki dzieci (7 i 2 lata). Z mężem pracujemy w Warszawie (w Legionowie nie możemy znaleźć pacy). Nie mamy w tym mieście rodziny- mieszkanie kupiliśmy na kredyt. Dowiaduję się, że moje dziecko nie może iść w tym roku do państwowego przedszkola ( we wrześniu będzie miał 2,5 roku), bo jest za młody. Mam pytania: 1. co mam zrobić dzieckiem jak nas nie stać już na żłobek prywatny (zalegamy przez to z opłatami) 2. przedszkola jak i szkoły są czynne do 17. W Warszawie najczęściej godziny pracy to 9-17, nie mam jak odebrać chociażby starszego dziecka, bo jak? Czy godzin pracy szkół- dyżury na świetlicach mogłyby zostać wydłużone? 3. Mówimy o dzieciach, niech rodziny maja ich jak najwięcej, ale nas nie stać na dwoje dzieci- bo Państwo nam nie pomaga w żaden sposób 4. Wg MOPS mamy za duże dochody na pomoc- ale my mamy 4200 opłat(!) stałych, ledwo wiążemy koniec z końcem, kosztem czynszu, który mamy uregulować wstecznie 5.Jak mamy żyć, skąd wziąć pomoc?
(Marta, 20-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że raty kredytu i opłaty za mieszkanie, na które się Państwo zdecydowali, są zbyt obciążające dla Państwa budżetu. Może warto skorzystać z fachowej porady doradcy finansowego? Przedszkola miejskie przyjmują dzieci od 3. roku życia. Ponadto miejsc dla najmłodszych dzieci jest zbyt mało, żebyśmy mogli przyjąć wszystkich chętnych, ale 2,5 letnie dziecko może być przyjęte do Żłobka Miejskiego - czy zgłosiła Pani swoje? O godzinach pracy świetlic szkolnych decyduje dyrektor szkoły (wiemy ze sprawozdań, że po godz. 16:30 w świetlicy zostają pojedyncze dzieci). Proponuję kontakt z dyrekcją, w przypadku większej liczby rodziców zainteresowanych wydłużeniem pracy świetlicy, jest taka możliwość. OPS przy udzielaniu wsparcia kieruje się wysokością dochodów, a nie zaciągniętymi na własną odpowiedzialność zobowiązaniami, takimi jak kredyty czy opłaty za mieszkanie. Środki przeznaczone na pomoc dla ubogich są ograniczone i przeznaczamy je dla osób o naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi