Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam serdecznie. Nasze miasto często promuje imprezy sportowe. Wspomnę tylko dwie ostatnie. 3 etap Lotto Poland Marathon 2013 oraz Legionowska Dycha. Jak doskonale Pan zdaje sobie sprawę przygotowania do takich imprez trwają miesiącami. Patrząc wyłącznie na imprezę pod nazwą Legionowska Dycha informacja o tym biegu ukazała się na stronie miasta 03.06.2013r. a sama impreza zaczyna się 09.06.2013r. Nie sprawdzam codziennie strony naszego miasta wiec może przeoczyłem wcześniejsze informacje na ten temat ale proponuje Panu dobry schemat patrzenia na takie imprezy. Jeśli bieg ma 10 km to warto mobilizować i przygotowywać mieszkańców wiele miesięcy wcześniej nakłaniając ich do treningów i przygotowań. Proszę Pana by następna „Legionowska dycha” zaczynała się od mobilizacji mieszkańców i informacji o przygotowaniach. Reasumując: im więcej ludzi się przygotuje tym więcej wystartuje. Prosimy o wcześniejsze informacje.
(Krzysztof, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
oczywiście przyjrzę się sposobowi promocji tej imprezy jak i przekażę organizatorom Pana uwagi na przyszłość. Jednak przyznaję, że jestem trochę zdziwiony zarzutem, bowiem w ciągu dwóch pierwszych dni zapisów, zgłosiło się na bieg ponad 400 osób, a zapisy trwały od 23 kwietnia. pozdrawiam
Pytanie:
Witam. Z uporem maniaka wracam do sprawy biblioteki. Dlaczego podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji filii1 zamiast o połączeniu (a o tym się mówi) placówek? Dlaczego wstrzymano zakupy skoro będzie się łączyć? Książki te byłyby wykorzystywane jak najdłużej. Wbrew zapewnieniom nieracjonalne jest pozbawianie nowych książek najlepszą placówkę w mieście. Mimo że jestem laikiem w sprawach bibliotecznych to uważam, że w dobrej powiatowej bibliotece wartościowe i atrakcyjne książki powinny być w kilku egzemplarzach. Dlatego nawet jeśli te same książki zostaną kupione w placówkach, które planuje się połączyć to będzie tylko na korzyść księgozbiorów. Panie Prezydencie, dlaczego dyrektorka biblioteki nie lubi swojej filii i jej czytelników? Dlaczego karze nas za to, że trwamy przy bibliotece na Sowińskiego, która dla wielu z nas nadal jest biblioteką główną? (treść została usunięta przez administratora) Kiedy będzie obiecywana debata o bibliotece? Pozdrawiam.
(Dagmara, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowana Pani,
sama Pani przyznała, że temat ten już był wielokrotnie poruszany. Zarówno odnoszono się do sprawy przyszłości biblioteki, jak i zakupu książek w filii przy Sowińskiego. Trzymajmy się ustalonego regulamin i nie powielajmy tego samego tematu. Na debatą wciąż pracujemy. Pragniemy, by udało się wypracować najlepsze dla wszystkich rozwiązania, dlatego pośpiech nie jest tu wskazany. O terminie będziemy informować zarówno na naszej stronie internetowej, jak i za pośrednictwem prasy lokalnej.
Pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie.
Bardzo proszę o pomoc w przycięciu drzewa, które znajdują się w pobliżu bloku przy ulicy Zegrzyńskiej 11A - nowy blok na osiedlu piaski. Niecałe 6 metrów od bloku znajduje się drzewo, które w czasie ostatnich silnych wiatrów bardzo mocno się przechylało a jest wysokości 2-3 piętra! Zgłosiłam ten problem do wspólnoty ale otrzymałam informację, że teren jest miasta i niestety nie mogą nic z tym zrobić. Oto zdjęcie: https://maps.google.pl/?ll=52.404344,20.947162&spn=0.000343,0.000603&t=h&z=21&layer=c&cbll=52.404344,20.947162&panoid=qKCtGCKhK7l17EnSpyhQlQ&cbp=12,36.71,,0,-20.92 jak widać już w 2011 roku drzewo było przechylone teraz jeszcze bardziej urosło i zagraża autom parkującym na parkingu jak również mieszkańcom bloku. Bardzo proszę o pomoc. Serdeczne pozdrowienia Agnieszka
(Agnieszka, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko,
Wydział Gospodarki Komunalnej zobowiązał się zająć tą sprawą. pozdrawiamy Referat Marketingu
Pytanie:
Witam. Czy jest sens utrzymywać z kieszeni podatników bezpłatny autobus dowozowy do SKM jeśli nie można liczyć że autobus ten sie w ogóle pojawi? Gdzie się podziały autobusy z dnia 13 czerwca które miały być o 15.34 na PKP Przystanek i o 18.20 przy PKP Legionowo przy powrocie SKM z Warszawy? Kto będzie korzystał z takiej niepewnej komunikacji? Na pewno nie osoby które dojeżdżają do pracy, szkoły lub na ważne spotkanie na konkretną godzinę. Czy nie lepiej jest skasować cały ten cyrk z tym dowozowym autobusem za który wszyscy płacimy i jedyna osoba która na takim obrocie sprawy korzysta jest właściciel firmy która obsługuje te wątpliwe połączenie?
(Tomasz, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
autobusy jeżdżące na liniach dowozowych wyposażone są w odbiorniki GPS, co daje nam możliwość kontroli wykonywanych kursów. Autobus w pierwszym przypadku odjechał o godz. 15.33 a w drugim o godz. 18.20.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie, Ponieważ mam już za sobą wymianę pism z ratuszem, ciekaw jestem jak długo planuje Pan czekać na śmiertelny wypadek na ulicy Targowej w okolicach Ośrodka Kultury. Jak Pan zapewne wie, do ośrodka kultury chętnie i licznie uczęszczają dzieci i młodzież. Niedaleko znajduje się szkoła do której pieszo i rowerami docierają dzieci. Później ze szkoły wracają - ulicą Targową. W weekendy częstym widokiem jest rodzina na rowerach. Tymczasem są idioci, i jest ich wielu, którzy traktują tą ulicę jak autostradę i poruszają się po niej samochodami z prędkościami przekraczającymi 100km/h, dodatkowo motocykle jeszcze szybciej i to na 1 kole !!! Policja owszem, może i przyjedzie po interwencji, tylko jak Pan się domyśla delikwenta już dawno tam nie ma... Dodatkowo widać że w niektórych samochodach kilku młodocianych coś pali w czasie jazdy, i nie są to papierosy... Pytanie więc: Kiedy na Targowej zamontowane/wykonane zostaną spowalniacze ruchu ??? z góry dziękuję za odpowiedź Piotr
(Piotr, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Piotrze,
obawiam się, że moja odpowiedź Pana nie usatysfakcjonuje, bowiem nie wszędzie można montować progi zwalniające. Ulica Targowa posiada kategorię drogi lokalnej. Jest to najwyższa kategoria drogi zarządzanej przez gminę. Jest to jedna z podstawowych ulic układu komunikacyjnego w tym rejonie, na takich ulicach z zasady nie buduje się progów zwalniających.
Pozdrawiam
Pytanie:
Witam, piszę do Pana z zapytaniem :) Co będzie na terenie po prawej stronie wiaduktu, jest to ulica zegrzyńska (w stronę Serocka po prawej stronie) były spekulacje że ma być tam centrum handlowe i kino. Wie Pan może czy coś tak będzie ?
(Iwona, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Pani Iwono,
prywatny inwestor planuje wybudować tam centrum handlowe z kinem. pozdrawiam
Pytanie:
Witam serdecznie. Czytam często pytania i odpowiedzi (również jako mieszkaniec) i brakuje mi możliwości skomentowania niektórych wypowiedzi na łamach tego portalu. Myślę, że w wielu przypadkach doprecyzowałoby to zarówno pytanie jak i odpowiedź i nie trzeba by zadawać pytań uszczegóławiających. Pozdrawiam.
(Robert, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Piotrze,
przyjęliśmy założenie, że strona ma pełnić jedynie funkcję informacyjną, a możliwość wypowiedzenia się mieszkańcom dajemy np. na portalu Facebook.
pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Szanowny Panie nie mając możliwości napisania wiadomośsci do odpowiedniego organu naszej gminy postanowiłem zwrócić się do Pana. Sprawa tyczy się placu zabaw przy osiedlu Młodych. mam pytanie czy ktoś odpowiada za ten plac? szczególnie interesuje mnie wywożenie śmieci. Ostatnio kosze były nie wymienione piach jest rozsypany niemalże wszędzie. Dodatkowo z wypowiedzi rodziców wynika iż piach w piaskownicy nie był wymieniany a tylko dosypywany o czym świadczy jego nieprzyjemny zapach. Mam nadzieje że będę miał szczęście i przeczyta pan moja wiadomość.
(Piotr, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Panie Piotrze,
placem tym zarządza KZB, Pana wniosek już przekazaliśmy odpowiedniej osobie. pozdrawiamy
Referat Marketingu
Pytanie:
Mamy już połowę czerwca i jestem ciekaw czy otrzymał Pan już informację w sprawie mojego pytania(zaraz będą wakacje i nie będzie, komu przygotować odpowiedzi). Poniżej przypominam treść mojego pytania i Pana odpowiedzi. Pozdrawiam Bogdan PYTANIE Mam pytanie do Pana Prezydenta czy osoby odpowiedzialne za remonty dróg w m. Legionowie kontrolują stan wykonanych inwestycji przed upływem okresu gwarancji i rękojmi? Jeśli nie to proponuje pilne przyjrzenie się ulicy Orlej i Małachowskiego. Inwestycja zakończona 2-3 lata temu a chodniki pozapadane sama droga też niezbyt równa. Inwestor budynku wielorodzinnego lub wykonawca drogi powinni chyba coś z tym zrobić. A urzędnicy, którzy wydają NASZE pieniądze powinni sprawdzać, na co je wydali. Odpowiedź: Panie Bogdanie, bardzo dziękuję za tego maila. Pana uwagi przekazałem do Wydziału Inwestycji, który zobowiązał się zająć tą sprawą. pozdrawiam
(Bogdan, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Witam serdecznie. Brak natychmiastowej odpowiedzi najczęściej wiąże się z faktem, że niektóre sprawy wymagają wyjaśnienia. W przypadku nawierzchni drogowych przygotowanie odpowiedzi wymaga chociażby sprawdzenia stanu faktycznego -- najlepiej w obecności Wykonawcy (jeżeli droga podlega jeszcze gwarancji). Zapewniamy również, że nasi pracownicy odpowiadają na wszelkie sygnały mieszkańców czy odpowiednich służb w sprawie pojawiających się problemów, w tym dotyczących dróg. W sprawie ul. S. Małachowskiego i ul. Orlej -- w odpowiedzi na sygnały mieszkańców -- w dniu 19 czerwca br. nasz pracownik spotkał się z Wykonawcą robót na terenie w/w ulic w celu stwierdzenia nieprawidłowości.
W wyniku kontroli potwierdzono nierówności nawierzchni, które zostaną usunięte jeszcze latem br. Żadna z usterek nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia bezpieczeństwa zarówno dla ruchu pieszych, jak i pojazdów, dlatego też sprawy nie traktujemy jako bardzo pilnej.
Ponadto okres gwarancji upływa w dniu 1 lipca 2015 r. I do tego czasu wszelkie usterki związane powstałe z winy Wykonawcy zostaną na bieżąco usunięte. Będziemy wdzięczni za informacje o zauważonych nieprawidłowościach w zakresie dróg (a także innych).
Wydział Inwestycji
22 766 40 67
kancelaria@um.legionowo.pl
Pytanie:
Panie Prezydencie, Czy ogranizowanie przez podległą Panu Straż Miejską bezpłatnych kursów samoobrony dla kobiet nie narusza konstytucynej zasady równego taktowania kobiet i mężczyzn. Ja jako mężczyzna czuję się dyskryminowany takim postępowaniem urzędu i jeśli nie uzyskam satysfakcjonujących wyjaśnień - zwrócę się o pomoc do Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, pozdrawiam Piotr
(Piotr, 26-06-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Piotrze,
podczas realizacji swoich zadań, Straż Miejska zdefiniowała potrzebę przeprowadzenia takich kursów właśnie wśród kobiet. Stąd pojawił się pomysł i realizacja zadania. Pana wniosek jest dotychczas pierwszym sygnałem wskazującym konieczność przeprowadzenia kursu samoobrony wśród mężczyzn.
Ponieważ w przypadku pozyskania środków na ten cel, planujemy kontynuację tego zadania, jeśli rzeczywiście jest zapotrzebowanie na taki kurs dla mężczyzn, rozważymy jego zorganizowanie.
Pozdrawiam


Wyszukiwarka
Biuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Newsletter