wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie Dlaczego zadajecie takie (...) pytania w trakcie konsultacji dot. budowy przejścia nad LK w ciągu ul. Parkowej. Przecież sugerujecie jedyną możliwą (rozsądną) odpowiedź. Przejście podziemne: ... konieczność budowy schodów i windy bez możliwości technicznych na utworzenie łagodnych podjazdów... no przecież jest to nie jest tak że nie można zrobic łagodnych podjazdów - tylko trzeba może zakupić dodatkowy teren, przełożyć kawałek drogi ...oczywiścit to kosztuje ... ale możę niech PLK się tochę pogłowi jak można połamac pochylnię dla pieszych , przecież od ul. targowej do przejazdu mamy z 30 m. i całą szerokośc pasaa drogi (~ 12 m) a po stronie cmentarza należy pochylnie zrobic równolegle do torów a naie prostopadle... i wszystko można w dzisiejszych czasach , nawet tunel do chinów jak mówi mój syn.
(Karol, 12-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Karolu, to samorząd a nie PKP będzie finansował i realizował tę inwestycję. Chcemy, aby była jak najbardziej wygodna dla naszych mieszkańców. Liczymy na to, że mieszkańcy wybiorą kładkę, która będzie łatwiejsza i szybsza do realizacji i na którą PKP wyraziło wstępnie zgodę. Jeżeli mieszkańcy wybiorą przejście podziemne, będziemy zastanawiać się jakie rozwiązanie przy jego budowie przyjąć.
Pytanie:
Witam, ostatnio ZTM wspomina o ofercie Warszawa+ która pozwoliłaby na obniżenie kosztów biletu na dwie strefy. Czy miasto dostało może już ofertę w tej sprawie/działa samodzielnie - kiedyś już wspominał Pan o jakichś rozmowach na podobny temat.
(Marek, 12-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Marku, otrzymaliśmy ofertę od ZTM i w tej chwili ją analizujemy. Zakłada ona zrównanie cen biletów 30- i 90-dniowych dla naszych mieszkańców z biletami osób posiadających kartę warszawiaka. Oznaczałoby to oszczędność dla mieszkańców 7 zł/m-c za ulgowy bilet 30-dniowy i 14 zł za bilet normalny. Różnicę musielibyśmy pokryć z budżetu miasta. Oczywiście zniżka przyznawana by była konkretnej grupie pasażerów, np. mieszkańcom miasta lub osobom płacącym tu podatki - wymagałoby to ich weryfikowania. ZTM zapowiada, że już w kwietniu uruchomi pilotażowo program w Markach. Będziemy bacznie obserwować jak to działa w tamtej gminie, jednocześnie starając się oszacować jakie dodatkowe (ponad coroczne 6 mln zł) środki musielibyśmy na ten cel przeznaczyć. ZTM zapowiedziało, ze w pozostałych gminach najwcześniej uruchomi program Warszawa + w czerwcu, mamy więc trochę czasu do namysłu.
Pytanie:
Panie Prezydencie Kiedy na stronie miasta zobaczyłem informację o Giełdzie komputerowej w Legionowie to podskoczyłem do góry z radochy. Miała być od 9 listopada 2013 r. cyklicznie co tydzień. Pojechałem tam wtedy w następną sobotę i nie było giełdy. Ostatnio zobaczyłem wielką reklamę Giełdy na targowisku miejskim od strony mijni. Znowu dziś wybrałem sie na Piaski i zastałem plac zamkniety na kłódkę. Miała być na terenie Przychodni Lekarskiej przy ul. Zegrzyńskiej ? Co z tą Giełdą ? Dlaczego nie zjawili się tam pomysłodawcy-organizatorzy ? Nie ma tam żadnej informacji ? Reklama Giełdy sięgała aż po Nasielsk. Jak żyć panie prezydencie w epoce komputeryzacji bez takiej giełdy ? Może zorganizować ją na terenie miasta np. na Rynku przy ul. Piłsudskiego jeżeli tam na Piaskach są jakieś problemy? Dopisać ją jako EVENT na dni Legionowa w tym roku. Co z tą Giełdą ? Pozdrawiam
(Dariusz, 12-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Dariuszu, giełda komputerowa nie jest naszą inicjatywą, my tylko zobowiązaliśmy się pomóc ją nagłośnić wśród mieszkańców. Od stycznia giełda przestała działać. Przekażemy Pańskie propozycje jej pomysłodawcom.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Piszę w odniesieniu do pytania Pana Roberta z 08-02-2014 i Pańskiej odpowiedzi. Chce zwrócić uwagę, że owszem łagodne podjazdy są dobre dla wózków dziecięcych, a co z osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Czy będzie ten podjazd umożliwiał im korzystanie z kładki? A co gdy osoba ma problem z chodzeniem/ruchem, używa chodzika. Wtedy wskazane byłoby zamontowanie windy. Mając świadomość dewastacji wind w naszym mieście sugeruje zastosowanie monitoringu. Nie można usprawiedliwiać wandalizmem braku działań mających na celu wyrównywanie szans. W ramach penitencjarnych działań warto, by osoby złapane na gorącym uczynku musiały odbyć w ramach tzw. robót społecznych pracy np. w domu opieki paliatywnej lub z osobami potrzebującymi znacznego wsparcia fizycznego. To jest najlepsza resocjalizacja. Liczę na uściślenie planów związanych z kładką, by mieszkańcy mieli pełen obraz mającego powstać obiektu i mogli w pełni świadomi podjąć wybór. Z uszanowaniem.
(Niepełnosprawni, 12-02-2014)
Odpowiedź:
Szanowni Państwo, oczywiście kładka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, natomiast nie planujemy zamontowania tam windy. Monitoring niewiele pomoże przy dewastacjach, gdyż wandale zakrywają twarze i uciekają z miejsca zdarzenia jeszcze zanim pojawi się tam Policja czy Straż Miejska. Pomysł z pracami społecznymi popieram ale karę wymierza sąd a nie prezydent.
Pytanie:
Czy 731 mogłoby jeździć na Młociny? Po co nam dwa autobusy na Żerań FSO? Jak jeden z nich mógłby bezpośrednio jechać do metra. Zachęcam Pana Prezydenta do podpisania się pod petycją. http://www.petycjeonline.com/731_-_legionowo_-_mociny
(Agata, 12-02-2014)
Odpowiedź:
ani Agato, nie trzeba petycji aby uruchomić autobus do Metra Młociny. Aby uruchomić takie połączenie potrzeba dwóch rzeczy - finansów, gdyż uruchomienie całkowicie nowej linii na wniosek władz samorządowych, wiąże się z całkowitym finansowaniem tego autobusu na całej trasie (w tej chwili dopłacamy ok 40% kosztów i to tylko na terenie Legionowa). Druga kwestia to zgoda ZTM na kolejny autobus na pętli - kontaktowaliśmy się w tej sprawie z przewoźnikiem i otrzymaliśmy odpowiedź, że na Młocinach nie ma miejsca a dodatkową linię autobusową, ponieważ pętla się korkuje i autobusy nie mogą przejechać. ZTM nie widzi także możliwości aby autobus dojeżdżał do pętli tramwaju jeżdżącego wzdłuż Mostu Marii Skłodowskiej-Curie.
Pytanie:
Panie Prezydencie! Pisze w sprawie koszy na posortowane śmieci na ul. Marysieńki. Kosz na odpady plastikowe jest ciągle przepełniony. Zgłaszałem ten problem wielokrotnie SMLW i wiem że administracja występowała do firmy odbierającej odpady prosiła o dostawienie dodatkowego pojemnika na plastik. W jaki sposób można uzyskać postawienie takiego pojemnika? W wyniku przepełnienia po pierwsze nie można wyrzucić posortowanych śmieci, po drugie ludzie zaczynają ustawiać niemieszczące się śmieci obok pojemnika, co powoduje w przypadku wiatru zaśmiecenie okolicy, nie mówiąc już o wątpliwym aspekcie estetycznym.
(Adam, 12-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Adamie, przekazałem Pańską prośbę referatowi ochrony środowiska z prośbą o dostawienie pojemnika.
Pytanie:
witam. Czy planowane jest rozwieszenie na przystankach rozkładu jazdy autobusu dowozowego do linii s9? jest to tylko 20 przystanków na których autobus się zatrzymuje i według mnie wymagałoby to tylko wydrukowania jednej kartki a4, zalaminowania jej i przyklejenia na słupach przystankowych. bardzo proszę o odpowiedz
(Tomasz, 08-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, rozkład zostanie udostępniony na słupkach przystankowych po marcowej zmianie.
Pytanie:
Drogi Panie czy istnieje możliwość aby Legionowo po drugiej stronie torów byłe lepsze od tego z ''centrum''? Dlaczego w okolicach os.Młodych oraz os.Piaski nie ma żadnej stacji benzynowej? Jest wiele miejsca aby takową stację w tym rejonie miasta ulokować.
(Kamil, 08-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Kamilu, miasto nie buduje stacji benzynowych. Jest to prywatna inicjatywa przedsiębiorców. Na osiedlu Piaski przy wiadukcie funkcjonuje stacja Neste, również Kaufland był zainteresowany wybudowaniem dystrybutorów paliwa, ale nie znam terminu tej inwestycji
Pytanie:
Moje pytanie dotyczy planowanej budowy kładki lub przejścia podziemnego na ul.Parkowej .Proponujecie wybudowanie kładki z łagodnymi podjazdami ,ale ani słowa o windzie ,która byłaby dodatkowym ułatwieniem dla osób starszych jak i matek z wózkami.Czy jest możliwość zbudowania kładki z windą ??czy ten luksus przypisany będzie tylko do przejścia podziemnego ??? W ankiecie nie ma o takim rozwiązaniu mowy ,więc mieszkańcy nie mają możliwości zagłosować za taką opcją i jak znam życie po fakcie otrzymamy odpowiedź ,że sami sobie taki wariant wybraliśmy.Przejście podziemne jest z góry skazane na niepowodzenie ,mamy już dwa takie rozwiązania w mieście i sam Pan wie jakie są tam problemy , proponuję więc rozważyć tańszą dla miasta opcję kładki ale z prawdziwego zdarzenia taką z działającymi windami i najlepiej zadaszoną co pozwoli uniknąć kolejnych problemów z odśnieżaniem.
(Robert, 08-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Robercie, historia wind w naszym mieście pokazuje, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, gdyż są często uszkadzane przez wandali. Dlatego nie planujemy ich zamontowania na kładce, podjazd będzie łagodny i dostępny dla matek z dziećmi i rowerzystów.
Pytanie:
Ile jeszcze trzeba, żeby Pan Prezydent wpadł na pomysł i wymienił radę nadzorczą PEC. To już kolejne w krótkim czasie, duże zawirowanie w wykonaniu przedstawicieli UM i rady nadzorczej, destabilizujące zarządzanie PEC-em. UM praktycznie nie zajmuje stanowiska w sprawie sytuacji w PEC i ogranicza się do lakonicznych stwierdzeń faktów na stronie internetowej: prezes (poprzedni) zrezygnował ze stanowiska, nowy prezes wybrany i powołany, nowy prezes zrezygnował przed objęciem stanowiska itp. O co tu chodzi? PEC nie jest prywatną firmą, tylko miejską i musi stabilnie funkcjonować, bo miasto trzeba ogrzewać - zwłaszcza przy obecnej pogodzie. Może Żelazna Dama Skarbnik, nie tylko twardą ręką rządzi w PEC, ale i w Urzędzie Miasta, że aż rzecznik urzędu miasta, ogranicza się tylko do krótkiego stwierdzenia już znanych faktów i dalej No comment?
(pytacz, 08-02-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, rezygnacja wybranego kandydata nie była w żaden sposób powiązana z radą nadzorczą PEC. Kandydat zrezygnował, gdyż otrzymał inną, być może bardziej konkurencyjną ofertę. Ponieważ PEC jest spółką prawa handlowego, ma swoje władze i Radę Nadzorczą, na stronach miejskich zamieszczane są informacje o najważniejszych wydarzeniach, właśnie takich jak wybór prezesa, rezygnacja, powołanie p.o. prezesa. PEC bez żadnych zakłóceń dostarcza ciepło naszym mieszkańcom i nawet przez chwilę nie było sytuacji, w której w spółce nie byłoby osoby decyzyjnej, nie ma więc mowy o destabilizacji. Nasza polityka informacyjna dotyczy inicjatyw urzędu, o miejskich spółkach i spółkach prawa handlowego piszemy przy okazji najważniejszych wydarzeń.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi