wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Piszę w imieniu fanów Dody. Czy istnieje możliwość zorganizowania koncertu naszej Artystki w Legionowie w 2014 roku? Pozdrawiam
(Adam, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Adamie, przekazałem prośbę Dyrektorowi MOK.
Pytanie:
Dzień dobry, Panie Prezydencie chciałbym zapytać się o możliwość budowy chodnika na działce znajdującej się pod adresem Kazimierza Wielkiego 24, chodzi o połączenie ul. Kazimierza Wlk. z Mickiewicza (obecnie są tam tylko wydeptane ścieżki) oraz zwrócić uwagę na ciekawy teren zielony ale jakby zapomniany.
(Jarosław, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Jarosławie, działka o której Pan pisze została sprzedana i obecnie jest własnością prywatną.
Pytanie:
Witam, Chciałbym spytać, o swobodny dostęp do linii brzegowej zalewu Zegrzyńskiego, czyli 1,5m przejścia które reguluje prawo wodne. Spacerując ostatnio przy zalewie spotkały mnie kilkukrotne nieprzyjemności ze strony osób roszczących sobie prawo własność tego terenu. Czy podejmuje pan, jakieś działania żeby ukrócić ten proceder, i przywrócić stan prawny? Czy wpływały już do pana wnioski obywateli w tej sprawie, czyli zapewnienia im dostępu do wody, na co pozwolił wyrok NSA (sygnatura akt: II OSK 621/12), i jakie ewentualnie były ich skutki?
(Oktawiusz, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Oktawiuszu, Zalew Zegrzyński nie leży na terenie gminy Legionowo, zatem nie jestem właściwym adresatem Pańskiego pytania.
Pytanie:
Witam, czy ma Pan wpływ na zatrudnienie lekarzy w nocnej pomocy lekarskiej? Gdzie mozna złozyc oficjalna skargę na lekarza pediatrę? Skandaliczne jest to zeby osba w podeszłym wieku leczyla dzieci, niestety nie pomogla dziecku a jedynie mu zaszkodziła bardzo.
(Gosia, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Gosiu, nie mam żadnego wpływu na organizację Nocnej Pomocy Lekarskiej. Skargi proszę kierować do dyrekcji przychodni sekretariat@nzozlegionowo.pl. Według deklaracji dyrekcji przychodni wszystkie skargi są analizowane i nadawca szybko otrzymuje odpowiedź.
Pytanie:
Witam, proszę o informację w sprawie wprowadzenia biletu Warszawa+. Czy zostanie wprowadzona dla mieszkańców Legionowa i od kiedy? Pozdrawiam.
(Magdalena, 04-04-2014)
Odpowiedź:
Pani Magdaleno, na tę chwilę ZTM przesunął termin możliwego wprowadzenia biletu, który początkowo był planowany w czerwcu.
Pytanie:
Dzień dobry, w województwie mazowieckim realizowany jest Regionalny Program Operacyjny Woj. Mazowieckiego (RPO WM) w ramach którego, podpisywane są z gminami umowy o montowaniu kolektorów słonecznych. Dopłaty w tym programie są niezwykle atrakcyjne, bo np. użytkownicy domów jednorodzinnych dopłacają jedynie ok. 15% wartości kolektorów. Proszę o informację, czy Legionowo jako miasto zainteresowało się tym programem i czy mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mieli możliwość skorzystania z RPO?
(zbigniew, 04-04-2014)
Odpowiedź:
W tym roku nie ma programu dotyczącego instalacji solarnych. Być może gminy podpisały te porozumienia w ubiegłych latach w ramach środków na lata 2007-2013. Legionowo nie uczestniczy w tych projektach.
Pytanie:
www.youtube.com/watch?v=7Byr3_6ydls Flow Park - mieszkańcy chcą taki na terenie stadionu miejskiego czy jest szansa na jego realizacje? Andrzej Panie Prezydencie. Czy jest szansa na powstanie w Legionowie parkour parku? Jest to obiekt którego brakuje w legionowie :< Co prawda jest skate park ale do treningów zarówno akrobatyki, parkour jak i street workout nie nadaje się on w najmniejszym calu.... Myślę że znalazła by się grupa ludzi która zainteresowana by była powstaniem takiego obiektu zwłaszcza że nie jest to droga inwestycja. Obiekt takiego typu powstał ostatnio na Bemowie i zaczynają powstawać w innych częściach Warszawy. Tu można zdobyć więcej informacji http://www.flowparks.com/ Paweł
(Andrzej, Paweł, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panowie, dotychczas nie otrzymaliśmy takiego wniosku od mieszkańców. Przemyślimy tę propozycję.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, w nawiązaniu do Pana odpowiedzi o planowanej budowie basenu, chciałem zapytać, czy obiekt ten nie powinien być zlokalizowany w okolicach areny i stadionu? Taki kompleks sportowy z hotelem, to znakomita oferta komercyjna na obozy, czy zgrupowania.Obiektów tego typu jest w Polsce nadal niewiele i w okresie letnim i ferii obłożone są niemal w 100%.Pozdrawiam
(Jacek, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Jacku, teren pomiędzy Areną Legionowo a Orlikiem jest drugą rozważaną lokalizacją. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam, pisze w sprawie dni Legionowa, może zamiast kolejnych swiatowych gwiazd popu do ktorych nic osobiscie nie mam, sprowadzić jakiś jeden zespół Rockowy bądź Metalowy np. Coma, Happysad lub Hunter. w Legionowie jest wiele miłośników takiej muzyki oczywisice mniej niz wymienionych wyzej gwiazd swiatowego fromatu. ale jeden zespół nie-pop'owy nie zaszkodzi, np. zespół Hunter grał na finale wośpu 2014 pod pałacem kultury, będąc tam osoby które na codzień nie słuchaja takiej muzyki wydawały się zainteresowane. Dodatkowo Taki zespół bedzie chciał mniej za koncert niz Oceana czy Margaret.
(Jakub, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, Dni Legionowa skierowane są do szerokiego i rodzinnego grona naszych Mieszkańców i koncert metalowy nie wpisuje się w formułę tego dnia. Przekazałem Pańską sugestię dyrektorowi MOK.
Pytanie:
Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mieszkam w Legionowie na Osiedlu Młodych. Chciałbym korzystać z książek znajdujących się w punkcie nad przedszkolem. Gdzie mogę znaleźć katalog tego księgozbioru bo na stronie biblioteki nie ma. Jak często wymieniane są tam książki i czy są nowości. Dziękuję.
(Grzegorz, 02-04-2014)
Odpowiedź:
Panie Grzegorzu, katalog Punktu Bibliotecznego przy ul. Olszankowej E jest dostępny na stronie www.bibliotekalegionowo.pl Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie w zakładce katalogi. Nowości wydawnicze będą kupowane po konwersji bazy katalogowej do nowego systemu bibliotecznego, który usprawni pracę tej placówki. p.o. dyrektora Miejskiej Biblioteki w Legionowie


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi