wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam mam pytanie odnośnie Pana obietnic w czasie wyborów na Prezydenta obiecał Pan darmowy internet kiedy będę mógł z niego skorzystać pozdrawiając czekam na odpowiedz
(Mieczysław, 03-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Mieczysławie, tematem zajmowaliśmy się w 2011 roku i wtedy informowaliśmy (m.in. tu http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-wszystkie;id-3192), że UM Legionowo przygotował ponad 20 tysięcy ankiet dla mieszkańców i wziął pod lupę lokalny rynek internetowy. Wszystko wskazywało na to, że pomysł chwyci – i to na dużą skalę. Tymczasem do UM trafiło z powrotem tylko 467 ankiet, czyli 2,11 proc. wysłanych do mieszkańców. W tym samym czasie pojawiły się i inne nieoczekiwane okoliczności. Analiza prawna wykazała, że prawo polskie nakłada spore ograniczenia na samorządy, które chciałyby za bardzo ułatwić swoim mieszkańcom dostęp do Internetu. Prowadzenie takiej działalności nie może zakłócać funkcjonowania istniejącej już sieci zarządzanej przez prywatnych operatorów. Z zastrzeżeniami wobec projektu UM wystąpił sam Urząd Komunikacji Elektronicznej, który stoi na straży wolnej konkurencji i transparentności na rynku usług telekomunikacyjnych. Rewolucyjny w założeniu, wart co najmniej milion złotych pomysł upadł z braku zainteresowania legionowian, sygnalizowanego sprzeciwu głównych graczy na rynku i potencjalnych sankcji UKE. Jedynym rozwiązaniem, które umożliwiłoby wcielenie samorządowego projektu w życie byłoby znaczne jego okrojenie. Tak znaczne, że zamiast nieograniczonego dostępu miasto dawałoby akces do Internetu do pół godziny dziennie, a szerokie pasmo musiałoby zwęzić się do 256 kb/s. A od wielu lat także na terenie Legionowa można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu wykorzystując AERO2 http://www.aero2.pl.
Pytanie:
Czy istnieje możliwość wykupienia/dzierżawy subdomeny np. firma.legionowo.pl od Państwa? Jeśli tak do kogo należy bezpośrednio się zwrócić w tej kwestii?
(Marcin, 03-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, na tę chwilę nie ma takiej możliwości.
Pytanie:
Bardzo dziękuję, Panie Prezydencie, za dostarczenie mi podatku za działkę, a może raczej powinienem podziękować komendantowi Straży Miejskiej ? To właśnie dzielni strażnicy dostarczyli mi wspomnianą kopertę! Fakt, że byli ubrani po cywilnemu nie razi już tak mocno w oczy,(ale kto nie zna z widzenia naszych dzielnych staników) Szkoda tylko, że to za nasze podatki w godzinach pracy muszą rozwozić koperty zamiast zajmować się pilnowaniem porządku w mieście!To przykre.W końcu to nasze podatki! Czy straż ma w swoich kompetencjach wyręczać pocztę? A jednocześnie chciałem podziękować, za wspaniałą czarno białą, dość niewyraźną xerówkę w której się pan chwali ile pan to rzeczy zrobił w Legionowie. Proszę mi tylko wyjaśnić czemu w tej ulotce znalazł się Diablo Włodarczyk ??? Pomysł rewelacja - wykonanie - amatorka. Na koniec pytania, Jak Pan często spaceruje po Legionowie ?? Polecam wieczorne blokowiska - na pewno wzrośnie panu pop arcie. A jak sprawa zegarka ? Pozdrawiam
(Janek S, 03-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Roznoszenie podatków przez naszych pracowników jest tańszym rozwiązaniem od Poczty Polskiej, ponadto nasi gońce roznoszą przesyłki do godziny 19-20 na co zwykle zwracają uwagę nasi mieszkańcy. Zaletą dostarczania listu przez pracowników jest także możliwość odebrania listu w Urzędzie (także w godzinach wieczornych (20-21)), o czym informujemy na pozostawionym awizo. To, że do roznoszenia korespondencji okazjonalnie zatrudniani są strażnicy miejscy nie oznacza, że robią to oni w czasie kiedy powinni pełnić służbę mundurową. Cieszę się, że dobrze odebrał Pan pomysł dostarczenia wraz z wymiarem podatku listu do Mieszkańców. List taki wysyłany jest od wielu lat, przykro mi, że otrzymana przez Pana kopia nie była wyraźna, lecz staramy się oszczędnie gospodarować budżetem i listy powielane są w urzędzie na risografie. Krzysztof Diablo Włodarczyk często bywa w Legionowie i na legionowskich obiektach sportowych, wyraził chęć podzielenia się opinią z naszymi Mieszkańcami. Legionowskie osiedla mieszkaniowe nie są mi obce.
Pytanie:
Panie co pan! Od kilku tygodni brak informacji o skończonym już dawno tunelu pod torami. Dlaczego ta droga nie jest nadal otwarta mimo, że już dawno została ukończona a termin realizacji inwestycji minął kilka lat temu. Wiem, że odbiory i te sprawy wymagają czasu ale już jest marzec a o otwarciu mówiło się nawet przed sylwestrem. Druga sprawa: Proszę o wprowadzenie na legionowskich skrzyżowaniach odmierzaczy czasu, wtedy kierujący nie będą przejeżdżali na czerwonym świetle a i zapewne będą żwawiej ruszali. Kolejna sprawa to remont ulicy Piłsudskiego i usprawnienie komunikacji z Os.Piaski i Młodych. I co z galerią handlową i proszę nie ograniczać się do zdawkowych informacji ze jest to inwestycja prywatna . Niech pan dopyta inwestora czy naprawdę zamierza coś w naszym mieście zbudować bo sprawa ciągnie się latami. Liczę na wyczerpującą odpowiedź . Zaniepokojony Janusz
(Janusz, 03-03-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Tunel jest inwestycją realizowaną przez PKP, na terenie PKP za pieniądze PKP. Nie mamy informacji o terminie jego otwarcia, równie niecierpliwie czekamy na ten moment. Kwestię odmierzaczy czasu rozważaliśmy, ale dołożenie ich do istniejącej sygnalizacji jest zbyt kosztowne, nie stosuje się ich także tam gdzie są pętle indukcyjne. Rozważymy je oczywiście przy nowych inwestycjach. Projekt przebudowy ulicy Piłsudskiego jest gotowy. Problemem jak zwykle są pieniądze, które staramy się pozyskać z zewnątrz. Proszę o bardziej szczegółowe informacje odnośnie usprawnienia komunikacji z os. Piaski i os. Młodych. Osiedle Piaski jest najlepiej skomunikowanym osiedlem w Legionowie, w obrębie osiedla znajdują się dwie stacje kolejowe, jeździ tamtędy autobus 731, autobusy prywatne a nawet bezpłatny autobus dowozowy dla mieszkańców Grudzi. Nie wiem jak jeszcze moglibyśmy usprawnić dojazd. Są plany zmiany kursowania linii 723 do os. Młodych po uruchomieniu tunelu. Galeria Handlowa na Bukowcu tak jak Pan pisze jest inwestycją prywatną i według moich informacji jest ona planowana, trwają nawet uzgodnienia dojazdów z GDDKiA. Nie podam jednak dokładnego terminu jej realizacji, gdyż nie biorę odpowiedzialności za prywatne inwestycje. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, w nawiązaniu do Państwa odpowiedzi na temat ilości miejsc parkingowych w podziale na część od strony centrum i na Piaskach, rozumiem, że w zasadzie od strony centrum sytuacja parkingowa nie poprawi się praktycznie wcale, bo przez najbliższe lata nie będzie tutaj parkingu wielopoziomowego. Rozumiem, że pozostanie nam korzystać z tych kawałków parkingów z wertepami, dziurami i tzw. pobojowiskiem. Zawsze wydawało mi się, że od strony Centrum parkuje kilkaset aut, a teraz słyszę, że w tej części nic się praktycznie nie zmieni i nadal samochód trzeba będzie zostawiać ze 200 metrów od dworca. Przydałoby się chociaż zatrudnić jakiś walec by wyrównał raz na pół roku te wszystkie placyki parkingowe, dzięki czemu da się przejechać i auta będą ładniej/ciaśniej parkowane. Nie wspomnę o jakiś oświetleniu, bo obecnie to strach iść po auto po 20tej (duża część najdalej od dworca, na tyłach składu drewna). Przy okazji, czy te 3 drewniane stare WC można zabrać z tego placu?
(Leszek, 03-03-2014)
Odpowiedź:
Panie Leszku, przyszłość parkingu wielopoziomowego nie jest na tę chwilę przesądzona, lecz nawet jeśli on nie powstanie, to teren tzw. starego składu węgla zostanie utwardzony i oświetlony - będzie tam parking naziemny. Wiosną teren zostanie tymczasowo wyrównany. Natomiast w kwestii WC - pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej sprawdzą czy da się je usunąć, gdyż jest to mienie PKP a nie miasta.
Pytanie:
Witam. Dlaczego Straż Miejska nie egzekwuje nie odśnierzonych chodników? Przecież to jest takie proste ale niestety nie dajecie ogarnąć tego kolejną zimę. Samochód SM jest widoczny od czasu do czasu jak przemyka ulicami Legionowa chyba po to aby zużyć wyznaczone paliwo. Panów strażników widzę na bazarze jak zbierają opłaty od handlujących-mają bluzy z napisem SM. I nie widać absolutnie innego działania. Czy kolejne lato będziemy wszyscy słuchać i oglądać motocyklistów szalejących po ulicach miasta którego jest Pan prezydentem tyle lat? Czy kolejne lato nic z tym nie zrobicie?
(Antoni, 25-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Antonii, Straż Miejska systematycznie kontroluje usuwanie śliskości na drogach publicznych, w tym również śliskości na chodnikach. W ciągu ostatniego miesiąca ujawniono wiele przypadków nieodśnieżania chodników i przygotowywane są wnioski do Sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. W godzinach 6.00 - 8.00 oraz 16.00 - 18.00 dwuosobowy patrol pieszy patroluje Dworzec PKP przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego - Kościuszki. Również każdego dnia w godzinach 7.15 - 8.05 strażnicy pomagają dzieciom przechodzić bezpiecznie przez ulice w pobliżu szkół. Wiosną, gdy pogoda pozwoli zostanie ponownie uruchomiony patrol rowerowy i dodatkowe patrole piesze. Odnośnie motocyklistów tematem tym zajmuje się Policja, gdyż kontrole pojazdów w ruchu nie leżą w kompetencjach Straży Miejskiej
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, jak zapewne zna Pan problem mieszkancow ulic przylegajacych do ul. Struzanskiej czyli brak obustronnego chodnika oraz brak przejsc dla pieszych. W zwiazku z brakiem perspektyw na powstanie bezpiecznego przejscia prosimy o interwencje strazy miejskiej z fotoradarem. Na tej ulicy jest trudno znalezc samochod nie przekraczajacy dozwolonej predkosci szczegolnie te wjezdzajace w granice miasta,a my musimy przebiegac. Jeszcze kiedys czasem mozna bylo spotkac straznikow, ale juz mysle ze od roku sladu po nich nie ma. Czy UM na chwile obecna moze choc to zrobic? Prosimy o czeste wizyty strazy miejskej, napewno na tym nie straca. Pozdrawiam Karolina
(Karolina, 25-02-2014)
Odpowiedź:
Pani Karolino, od kilku lat nie ustajemy w naszych wysiłkach i próbujemy rozwiązać problem braku chodnika i przejść przez ulicę Strużańską. Uzgodnienia z zarządcą drogi są niestety bardzo trudne i długotrwałe. Mam jednak nadzieję, że w końcu dojdziemy do porozumienia w tej kwestii. Przekazałem Pani prośbę Komendantowi Straży Miejskiej i otrzymałem zapewnienie, że o ile warunki terenowe na to pozwolą, fotoradar zostanie ustawiony.
Pytanie:
Witam Po raz kolejny chciałam poruszyć problem parkowania tirów na ulicy Kazimierza Wielkiego i blokowania wyjazdów oraz wjazdów na posesje. Ponieważ do tej pory sytuacja w żaden sposób nie uległa zmianie, mimo zgłoszeń na Policje i do Straży Miejskiej. Prawo o ruchu drogowym art 49. mówi pkt 2. Zabrania się postoju: 1. w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej; 5. na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami. Ile jeszcze czasu będzie trwać taka sytuacja. Czy w naszym mieście nie ma służb egzekwujących przepisy ruchu drogowego? Pozdrawiam
(Angelina, 25-02-2014)
Odpowiedź:
Temat parkowania samochodów ciężarowych w rejonie ulic Kazimierza Wielkiego/Kościuszki jest na bieżąco kontrolowany przez patrole SM w ramach codziennej służby. Jeżeli zauważy Pani, że zaparkowane pojazdy są uciążliwe i uniemożliwiają wyjazd i wjazd z lub na posesję proszę dzwonić każdorazowo do dyżurnego Straży Miejskiej tel. 986 lub 774 23 17. Natomiast jeśli chodzi o art. 49 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, w myśl którego pojazdy ciężarowe nie mogą parkować na terenie miasta poza miejscami do tego wyznaczonymi ma Pani rację. Niemniej jednak chwilowe oczekiwanie pojazdu ciężarowego na terenie miasta, w którym oczekuje również kierowca, który może w każdej chwili odjechać nie wyczerpuje znamion przytoczonego wykroczenia. Komendant Straży Miejskiej
Pytanie:
Panie Prezydencie, Kiedy zostaną usunięte dziury w jezdni na ul. J. Piłsudskiedo pomiędzy ul. Sobieskiego i ul. Królowej Jadwigi. To wstyd, żeby główną ulicą miasta trzeba było jeździć slalomem. Pozdrawiam
(Maciej, 25-02-2014)
Odpowiedź:
Panie Macieju, ulice te są właśnie naprawiane.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie kiedy wreszcie władze Legionowa załatwią problem płynnego przejazdu / wyjazdu/ z Legionowa w kierunku Pułtuska przez wiadukt kolejowy.Dlaczego za wiaduktem nie ma 2-pasów . Jestem mieszkanką Warszawy i od 7 lat jeżdżę bardzo często przez Legionowo i widzę jaki jest korek na wyjeżdzie .Jeszcze gorzej dzieje się na wjazd do Legionowa od strony Zegrza ,korek zaczyna się od ronda Nieporęt,Legionowo te 6km jedzie się ok.45min.Czy podczas remontu drogi przez miasto zapomiano o tym odcinku? A może to jest już ''CHATA ZA WSIĄ'' Szkoda że tak ładne miasto a nikt nie myśli o tym. Nadchodzi wiosna więc znów zacznie się gehenna kierowców , a może pomyśleć nad wyłączeniem świateł przy Kauflandzie to naprawdę działa kiedy w lecie 2013r kilkakrotnie były wyłączone ruch był bardzo płynny z ul.Piaskowej i Serocka. Mam cichą nadzieję że doznamy takiego luksusu. Z poważaniem Szymańska
(Małgorzata, 25-02-2014)
Odpowiedź:
Pani Małgorzato, władze Legionowa nie mogą załatwić problemu ulicy Zegrzyńskiej, gdyż jest to droga krajowa w zarządzie GDDKiA. Od lat prowadzimy działania na rzecz zakończenia tej inwestycji, udało się przeprowadzić do końca remonty dwóch z trzech odcinków przechodzących przez Legionowo. Zapewniam Panią że jest to bolączka z którą nasi mieszkańcy spotykają się na co dzień a nie tak jak Pani - sporadycznie. Wyłączenie świateł przy Kauflandzie upłynniło ruch tranzytowy, lecz powodowało protesty naszych mieszkańców, którzy mieli problem z wyjazdem z ul. Piaskowej oraz z bezpiecznym przejściem na drugą stronę ulicy. Z poważaniem


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

Karta Dużej Rodziny

PGE

Odpowiedzi