Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy można powiększyć parking przy bazarze, lub utworzyć opcjonalne rozwiązanie dla parkujących przy ul Sobieskiego , tak by mieszkańcy mogli zatrzymać auto , przy swoim miejscu zamieszkania? W dzień targowy mieszkańcy nie maja możliwości zaparkowania w tej okolicy..
(Radosław, 03-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Radosławie, w okolicy Targowiska dodatkowe miejsca parkingowe byłyby wykorzystywane jedynie kilka godzin w tygodniu. Straż Miejska stara się patrolować okolice targu i interweniować w przypadku nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Gwarancją, że miejsca pod blokiem będą wykorzystywane jedynie przez mieszkańców jest ogrodzenie parkingu, choć SMLW niedawno zrezygnowała z wynajmu takiego właśnie parkingu.
Pytanie:
Panie Prezydencie. Czekam( i nie tylko ja) na remont stacji piaski , były zbierane podpisy, kiedy to nastąpi? to bardzo ważne miejsce dla wielu mieszkańców i codziennie użytkowane. Ile jeszcze mamy się męczyć? ile czasu czekać? zróbcie coś z tym,liczę na was.
(Mariusz, 20-10-2013)
Odpowiedź:
Panie Mariuszu, przypominam, że mimo wszystko remont stacji kolejowej leży w kompetencjach PKP. Ale oczywiście będziemy starać się coś z tym zrobić. Na chwilę obecną jednak nie jestem w stanie obiecać konkretnych rozwiązań.
Pytanie:
Witam Serdecznie. Mieszkam w okolicy, gdzie w tym roku budowana jest sieć kanalizacyjna. Kilka lat temu istniała możliwość uzyskania dofinansowania wykonania przyłącza ( chyba z funduszy jakiegoś banku). .Była o tym informacja albo na stronie miasta albo na stronie PWK. Czy nadal istnieje taka możliwość? Pozdrawiam.
(Grzegorz, 20-10-2013)
Odpowiedź:
Panie Grzegorzu proszę o bezpośredni kontakt z PWK w Legionowie. http://www.pwklegionowo.com/?id=kontakt&client=
Pytanie:
Drogi panie prezydencie Czy bycie prezydentem wymaga duzej pracy i znajomosci? Pozdrawiam Kamila
(kamila cake, 16-10-2013)
Odpowiedź:
Doga Kamilo,
moja praca wymaga przede wszystkim bardzo dużego zaangażowania w wykonywane zadania, wielu spotkań z mieszkańcami i przedstawicielami równych firm, urzędów, a także bardzo dobrej znajomości przepisów prawa - szczególnie tych dotyczących samorządu. pozdrawiam
Pytanie:
Panie prezydencie,
Chciałabym się spytać kiedy powstanie w Legionowie te centrum handlowe? W którym roku będzie oddane do użytku?
(Gabriela, 16-10-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
centrum handlowe to prywatna inwestycja zatem nie potrafię powiedzieć w jakim to będzie terminie.
pozdrawiam
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie!
Jako mieszkańcy Legionowa miałem w ostatnim czasie przyjemność wziąć udział w koncercie muzyki symfonicznej w ramach festiwalu muzycznego W Krainie Chopina. Wykonanie stało na najwyższym poziomie, nie ustępując wiele filharmonii warszawskiej. Koncert odbył się w Izabelinie, jako jeden z wielu pod patronatem gmin i powiatów podwarszawskich po zachodniej stronie Wisły. Załączamy link: http://www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl/ Mam gorącą prośbę o możliwość zorganizowania przez samorząd w przyszłości jednego z koncertów w Legionowie czy Jabłonnie lub organizację podobnej imprezy w naszym mieście lub powiecie. Proszę o przekazanie wiadomości również do Pana Starosty. Koncerty muzyki poważnej znacząco wpłynęłyby na wizerunek i atrakcyjność kulturalną naszej miejscowości. Pozdrawiam, Jacek Makowski PS Dyrektor festiwalu Pan Mariusz Dżyga jest otwarty na propozycje.
(Jacek, 16-10-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
oczywiście informacje przekazałem do Miejskiego Ośrodka Kultury, Starosty oraz Jana Bokszczanina - dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Czy uda nam się zorganizować, podobne, jak Pan proponuje, wydarzenie, nie mogę obiecać. Zapraszam jednak do udziału we wspomnianym wcześniej festiwalu, który w 2014 roku będzie miał już dziesiątą odsłonę.
pozdrawiam
Pytanie:
witam, czy widział Pan po remoncie ciąg pieszy i rowerowy wzdłuż ul Jagielońskiej? Mam prośbę - proszę pogratulować/podziękować (sarkazm) archtektowi za projekt. Myśle, że ta osoba nie ma kompletnie wyobraźni przestrzennej lub w ogóle nie widziała miejsca, w którym miała zaprojektować ścieżkę rowerową. Tu akurat nasuwa się kolejne pytanie - kto ze strony inwestora (miasta, to nadzorował). Proszę tylko nie pisać (jak wcześniej), ze były takie uwarunkowania.. bo naprawdę można to było zaprojektować racjonalnie - choćby ścieżkę usytuowaćod strony ulicy, a nie posesji prywatnych i wyjazdów z bram. teraz jest tak ulica, chodnik i ścieżka. Czy to po prostu bezmyśłnośc projektanta? czy ignorancja warunków bezpieczeństwa? Dodam, po drugiej stronie ulicy ścieżka rowerowa przebiega raczej racjonalnie... Pozdrawiam
(Sławek, 16-10-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Sławku,
za przebudowę ulic Jagiellońskiej odpowiada Starostwo Powiatowe, urząd miasta jest instytucją współfinansującą. Pana pytanie przekazaliśmy do starostwa, które nadzorowało tę inwestycję i tam w rubryce Pytania do starosty proszę oczekiwać odpowiedzi.
Z poważaniem
Referat marketingu
Pytanie:
dlaczego jest tak malo parkingow free?
(anna goszczynski, 16-10-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, w Legionowie nie ma miejskich, płatnych parkingów zatem nie rozumiem Pani pytania. pozdrawiam
Pytanie:
Proszę o informację, na jaki adres można złożyć oficjalną skargę na funkcjonowanie Straży Miejskiej Legionowa oraz oddać głos za likwidacją tego organu. Do tej pory nie miałam kontaktu z ww. organem, więc nie mogłam zająć stanowiska w toczącej się krajowej debacie nad celowością istnienia SM. Teraz wiem, że organ ten chroni partykularne interesy znajomych osób, a gnębi mandatami za minimalne uchybienie uczciwych obywateli. Wiem, że moje zdanie o SM w Legionowie nie jest odosobnione. Straż Miejska została powołana w celu dbania o bezpieczeństwo obywateli i o spokój na ulicach, a nie stosowania wybiórczej sprawiedliwości. Dodam, także, że zachowanie panów strażników było wobec mnie i mojej rodziny agresywne i bardzo aroganckie. Pozdrawiam
Magdalena
(Magdalena, 15-10-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani,
oficjalne skargi składane są w formie pisemnej w kancelarii Urzędu Miasta Legionowo, mailowo na skrzynkę kancelaria@um.legionowo.pl lub bezpośrednio u Komendanta Straży Miejskiej.
pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy i kiedy w planowanych inwestycjach miasta Legionowo jest przyłączenie kanalizacji miejskiej mieszkańcom ulicy Grudzie oraz wymiana nawierzchi asfaltowej i wybudowanie chodników na całej długości ulicy. Obecnie ulica wygląda jak ser szwajcarski, którego klejenie niestety jest nieefektywne.
Ewa
Czy można wiedzieć jakie prace bedą wykonywane na ul grudzie.
Marta
(Ewa, Marta, 15-10-2013)
Odpowiedź:
PWK „Legionowo” Sp. z o.o. rozpoczęło budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Grudzie w rejonie ul. Hynka (wybudowano ok.80 m kanalizacji w stronę ul. Zegrzyńskiej). Zakończenie prac budowlanych na całej długości ul. Grudzie wraz z odnogami przewidziane jest do końca czerwca 2014 r. ( łączna długość kanalizacji w dzielnicy Grudzie wyniesie około 9 km). Zakończono prace w ul. Zegrzyńskiej i Strużańskiej (ok. 700 m). Wykonawca prac budowlanych po wykonaniu około 100 – 150 m kanalizacji będzie na bieżąco odtwarzał nawierzchnię do stanu pierwotnego. Dopiero po tych pracach będzie można planować przebudowę.
pozdrawiamBiuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE