wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Szanowny Panie, Kiedy zostanie zmienione pierwszeństwo na skrzyżowaniu Aleja Legionów/Wysockiego, gdzie obecne rozwiązanie straciło sens wraz z zamknięciem przejazdu na wysockiego? Skierowanie ruchu od tunelu w aleję legionów upłynni ruch. Podejrzewam, że jest to juz w planach, ale minęło już ponad miesiąc od zamknięcia przejazdu a zmian nie widać. pozdrawiam
(Józek, 22-06-2015)
Odpowiedź:
Panie Józefie, organizacja ruchu na skrzyżowaniu Al. Legionów/Wyszyńskiego zostanie zmieniona już w tym tygodniu. Więcej informacji w linku http://powiat-legionowski.pl/index.php/pl/aktualnosci/6518-zmiana-organizacji-ruchu-na-al-legionow.
Pytanie:
Panie Prezydencie, czy zna Pan powody z jakiego powodu imprezy Dni Legionowa, Dni Nowego Dworu Maz. 2015 i Święto Gminy Nieporęt, zbiegają się w czasie?
(Jan, 22-06-2015)
Odpowiedź:
Panie Janie, każdy samorząd indywidualnie ustala dni imprez miejskich.
Pytanie:
Witam. Moje pytanie dotyczy przejścia pod wiaduktem drogowym na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Kościuszki. Czy istnieje możliwość zamontowania w tym lub w pobliżu tego miejsca odstraszacza gołębi? Mamy tam prawdziwą plagę. Gołębie rozmnażają się w zastraszającym tempie dzięki pomocy życzliwych mieszkańców naszego miasta którzy bezmyślnie je dokarmiają. Skutek jest taki, że całe przejście wygląda i pachnie tak, że człowieka na wymioty bierze, a gdy tamtędy przechodzę czuję się jak pod obstrzałem artyleryjskim (słyszę jak bomby obok mnie padają). Wiem że wiadukt należy do GDDKiA ale z nimi nic nie zdziałamy, dlatego proszę o pomoc Pana. Można pozbyć się tego problemu korzystając z zasobów i infrastruktury gminnej/miejskiej, wystarczy chcieć. Pozdrawiam
(Marcin, 21-06-2015)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, mamy informację od GDDKiA, że odstraszacze zostaną zamontowane w tym roku.
Pytanie:
Dlaczego Legionowo jako jedyne miasto powiatowe w województwie nie ma własnego szpitala?
(Joanna, 16-06-2015)
Odpowiedź:
Pani Joanno, prowadzenie szpitala nie jest zadaniem własnym gminy, a temat pojawia się od kilku lat i jest prowadzony przez Starostę Legionowskiego. Pytanie należałoby skierować do władz NFZ, które dotychczas nie były chętne do rozmów na temat przyznania kontraktu dla takiej placówki na terenie powiatu legionowskiego.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Czy planowana jest w tym roku przebudowa ulicy Prymasowskiej w Legionowie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
(Michał, 16-06-2015)
Odpowiedź:
Tak, przetarg został już ogłoszony, zostanie otwarty pod koniec czerwca.
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie, Dzisiaj chciałem pogratulować Panu pracownicy, która obsługuje klientów UM w okienku dedykowanemu odbieraniu odpadów. Kilka tygodni temu zgłosiłem się do Pani z tematem odbioru karpy po drzwie (z nastawieniem że to mój problem i będę musiał go załatwić sam, pracownik UM może co najwyżej mi coś doradzi). Ku mojemu zaskoczeniu, mimo że w regulaminie odbioru odpadów pozbycie się takiej karpy leży w gestii mieszkańca, Pani w ciągu kilku dni załatwiła z firmą odbierającą odpady, aby zabrali również moją karpę w ramach całego systemu miejskiego. Ja tylko dostałem informację którego dnia mam wystawić karpę przed bramę. Także dziękuję sympatycznej Pani za okazaną pomoc. Fajnie wiedzieć, że w UM są takie osoby, które starają się pomóc w trochę bardziej skomplikowanych przypadkach, niż to jest tylko opisane w regulaminie. Miłego dnia życzę i pozdrawiam
(Rafał, 16-06-2015)
Odpowiedź:
Panie Rafale, dziękuję za miłe słowa, przekażę je pracownikom. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, wiem że to pytanie nie powinno być skierowane do Pana i z góry za nie przepraszam, lecz wolę o tym napisać tu. Kiedy planowane jest przywrócenie na stacji PKP Legionowo kas biletowych KM, biletomatu PKP Intercity? Czy istnieje tzw. cień szansy na biletomat KM na stacji PKP Przystanek. Podróżni do np. Modlina i/lub do Nowego Dworu Maz. muszą kupować u konduktora, a Legionowo jest dość duże i powinno mieć taką infrastrukturę. Np. w Nowym Dworze Maz. rozebrano dworzec, lecz mimo tego kasy/biletomat KM jest.
(Jakub, 06-06-2015)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, kasa biletowa zaplanowana jest w powstającym budynku dworca. Nie mam informacji o planowanym zamontowaniu biletomatu przy stacji PKP Przystanek.
Pytanie:
Witam, czy w budżecie miasta są jeszcze środki na realizacje inicjatyw społecznych? Czy środki na realizację inicjatyw lokalnych będą przewidziane również na rok 2016?
(Anna, 06-06-2015)
Odpowiedź:
Tak, zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Wszelkie informacje dostępne są w linku http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/Inicjatywa-lokalna
Pytanie:
Witam. Kiedy w końcu zostanie zmieniony rytm świateł na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Sobieskiego dla kierowców skręcających w lewo w Sobieskiego z ul. Piłsudskiego? To co się tam dzieje w godzinach porannych to jest jakiś cyrk. W dniu dzisiejszym ok. godz. 8.00 korek sięgał aż do Urzędu Skarbowego jak nie dalej. Kierowcy skręcający w lewo na tym skrzyżowaniu jadąc od Ratusza ledwo mogą zjechać z tego skrzyżowania przed kierowcami jadącymi Sobieskiego, dla których zapala się zielone światło. Jest tak duzo samochodów obecnie, że długość zielonego światła dla skręcających w lewo MUSI być dłuższa. Tym bardziej teraz jak zamkniety jest przejazd ulicą Sobieskiego od strony Przystanku i wszyscy jadą ul. Piłsudskiego. Proszę obejrzeć sobie monitoring co się tam dzieje. Proszę o interwencję.
(Aga, 06-06-2015)
Odpowiedź:
Proszę skierować pytanie do Starosty Legionowskiego, gdyż ulica Sobieskiego jest drogą powiatową. Ja również przesłałem Pani pytanie Staroście. Pozdrawiam
Pytanie:
Dzień dobry, W ramach inwestycji na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Krasińskiego powstało rondo. Patrząc na to co powstało mam wątpliwości czy zostało ono zbudowane tak, aby korzystało się z niego komfortowo. Przede wszystkim mam wątpliwości czy przy takiej infrastrukturze uda się zachować dotychczasową trasę autobusu linii 723. Obecnie skręt autobusem przegubowym w prawo z Krasińskiego w Sobieskiego wydaje się niemożliwy. Dodatkowo bardzo wysoka wysepka uniemożliwia przejeżdżanie i ogranicza widoczność. Zjazdy i wjazdy na rondo są dość ostre, co sprawia, że manewrowanie jest trudne, szczególnie przy braku wspomagania. Czy nie dało się zaprojektować bardziej przyjaznego dla użytkowników ronda, w tym łagodniejszych wjazdów i zjazdów oraz mniejszej wysepki, która nie ogranicza widoczności? Jak będzie przebiegała trasa linii 723 po zakończeniu inwestycji? Czy będzie możliwość dojazdu do Areny Legionowo autobusami ztm? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
(Monika, 05-06-2015)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, rondo wybudował Powiat Legionowski, zatem to starosta jest właściwym adresatem Pani uwag. Nie są przewidziane zmiany trasy autobusu 723.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi