wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam serdecznie, chciałbym upewnić się czy poprawiona wersja projektu kładki dla pieszych w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego trafiła do UM? Miało to nastąpić do 19.09, a właśnie w obecnej chwili powino toczyć się postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy, który to miałby wejść z robotami tuż po Święcie Zmarłych. Czy tak właśnie wygląda procedowanie na tym projekcie?
(Paweł, 09-12-2014)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, Prezydent Miasta Legionowo i Starosta Legionowski podpisali w listopadzie porozumienie o partnerstwie w sprawie wspólnej realizacji projektu „Budowa kładki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1818W (ul. Parkowa – ul. Wyszyńskiego). Zgodnie z porozumieniem to Starostwo będzie prowadziło tę inwestycję. Prace planowane są na wiosnę.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Pisałem o tym już wiele tygodni temu, ale moje pytanie zaginęło, bo odpowiedzi nie było. A PROBLEMY SĄ PALĄCE! 1. Kiedy zostanie przywrócona możliwość parkowania na RAMPIE KOLEJOWEJ przy stacji w Legionowie? Bez tych miejsc po pierwszym śniegu sytuacja dojeżdżających autem do stacji stanie się dramatyczna. 2. Kiedy wreszcie doprowadzi Pan do włączenia oświetlenia wzdłuż RAMPY kolejowej w stronę wiaduktu? Jakoś jedną latarnię, żeby oświetlała zaimprowizowane przejście przez teren niedokończonej budowy parkingu, udało się włączyć. A resztę niedasie z winy PKP PLK? Proszę nie kpić z mieszkańców i liczyć się z pozwami również przeciwko MIASTU, jeśli komuś w jesienny, a wkrótce zimowy poranek/popołudnie/wieczór coś się stanie podczas spaceru po NIEOŚWIETLONEJ RAMPIE.
(Wojciech, 09-12-2014)
Odpowiedź:
Panie Wojciechu, rampa zostanie udostępniona parkującym po ostatecznym zejściu z budowy i uporządkowaniu terenu przez byłego Wykonawcę. Mimo braku prac, jest to w dalszym ciągu teren budowy. Za oświetlenie tego terenu odpowiada jego właściciel, a nie gmina. Właścicielem terenu rampy kolejowej jest Skarb Państwa, a zarządcą PKP. Inwestycja budowy oświetlenia przeprowadzona była przez PKP, oświetlenie jest na stanie tej instytucji i jest ono podłączone do licznika PKP, co oznacza, że to właśnie PKP pokrywa koszty zużycia energii. Gmina nie może ponosić kosztów oświetlenia nie swoich terenów, gdyż byłoby to naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Aby jednak poprawić warunki w tym rejonie, postaramy się dostawić lampy na terenie budowy, które będą oświetlały teren rampy. Gdyby doszło do wypadku na rampie, to ewentualną odpowiedzialność odszkodowawczą ponosi właściciel terenu.
Pytanie:
Panie prezydencie, jak to jest możliwe, że właśnie pojawiła się na stronie Urzędu informacja o sprzedaży działki przy ul. Husarskiej, a trwa już tam budowa i sprzedaż apartamentów, czyli wiadomo kto wygra ten przetarg.
(mieszkanka Legionowa, 09-12-2014)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, budowa trwa na sąsiedniej działce. Wystawiona do przetargu działka gruntu nr ewidencyjny 55/10 o powierzchni 2037 m2, wobec której została wszczęta procedura wynikająca z ustawy o gospodarce nieruchomościami, zmierzająca do sprzedaży tej nieruchomości, sąsiaduje z terenem budowy i została wydzierżawiona RSJ HOUSE Sp.zo.o sp. komandytowa**z siedzibą w Wieliszewie na okres 6-ciu miesięcy. Przetarg odbędzie się w dniu 9 stycznia 2015 roku i każdy może do niego przystąpić. Fakt dzierżawy nie ma znaczenia dla potencjalnych oferentów, gdyż sprzedaż jest zaplanowana po zakończeniu okresu dzierżawy. Informacja o przetargu podana została do wiadomości publicznej poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń, w BIP oraz w prasie codziennej ogólnokrajowej.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Czy istnieje jakakolwiek szansa na postawienie na chodniku przy ul. Planowej pojemników na śmieci? Pytanie jest bardzo zasadne ponieważ mieszkańcy bloków na osiedlu Bukowiec upodobali sobie wyrzucanie najrozmaitszych odpadów (począwszy od petów na puszkach i butelkach skończywszy) na chodnik i posesje. Rozumiem, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla miasta - po co płacić za wywóz 3-4 koszy śmieci - jak mogą zrobić to mieszkańcy zbierając śmieci ze swoich ogródków, chodnika oraz spod ekranów. Wystarczy jeden przyjazd skm-ki i już mamy bardzo estetycznie wyglądający chodnik. Myślę, że zainteresuje się Pan niniejszym bardzo trywialnym problemem, bo ciekaw jestem czy byłby Pan zadowolony gdyby to Pan musiał codziennie zbierać śmieci po przechodniach.
(Darek, 07-12-2014)
Odpowiedź:
Panie Darku, miasto ustawia kosze na tzw. ciągach komunikacyjnych i nawet tam obserwujemy, że śmieci lądują poza śmietnikami. Kosze ustawiane są na osiedlach, przystankach i w miejscach nasilonego ruchu. Nie ustawiamy ich w okolicach zabudowy jednorodzinnej. Proszę przesłać na adres email prezydent.miasta@um.legionowo.pl sugestie, w którym dokładnie miejscu powinny według Pana stanąć.
Pytanie:
Panie Prezydencie! Dziękuję za racjonalne i perspektywiczne podejście do wycinki tylko tych drzew na terenie na którym powstanie Narodowe Centrum Kryptologii, które bezposrednio kolidują z inwestycją. Wydawało się, że likwidacja Dowództwa 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty spowoduje, że na zawsze wojsko wyjdzie z Legionowa. A przecież Garnizon Legionowo ma bardzo bogate tradycje zwiazane z funkcjonowaniem wojska na tym terenie. Powstające NCK będzie kontynuować te tradycje. Poza tym napewno znajdą się tu nowe miejsca pracy dla mieszkańców Legionowa. Jeszcze raz dziękuję za Pana racjonalne stanowisko uniemożliwiające blokadę tej inwestycji ze względu na wycinkę niektórych drzew. Cieszę się że interesują Pana również problemy Osiedla Piaski a mój głos oddany na Pana jest kolejnym kredytem zaufania.
(Grzegorz, 27-11-2014)
Odpowiedź:
Dziękuję za opinię Panie Grzegorzu. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam Szanownego Prezydenta . Jestem mieszkańcem Legionowa od 3 lat i jest mi trudno zrozumieć dlaczego na ulicy Skorupki nie ma jeszcze Kanalizacji . Bardzo proszę o informacje kiedy zostanie do prowadzona linia ,i czy jest w planie zagospodarowania przestrzennego w tym roku? Mieszkańcy całej ulicy na pewno byli by szczęśliwi jak by ulica została skanalizowana. Pozdrawiam Tomasz
Ponawiam pytanie dot. skanalizowania i utwardzenia ulicy Skorupki. Budżet przyszłoroczny przed nami i mieszkańcy ulicy zwracają się z prośbą o uwzględnienie owej inwestycji w przyszłorocznym budżecie. Ulica Skorupki jest w centrum Legionowa a wieje na niej prowincją i zaściankiem. Okresowe wyrównywanie przynosi efekt na kilka dni, po czym ponownie robią się dziury, kałuże i błoto! Krzysztof

(Tomasz , Krzysztof, 25-11-2014)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, Panie Krzysztofie, ul. Skorupki została ujęta w preliminarzu na 2015r. jednakże wobec ograniczonych środków finansowych naszej Gminy tylko część z naszych propozycji może zostać uwzględniona. Na tym etapie nie mogę powiedzieć kiedy inwestycja zostanie zrealizowana. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie ciekawa jestem opinni na temat budowy listopadowej niesstety jest to porazka dla calego Urzedu jak mozna oddac taki chodnik do uzytku zarzuty 1]spady sa porobione na posesje ,2]chodnik jest jak fale Dunaju 3]latarnie sa an srodku chodnika 4] czesc ul. ma nowe latarnie a czesc stare zapraszam na odwiedziny budowanej ulicy nawet nadzor jest zaszokowyny oraz pan z inwestycji kreca glowa ciekawa jestem czy Pan chcialby chodzic po tym chozniku w zime i kto bedzie placil odszkodowania za polamane nogi
(ewa, 22-11-2014)
Odpowiedź:
Pani Ewo, przebudowa ulicy odbyła się zgodnie z projektem budowlanym który został zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe i na który otrzymaliśmy stosowne pozwolenie na budowę. Projekt został wykonany w nawiązaniu do istniejących już posesji, których wysokość usytuowania jest różna w zależności od strony ulicy i jej konkretnego odcinka. Także wjazdy i dojścia są na różnych poziomach, co wymaga dostosowania do tych wysokości chodnika i powoduje częste załamania jego płaszczyzny. Natomiast zakres robót podyktowany został środkami finansowymi jakimi dysponowała Gmina.
Pytanie:
Witam, mam jedno pytanie. Chciałabym się starać o mieszkanie komunalne i nie wiem ile by miało to potrwać. Nie mamy złych warunków ale mieszkam z mężem i roczną córką u teściowej i chciałabym to zmienić. Mąż ma stałą umowe o pracę, ja natomiast wychowuje w domu dziecko. Nie mamy wielkich wymagań bo byłabym najszczęśliwsza z jednego pokoju. Proszę Mi pomóc. ilę bym czekała ?
(Magdalena, 22-11-2014)
Odpowiedź:
Pani Magdaleno, przydziały mieszkań są realizowane na podstawie Uchwały Rady Miasta Nr XX/252/2008 z dnia 28 maja 2008 r., zgodnie z zasadami wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. W powyższej sprawie proszę złożyć wniosek o przydział mieszkania oraz podanie, opisując w nim swoją sytuację życiową. Proszę dołączyć zaświadczenia o osiąganym wynagrodzeniu Pani i męża. Bliższe informacje uzyska Pani kontaktując się z podległym mi Referatem Lokalowym pod numerem telefonu 22 766 4057..
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie. Moje pytanie dotyczy stypendiów. Od lat dostawalam za dobre wyniki w nauce. Matura (wyniki powyzej 90% z 2 rozszerzeń) pozwoliły mi się dostać na jeden z bardziej obleganych kierunków Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak teraz widzę, że tu próg to średnia prawie 5,0. Na moim kierunku, gdzie stypendia dostaje 5% najlepszych studentów, w tamtym roku miało granice 4,31.. Czy w zwiazku z tym, ten próg 4,7 nie jest za wysoki? Ciezko porownywac ze soba rozne kierunki. Na jednych jest ciezej, na drugich łatwiej ale wciąż ta granica jest bardzo wysoka.
(Paulina, 22-11-2014)
Odpowiedź:
Pani Paulino, wprowadzenie stypendiów naukowych dla studentów do Programu Stypendialnego Gminy Legionowo było poprzedzone konsultacjami z kilkoma uczelniami publicznymi i niepublicznymi w zakresie m.in. wymagań stawianych kandydatom do tego stypendium. Żadna z nich nie wniosła zastrzeżeń co do wysokości średniej ocen. Cieszymy się też, że co roku wpływają wnioski od studentów z Legionowa, którzy są wstanie ten poziom średniej uzyskać.
Pytanie:
Witam Pana, jestem mieszkańcem bloku przy ul. Piłsudskiego 24 B. Wysłałem informację (emaila) 01.09.2014 roku - prośbę do UM Legionowo o przeczyszczenie studzienek deszczowych, gdyż wystarczy nawet mały opad deszczu, który powoduje zalanie ulicy między blokami Piłsudskiego 24 B i Piłsudskiego 24. Są tam dwie studzienki kanalizacyjne, które nigdy są nie są drożne, a w efekcie woda zalewa mam garaż. Niestety do dziś nie otrzymałem żadnej informacji z UM, czy cokolwiek zrobiono w tym temacie - możne Pan coś wskóra (zobaczymy). Nadmieniam, że poinformowałem MPWiK, które zareagowało natychmiast. Proszę o interwencję. Z Poważaniem Zbigniew
(Zbigniew, 22-11-2014)
Odpowiedź:
Panie Zbigniewie, studzienki były czyszczone wiosną oraz dwukrotnie w październiku (raz było to pełne czyszczenie wraz z osadnikiem a następnie jeszcze powtórne oczyszczenie koszy).


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi