Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie, jakie są koszty które musi ponieść właściciel posesji, jeżeli wyrazi chęć przyłączenia posesji do budowanej kanalizacji miejskiej. Czy są one jednolite dla całego miasta Legionowo, czy też może uzależnione od lokalizacji nieruchomości.
(Ewa, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Ewo, wyczerpujących informacji na temat kanalizacji udzielą Pani pracownicy PWK Legionowo - Biuro Obsługi Klienta 22 774 10 62 oraz 22 774 98 82, lub jeżeli preferuje Pani kontakt drogą elektroniczną - bok@pwklegionowo.com
Pytanie:
Panie Prezydencie! Czy istnieje (a jeśli tak to jaka) możliwość zgłaszania władzom miasta różnych spostrzeżeń i propozycji popartych odpowiednią fotografią? Zdjęcie dołączone do takiego zgłoszenia jest zwykle dużo lepsze, a może i bardziej skuteczne, niż suchy opis. Niestety w pytaniach do prezydenta nie ma takiej możliwości, a moim zdaniem bardzo by się przydała. Może taką opcję wprowadzić? A może ona istnieje, ale nikt o niej nie wie?
(Wojciech, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Wojciechu, pytania i uwagi skierowane do Prezydenta Miasta Legionowo może wysyłać Pan także drogą mailową na adres prezydent.miasta@um.legionowo.pl (o czym informujemy w formularzu pytanie do prezydenta). Do maila możliwe jest oczywiście dołączanie zdjęć i innych załączników.
Pytanie:
Panie Prezydencie , gdzie zgłosić lub komu ? Pojazd który stoi na parkingu koło bloku już ponad dwa lata , nikt nim nie jeździ tylko zajmuje miejsce parkingowe zaczynają rosnąć wokół niego chwasty . Najprawdopodobniej ktoś się chciał go pozbyć i go tak postawił pomiędzy innymi samochodami . Proszę o informację w tej sprawie .
(Arkadiusz, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Arkadiuszu, nie podał Pan adresu, zatem proszę o bezpośredni kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 986.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie! Mam pytanie odnośnie przejścia podziemnego pod torami - czy możliwe jest dobudowanie równi pochyłych po schodach? Jestem młodą mamą i bardzo często wraz z synem chodzimy na drugą stronę legionowa. Syn uwielbia m.in.: fontannę. Najczęściej jestem zmuszona dźwigać wózek co staje się coraz trudniejsze z racji przybywających kg mojego syna Ktoś powie: są widny! Ale cóż moim zdaniem trzeba być dość odważnym, by z nich skorzystać. Windy potrafią się zaciąć - moje dwie koleżanki miały taką właśnie sytuację. Przyzna Pan, że nie jest to dość komfortowa sytuacja dla matki z noworodkiem?! Poza tym widny niejednokrotnie stanowią wręcz idealne miejsce do spożywania napoi alkoholowych czego dowodem są stojące butelki jak i załatwiania potrzeb fizjologicznych. W windach zatem unosi się i tu delikatnie powiem nieprzyjemna woń. Są dzieci, które też boją się wind. Również osoby jeżdżące rowerem są zmuszone dźwigać pojazd. Równie pochyłe naprawdę ułatwiły życie. pzdr
(Anna, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Anno, wielokrotnie na łamach tej rubryki odpowiadaliśmy, że stopień nachylenia pochylni, dopuszczany przez nasze prawo, jest znacznie mniejszy niż stopień nachylenia schodów przy stacji PKP. Oznacza to, że bez gruntownej przebudowy wejścia do tunelu nie jest prawnie możliwe zamontowanie pochylni. W ramach budowy Centrum Komunikacyjnego zostanie zbudowana pochylnia w nowym wejściu od strony osiedla Piaski, a przejście zostanie objęte monitoringiem. Do tego czasu w razie konieczności przejścia na drugą stronę miasta, w sytuacji gdy winda nie działa, sugeruję skorzystać ze znajdującego się niedaleko wiaduktu.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie, Dwa miesiące temu sprowadził się za ścianą sąsiad, który zakłóca porządek i spokój głośną muzyką. Niestety nasze i innych sąsiadów liczne upomnienia nic nie dają. Muzyka bardzo przeszkadza w wypoczynku, nauce i wielu innych czynnościach. Czasami zdarza się, że półki po przeciwnej ścianie trzęsą się i trzeba je podtrzymywać żeby nie spadły. Piszę do Pana z zapytaniem, czy da się coś jeszcze zrobić, jeżeli muzyka gra w godzinach popołudniowych, a nie w trakcie ciszy nocnej? Jest 1. listopada, święto, a w mieszkaniu słychać tylko muzykę sąsiada. Nie można wypocząć, a policja nie interweniuje. Dziękuję i pozdrawiam.
(Katarzyna, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, władze miasta nie mają mocy prawnej do podejmowania interwencji w mieszkaniach, o ile nie są to mieszkania komunalne należące do gminy. Sprawę zakłócania porządku należy zgłosić na Policję (numer 997), do administracji (jeżeli mieszka Pani w zasobach spółdzielni mieszkaniowej) lub zarządu wspólnoty. Niestety, jeżeli nie mieszka Pani w naszych zasobach mieszkaniowych, nie jesteśmy w stanie Pani pomóc. Możemy jedynie doradzić skorzystanie z bezpłatnej porady prawnej http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-komunikaty;id-5000.
Pytanie:
Witam Panie Prezydencie! Mam na imię Marcin i mam 22 lata. Mam pytanie jakie trzeba spełniać wymagania aby ubiegać się o mieszkanie komunalne? We wrześniu urodziło mi się dziecko, razem z partnerka mieszkamy w mieszkaniu które w każdej chwili możemy stracić dlatego też chcielibyśmy się ubiegać o mieszkanie komunalne jeżeli jest taka możliwość. Proszę o odpowiedź na moje pytanie. Z poważaniem Marcin
(Marcin, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Marcinie, Szczegółowe zasady przyznawania lokali komunalnych reguluje uchwała Rady Miasta Legionowo nr XX/252/2008, dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej. Zgodnie z w/w uchwałą mieszkania w pierwszej kolejności przydzielane są wychowankom Domów Dziecka, rodzinom pozbawionym domu z przyczyn losowych takich jak na przykład pożar, oraz rodzinom, które posiadają zasądzony wyrok eksmisyjny z przyznaniem praw do lokalu socjalnego. Wszelkich informacji na ten temat udziela Referat Lokalowy UM pod numerem 22 766 40 51. Pozdrawiam
Pytanie:
Mam sugestię, aby daty zadawania pytań były rzeczywistymi datami wysłanych zapytań, a odpowiedzi odzwierciedlały daty ukazania się odpowiedzi na stronie internetowej, a nie jak obecnie pokazują Państwo tylko daty odpowiedzi.
(Ola, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Olu, decyzję o publikowaniu pytań pod datą udzielenia odpowiedzi podjęliśmy po tym, jak otrzymywaliśmy sygnały od naszych mieszkańców, że nie mogą odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Przy publikowaniu pytań pod datą ich zadania pojawiał się chaos, ponieważ na niektóre pytania można odpowiedzieć od razu, na inne dopiero po uzyskaniu dodatkowych informacji - odpowiedzi na te drugie ukazywały się np. na stronie 2, 3 czy dalszej i były trudne do odnalezienia. Obecny system sprawia, że każdy może sprawdzić czy od ostatniej wizyty na naszej stronie pojawiły się jakieś nowe odpowiedzi.
Pytanie:
Dzien dobry! Czy w związku z tym, iż dzieci pięcioletnie zostały przeniesione do zeróek szkolnych istnieje szansa na to, aby dzieci dwuletnie mogły pójść do przedszkoli?
(Jan, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Janie, zacznijmy od tego, że dzieci pięcioletnie nie zostały przeniesione do zerówek szkolnych, a do szkół trafiły wszystkie sześciolatki (rodzice nadal mieli wybór między 1 klasą a zerówką). Ponieważ 6-latki zwolniły wiele miejsc, przyjęto więcej dzieci młodszych dając w sumie bardzo wysoki wynik przyjęć tj. 95% starających się znalazło miejsce w miejskim przedszkolu. Pomijając ustawowe wymagania przewidujące obecność dwuipółlatków w przedszkolach, dwulatki z wielu względów powinny być objęte opieką w żłobku. Chodzi tu m.in. o organizację przestrzeni jak i sprawowanie opieki nad tak małymi dziećmi. Jeżeli jest Pan rodzicem dwulatka i jest Pan zainteresowany zapisaniem go do żłobka, polecam kontakt z dyrektor Barbarą Mierzejewską. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo przyjęcia dziecka w tym wieku bez konieczności oczekiwania.
Pytanie:
Witam serdecznie mam pytanie czy na Legionowskiej stacji PKP będą windy sprawne i nadające się do użytku.Od wtorku winda nie działa trzeba z dzieckiem chorym wychodzić z domu godzinę wcześniej ponieważ nie jest lekko z wózkiem przejść po takich schodach .Tak piękne miasto a brak pomysłu na coś lepszego .W tak pięknym mieście jak Legionowo powinna stacja reprezentować się lepiej .Pewnie jak skończą budować budynek stacji to dopiero wtedy będą zmienione windy ale tu chodzi o dobro matek które mieszkają na os.Piaski i naprawdę mają utrudnione przedostanie się na drugą stronę Legionowa.Czemu mieszkaniec widząc awarie czegoś musi sam się ubiegać o to żeby było naprawione są od tego władze miasta przecież i tam powinno być składane zgłoszenie o awarii itp. i to władze powinny zająć się tym zgłoszeniem. Dziękuję
(Magdalena, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Magdaleno, w tej chwili zarówno windy, jak i cała stacja są zarządzane przez PKP PLK i to do PKP należy zgłaszać awarie, a nie do władz miasta. Pytania w sprawie niedziałających dźwigów należy kierować do PKP Zakład Linii Kolejowych w Warszawie, tel. 22 4733300. Oczywiście, w przypadku otrzymania zgłoszenia, przekazujemy je zarządcy oraz firmie konserwującej w imieniu naszych mieszkańców. Jednak żebyśmy wiedzieli o tym, że winda jest zepsuta, ktoś musi nas powiadomić, gdyż nasi pracownicy nie sprawdzają każdego dnia stanu tych urządzeń. Po wybudowaniu przez miasto Centrum Komunikacyjnego, przejmiemy zarządzanie stacji wraz z windami i wtedy to my będziemy odpowiadać za sprawne funkcjonowanie tych urządzeń. Jednocześnie przypominam, że mieszkańcy osiedla Piaski w przypadku awarii windy, mogą skorzystać ze znajdującego się w pobliżu wiaduktu i za pomocą niego przedostać się do centrum miasta.
Pytanie:
Ludzie czy wam nie wstyd? Jeśli już coś robicie to zróbcie to porządnie. KS Legionovia 2-2 Radomiam Radom NIE 1-1! Poza tym ten mecz był już dawno jak i spotkanie 0-0 z Limanovią Limanowa a w sobotę jest już kolejne spotkanie! Tak trudno napisać wynik? I jak można pomylić herby Piotrkowianina Piotrków Trybunalski z Vive Targi Kielce?!?! Zero profesjonalizmu!
(sportowiec, 19-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, pozostaje mi przeprosić i zapewnić Pana, że przekazałem osobom odpowiedzialnym za wprowadzanie i aktualizację wyników sportowych, prośbę o staranniejsze i szybsze wykonywanie swych obowiązków.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE