Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Panie Prezydencie gdzie można zwrócić się z prośbą o stworzenie placu zabaw dla dzieci w parku sosnowym na ul Kazimierz Wielkiego pomiędzy nowymi blokami 22 i 26? W tym momecie park służy jedynie do wyprowadzania psów. W nowych blokach mieszkają młode małżeńswa, które chęnie korzystałby wraz ze swoimi pociechami z tego miejsca.
(Marzena, 26-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowna Pani Marzeno, o ile dobrze odczytuję o którą działkę chodzi to jest ona obecnie wystawiona na sprzedaż, zatem o jej losach będzie decydować przyszły nabywca. Zachęcam do korzystania z pobliskich placów zabaw.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie!, piszę do Państwa prośbę o pomoc w sprawie dot. Poczty (...), bardziej jej pracownika – listonosza . Jest już nie do wytrzymania w dzisiejszych czasach by dana osoba od lat przywłaszczała sobie w sposób namolny dosyć sporych pieniężnych jak dla emerytów końcówek przekazu renty/emerytury, już nawet nie pyta czy może !, nie wspomnę o pożyczkach na wieczne nie-oddanie. Nie dziwił by fakt, gdyby nie rozmowa z innymi osobami, które okazało się, że są traktowane podobnie, a jest ich wielu i wciąż to nowe. Sprawę kiedyś podobno poruszono delikatnie na wstępie u samej poczty ale z uwagi na znajomość w/w. obyło się na niczym. Wiem, że nie ma pracy na rynku i jest ludziom szczególnie młodym ciężko, więc po co taka osoba zajmuje innym etat ?. Z uwagi na nasz wiek, korzystamy z sekretarki i komputera wnuczki pisząc ten list, dlatego bardzo Pan/Państwa z Urzędu Miasta Legionowa prosimy o interwencję do danej placówki poczty, nasze renty i emerytury ledwo starczają na leki i życie, a jak coś zostanie to wolimy dać uczciwym i na cele szczytne i pomocne, są też wnuczki. Z góry bardzo dziękujemy - starsi już mieszkańcy naszego miasta z drugiej strony Legionowa !
(Starsi już mieszkańcy naszego Miasta, 26-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowni Mieszkańcy, oczywiście przekażemy Państwa uwagi kierownictwu wskazanej poczty, proszę jednak mieć na uwadze, że nasz urząd w żaden sposób nie ma wpływu na jej funkcjonowanie. Myślę, że skuteczniejszą formą w opisywanym przez Państwa przypadku byłoby złożenie doniesienia o kradzieży w Komendzie Powiatowej Policji. Wszystkie problemy z pocztą można także zgłosić do centrali mailem na adres skargi@centrala.poczta-polska.pl lub telefonicznie 801 333 444.
Pytanie:
witam serdecznie mam pytanie czy wie pan kiedy rozpocznie się sezon lodowiska w tym roku.Pozdrawiam
(Tomasz, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, lodowisko w tym sezonie rusza 6 grudnia o godzinie 16.00
Pytanie:
Witam! Ostatnio próbowałem jeździć komunikacją miejską, niestety rano SKM jeździ dość rzadko jak na opłaty, które miasto ponosi na rzecz aby jeździło, ponadto w tych pociągach jest bardzo duży tłok. Z ubolewaniem stwierdzam, że gro osób to mieszkańcy gmin ościennych, które nie partycypują w kosztach tej komunikacji. Gminy dowożą swoich mieszkańców do Legionowa darmowymi autobusami, ponieważ stać ich na to nie płacąc do ZTM. Może my też powinniśmy pójść tą drogą, zamiast płacić do ZTM 6 mln zł, lepiej załatwić darmowe dojazdy do Choszczówki lub Płudy, ewentualnie na stację metra Młociny. Dla miasta może być lepiej, dla mieszkańców taniej (wystarczy im bilet w 1 strefie, rocznie to spora oszczędność). Czy nasze miasto podejmowało takie rozwiązanie w rozmowach z ZTM? Jeśli tak to jaka była reakcja? Z poważaniem Jarek
(Jarek, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Jarosławie, pomysł ten jest dobry do realizacji w mniejszych gminach, w Legionowie raczej nie miałby racji bytu. U nas tzw. potoki pasażerskie są dużo większe, zatem i umożliwienie dojazdu mieszkańców do I strefy nie tylko byłoby sprawą trudną ale i zapewne bardziej kosztowną, niż utrzymanie obecnego stanu rzeczy. Niestety generowanie kolejnej przesiadki też miałoby wpływ na obniżenie atrakcyjności połączenia. Transport szynowy w aglomeracji jest preferowanym środkiem komunikacji. Cechuje się większą prędkością, bezkolizyjnością i dużą pojemnością. Nie ma fizycznej możliwości aby tak duże potoki pasażerskie dowieźć w godzinach szczytu w jedno miejsce autobusami. Nawet jeśli udałoby się uruchomić tak dużą liczbę autobusów, to sumaryczny koszt ich przejazdu byłby większy. Każda dodatkowa przesiadka obniża też atrakcyjność komunikacji publicznej.
Pytanie:
Szanowny Panie, proszę o informację na jakim etapie jest ustalanie porozumienia ze Starostwem w sprawie przejęcia filii nr 1? Dezinformacja, za którą przepraszał prezydent Zadrożny na ostatniej debacie ciągle trwa. Drugie pytanie dotyczy obietnicy Prezydenta Zadrożnego dotyczącej przywrócenia funduszy na nowe książki, a tym bardziej zgody na wpisywanie darów w filii nr 1. Obietnice te pozostały ciągle niezrealizowane - pytanie czy przez Prezydenta czy niewykonane przez Dyrektor Biblioteki? Obietnice te padły m.in. na tzw. debacie Książka blisko. Z poważaniem, Mieszkanka.
(Anna, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Anno, list intencyjny został podpisany, na najbliższej sesji Rady Miasta radni podejmą decyzję o likwidacji filii, co jest koniecznością przed przejęciem jej przez Powiat. Nie obiecywano funduszy na zakup nowych książek - byłoby to nieracjonalne do czasu rozstrzygnięcia dalszego losu tej placówki. Prośba o wpisywanie darów została przekazana Dyrektor Biblioteki, lecz zgodnie ze statutem tej instytucji, to Dyrektor podejmuje ostateczną decyzję w tej sprawie.
Pytanie:
Panie Prezydencie! Kto w Legionowie jest odpowiedzialny za drożność kratek i studzienek odprowadząjących wodę deszczową z ulic? Do kogo trzeba się zwrócić w sprawie nieprawidłowości? Na przykład studzienka przy ulicy równoległej do Sobieskiego, nieopodal wjazdu do parkingu strzeżonego p. Kadłubowskiego nie była udrożniana od co najmniej pół roku a kałuża, która wokół niej się tworzy jest, nawet po niewielkim deszczu, ogromna. Niestety nie mogę tutaj zamieścić zdjęć, ale zawsze mogę je udostępnić.
(Wojciech, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Wojciechu, zdajemy sobie sprawę z sytuacji, nie potrzebujemy zdjęć. Niestety, w tym roku zmuszeni byliśmy ograniczyć fundusze przeznaczone na czyszczenie kratek i studzienek i część wypustów na bocznych drogach nie została oczyszczona. Trwają prace nad nowym budżetem, postaramy się przeznaczyć na ten cel odpowiednią kwotę.
Pytanie:
Witam, Szanowny Panie prezydencie pragnę zapytać czy nie można by poszerzyć miejsc parkingowych na ul.Kopernika. namalowane linie są stanowczo za wąskie. Standardowe samochody stoją na ścisk a auta typu Van czy SUV wystają poza swoje miejsce. Jakiś czas temu musiałam wsiadać do swojego samochodu przez tylne drzwi ponieważ z obu stron zostałam zablokowana przez inne auta, a co śmieszniejsze i mój i dwa po bokach stały w wyznaczonych miejscach. Tydzień temu w aucie koleżanki ktoś wyrwał lusterko od strony kierowcy. Jest tam po prostu za ciasno, może warto by zmniejszyć namalowane wysepki bądź zrezygnować z kilku miejsc. Dodatkowo chciała bym zawczasu zapytać czy tymczasowy parking wzdłuż torów przy stacji PKP Legionowo będzie odśnieżany? W ubiegłym roku były duże problemy z zaparkowaniem. Obecnie został zamknięty podjazd wzdłuż torów od strony os.Piaski a kiedy spadnie śnieg miejsc parkingowych znowu ubędzie. Serdecznie pozdrawiam Małgorzat a
(Małgorzata, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Pani Małgorzato, szerokość namalowanych miejsc postojowych mieści się w normie. Poszerzenie miejsc wiązałoby się z ograniczeniem ich ilości. A do czasu zakończenia budowy Centrum Komunikacyjnego miejsca te są bardzo potrzebne. Nie mamy wpływu na to, że część kierowców parkuje nieodpowiedzialnie, krzywo, zastawiając w ten sposób inne miejsca i uniemożliwiając parkowanie innym. Takie zachowania mogą jednak zmienić tylko sami kierowcy i powszechne zwracanie im uwagi na nieodpowiedni sposób parkowania.
Pytanie:
Szanowny Panie, 25 września na rogu Poznańskiej i Gnieźnieńskiej doszło do sporej stłuczki (na szczęście bez ofiar). Od ośmiu lat mieszkam w pobliżu i obserwuję, że jest to już czwarty albo piąty wypadek w tym miejscu. W sprawie zainstalowania tzw. śpiącego policjanta w ul. Poznańskiej przed skrzyżowaniem z Gnieźnieńską (od strony Grunwaldzkiej) telefonowałem do Urzędu Miasta przy okazji ostatniego wypadku (jakieś dwa lata temu). Ustawienie znaku ograniczającego prędkość do 40 km/h nie wpłynęło na szybkość wszelkich pojazdów jadących Poznańską. To jest ruchliwe skrzyżowanie. Ruch na Gnieźnieńskiej dodatkowo zwiększy się gdy Krakowska będzie przelotową pod torami. Nie proponuję rozwiązań gdyż nie jestem inżynierem ruchu ale zwracam uwagę na to miejsce i wraz z sąsiadami proszę o radykalne działanie Pana Prezydenta polegające na ograniczeniu prędkości pojazdów jadących Poznańską. Pozdrawiam
(mieszkaniec Poznańskiej, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, ulica Krakowska wraz z rondem pozostanie przejezdna w dzisiejszym kształcie. Uruchomienie tunelu pod torami nie powinno wpłynąć na zwiększenie ruchu na ul. Poznańskiej. Wręcz odwrotnie, wygodniej będzie korzystać z dróg powiatowych a nie przeciskać się wąskimi uliczkami gminnymi. Przepisy nie pozwalają na budowanie progów zwalniających przed skrzyżowaniami i w wielu innych sytuacjach. Rozważamy zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniach z ul. Poznańską i wprowadzenie, podobnie jak na ul. Mazowieckiej skrzyżowań równorzędnych.
Pytanie:
Od dłuższego czasu denerwuje mnie ilość śmieci porozrzucanych po okolicznych lasach. Nie widze możliwości skutecznego rozwiązania tego problemu. Ale, gdybym zawziął się i próbował zebrać dużą ilość tego paskudztwa z okolicznych lasów to, czy istnieje możliwość pozostawienia w jakimś miejscu (np. ustalone wcześniej obrzeże lasu) worków ze śmieciami aby służby oczyszczania zabrały je w wiadomym celu?
(Smok, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Lasy położone wokół Legionowa znajdują się na terenie innych gmin i posiadają swojego zarządcę (najczęściej nadleśnictwo). Nie mamy podstaw do ponoszenia kosztów takiego sprzątania na obcym terenie ani nawet wywiezienia i zutylizowania odpadów z terenu innej gminy. Natomiast na terenie naszej gminy tereny leśne to w większości tereny zarządzane przez nadleśnictwo lub niezagospodarowane działki leśno budowlane posiadające swoich właścicieli - do obowiązków zarządcy należy ich sprzątanie, natomiast oczywiście wywiezienie odpadów komunalnych z działek, których właściciele uiszczają opłatę - należy do zadań gminy.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Pod blokiem przy ul. Kaz. Wielkiego 31 , przy klatce nr. 4 jest miejsce przeznaczone dla niepełnosprawnych. Regularnie parkuję tam osoba przewożąca dziecko z niepełnosprawnością psychiczną. Jeżeli oczywiście ma odpowiednie do tego uprawnienie - nikt nie ma nic przeciwko. Chciałem się jednak dowiedzieć jakim prawem ktoś zaingerował w znak drogowy, zgodny z Kodeksem Ruchu Drogowego, doklejając naklejkami numer rejestracyjny tej osoby na znaku. Na jakiej podstawie prawnej można manipulować przy znaku drogowym ? Czy żaden inny niepełnosprawny, który może bardziej potrzebować tego miejsca nie może tam zaparkować bo jest 'rezerwacja' ? Czy jest to legalne ? Czy inni mieszkańcy również mogą sobie zarezerwować miejsca tak jak ten Pan ? Z góry dziękuję za odpowiedź
(Piotr, 25-11-2013)
Odpowiedź:
Panie Piotrze, jest to ogólnodostępne miejsce dla niepełnosprawnych a naklejenie numeru rejestracyjnego było samowolą. Dlatego usunęliśmy naklejkę z numerem rejestracyjnym.Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE