Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
E-PODATKIe-urządKontaktMapa serwisuTłumacz/translator

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Dzień dobry. Chciałabym zwrócić Pana uwage na pewną rzecz. Jestem fanką piłki ręczne, kiedyś grałam i kiedy powstała w Legionowie sekcja bardzo się ucieszyłam, bo miałam co oglądac i dopingować. Uważam jednak, że ktoś niszczy tę dyscypline w naszym mieście, za szybki zdecydowanie awans, inwestowanie w zawodników zupełnie niepotrzebnych, a co mnie najbardziej zirytowało to fakt, że prezesi zrobili sobie z klubu prywatny zakład pracy, co na wielu forach było juz wytykane- prezes, kierownik drużyny ( młody chłopiec, który chyba ma zerowe pojecie i brak doswiadczenia), naczelny fotograf- ciagle jedno nazwisko, a ponadto ktoś z rodziny drugiego prezesa jes ponoc managerem, ale na str. tego nie ma więc może to miejskie plotki. Szkoda zaprzepaścić tego co jest, w końcu to wizytówka miasta, a tu jakiś nepotyzm sie zakrada. szkoda również pieniędzy, które niewątpliwie miasto daje, a słuzą one do zapewnienia miejsc pracy. Pozdrawiam Pana s erdecznie- rdzenna mieszkanka i fanka handballu
(Anna, 04-12-2013)
Odpowiedź:
Pani Anno, kluby sportowe w Legionowie działają suwerennie, Prezydent Miasta nie wybiera Prezesa, nie zatrudnia pracowników ani nie układa składu drużyny. Poprosiliśmy zatem przedstawiciela Klubu, aby rozwiał Pani wątpliwości. Poniżej prezentujemy jego odpowiedź: Po Pierwsze dziękujemy za zaangażowania i troskę o nasz Klub. Jak każdy ma Pani prawo do oceny i wypowiadania opinii na tematy, które Panią interesują w tym przypadku działania Klubu Piłki Ręcznej Legionowo. Niemniej widzimy potrzebę do przedstawienia faktów, które pozwolą na zmianę Pani opinii. Odnośnie decyzji zgłoszenia Klubu do rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Mimo wielkiego wysiłku organizacyjnego jaki trzeba było włożyć w przygotowanie do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej podjęliśmy taką decyzje ponieważ duch sportowej rywalizacji, który nam przyświeca nie pozwala na inne rozwiązania. Nie boimy się wyzwań a już na pewno nie boją się ich zawodnicy i trenerzy oraz nasi fantastyczni kibice. Co do składy personalnego drużyny ma Pani prawo do swojej opinii i nie będziemy tego komentować i mamy nadzieję, że swoją grą zawodnicy przekonają nieprzekonanych co do swoich umiejętności. Co do funkcjonowania organizacyjnego pragniemy poinformować, że zarząd w całości pracuje społecznie i nie otrzymuje wynagrodzenia z tego tytułu. Na etacie w Klubie zatrudniona jest jedna osoba od tego sezonu. Zaznaczając udział rodzin osób związanych z Klubem możemy tylko powiedzieć wszystkim, którzy nam pomagają bardzo dziękujemy. W razie jakichkolwiek pytań podajemy maila: kontakt@kprlegionowo.pl odpowiemy na wszelkie pytania oraz wątpliwości dotyczące funkcjonowania naszego Klubu. Jeszcze raz dziękujemy Pani za troskę i zapraszamy wszystkich również Panią do zaangażowania się w działalność Klubu. Każda para rąk do pracy i działania szczególnie na zasadzie wolontariatu jest w tym tak trudnym przedsięwzięciu jak prowadzenie klubu sportowego bezcenne.
Pytanie:
Witam. Przez wzgląd na fakt, że już za kilka dni do użytku oddany zostanie tunel w dzielnicy Legionowo Przystanek, chciałabym zapytać jak zostanie rozwiązany problem przejazdu kolejowego pomiędzy ulicami Wyszyńskiego i Parkowa? Z informacji uzyskanych od PKP wynika, że władze naszego miasta nie prowadzą żadnych konkretnych rozmów z PKP w tej kwestii, nie mówiąc już o złożeniu stosownych wniosków. Kiedy sprawa zostanie rozwiązana i mieszkańcy dowiedzą się wreszcie jak będzie wyglądać przejście?
(Jolanta, 04-12-2013)
Odpowiedź:
Pani Jolanto, od 2008 roku prowadzimy z PKP PLK korespondencję na temat przejazdu Wyszyńskiego/Parkowa. Począwszy od przekazanych przez miasto w 2006 roku uwag do koncepcji akcentowaliśmy konieczność pozostawienia choćby przejścia dla pieszych w miejsce likwidowanego przejazdu kategorii A. Przedstawiciele PKP PLK twierdzili, że przyjęcie do realizacji kolejnego przejścia podziemnego dla pieszych jest nieuzasadnione z punktu widzenia efektywności ekonomicznej. W 2011 roku miasto zaproponowało pokrycie kosztów utworzenia w miejscu dzisiejszego przejazdu przejścia dla pieszych, sterowanego zaporami i sygnalizacją świetlną. Ta propozycja także nie została przyjęta przez PKP. Przedstawiciele Kierownictwa Urzędu Miasta Legionowo wielokrotnie zabiegali o spotkanie z Prezesem PKP PLK, dotychczas jednak nie ustalono daty tego spotkania. Naszą intencją jest wybudowanie bezkolizyjnego przejścia dla pieszych w miejscu obecnie funkcjonującego przejazdu Parkowa/Wyszyńskiego, przy partycypacji finansowej PKP, Starostwa i gminy. Ponieważ realizacja takiej inwestycji (przejście podziemne) to co najmniej 1,5 roku, proponowaliśmy w tym czasie pozostawienie naziemnego przejścia dla pieszych pokrycie kosztów jego funkcjonowania. Badamy także możliwość wybudowania w tym miejscu kładki dla pieszych, ponieważ pomimo wcześniejszej informacji że PKP nie wyraża zgody na budowanie kładek nad trasami szybkich pociągów, okazało się że być może będzie to możliwe do zrealizowania. Takie rozwiązanie jest szybsze i tańsze. Rozwiązanie tej kwestii wymaga jednak współpracy ze strony PKP PLK.
Pytanie:
Panie Prezydencie, w pańskich odpowiedziach wyczytałam, że: Biblioteka wykupiła dostęp do 597 ibuków. [...] Na ten cel przeznaczono środki w wysokości 25.646 zł. Nie jest to zakup książek lecz dostępu do nich on-line – dostępu do czytelni książek on-line IBUK LIBRA na rok, to jest do 31 grudnia 2013 r. Proszę o dane statystyczne korzystania z tego księgozbioru przez czytelników. Czy są gdzieś dostępne on-line. Proszę o informację jakie będą losy tej formy udostępniania w 2014 roku?
(Jakub, 04-12-2013)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, ta forma udostępniania książki znajdzie się w ofercie Biblioteki również w 2014 roku. Z pytaniami szczegółowymi proszę zwracać się do Dyrektora Biblioteki.
Pytanie:
W Legionowie od dawna jest problem wałęsających się bezpańskich psów oraz psów wyprowadzanych na spacery bez smyczy i/lub kagańca. Jakiś czas temu pies bez smyczy skoczył na moje dziecko i je przewrócił, wskutek czego uderzyło tyłem głowy o chodnik (właściciel nie zdołał powstrzymać zwierzęcia). Innym razem kolejny pies skoczył na nie, gdy karmiło ptaki, oparł mu łapy na klatce piersiowej i obszczekiwał (łeb miał wówczas na wysokości twarzy dziecka) - właściciel psa widział sytuację, ale był daleko. Nie piszę już o licznych sytuacjach, w których psy nas tylko goniły i obszczekiwały - często jeździmy na rowerach, a to prowokuje puszczone luzem psy do ataku. Wycieczki rowerowe z dzieckiem/dojazdy rowerem do przedszkola zaczynam postrzegać ostatnio jako sport ekstremalny. Czy władze miasta w jakiś sposób próbują zapobiegać takim sytuacjom? Czy podejmowane są jakieś kroki dyscyplinujące niefrasobliwych właścicieli, którzy spuszczają swoje psy ze smyczy nie licząc się z innymi?
(Katarzyna, 04-12-2013)
Odpowiedź:
Pani Katarzyno, w Legionowie praktycznie nie występują bezpańskie psy. Jeżeli jakiś się pojawi, jest natychmiast wyłapywany i odwożony do schroniska. Jedyny bezpański pies, który przez kilka dni mieszkał w okolicach Bukowca, był pod stałym nadzorem wolontariuszy i nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców. Po zwolnieniu się miejsca w schronisku piesek został tam przewieziony. Jeżeli zauważy Pani bezpańskie psy, należy zgłosić to do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Legionowo w godzinach 8.00 - 16.00 tel. 22 774 20 31 zaś po 16.00 można zgłaszać to do Straży Miejskiej tel. 986 czynny do godz. 23.00. Zauważalny w Legionowie jest za to problem wyprowadzania psów bez kagańców czy smyczy. Oczywiście pies może być puszczany luzem, ale musi mieć założony kaganiec i właściciel przez cały czas ma obowiązek kontrolować zachowanie psa. Jeśli zauważy Pani brak kontroli nad pieskiem, należy zgłosić to do Straży Miejskiej, która podejmie odpowiednie działania w celu przywrócenia porządku prawnego. Według obowiązującego prawa każdy spuszczony ze smyczy pies powinien być zachipowany lub trwale oznakowany. Pomimo oferty darmowego chipowania, mieszkańcy nie są zainteresowani tą formą oznakowania i darmowe chipy są wciąż dostępne. Postaramy się nagłośnić wiosną problem posiadających właścicieli zwierząt, wałęsających się bez smyczy po legionowskich osiedlach.
Pytanie:
witam, mam pytanie - kiedyś, dawno temu na spotkaniach z mieszkańcami mówiono o modernizacji boisk przy szkole podstawowej nr 8... i nic. powstał Orlik, nowe schody.. i nic, uznano że to wystarczy... Czy nadal, a jeżeli już to w jakm horyzoncie czasowym można się spodziewać inwestycji? wiem, wiem nie ma środków, ale czy boisko np. do gry w piłkę plażową (wywrotka piasku, 2x słupki i siatka) jest aż tak wiekim kosztem). Był Pan nie raz na orliku na Piaskach...te dzieciaki czasem tam się po prostu nie mieszczą.. jak grają w siatkówkę to nie można grać w koszykówkę, boisko jest katowane nie może ostygnąć... jest jesień można to co jest wyrównać, utwardzić - trawa na wiosnę wyrośnie dodać 2 bramki.. inny pomysł - lodowisko, niekoniecznie musi być sztuczne, może zima dopisze i wystarczy wylać na przygotwany(rozłożona specjalna folia) teren wodę... może straż pożarna pomoże? wystarczy przygotwać teren i czekaż na mróz.. mogą to zrobić nawet dzieciaki pod kierownictwem..
(Sławek, 03-12-2013)
Odpowiedź:
Panie Sławku, Zespół Szkół na Piaskach ma jedną z lepszych w Legionowie baz sportowo - rekreacyjnych. Przyznaję, że potrzebna jest tam bieżnia lekkoatletyczna do realizacji szkolnego programu zajęć wychowania fizycznego. Przypomnę również, że w tym roku powstał tam plac zabaw. Na rok przyszły nie planujemy tam kolejnych inwestycji. Pomysł ze stworzeniem lodowiska przekazałem dyrekcji szkoły.
Pytanie:
Szanowny Panie, chciałem dowiedzieć się coś więcej (plany, wizualizacje, termin oddania itp) na temat inwestycji Hali Sportowej i kortów tenisowych budowanych na terenie polany/lasku przy ul. Wardenckiego, to chyba teren szkoły nr 4 ale nigdzie nie można znaleźć żadnych konkretnych informacji na ten temat. Inwestorem jest firma Fastos Sp. z o.o. a buduje firma Techimpex Sp. z o.o.
(Michał, 03-12-2013)
Odpowiedź:
Panie Michale, jest to prywatna inwestycja, pytania należy skierować do inwestora.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie ! Jestem mieszkanka Legionowa od urodzenia. Mieszkam na ulicy Niklowej ,ktora to obiecal Pan Prezydent zrobic juz od lat trzech. Mija kolejny termin a droga jest coraz gorsza !!! Panie Prezydencie jest to krotka uliczka ,nie mieszka na niej nikt wazny ,poprostu zwykli ludzie ale jest tak uciazliwa ,ze my nie dajemy juz rady. Niszcza sie samochody ,kostka na podworku !!!! Od 50 lat na tej ulicy zrobiono tylko gaz i kanalizacje . Mysle ze jak na pol wieku to troszke malo :(((( Zapraszam Pana Prezydenta na przejazdzke w/w ulica teraz na zime lub na wiosne gdzie nie mozna wjechac - prosze tylko o przyjazd prywatnym samochodem Mysle ze dostaniemy wreszcie ostateczny termin zrobienia tej ulicy ???? Pozdrawiam serdecznie - zawiedziona uzytkowniczka fatalnej drogi ........
(Jolanta, 03-12-2013)
Odpowiedź:
Pani Jolanto, nie odpowiadam za to, co zrobiono w mieście w ostatnim półwieczu. W czasie gdy pełnię funkcję prezydenta zmodernizowaliśmy kilkadziesiąt ulic i skanalizowaliśmy prawie całe miasto, nie mówiąc już o blokach, przedszkolach i obiektach sportowych, jakie wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy. Wiem i rozumiem, że oczekiwania mieszkańców zawsze będą większe od możliwości finansowych gminy, dlatego szukamy zewnętrznych pieniędzy na niezbędne inwestycje. Nieutwardzonych ulic w naszym mieście jest jeszcze ponad 20 km i sukcesywnie staramy się je realizować. Myślimy także o jednym projekcie ich zbudowania w ramach unijnego dofinansowania. Zgłosiłem Pani ulicę do Wydziału Komunalnego z prośbą o jej doraźną naprawę.
Pytanie:
Witam serdecznie. Moja córka chodzi do klasy 0 do szkoły nr 4 przy ul.Jana Pawła dlaczego dzieci muszą przemieszczać się do innej sali niż swojej. Wiem że sala jest dzielona z inną jeszcze klasą. Podobno szkoły są przygotowane do nauczania klas 0,czyli dzieci 6 letnich?
(Anna, 03-12-2013)
Odpowiedź:
Pani Anno, proszę wyjaśnić tę kwestię z dyrekcją szkoły, bowiem za plan lekcji i organizację zajęć odpowiada dyrektor.
Pytanie:
Panie Radosławie, właśnie ze względów bezpieczeństwa przejście bezpośrednio przy dworcu zostało zlikwidowane i przeniesione w stronę wiaduktu. Wielokrotnie apelowaliśmy do mieszkańców, aby z niego nie korzystać niestety z niewielkim skutkiem witam, pozwoliłem sobie tę odpowiedź Pana zacytować..pytanie natomiast moje brzmi gdzie? gdzie jest to przejście? niestety to co jak się domyślam Pan opisuje jest..hm ogrodzone płotem (barierkami)... czyli przejścia nie ma.. poza tym czy Pan chodziłby ponad 200m dalej do przejścia czy wybrał najkrótszą drogę? I do pana Radosława..cóż jak się nie podoba..można zmienić miejsce postoju. pozdrawiam
(sławek, 03-12-2013)
Odpowiedź:
Panie Sławku, docelowo miejsce postoju taksówek i zatoki autobusowe będą częścią placu budowy. Zauważyliśmy, że piesi nie stosują się do postawionego znaku i chodzą najkrótszą, a nie tą dalszą - bezpieczną drogą, poza tym rzeczywiście, wyznaczone przez nas przejście prowadzi w tej chwili do miejsca rozkopanego przez PEC. Staramy się znaleźć jak najlepsze i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, umiejscowione bliżej wyjścia ze stacji. Przejście zostanie zabezpieczone siatkami, co z pewnością nie będzie zbyt estetyczne, lecz na pewno bezpieczne dla pieszych. Pozdrawiam
Pytanie:
Na jakich zasadach prowadzona była przez ostatnie miesiące rekrutacja pracowników do legionowskiego Muzeum? Złożyłam CV ponad rok temu i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. W tym samym czasie zatrudniono tam już kilka osób...
(Kati, 03-12-2013)
Odpowiedź:
Pytanie powinno zostać skierowane do Dyrektora Muzeum Historycznego, który prowadzi rekrutację do swojej placówki. Email jacek.szczepanski@muzeum.legionowo.pl, tel. (22) 774 21 66Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Karta Dużej Rodziny

Skrzynka Dobrych Pomysłów
Zapisz

PGE