wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam - na placu przy ul. Wąskiej i Torowej (?) / dojście od Polnej do dworca PKP a tam gdzie ma powstać nowe centrum handlowe jest tak naprawdę wysypisko śmieci i gruzu. Ostatnio ktoś wyrzucił tam nawet kilka worków wełny mineralnej, które walają się w okolicy (nawet na torach). Czy nie możnaby właściciela posesji ukarać i zmusić do zachowania porządku. O ile górki piachu i nierówności terenu są do zaakceptowania to śmietnisko jest naprawdę obrzydliwe.
(Anna, 31-03-2015)
Odpowiedź:
Dziękuję za informacje. Pani uwagi i spostrzeżenia przekazałem do Straży Miejskiej, aby podjęto skuteczne działania w celu posprzątania śmieci.
Pytanie:
Czy władza naszego miasta uważa , że przebudowa (daleko powiedziane) skrzyżowania Olszankowa/Suwalna załatwia sprawę bezpieczeństwa raz na zawsze ? Czy zawsze to szary wierny podatnik musi zwracać uwagę , prosić i poświęcać swój czas na obserwacje i interwencje w sprawach za które właśnie władza ma płacone ...? Co widzę : - farba biała którą pomalowano pasy w nowym miejscu dawno zeszła . -farba szara którą zamalowane stare pasy też zeszła ... -wyjazd z ul.Olszankowej a dokładnie linia do której można podjechać wchodzi w szkodę ul.Suwalnej co najmniej o metr -znak informujący o tym przejściu już zarosło jakieś pnącze , teraz czekamy na listki -prosi się podwójna ciągła od granicy miasta aż do cmentarza (plac zabaw trzy metry od ulicy , boisko trzy metry od ulicy , dzieci z całego osiedla muszą pokonać ul.Suwalną ,przejścia dla pieszych co 100m , nowe bloki bardzo blisko ulicy , nie działający od lat fotoradar . PROSZĘ ARCHIWIZOWAĆ TAKIE POSTY BO JEŚLI ZDARZY SIĘ NIESZCZĘŚCIE TWU TWU
(robert, 31-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowny Panie, pytanie powinno być skierowane do zarządcy drogi - Starosty Legionowskiego. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie, kiedy będzie ustanowione prawo zakazujące karmienia i pojenia wodą gołębi w naszym mieście. Ludzie często są nieświadomi jak wielką krzywdę wyrządzają sobie, ile chorób mogą nam przekazywać te ptaki. Poza tym one sobie doskonale same poradzą. Potrzebne są interwencje Straży Miejskiej. Można tą energię karmicieli skierować na bardziej pożyteczne cele np. budowę budek lęgowych małych pożytecznych ptaszków.
(Danuta, 31-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, w legionowskim regulaminie utrzymania czystości nie ma zakazu dokarmiana gołębi, nie ma także w planach wprowadzenia takiego punktu.
Pytanie:
Panie Prezydencie, Proszę o informację, czy uważa Pan za zasadne przebudowanie skrzyżowania (np. budowę ronda) ul. Jagiellońskiej z ul. Mickiewicza. Skrzyżowanie leży na ok. 1 km odcinku drogi powiatowej bez ronda, czy świateł, gdzie pod oknami Powiatowej Komendy Policji samochody pędzą 100 km/h. Dzieci zza ul. Jagiellońskiej chodzą do szkół „Dwójki” i „Trójki” oraz do trzech przedszkoli, starsze osoby z narażeniem życia próbują przejść przez pasy idąc do kościoła. Starosta, zapytany dwukrotnie, tłumaczy się bezradnością bo „powiat bez miasta nie ma pieniędzy na przebudowę” oraz „radni powiatowi - i miejscy – uważają że inne drogi są pilniejsze” i odsyła do gminy. W listopadzie, tuż przed wyborami, Starosta obiecał tylko sprawdzić statystyki, ale do dziś tego nie zrobił. Tymczasem 14.02 po raz kolejny miało miejsce potrącenie dziewczynki na pasach przy tym skrzyżowaniu! Dodatkowo powstaje tam nowa inwestycja handlowa i ruch się zwiększy. Jakie są plany gminy, bo Starosta jest bezradny?
(Adam i sąsiedzi z ul. Mickiewicza, 31-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowni Państwo, zgadzam się, że po oddaniu inwestycji zasadne będzie utworzenie w tym miejscu ronda, jednak o inwestycjach związanych z drogami powiatowymi, jaką jest ulica Jagiellońska, decyduje zarządca - starosta legionowski.
Pytanie:
Dzień dobry, zauważyłem sprzeczność w pańskich uzasadnieniach dotyczących różnych spraw związanych z inwestowaniem miejskich funduszy na terenach nienależących do miasta, ale wysoce uzasadnionych z punktu widzenia interesów mieszkańców. Prosiłbym więc o klaryfikację. Chciałbym zapytać jak to możliwe, że miasto mogło po zamknięciu rampy kolejowej, z publicznych pieniędzy przygotować tymczasowy parking na nie swoim terenie (należącym do Wojska Polskiego). W ramach tych prac przeprowadzono częściowe uporządkowanie i rekultywację terenu obejmującą jego zrównanie, wywiezienie gór ziemi i gruzu, uwałowanie terenu. Jednocześnie tłumaczy Pan, że np zainwestowanie miejskich pieniędzy w płyty chodnikowe na peronie Legionowo Piaski jest niemożliwe, gdyż należy on do PKP. Proszę o wyjaśnienie tych dwóch sytuacji wraz z podaniem odpowiedniej podstawy prawnej.
(Łukasz, 30-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Łukaszu, zakładam, że pyta Pan o tymczasowy parking, który utworzyliśmy na terenie użyczonym przez prywatnego inwestora. Właściciel terenu wydał nam zezwolenie na czasowe wykorzystanie tego parkingu na czas zamknięcia rampy. Nie wykonaliśmy tam prac - plac został uporządkowany na zlecenie właściciela terenu. Natomiast stacja PKP Piaski wymaga przebudowy - spółka PKP PLK miała plan przebudowy tej stacji, z którego zrezygnowała. Wykonanie tej inwestycji przez miasto oznaczałoby wydanie środków publicznych na zadanie należące do innej jednostki.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie Bardzo proszę o uważne przeczytanie poniższego artykułu: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/860507,legionowo-po-zamieszkach-czyli-opowiesc-z-miasta-gdzie-dzieciaki-popijaja-dragi-browarem.html,1,2#komentarze Uważam, iż Pan jako prezydent Legionowa powinien zdecydowanie zareagować na treści tam zawarte. Nasza rodzina jest poruszona i, grzecznie mówiąc oburzona przedstawieniem naszego miasta w ten sposób. Poniżej nasz komentarz do tego artykułu na gorąco: Napisaliśmy swoją opinię 'na gorąco - proszę szukać Napływaowa Legionowianka. Zapraszam Pana do wspólnej dyskusji i ewentualnego podjęcia kroków. Uważam, iż nie powinno się tego pozostawić bez żadnej reakcji. Z poważaniem Robert
(Robert, 28-03-2015)
Odpowiedź:
Panie Robercie, wyraziliśmy zdecydowane stanowisko w imieniu mieszkańców, którzy poczuli się obrażeni tym tekstem. Pozdrawiam.
Pytanie:
Jestem jedną z matek dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do jednej ze szkół w Legionowie. Chciałabym dowiedzieć się jakie są plany rozdysponowania zwiększonej subwencji oświatowej jaką otrzymuje miasto w związku z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego naszych dzieci w świetle nowych przepisów związanych z ustawą okołobudżetową na rok 2015. Jak do tej pory środki finansowe przekazywane na edukację naszych dzieci były przejadane przez gminę'' zamiast wydawane na pomoc naszym dzieciom. Poziom realizacji zaleceń z orzeczeń na dzień dzisiejszy jest wręcz naganny - balansuje na granicy minimów gwarantowanych ustawą i jest przez nas rodziców nie do przyjęcia. Mamy dość finansowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej z własnych środków finansowych, którą dzieci powinny otrzymać w placówce oświatowej. Czas chyba na zmiany i poważne podejście do tematu.
(Agnieszka, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Pani Agnieszko, w budżecie szkół i przedszkoli wyodrębniono dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego środki finansowe z uwzględnieniem kwot określonych w „metryczce subwencji oświatowej na rok 2015”.
Pytanie:
Witam, proszę o interwencję u przewoźnika - właściciela firmy Translud Od marca ograniczono liczbę połączeń z centrum warszawy powołując się na brak zaintersowania Z moich doświadczeń wynika ze w małych autobusach jest tłok ! Ponadto brak jest połączeń pozwających na powrót z wieczornych spektakli teatralnych czy koncertów
(Katarzyna, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, Translud to całkowicie prywatna firma, zarejestrowana terenie sąsiedniej gminy Jabłonna (Chotomów). Władze Legionowa nie mają żadnego wpływu na kursowanie autobusów tego przewoźnika. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu - biuro@translud.pl. Jednocześnie przypominam, że do Legionowa kursują nocne autobusy ZTM linii N63.
Pytanie:
Witam, Czy w szkole numer 7 lub numer 3 będą klasy O ? Mieszkam w tych okolicach i chciałabym żeby moje dziecko chodziło do jednej z wymienionych szkół Podobno mają być tylko w szkołach oddalonych 1.2.4.8 To bardzo daleko... Z tego co wiem to większość dzieci kończących przedszkole z rocznika 2009 nie kwalifikuje się do I klasy Bardzo proszę o informację Pozdrawiam
(Iwona, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Pani Iwono, warunkiem otwarcia oddziału jest grupa zgłoszonych dzieci nie mniejsza niż 20. W wypadku dużej liczby chętnych będzie rozważane utworzenie po 1. oddziale w każdej ze szkół. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie. Od 6 lat gdy poznałem moją żonę Legionowo stało się moim drugim rodzinnym miastem. Praktycznie każdy weekend spędzamy w Pana mieście. Co niedziela razem z naszą malutką pociechą zmierzamy do kościoła. My i wielu innych mieszkańców korzystamy z chodnika przy ulicy handlowej który biegnie pod wiaduktem drogowym. Właśnie w tym miejscu przynajmniej od 6 lat cały chodnik jest w ptasich odchodach. Proszę doprowadzić ten kawałek miasta do normalnego stanu. Myślę że należało by też zabezpieczyć wiadukt przed ponownym atakiem ptaków. Można zastosować wszelkiego rodzaju osłony, kolce i inne mechaniczne sposoby jak i również straszaki np. na czujniki ruchu. Myślę że jest to bardzo mała inwestycja i można natychmiastowo rozwiązać wieloletni problem. Za jaki czas możemy spodziewać się efektów? Pozdrawiam.
(Tomasz, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, zarządca obiektu (GDDKiA) na nasz wniosek wykonał projekt i ma w tym roku wykonać zabezpieczenie przed gołębiami. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie w tej rubryce.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi