wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji
REFERENDUM 26 marca 2017 r.

Odpowiedzi

Szukaj w odpowiedziach:


Kategoria:
Pytanie:
Witam, Czy w szkole numer 7 lub numer 3 będą klasy O ? Mieszkam w tych okolicach i chciałabym żeby moje dziecko chodziło do jednej z wymienionych szkół Podobno mają być tylko w szkołach oddalonych 1.2.4.8 To bardzo daleko... Z tego co wiem to większość dzieci kończących przedszkole z rocznika 2009 nie kwalifikuje się do I klasy Bardzo proszę o informację Pozdrawiam
(Iwona, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Pani Iwono, warunkiem otwarcia oddziału jest grupa zgłoszonych dzieci nie mniejsza niż 20. W wypadku dużej liczby chętnych będzie rozważane utworzenie po 1. oddziale w każdej ze szkół. Pozdrawiam
Pytanie:
Panie Prezydencie. Od 6 lat gdy poznałem moją żonę Legionowo stało się moim drugim rodzinnym miastem. Praktycznie każdy weekend spędzamy w Pana mieście. Co niedziela razem z naszą malutką pociechą zmierzamy do kościoła. My i wielu innych mieszkańców korzystamy z chodnika przy ulicy handlowej który biegnie pod wiaduktem drogowym. Właśnie w tym miejscu przynajmniej od 6 lat cały chodnik jest w ptasich odchodach. Proszę doprowadzić ten kawałek miasta do normalnego stanu. Myślę że należało by też zabezpieczyć wiadukt przed ponownym atakiem ptaków. Można zastosować wszelkiego rodzaju osłony, kolce i inne mechaniczne sposoby jak i również straszaki np. na czujniki ruchu. Myślę że jest to bardzo mała inwestycja i można natychmiastowo rozwiązać wieloletni problem. Za jaki czas możemy spodziewać się efektów? Pozdrawiam.
(Tomasz, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Panie Tomaszu, zarządca obiektu (GDDKiA) na nasz wniosek wykonał projekt i ma w tym roku wykonać zabezpieczenie przed gołębiami. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie w tej rubryce.
Pytanie:
Szanowny Panie Prezydencie, Chciałabym zapisać moje dziecko do zerówki szkolnej, żeby zgodnie z ustawą odbyło roczne przygotowanie przedszkolne. Nie chcę zapisywać dziecka do przedszkola, ponieważ starsze dziecko uczy się w szkole i będzie mi logistyczne łatwiej zaprowadzić dzieci w jedno miejsce tj. do szkoły.Tak jak w innych miastach.Kiedy będę mogła złożyć stosowne dokumenty w szkole. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam Anna
(Anna, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Pani Anno, na tę chwilę planowane są oddziały wychowania przedszkolnego w SP1, SP2, SP4 i SP8 (po 1 oddziale). W wypadku większej liczby chętnych - będziemy rozważać utworzenie po 1. oddziale w każdej ze szkół. Zaproponowany przez dyrektorów szkół termin składania wniosków to 13 - 22.04. 2015 r., proszę monitorować informacje na stronie Pani szkoły rejonowej.
Pytanie:
Panie Prezydencie, ponieważ już niebawem zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich, chciałabym zwrócić uwagę na pewną niesprawiedliwość związaną z faktem, że bardzo wiele pociągów nadal nie zatrzymuje się na stacji Legionowo Przystanek. Jak to możliwe, że skoro płacimy takie same podatki jak wszyscy mieszkańcy Legionowa, wciąż jesteśmy traktowani jak mieszkańcy drugiej kategorii? Wierzę, że tym razem nie zaniedba Pan sprawy m.in. pociągu przyspieszonego, który powinien zatrzymywać się na Legionowie Przystanek o 6:26 i wystąpi Pan z taką prośbą do KM. Ostatnim razem, mimo wyraźnych apeli mieszkańców, sprawa zakończyła się fiaskiem i pociąg, który zatrzymuje się w dużo mniejszych miejscowościach takich jak Pomiechówek lub Chotomów, wciąż omija Legionowo Przystanek. Poprzednim razem zwrócił się Pan z prośbą o przywrócenie pociągu, który de facto o tej porze jest na Przystanku, jednak nadal się tam nie zatrzymuje, więc wystarczy prośba o zatrzymywanie się ww pociągu.
(Mieszkanka Legionowo Przystanek, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, decyzję o zatrzymywaniu pociągu na danej stacji podejmuje przewoźnik a nie władze miasta. My możemy jedynie prosić w imieniu naszych mieszkańców, co ponownie uczynimy. Pozdrawiam.
Pytanie:
Proszę o informację czy są już jakieś konkretne ustalenia dotyczące budowy bloku rodzinnego na osiedlu Piaski? Chodzi mi tu o projekt, planowany termin rozpoczęcia prac, a także ilość mieszkań.
(Marta, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Pani Marto, w budynku znajdzie się 30 mieszkań i usługi (przedszkole, przychodnia, klub osiedlowy). Nie ma jeszcze projektu budynku, będzie on gotowy za ok. 14 tygodni. Koncepcja i opis inwestycji znajduje się w linku http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-wszystkie;id-6362
Pytanie:
Dzień dobry Panie Prezydencie, odnosząc się do ostatnio udzielonej odpowiedzi dotyczącej jakości powietrza (szczególnie zimą), chciałem zapytać, czy miasto posiada jakieś statystyki jak duża część zanieczyszczenia w mieście pochodzi od aut a jaka część smogu pochodzi z piecy(szczególnie zimą)? Wydaje mi się, że ruch samochodowy latem i zimą nie różni się znacząco, natomiast jakość powietrza jest totalnie inna. Źródło zanieczyszczeń zimą, wydaje się więc jasne (przynajmniej dla mnie). Pytanie co miasto planuje i w ogóle jakie ma możliwości, wpłynąć na prywatnych właścicieli domów? Pytanie też, co ja mogę zrobić widząc kilka domów w swojej okolicy z których dym wali z komina zimą aż miło.Co ewentualnie może Straż Miejska? Czy w ogóle jest jakaś możliwość działania, czy jedynie można stać i się patrzeć na ten dym? Wiadomo, iż w dużym stopniu, te najbardziej kopcące domy to są nieruchomości osób starszych oraz niezamożnych.Nowe domy korzystają już raczej z nowszych systemów ogrzewania.
(Rafał, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Panie Rafale, w Legionowie znajduje się automatyczna stacja badania niektórych parametrów jakości powietrza. Należy ona do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Z wynikami badań oraz analizami wyników można się zapoznać na stronie internetowej http://sojp.wios.warszawa.pl. Straż Miejska prowadzi kontrole indywidualnych kotłowni w przypadku zgłoszenia podejrzenia spalania w nich odpadów, nie ma jednak możliwości wejścia do domu bez zgody właściciela.
Pytanie:
Witam Panie prezydencie, jestem osobą bezrobotną która ma pomysł na to jak zacząć zarabiać. Niestety mieszkając w Legionowie dokładniej Legionowie przystanek przy ul. Kolejowej jestem wykluczony społecznie i nie tylko ja lecz każdy kto tu mieszka z powodu słabej jakości internetu. Odkąd pamiętam a będzie to parę dobrych lat to najbliższa centrala Orange jest 3km od mojego miejsca zamieszkania przez co nie ma możliwości zwiększenia prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Jednak najbardziej potrzebne jest zwiększenie prędkości wysyłania optymalnie do około 4mb/s bo przy 1mb/s nic praktycznie nie idzie zrobić. Pytanie dlaczego nie jest od ładnych kilku lat rozbudowana sieć oraz co Pan Panie Prezydencie zamierza z tym zrobić abyśmy my mieszkańcy Legionowa przystanek nie czuli się wykluczeni oraz jako mieszkańcy drugiej kategorii? Bo nawet niewielkim wysiłkiem jest się w stanie polepszyć funkcjonowanie w nowoczesnym świecie tutejszej społeczności a nic nie jest robione.
(Krzysztof, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Krzysztofie, działania i możliwości Urzędu Miasta Legionowo w zakresie internetu przedstawiliśmy w artykule http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;id-3192. Jeśli jest to możliwe czynimy starania by inicjować i wdrażać rozwiązania korzystne dla mieszkańców. Tak też dzieje się w temacie szerokopasmowego internetu. Niestety, Prezydent nie ma żadnych mechanizmów nacisku na firmy prywatne, a w tym na TP S.A (Orange). Możemy jednak stwierdzić, że dostępność internetu w gminie Legionowo wyróżnia się korzystnie na terenie niemalże całej Polski. Wiem także, iż w Pańskiej okolicy dostępny jest internet o przepustowości do 150 Mb/s w technologii radiowej LTE (w praktyce odbiorcy potwierdzają do 20 Mb/s). Ograniczenia prawne nie pozwalają mi wymienić firmy. Proszę zainteresować się darmowym internetem Aero2 (http://aero2.pl/), zadowalająco działającym w Legionowie. Aero2 ma również ofertę komercyjną o zwiększonych parametrach technicznych.
Pytanie:
Witam, mam pytanie,czy wiadomo kiedy otworzy się nowy PAN w Jabłonnie, bo jestem zainteresowany praktykami studenckimi tam, ewentualnie będę chciał odbyć je w urzędzie miasta?
(Adrian, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Nie mam takich informacji, być może mają je władze gminy Jabłonna, na terenie której znajduje się ta inwestycja. W sprawie praktyk w urzędzie proszę o kontakt z Referatem Organizacji i Kadr tel. 22 766 4044.
Pytanie:
Panie Prezydencie, chciałem zapytać, czy istnieje możliwość/plan budowy placu zabaw dla dzieci na terenie Parku Seniora przy Arenie Legionowo. Myślę, że dla wielu rodziców z domów jednorodzinnych byłoby to bardzo pożądane rozwiązanie. Czy istnieje możliwość formalnego zgłoszenia takiej prośby/inicjatywy? Pozdrawiam.
(Jakub, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Panie Jakubie, podczas konsultacji społecznej mieszkańcy wyraźnie zaznaczyli, że nie życzą sobie w tym miejscu placu zabaw dla dzieci. Jeżeli jednak jest taka potrzeba - zachęcam do złożenia wniosku np. o realizację zadania w ramach inicjatywy lokalnej. Pozdrawiam
Pytanie:
Witam jeszcze raz pytanie o zajęcia teatralne, które są w Ratuszu Miejskim w soboty . We wrześniu zostały założone zajęcia dla dzieci ze szkoły nr 7. Były bezpłatne teraz po feriach zażądano od nas opłaty w kwocie 50zł miesięcznie. Więc czegoś tu nie rozumiem. Ale pewnie pan znajdzie na to wytłumaczenie, że coś tam coś tam jak zwykle nie można mieć nic darmo, prawda?
(ana, 16-03-2015)
Odpowiedź:
Szanowna Pani, zajęcia organizowane są przez Metro Kultura a nie miasto. Zachęcam do zwrócenia się z pytaniem do organizatora.


Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Odpowiedzi