wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Zaproszenia

Wernisaż wystawy malarstwa Anna i Marek Jabłońscy
Data wydarzenia:
sobota, 04-02-2017, godz. 18.00
do sobota, 04-02-2017, godz. 00.00
Miejsce: Galeria Sztuki ratusz, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41

Anna Jabłońska de domo Kotarska
Absolwentka ASP w Warszawie, Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki, dyplom 1980 rok. Malarka, kopistka, konserwator malarstwa sztalugowego i rzeźby polichromowanej autorka pięciu książek o technikach plastycznych.
Od ponad 20-u lat współpracuje z wydawnictwami jako kreatywny grafik komputerowy, ilustrator, autor projektów serii wydawniczych, okładek książek, reklam prasowych, programów zajęć plastycznych dla nauczycieli, ćwiczeń edukacyjnych, artykułów dla czasopism.
Od 2014 roku certyfikowany nauczyciel metody Vedic Art.Marek Jerzy Jabłoński
Jest artystą zajmującym się malarstwem, konserwacją dzieł sztuki, fotografią, filmem, grafiką komputerową, przez wiele lat prowadził własną firmę wydawniczą. W latach 1980 - 2000 jego prace wystawiane były w galeriach sztuki w Warszawie: Galerii Zamkowej, w Plastyce, w Mariocie, Hotelu Europejskim, w Galerii Canaletto, Na Chmielnej. Obecnie większość znajduje się w zbiorach prywatnych, głównie poza granicami kraju. Jest znawcą technik malarskich dawnych mistrzów. Przez lata zgłębiał tajniki ich warsztatów, malując kopie i studiując technologie.
Tworząc kopie i pastisze malarstwa średniowiecznego, przygotowuje specjalne grunty według dawnych technologii, rzeźbi ornamenty, złoci na pulment i maluje temperą jajową. Pracując w technologii malarzy niderlandzkich stosuje polerowane grunty, barwne imprimitury, podmalówki światłocieniowe i wielowarstwowe laserunki olejne. Przygotowując pastisze i kopie obrazów malowanych alla prima korzysta z własnych doświadczeń z ekspresją fakturowego nakładania farb.
W latach dziewięćdziesiątych oddał się nowym pasjom - grafice komputerowej i fotografii, które pochłonęły go na wiele lat. Owocem tej fascynacji są zdjęcia do albumowych wydań czterech książek o tematyce plastycznej, oraz seria filmów i tutoriali dotyczących technik malarskich.

Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Zaproszenia